PDA

Zobacz pełną wersję : [P2] Bardzo rzadki resp Dyniogłowego Herszta



Antybristler II
30-10-2023, 17:28
U was też tak rzadko pojawia się herszt? Miałem 7 hersztów na ~1060 dyniogłowych. Nie wiem czy to kwestia osobistego pecha czy jest coś na rzeczy.

Hydrei
30-10-2023, 17:39
42 na 2500 energi wiec chyba pech

Toshiro
30-10-2023, 17:45
Ja właśnie miałem 150 dynków na wywarze klonującym bez herszta. ;d

GalaxyPL
30-10-2023, 17:56
Można odnieść wrażenie, że z roku na rok dropy i spawnrate są nerfione. Wywalone z 1000 energii i około 10 pestek, no litości.
Dyniogłowe też respią się rzadko, ale jak na szansę 1,5% to i tak mogło być gorzej.

Pregnant
30-10-2023, 18:37
Teraz są misje dzienne więc jeszcze mniej się respi bo trzeba zużywać energię na misje dzienne jeśli nie chce się przegapić. Podwyżcie szansę na herszty i kości, bez dyskusji!

- - - - - - - - - -

To ma być event, to ma być zabawa. Eventy nie powinny frustrować graczy!

Antybristler II
30-10-2023, 18:56
To ma być event, to ma być zabawa. Eventy nie powinny frustrować graczy!

Prawda to. Do tego eventy w MFO są bardzo upierdliwe i wymagające dla kogoś kto chce 100% wycisnąć.

Lucy Gray
30-10-2023, 19:15
Potwierdzam błąd występujemy zostały mi 2 dynki do pozeracza, a gra postanowila nirespic dyniska przez 300 eny lub pewnie więcej

shayne
30-10-2023, 19:53
ja to odczułem jakiś nerf pestek, aktualnie to powinny one dropić conajmniej 2x częściej albo zrobić np. gwarantowaną pestkę co 50 dyniogłowych, ten event i tak zabiera za dużo czasu i całą energię a jakiegokolwiek dobrego rewardu nie ma, fajnie by było zrobić sobie lampion, nabić pielęgnacje, pobić szkieletory, a przy aktualnej sytuacji to ja nie wiem czy na lampion uzbieram xdd

xSans
30-10-2023, 19:58
Mi się akurat z hersztem poszczęściło, że z 200 eny pięciu mi się zrespiło. Jednakże z dyniogłowych tylko 2 dyńki i 0 nasion, na tyle eny to ja z potworków w nordi zyskuje przynajmniej z 10 przedmiotów. Jednym z głównych zajęć w Evencie jest uprawa dyń, co to za event skoro w przeciągu 12 godz. nie dostałem ANI jednej pestki.
Jak ja mam niby zdobyć ten dyplom farmera do którego potrzeba, aż 1000 Pielęgnacji.

Co do zadań to mnie wkurza jeszcze to, że trzeba wydawać energie na portal by przelecieć do Devos/Nordi by je tylko przyjąć, a potem to jeszcze kolejne 5 eny na powrót na event

proskiler
30-10-2023, 23:01
Jakoś 35 hersztów na 1926 ubitych dyniogłowych, łącznie mam już ponad 80 dyń, także raczej po prostu macie pecha (tu chyba nie ma widełek na wylosowanie jak przy uni, tzw. "sprawiedliwa losowość", bo zdarzało mi się, że po ubiciu jednego dyniaka miałem herszta).

Hubiot
30-10-2023, 23:17
nie sądzę by w tym roku było coś zmieniane (chociaż nie mam dostępu do żadnych informacji) lecz jeżeli aż tak bardzo niektórzy mają wrażenie, że coś jest nie tak to może by wprowadzić sprawiedliwą losowość trafiania na herszta taką jak na unikatach, jednocześnie zostawiając % szans na identycznym poziomie.

