PDA

Zobacz pełną wersję : Zadania dzienne - komentarz



proskiler
01-10-2022, 08:17
Witam wszystkich! :) Zapraszam do dzielenia się opinią oraz info co dostaliście za wykonane zadanie.

Moje dzisiejsze trzy zadania:
- wymień 10 kruszonego lodu,
- traf 5 razy graczy śnieżką,
- wymień 10 smoczych łusek.

Póki co jedno zadanie wykonane i nagroda 30k+gem buława plus. Za drugie 2xmiks rege, 1xmiks speeda, 2xosłona mag, 2xosłona.

A moja opinia-uważam że spoko, ale pod warunkiem, że pula zadań będzie aktualizowana/dodawane nowe zadania, żeby za jakiś czas nie było montonii.

Alien
01-10-2022, 09:01
Mam mieszane odczucia. Z jednej strony fajny pomysł i fakt tego bardzo brakowało w tej grze. Z drugiej trafiłem zadanie zabij 100 kozic... No i jeśli dobrze zrozumiałem nie mogę wziąć kolejnego zadania przez cały miesiąc jak tego nie zrobię. A szczerze nie pali mi się do wywalenia 100 eny na to więc moja przygoda z zadaniami chyba się właśnie skończyła na ten miesiąc.

Także jak kolega wyżej mam nadzieję że zadania będą aktualizowane, proponuję więcej zadań ''przydatnych'' jak:
-pomóż lub wymień z kimś jakiegoś miniaka - dzięki temu może łatwiej będzie kogoś znaleźć do wymiany i łatwiej będzie znaleźć kogoś kto pomoże
-sprzedaj lub kup coś na rynku (co by nie było ustawek to po średniej) - dzięki czemu będzie więcej przedmiotów na rynku a i łatwiej będzie szło coś sprzedać bo może kupi od nas
-zawalcz na arenie lub pojedynek - będzie łatwiej o przeciwnika

Albo zadania ''ciekawe''
-znajdź coś co jest gdzieś schowane i jakaś wskazówka

albo zadania ''śmieszne''
-rzuć kogoś śnieżka
-śledź kogoś przez 5 min i zróbcie razem jakiś konkretny dystans

A no cóż, zadanie zabij 100 kozic ani nie jest przydatne (czy to dla mnie czy dla inncyh) ani ciekawe ani tym bardziej śmieszne, mam nadzieję że za miesiąc będę miał więcej szczęścia.

Także pomysł fajny i super że ktoś to zrobił ale byłbym za tym żeby zadania nie były takie oklepane jak zabij 100 kozic i proponuję zmienić to że jak nie zrobię tego zadania to nie mogę wziąć kolejnego w tym miesiącu, będę wdzięczny za te zmiany :)

Squadron
01-10-2022, 10:21
szkoda czasu

RaZoR
01-10-2022, 10:29
Dla kogos kto expi fajnie <80lv bo wlatuje niby free exp ale dla tych >80 to troche szkoda czasu, chyba ze jest jakas wynagradzajaca nagroda za tydzien/miesiac.

damianxp
01-10-2022, 13:18
Po zrobieniu 3 zadań (na dwóch 80 poziomach z wywalaniem po 100 eny) nie opłaca się tego robić postacią na 80lvl, tylko low lvl żeby mieć 9k expa

- - - - - - - - - -

Nagrody takie same jak za low lvl, nie ma dodatkowych nagród rekompensujących brak expa

Łukasz
01-10-2022, 14:15
Nie wiem ile mogę zdradzić na obecny moment ale podpowiem, że wraz z wykonanymi w danym miesiącu zadaniami nagrody mogą być bardziej warte uwagi (Na co chyba już sami wpadliście.) Ja tam nawet się skuszę. A nuż jakaś kryształowa zbrojka wpadnie..

Kamillo
01-10-2022, 14:24
Spoko tylko 1 raz słyszę o dwóch npc jakąś Świętosława lub eurydycjan nawet gdzie oni sa

Altair
01-10-2022, 14:33
za zabicie 100 wilkołaków dostałem 10 żetonów. Żenada, za 100 nie chciało by się tyłka ruszyć a co dopiero 10

edit. poza tym brakuje liczników zadań np do zabijania potworów, tablica powinna być w każdym mieście i nagrody dopasowane dla każdego przedziału lvlowego.

Obecne nagrody za zadania w nordi bardziej odpowiadają graczom z Eterni

Antybristler II
01-10-2022, 14:33
Bardziej bym to widział w Eterni, ale okej, zobaczymy co będzie dalej.

