PDA

Zobacz pełną wersję : [P2] Brak dźwięku na Buraku



Cumliak
31-10-2023, 01:50
Siemanko proponuję naprawić dźwięki buraka ponieważ siedze od paru godzin na jednym respie jego i wyjątkowo się pojawił po paru godzinach co jest nieprawdopodobne patrząc jak rzadko się tam pojawia ale do rzeczy. Jest problem ze dzwonami ponieważ żadnego dźwięku nie było i być może jest to spowodowane tym że został zaatakowany natychmiastowo ponieważ połowa spocuchów gra do 3-4 i prawie nie ma szansy żeby dźwięk usłyszeć przez co mając gre w tle nie da się usłyszeć czy się zrespił. Proponował bym aby dźwięk był nie do złapania buraka a po prostu aby trwał z 5-10 sekund. Mam nadzieję że zostanie to jakoś zmienione ponieważ szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie zaglądania co chwile na gre aby sprawdzić czy jest global ;/

Pozdrawiam

Przeglądarka/OS: win 11 opera gx

tpt
31-10-2023, 01:50
Fakty

Kamillo
31-10-2023, 10:04
Wielokrotnie miałem to nic się nie da z tym zrobić. Taki sam jest problem na upominku. Podobno słyszałem że to jest przez to że jest na innej karcie ale nie jestem pewien tego infa

Tomi
31-10-2023, 18:37
Zbyt szybkie złapanie powoduje, że do części klientów nie zdąży spropagować się stan "do złapania" i od razu jest "złapany".
Dlatego wrzucam testowo rozwiązanie znane z Amaterasu czyli losowanie - wtedy każdy ma te kilka sekund na reakcję.

Inna sprawa to taka, że karta musi mieć odblokowane odtwarzanie dźwięku.

Bartolome
31-10-2023, 18:42
Nie wiem jaki jest sens obrażać innych graczy od spocuchow samemu siedząc razem z nimi do 3-4. Ale do rzeczy. Osobiście proponuje totalny rework bala albo rozwiązanie w stylu Amy lub chociaż sam górny limit np taki jak jest na amie. Tak wiem, to rozwiązanie nie będzie sprawiedliwe bo co z osobami co walczą o top3. No cóż a co w takim raziem z osobami z niskim levlem gdy złapie wysoki lvl - mają blokadę.

Toshiro
31-10-2023, 19:12
Przepraszam, ale ta zmiana wcale się nie zmieniła na lepsze już jest dużo niezadowolonych graczy z tej zmiany Balrukh aka Amaterasu.

Amaterasu = / = Balrukh, no nie ukrywajmy się, Balrukh respi w 4 miejscach. To jest jakiś cyrk, zanim dobiegniemy do miejsca to jest masowy lag.

Stara Gwardia
31-10-2023, 19:20
@Tomi jest możliwość, żeby te dzwony zaczęły bić powiedzmy 3 sekundy przed faktycznym respem kiedy burak jest widoczny i można go złapać? To chyba byłoby najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie robimy z buraka amaterasu, a każdy usłyszy dźwięk i będzie miał chwile, żeby zrobić tego alttaba i się przygotować.

Lucy Gray
31-10-2023, 19:20
nie chce mi się mysleć nad mądrą wypowiedzią, więc
po co
po co ta zmiana. Nie potrzeba losowania, to jest syf. Nikt nie prosił, nie ma dźwięku i tyle. Dajcie limit paru sekund po respie że złapać nie można i problem zniknie, nie potrzeba losowania, pozdro

God of Night
31-10-2023, 19:45
Czemu weszła zmiana na balu ze jest losowanie po co i czemu? Czemu ta opcja sie nie pojawiła w poprzednich latach eventu hallowen i nie tylko ?
Totalnie psucie łapania balrukha, na eventach zawsze chodziło o to kto pierwszy ten lepszy , a nie jakies bezsensowne losowanie bo ktos nie slyszy dzwieku, w poprzednich latach tez był płacz na dzwiek to czemu akurat teraz kazdy global bedzie bazowany na amaterasu nawet eventowy global?
Nawet jesli komus dzwiek nie działa, albo sie buguje bo sobie na innej karcie siedza to ich problem, w prawym gornym rogu mapy sie pojawia nawet komunikat, że balrukh sie pojawił, wystarczy być na karcie z gra w trakcie respu.

tpt
31-10-2023, 20:03
Dobra zmiana zdazylo pol serwera dobiec!Polecam bardzo zamiast naprawic dzwiek to oczekiwanie aby z 5 osob na 1 spocie 30 sie zrobilo

God of Night
31-10-2023, 20:06
Dobra zmiana zdazylo pol serwera dobiec!Polecam bardzo zamiast naprawic dzwiek to oczekiwanie aby z 5 osob na 1 spocie 30 sie zrobilo

POGCHAMPIK DOKŁADNIE kazdy sobie zdąży podejsc bo jakies 10s oczekiwania na losowanie dobra robota, zróbmy jeszcze tak na yetim na jajku bo ktoś co roku narzeka na dzwięk od tylu lat :> to by każdy miał szanse dodamy losowanie Tak :>

nerrux
31-10-2023, 20:28
losowanie totalnie bez sensu,to nie jest jakaś tam ama która ma tylko JEDNO miejsce respu,i jest dostępna przez cały czas,bal to global eventowy w dodatku z 4 miejscami respu,nie powinno być coś takiego jak losowanie przy takiej rzeczy,dodajmy do tego że istnieje coś takeigo jak ranking pokonanych baali,gdzie teraz nie liczy się to kto ile gra tylko to kto jakie ma rng co jest dla mnie kompletnie bez sensu ze względu na to że są za to na dodatek nagrody

fufcio
31-10-2023, 20:31
Jeśli masz problem z brakiem dźwięku na urządzeniu lub w jakiejś aplikacji, o której mówisz jako "Buraku", oto kilka kroków, które możesz podjąć, aby spróbować rozwiązać ten problem:

Sprawdź ustawienia dźwięku:

Upewnij się, że głośniki lub słuchawki są podłączone poprawnie do urządzenia.
Sprawdź, czy głośniki lub słuchawki nie są wyciszone i ustawione na odpowiednią głośność.
Zrestartuj urządzenie:

Czasami wystarczy zrestartować urządzenie, aby naprawić problemy z dźwiękiem.
Sprawdź ustawienia dźwięku na urządzeniu:

Otwórz ustawienia dźwięku na swoim urządzeniu i upewnij się, że dźwięk jest włączony i ustawiony na odpowiednią głośność.
Sprawdź, czy wybrano właściwe urządzenie wyjściowe (głośniki, słuchawki itp.).
Aktualizacje oprogramowania:

Sprawdź, czy system operacyjny i aplikacje są zaktualizowane do najnowszych wersji. Aktualizacje oprogramowania często zawierają poprawki problemów z dźwiękiem.
Sprawdź ustawienia aplikacji:

Jeśli problem z dźwiękiem dotyczy konkretnej aplikacji, sprawdź jej ustawienia dźwięku i upewnij się, że są skonfigurowane prawidłowo.
Sprawdź, czy nie ma fizycznych uszkodzeń:

Upewnij się, że nie ma fizycznych uszkodzeń głośników, przewodów lub złączy na urządzeniach audio.
Jeśli powyższe kroki nie pomogą rozwiązać problemu z dźwiękiem na "Buraku", konieczne może być skonsultowanie się z ekspertem technicznym lub serwisem technicznym, aby dokładniej zbadać sytuację i ewentualnie naprawić urządzenie.

Tomi
31-10-2023, 20:52
Odnośnie losowania:
4 spoty respu to jest pierwsze "losowanie".
Czy akurat tobie silnik pokaże sekundę wcześniej Baala to jest drugie "losowanie" w ramach danego spotu.
Więc zamiast mieć większą szansę średnio raz na 4 respy, jest mniejsza, ale przy każdym respie (o ile ten czas jest wystarczający na dobiegniecie zawsze, można zmienić, aby nie był)

Co tak konkretnie się zmieniło w rozgrywce i dla kogo na korzyść, a dla kogo na niekorzyść?
(najlepszą odp. nagrodzę)

damianxp
31-10-2023, 21:01
Z tym losowaniem to chyba chodzi o to, że przez to 10s bardzo łatwo zmienić resp (co przy opcji kto pierwszy ten lepszy nie było możliwe, albo się respił obok, albo się nie biło). W momencie końca losowanie na respie gdzie jest, pojawia się bardzo dużo użytkowników, przez co ciężko jest znaleźć wylosowaną osobę która złapała. Dodatkowo osoby obstawiające resp czują się pokrzywdzone, bo mogą nie wbić, bo zazwyczaj osoby z innych respów mogą przybiec i wbić za nich.

