PDA

Zobacz pełną wersję : [P2] lagi



Antybristler II
26-07-2023, 21:28
Od jakiegoś czasu nawiedzają mnie regularne lagi. Gra totalnie nie reaguje, otwarcie nowej karty i wejście jeszcze raz do gry też rzadko pomaga, bo zazwyczaj strona się nie wczytuje (z moim internetem jest okej, bo inne strony działają normalnie). Chwilowy spokój mam po ctrl+f5, ale zazwyczaj na drugi dzień jest to samo. Nie zwróciłem uwagi, żebym czymś konkretnym triggerował błąd. Dajcie znać czy też tak macie czy to coś z moją przeglądarką.

Przeglądarka/OS: firefox

Lucy Gray
26-07-2023, 23:02
Też mam od kilku dni lagi. Mfo zacina nie mogę nic zrobić f5 nie pomaga. Muszę zamknąć całą przeglądarke, żeby to się naprawiło.
Inne strony i gry działają normalnie, więc raczej nie jest to wina mojego netu lub sprzętu.

PowerISO
27-07-2023, 00:13
Powiem taka małą ciekawostkę a propos lagów.
Jak spalam około 2k eny na tygrysach, gra niemiłosiernie zaczyna lagować, muli no nie da się grać.
Zwykle pomaga zdublowanie karty z grą, wyłączenie starej karty i granie na nowej.

Bartolome
27-07-2023, 06:40
Błąd istnieje, ale u mnie występuje tylko na amie jak jest dużo osób. Lagi są jak chodzą inni przez te 3 minuty. Lub w momencie się jej pojawienia(2 osoby łapią jednocześnie, nikt nie złapał a wypełniona po brzegi już)

Tarquin
27-07-2023, 12:07
Mi się pojawiają lagi najczęsciej wieczorem (od 20 do 21), zwykle pomaga usunięcie historii przeglądarki albo wyłączenie karty i granie na nowej

Toshiro
27-07-2023, 17:43
Mi też często pojawiają się lagi jak jest dużo osób (od 3 osób już na mapie dowolnej)

Black Tiger
27-07-2023, 18:28
Również mam lagi.

Pregnant
13-09-2023, 16:14
Admin na pewno coś kombinował, bo teraz ja tak mam.






18167

oren noor
19-09-2023, 16:39
Błąd nadal występuje. U mnie wygląda to tak jakby brakło internetu (wyświetla sie komunikac w przeglądarce jak przy braku internetu), poza mfo w tym samym czasie wszystko działa.

Borsukx
21-09-2023, 01:09
U mnie też od kilku dni lagi, gram sobie normalnie wymieniam minibossy a tu nagle gra przestała dzialać i muszą na mnie czekać :( rzadko pomaga f5 zmiana przeglądarki zwykle na chwile pomaga

Naki
21-09-2023, 09:41
ja w przeciwieństwie do tych co się wypowiadali wcześniej lagi mam rzadko jak już to raczej z winy chwilowego niedomagania internetu

Antybristler II
21-09-2023, 19:05
Znowu wrócił problem. Przez jakiś czas był spokój.

Cumliak
21-09-2023, 22:49
Potwierdzam mam tak od miesiąca mocno. Według mnie serwery do wymiany albo ulepszenia bo nie da się grać a to tylko gra przeglądarkowa.

Harriours
21-09-2023, 22:52
witam, myslalem ze moj internet umar a to tylko gra. pozdrawiam

Luxferre
21-09-2023, 22:55
głosowałem na nie, bo wcześniej się z tym nie spotkałem, ale właśnie jakieś pięć minut temu miałem dokładnie to samo - rozwiązanie poweriso pomogło

God of Night
22-09-2023, 02:08
są giga lagi ale pewnie cos z serverami tak mi sie wydaje

nerrux
22-09-2023, 02:14
przez 10 sekund po kliknięciu na ame ładowało mi stronę, nie dostawalem nawet pop upow ze oczekiwanie na innych graczy,fajna taka zabawa przy lagach

Bartolome
22-09-2023, 09:08
No lagi dzisiaj są straszne, kostek się nie da zebrać. Dodatkowo ja w czasie walki mam tak że jak ja lub ktoś używa zdolności to postać najpierw "podbiega" czeka około 2 sekundy i dopiero jest animacja na przykład klątwy krwi... Z tego powodu zaprzestałem walczyć

Sensei Sonquar
23-09-2023, 21:34
To nie są lagi od serwera, tylko prawdopodobnie od jakichś skryptów na stronie www, przeglądarka odpowiada, a zawartość strony - nie. Wydaje mi się że to od jakichś nowych skryptów na amie, bo tylko tam ten błąd występuje.

