PDA

Zobacz pełną wersję : Propozycje zmian w pomocy



Tomi
10-05-2023, 00:54
Pomoc z mini - nie wchodząc w szczegóły można by zrobić coś w stylu: jeśli damy sos i nikt się nie zgłosi (powiązane z reformą chatu pomocy), to może wskoczyć bot jako pomocnik.

Już poza tym tematem - zastanawiam się czy nie powinno się zmienić zasad dropu - większy priorytet dla inicjującego walkę.
Może wtedy nie będzie aż tak popularne bicie wyłącznie w ramach wymian tj. nie będzie "żal" przyjąć pomocy od kogoś, kto nie ma swojego mini na wymianę, co powinno zwiększyć pulę potencjalnych pomocników.
Oczywiście nadal musi być to w jakimś stopniu opłacalne dla pomagającego.

GalaxyPL
10-05-2023, 01:25
Pomoc z mini - nie wchodząc w szczegóły można by zrobić coś w stylu: jeśli damy sos i nikt się nie zgłosi (powiązane z reformą chatu pomocy), to może wskoczyć bot jako pomocnik.

Już poza tym tematem - zastanawiam się czy nie powinno się zmienić zasad dropu - większy priorytet dla inicjującego walkę.
Może wtedy nie będzie aż tak popularne bicie wyłącznie w ramach wymian tj. nie będzie "żal" przyjąć pomocy od kogoś, kto nie ma swojego mini na wymianę, co powinno zwiększyć pulę potencjalnych pomocników.
Oczywiście nadal musi być to w jakimś stopniu opłacalne dla pomagającego.

W pewnej gierce w jaką kiedyś grałem bossy/minibossy podzielone są na tiery, gdzie do danego tieru dopasowane są szkatułki z upominkami. Symbolicznymi, ale z małą szanse na coś nieco lepszego.
Szkatułki dostaje się za top dmg, zadanie ostatniego dmg, a także sam udział. Może wtedy gdyby drop nie był proporcjonalny do lvl albo powiedzmy o połowę mniej proporcjonalny, a szkatułki były pewne to inaczej by to wyglądało.

#EDIT

The player who attacks the boss first: 1 box.
The player who deals the most damage to the boss: 2 boxes.
The player who finishes the boss: 2 boxes.
Dealing enough damage to the boss: 3 boxes.

* Gracz który zaatakuje jako pierwszy - 1 skrzynka
* Gracz który zada najwięcej obrażeń - 2 skrzynki
* Gracz który zada finałowe obrażenie - 2 skrzynki.
* Zadanie ostatecznej liczby obrażeń (wkład w walkę) - 3 skrzynki.

Wystarczyłoby to przerobić w:
* Gracz który zaatakuje minibossa (jego miniboss): 1 skrzynka
* Gracz który zada najwięcej obrażeń: 1 skrzynka
* Gracz który zada finałowe obrażenie: 1 skrzynka
* Zadanie ostatecznej liczby obrażeń - załóżmy, że jakichkolwiek: 1 skrzynka
Można to przerabiać na różne sposoby, ale załóżmy, że low lvl prosi high lvla o pomoc.
Sam dostanie 2-3 skrzynki (za atak i za zadanie dmg - o ile będzie miał taką szansę, a przy odrobinie szczęścia za dobicie).
Pomagający gracz na pewno dostanie skrzynkę za najwięcej obrażeń, do tego duża szansa na zadanie finałowego.
To wciąż można przerabiać w taki sposób, aby jakikolwiek udział w walce był nagradzany.
Obecna forma podziału dropu nie jest idealna, ale jest dopracowana na tyle, że trzeba się natrudzić, aby wymyślić coś lepszego.

Oma Ghostrick
10-05-2023, 12:40
Pomoc z mini - nie wchodząc w szczegóły można by zrobić coś w stylu: jeśli damy sos i nikt się nie zgłosi (powiązane z reformą chatu pomocy), to może wskoczyć bot jako pomocnik.


Moim zdaniem lepiej zwiększyć limit poleceń w skrypcie. Wtedy będzie można pisać skrypty do bicia mini w 2 osoby. Co rozwiąże problem braku składu.