Mi szczerze ta zmiana nie przeszkadza, mam dźwięk i sporo czasu na reakcję, przez co mogę załatwiać swoje sprawy i mieć szansę na wbicie. Jednakże z szacunku do osób które w momencie respu patrzyły się na mfo lub robiły coś mniej angażującego powinny mieć przewagę nad osobami które jak ja siedzą tylko przy okazji i reagują z większym opóźnieniem.

Na chwilę obecną ciężko zrobić by każdy był zadowolony, bo jak znowu będzie kto pierwszy ten lepszy to osobyna skryptach będą mieć za dużą przewagę, można by zrobić, że losowanie jest 10s jak stało się normalnie na respie, a mniej jak stało się dalej to przykładowo 5. Dodatkowo można by zrobić że losuje do walki jako pomocników osoby z respu próbujące złapać - wtedy nie będzie że wbije ktoś z drugiego końca mapy.

nerrux
31-10-2023, 21:02
na korzyść? dla ludzi którzy mogą teraz bezstresowo wbić do walki bez zbytniego wysilania się(wystarczy wejść w buraka i liczyć na dobre rng).Na niekorzyść natomiast dla tych którzy walczyli o topkę w rankingu,tak naprawdę nie ma teraz żadnej walki o top3 i nagrody dla owych miejsc się należące gdyż właśnie złapanie teraz nie zależy od najlepszego czasu reakcji tylko od rng które dla jednych właśnie może być bardzo nie miłe.pozdrawiam;x

tpt
31-10-2023, 21:03
Fakty popieram tą propozycje!

Amaski
31-10-2023, 21:06
Odnośnie losowania:
4 spoty respu to jest pierwsze "losowanie".
Czy akurat tobie silnik pokaże sekundę wcześniej Baala to jest drugie "losowanie" w ramach danego spotu.
Więc zamiast mieć większą szansę średnio raz na 4 respy, jest mniejsza, ale przy każdym respie (o ile ten czas jest wystarczający na dobiegniecie zawsze, można zmienić, aby nie był)

Co tak konkretnie się zmieniło w rozgrywce i dla kogo na korzyść, a dla kogo na niekorzyść?
(najlepszą odp. nagrodzę)

Zmienił się dość mocno sposób wchodzenia na Baala. Wcześniej stało się na jednym respie i jak tam nie było globala to być może na drugi mało uczęszczany resp też dało się zdążyć. Teraz najbardziej efektywną taktyką jest stanie na środku z widokiem na danego respa. Jesli Baal się tam nie zrespi idzie się na miejsce naprzeciwko niego na środku i znowu ze środka obczaja kolejnego respa, następnie jeśli tam nie będzie Balla można biegnąć na trzeciego respa już bezpośrednio. Bez problemu można zdążyć złapać baala na 2 pierwszych respach w ten sposób, na pewno da się zdążyć na SOS na trzeciego respa (mimo, że koło niego stoi 30 osób próbując wejść bo każdy przybiegnie z całej mapy), być może da się też zdążyć na łapanie 3 respa, ale tego jeszcze nie sprawdziłem. W ten sposób też 2 graczy stojąc na środku jest w stanie dotrzeć na każdy resp Baala i próbować go złapać, jeśli ze sobą kooperują (np. jeden sprawdza górne respy, drugi dolne). Najbardziej przy złapaniu buraków pomaga aktualnie przede wszystkim szybkie klikanie SOS (co może być polem do nadużyć skryptowych), stanie przed respem na środku dla swobody ruchu oraz posiadanie pomocnika (o wiele więcej teraz daje komunikacja z innym graczem niż wcześniej). Tablica złapanych Baali staje się także nieuczciwa, bo liczy się tam kogo na 20 osób wylosowało do walki, a nie kto stał przy respie i złapał. Najbardziej na korzyść wychodzą gracze siedzący na środku z szybkim internetem, refleksem i klikaniem, a najgorzej gracze siedzący na jednym spocie lub też z nienajlepszym internetem. Także wbicie pożeracza na Baalu w tym systemie może okazać się za trudne.

Przykład zajmowania 3 spotów:
1. Widzenie najbardziej (przedtem) zaludnionego miejsca pod kościotrupami
18236
2.Szybkie przebiegnięcie na lewo by sprawdzić kolejny resp.
18237
3. Następnie pozostaje biegnąć w lewy dolny róg bezpośrednio do Baala, gdzie na pewno conajmniej na SOS się zdąży.

damianxp
31-10-2023, 21:23
Zmienił się dość mocno sposób wchodzenia na Baala. Wcześniej stało się na jednym respie i jak tam nie było globala to być może na drugi mało uczęszczany resp też dało się zdążyć. Teraz najbardziej efektywną taktyką jest stanie na środku z widokiem na danego respa. Jesli Baal się tam nie zrespi idzie się na miejsce naprzeciwko niego na środku i znowu ze środka obczaja kolejnego respa, następnie jeśli tam nie będzie Balla można biegnąć na trzeciego respa już bezpośrednio. Najbardziej przy złapaniu buraków pomaga aktualnie przede wszystkim szybkie klikanie SOS (co może być polem do nadużyć skryptowych)


Bocić można było i wcześniej, ba można nawet było mieć bota na łapanie bala, dodatkowo wtedy wchodzi inna losowość podczas łapania - kto pierwszy będzie miał animację, więc masz tu losowość i tu losowość (chociaż w wypadku losowania można dobiec i wziąć udział w losowaniu)


Także wbicie pożeracza na Baalu w tym systemie może okazać się za trudne.

Wiem jak trudno po zmianach na amaterasu idzie wbijanie pożeracza, wbijanie pożeracza na eventowych globalach na których już było trudno wbić pożeracze będzie jeszcze trudniejsze, więc czy jest sens się męczyć i robić tego głupiego pożeracza?

Tomi
31-10-2023, 21:27
Z tym losowaniem to chyba chodzi o to, że przez to 10s bardzo łatwo zmienić resp (co przy opcji kto pierwszy ten lepszy nie było możliwe, albo się respił obok, albo się nie biło).
To jest zamiana jednego RNG na inne.
Niezależnego 25% na zależne od akcji gracza tj. podjęcia się przebiegnięcia w inny spot.



W momencie końca losowanie na respie gdzie jest, pojawia się bardzo dużo użytkowników, przez co ciężko jest znaleźć wylosowaną osobę która złapała.
To jest jakiś argument.



Dodatkowo osoby obstawiające resp czują się pokrzywdzone, bo mogą nie wbić, bo zazwyczaj osoby z innych respów mogą przybiec i wbić za nich.
Działa też w drugą stronę.



to osobyna skryptach będą mieć za dużą przewagę
Dobra uwaga.



gdyż właśnie złapanie teraz nie zależy od najlepszego czasu reakcji tylko od rng które dla jednych właśnie może być bardzo nie miłe.pozdrawiam;x
Obstawienie 1 z 4 pól to RNG w czystej postaci.
Czas reakcji ma tu mniejsze znaczenie niż RNG opóźnienia łącza/silnika gry. No i jeszcze jest kwestia "wspomagaczy", które na tym tracą.


Tablica złapanych Baali staje się także nieuczciwa, bo liczy się tam kogo na 20 osób wylosowało do walki, a nie kto stał przy respie i złapał. Najbardziej na korzyść wychodzą gracze siedzący na środku z szybkim internetem, refleksem i klikaniem, a najgorzej gracze siedzący na jednym spocie lub też z nienajlepszym internetem.
Zajęcie jednego z 4 pól to czyste RNG.
Refleks - jak wyżej.
Losowanie niweluje różnice w opóźnieniach pojawienia się respu u różnych osób / wynikające z opóźnień łącza.


Jeśli element RNG podczas wybierania 1 z 4 spotów jest pożądany, można ustawić czas oczekiwania na tyle długi, aby osoby oczekujące w danym spocie na pewno wszystkie zauważyły resp i mogły podjąć akcję, a z drugiej strony na tyle krótki, aby z innego spotu ciężko było dobiec.



Wiem jak trudno po zmianach na amaterasu idzie wbijanie pożeracza, wbijanie pożeracza na eventowych globalach na których już było trudno wbić pożeracze będzie jeszcze trudniejsze, więc czy jest sens się męczyć i robić tego głupiego pożeracza?
Trudniej dla kogoś, oznacza łatwiej dla kogoś innego. Liczba respów się przecież nie zmienia.

tpt
31-10-2023, 21:29
10 sekund losowania z 2 końca mapy przybiegł ktoś i złapał !!!!Cofnięcie tej zmiany byłoby o wiele lepszą opcją

damianxp
31-10-2023, 21:33
Póki co ja bym nie zmieniał tego czekania, zobaczymy co to przyniesie, dało by się zrobić żeby osoba która złapała miała jakąś obramówkę wyróżniająca?

