PDA

Zobacz pełną wersję : Ranking Wszechczasów zmiana nazwy



Atronis
24-10-2022, 19:40
Przeglądałem ostatnio topkę rankingu wszechczasów i natknąłem się na mnóstwo takich walk https://mfo3.pl/r/b3e7b5802 I zastanawiam się jaki ma sens taki ranking skoro w taki sposób są zdobywane rekordy wielu graczy? :eek: Jestem ciekaw Waszej opinii ;) Nie tyczy się to tylko gracza z przykładu bo widziałem więcej takich walk u innych.

fufcio
24-10-2022, 19:43
https://mfo3.pl/r/b3e7b5802
Czysty skill? Nie rozumiem o co ci chodzi

Apollyon
24-10-2022, 19:50
https://mfo3.pl/r/b3e7b5802

Dobry jest, dużo ataku założył i na hita zabił.

EneDueRabe
24-10-2022, 20:15
To już nie moja wina że ktoś nie potrafi wyjść ze srebra w eq +8 :D.

Atronis
24-10-2022, 20:25
To już nie moja wina że ktoś nie potrafi wyjść ze srebra w eq +8 :D.

Ale temat nie dotyczy braku umiejętności wyjścia ze srebra, tylko feedowania się w nowo powstałym rankingu. Ja moge nawet być w brązie, tylko próbuje zrozumieć sens zrobienia przez Tomiego takiego rankingu i braku jakiekolwiek ingerencji przy takich zagrywkach :)

Tatsumaru
24-10-2022, 21:15
Czy to takie trudne jest do zrozumienia, że Atronis nie atakuję Eniaka tylko pisze ogólnie ...

Jakby dał przykład innej walki to by się znów pisało o tej innej osobie :) Polska mentalność ...

Kyuubi
24-10-2022, 21:23
oj eneduerabe co to za przelewanie rankingu hahaha pamietam jak plakales o to ;);) ale jaja

Tomi
24-10-2022, 22:37
Ale temat nie dotyczy braku umiejętności wyjścia ze srebra, tylko feedowania się w nowo powstałym rankingu. Ja moge nawet być w brązie, tylko próbuje zrozumieć sens zrobienia przez Tomiego takiego rankingu i braku jakiekolwiek ingerencji przy takich zagrywkach :)

Nie ma innej realnej możliwości oceny walk niż automatyczna/algorytmiczna.
Jeśli ktoś ma pomysły na ograniczenia to PW.

Eneduerabe poprosił o ręczną korektę punktów, więc wyjątkowo ją robię.

halfdann
24-10-2022, 23:05
moze usunmy pvp i dodajmy wiecej aktywnosci dziennych, mysle ze rywalizacja robi zle dla ludzi

Sensei Sonquar
24-10-2022, 23:38
Nie ma innej realnej możliwości oceny walk niż automatyczna/algorytmiczna.
Jeśli ktoś ma pomysły na ograniczenia to PW.

Eneduerabe poprosił o ręczną korektę punktów, więc wyjątkowo ją robię.

Widzę że robi się coraz weselej.

Przecież "proceder" przelewania rankingu jest nagminnie stosowany, tak samo jak nabijanie medali (chociaż teraz już nie wiem).

W kwestii samego przelewania - nie taka walka to inna walka i jak ktoś będzie chciał przelewać ranking to zwyczajnie to zrobi.
Większość rankingów jest "rakowa" i wywołują niepotrzebne zamieszanie i emocje u graczy, przykłady?
- Pomocnicy, jak wbić? Stać w Dilii i pisać na głównym "daj Pomógł mi to dam Ci 10k"
- Arena mistrzowie i przewaga zwycięstw, jak wbić? Nagminne resetowanie rankingu
- Poziom pokonania bossa - może i spoko, ale podchodzi nowy gracz, patrzy w ranking widzi że ma 60 lvl, a ktoś na 50 pokonał bossa to trochę zniechęcające
- Ranking wszechczasów to już każdy wie że taki nie jest, już było wylanie niezadowolenia, bo "a ja miałem 1 500 100 900 rankingu itd." wystarczyło powiedzieć "faktycznie niepotrzebny" usunąć i po problemie.

Pewnie wywoła to falę hejtu, ale co mi tam.

Podobno już została zablokowana możliwość "wymieniania" żetonów, mnie tylko zastanawia, po co?
Przecież większość graczy wymieniających żetony to osoby które nie walczą na arenie i próbują sobie ulepszyć EQ i nie po to żeby walczyć PvP tylko żeby móc zabić bossa, a walczyć i tak nie będą. Zastanawia mnie jaki tam jest algorytm, bo zaraz się okaże że ktoś przegrywający chcący sobie zdobyć kilka żetonów dostanie jeszcze mniej.