Kamillo
01-10-2022, 14:42
Jedyny sposób to zobaczenie 2 postaciami czy się opłaca to robić jak nie to szkoda czasu. Jedynie te potki są spoko

Hydrei
01-10-2022, 14:45
Ja również uważam jak koledzy wyżej tyle że dla mnie nie pasują te zadania gdzie trzeba wymieniać jakieś surówce, gdyż człowiek musi specjalnie albo je dropić albo kupować niekiedy a niekoniecznie muszą one być na targu dlatego proponuje je wywalić do kosza totalnie

hurzysta
01-10-2022, 15:15
za zabicie 100 wilkołaków dostałem 10 żetonów. Żenada, za 100 nie chciało by się tyłka ruszyć a co dopiero 10

dajmy wszystkim odrazu 1000000 punktów mf i 100000000000 golda oraz rozwalmy cały system pieniężny mfo (a nie zapomniałem on i tak dawno został rozwalony)

GalaxyPL
01-10-2022, 15:33
"Rzuć 5 razy śnieżką"
Wykonane w 20 sekund.
Wybacz Hydrei :D

Pomysł sam w sobie spoko, ale faktycznie trafienie na zadanie gdzie trzeba zbić potwory nikomu do życia niepotrzebne w tak dużej ilości mogą bardziej zaszkodzić niż pomóc. Ciekaw jestem dalszego przebiegu w miesiącu.

damianxp
01-10-2022, 15:36
Ogólnie te questy mogą być spoko o ile pula zadań jest duża i będzie aktualizowana (domyślam się że aktualizacje będą zależeć od tego czy się przyjmie czy nie) Jak nagrody za tydzień/dwa/miesiąc będą spoko to się przyjmie raczej. Ogólnie co mi może przeszkadzać w tych zadaniach to respienie jakiegoś składnika (100 potworków chyba aż takie upierdliwe nie jest), bo wiaodmo kazdy chce czasami powymieniać/porespić rogi/potepać na mini itp.

GalaxyPL
02-10-2022, 01:37
Jednego dnia użyć 5 śnieżek, innego dnia 100 smoczych gnomów. Wszystko fajnie, ale jeśli zechcę nie marnować 100 enki na to, to mam mieć przerwę od zadań dziennych do końca miesiąca? Powinna być możliwość odrzucić takie zadanie i pobrać kolejne kolejnego dnia. Narzucenie konieczności wykonania jakiegoś zadania niestety psuje kompletnie sens zadań dziennych.

Encyklompendium
02-10-2022, 10:28
Dostałam zadanie na wymianę 10 Pazurów Wilkołaka. Na targu za 70k. Moja nagroda? 20k :)

RaZoR
02-10-2022, 10:58
Proponowalbym dodanie licznikow ile jeszcze trzeba uzbierac/zabic dla estetyki bardziej mysle ze mozna to dodac w prawy gorny/dolny rog mapy.

Fuckinslayin
02-10-2022, 11:46
A ja proponuję dodanie opcji wyboru "najfajnieszego potworka" dla nas do bicia. Dajmy na to okienko dialogowe, i kogo byśmy chcieli. Wydaje się spoko i rozwiąże problem bicia jak wy to mówicie "potworków nikomu do życia niepotrzebnych"

EmiLowaTy
02-10-2022, 12:05
Mam do ubicia 100 harpii. Niestety nie mam dostępu do nich. Przy aktualizacjach poprosiłbym o ubijanie potworów, do których ma się dostęp albo tych, które są bardziej dostępne

GalaxyPL
02-10-2022, 12:48
Skoro założenie zadań dziennych jest takie, że możemy dostać zadanie pod nasz postęp fabuły, to powinno wybierać takie, do których dostęp mamy obecnie, a nie do których "powinniśmy" mieć, bo wtedy zasada przeczy sama sobie. Ja na oczy nie widziałem smoczych gnomów (że tak to ujmę) i dostałem na nie. Jestem leniwy z fabułą, ale chyba bardziej ucieszyłbym się z konieczności bicia arimanów (bo przynajmniej wiem gdzie szukać xD)

Tomi
02-10-2022, 14:52
Może zarzucę oczywistościami, ale zadania dzienne mają:
- zachęcić do zrobienia czegoś innego niż byśmy standardowo robili, w tym spróbowania czynności mniej popularnych/lokacji mniej uczęszczanych
- przegonić po wszystkich aktywnościach upka - w tym tych graczy, którzy mogą mieć do czegoś dostęp, ale jeszcze tego nie robili

Także, o ile zaliczenie zadania nie jest niemożliwe - pojawienie się jego w puli dla danego gracza jest zamierzone.