- - - - - - - - - -

Zgadzam się z Tomim że ten ''skill'' kto pierwszy ten lepszy to też losowość xD Już wolę taką losowość na którą mam trochę większy wpływ, więcej czasu na reakcje i przez to możliwość przybiegnięcia i wciśnięcia pomóż

Cumliak
31-10-2023, 21:39
Jeśli ma być jakieś losowanie to zmienił bym to na maksymalnie 3-5 sekund. Stoje na tym samym respie od 3 dni i teraz łaskawie global stwierdził że tam się zrespi natomiast przez taką zmianę gdzie są tylko 4 respy a w przypadku innych globali eventowych jest kilka razy tyle to ciężko żeby w ogóle wbić na niego szczególnie jak widzę że z 5 osób które stały na moim respie nagle się pojawia 20 co sprawia że jeszcze trudniej jest w ogóle wbić do walki ponieważ jest wtedy taka masa osób że nie dość że trochę grę chwilowo zacina to trudno znaleść osobę która złapała w takim tłumie. Według mnie jest to zdecydowanie gorsze od Amaterasu bo chociaż tam nie ma takiej masy ludzi jak na każdym evencie oraz da się w ogóle trafić na osobę która złapała a nie na grupy graczy który stoją w kratkach 5x5. Moja propozycja dotyczyła zmiany/naprawy dźwięku a obecnie to jest sztuczne tworzenie konfliktów oraz kontrowersji. Według mnie zamiast nie potrzebnie znowu kombinować i robić kolejny temat na forum który zostanie zbombardowany to lepiej zrobić to o co gracze proszą czyli zwyczajną drobną zmianę z dźwiękiem. Proponowałbym też zmianę respów na powiedzmy 2/3 na kilku mapach aby nie było to tylko kiszenie postaci na jednej mapie i liczenie na farta bo chociaż na takich globalach jak Jajko oraz Upominku dało radę samodzielnie to złapać i wejść do walki ponieważ te globale respiły się na 3 mapach w ponad 10 różnych miejscach a nie jak ten. Mam wrażenie że obecna sytuacja z globalami to jest jakaś tragedia i eksperymentowanie na siłę która stwarza nieprzyjemne sytuacje i dyskusje które trwają dosłownie miesiącami. Tak jak wyżej wspomniałem moja propozycja tylko dotyczyła zmiany dźwięku lub czegoś podobnego a widzę że tak jak z amaterasu zamiast wprowadzić zwykłych drobnych zmian i zbalansować drop z globala który jest zdecydowanie za dobry i mogę się założyć że po wyjściu scythe będzie nadal na niego monopol ze względu na ciągłe zużycie mikstur to można by było zostawić dropa taki jaki był i wykasować timer ponieważ to jest ułatwienie jak dla przedszkolaka. Jedyną dobrą zmianą na amaterasu w losowaniu było tylko to że na telefonie łatwiej było wejść. Co do samego buraka jest to kompletny żart który tylko sprawi że forum na chwilę ożyje bo gracze zaczną tworzyć sztuczną dyskusję na temat który będzie przewijany w nieskończoność. Szkoda że tak to obecnie wygląda i chciałbym zobaczyć powrót globali do starych czasów gdzie jeszcze to miało sens i było o co walczyć. Uważam że jedyna dobra zmiana była tylko związana z komunikatem o tym że się pojawił gdziekolwiek bo tak to już jest to zbytnie ułatwienie i za dużo RNG. (P2W btw)

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji



P.S. Wystarczy że koło fortuny jest RNG globale był zostawił w spokoju ;//

damianxp
31-10-2023, 21:44
Przecież na upominku da się kupić item który pokazuje gdzie jest upominek, co daje przewagę nad osobami które nie płacą na ten itemek.
Czytając te żale to ja proponuję timer 10s na złapanie i drugie 10s na losowanie pomocników, niech wszystko będzie losowe nikt nie będzie marudził że na telefonie się nie da czy też ktoś może wbić na skrypcie.

Zalety: Skrypt nie daje przewagi, każdy ma równą szansę na złapanie i dołączenie do walki.
Wady: Dużo osób bierze udział w losowaniu przez co komuś będzie gorzej i jednocześnie komuś będzie łatwiej.

DawidXD
31-10-2023, 21:47
Cumilak zauważ że dzięki tej dodatkowej losowości zmniejsza się skuteczność osób które grają na skryptach. Samo dobiegnięcie pomimo tego losowania nie jest łatwe i nie każdy zdąży wbić w buraka. A osobom które nie wzięły udziału w losowaniu nie pojawia się komunikat kto złapał.

damianxp
31-10-2023, 21:53
Wcześniej też było totalne RNG jak pisał Tomi, zwłaszcza że było jak na amaterasu że ktoś ma szybszą animację i dla części osób boss się pojawiał od razu złapany, stąd też wynikał problem braku dźwięku.

tpt
31-10-2023, 21:54
no to już nie ma sensu ta topka #freeburak

Tomi
31-10-2023, 22:01
Zalety: Skrypt nie daje przewagi, każdy ma równą szansę na złapanie i dołączenie do walki.
To jest duża zaleta.


Wady: Dużo osób bierze udział w losowaniu przez co komuś będzie gorzej i jednocześnie komuś będzie łatwiej.

Załóżmy, że łapie 40 osób i po 10 obstawia 4 spoty

Stary system: Masz 1/4 szansy na dobry spot i potem 1 z 10 szansy na złapanie = 2,5%
(zakładając, że w ogóle zauważyłeś resp / zdążyłeś cokolwiek zareagować - przy czym na pewno zdążył skrypt jakiegoś nieuczciwego gracza ;) )

Nowy system: masz 1/40 szansy z losowania = 2,5%
(jeśli rzeczywiście wszystkie 40 osób będzie w stanie dobiec na losowanie, przy czym na pewno miałeś szansę zauważyć resp)

===
BTW. Skróciłem teraz czas oczekiwania o 5 sek, więc będzie mniej możliwości przepływów pomiędzy spotami.

Gabrysxx
31-10-2023, 22:14
Ale czy nie prościej i lepiej dla graczy jest wprowadzić dźwięk dzwonów 2s przed respieniem? Większość graczy jednak chce powrotu starego systemu globala

dudzin
31-10-2023, 22:23
Luźna propozycja, pewnie wymaga większej roboty:

Bal pojawia się w jednym z 4 miejsc i atakuje automatycznie wszystkich graczy wokół (np. 3 pola wokół niego). Tworzy się kilka walk w zależności od liczby graczy w danym miejscu. Jeżeli jest 12 graczy to będą 3 walki z balem naraz. Zwiększy to ilości bali co jest według mnie plusem bo jest to ograniczony czasowo event, każdy będzie miał 25% szans (zależność tylko od spotu spawnu). Do przemyślenia co w przypadku kiedy będzie liczba graczy niepodzielna przez 4, wtedy do rozważenia dla tej ostatniej niepełnej grupy/osoby wezwanie pomocy.

Tomi
31-10-2023, 22:25
Samo przesuniecie dźwięku nadal nie rozwiązuje problemu nie fair dostępu do łapania (słabsze łącze, opóźnienia, niefair zagrywki ze wspomagaczami).

Rozumiem jednak siłę przyzwyczajenia.

Apollyon
31-10-2023, 22:31
To jest duża zaleta.



Załóżmy, że łapie 40 osób i po 10 obstawia 4 spoty

Stary system: Masz 1/4 szansy na dobry spot i potem 1 z 10 szansy na złapanie = 2,5%
(zakładając, że w ogóle zauważyłeś resp / zdążyłeś cokolwiek zareagować - przy czym na pewno zdążył skrypt jakiegoś nieuczciwego gracza ;) )

Nowy system: masz 1/40 szansy z losowania = 2,5%
(jeśli rzeczywiście wszystkie 40 osób będzie w stanie dobiec na losowanie, przy czym na pewno miałeś szansę zauważyć resp)

===
BTW. Skróciłem teraz czas oczekiwania o 5 sek, więc będzie mniej możliwości przepływów pomiędzy spotami.