BamboMudżynek
01-11-2023, 18:26
Ja chyba też mam pecha jakiegoś. Zazwyczaj średnio co 30 eny padało ziarenko/dynia/herszt a teraz jak tak sobie policzyłem to co 52 energi XD Poczekam do końca eventu ale no jak tak dalej pójdzie to będzie może lampion ale na dyplom farmera bez wydawania kasy to będzie ciężko niestety

Fresher
01-11-2023, 21:16
Z postów powyżej nie wynika, żeby było coś nie tak z dropami.
Sporo osób twierdzi, że jest zbyt mały drop, jednocześnie operując na absurdalnie małej ilości walk. Do tych osób - nauczcie się jak działa losowość.

Lucy Gray
01-11-2023, 22:01
Nie nazwałbym małej ilości hersztów małym dropem, ale ok

imo można byłoby dać do tego herszta sprawiedliwą losowość. Działa jak unikat w większości aspektów, to czemu tego niemoże mieć. W mojej opini 300 eny bez herszta, to lekki żart. Zwłaszcza jak je bijesz tylko do pożeracza i zostały Ci tylko 2 do ubicia, a 2 według procentów powinny się zrespić w 130 eny.

Co do dropów ubiłem 2190 dyniogłowych, dropło mi 12 dyń i 37 pestek, czyli wychodzi 0,55% na dyńke(powinno być 0,75) i 1,69 na pestke(powinno być 1,5), czyli imo jest w normie.
Jak już liczę pestki i dynie to podam % na dyniaka, a wyszło mi 1,28%. Niby wszystko jest w miarę w normie, ale jednak 300 eny lub więcej(jeszcze go niezrespiłem) na jednego to trochę żart

GalaxyPL
01-11-2023, 22:15
W mojej opini 300 eny bez herszta, to lekki żart.

Jak najbardziej zgoda, tutaj te 1.5% szansy na spawn zaczyna być jakimś żartem. Dlaczego nie możemy wprowadzić zmiennego % na spawn?
Np. 1,5% szansy na spawn po zbiciu 50 dyniogłowych, a później 2,5% do czasu spawnu herszta.
Jakimś cudem w evencie xmas bijąc te gremliny nie mamy spawnu minibossa w ~1-30 moobów, dopiero gdzieś koło 40-50 stale się respi. Tu działa jakiś inny system spawnu, gdzie im dalej w zbite potworki tym większa szansa by się w końcu pojawił.

dudzin
02-11-2023, 11:53
43 herszty na 3000 energii u mnie więc wszystko się zgadza.
Wydaje mi się ,że sprawiedliwa losowość jest włączona na wszystkich potworach unikatowych a więc również na eventowych.
Bywało że przez 200-300 energii nie miałem nic ale po złapaniu herszta w takiej sytuacji przez następne 50 walk mogły się trafić 2 herszty.
Także wydaje mi się ,że sprawiedliwa losowość jest włączona ale powinien to potwierdzić ktoś z administracji i myślę że to rozwieje wszelkie wątpliwości.

- - - - - - - - - -

W przypadku autora tematu również zadziałała sprawiedliwa losowość.
Miał 1060 dyniogłowych i 7 hersztów(1 na 151 energii).
Teraz ma 1682 dyniogłowych i 19 hersztów(1 na 88 energii).

Kamillo
02-11-2023, 14:01
Ja nie chcę nic sugerować ale event świąteczny jest bardziej opłacalny niż halloweenowy bo szybciej się respi grinch niż herszt.

- - - - - - - - - -

Edit chyba że to zależy od trudności eventu.

DawidXD
02-11-2023, 14:36
No jak przez większość eventu możesz bić po 200 stworków to musi być ten grinch pod to zbalansowany.

fufcio
02-11-2023, 16:59
barama nowy miniboss globalny mfo3.pl (z polski) na event hałołin

Tomi
02-11-2023, 18:15
Nic nie było w tych kwestiach zmieniane w tym roku.
Szansa na herszta wynosi średnio 1/66.
Jednak nie ma tu typowej sprawiedliwej losowości zaimplementowanej i czasem odchylenia mogą być znaczne na plus lub minus.
Dopiero przy znacznej liczbie potworów będzie to dążyło do ww. średniej.

