PDA

Zobacz pełną wersję : Łączone Pożeracze



Hydrei
22-06-2023, 18:46
Witam wszystkich
Wychodzę z propozycją, aby tak jak na obecną chwilę w albumie wszystkie karty oraz przedmioty kolekcjonerskie są widoczne z poziomu każdej postaci należącej do tego samego panelu gracza, wszystkie pożeracze również były widoczne jako zsumowane do tylko tej najwyżej wartości tj. dla przykładu na postaci Hydrei mam ubitego 1 diabelskiego pomiota, a na Semiramidzie 675. Moja propozycja opiewa na to, aby wchodząc w album/bestiariusz mojej głównej postaci lub każdej pobocznej koło wartości ubitych pomiotów była wartość najwyższa tj 675 Semiramidy. Lecz aby powiększyć wartość tych ubitych pomiotów w bestiariuszu, muszę to zrobić postacią której wartość dotyczy, czyli uproszczając gdybym w tej chwili poszedł i zrespił diabelskiego pomiota Hydreiem i pokonał to wciąż ilość ubitych pomiotów nadal wynosiłaby 675, a gdybym poszedł Semiramidą , zrespił i pokonał, wtedy dopiera ta wartość może się zwiększyć, lub gdy inną postacią również pokonam 675 wtedy ona mogłaby przejąć inicjatora powiększania wartości. Propozycja dotyczyłaby wszystkich potworów/minibossów/unikatów

Napiszcie co o tym sądzicie
3majcie się

Antybristler II
22-06-2023, 19:04
Tak powinno być.

Pustka
22-06-2023, 19:21
A będzie coś z Bossami i Questami?

Arczan
22-06-2023, 20:08
Teoretycznie w porządku, ponieważ na przykład przedmioty kolekcjonerskie w albumie są wspólne na konto. Blokują to jednak cztery rzeczy:
-> na ten moment za każde wbicie zwycięzcy/pogromcy/pożeracza dana postać otrzymuje symboliczne żetony. z drugiej strony jest to taka wartość, która mogłaby być zniesiona
-> globale i rzezimieszek/porywacz. pierwsze 3 złapane necrony/wendigo i 100 amaterasu jest na "sos". za pokonanie pierwszego necrona i amaterasu jest nagroda pozafabularna, być może dałoby się to jakoś sensowniej wprowadzić. rzezimieszków natomiast trzeba pokonać 10, nie wiem, jak tę sprawę można by było poprawić, w końcu osoby z 3 postaciami miałyby przewagę czasową. W przypadku porywaczy - jest to 5 walk, jedna na rok.
-> osiągnięcia również nie są wspólne, a w tym momencie dalej nie jesteśmy w stanie wykonać wszystkich (jak na przykład z przeprowadzaniem Bomba - albo rybki, albo akwarium), a jeśli już wykonywać zmiany w albumie, to we wszystkich aspektach. niby zrozumiale, ze osiagniecia sa oddzielne, z drugiej strony, jezeli album ma byc mozliwy do wykonania w 100% w ciagu 3-5 lat na jednej postaci, to szanujmy się i swój czas.
-> rankingi pokonanych potworków również myślę, że byłyby problematyczne do zaimplementowania - ewentualnie jeśli by była pokazywana ilość dla danego konta (co też mogłoby być problematyczne na przykład w momencie kasowania innej postaci)

Hydrei
22-06-2023, 21:32
Teoretycznie w porządku, ponieważ na przykład przedmioty kolekcjonerskie w albumie są wspólne na konto. Blokują to jednak cztery rzeczy:


-> na ten moment za każde wbicie zwycięzcy/pogromcy/pożeracza dana postać otrzymuje symboliczne żetony. z drugiej strony jest to taka wartość, która mogłaby być zniesiona
-> globale i rzezimieszek/porywacz. pierwsze 3 złapane necrony/wendigo i 100 amaterasu jest na "sos". za pokonanie pierwszego necrona i amaterasu jest nagroda pozafabularna, być może dałoby się to jakoś sensowniej wprowadzić. rzezimieszków natomiast trzeba pokonać 10, nie wiem, jak tę sprawę można by było poprawić, w końcu osoby z 3 postaciami miałyby przewagę czasową. W przypadku porywaczy - jest to 5 walk, jedna na rok.
-> osiągnięcia również nie są wspólne, a w tym momencie dalej nie jesteśmy w stanie wykonać wszystkich (jak na przykład z przeprowadzaniem Bomba - albo rybki, albo akwarium), a jeśli już wykonywać zmiany w albumie, to we wszystkich aspektach. niby zrozumiale, ze osiagniecia sa oddzielne, z drugiej strony, jezeli album ma byc mozliwy do wykonania w 100% w ciagu 3-5 lat na jednej postaci, to szanujmy się i swój czas.


-> rankingi pokonanych potworków również myślę, że byłyby problematyczne do zaimplementowania - ewentualnie jeśli by była pokazywana ilość dla danego konta (co też mogłoby być problematyczne na przykład w momencie kasowania innej postaci)




1.I tutaj nic nie zmieniałbym, postać która wbiła pożeracz dostaje należne żetony i basta. Ja nie chce doprowadzić do sztucznego ramienia żetonów za coś czego nie zrobiliśmy należne do tematu nagrody.
2.Jak wyżej, kwestia nagród mogłaby pozostać niezmiennie, pokonałeś swoją pierwszą ame to dostajesz pyłek ale to nie znaczy że nagle podchodzisz pozostałymi 5 postaciami do npca i dostajesz free pyłki bo ubiłeś jedną ame.
3.To również można wprowadzić, ładnie estetycznie wtedy wygląda panel gracza oczami innych graczy, wkońcu za te przyjmijmy 6 postaci odpowiada ta sama osoba, która zdobyła te osiągnięcia
4.W wypadku gdybyś usunął postać która swoją wartością miała najwięcej, poprostu wartość zmieniałaby się na drugą najwyższą

Fresher
22-06-2023, 22:05
Proponuję przynajmniej dodanie informacji, że pożeracz jest wbity na innej postaci, mogłoby to wyglądać tak:

17670

lub chyba lepiej tak:

17671

Tomi
23-06-2023, 01:45
Było rozważane przed implementacją.
Z kilku względów na nie, również czysto technicznych.

Podział jest taki:

1) rzeczy, które zdobywa postać i dane są przypisane ściśle do tej postaci -> postać
2) rzeczy, które można przekazywać -> konto

===
Co do tych wykluczających się osiągnięć specjalnych (i inne drobnostki) - będzie w swoim czasie załatwione, część już jest gotowa.

Varvinex
23-06-2023, 02:34
Było rozważane przed implementacją.
Z kilku względów na nie, również czysto technicznych.

Podział jest taki:

1) rzeczy, które zdobywa postać i dane są przypisane ściśle do tej postaci -> postać
2) rzeczy, które można przekazywać -> konto

===
Co do tych wykluczających się osiągnięć specjalnych (i inne drobnostki) - będzie w swoim czasie załatwione, część już jest gotowa.

A co do propozycji z Targiem, to co uważasz? :)

Pustka
23-06-2023, 08:48
A co z mistrzem areny, który pokazuje nam ile czego ubiliśmy, a teraz jest bezużyteczny przez album, który to samo, ale lepiej to pokazuje.

Hydrei
23-06-2023, 13:26
Było rozważane przed implementacją.
Z kilku względów na nie, również czysto technicznych.

Podział jest taki:

1) rzeczy, które zdobywa postać i dane są przypisane ściśle do tej postaci -> postać
2) rzeczy, które można przekazywać -> konto

===
Co do tych wykluczających się osiągnięć specjalnych (i inne drobnostki) - będzie w swoim czasie załatwione, część już jest gotowa.