W zamian gracz otrzymuje dopłatę do standardowych korzyści wynikających z danych czynności.
Przecież to nie jest tak, że np. ena poświęcona na zaliczenie zadania poprzez expienie czy składniki zużyte na wymiany same z siebie nic nie dają.
Najważniejsze że jest wybór - albo robimy to co chcemy bez dopłaty, albo to czego się od nas oczekuje z dopłatą.
Tutaj należy zaznaczyć, że ta dopłata będzie rosła co 7 zadanie, a w skali całego miesiąca są to dość znaczące profity, zgarniane niejako przy okazji tego co standardowo oferuje gra.

Zadania są różne - jedne łatwiejsze, jedne trudniejsze/bardziej kosztowne, ale na całość najeży patrzeć z perspektywy pełnego miesiąca.

damianxp
02-10-2022, 15:42
No ale ja widze tutaj jedną nieścisłość, jak mam np. wymienić 10 śnieżnobiałych lotosów jak przykładowo ich nie zbieram a respi się tylko 5 dziennie?

Tensa Zangetsu
02-10-2022, 15:49
Nie sprawdzałem, nie wiem jak to wygląda, niech mnie ktoś poprawi w razie czego, ale, przydałaby się opcja, nie mówię, że następnego dnia, ale np. po 3 czy 7 dniach, żeby móc odrzucić zadanie które mamy a wziąć kolejne, bo faktycznie jeśli komuś by nie pasowało ono, to czekać miesiąc żeby się zrestartowało to słaby pomysł

edit: ogólnie jestem na tak, póki co pomysł bardzo dobry, ale bardziej subiektywne oceny mogą być dopiero w listopadzie :D

Fresher
02-10-2022, 15:55
Dostałam zadanie na wymianę 10 Pazurów Wilkołaka. Na targu za 70k. Moja nagroda? 20k :)

A ja dostałem zadanie na wymianę 10 łusek. Na targu śr. 80k, ale wystawione tylko po 180k. Zbiłem 180 eny na gnomach zarobiłem z samego bicia z 30k(po odjęciu kosztów miksów), wymieniłem łuski i dostałem garść mikstur specjalncyh a na koniec otrzymałem 20k za misję + nabiłem sobie miesięczny streak.
Pomysł z misjami bardzo trafiony, pozostało czekać i zobaczyć jakie nagrody daje 30-dniowy streak.

Apollyon
02-10-2022, 16:47
No ale ja widze tutaj jedną nieścisłość, jak mam np. wymienić 10 śnieżnobiałych lotosów jak przykładowo ich nie zbieram a respi się tylko 5 dziennie? ������

https://media.discordapp.net/attachments/917376737581613106/1026143114567626762/unknown.png

masz 5 lotosów co 12h, więc rano i wieczorem zbierasz i tyle

damianxp
02-10-2022, 17:09
A jak ktoś wraca do domu wieczorem? Bez sensu, nie będę robił tych zadań specjalnie po północy zamiast specjalnie żeby zrobić quest za kilka potek specjalnych

Tomi
02-10-2022, 17:39
Zawsze można sobie rozłożyć zadanie na dwa dni jak się z jakichś względów nie chce robić w jeden - jakaś tragedia się nie stanie. Warto jednak zrobić te 28 w miesiącu.

Nie chcemy robić anulowania zadań, aby nie można było sobie wybierać tylko co łatwiejszych kąsków, a resztę olewać.

Apollyon
02-10-2022, 18:02
A jak ktoś wraca do domu wieczorem? Bez sensu, nie będę robił tych zadań specjalnie po północy zamiast specjalnie żeby zrobić quest za kilka potek specjalnych

Rano na chwilę wejdź albo tak jak Tomi napisał, byle 28 w miesiącu

Lokithor
02-10-2022, 18:17
Zawsze można sobie rozłożyć zadanie na dwa dni jak się z jakichś względów nie chce robić w jeden - jakaś tragedia się nie stanie. Warto jednak zrobić te 28 w miesiącu.

Nie chcemy robić anulowania zadań, aby nie można było sobie wybierać tylko co łatwiejszych kąsków, a resztę olewać.

a jakby dodać możliwość zmiany/anulowania zadania raz na tydzien ?

GalaxyPL
02-10-2022, 18:24
Zawsze można sobie rozłożyć zadanie na dwa dni jak się z jakichś względów nie chce robić w jeden - jakaś tragedia się nie stanie. Warto jednak zrobić te 28 w miesiącu.