Może dla odmiany ktoś zrobiłby opcje wymiany miksów specjalnych na żetony (nie wiem 80% wartości? może 70% a może sprzedaż specjalnych na targu za żetony?), bo po raz kolejny zniechęcacie nawet do głupiej aktywności w postaci "nabijania żetonów".

Chociaż ciekawi mnie straszliwie jak to jest na tym forum "jeden głos niezadowolenia", zmiany lecą na grubo po całości, bo ktoś kto wbija zrobić 6 walki tygodniowo ma taką siłę przebicia że wpłynie to na kilkanaście innych osób. Rozumiem, że niezgodne z regulaminem, itd. ale przelewanie rankingu też jest niezgodne z regulaminem, czyli na dobrą sprawę teraz za zgłoszenie tego procederu powinien być ban. Nie wiem po co utrudniać graczom życie, którzy wykazują minimum zainteresowania i jeszcze chcą się bawić w to nabijanie żetków.

Kyuubi
25-10-2022, 20:34
Nie ma innej realnej możliwości oceny walk niż automatyczna/algorytmiczna.
Jeśli ktoś ma pomysły na ograniczenia to PW.

Eneduerabe poprosił o ręczną korektę punktów, więc wyjątkowo ją robię.

co to znaczy wyjątkowo ją robię?

- - - - - - - - - -

Celowe/wielokrotne przelewanie punktów rankingowych (w jakikolwiek sposób) oraz inne nadużycia godzące w system rozgrywki.
ustalane indywidualnie ustalane indywidualnie bezterminowo
Uzyskane korzyści zostaną odebrane.
Dotyczy wszelkich punktów rankingowych (PvP, drużynowych itp.)


co on ma jakiś immunitet?

RaZoR
25-10-2022, 20:35
Toster zawsze byl inaczej traktowany (:

Oma Ghostrick
25-10-2022, 21:19
Ja kiedy kończę z pvp, to nie resetuje rankingu usługą bo to było by marnotrawstwo. Przegrywanie walk nic nie kosztuje, a nabija walki na arenie. Czyli daje mi nagrodę tygodniową za walki. To normalne, że gracze będą poddawać walki, żeby tracić ranking. https://mfo3.pl/r/b3e7b5802 Tutaj Kamillo w ewidentny sposób oddał walkę. Ale nie ma kontekstu. Mógł to zrobić z różnych powodów. Może nie chciał mieć areny aktywnej, na wymiany mini bossów. Bez przesady, że gracze będą karani za pojedyncze oddane walki.

Co do karania za przelewanie rankingu. To pamiętam jak ktoś żeby wbić diament na 30lvl zrobił multi konta. Potem tymi multikami walczył między sobą. A na koniec ranking oddawał na główna postać. To jest szkodliwe zjawisko! Albo jak by ktoś zrobił sobie cennik na prezentacji i normalnie rankingiem handlował. Coś jak sprawa z przeklinaniem. Co jakiś czas można. Ale jak ktoś grupo przesadzi, albo będzie używał wulgaryzmów, żeby obrazić innego gracza. To wtedy ban.

Bartolome
26-10-2022, 11:17
- Pomocnicy, jak wbić? Stać w Dilii i pisać na głównym "daj Pomógł mi to dam Ci 10k"
- Arena mistrzowie i przewaga zwycięstw, jak wbić? Nagminne resetowanie rankingu
- Poziom pokonania bossa - może i spoko, ale podchodzi nowy gracz, patrzy w ranking widzi że ma 60 lvl, a ktoś na 50 pokonał bossa to trochę zniechęcające
- Ranking wszechczasów to już każdy wie że taki nie jest, już było wylanie niezadowolenia, bo "a ja miałem 1 500 100 900 rankingu itd." wystarczyło powiedzieć "faktycznie niepotrzebny" usunąć i po problemie.


Zapomniałeś o wielokrotnym losowaniu eq na kg żeby wygrać cykl. Mi to tam rybka ale ranking pomocników do wywalenia, bo tak jak napisałeś nie wymaga kupowania mfów czyli nie ma benefitów dla adminów.





Podobno już została zablokowana możliwość "wymieniania" żetonów, mnie tylko zastanawia, po co?
Przecież większość graczy wymieniających żetony to osoby które nie walczą na arenie i próbują sobie ulepszyć EQ i nie po to żeby walczyć PvP tylko żeby móc zabić bossa, a walczyć i tak nie będą. Zastanawia mnie jaki tam jest algorytm, bo zaraz się okaże że ktoś przegrywający chcący sobie zdobyć kilka żetonów dostanie jeszcze mniej.

