PDA

Zobacz pełną wersję : Możliwość zmiany gemów.



Huzii
20-07-2023, 17:35
Witam wpadłem na wspaniały pomysł aby w grze powstał Npc który pozwala nam za daną opłatą i ryzykiem oczywiście żeby nie było za łatwo zmienić gem ataku magicznego lub ataku na przeciwny. Polegało by to na tym że gracz wrzuca gema ataku plus 2 nabite i za daną opłatą może zmienić go na gem ataku magicznego plus 2 na nabity lub o jedną gwiazdkę mniej takie fajne procenty wydaje mi się że 75 że się uda a 25% że obniży nam o jedną gwiazdkę ale mamy 100% pewność że zmieni :D

Raadzio
20-07-2023, 18:10
ja to bym w ogóle zrobił coś z gemami, bo taka celność/uniki albo mp chodzą na targu po 10k i fajnie jakby miały jakąś nową użyteczność

GalaxyPL
20-07-2023, 20:15
ja to bym w ogóle zrobił coś z gemami, bo taka celność/uniki albo mp chodzą na targu po 10k i fajnie jakby miały jakąś nową użyteczność

Jeśli o to chodzi, to wprowadzenie wymian 3 lub 5 dowolnych gemów na 1 nowy miałoby moim zdaniem sens. W zamian można by zyskać dowolny gem 1 stopnia, a nawet 2 (ale z małą szansą).

Pomysł autora też jest jakimś rozwiązaniem, ale chyba jestem niewyspany i warto byłoby to rozpisać.

Violetta Valery
20-07-2023, 22:45
Może coś w stylu rozbiórki gemów?
Dajemy Jubilerowi, a ten w zależności od stopnia nabicia i takich pierdół oddaje nam odpowiednią ilość minerałów

GalaxyPL
21-07-2023, 20:10
Może coś w stylu rozbiórki gemów?
Dajemy Jubilerowi, a ten w zależności od stopnia nabicia i takich pierdół oddaje nam odpowiednią ilość minerałów

W jednej gierce był motyw, że ekwipunek (zwykle mało przydatny) przerabiało się na esencję (a więc dosłownie mówiąc nowy surowiec), a ten potem był potrzebny do ulepszania. Może tu zamiana gemów albo na inne, albo poświęcanie ich na jakiś tam nowy surowiec np. fragment gemu miałaby sens. Przykładowo byłaby możliwość zakupu danego gemu za daną ilość fragmentów, ewentualnie zakupić jakąś tam skrzynię losowego gemu z lekko zniżkową ceną (jest ryzyko, jest zabawa).
Każdy pomysł będzie dobry, byle pozbyć się w wartościowy sposób gemów mało wartościowych.

Hubiot
21-07-2023, 20:21
ja i moje 1,5k gemów w plecaku jesteśmy na tak
żetony, minerały czy jakiś pył (do wykorzystania w update scythe) to całkiem spoko opcja

Pregnant
22-07-2023, 02:14
ja i moje 1,5k gemów w plecaku jesteśmy na tak
Na takie patologiczne akcje powinien być limit miejsc w plecaku, a nie nagrody! A później się dziwić że nikt nie wystawia nic na targ, jak gracze od 10 lat zatrzymują wszystko co im wpadnie w ręce, bo w grze nie ma sensu handlować!

Violetta Valery
22-07-2023, 11:47
xDDDDDDDDDDDD
Rzadko koleżanka z postu wyżej bazar przegląda widzę.
Nie było dnia, żebym nie znalazł tam potrzebnego mi gemu

milk
22-07-2023, 13:28
Na takie patologiczne akcje powinien być limit miejsc w plecaku, a nie nagrody! A później się dziwić że nikt nie wystawia nic na targ, jak gracze od 10 lat zatrzymują wszystko co im wpadnie w ręce, bo w grze nie ma sensu handlować!

akurat gemów wszelkiego rodzaju nie brakuje na targu ;D co najwyżej mamy (naciągane określenie i tak) "shortage" uzbrojenia na niskie przedziały lvlowe