Nie chcemy robić anulowania zadań, aby nie można było sobie wybierać tylko co łatwiejszych kąsków, a resztę olewać.

Przecież sam napisałeś, że warto zrobić ileś tam zadań w miesiącu. Anulowaniem zadań gracz sam sobie może zaszkodzić, bo z góry będzie skazany na to, że nie zrobi "kompletu". Brak anulowania to jest za to działanie na szkodę gracza, bo odbierasz mu wybór i wszystko pozostawiasz szczęściu - albo trafi na coś bezsensownego do wykonania, albo będzie się ślizgał po łatwych. Za chwilę przez przypadek okaże się, że ktoś ma zadanie w Scythe, bo na 80 lvl tam już powinien być xd.

I żeby nie było - pomysł zadań dziennych bardzo mi się podoba, ale ten zakaz anulowania zadań to jest narzucanie komuś co ma wykonać, bo bez tego nie pójdzie dalej, a przecież anulowaniem też się coś straci, więc bilans zysków i strat wyjdzie na 0.

damianxp
02-10-2022, 20:35
ewentualnie można dodać dwie zmiany na tydzień jak was tak bardzo boli, że zamienia jedno na inne, przy czym można tego dokonać raz dziennie i nie ma potem powrotu jak się okaże że zmieniliśmy na gorsze :D

Hubiot
02-10-2022, 22:27
Przecież sam napisałeś, że warto zrobić ileś tam zadań w miesiącu. Anulowaniem zadań gracz sam sobie może zaszkodzić, bo z góry będzie skazany na to, że nie zrobi "kompletu".Dokładnie to 28 zadań, a w październiku masz 31 dni.


Brak anulowania to jest za to działanie na szkodę gracza, bo odbierasz mu wybór i wszystko pozostawiasz szczęściu - albo trafi na coś bezsensownego do wykonania, albo będzie się ślizgał po łatwych.Jeżeli liczysz na to, że będziesz miał możliwość uniknięcia trudnych zadań i robić tylko łatwę to się przeliczysz. Zadań z wykorzystaniem energii też nie ominiesz wszystkich.


Za chwilę przez przypadek okaże się, że ktoś ma zadanie w Scythe, bo na 80 lvl tam już powinien być xd.Nie, nie dostanie. Widać, że nie masz pojęcia jak działają warunki konieczne do pojawienia się konkretnego zadania xd
A dostęp do smoczych gnomów (o których wspominałeś w poprzednich postach) masz już odblokowany a nie "powinieneś mieć" - widać to w twoim dzienniku :)))

- - - - - - - - - -


ewentualnie można dodać dwie zmiany na tydzień jak was tak bardzo boli, że zamienia jedno na inne, przy czym można tego dokonać raz dziennie i nie ma potem powrotu jak się okaże że zmieniliśmy na gorsze :DProponuję dodać możliwość zamiany zadania za 1mf :)


@down:
Skoro miesiąc ma 31 dni, a zadań jest 28, to zawsze można dodać 3 zmiany zadań w miesiącu, a dalsze za MF jak już wspomniałeś. Będzie wilk syty i owca cała.Skoro miesiąc ma 31 dni, a zadań jest 28, to zawsze można zrobić 3 zadania mniej (np. jeżeli ktoś nie zdąży/zapomni/nie ma eny/chęci etc.) i wciąż dostanie nagrodę główną, a zmiany questów wyłącznie za MF.

GalaxyPL
02-10-2022, 22:58
Skoro miesiąc ma 31 dni, a zadań jest 28, to zawsze można dodać 3 zmiany zadań w miesiącu, a dalsze za MF jak już wspomniałeś. Będzie wilk syty i owca cała.

Tomi
02-10-2022, 23:23
Jeśli odrzucasz możliwość wydawania eny na te zadania to 3 zmiany nic Ci nie dadzą, bo takie zadania są bardzo często.
To jest pakiet, w którym wydanie 100 eny na średnio X zadań w miesiącu jest wkalkulowane.
Biorę dod. korzyści i nie marudzę na zadania lub robię inne rzeczy, które uważam za ciekawsze i nie mam dod. korzyści.
Albo tak, albo tak. Masz wybór.

