PDA

Zobacz pełną wersję : Możliwość wyłączenia nowych ikonek



Apollyon
13-02-2023, 00:13
Tak jak z nowymi ikonkami statusów, powinna być możliwość dalszego używania starej wersji sprzed dzisiejszych zmian. Proponuję również dodanie możliwości sortowania zdolności wg. profesji.

Oma Ghostrick
13-02-2023, 00:54
Zgadzam się z propozycją w 100%.

Hydrei
13-02-2023, 09:01
Również zgadzam się z propozycją w 100-tu %

Pustka
13-02-2023, 10:17
wtedy ta zmiana bedzie bezużyteczna już widzę oplucie, a to 1 dzień po za tym nwm po co istnieje możiwość starych ikonek statusów jak one są po prostu brzydkie jakcy co to jest

EDIT: Zapomniałem się odnosić to drugiego pomysłu. Sortowanie według profesji jest 100 razy wygodniejsze na tych właśnie nowych zdolnościach.

Eresmel
13-02-2023, 11:46
Jeśli serio wam to przeszkadza to można wprowadzić, ale według mnie im szybciej się przyzwyczai oko do wyglądu tych ikon tym lepiej bo pomaga to w odszukiwaniu zdolek na szybko.

musaraj
13-02-2023, 12:19
Dobra propozycja do pakietu VIP ;)

Antybristler
13-02-2023, 21:12
Zmiana dobra, można jeszcze dokonać takich zmian:
- na początku zdolności własnej profesji
- następnie zdolności dla wszystkich
- jako ostatnie zdolności dla przeciwnej profesji

Można by jedynie dodać checkbox "Ukryj zdolności dla przeciwnej profesji".
Dzięki "kolorkom" łatwiej zlokalizować pomyłkę, np. założenie zdolności dla przeciwnej profesji.

Zastanawiam się czy coś byłoby przeciwne temu, aby był zakaz używania zdolności dla przeciwnej profesji ? Są jakieś przeciwskazania do tego rozwiązania?

damianxp
13-02-2023, 21:20
Oczywiście że są, przykładowo takiej klątwy umarlaka używają nie tylko magowie ale też wojownicy a zdolność jest strikte zalecana dla profesji mag.

Antybristler
13-02-2023, 21:31
Oczywiście że są, przykładowo takiej klątwy umarlaka używają nie tylko magowie ale też wojownicy a zdolność jest strikte zalecana dla profesji mag.
To takie zdolności powinny być "dla wszystkich", można by zwiększyć ich liczbę i zmienić tę dziwną sytuację gdzie można zdolności przeciwnej profesji używać. Kiedyś była możliwość zakładania broni dla przeciwnej profesji, teraz już nie ma i słusznie, to raczej absurd. Co do zdolności można by jeszcze w jakiś sposób przekonstruować tak aby były sensowne do użycia przez tylko jedną profesją. Pytanie czy admin widzi takie możliwości zmian.

damianxp
13-02-2023, 21:47
Tylko wtedy co jak zmieniamy profesję? Nauczone zdolności będą nam znikać jakbyśmy ich wcale nie mieli czy będzie w archiwum, aż do powrotu do poprzedniej profesji?

Antybristler
13-02-2023, 22:39
Tylko wtedy co jak zmieniamy profesję? Nauczone zdolności będą nam znikać jakbyśmy ich wcale nie mieli czy będzie w archiwum, aż do powrotu do poprzedniej profesji?Wszystko według zasady - prawa raz nabyte muszą pozostać na zawsze, a więc te zdolności będą niemożliwe do założenia, ale będą, a w razie ponownej zmiany profesji będzie można z nich korzystać.

fufcio
14-02-2023, 20:17
Tak jak z nowymi ikonkami statusów, powinna być możliwość dalszego używania starej wersji sprzed dzisiejszych zmian. Proponuję również dodanie możliwości sortowania zdolności wg. profesji.

Zgadzam się w 100%.

Tomi
14-02-2023, 23:28
Nie będzie opcji wyłączenia - należy to traktować jak ikonki EQ/przedmiotów tj. nie ma alternatyw.

Jeśli ktoś ma propozycje jego zdaniem lepszych ikonek w 3 kolorach - można zgłosić.

Cumliak
15-02-2023, 16:44
Nie będzie opcji wyłączenia - należy to traktować jak ikonki EQ/przedmiotów tj. nie ma alternatyw.

Jeśli ktoś ma propozycje jego zdaniem lepszych ikonek w 3 kolorach - można zgłosić.