Hubiot
22-07-2023, 13:30
Na takie patologiczne akcje powinien być limit miejsc w plecaku, a nie nagrody!
Zgadzam się, powinien istnieć limit miejsc w plecaku.
Szkoda tylko, że wprowadzenie czegoś takiego teraz sprowadziłoby olbrzymi lament i ubolewanie :)

Pregnant
22-07-2023, 18:45
Rzadko koleżanka z postu wyżej bazar przegląda widzę.
Nie było dnia, żebym nie znalazł tam potrzebnego mi gemu

Ja nie napisałam, że brakuje gemów. Napisałam, że nie powinno być możliwości gromadzenia miliona rzeczy bez konsekwencji. Nie znam ani jednej takiej gry MMORPG która na to pozwala; gry która odniosła sukces.


Zgadzam się, powinien istnieć limit miejsc w plecaku.
Szkoda tylko, że wprowadzenie czegoś takiego teraz sprowadziłoby olbrzymi lament i ubolewanie :)

Sorry, ale na forum można zauważyć że lament i ubolewanie będzie niezależnie od wprowadzonych rozwiązań.

- - - - - - - - - -


xDDDDDDDDDDDD
Taka z ciebie przyjaciółka?

damianxp
22-07-2023, 19:38
Nie zgodzę się z tobą.

Wiadomo że ludziom którzy grają od początku, poświęcili czas i zasoby żeby sobie po kolekcjonować pewne rzeczy jak powiemy: ,,Od teraz zmiana o 180stopni macie się tego pozbyć'' nie spowoduje że gra będzie jak inne które ''odniosły sukces'' tylko spowoduje kolejny odpływ graczy, czego przykładem były niektóre zmiany ;)

Pregnant
22-07-2023, 20:03
Nie zgodzę się z tobą.

Wiadomo że ludziom którzy grają od początku, poświęcili czas i zasoby żeby sobie po kolekcjonować pewne rzeczy jak powiemy: ,,Od teraz zmiana o 180stopni macie się tego pozbyć'' nie spowoduje że gra będzie jak inne które ''odniosły sukces'' tylko spowoduje kolejny odpływ graczy, czego przykładem były niektóre zmiany ;)

Czasami trzeba myśleć konsekwentnie i nie kierować się emocjami. Dojrzali ludzie zrozumieją dlaczego niektóre rozwiązania po prostu powinny być w grze od początku. A to, że gracze mają możliwość noszenia po 50000 gemów w plecaku i po 150 tej samej części uzbrojenia to jest patologia. Jeszcze tego by brakowało, żeby usunąć limit żetonów i niech gracze sobie też to zbierają latami.

- - - - - - - - - -


Nie zgodzę się z tobą.

Wiadomo że ludziom którzy grają od początku, poświęcili czas i zasoby żeby sobie po kolekcjonować pewne rzeczy jak powiemy: ,,Od teraz zmiana o 180stopni macie się tego pozbyć'' nie spowoduje że gra będzie jak inne które ''odniosły sukces'' tylko spowoduje kolejny odpływ graczy, czego przykładem były niektóre zmiany ;)

Nie spowoduje, bo większości graczy takie zmiany nawet nie dotkną pod negatywnym względem.

- - - - - - - - - -

A gracze obecnie narzekający na wszystkie rozwiązania na pewno znajdą kolejne powody do narzekania niezależnie od tego co zrobi administracja, nawet jeśli jedną z tych rzeczy byłoby pozbycie się głodu na świecie. Niektórym się po prostu nie dogodzi.

damianxp
22-07-2023, 20:37
Założe się że jabyś ty miała tyle gemów to byś tej zmiany nie proponowała, ale co ja wiem, każdy proponuje pod siebie i mnie to bawi :D

Varvinex
22-07-2023, 20:49
Założe się że jabyś ty miała tyle gemów to byś tej zmiany nie proponowała, ale co ja wiem, każdy proponuje pod siebie i mnie to bawi :D

Hipokryzja incydent, sam również proponujesz pod siebie :D

Pregnant
22-07-2023, 20:50
Założe się że jabyś ty miała tyle gemów to byś tej zmiany nie proponowała, ale co ja wiem, każdy proponuje pod siebie i mnie to bawi :D

Zaproponowałabym, zaufaj mi.