Bartolome
03-10-2022, 09:30
Skoro tak wam nie pasują te zadania to ich nie róbcie, wogole najlepiej niech nic nie robią to se gra upadnie i kox. Jedyny przykład który rozumiem to że trafia się misja do której wykonania nie mamy dostępu a inne to typowe płaczki że muszę coś robić. Najśmieszniejszy jest fakt że najbardziej płaczą fabularniaki

musaraj
03-10-2022, 10:04
Dobrze że pojawiło się coś nowego :)

Skoro mamy pozytywne uwagi z głowy... Meh.
1. Interfejs tych zadań jest horrendalny. 10 lat temu byłby już zacofany, co dopiero teraz:
a) Za dużo tekstu. Gracz MFO nie powinien wczytywać się że w 10-tej linijce ściany tekstu jest informacja że będzie lepsza nagroda. Powinien mieć jebutną tabelkę z ptaszkami i krzyżykami i pomarańczową strzałką SUPER NAGRODA na pół ekranu siódmego dnia tygodnia. Jakieś złote monety, jakieś ikonki.
Zdaję sobie sprawę, że dla cierpliwego 40-latka krótka informacja "większe nagrody po 7 dniach" "nagroda za sumienność i obowiązkowość" jest wystarczająca, ale grupa docelowa tej gry jest nieco młodsza.
b) Za mało informacji. Jaka nagroda czeka mnie za zabicie 100 Kozic? Nie wiem. Jakie zwiększenie nagrody po tygodniu? Nie wiem. jaka nagroda specjalna 7 dnia? Nie wiem.
To jest, jeżeli mam być szczery, bardzo smutne. Jeżeli program codziennych zadań ma tak słabe nagrody (20k za wymianę 10 smoczych łusek brzmi jak duży żart), że wstydzi się je ujawniać na starcie, to ukrywanie ich prowadzi tylko do rozczarowania. Rozczarowanie prowadzi do niechęci do gry. Niechęć do gry prowadzi do porzuconych kont.
c) Ogólna niewygoda. Powiedzmy że dostaję zadanie zabicia 100 Czerwonych Arimanów. Jestem 12-latkiem z niesamowicie słabą koncentracją więc po przyjściu do Miasta Krasnoludów już nie pamiętam czy to miały być Niebieskie czy Szare. Co mam zrobić? Muszę. Wracać. Do. Nordii. Albo powiedzmy że jestem 15-latkiem z trochę lepszą koncentracją. Wiem że mam zabić Czerwone Arimany. Biegam i biegam. Wracam do Nordii. Okazuje się, że zabiłem ich 98 bo nie mogłem w żaden sposób sprawdzić ile ich zabiłem (poza zliczaniem raportów). Co robię? Rzucam zadania w kąt i przeznaczam swój czas na jakąś lepszą gierkę, która potraktuje mnie normalnie.
Nie wiem czy takim problemem jest implementacja albo okienka w górnym rogu mapy "Takie masz zadanie dzienne" (przecież mogę zapomnieć że przyszedłem do tablicy) i jakiś licznik mobków/wymian/śnieżek/cokolwiek jeszcze jest na liście.
I jeszcze po zadaniu mam wracać do miasta?? Czemu nie mogę kliknąć w profilu "yay zrobiłem zadanie".
2. Lokalizacja zadań w Nordii to raczej błąd. Jeżeli celem jest utrzymanie graczy w grze, to o 80 lv nie ma się co martwić. O 30-40 poziomy które nie mają z kim bić żółwi... Inna rozmowa.
3. Zróżnicowanie zadań i nagród jakie jawi się w tym temacie nie napawa optymizmem. Wymiana 10x drogi_materiał (Łuski, Pazury, Pióra) to albo nieopłacalne kupowanie na targu, albo spalanie dość dużych ilości eny (to ma 5% dropu? czyli 200 eny wyjęte z dnia). I jeszcze trzeba oddać z tego dropy xD. Trafienie ludzi 5x Śnieżką to zerowy wysiłek i zerowy wkład własny. Te same nagrody.
4. Nie rozumiem dlaczego nie można rezygnować z zadań.

Nie chcemy robić anulowania zadań, aby nie można było sobie wybierać tylko co łatwiejszych kąsków, a resztę olewać.
Ok, ale jaki w tym jest problem? Gracz anulujący zadanie traci możliwość jego wykonania, traci nagrody z niego, traci "szczególnie opłacalne" nagrody z 2-3 ostatnich dni. Gracz bez możliwości anulowania zadania po prostu oleje całą aktywność, tak samo jak tabelę wymian minibossów. A myślę, że miarą sukcesu nowej funkcji jest to, czy gracze z niej korzystają.
Gdyby to ode mnie zależało to bym nawet dał możliwość raz dziennie wylosować inne zadanie w zamian za 2x niższe nagrody. Nie rozumiem jaki jest w tym problem.