Tensa Zangetsu
11-05-2023, 01:00
Już poza tym tematem - zastanawiam się czy nie powinno się zmienić zasad dropu - większy priorytet dla inicjującego walkę.
Może wtedy nie będzie aż tak popularne bicie wyłącznie w ramach wymian tj. nie będzie "żal" przyjąć pomocy od kogoś, kto nie ma swojego mini na wymianę, co powinno zwiększyć pulę potencjalnych pomocników.
Oczywiście nadal musi być to w jakimś stopniu opłacalne dla pomagającego.

W sumie można te % przesunąć na korzyść łapiącego, i przykładowo, jeżeli bijąc w 2 ma wypaść coś więcej niż zwykły drop, przysługiwał by on łapiącemu (nie całość, jeden przedmiot byłby gwarantowany, np. zdolność lub zbrojka), natomiast w 3 i 4 byłoby już losowanie, ale największą szansę nadal miałby ten, który łapał. Co do pomagającego, o ile to by dało zrobić, można dać system nagradzania - im więcej pomagamy, tym więcej możemy zyskać, lecz to rodzi nowe problemy przy sabotach. No bo za samo dołączenie walki miałby ten system już funkcjonować, czy dopiero po wygranej walce? Ale co w takim razie z przegranymi, celowymi i normalnymi? Nowe rozwiązanie, nowe problemy, oczywiście do ogarnięcia, ale do poważnego zaplanowania i przemyślenia wszystkiego, wyskalowania, podzielenia, rozpatrzenia wszelkich możliwości. Oczywiście, to tylko luźna propozycja ;D


Moim zdaniem lepiej zwiększyć limit poleceń w skrypcie. Wtedy będzie można pisać skrypty do bicia mini w 2 osoby. Co rozwiąże problem braku składu.

Jeśli skrypty mogą być maksymalnie w takiej formie jak są, to jak najbardziej na tak, jestem za

musaraj
11-05-2023, 09:38
jeżeli bijąc w 2 ma wypaść coś więcej niż zwykły drop, przysługiwał by on łapiącemu (nie całość, jeden przedmiot byłby gwarantowany, np. zdolność lub zbrojka),

Zbyt skrajne. Ważenie typu 2x większa szansa że trafi do łapiącego niż innego konkretnego uczestnika walki już robi różnicę. 3x robi dużą różnicę
Inna możliwość - stałe 50% dropu [tylko EQ (przedmioty), exp bez zmian] trafia do łapiącego, niezależnie od liczby osób w walce - zachęca do brania do pomocy większej grupy. Stałe 66%. Inne liczby.


Już poza tym tematem - zastanawiam się czy nie powinno się zmienić zasad dropu - większy priorytet dla inicjującego walkę.
Kierunek zmian mi się bardzo podoba, popieram.

Eresmel
11-05-2023, 10:40
Ale w jaki sposób chcecie rozróżnić czy ktoś oddaje trzem osobom lub mniej free minibossa a kiedy dochodzi do wymiany dla czterech osób? Sprawiając że dla tego co atakuje minibossa teoretycznie ma dropnąć więcej nie zmienia absolutnie nic no bo przecież każda z tych 4 os w jednej wymianie ma własnego zrespionego i koniec końców nie zachęca to wcale do oddawania innym xdd.
A co do botów ta propozycja to totalna kompromitacja i zagięcie podstawowych mechanik gry.
Jak nie macie z kim wymieniać to respcie se unikaty, ostatnio chłop zlootał laskę zorzy +8 z shakti

musaraj
11-05-2023, 10:58
Ale w jaki sposób chcecie rozróżnić czy ktoś oddaje trzem osobom lub mniej free minibossa a kiedy dochodzi do wymiany dla czterech osób? Sprawiając że dla tego co atakuje minibossa teoretycznie ma dropnąć więcej nie zmienia absolutnie nic no bo przecież każda z tych 4 os w jednej wymianie ma własnego zrespionego i koniec końców nie zachęca to wcale do oddawania innym xdd.

Tak, dla wymiany nie zmienia to nic.
Zmienia to dla osób, które nie chcą wymieniać i po prostu chcą zabić swojego - obecnie mają niską szansę na drop, przy zmianach będą miały ją dużo większą. Wtedy opłacalniej jest komuś zrespić minibossa i po prostu wziąć ludzi do pomocy, bez żalu.