Na starym systemie dało się wbijać na większość baalrukhów przy średniej ilości graczy na mapie oraz zręcznym klikaniu i odpowiednim spocie, w skrócie teraz randomy mają łatwiej

Tomi
31-10-2023, 22:42
No to 5sekund przed respem, nawet ludzie z słabym internetem usłyszą.
To nie o to chodzi. Czy to będzie 5 czy 30 sekund przed respem, nadal nie zdążą zareagować, jeśli będą mieli opóźnione pojawienie baala. (pojawi się od razu zaatakowany, bo inni widzieli go wcześniej lub skrypt podebrał w ułamku sekundy)

tpt
31-10-2023, 22:42
+

Gabrysxx
31-10-2023, 22:47
Przez wszystkie lata istnienia globali nikt za bardzo nie narzekał, było dobrze jednak ostatnio z tą grą dzieje się źle, limity na ame, teraz globale eventowe to dosięga. Jeśli zmiana ta zostanie, usuńcie topke ubitych Baalrukow bo nie ma sensu

RaZoR
31-10-2023, 22:49
Po co w ogole robic z tego teraz globala najlepiej eventowy mini boss jak herszt i tyle. Zaraz zaprowadza cie za reke pod niego zeby ulatwic lapanie placzkom

Tomi
31-10-2023, 22:55
Na starym systemie dało się wbijać na większość baalrukhów przy średniej ilości graczy na mapie oraz zręcznym klikaniu i odpowiednim spocie, w skrócie teraz randomy mają łatwiej

W takim razie niewiele się zmienia. Nadal ci obrotniejsi odwiedzą więcej spotów niż ci biernie czekający w jednym.

Jeśli prawie wszyscy tutaj z miejsca zakładają, że stracą, to po drugiej stronie musi być równie duża grupa graczy, która zyska.
Wg mnie za wcześnie na jakiekolwiek wnioski po 2 czy 3 respach. Kwestia dostosowania do nowych warunków.
Myślę, że w praktyce zauważalnie mniejszą szansę na łapanie będą miały wyłącznie osoby wspomagające się skryptami, na czym wszystkim powinno zależeć (no może nie wszystkim).

Tomi
31-10-2023, 23:02
Luźna propozycja, pewnie wymaga większej roboty:

Bal pojawia się w jednym z 4 miejsc i atakuje automatycznie wszystkich graczy wokół (np. 3 pola wokół niego). Tworzy się kilka walk w zależności od liczby graczy w danym miejscu. Jeżeli jest 12 graczy to będą 3 walki z balem naraz. Zwiększy to ilości bali co jest według mnie plusem bo jest to ograniczony czasowo event, każdy będzie miał 25% szans (zależność tylko od spotu spawnu). Do przemyślenia co w przypadku kiedy będzie liczba graczy niepodzielna przez 4, wtedy do rozważenia dla tej ostatniej niepełnej grupy/osoby wezwanie pomocy.

Baal dla każdego stojącego na mapie...
Zdecydowanie nie.

Gabrysxx
31-10-2023, 23:02
To jaki sens ma teraz topka pokonanych Baalrukow? Topowych graczy wyróżniała zręczność i wytrwałość. A teraz co? Baalrukh się respi, czekasz 5 s losuje osobe i ciężko nawet dołączyć do walki jak stoi 40osob w 1 miejscu. Mam nadzieję że gremlinskiego upominka, yetiego oraz uciekające jajko nie zepsujecie tak jak zepsuliście baalrukha

God of Night
31-10-2023, 23:03
Funn z łapania globali bez losowania < Losowanie na każdym globalu i płacz na forum, że nie da sie złapać bo komuś nie działa dzwięk :cool:
Kiedy zepsucie przez losowanie Yetiego, Upomintka , Jajka ? Bo na tych eventach też sie pojawi na pewno jakis płaczek któremu dzwięk sie buguje :'(

dudzin
31-10-2023, 23:25
Baal dla każdego stojącego na mapie...
Zdecydowanie nie.

Nie dla każdego tylko ~1/4 graczy na mapie.
Kiedyś gra była znana z limitu energii i przesiadywanie godzinami nie dawało znaczącej przewagi, dało się osiągnąć wszystko nie poświęcając masy czasu.
Teraz przez te globale zdobywanie osiągnięć jest katorgą, nie dość ,że limitowany czas eventu to jeszcze mała szansa na dołączenie ,a że się trafi jako atakujący żeby zaliczyło do albumu to już totalnie niska szansa. W moim odczuciu to wszystko dąży w złym kierunku ale rozumiem że to tylko moja opinia i odczucia. Rozumiem też ,że inni widzą to inaczej i lubią hardcorowe osiągnięcia, więc odpuszczam ogólnie temat ale jednak chciałem się jeszcze podzielić moimi powyższymi przemyśleniami bo wydaje mi się ,że gdzieś tam jeszcze grają ludzie mojego pokroju którym ta cała idea się nie podoba.

Tomi
31-10-2023, 23:40
Nie dla każdego tylko ~1/4 graczy na mapie.
Rozumiem, że 1/4 chodzi o łapanie, ale tak naprawdę każdy uczestniczy w walce. To się robi całkowicie niekontrolowalne jeśli chodzi o liczbę walk.
Wywraca wszystko do góry nogami.



Kiedyś gra była znana z limitu energii i przesiadywanie godzinami nie dawało znaczącej przewagi, dało się osiągnąć wszystko nie poświęcając masy czasu.
Teraz przez te globale zdobywanie osiągnięć jest katorgą, nie dość ,że limitowany czas eventu to jeszcze mała szansa na dołączenie ,a że się trafi jako atakujący żeby zaliczyło do albumu to już totalnie niska szansa. W moim odczuciu to wszystko dąży w złym kierunku ale rozumiem że to tylko moja opinia i odczucia. Rozumiem też ,że inni widzą to inaczej i lubią hardcorowe osiągnięcia, więc odpuszczam ogólnie temat ale jednak chciałem się jeszcze podzielić moimi powyższymi przemyśleniami bo wydaje mi się ,że gdzieś tam jeszcze grają ludzie mojego pokroju którym ta cała idea się nie podoba.

Globale są właściwie jedynym elementem gry, gdzie im dłużej online tym więcej korzyści.
Ja też ich wielkim fanem nie jestem, bo to z oczywistych względów zachęca do kombinowania z botami.
Jest to jednak dodatkowe zajęcie dla osób, które rzeczywiście lubią poświęcać dużo czasu na grę.

Bartolome
31-10-2023, 23:43
Kiedyś gra była znana z limitu energii i przesiadywanie godzinami nie dawało znaczącej przewagi, dało się osiągnąć wszystko nie poświęcając masy czasu.


Przeczę, z czasów przed globalami (brzmi jak wykład o czasoprzestrzeni XD) nadal przesiadywanie godzinami dawało przewagę bo były bójki z których można było wydropić z gościa czysty itemek warty olbrzymie stawki, lub po prostu zostawienie postki na żółwiu i pomaganie randomom z miniaczem.

Nie wiem o jakim zepsuciu wy wgle mówicie. Tomi wam rachunkiem prawdopodobieństwa rozpisał że nie macie racji w wielu przypadkach ale i tak napiszecie #freeburak XDDDDDD.

Mówicie o sprawiedliwości topki. Serio?
Kiedy ona była sprawiedliwa, pragnę przypomnieć o ile się nie mylę rok temu na balu 2 osoby z topki wylądowały z banem za skrypty. Kuriozum tej sytuacji dodaje fakt że najgłośniej o skryptach krzyczał terror i sam dostał też bana za skrypty.

Nie biję tego więc mogę spojrzeć obiektywnie. Zmiana jak najbardziej na plus. Skrypterzy do wora. Ciekawym argumentem jest opcja amaska że sprawdzanie ze środka ale przy 5 sekundach obecnych to nie zdążysz dobiec na 2 resp zakładajac ze jeszcze karte musisz przełączyć a co dopiero napisać do ziomka "lewa góra jest".

Pojawianie się kilku bali to już wgle trochę śmiech na sali.

Do wszystkich którzy nie rozumieją zmian - Tak MÓWIĘ O WAS CO PISZECIE #free burak. Odsyłam do tabelki zamieszczonej w temacie amy - korelacja dropu z trudnością bossa.

Ja osobiście ze swojej strony bym zaproponował prześledzenie czystości kont tych co się tak rzucili na post o nagrodzeniu osób którzy wyjaśnią kto zyskał a kto stracił na zmianie. To logiczne że póki co jest za wcześnie by dysputować na temat tego kto zyskał. jedyne co jest pewne to strata skrypterów.

dudzin
31-10-2023, 23:58
Rozumiem, że 1/4 chodzi o łapanie, ale tak naprawdę każdy uczestniczy w walce. To się robi całkowicie niekontrolowalne jeśli chodzi o liczbę walk.
Wywraca wszystko do góry nogami.



Globale są właściwie jedynym elementem gry, gdzie im dłużej online tym więcej korzyści.
Ja też ich wielkim fanem nie jestem, bo to z oczywistych względów zachęca do kombinowania z botami.
Jest to jednak dodatkowe zajęcie dla osób, które rzeczywiście lubią poświęcać dużo czasu na grę.

Tak, to co zaproponowałem zwiększyłoby ilość balów do ~4 walk naraz przy ~60 graczach na mapie.

Co do globali jak i samego eventu ,ja traktuję album jako część ukończenia gry i chciałbym to osiągnąć w dłuższym czasie ale nie musząc nolifić przed komputerem. Zdobywanie osiągnięć na evencie zmusza nas do nolifienia żeby właśnie ukończyć ten album i sprowadza się do tego ,że dla mnie eventy to najgorszy element gry.