Tomi
03-10-2022, 12:00
@up
zapewne sam się domyślasz powodów dlaczego wiele rzeczy jest zrobionych tak, a nie inaczej, ale skoro pytasz to wyjaśniam:

1) Interfejs gry jest jaki jest, nie ma możliwości całkowitego redesignu, choć mam świadomość, że byłby mocno wskazany.
Korzystamy z dostępnych elementów, które są stworzone. To powoduje, że takie rzeczy jak te zadania w ogóle mogą być dodawane i nie zrobi się z tego projekt na rok pracy, który dodatkowo wymaga przepisania połowy silnika. Wiem, że osobie z zewnątrz może wydawać się, że taki projekcik, to się w tydzień klepnie (nawet osobie znającej system wydaje się zawsze na etapie projektu, że będzie wielokrotnie krócej niż potem wychodzi w praniu), ale nawet w tej formie jaka jest zajmuje to znacznie więcej czasu. Przy założeniu, że miało by to mieć jeszcze tzw. wodotryski - pewnie nigdy byśmy się nie podjęli, bo są inne priorytety, a możliwości "przerobowe" mocno ograniczone. Także całość trzeba osadzić w pewnym kontekście. Wiadomo, że z komercyjnymi produkcjami nie możemy się równać.

MFO nie była, nie jest i nie będzie grą w stylu - kliknij tu, a dostaniesz milion monet. Zaloguj się - dostaniesz milion monet. Jest to gra w "starym stylu" - wymagająca, nie prowadząca za rączkę, co oczywiście sprawia, że jest dla pewnej niszy. Jeśli ktoś odpada na czytaniu kilku zdań to naprawdę najmniejszym problemem będą zadania dzienne. Jeśli chciałoby się to zmienić, to trzeba zrobić nową grę z nowymi założeniami, a nie dodawać teraz jeden element, który zupełnie nie pasuje do reszty - a który dodatkowo spowoduje, że raptem nic poza zadaniami dziennymi nie opłaca się robić, bo one dają 500% tego co czynności wykonywane poza zadaniami dziennymi. Celowaliśmy tutaj w zwiększenie opłacalności niektórych ekspowisk, czynności - ale nie drastycznie. Dlatego też nie piszemy, że jest "super hiper nagroda", która odmieni twoje MFOwskie życie :)
Jednak, gdy ktoś potrafi kalkulować co daje najlepszy przychód w grze (kiedyś byłeś w tym dobry :) ) to te zadania w obrębie miesiąca powinny wyjść w przeliczeniu na poświęconą enę bardzo korzystnie w porównaniu do wydania jej w inny sposób. Nie będzie to jednak 500% - już wyżej pisałem, to nie tego typu gra.
Przywołane kozice łuski - nawet w pierwszym tygodniu dorzucają 20k do wycenionej rynkowo wymiany 70k (oczekiwany średni zwrot z wymiany) - czyli prawie 30% dodatku. W 4 tygodniu będzie to ponad 100% dodatku.

Nagrody są losowane z puli i nie ma możliwości technicznych, aby już na etapie przydziału zadania wyświetlić co się dostanie. Nie są to od strony technicznej questy "systemowe". Oczywiście można by było to opisać z grubsza gdzieś w tabeli na forum i pewnie tak się stanie. Taki urok MFO, że wiele rzeczy nie jest podane na tacy. Co do niewygody z wracaniem do tablicy - w planach jest dostęp zdalny do tablicy. Pod zadania dzienne nie był tworzony specjalny dedykowany system (mechanika, interfejs) - jak wspominałem wyżej. Tyle się da uzyskać ogólnymi funkcjami.

2) Zrobienie tych zadań na całą grę było zbyt dużym zadaniem jednorazowo. To swojego rodzaju test.

3) Zadania są losowe, nagrody są losowe. Trzeba patrzeć uśredniając - m.in. z tego powodu nie ma przebierania co chce się robić, a czego nie. Powiedzmy, że ktoś będzie odrzucał wszystkie zadania z eną, a robił tylko te bez niej. Jego przelicznik dodatkowego zysku na enę będzie wielokrotnie wyższy niż osoby, która będzie robiła wszystko.
Zadania oczywiście, że wykorzystują w większości mechaniki i treści już dostępne. Zresztą tak jest w każdej innej grze w przypadku tego typu zadań - zabij kilka potworów za rogiem i wróć itp.

4) O tym już pisałem. Jeśli powodem odrzucania jest konieczność poświęcenia eny to nie ma to sensu.