- - - - - - - - - -

Na telefonie jest podobnie, kiedyś płynnie, teraz walki się blokują. Zaraz komputer gamingowy będzie potrzebny do gry przeglądarkowej.

- - - - - - - - - -

Nawet kopanie to robi się spore wyzwanie, zawartość strony się zatrzymuje lub strona nie odpowiada, tylko restart przeglądarki i jeszcze nie zawsze pomaga.

Ping i prędkość Internetu jest OK, inne strony działają.

Antybristler II
23-09-2023, 21:54
psujecie grę tym swoim materacem :mad:

Cumliak
23-09-2023, 22:00
Elo wedlug mnie do poki gra nie zostanie naprawiona i do poki kongo na amie nie minie to nie ma sensu grac w ta gre i raczej sugeruje kazdemu kto sie zgadza aby rzadziej zagladac na gierke to moze cos w koncu zostanie zmienione poniewaz nie da sie kompletnie grac a szczegolnie walczyc na eventach/arenie oraz pilnowac globali bo sie nie da wejsc na strone mfo.

Pozdro

Hubiot
23-09-2023, 22:38
Wydaje mi się że to od jakichś nowych skryptów na amie, bo tylko tam ten błąd występuje.
[...]
Zaraz komputer gamingowy będzie potrzebny do gry przeglądarkowej.nie tylko tam, wczoraj miałem problem z łowieniem rybek w jeziorku eliar a komputer gamingowy już mam :cool:

Pierrozek
24-09-2023, 11:22
Mi nawet otwieranie/zamykanie zajmuje kilka sekund dłużej niż powinno - a wszystko u mnie z internetem i komputerem w porządku. Podczas expienia gra czasami nie łapie tego że się wyleczyłem i daje mnie do walki z niepełnym HP i MP co czasami kończy się powrotem do miasta :/

Sensei Sonquar
24-09-2023, 20:13
nie tylko tam, wczoraj miałem problem z łowieniem rybek w jeziorku eliar a komputer gamingowy już mam :cool:

Ja mam kompa o parametrach:
Procesor Intel Core i7-11800H
Taktowanie procesora (bazowe/turbo): 2.3 GHz / 4.6 GHz
Liczba rdzeni / wątków: 8/16
Pamięć RAM: 32 GB
Net sprawdzam, ping 52, prędkość download 20 Mbps / 10.02 Mbps

Dzisiaj na igrzyskach coś pięknego, zdolek się nie dało zobaczyć przed (5x restart przeglądarki, bo się blokowała), nie wiem kiedy tura leci, bo nie kręci się ładowanie, tylko gra normalnie pracuje, a dowiaduje się o końcu tury przez f5 jak już moja poleciała xD Coś pięknego, nie wiem albo to łącze zbyt powolne, albo kompa za 8k muszę wymienić na jakiś mocniejszy, bo mfo nie może ogarnąć :)

A może to takie próby że muszę doinstalować jeszcze ze dwie przeglądarki i testować?

Fannindel
25-09-2023, 12:35
Ja mam kompa o parametrach:
Procesor Intel Core i7-11800H
Taktowanie procesora (bazowe/turbo): 2.3 GHz / 4.6 GHz
Liczba rdzeni / wątków: 8/16
Pamięć RAM: 32 GB
Net sprawdzam, ping 52, prędkość download 20 Mbps / 10.02 Mbps

Dzisiaj na igrzyskach coś pięknego, zdolek się nie dało zobaczyć przed (5x restart przeglądarki, bo się blokowała), nie wiem kiedy tura leci, bo nie kręci się ładowanie, tylko gra normalnie pracuje, a dowiaduje się o końcu tury przez f5 jak już moja poleciała xD Coś pięknego, nie wiem albo to łącze zbyt powolne, albo kompa za 8k muszę wymienić na jakiś mocniejszy, bo mfo nie może ogarnąć :)

A może to takie próby że muszę doinstalować jeszcze ze dwie przeglądarki i testować?