Hubiot
22-07-2023, 20:57
Założe się że jabyś ty miała tyle gemów to byś tej zmiany nie proponowała, ale co ja wiem, każdy proponuje pod siebie i mnie to bawi :D
Ja mam tyle gemów i w pełni zgadzam się z Pregnant :)

Amaski
22-07-2023, 21:12
Jeśli chcemy wprowadzać limity na przedmioty w uzbrojeniu trzeba byłoby całkowicie znieś limit miejsc wystawiania itemów na aukcję. Nie widzę innej opcji. Nie da się na bieżąco pozbywać uzbrojenia z paroma slotami tygodniowo, dlatego prawie każdy albo dokupuje paredziesiąt slotów, albo kisi olbrzymie ilości ekwipunku, albo sprzedaje wszystko do NPC. To nie gracze kiszący uzbrojenie są źli, to gra nie pozwala im (bez zainwestowania dużej kasy w sloty) pozbywać się tego uzbrojenia w przyzwoitych cenach. Argumentem u góry jest to, że w prawie każdej innej grze są limity ekwipunku, ale chciałbym też zauważyć, że prawie każdej innej grze nie ma limitu na aukcje, więc można pozbywać się uzbrojenia na bieżąco i nie ma żadnej potrzeby jego trzymania. Oczywiście przy takich zmianach również trzeba byłoby oddać MF każdemu co wykupił powiększenie depozytu i gra straciła by przez to dużą część zarobku, więc taka zmiana raczej jest niemożliwa do wprowadzenia, ale tak jak podkreśliłem jedna zmiana bez drugiej nie ma sensu. (to wszystko tyczy się oczywiście też gemów, zdolności itd., nie tylko uzbrojenia)

damianxp
22-07-2023, 21:30
No dodatkowo gra ogranicza sprzedaż po przez limit złota w depozycie, powyżej pewnej ilości złota przy sobie bez powiększana depozytu nie opłaca się sprzedawać, bo zaczynamy to co zarobiliśmy tracić na przegranych walkach np. z potworkami czy graczami

- - - - - - - - - -


Hipokryzja incydent, sam również proponujesz pod siebie :D

Gdzie ja proponuję zmiany pode mnie? Z amaterasu gdzie zaproponowałem lepszy drop i off bójek? Przecież mi się nie opłaca bo już lepiej się Ciebie pozbyć bójka i spokój od twoich głupkowatych tekstów. Jeżeli masz pisać głupoty lub wymyślać sobie coś na mój temat to daruj sobie.

- - - - - - - - - -


Zaproponowałabym, zaufaj mi.

Skoro tak to zwracam honor, trzeba mieć na uwadze że jakbyśmy to wprowadzali to trzeba mieć na uwadze to co napisał Amaski bo wprowadzenie samego limitu było by rakiem jak nie można by było robić targów bez limitu

- - - - - - - - - -

Jakby ktoś był zainteresowany kupieniem gemów V1 bądź V2 to można do mnie napisać na grze w wiadomości prywatnej z chęcią sprzedam potrzebującym ;)

PowerISO
22-07-2023, 23:26
@Amaski

(https://forum.mfo3.pl/member.php?144789-Amaski) W innych grach nie ma tez limitu na depozyt ;)

michałyvgi
06-09-2023, 13:43
xDDDDDDDDDDDD
Rzadko koleżanka z postu wyżej bazar przegląda widzę.
Nie było dnia, żebym nie znalazł tam potrzebnego mi gemu
ta ale da mogut

Andrzej Drzewo
07-09-2023, 02:37
no to może nabijanie AP gemów za żetony ? albo czerwone gemy nabijać AP czerwonymi minerałami ?