Dla ludzi z nadmiarem wolnego czasu może być wykuwanie perfekcyjnego eq, pvp, króle gry lub inne czynności które nie są mocno powiązane z ukończeniem gry.

JarseQ
01-11-2023, 06:11
Tak, to co zaproponowałem zwiększyłoby ilość balów do ~4 walk naraz przy ~60 graczach na mapie.

Co do globali jak i samego eventu ,ja traktuję album jako część ukończenia gry i chciałbym to osiągnąć w dłuższym czasie ale nie musząc nolifić przed komputerem. Zdobywanie osiągnięć na evencie zmusza nas do nolifienia żeby właśnie ukończyć ten album i sprowadza się do tego ,że dla mnie eventy to najgorszy element gry.

Dla ludzi z nadmiarem wolnego czasu może być wykuwanie perfekcyjnego eq, pvp, króle gry lub inne czynności które nie są mocno powiązane z ukończeniem gry.

Oczywiście, zwiększmy ilość baali i zniszczmy ekonomię servera!!

Do ukończenia albumu niepotrzebne jest nolifienie, bez przesady. Nikt nie każe ci siedzieć przed kompem cały dzień, złapanie tych 8 baali przez cały event jest wykonalne na luzie. A jeśli ktoś płacze, bo nie będzie mógł zrobić pożeracza w jeden event, to na evencie urodzinowym też powstaną posty, żeby można było ubić uzurpatora kilka razy?

Gabrysxx
01-11-2023, 08:06
Proponuje zrobic ankietę kto jest za starym systemem a kto za nowym, nie widzę jakos dużo fanów nowego lapania

Kagome
01-11-2023, 08:13
Proponuje zrobic ankietę kto jest za starym systemem a kto za nowym, nie widzę jakos dużo fanów nowego lapania

Limity na Amie też nie mają swoich fanów, a jednak są. Tak samo będzie tutaj tylko ranking zlapanych Baalów będzie usunięty albo nagrody za top 3 (jeśli jakieś są bo nie wiem).

Limity zostaną i będzie ich tylko więcej.

Varvinex
01-11-2023, 09:14
Jak dla mnie okej zmiana, więcej osób ma szansę ubić baala, łatwiej wszystkim dobić do walki, a przynajmniej teraz ranking złapanych baalrukhów będzie czysto losowy, nie będzie wygrywał ten, kto ma lepszego bota. W końcu to event, niech jak najwięcej osób go bije :D

- - - - - - - - - -

Zamiast płakać, to powinniście się cieszyć, że macie więcej czasu na reakcję.

fufcio
01-11-2023, 09:26
Jak usuniecie wszystkie eventy z gry to ludzie przestaną płakać że nie złapali globala (i tak się zrespił gdzieś indziej)

Andrzej Drzewo
01-11-2023, 10:16
Jak usuniecie wszystkie eventy z gry to ludzie przestaną płakać że nie złapali globala (i tak się zrespił gdzieś indziej)

+1
aktualnie wszystkie zmiany "testowe" polegają na całkowitym usunięciu rywalizacji z jakiejkolwiek części gry

zamiast płakać nad rozlanym mlekiem i nie radzącym sobie adminem, po prostu zmieńcie grę tak jak większość osób i po problemie.

Tarquin
01-11-2023, 12:09
usuncie wszystkie globale i bedzie po problemie

Lucy Gray
01-11-2023, 12:16
usuńcie gre i będzie po problemie.

Toshiro
01-11-2023, 12:33
Nie jestem zadowolony z tej zmiany, bo już nie czuję rywalizację pomiędzy innymi graczami. Czasami byłem pierwszy przed innymi, czasami nie i mi to nie przeszkadzało. Rozumiem, że wykrycie kto posiada skrypt jest trudny, ale nie jest to do końca niemożliwe. Losowanie co prawda utrudnia osobom posiadającym skrypt, ale żeby doszczętnie zabić fun tej gierki, bo ktoś płacze o to, że ktoś ma skrypt? Najpierw Amaterasu, teraz to. Mam wrażenie, że to wszystko idzie w złym kierunku, bo płaczki mają większą "moc".

Już samo dobieganie w miejsce Balrukha - laguje serwer, i nie, to nie jest wina mojego internetu tylko każdy widzi na monitorze co innego, inny dobiegł szybciej niż ty. A potem bić się o miejsce w Balrukhu spamując, pomóż w walce? Debilne. Już poprzednia zmiana była lepsza i każdy miał swoje szanse, co prawda trochę niesprawiedliwe jak ktoś ma skrypt i sobie zgarnia ot tak Balrukha bez wysiłku. Zdecydowanie wolę pierwotną zmianę Balrukha niż "Ama-rukh".

Widzę, że zdanie są podzielone - inni są "zadowoleni" inni nie. Trudno wszystkim dogodzić, ale raczej przywróciłbym zmianę.

xSans
01-11-2023, 14:41
z tego co widzę wiele osób narzeka na to że dźwięk czasem jest, a czasem nie i przez to mogą bala przegapić. Nie oszukujmy się komu by się chciało na każdym balu stać i przez 30 minut patrzyć w pełnym skupieniu w ekran, by jak bal się zrespi móc go szybko zgarnąć. Szczerze to nie ważne co się zrobi, to i tak znajdzie się ktoś komu będzie na złe.
wracając do dźwięku, to według mnie jest on bezsensowny, bo czasem działa czasem nie. w dodatku jak dzwon zagra to bal od razu wyskakuje, przez co ci co mają gre w tle to zanim coś zrobią, zanim wejdą w mfo, to ball już jest zgarniety.

Wpadłem na pomysł, by naszego kochanego buraczka przez którego tu jesteśmy upodobnić bardziej do amy. Mianowicie, żeby w prawym górnym rogu (lub żeby vincent nam to mówił, bo jakby ta zmiana weszła to byłby już bezużyteczny) pokazywało nam kiedy się zrespi. powiedzmy ,,Bal pojawi się o 12.00.00-12.02.00"
(nie musi to być koniecznie 2 minuty) co by sprawiło, że na dźwięku, by już nie polegano.
Ja wiem, że z pewnością znajdzie się ktoś kto napisze, że ta propozycja jest po prostu głupia, bo usuwa całkowicie rywalizację, bo są ludzie którzy specjalnie dla niego czekają te pół godziny itp.

Co do losowania to albo usunąć, lub dać tak ok 5 sekund by tym co silnik działa słabiej mogli by się na nie załapać i jednocześnie by ci z innych respów nie dobiegli.

Nie wiem jak to by było z lagami, bo z pewnością jakieś będą,

Nie znam się na tworzeniu gier, wiec prosiłbym by ktoś napisał czy ta propozycja jest możliwa do wprowadzenia, czy raczej to płonne nadzieje.

Gabrysxx
01-11-2023, 15:10
Na nie, Nie róbmy z Baalrukha Amaterasu

Tomi
01-11-2023, 15:23
Emocje już trochę opadły to jeszcze raz powiedzmy sobie szczerze na czym polega i wcześniej polegała rywalizacja w łapaniu Balla.
Jest to kombinacja poświęconego czasu (głównie) i szczęścia, a nie "skilla".

Old:

1) Im więcej czasu poświęcasz, tym więcej resów ogarniasz

2) Wybór spotu - czysta losowość/szczęście, źle wylosowałeś to nie walczysz.

3) Złapanie - szczęście w szybszym pojawieniu się Baala właśnie u ciebie + lepsze łącze + ew. wspomaganie = niesprawiedliwa losowość


New:

1) Im więcej czasu poświęcasz, tym więcej resów ogarniasz

2) Wybór spotu - losowość/szczęście + szansa na dodatkową rywalizację o inny spot, gdy ogarniesz, że stoisz na złym i się szybko pofatygujesz na inny i uda się zdążyć.

3) Złapanie - każdy stojący w dobrym spocie ma taką samą szansę zobaczyć i dołączyć = sprawiedliwa losowość


Jak rozumiem kontrowersje budzi punkt 2, bo raczej chcielibyście, aby decydowała tam tylko losowość i chcecie zmniejszyć rywalizację poprzez odcięcie 3/4 graczy z danego respa, którzy obstawili zły spot.
To da się załatwić, ale idzie to dokładnie w odwrotną stronę niż były narzekania.
To będzie też wprowadzenie pewnego rodzaju twardego "limitu", "odcięcia" czy "uwięzienia baala".