Podsumowując - częściowo rozumiem krytykę, ale trzeba na całość spojrzeć w pewnym kontekście. Mierzymy siły na zamiary. Nie robimy rewolucji.

musaraj
03-10-2022, 14:39
Dzięki Tomi że odpisujesz tak szeroko :)

Jeżeli chodzi o komentarz "tylko w Nordii" to za późno ugryzłem się w język - tak, zdaję sobie sprawę że to wylądowało w Nordii raczej w ramach testu. W tej kwestii jest ok.

Tak, zdaję sobie sprawę z ograniczeń mechanicznych co do prezentacji tych zadań i coś takiego:
https://i.imgur.com/AovY7Yim.png
jest nieosiągalne. Mimo to wolę zwrócić swoje odczucia (że całość wygląda, lekko mówiąc, topornie), a dział projektowy oceni co jest możliwe, co jest niemożliwe, a co jest niewarte włożonego czasu.
Brak formy graficznej można przeboleć. Brak stałego dostępu do informacji jaki jest quest i ile zostało potworów do zabicia - niezbyt.
Proponuję dodać takie okienko
https://i.imgur.com/zHmB5SHm.png
a dział projektowy niech stwierdzi, czy to jest możliwe (myślę że jest).

Co do niewygody z wracaniem do tablicy - w planach jest dostęp zdalny do tablicy.
Super :)

Przywołane łuski - nawet w pierwszym tygodniu dorzucają 20k do wycenionej rynkowo wymiany 70k (oczekiwany średni zwrot z wymiany) - czyli prawie 30% dodatku.
Oj to chyba złe założenie? Bo idzie na receptury do kowala/cokolwiek co skutkuje ceną rynkową pow. 10k/szt?

Nagrody są losowane z puli i nie ma możliwości technicznych, aby już na etapie przydziału zadania wyświetlić co się dostanie. Nie są to od strony technicznej questy "systemowe". Oczywiście można by było to opisać z grubsza gdzieś w tabeli na forum i pewnie tak się stanie.

Nie można losować nagród w momencie przydzielania questu?
Co do opisu w tabeli - myślę że lepiej, gdyby taka tabela pojawiła się oficjalnie, razem z informacją jakie są wzrosty po tygodniu-dwóch. Można ją wrzucić do tematu ze zmianami (https://forum.mfo3.pl/showthread.php?35-Wprowadzone-zmiany&p=358510#post358510). Nie widzę korzyści wynikających z trzymania nagród w tajemnicy.


Powiedzmy, że ktoś będzie odrzucał wszystkie zadania z eną, a robił tylko te bez niej. Jego przelicznik dodatkowego zysku na enę będzie wielokrotnie wyższy niż osoby, która będzie robiła wszystko.
Myślę, że powinniśmy patrzeć na przelicznik zysk/miesiąc, a nie zysk/punkt energii. Osoba która robi wszystko, po miesiącu powinna być w zdecydowanie lepszej pozycji, niż osoba która robi tylko "wygodne" zadania.
Skuteczność tablicy dziennych questów powinna być mierzona jako liczbę graczy, która codziennie sprawdza tablicę.
Gracz, który z założenia nie chce robić questów na energię, bez możliwości anulowania po prostu przestanie podchodzić. Z możliwością anulowania zadania wciąż podejdzie codziennie, jak mu podpasuje zadanie to zrobi, dostanie nagrodę - może nagroda mu się spodoba i następnym razem się skusi zrobić zadanie na energię?


Tu generalnie mam nawet przykład z własnego doświadczenia. W innej grze w którą gram więcej niż w MFO, znajduje się tryb z tego typu questami.
Są postacie "najemników", każda z nich ma tryb 18 zadań, początkowe zadania dają bonusy do ulepszania wskazanych postaci, końcowe zadania dają bonusy do ulepszania wszystkich postaci.
Są 4 miejsca na zadania, jeżeli któreś jest wolne, to o północy pojawia się nowy najemnik ze swoimi zadaniami. Gra daje możliwość porzucenia zadań wybranego najemnika i zwolnienia miejsca dla nowego (potencjalnie tego samego).
Początkowo próbowałem to robić, ale nie chciało mi się ulepszać wszystkich postaci. Więc się logowałem codziennie, sprawdzałem czy nowi najemnicy mnie interesują, jeżeli tak to wykonywałem zadania, jeżeli nie - po prostu usuwałem i sprawdzałem kolejnego dnia, czy pojawił się jakiś interesujący. Z czasem zacząłem też "przy okazji" wykonywać zadania dla tych niechcianych najemników - właśnie dla tych bonusów z końcowych zadań.
Gdybym nie miał możliwości usuwania zadań - po prostu bym nie wchodził do gry - bo po co? I tak nie chciałoby mi się robić tamtych zadań.