Dziękuję za szybką odpowiedź
W pełni rozumiem zamysł osiągnięć oraz pożeraczy zdobytych przez konkretną postać, dlaczego zdecydowano się na to wyjście, które ostatecznie zaimplementowano jednakże jak gracz Pustka wyżej zauważył, wraz z wprowadzeniem albumu, NPC mistrz Areny poza ukazaniem nam dokładnej wartości pokonanych Żołnierzy Fortuny, jest w na ten moment bezużyteczny jeżeli chodzi o opcje dialogową dotyczącą ilości ubitych potworów przez nas. Dlatego wychodzę z dokładnym zamysłem mojego pomysłu, które nie rozwinąłem przez ograniczony czas. Moim zdaniem album powinien być zbiorem najlepszych wartości pokonanych potworów, ponieważ jakby nie patrzyć, poświęcona energia na kilku postaciach w celu nabicia pożeraczy, których nie mamy zdobytych na głównej postaci mogłaby zostać poświęcona właśnie przez główną postać w celu zapełnienia luk, które na chwilę obecną nie zapewnia nam album z powodu przydziału "rzeczy które zdobywa postać i dane są przypisane ściśle do tej postaci-> postać" pomimo że rzeczy te zdobyła ta sama osoba, co na innych postaciach przypisanych do tego samego panelu gracza. A co za tym idzie, dochodzi do tego stanu rzeczy albo będzie dochodzić, że gracze zamiast poświęcać jakiekolwiek aktywności na inne postacie, zaprzestaną tego stanu rzeczy na rzecz nabijania pożeraczy na jednej postaci. A w dobie czystek etnicznych jakie przeszło PvP, jedyną rzeczą która na ten moment skłania gracza do stworzenia drugiej postaci lub expienia jej, są Potwory Globalne, z czego Amaterasu przez swoje limitu straciła atrakcyjność ale to inny temat. A co idzie za brakiem aktywności na pobocznych postaciach, mniej potencjalnych zakupionych MFów na rozwinięcie danej postaci, brak MFów na odblokowanie slotów na inne postacie ( wciąż za przykład daje nowego gracza który już chwilę pograł i coś ogarnia z czym się to je) a jak wiadomo, gra musi zarabiać.
Jak wyżej wymieniłem, moim zdaniem album powinien być tym zbiorem najlepszych perełek jakie osiągnęliśmy przez ten okres gry a Mistrz Areny powinien, tak jak robił to przed wprowadzeniem albumu, dawać dokładną wartość pokonanych potwór przez konkretnego gracza tylko KONKRETNEMU graczowi, nie każdy musi wiedzieć że np poboczną postacią ubiłeś tylko jednego bomba bo wiocha totalna.
Od strony czysto technicznej również zdaję sobie sprawę, że jest to bardzo dużo kodowania, potencjalnych rozwiązań które również trzeba wziąć pod uwagę, lecz jeżeli gra jest warta świeczki, można zaryzykować...

Tomi
23-06-2023, 15:24
A co z mistrzem areny, który pokazuje nam ile czego ubiliśmy, a teraz jest bezużyteczny przez album, który to samo, ale lepiej to pokazuje.
To była (jest) swojego rodzaju proteza zrobiona "na szybko". Obecnie raczej do usunięcia.



A co do propozycji z Targiem, to co uważasz? :)
W innym temacie pisałem jakie są rozważane zmiany.

Varvinex
23-06-2023, 17:40
To była (jest) swojego rodzaju proteza zrobiona "na szybko". Obecnie raczej do usunięcia.



W innym temacie pisałem jakie są rozważane zmiany.

Czy mógłbym wiedzieć, w którym?

Kagome
23-06-2023, 18:10
Czy mógłbym wiedzieć, w którym?

TUTAJ (https://forum.mfo3.pl/showthread.php?49759-Symulacja-graczy-botami&p=365722&viewfull=1#post365722)