Lucy Gray
02-11-2023, 18:44
43 herszty na 3000 energii u mnie więc wszystko się zgadza.
Wydaje mi się ,że sprawiedliwa losowość jest włączona na wszystkich potworach unikatowych a więc również na eventowych.
Bywało że przez 200-300 energii nie miałem nic ale po złapaniu herszta w takiej sytuacji przez następne 50 walk mogły się trafić 2 herszty.
Także wydaje mi się ,że sprawiedliwa losowość jest włączona ale powinien to potwierdzić ktoś z administracji i myślę że to rozwieje wszelkie wątpliwości.

- - - - - - - - - -

W przypadku autora tematu również zadziałała sprawiedliwa losowość.
Miał 1060 dyniogłowych i 7 hersztów(1 na 151 energii).
Teraz ma 1682 dyniogłowych i 19 hersztów(1 na 88 energii).

herszt to nie jest unikat, dlatego proponuje żeby miał tą sprawiedliwą losowość

Bukłak
04-11-2023, 02:48
Moje dane:
Po 400 eny było tylko 3 herszty a potem nagle 3 herszty na 4 zabite dynie:D
Po 1000 dyniek jest już wzorcowo - 15 hersztów (1,5%)
Dalej mam trochę mało pestek i dyni - 8 pestek (0,8%) i 4 dynie (0,4%) ale pewnie zanim uzbieram 100 dyń to się wyrówna.

Może faktycznie warto zaimplementować tą "sprawiedliwą losowość" bo to trochę absurd jest że jeden gracz za 400 eny uzbiera 2 dynie a drugi 10 dyń.
To może niektórych zniechęcić do eventu jak im się trafi słaby start i uznają że nie mają szans ukończyć eventu jak tak rzadko leci, nie każdy zaczyna event z zapasem kilku tysięcy eny.

Stara Gwardia
04-11-2023, 08:54
Może faktycznie warto zaimplementować tą "sprawiedliwą losowość" bo to trochę absurd jest że jeden gracz za 400 eny uzbiera 2 dynie a drugi 10 dyń.
To tak nie działa. Następnego dnia będzie odwrotnie, a do tych 100 dyń statystyki będą bardzo podobne.

Black Tiger
04-11-2023, 12:07
~1000 dynioglowych okolo i z 10 pestek xD

Bartolome
04-11-2023, 13:57
Zwłaszcza jak je bijesz tylko do pożeracza i zostały Ci tylko 2 do ubicia, a 2 według procentów powinny się zrespić w 130 eny.


Po pierwsze to nie jest prawda bo schemat bernoulliego. To tak nie działa że jednostkowa szansa pomnożona przez ilość prób wynikającą z odwrotności da 100% XD

- - - - - - - - - -


To tak nie działa. Następnego dnia będzie odwrotnie, a do tych 100 dyń statystyki będą bardzo podobne.

Kolejna błąd 100 dyń to bardzo mała próba potrzeba kilku eventów by się zrównało.

- - - - - - - - - -

Event jest upierdliwy, szkielety dużo bardziej opłacalne od dyniek jak zależy na czasie. Ale nie widzę sensu niczego zmieniać. Mnie osobiście ten event niszczył rachunkiem prawdopodobieństwa przez ja wiem 5 lat a w tym roku 2k eny i zakończone.

Jedyne co bym zmienił to bym otworzył drugą lokalizację dyniek dla osób poniżej 50 poziomu lub osób u których na koncie przynajmniej jedna postka ma level > 50.

- - - - - - - - - -

Jedyne o czym można porozmawiać to o ilościach przewidzianych na graczy by zakończyć wyzwanie i dostać bonusy do dropu itd.
Osobiście wydaje mi się że liczba graczy spadła ale mogę się mylić

Lucy Gray
04-11-2023, 14:40
Po pierwsze to nie jest prawda bo schemat bernoulliego. To tak nie działa że jednostkowa szansa pomnożona przez ilość prób wynikającą z odwrotności da 100% XD



Łącznie 3 herszty w 600 eny.
Poza tym łącznie mam ubite prawie 8k dyniogłowych i 100 hersztów, wychodzi średnio co 80 eny 1. 100 hersztów to jest zbiór kilku eventów. Pewnie bym tego nigdy nie zauważył, gdyby gra nie postanowiła mi sprawić prezentu w postaci zmarnowania 400 energi więcej na pożeracz nie dając przy tym nawet należytej ilości pestek i dyń XD