Potwory unikatowe nie mają dostatecznie opłacalnego dropu.

GalaxyPL
11-05-2023, 13:47
Pomoc z mini - nie wchodząc w szczegóły można by zrobić coś w stylu: jeśli damy sos i nikt się nie zgłosi (powiązane z reformą chatu pomocy), to może wskoczyć bot jako pomocnik.

Już poza tym tematem - zastanawiam się czy nie powinno się zmienić zasad dropu - większy priorytet dla inicjującego walkę.
Może wtedy nie będzie aż tak popularne bicie wyłącznie w ramach wymian tj. nie będzie "żal" przyjąć pomocy od kogoś, kto nie ma swojego mini na wymianę, co powinno zwiększyć pulę potencjalnych pomocników.
Oczywiście nadal musi być to w jakimś stopniu opłacalne dla pomagającego.

Minuta SOSa bez pomocy = możliwość pomocy bota, tylko pytanie czy mini w 2 zamiast solo na pewno musi być do zbicia? Bot też nie dałby 100% szansy na zbicie. No chyba, że to będzie Bot na lvl 80 z eq +8 albo lvl 100 eq +0 (tak aby mieć więcej niż 50% na zbicie). Czy Bot nakazuje włączyć walkę auto, czy można pilnować jego działania, a on bije automatycznie?

Drop:
Gracz łapiący minibossa dostaje zwój odwagi tier 1-4 (w zależności od danego poziomu minibossa).
Kilka takich fragmentów np. 10 szt można zamienić na skrzynkę danego tieru, a w niej dajmy powiedzmy 60% na jakieś symboliczne miksturki, 30% na coś więcej lub EQ, 10% na EQ lub coś ekstra.
Można też zmienić proporcję podziału dropu/exp/AP/gold.
Obecnie Level w pełni jest wyznacznikiem.
Np. W walce jest 80 lvl i 20 lvl. Ten pierwszy ma 80% udziału, drugi 20%.
Liczby te można by zmodyfikować tak aby ten mniejszy level nie miał więcej niż wyższy, ale miał większy zysk.
Przykłady:
Wariant A - pierwiastkowanie:
80 lvl ~8,94 udziału ~67% zamiast 80%
20 lvl ~4,47 udziału ~33% zamiast 20%
Wariant B - pierwiastkowanie 3-stopnia:
80 lvl ~4,31 udziału ~61,4% udziału zamiast 80%
20 lvl ~2,71 udziału ~38,6% udziału zamiast 20%
Wariant C - pierwiastkowanie 4-stopnia:
80 lvl ~2,99 udziału ~58,63% udziału zamiast 80%
20 lvl ~2,11 udziału ~41,37% udziału zamiast 20%

Spójrzmy na walki 4 graczy, przykładowo 50, 60, 70, 80.
Obecnie:
50 lvl ~19,2% udziału
60 lvl ~23,1% udziału
70 lvl ~26,9% udziału
80 lvl ~30,8% udziału
Gdyby to spierwiastkować 4-potęgą wyjdzie:
50 lvl ~2,66 udziału ~ 23,5% udziału
60 lvl ~2,78 udziału ~ 24,5% udziału
70 lvl ~2,89 udziału ~ 25,5% udziału
80 lvl ~2,99 udziału ~ 26,5% udziału

Tego typu nowy sposób na podział nagród byłby ukłonem w stronę niższych poziomów, a jednocześnie nie skrzywdziłby tak bardzo wyższych poziomów, w końcu to one wciąż miałyby większe szanse na drop.

Tomi
11-05-2023, 13:52
Pytanie gdzie jest granica "żalu" przyjęcia pomocy bez wymiany i jednocześnie opłacalności pomagania.
Myślałem nad podziałem 2/3 zawsze dla łapiącego i 1/3 dla wszystkich pomagierów - i może ten podział dotyczył by tylko "rare" dropów (prawd < X).
Dodatkowo w pakiecie reforma +100% dropu, aby było to bezwzględne 100% zwiększenia bez wpływu liczby osób w walce.

Dodatkowe nagrody za pomaganie - jest na to pewien pomysł zintegrowania z rankingiem pomocników (zastąpienie starego) i wynikające z tego profity.