Gabrysxx
01-11-2023, 15:27
Tu się nie zgodzę, nawet jak źle wylosujesz spot w starym systemie, to i tak masz szansę na bicie przy dużej ilości osób. Ludzie nie są równomiernie podzieleni na spoty
w jednym jest 10 w drugim 5 w trzecim 5 a w czwartym 0. Trafiła się taka sytuacja ostatnio. #freebaalrukh
Najlepiej cofnąć tak jak było na początku eventu z Baalrukhiem i będzie dobrze

damianxp
01-11-2023, 15:37
Jak rozumiem kontrowersje budzi punkt 2, bo raczej chcielibyście, aby decydowała tam tylko losowość i chcecie zmniejszyć rywalizację poprzez odcięcie 3/4 graczy z danego respa, którzy obstawili zły spot.
To da się załatwić, ale idzie to dokładnie w odwrotną stronę niż były narzekania.
To będzie też wprowadzenie pewnego rodzaju twardego "limitu", "odcięcia" czy "uwięzienia baala".

Jak uważasz ile czasu powinno być od pojawienia się mini bossa do momentu aż kogoś wylosuje? Każdy powinien mieć szanse na dobiegnięcie czy zostajemy przy tym że wybór spota również ma jakiś wpływ na dołączenie do walki?

Amaski
01-11-2023, 16:05
Old:

3) Złapanie - szczęście w szybszym pojawieniu się Baala właśnie u ciebie + lepsze łącze + ew. wspomaganie = niesprawiedliwa losowość


New:

3) Złapanie - każdy stojący w dobrym spocie ma taką samą szansę zobaczyć i dołączyć = sprawiedliwa losowość

.

Odnosząc się do tego punktu: Aktualnie szansa na złapanie Baala jest dość mała, i osoby używające wspomagaczy nie mają przy tym pomocy. Oznacza to rownież, że osoby, które starają się Baale złapać będą otrzymywały ich mniej, a osobom, które to czy go złapią jest wszystko jedno będzie więcej, ponieważ wcześniej większość osób nie zwracało na tyle ciągłej uwagi na grę by łapać Baala przed osobą, która rzeczywiście chce go łapać, natomiast teraz każdy przy spocie czy mu zalezy na złapaniu, czy nie spróbuje dołączyć do losowania, by mieć większe szansa na zawalczenie, gdyż zaraz po losowaniu łapiącego aktualnie bardzo dużo osób czeka na wbicie na SOS, wcześniej mogłeś na spokojnie mieć pare sekund opóźnienia, ktoś mógł złapać trochę wcześniej, a i tak wbijało się na Buraka na swoim spocie bez większych problemów. Wypłaszcza to ilość złapanych buraków przez graczy, Ci którym bardzo na tym zależy dostają ich mniej, co może powodować u nich frustację,(bestiariusz z tego co pamiętam miał być do zrobienia w około 3-5 lat, przed zmianami każdy nawet bez no-lifienia jak chciał byłby w stanie złapać po 8 buraków na event, teraz już nie do końca tak to działa). Dodatkowo frustacje może to powodować u osób siedzących na jednym spocie, którzy wcześniej przy nawet minimalnej uwadze byli w stanie dostać się na SOS, a teraz muszą konkurować z conajmniej parunastoma osobami, z których część może mieć lepszy internet lub wspomagacze.

Punkt: "Złapanie - szczęście w szybszym pojawieniu się Baala właśnie u ciebie + lepsze łącze + ew. wspomaganie = niesprawiedliwa losowość" nie zniknął, prawie cały teraz odnosi się do wbiijania na SOS oprócz szczęścia w szybszym pojawieniu się Baala. Został wymieniony fart, łącze i wspomagacze z łapania na SOS. Z tego co wiem większości graczy zależy by na Baalu być, a nie żeby Baal był ich, więc taka wymiana szkodzi większości graczy, którzy poświęcają czas do stania na globalu.

Chciałbym także zauważyć, że o wiele częściej zdarzają się przypadki wspomagania na SOS niż na łapanie, odnośnie łapania w tamtym roku były duże zarzuty i kontrowersje wobec Borsukx, który miał najwięcej złapanych Baali i istnieje duża opcja, że miał jakieś wspomagacze, ale ostatecznie skoro nie miał bana, myślę, że nic nie wykryto.

Moje wnioski, na nowy sposób łapania
1. Gracze, którym zależy na łapaniu Baala mają mniejsze szanse na ich złapanie.
2. Gracze, którzy chcą używać wspomagaczy mają lepszy dostęp do tego teraz.
3. Gracze, którzy mają trochę gorszy internet mogą się dostawać na o wiele mniej Baali niż wcześniej.
4. Gracze, którzy stoją na spocie mogą mieć dodatkowy problem ze względu na to, że nie mają jak się dostać na globala na swoim spocie (za duża konkurencja do SOS).

Ogólnie problem braku dźwięku Baala warto rozwiązać, ale na pewno nie w taki sposób. Eliminując jeden problem, tworzy się drugi, o wiele bardziej poważny.

DawidXD
01-11-2023, 16:40
Dlatego ja bym przywrócił 10s losowania na złapanie plus dodał jeszcze 10s na losowanie pomocników. Nikomu skrypty nie dadzą przewagi, równe szanse i każdy zadowolony. Jeżeli ktoś bije mniej to ktoś bije więcej, więc to nie jest tak jak napisałeś że każdy na tym traci, mi się podoba zmiana, w sumie jako jedna z niewielu.

Gabrysxx
01-11-2023, 16:45
Na nie, może od razu przyprowadźmy za rączkę każdego gracza żeby mógł ubić Baalrukhi. Chyba nie taki zamiar jest mini bossów globalnych.

DawidXD
01-11-2023, 16:49
Co ma usunięcie patologii bociarzy/gorszego łącza internetowego do prowadzenia za rączkę? :/

- - - - - - - - - -

Przecież nie ma tutaj jak na amie timera który pokazuje o której jest, nadal trzeba patrzeć kiedy się pojawia.

Gabrysxx
01-11-2023, 16:50
Wtedy siedzenie na danym spocie nie ma sensu, 20s losowania, z każdego miejsca ludzie się zlecą, robienie pozeracza Baalrukha będzie ultra cięzkie

Amaski
01-11-2023, 16:58
Dlatego ja bym przywrócił 10s losowania na złapanie plus dodał jeszcze 10s na losowanie pomocników. Nikomu skrypty nie dadzą przewagi, równe szanse i każdy zadowolony. Jeżeli ktoś bije mniej to ktoś bije więcej, więc to nie jest tak jak napisałeś że każdy na tym traci, mi się podoba zmiana, w sumie jako jedna z niewielu.

Nie napisałem, że każdy traci. Napisałem, że tracą gracze, którym zależy na łapaniu, gdyż ten zasób (złapany Baal) trafia do większej ilości osób, których na nim nie zależy. Następnie napisałem głównie, że tracą osoby ze słabszym internetem, które nie są w stanie wbić na Baala przy SOS, przy tak wysokiej konkurencji graczy, która wcześniej była podzielona przez 4. W pierwszym przypadku nie dośc, ze graccze chcący łapać tracą, a nikt realnie nie zyskuje (bo ciężko nazwać to zyskiem, jeśli dla osoby która zdobywa złapanie Baala jest to mało wartościowe lub wcale), a w drugim przypadku jest znaczne skupienie wejść na SOSa w ręce graczy z dobrym łączem internetowym, a spadek osób siedzących na jednym spocie. W związku z tym w pierwszej sytuacji jest ogólna strata, a w drugiej każdy sam sobie musi odpowiedzieć, czy to dobre, czy nie.

Lokithor
01-11-2023, 17:00
A nie lepiej przywrócić resp baala jak był i za rok powiększyć mapę zwiększyć z 4 respow na 6 i zrobić na podobnej zasadzie jak z yetim

Gabrysxx
01-11-2023, 17:08
Tak będzie najlepiej

Tomi
01-11-2023, 17:19
Aktualnie szansa na złapanie Baala jest dość mała, i osoby używające wspomagaczy nie mają przy tym pomocy. Oznacza to rownież, że osoby, które starają się Baale złapać będą otrzymywały ich mniej, a osobom, które to czy go złapią jest wszystko jedno będzie więcej, ponieważ wcześniej większość osób nie zwracało na tyle ciągłej uwagi na grę by łapać Baala przed osobą, która rzeczywiście chce go łapać, natomiast teraz każdy przy spocie czy mu zalezy na złapaniu, czy nie spróbuje dołączyć do losowania, by mieć większe szansa na zawalczenie, gdyż zaraz po losowaniu łapiącego aktualnie bardzo dużo osób czeka na wbicie na SOS, wcześniej mogłeś na spokojnie mieć pare sekund opóźnienia, ktoś mógł złapać trochę wcześniej, a i tak wbijało się na Buraka na swoim spocie bez większych problemów. Wypłaszcza to ilość złapanych buraków przez graczy, Ci którym bardzo na tym zależy dostają ich mniej, co może powodować u nich frustację,(bestiariusz z tego co pamiętam miał być do zrobienia w około 3-5 lat, przed zmianami każdy nawet bez no-lifienia jak chciał byłby w stanie złapać po 8 buraków na event, teraz już nie do końca tak to działa). Dodatkowo frustacje może to powodować u osób siedzących na jednym spocie, którzy wcześniej przy nawet minimalnej uwadze byli w stanie dostać się na SOS, a teraz muszą konkurować z conajmniej parunastoma osobami, z których część może mieć lepszy internet lub wspomagacze.
To jest dość realne przedstawienie sytuacji.