żeby grać w mfo musisz mieć internet nasa bo światłowód i laptop do grania za 5k to za mało

Ktoś zamierza coś w ogóle w tym kiernku robić? temat wisi 2 miesiące a jest jeszcze gorzej niż było.
Wcześniej to mi zacinało jak licznik zszedł do 1 sekundy a teraz? jest to co ture/dwie w losowych momentach walczę z kimś wykonuje ruch kręci się klepsydra klikam f5 to zanim się załaduje mijają 2 tury, a nieraz jest tak że nawet i f5 nie chce się załadować i trzeba zmieniać wyłączyć i włączyć przeglądarkę.
Dzisiaj podczas 1 walki z farbenem kliknąłem jakieś 20-30 razy f5 i co najmniej 5 razy zmieniałem przeglądarkę, super się walczy polecam

damianxp
25-09-2023, 16:18
Niech wprowadzą kolejny limit na ame by się gra jeszcze bardziej bugowała.

Cumliak
25-09-2023, 19:10
Ja mam kompa o parametrach:
Procesor Intel Core i7-11800H
Taktowanie procesora (bazowe/turbo): 2.3 GHz / 4.6 GHz
Liczba rdzeni / wątków: 8/16
Pamięć RAM: 32 GB
Net sprawdzam, ping 52, prędkość download 20 Mbps / 10.02 Mbps

Dzisiaj na igrzyskach coś pięknego, zdolek się nie dało zobaczyć przed (5x restart przeglądarki, bo się blokowała), nie wiem kiedy tura leci, bo nie kręci się ładowanie, tylko gra normalnie pracuje, a dowiaduje się o końcu tury przez f5 jak już moja poleciała xD Coś pięknego, nie wiem albo to łącze zbyt powolne, albo kompa za 8k muszę wymienić na jakiś mocniejszy, bo mfo nie może ogarnąć :)

A może to takie próby że muszę doinstalować jeszcze ze dwie przeglądarki i testować?

To wygląda jak by kaidan pisał z resztą 8k za takiego kompa który zgubił kartę graficzną to trochę sporo. Według mnie problem leży w samej grze bo każdemu się czasem strona pieprzy mimo że wszystko innego na komputerze działa sam sprawdzałem.

Pozdrawiam

Tomi
25-09-2023, 19:27
Z tego co udało nam się ustalić problem jest z łącznością z pewnych zakresów IP. Część osób może więc mieć problemy, gdy inne ich nie mają.
Ma to związek z problemami sieciowymi usług firmy Cloudflare (z której korzystamy). Te problemy istnieją już od wielu dni i ostatnio wręcz się nasiliły.
Same serwery gry obsługują wszystkie zapytania sprawnie, ale część z nich po prostu do serwera nie dociera lub dociera z bardzo dużymi opóźnieniami (odfiltrowane/zablokowane przez systemy cloudflare).
Cloudflare obiecuje, że "walczy" z problemami, kilkukrotnie problem miał być już usunięty, dziś w nocy miały być przeprowadzone gruntowne prace konserwacyjne, które miały poprawić sytuację.

Dzisiaj jednak nadal jest komunikat o możliwych problemach "Network Performance Issues" na https://www.cloudflarestatus.com/

Jest to ten typ problemów, na który my mamy bardzo ograniczony wpływ. Z usług CF nie chcemy rezygnować.
Przepraszamy za niedogodności.

====
W celu zweryfikowania czy to jest właśnie ten problem można stojąc AFK na mapie w chrome wcisnąć f12 (otworzą się narzędzia deweloperskie) i wybrać zakładkę "network" i potem "fetch/xhr".
Normalny status odpowiedzi na zapytania to kod 200 i czasy w granicach 70-150 ms. Jeśli tam co jakiś czas pojawiają się odpowiedzi o kodzie 502 czy trwające 2-3 sekundy to znaczy, że to jest ten problem.

Przykład poprawnego działania poniżej:
(w tej chwili u mnie)
18159

Pregnant
04-10-2023, 17:50
Grać się nie da przez to wywalanie i blokowanie powrotu przez kilka minut.

Toshiro
04-10-2023, 18:14
Czasami gra sie wywala :/ mam wrażenie, że to nie naprawiło problemu.

Kyuubi
12-10-2023, 20:24
nadal jest lag gdy dojdzie do 0sekundy tury przeciwnika co wy robiliście przez te 12 godzin?

Andrzej Drzewo
14-10-2023, 23:43
witam lagi nie z tej ziemi powrócily :D ogarnijcie to