===
Właśnie taki jest zamysł, aby dotyczyło przypadków, gdy nie chcemy z jakiegoś powodu wymieniać, a sami nie możemy ubić.
Dla wymian wszystko się balansuje - bez zmian.
Unikaty domyślnie są do bicia solo, więc tylko do mini.

GalaxyPL
11-05-2023, 13:58
Pytanie gdzie jest granica "żalu" przyjęcia pomocy bez wymiany i jednocześnie opłacalności pomagania.
Myślałem nad podziałem 2/3 zawsze dla łapiącego i 1/3 dla wszystkich pomagierów - i może ten podział dotyczył by tylko "rare" dropów (prawd < X).
Dodatkowo w pakiecie reforma +100% dropu, aby było to bezwzględne 100% zwiększenia bez wpływu liczby osób w walce.

Dodatkowe nagrody za pomaganie - jest na to pewien pomysł zintegrowania z rankingiem pomocników (zastąpienie starego) i wynikające z tego profity.

===
Właśnie taki jest zamysł, aby dotyczyło przypadków, gdy nie chcemy z jakiegoś powodu wymieniać, a sami nie możemy ubić.
Dla wymian wszystko się balansuje - bez zmian.
Unikaty domyślnie są do bicia solo, więc tylko do mini.

Granicą żalu przyjęcia pomocy jest to, że albo jesteś koxem i poradzisz sobie sam, albo prosisz o pomoc i ryzykujesz stratą części dropa, ale przynajmniej zbijesz i masz z głowy. Jeśli dorzucimy do tego te zwoje/fragmenty odwagi, które będą pewne dla łapiącego i wzywającego pomoc do swojego mini, to zawsze może to przynieść jakieś korzyści. Nie możemy iść w kierunku dawania innym lepszego dropu tylko dlatego, że to oni łapią. Niski poziom zwykle ma mniejszy wkład w walce, do tego wielu newbie popełnia błędy. To od pomocników zazwyczaj zależy czy walka się uda.

Tu też trzeba rozgraniczyć czy nagroda dla niższego lvl w formie zwoju będzie dana tylko po włączeniu SOS i dodaniu kogoś do walki czy może to być po prostu atakowanie w grupie (nie wyobrażam sobie, by trzeba było z każdą rzeczą bawić się SOSem, więcej będzie z tym zamieszania).

Evo
11-05-2023, 17:59
zastanawiam się czy nie powinno się zmienić zasad dropu - większy priorytet dla inicjującego walkę.

co powinno zwiększyć pulę potencjalnych pomocników.
To zadziała dokładnie odwrotnie.

Według mnie problemem nie jest żal oddawania swojego minibossa tylko:

problem ze znalezieniem pomocników do mini low-lvl
brak wystarczającej liczby osób do wymiany lub pomocy do mini na max-lvl

Przyczyną obydwu jest oczywiście zbyt mała liczba graczy - na to nie ma dobrego i szybkiego rozwiązania. Moje propozycje na zmniejszenie tych problemów:


Mini low-lvl - zwiększenie nagród dla pomagających. Warunki:

nasza postać nie inicjuje walki
nasza postać ma przynajmniej 15 poziomów więcej niż docelowy poziom minibossa
żadna z postaci osoby inicjującej walkę nie ma 15 poziomów więcej niż docelowy poziom minibossa

Nagroda musi być na tyle wysoka, żeby graczom z wysokim poziomem się to opłacało. Koszt to zwykle ~10 energi, aktywacje portalu (1k G) oraz czas. Jak dla mnie 10 żetonów za każdą walkę to minimum. Ewentualnie można ograniczać do 100 żetonów tygodniowo, gdyby miało to powodować nadużycia.