Rywalizacja jest zwiększona, bo więcej osób bierze udział (jeśli rzeczywiście tak jest?)
Dla dużej części osób, aż tak nudne wpatrywanie się w ekran jest nie do wytrzymania (lub nie chcą korzystać z botów). Teraz mogą wziąć w tym udział, choć i tak nadal jest to żmudne => może wreszcie mają szansę coś złapać => uzupełnić album. Jest znacząca różnica pomiędzy "po prostu nie chce mi się", a "mechanika jest aż tak upierdliwa, że odpuszczam". Dla gry jako całości jest to na plus, gdy więcej osób korzysta z danej aktywności.



1. Gracze, którym zależy na łapaniu Baala mają mniejsze szanse na ich złapanie.
Ja bym to ujął - mniejsza bariera wejścia zwiększa konkurencję. Dla gry jako całości to na plus. Dla osób "starych" na minus, dla "nowych" na plus.


2. Gracze, którzy chcą używać wspomagaczy mają lepszy dostęp do tego teraz.
Do łapania na pewno boty mają mniejszy (równy) dostęp (czyli do uzupełniania albumu), w innych przypadkach (SOS) dyskutowałbym czy większy.


3. Gracze, którzy mają trochę gorszy internet mogą się dostawać na o wiele mniej Baali niż wcześniej.
Na pewno mają większe (równe) szanse na złapanie.


4. Gracze, którzy stoją na spocie mogą mieć dodatkowy problem ze względu na to, że nie mają jak się dostać na globala na swoim spocie (za duża konkurencja do SOS).
Mniejsza szansa na SOS, gdy wylosowany jest "mój" spot, ale za to mogę 3x więcej razy próbować dołączać jak jest nie mój spot. To działa w dwie strony i jest neutralne jako takie. (no i jest ten element "skilla" czy tam bota przy bieganiu - jak zwał tak zwał ;) )
Oczywiście neutralne z zastrzeżeniem, że nie jest większa konkurencja całościowa -> aktywacja nowych osób, które wcześniej nie chciały brać w tym udziału z uwagi na zbytnią uciążliwość.

Żądanie ograniczenia konkurencji (zniechęcenia części osób do brania udziału) nie wchodzi w grę.

Co mogę zrobić:
- "miękko" odseparować spoty poprzez mocniejsze skrócenie czasu zbierania chętnych - na tyle, aby każdy zauważył resp i jednocześnie ekstremalnie trudno było dobiec z innego spotu na SOS
- "twardo" odseparować spoty tj. kto nie próbował łapać na danym spocie nie dołączy na SOS, jeśli była wystarczająca liczba osób w danym spocie

Uważam, że takie ograniczenia są niezbyt dobre, ale mogę je zrobić.

damianxp
01-11-2023, 17:30
Moim zdaniem większa separacja spotów zmniejsza konkurencję, bo wracamy defakto do nowego starego ładu gdzie trzeba stać na jednym spocie i liczyć na farta (co jest nudne).
I tak już ciężko jak stoi się pomiędzy dwoma spotami dobiec by wziąć udział w złapaniu więc dalsze skrócenie złapania czy wręcz eliminacja możliwości pomocy moim zdaniem zabije chęć sporej części graczy na wbijanie.

Gabrysxx
01-11-2023, 17:30
Najlepiej cofnac zmiany i tyle

Tomi
01-11-2023, 17:34
Moim zdaniem większa separacja spotów zmniejsza konkurencję, bo wracamy defakto do nowego starego ładu gdzie trzeba stać na jednym spocie i liczyć na farta (co jest nudne).
I tak już ciężko jak stoi się pomiędzy dwoma spotami dobiec by wziąć udział w złapaniu więc dalsze skrócenie złapania czy wręcz eliminacja możliwości pomocy moim zdaniem zabije chęć sporej części graczy na wbijanie.
Próbuje się dowiedzieć co oprócz zwiększonej konkurencji jest "źle".
Najczęściej pada właśnie argument, że teraz wybranie ("wylosowanie") dobrego spotu nie jest tak premiowane jak w starym systemie.



Najlepiej cofnac zmiany i tyle
Z powodu?

Gabrysxx
01-11-2023, 17:35
Z powodu takiego ze większości nie podobają sie nowe zmiany

DawidXD
01-11-2023, 17:39
Ja na przykład w tamtym roku praktycznie nie brałem udziału w biciu buraka a ta zmiana mnie zachęciła, zwłaszcza możliwość próby dostania się na inny resp co wcześniej było mało opłacalne. Pewnie jest więcej osób takich jak ja czyli na plus, większa konkurencja :D. Zwracam uwagę że jak stoję pomiędzy respami to i tak nie zdążam na branie udziału w losowaniu. Osobiście uważam że dołączenie do złapania powinno być możliwe jak stoisz blisko respu.

Tomi
01-11-2023, 17:39
Z powodu takiego ze większości nie podobają sie nowe zmiany
Ale dlaczego?

damianxp
01-11-2023, 17:41
Zaryzykuję stwierdzenie że bardzo dużo osób siedzi na skryptach do łapania.

Gabrysxx
01-11-2023, 17:42
Myślę, że trochę przyzwyczajenie. Ale na starym systemie łapania złapałem 3 Baalrukhi i biłem około 15 (bez zadnych botow), a teraz nawet 1 nie mogę złapać.

DawidXD
01-11-2023, 17:46
Myślę, że trochę przyzwyczajenie. Ale na starym systemie łapania złapałem 3 Baalrukhi i biłem około 15 (bez zadnych botow), a teraz nawet 1 nie mogę złapać.

No chyba o to chodziło by więcej osób próbowało wbić. Na Amie w momencie stania największej ilości osób łapać się udawało dwa razy w tygodniu.

- - - - - - - - - -

Dodam od siebie że jak jest większa konkurencja można pomyśleć o skróceniu czasu respów bala, wilk syty i owca cała. ;)

Toshiro
01-11-2023, 17:53
Myślę, że akurat propozycja o skrócenie czasu respienia Balrukha jest najlepszą opcją. Chociażby minimalnie o 10 minut.

Arczan
01-11-2023, 17:53
"twardo" odseparować spoty tj. kto nie próbował łapać na danym spocie nie dołączy na SOS, jeśli była wystarczająca liczba osób w danym spocie

Takie rozwiązanie to poniekąd powrót do punktu wyjścia. Bardzo podobnie do poprzedniej mechaniki łapania Baala, tylko z większą szansą dla osób z mniejszym refleksem/minimalnie dłuższym dystansem na spocie.
I nie wiem, w jaki sposób te spoty miałyby być twardo odseparowane - czy jakaś blokada przejść z innych respów w trakcie losowania? Zawsze w danym miejscu może znajdować się osoba na dłuższym afku, czyli jeżeli byłoby wystarczająco osób na walkę - niekoniecznie to musi oznaczać, ze w walce będą 4 osoby.
Oraz pozwoliłoby to na wykorzystanie większej ilości postaci - rozstawić je w 4 respach i poczekać chwilkę, aby móc dołączyć do walki.

Do pozostałych kwestii się nie odnoszę, bo nie łapię globali eventowych i oprócz podstawowej wiedzy o mechanice, nie wiem, jak realnie to wyglądało/wygląda teraz. Ale po prostu ciekawi mnie, w jaki sposób ta zacytowana propozycja mogłaby wejść w życie i co by zmieniła w porównaniu ze stanem rzeczy sprzed zmiany.