Uważam że najlepszym rozwiązaniem była by zamiana ikonek zdolności w następujący sposób:
Zdolności wojowników - Ikonka mieczyka
Zdolności magów - Ikonka rózgi
Zdolności dla obu profesji - Coś w stylu skrzyżowanego miecza. Ewentualnie jak ktoś ma lepszy pomysł to zapraszam do dyskusji. :cool:

Apollyon
15-02-2023, 18:15
Uważam że najlepszym rozwiązaniem była by zamiana ikonek zdolności w następujący sposób:
Zdolności wojowników - Ikonka mieczyka
Zdolności magów - Ikonka rózgi
Zdolności dla obu profesji - Coś w stylu skrzyżowanego miecza. Ewentualnie jak ktoś ma lepszy pomysł to zapraszam do dyskusji. :cool:

Cokolwiek, byle nie parada pride w moim plecaku

Squadron
15-02-2023, 19:27
rzeczywiście lipna ta kolorystyka

GalaxyPL
15-02-2023, 19:33
Sama zmiana raczej na plus, niż na minus, ale dziwi mnie, że chciało się adminowi robić ikonki zdolności, a nadal nikt nie wpadł na to, aby umożliwić szybką zmianę kolejności wyświetlanych zdolności (jak to jest z zaklęciami czy skryptami)... Dodatkowo umożliwiłbym zwiększenie ilości linijek dostępnych zdolności w walce, bo przewijanie ich jest czasami uciążliwe (pokazywanie ich 9 czy tam 10 zamiast 6 to chyba nie jest wielka zbrodnia?)

#edit
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?48924-Mo%C5%BCliwo%C5%9B%C4%87-ustawienia-w%C5%82asnej-kolejno%C5%9Bci-postaci-quot-Profil-Twoje-postacie-quot
Kiedyś założyłem ten temat, pomysł został zlany nie powiem czym, a dodane zostało coś, co moim zdaniem powinno mieć dużo niższy priorytet (choć nie krytykuję, bo pomysł jest ok). Dużo głosów na tak, wszelkie głosy na nie nawet nieuzasadnione, zero odpowiedzi admina.

Hubiot
15-02-2023, 22:05
Sama zmiana raczej na plus, niż na minus, ale dziwi mnie, że chciało się adminowi robić ikonki zdolności, a nadal nikt nie wpadł na to, aby umożliwić szybką zmianę kolejności wyświetlanych zdolności (jak to jest z zaklęciami czy skryptami)... Dodatkowo umożliwiłbym zwiększenie ilości linijek dostępnych zdolności w walce, bo przewijanie ich jest czasami uciążliwe (pokazywanie ich 9 czy tam 10 zamiast 6 to chyba nie jest wielka zbrodnia?)

#edit
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?48924-Mo%C5%BCliwo%C5%9B%C4%87-ustawienia-w%C5%82asnej-kolejno%C5%9Bci-postaci-quot-Profil-Twoje-postacie-quot
Kiedyś założyłem ten temat, pomysł został zlany nie powiem czym, a dodane zostało coś, co moim zdaniem powinno mieć dużo niższy priorytet (choć nie krytykuję, bo pomysł jest ok). Dużo głosów na tak, wszelkie głosy na nie nawet nieuzasadnione, zero odpowiedzi admina.Żadnych ikonek nie trzeba było robić, zostały wykorzystane te które są dostępne (mf3.pl/static/icons/Magic.png). Jeżeli masz inne pomysły to je po prostu zaproponuj. Głównym czynnikiem, który wpływa na priorytet propozycji jest czas konieczny do jej wprowadzenia.

GalaxyPL
15-02-2023, 22:17
Nie wiem czy przeczytałeś moją wypowiedź ze zrozumieniem... Nie mówię, że ikonki są złe, nie zamierzam szukać lepszych. Po prostu nie rozumiem dlaczego ta zmiana jest lepsza niż to co proponowałem tj. szybka zmiana kolejności zdolności w walce bez potrzeby usuwania i dodawania na nowo... Tyle się czyta w dziale propozycji, że dany pomysł jest be albo cacy, ale nic z tego nie będzie, bo są rzeczy ważniejsze do zrobienia. Dla mnie te kolorki to błahostka na tle tego, co w grze można by było zrobić.

Apollyon
15-02-2023, 23:25
https://cdn.discordapp.com/attachments/917376737581613106/1075539733792444456/image.png

Takie coś, tylko dla zdolności i bez otwierania nowego okna. Raczej niezbyt czasochłonna zmiana a conajmniej równie użyteczna. @xani?

Tensa Zangetsu
16-02-2023, 15:13
Jak dla mnie kulki są spoko, ale fajnie by było gdyby było powiązanie >>ogólne<< między ikonami zdolności a ikonami zwojów, tzn. fajnie by było to ustandaryzować (wiadomo, w eq z przedmiotami nam się wyświetli dla jakiej to profki, ale w menu zdolności już nie, a odruchowo można się pomylić, podglądu z poziomu tej zakładki też nie ma :/ )

Może kolor zwoju zmienić (zielony, niebieski, czerwony)? Bo wstęgi to nie ma co już ruszać.