Mini max-lvl - wprowadzenie nowych możliwości, np.:

zamiany zrespionego minibossa na przyzwanie - za golda lub energię - z niskim limitem: np. max. 3 posiadane i niewykorzystane przyzwania. To pozwoli magazynować zrespione minibossy. Jeżeli gracze będą sobie magazynować 2-3 minibossy i każdy będzie miał możliwość przyzwania, to dużo łatwiej będzie znaleźć ekipę do wymiany.
uruchomienie walki w trybie "solo", czyli np. 4x nasza postać vs miniboss - zamiast "botów", które miałyby zastępować pomocników można klonować naszą postać. To sprawi, że minibossy będą bite tak samo jak unikaty i jest zapewne totalnie przeciwne całej koncepcji minibossów.
podobnie jak w poprzednim punkcie, ale zamiast klonowania mieć możliwość dołączenia do walki innymi swoimi postaciami. Oczywiście w obydwu przypadkach można obniżyć drop lub wprowadzić limit na tego typu walki.

mareczko
11-05-2023, 20:24
Bardzo dobry pomysł z tym botem, bedzie mozna bic mini na ktore nikt nie chodzi wkońcu.
wkońcu coś ruszyło w tym kierunku.
a co do dropu to też na + bo jednak dużo osób nie wymienia a tylko pomoga/ zazwyczaj pomagający zgarnia łup , osoba która respiła zostaje bez niczego tylko stratna w energie.Liczę na to że to przejdzie.

Violetta Valery
11-05-2023, 22:16
A te boty to będą jak Kapitan Fargo czy jakieś fajne?
:o

Tomi
12-05-2023, 13:52
Według mnie problemem nie jest żal oddawania swojego minibossa tylko:



brak wystarczającej liczby osób do wymiany lub pomocy do mini na max-lvl


Uważam, że to właśnie jest problem (przynajmniej na poziomie upkowym), bo ten brak osób wynika pośrednio z tego, że jest niejako przymus wymiany.
Musisz wiec znaleźć graczy na wymianę konkretnie tego minibossa w konkretnie takiej ilości, co zawęża grono potencjalnych pomocników.
Dodatkowo jeśli masz np. 4 mini, to "musisz" zrobić 16 walk zamiast 4.
Chętnych "za friko" na pomoc będzie o wiele łatwiej znaleźć. Mogę się oczywiście mylić, ale wydaje się to logiczne.
Nikt jednak nie chce takiej pomocy jeśli sam wydał ene na resp, a pomocnicy mają taka samą szansę na drop, (prawie) nic nie inwestując.

=======
Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie - ktoś oferuje ci "darmowe" walki z mini, ale Ty masz ograniczoną szansę na drop - korzystasz z tej okazji czy nie?
=======

Low-lvl to oczywiście nieco inna historia. Tutaj potrzebne są zachęty dla hi-lvl, aby pomagać low-lvl.

GalaxyPL
12-05-2023, 14:58
Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie - ktoś oferuje ci "darmowe" walki z mini, ale Ty masz ograniczoną szansę na drop - korzystasz z tej okazji czy nie?

Jeśli jestem na mapie obok pomogę z chęcią.
Jeśli do pomocy potrzebuję TP (5 energii), zatem razem łącznie z walką 6, a wg nowych zasad mam mieć 1/3 szansy na dropa, to szczerze mówiąc chęci są dużo mniejsze. Low lvl dostanie więcej, ale pod warunkiem, że w ogóle znajdzie pomocnika.
Dlatego zachęcam jeszcze raz przyjrzeć się proponowanym przeze mnie podziałom, aby niższe lvle mniej odczuwały mniejsze szanse na drop, ale wciąż nie były faworytami w jego zgarnięciu (co jest proponowane).

Evo
12-05-2023, 18:20
Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie - ktoś oferuje ci "darmowe" walki z mini, ale Ty masz ograniczoną szansę na drop - korzystasz z tej okazji czy nie?

W moim przypadku - pomogę tylko, jeśli ktoś ma min. 3+ minibossy i już gotową, ogarniętą ekipę. Myślałem, że inni gracze mają podobne podejście, ale się myliłem. Napisałem do ~15 osób o wymianę 1x fenrisa i mniej więcej połowa graczy odpisała i była chętna do pomocy od razu. Skoro tak jest, to podniesienie dropu dla inicjującego walkę jest prawdopodobnie niezłym rozwiązaniem.

Jeśli połączy się to z jakimiś zmianami, które ułatwią szukanie osób do pomocy, to pewnie część osób z tego skorzysta.

