PDA

Zobacz pełną wersję : Możliwość ukrycia Bestiariusza



musaraj
04-04-2023, 08:22
Żeby zapoznać się z najnowszymi zmianami, przeglądałem Albumy i Bestiariusze innych graczy.
Co mi się rzuciło w oczy - sam fakt, że mogę przeglądać te rzeczy. Ja np. nie chciałbym, żeby ktoś sprawdzał jak bardzo no-life'iłem na Cyklopsach czy Makakach.

Dodatkowo wchodzi element progresu. Bestiariusz nagradza gracza za aktywne bicie różnych potworów, udostępniając im informacje na temat zabitych mobków (atry, dropy itd). Co to za nagroda, jeżeli wystarczy że otworzę cudzy bestiariusz i sobie przeczytam informacje które chcę uzyskać?

Dlatego proponuję, aby każdy gracz mógł ukryć swój Bestiariusz (lub żeby ten w ogóle był domyślnie ukryty).

Amaski
04-04-2023, 13:21
Żeby zapoznać się z najnowszymi zmianami, przeglądałem Albumy i Bestiariusze innych graczy.
Co mi się rzuciło w oczy - sam fakt, że mogę przeglądać te rzeczy. Ja np. nie chciałbym, żeby ktoś sprawdzał jak bardzo no-life'iłem na Cyklopsach czy Makakach.

Dodatkowo wchodzi element progresu. Bestiariusz nagradza gracza za aktywne bicie różnych potworów, udostępniając im informacje na temat zabitych mobków (atry, dropy itd). Co to za nagroda, jeżeli wystarczy że otworzę cudzy bestiariusz i sobie przeczytam informacje które chcę uzyskać?

Dlatego proponuję, aby każdy gracz mógł ukryć swój Bestiariusz (lub żeby ten w ogóle był domyślnie ukryty).

Dodaj ankiety do takich postów. Ja jestem na nie do tej propozycji. I tak większość z tych informacji można znaleźć na forum, więc niczego by to nie ukryło.

milk
04-04-2023, 14:29
Ja np. nie chciałbym, żeby ktoś sprawdzał jak bardzo no-life'iłem na Cyklopsach czy Makakach.

tak czy siak od początku istnieją zakładki RAPORTY Z WALK oraz STATYSTYKI, w których są zawarte informacje tego typu włączając w to przegrane walki, dawno temu zaczynając przygodę z MFO do głowy wpadła mi podobna idea, że lepsza by była możliwość "ukrycia" swojego profilu, po czasie jednak wydaje mi się, że to nie jest zbyt potrzebne.



Dodatkowo wchodzi element progresu. Bestiariusz nagradza gracza za aktywne bicie różnych potworów, udostępniając im informacje na temat zabitych mobków (atry, dropy itd). Co to za nagroda, jeżeli wystarczy że otworzę cudzy bestiariusz i sobie przeczytam informacje które chcę uzyskać?


tutaj oczywiście można by było rozpatrywać taki pomysł, żeby ukrywać informacje dla graczy, którzy na żadnej postaci nie mają zaliczonego pewnego milestone do otrzymania jakiejś informacji, gdyby nie fakt, że wszystko co trzeba tak naprawdę jest na forum, jak powiedział mój przedmówca.

Violetta Valery
04-04-2023, 16:48
Dodatkowo wchodzi element progresu. Bestiariusz nagradza gracza za aktywne bicie różnych potworów, udostępniając im informacje na temat zabitych mobków (atry, dropy itd). Co to za nagroda, jeżeli wystarczy że otworzę cudzy bestiariusz i sobie przeczytam informacje które chcę uzyskać?
Ogół propozycji na nie- lubie sobie analizować kto co bił, ale ten aspekt na tak. Niech możliwość odczytu w jakimkolwiek bestiariuszu aktywuje się wraz z naszym progresem, bo teraz to to ukrycie totalnie mija się z celem i rownie dobrze mogłoby go nie być (wejście w profil Razora nie wymaga wiekszej ilosci kliknięć niz weryfikacja tych informacji w naszym xDD).


Dodaj ankiety do takich postów. Ja jestem na nie do tej propozycji. I tak większość z tych informacji można znaleźć na forum, więc niczego by to nie ukryło.
No w sumie to tylko niuans i duperela, ale imo jesli juz cos robic to tak, żeby przynajmniej nosiło znamiona sprawiedliwości :)

Tomi
04-04-2023, 18:40
Były rozważane różne scenariusze i zdecydowaliśmy, że ukrywanie naszego postępu przed innymi nie ma większego sensu.

Uzależnienie uzupełnienia cudzego bestiariusza od naszego progressu = oglądamy zawsze tak jakby nasz bestiariusz.

Te dane są poukrywane nie dlatego, że są jakieś tajne, tylko dla samej możliwości ich uzupełniania.
Jeśli nie są uzupełnione, to wiadomo, że czegoś nie zrobiliśmy + niech inni widzą, że my mamy uzupełnione + jakiś element podpowiedzi dla innych, którzy mogą się czegoś dowiedzieć przed swoją walką. Trochę jak z raportami.

Jak ktoś się wstydzi no-life'ienia to trudno ;)
Są dostępne takie dane jak licznik czasu online i ogólna liczba walk to i liczba konkretnego potwora nie zaszkodzi.

musaraj
05-04-2023, 08:33
Dzięki Tomi za odpowiedź.

A jeszcze jedno - czy jest możliwość dodania expa za mobka (za grupę x1, z informacją że za x2 jest 125% i za x3 150%)? O ile gold jest zmienny, o tyle wartość xp jest stała.

Tomi
05-04-2023, 19:29
Dzięki Tomi za odpowiedź.

A jeszcze jedno - czy jest możliwość dodania expa za mobka (za grupę x1, z informacją że za x2 jest 125% i za x3 150%)? O ile gold jest zmienny, o tyle wartość xp jest stała.

W sumie przeoczenie, że tego nie ma. Także dodam w najbliższym czasie.