Może dla odmiany ktoś zrobiłby opcje wymiany miksów specjalnych na żetony (nie wiem 80% wartości? może 70% a może sprzedaż specjalnych na targu za żetony?), bo po raz kolejny zniechęcacie nawet do głupiej aktywności w postaci "nabijania żetonów".
Jak Najbardziej zgadzam się z senseiem w tej kwestii.

- - - - - - - - - -

A i od zawsze był problem przelewania rankingu i wymiany żetków. Nie nazwał bym tego problemem bo to po prostu wykorzystanie algorytmów gry. Ale w sumie jakby tak zbanować wszystkich zajmujących się tym nielegalnym procederem by zostało na gierce z 10 graczy, to by miało w sumie sporo korzyści bo wreszcie by nie było ty uciążliwych lagów( bo w porach nocnych rzadziej spotykam)

Atronis
03-11-2022, 14:29
https://gyazo.com/2b6f4adaf246a308de861ce053c6f218 każda walka oddana, wystarczy zobaczyć analizę, żeby nie było że czepiałem się stricte EneDueRabe :)

Eresmel
03-11-2022, 14:45
Nic nie oddane, walki na najwyższym poziomie co do ostatniej potki w lidze jaką jest złoto/diament auto

Nattat
03-11-2022, 16:59
https://gyazo.com/2b6f4adaf246a308de861ce053c6f218 każda walka oddana, wystarczy zobaczyć analizę, żeby nie było że czepiałem się stricte EneDueRabe :)

A oglądałeś chociaż te raporty? Tutaj https://mfo3.pl/r/b1b15b417 mamy przykład walki do odciny. 124 tury trwała walka. Leciało wszystko, drenaże, normalizacje, klątwy krwi, trujaki, podwójne drenaże, normy, itd.

https://mfo3.pl/r/b17bc83cb tutaj walka trwała 95 tur - tutaj podobnie, widać jednak, że skrypty zarówno Eresmela i LeoMessiego mają dużo różnych poleceń na różnee scenariusze (chociażby wykorzystywanie dubli przez Eresmela czy obrona LeoMessiego przed nimi, jakieś pomyślności (Eresmel ma dość sporo lucka jeśli dobrze pamiętam) itd.)

Walki z Hajowskyym natomiast wydają się podejrzane, ale niekoniecznie musiało być to umówione. Może tamten chciał możliwie wygrane walki oddać, żeby nie musieć bronić top5 etc.

Tatsumaru
03-11-2022, 18:33
Każdy wie, że Eresmel ma włócznie nabitą, a przeciwnik miecz i o dziwo w każdej walce używał topora. Zamiast miecz hity na podobnym poziomie to zawsze używał toporu, który przeciwnik ma nabity jak widać po hicie.

Tutaj nie trzeba wnioskować po długości walki, ale po sposobie tej walki. Chyba do tego nie trzeba mieć jakiegoś doświadczenia w PvP, żeby zauważyć, że coś jest nie tak ...

Alvi
03-11-2022, 22:43
Każdy wie, że Eresmel ma włócznie nabitą, a przeciwnik miecz i o dziwo w każdej walce używał topora. Zamiast miecz hity na podobnym poziomie to zawsze używał toporu, który przeciwnik ma nabity jak widać po hicie.

Tutaj nie trzeba wnioskować po długości walki, ale po sposobie tej walki. Chyba do tego nie trzeba mieć jakiegoś doświadczenia w PvP, żeby zauważyć, że coś jest nie tak ...

moze uznal topor za bardziej skuteczny? albo moze ten drugi jest zbyt dobry aby go pokonac i eresmel probuje wszelakich mozliwosci?
jak tak ciezko ci przychodzi patrzenie na ten ranking to zbij punkty leomessiemu bo widze ze walczysz pvp aktualnie mistrzuniu :)))

Atronis
03-11-2022, 23:25
Eresmel jest hiterem i ma nabitą buławę, a jego bił toporem i będąc hiterem bił po 600. Faktycznie walka fair do ostatniej poty :o dlatego nadal jestem ciekaw jaki sens jest tego rankingu ^_^

Apollyon
03-11-2022, 23:42
Eresmel jest hiterem i ma nabitą buławę, a jego bił toporem i będąc hiterem bił po 600. Faktycznie walka fair do ostatniej poty :o dlatego nadal jestem ciekaw jaki sens jest tego rankingu ^_^

Nie jest hiterem od 3 miesięcy, zmienia topór na buławę itemami i gemami tak jak każdy woj oprócz mnie na 80 poziomie

Hajowskyy
07-11-2022, 19:51
https://gyazo.com/3d9217dd6778b46c1c576dc5f3de6dc7
Kolejne oddawanie rankingu...