Alien
13-05-2023, 08:44
moim zdaniem najprościej nie dzielić droopu, to czy kogoś wezmę czy nie, nie zmniejsza mojej szansy na droop, po prostu ja mam swoją szansę a kolega co pomaga ma swoją i jego szansa i moja nie są ze sobą zależne ani w żaden sposób powiązane. W ten sposób każdy będzie chciał pomagać, każdy będzie brał pomoc, dobry układ dla wszystkich

damianxp
13-05-2023, 09:20
Moim zdaniem dzielenie dropu bardziej zaszkodzi, zawsze można wziąć osobę która odda/taniej sprzeda item jak jej wypadnie.
Jakbym miał mieć 1/3 dropu z walk to bym każdemu low lvl odpisywał ''nie opłaca mi się''

- - - - - - - - - -

Dlatego lepiej zrobić ranking pomocnych graczy, na których można by było zagłosować zwiększając ich miejsce w rankingu, mniej czasochłonna zmiana i pomagać się opłaca. Można też przewidzieć jakieś nagrody za miejsce w takim przykładowym rankingu.

Alien
13-05-2023, 09:39
ranking pomocnych graczy też mi się podoba, im więcej mini pomogłeś tym wyżej jesteś w rankingu, tylko żeby za wysokie miejsca rankingowe były jakieś nagrody poza prestiżem typu medal który w sumie absolutnie nic nie daje

damianxp
13-05-2023, 10:13
znaleźli by się chętni pomagający dla medalu haha ;D
O jakichś nagrodach można by pomyśleć jak większość osób była by za takim rozwiązaniem

Amaski
13-05-2023, 12:31
znaleźli by się chętni pomagający dla medalu haha ;D
O jakichś nagrodach można by pomyśleć jak większość osób była by za takim rozwiązaniem

No jeśli już mielibiśmy dodawać nowe medale i dodać za nie nagrody, to myślę, że za każdy rodzaj topki w rankingu złoto, arena, doświadczenie itd. trzeba byłoby też dać nagrody (oczywiście nie wszędzie takie same, ale współmierne)

Bukłak
14-05-2023, 12:41
Pomoc z mini - nie wchodząc w szczegóły można by zrobić coś w stylu: jeśli damy sos i nikt się nie zgłosi (powiązane z reformą chatu pomocy), to może wskoczyć bot jako pomocnik.


Fajnie, w końcu będzie możliwość ubicia solo słabszych bossów bez obawy że padnę od absurdalnego skamienienia.
Każda zmiana w systemie mini będzie mile widziana, projektowania mini pod walki grupowe w grze gdzie liczba graczy jest mniejsza od liczby bossów od dawna było bez sensu. Może teraz ktoś w końcu będzie bił mini z poza najnowszego miasta.

Amaski
14-05-2023, 13:49
Fajnie, w końcu będzie możliwość ubicia solo słabszych bossów bez obawy że padnę od absurdalnego skamienienia.
Każda zmiana w systemie mini będzie mile widziana, projektowania mini pod walki grupowe w grze gdzie liczba graczy jest mniejsza od liczby bossów od dawna było bez sensu. Może teraz ktoś w końcu będzie bił mini z poza najnowszego miasta.

Trzeba też zastanowić się jaką siłę powinien mieć ten pomocnik. Byłoby zdecydowaną przesadą, gdyby mógł pomóc solo 50lvlowi z orkiem, solo 65lvl z wdową albo solo 80lvl z gigantem/arktosem. Pomocnik mógłby być naszym klonem? Czy może np. gra by obliczała siłę gracza na podobnym poziomie do naszego z eq na jakimś ustalonym plusie uzbrojenia?

Antybristler
14-05-2023, 14:15
Nie potrzeba żadnych zmian w pomocy, MFO3 jest doskonałe w każdym pixelu, każdego cala.

Hydrei
14-05-2023, 14:33
podkręćcie drop i tyle, nie trzeba żadnych NPCów

Amaski
14-05-2023, 14:45
podkręćcie drop i tyle, nie trzeba żadnych NPCów

W sumie nie wiem, czy ogólny drop warto, ale drop +7/+8? Jestem przekonany, że kilka/kilkanaście razy więcej to eq zostało wykute niż wydropione, możnaby to zmienić. Chociaż z drugiej strony może zbyt łatwo wtedy byłoby o +8.