Gabrysxx
01-11-2023, 17:54
Nie ma większej konkurencji, ludzi jest tyle samo, a może i mniej

BamboMudżynek
01-11-2023, 17:57
Moim zdaniem zmiana nie jest zbyt dobra. Teraz po dobiegnięciu na miejsce respa w zasadzie ciężko się połapać co się dzieje. 20 osób biegnie w jedno miejsce, są lagi i nawet na miksie przyspieszenia są małe szanse (przynajmniej ja tak mam że od wprowadzenia zmiany nie ubiłem żadnego baala, a przed zmianą ubiłem 9 z czego 4 moje). Dodatkowo jak już jestem na miejscu i klikam myszką żeby pomóc to mi się wyświetla lista 10+ graczy zamiast jak wcześniej jednego i jest problem z dołączeniem. I moim zdaniem to wcale nie jest tak, że tylko gracze ze słabym netem mają problem. Ja mam 750mb/s i jakoś lagi mam niesamowite. Prawda jest taka że czekanie na baala straciło swój urok, teraz wszyscy czekają praktycznie na środku mapy i gdy pojawia się sygnał dźwiękowy to na raz każdy leci i pojawia się lag serwera. Moim zdaniem 3 sekundy to za dużo i albo bym to zlikwidował (czyli dzwony=resp baala) albo max 1 sekunda przed respem. Ewentualnie żeby można było go zaatakować samym kliknięciem na niego a nie na osobę która złapała bo to wtedy nie robi się konkurs w łapaniu globala tylko konkurs kto szybciej się połapie po kliknięciu prawym przyciskiem...

DawidXD
01-11-2023, 18:04
Moim zdaniem zmiana nie jest zbyt dobra. Teraz po dobiegnięciu na miejsce respa w zasadzie ciężko się połapać co się dzieje. 20 osób biegnie w jedno miejsce, są lagi i nawet na miksie przyspieszenia są małe szanse (przynajmniej ja tak mam że od wprowadzenia zmiany nie ubiłem żadnego baala, a przed zmianą ubiłem 9 z czego 4 moje). Dodatkowo jak już jestem na miejscu i klikam myszką żeby pomóc to mi się wyświetla lista 10+ graczy zamiast jak wcześniej jednego i jest problem z dołączeniem. I moim zdaniem to wcale nie jest tak, że tylko gracze ze słabym netem mają problem. Ja mam 750mb/s i jakoś lagi mam niesamowite. Prawda jest taka że czekanie na baala straciło swój urok, teraz wszyscy czekają praktycznie na środku mapy i gdy pojawia się sygnał dźwiękowy to na raz każdy leci i pojawia się lag serwera. Moim zdaniem 3 sekundy to za dużo i albo bym to zlikwidował (czyli dzwony=resp baala) albo max 1 sekunda przed respem. Ewentualnie żeby można było go zaatakować samym kliknięciem na niego a nie na osobę która złapała bo to wtedy nie robi się konkurs w łapaniu globala tylko konkurs kto szybciej się połapie po kliknięciu prawym przyciskiem...

Nie zauważyłem żeby ludzie stali na środku, stoją tak jak stali, chyba że teraz się coś zmieniło jak poszedłem pomagać z hersztem. Ja powiem Tobie odwrotną sytuację dawniej nie biłem wcale a teraz dwa ubiłem, każdy kij ma dwa końce :)

BamboMudżynek
01-11-2023, 18:07
Chodzi mi o to że mało osób jest na samym miejscu respa a większość jest gdzieś teraz pomiędzy kilkoma respami

Arczan
01-11-2023, 18:07
Nie ma większej konkurencji, ludzi jest tyle samo, a może i mniej

Biorąc pod uwagę całokształt, Ty akurat konkurencją nie jesteś xD

Nie ukrywam, że Tomi ma teraz ciężki kawałek chleba. Rozumiem podejście do zmian i pole do dyskusji, ponieważ, nie ukrywajmy, gatunek gier przeglądarkowych jest coraz bardziej na wymarciu, trzeba jakoś myśleć w kwestii utrzymania ilości graczy. Każde drobne zmiany dają pole do dalszego działania. Ułatwianie gry dla "nowszych" graczy musiałaby się wiązać jednak ze skuteczną promocją gry, aby właśnie było więcej nowych graczy, bo dopiero wtedy takie ułatwienia dla nowych miałyby sens. Jakieś wnioski musiały być wysunięte po promocji z Amaterasu - a dodatkowo bez prób zmian nie ma danych, aby powiedzieć, czy zmiany są korzystne.
Z drugiej strony, może narastać frustracja wśród starszych graczy, a na ten moment to oni są fundamentem i opoką gry. Ostatnio nadeszło sporo niezadowalających zmian (a głównie komentują tutaj te same osoby) - ale to Tomi będzie po tym wiedział, czy to na dłuższą metę wypali :P. Skoro tych zmian jest więcej, coś musi być na rzeczy.

Draler
01-11-2023, 20:37
Nie róbmy z każdego globala Amy i tyle ... Jeszcze tylko brakuje dodać przybliżony czas respa do 2 minut i już w ogóle będzie kopią tego minibossa w wyklętej. Po staremu było dobrze, a to że ktoś ma słabszy sprzęt i ścieżka dźwiękowa mu szwankuje to jego wina i temat rzeka jak z lagami, które też niektórzy mają, a inni nie.

Fresher
01-11-2023, 20:55
Old:

Wybór spotu - czysta losowość/szczęście, źle wylosowałeś to nie walczysz.



2) Absolutnie się nie zgadzam, większość Baalów z którymi walczyłem pojawiła się na drugim końcu mapy, wystarczy patrzeć na przepływ ludzi po środku mapy i na tej podstawie przejść na dobrego spota i sprawnie kliknąć pomoc równo z zatrzymaniem postaci.




Old:

3) Złapanie - szczęście w szybszym pojawieniu się Baala właśnie u ciebie + lepsze łącze + ew. wspomaganie = niesprawiedliwa losowość



Jeśli chodzi o złapanie Baala to tu się zgadzam, przez lata udało mi się złapać Baala ze dwa razy - zwykle przy respie Baala nie mogę z nim przeprowadzić interakcji przez pierwsze sekundy, więc były nawet sytuacje gdy ktoś zdążył go złapać przede mną przybiegając z innego miejsca. Nie jest to wina internetu ani sprzętu, przy wbijaniu na sos wśród dziesiątek osób nigdy nie miałem najmniejszego laga.


Na obecnym systemie straciły osoby starające się o Baala, a zyskały osoby którym się nie chce starać, lub te co grają na telefonie/touch padzie. (kilka sekund losowania wystarczy żeby zleciał się taki natłok osób, że umiejętność szybkiej zmiany spota i przeklikania sosa w biegu straciła na znaczeniu).

Tomi
02-11-2023, 18:29
Dodam od siebie że jak jest większa konkurencja można pomyśleć o skróceniu czasu respów bala, wilk syty i owca cała. ;)
To jest spoko propozycja tj. jeśli więcej będzie osób łapało, to kolejny resp może być trochę szybciej. To zniweluje większą liczbę chętnych (jeśli takowa rzeczywiście jest). Bo jednak:


Nie ma większej konkurencji, ludzi jest tyle samo, a może i mniej



Takie rozwiązanie to poniekąd powrót do punktu wyjścia. Bardzo podobnie do poprzedniej mechaniki łapania Baala, tylko z większą szansą dla osób z mniejszym refleksem/minimalnie dłuższym dystansem na spocie.
I nie wiem, w jaki sposób te spoty miałyby być twardo odseparowane - czy jakaś blokada przejść z innych respów w trakcie losowania? Zawsze w danym miejscu może znajdować się osoba na dłuższym afku, czyli jeżeli byłoby wystarczająco osób na walkę - niekoniecznie to musi oznaczać, ze w walce będą 4 osoby.
Oraz pozwoliłoby to na wykorzystanie większej ilości postaci - rozstawić je w 4 respach i poczekać chwilkę, aby móc dołączyć do walki.


Do pozostałych kwestii się nie odnoszę, bo nie łapię globali eventowych i oprócz podstawowej wiedzy o mechanice, nie wiem, jak realnie to wyglądało/wygląda teraz. Ale po prostu ciekawi mnie, w jaki sposób ta zacytowana propozycja mogłaby wejść w życie i co by zmieniła w porównaniu ze stanem rzeczy sprzed zmiany.
Tak, poniekąd jest ukłonem w stronę starego rozwiązania, ale w sumie bliżej tamtego systemu jest maksymalne skrócenie czasu, bo jednak nie blokuje całkowicie możliwości podejścia z innego spotu - co ponoć w starym systemie się jednak zdarzało.

Główną różnicą jest jednak brak tej frustracji:
czekam na spocie i nawet wpatruję się w ekran, trafiłem dobrze, ale i tak nie mam szansy na zawalczenie, bo ktoś złapał zanim u mnie się w ogóle pojawił.
To nie jest "fajna mechanika" - chyba dla nikogo.

Co do "jak mogło by być twardo odseparowane" - do SOS dopuszczone tylko osoby z losowania (które jest dodatkowo maksymalnie krótkie), jeśli jest ich wystarczająca liczba, w innym wypadku wszyscy.

Tomi
16-11-2023, 19:13
Obiecałem nagrodzić najbardziej pomocną wypowiedź jakimś upominkiem.
Kilka było niezłych, ale najbardziej przydatne dla mnie były te od Amaski, także 20 MF leci do niego.

BTW. Ostatecznie ranking złapań raczej nie stał się "losowy".