Bukłak
14-05-2023, 15:30
Po co podkręcać drop? Złota i EQ w grze i tak jest za dużo, problem leży w tym że całe to złoto i eq jest w rękach kilku graczy bo cała reszta w ogóle nie bije mini.
Samo zwiększenie dropu jeszcze bardzie pogłębi problem.

damianxp
14-05-2023, 16:52
Nie wiem czy dodawanie botów pomagających to dobry pomysł, bo za chwilę każdy będzie wolał bić z botami bo ma 100% dropu z mini bossa, nawet jakby było z kim bić.

Bukłak
14-05-2023, 19:01
Nie wiem czy dodawanie botów pomagających to dobry pomysł, bo za chwilę każdy będzie wolał bić z botami bo ma 100% dropu z mini bossa, nawet jakby było z kim bić.


Pomoc z mini - nie wchodząc w szczegóły można by zrobić coś w stylu: jeśli damy sos i nikt się nie zgłosi (powiązane z reformą chatu pomocy), to może wskoczyć bot jako pomocnik.

Wydaje się oczywiste że ignorując chętnych graczy nie dostaniesz pomocy bota.

GalaxyPL
15-05-2023, 18:10
Wydaje się oczywiste że ignorując chętnych graczy nie dostaniesz pomocy bota.

Co jeśli na minibossa o 50 lvl zgłosi się do pomocy gracz o 30 lvl? Jaki jest sens przyjmowania takiej pomocy?
To tak jakby 15 lvlowi z Wywerną chciał pomóc 7.

Toshiro
15-05-2023, 18:23
Grając od nowa w gierce, to nie ma co liczyć na pomocy starszych graczy czy nowych przy smokach mroku aż do kobry? Dopiero od mini bossa gryf jest jakiś sens, bo leci z tego dobry zwój Normalizacja.

:P

Kagome
15-05-2023, 19:34
Grając od nowa w gierce, to nie ma co liczyć na pomocy starszych graczy czy nowych przy smokach mroku aż do kobry? P

Nie, po prostu trzeba wiedzieć do kogo napisać. Są osoby, które regularnie pomagają z tymi minibossami.

Bukłak
15-05-2023, 19:57
Co jeśli na minibossa o 50 lvl zgłosi się do pomocy gracz o 30 lvl? Jaki jest sens przyjmowania takiej pomocy?
To tak jakby 15 lvlowi z Wywerną chciał pomóc 7.

To tak skomplikowany problem że nie da się ogarnąć że ten mechanizm uwzględniałby pomoc od graczy na podobnym lub większym poziomie?
Serio, szukacie na siłę dziury bo te problemy mają oczywiste rozwiązanie.

GalaxyPL
15-05-2023, 20:13
To tak skomplikowany problem że nie da się ogarnąć że ten mechanizm uwzględniałby pomoc od graczy na podobnym lub większym poziomie?
Serio, szukacie na siłę dziury bo te problemy mają oczywiste rozwiązanie.

Absolutnie nie szukam problemów na siłę, po prostu o tym nie wspomniano. Mam nadzieję, że tylko i wyłącznie dlatego, że jest to rzecz naturalna i oczywista.
Wychodzi na to, że jeśli miniboss ma poziom "x", to minimum taki gracz musi nam chcieć pomóc, aby odrzucenie jego pomocy nie przyznało nam bota.
Co jeśli niektórzy gracze zaczną "sabotować" takie minibossy, aby ktoś nie mógł uzyskać realnej pomocy od bota? Kolejna rzecz do ogarnięcia.

Bukłak
15-05-2023, 20:53
Nie wspomniano bo Tomi rzucił temat do dyskusji jak sam napisał "bez szczegółów".

Nie mogę się doczekać jak tysiące graczy będzie siedzieć całymi dniami na wodnym żółwiu czy innej garudzie żeby zrobić sabota w celu pozbawienia nas bota. XD
Na tej zasadzie to dzisiaj mogą udzielać "pomocy" i sabotować walki z mini, jakoś tego nie robią. Dlaczego? Bo to bez sensu i w tej martwej grze nikomu by się nie chciało.

KOCUR
15-05-2023, 21:39
sabotowanie takich mini to raczej skrajność, a opcja botów sama w sobie na plus