Gdyby to zależało ode mnie, to dałbym możliwość w ogóle raz dziennie rerolla zadania - inne warunki, ale 50% mniejsze nagrody (ewentualnie kolejne resety za np. 1 MF). Najważniejsze, żeby gracze podchodzili do tablicy.


Tryb zadań dziennych, założone wynagradzanie sumienności mi się podoba. To dobry mechanizm. Tyle, że takie same zdanie miałem o tablicy codziennych wymian. Czy ktoś jej używa? Nie. Bo jest niewygodna w użyciu.
To samo myślałem o czatach globalnych "Handel/Pomoc/itd.". Czy ktoś ich używa? Z braku laku tak (wciąż lepiej jest spamować wszystkim na PW), ale myślę że działałyby dużo lepiej gdyby istniała możliwość ich automatycznego otwierania.
Boję się, że z zadaniami dziennymi może być podobnie. Fajny pomysł, pożyje przez miesiąc, potem będzie zbyt męczący do regularnego używania.



Jednak jak ktoś potrafi kalkulować co daje najlepszy przychód w grze (kiedyś byłeś w tym dobry :) )
Wciąż jestem - dlatego w MFO raczej nie gram.

Tomi
03-10-2022, 15:48
Brak formy graficznej można przeboleć. Brak stałego dostępu do informacji jaki jest quest i ile zostało potworów do zabicia - niezbyt.
Proponuję dodać takie okienko
https://i.imgur.com/zHmB5SHm.png
a dział projektowy niech stwierdzi, czy to jest możliwe (myślę że jest).

Informacja tego typu niestety nie wchodzi w grę - jako widoczna na każdej możliwej mapie. W mieście - tak, ale w mieście jest tablica, więc mija się z celem.
W ramach dostępnych funkcji może być tylko w formie zdalnego wywołania tablicy.



Oj to chyba złe założenie? Bo idzie na receptury do kowala/cokolwiek co skutkuje ceną rynkową pow. 10k/szt?
Nie wiem jak konkretnie tu sytuacja wygląda, ale na opłacalność nie można patrzeć pod kątem wyłącznie pojedynczego zadania, tylko traktować jako pakiet. Jedno jest pewne - zdecydowanie lepiej wymieniać w ramach zadania dziennego niż poza nim.



Nie można losować nagród w momencie przydzielania questu?
Jest to na granicy niewykonalności. Wylosowane nagrody trzeba by gdzieś buforować za pomocą mechanizmów słabo do tego przystosowanych.
Obecnie jest to robione na zasadzie wylosuj i daj. Nie jest potrzebna "pamięć". Znacznie ułatwia to cały projekt.


Myślę, że powinniśmy patrzeć na przelicznik zysk/miesiąc, a nie zysk/punkt energii. Osoba która robi wszystko, po miesiącu powinna być w zdecydowanie lepszej pozycji, niż osoba która robi tylko "wygodne" zadania.
Nie do końca się tu zgodzę - zysk/enę jest jednak kluczowy, bo to jednocześnie określa total możliwy zysk "z konta" na miesiąc, zakładając, że każdy całą enę zużywa. Oczywiście zależy to od wydajności alternatywnego zużycia poza zadaniami dziennymi.
Gdyby zadania no-energy miały obniżone nagrody - wtedy OK.



Skuteczność tablicy dziennych questów powinna być mierzona jako liczbę graczy, która codziennie sprawdza tablicę.
Zgoda. Z drugiej strony też nie chcemy sytuacji - musisz robić dzienne, bo inny rodzaj aktywności jest 5x mniej opłacalny.



Gdyby to zależało ode mnie, to dałbym możliwość w ogóle raz dziennie rerolla zadania - inne warunki, ale 50% mniejsze nagrody (ewentualnie kolejne resety za np. 1 MF). Najważniejsze, żeby gracze podchodzili do tablicy.
Jeśli to odrzucenie wiązało by się rzeczywiście z dodatkowym obniżeniem nagród - wtedy OK.



Tyle, że takie same zdanie miałem o tablicy codziennych wymian. Czy ktoś jej używa? Nie. Bo jest niewygodna w użyciu.
Tablica wymian mini ma ten problem, że zależy od innych graczy a nie od nas, a do tego same deklaracje, że coś się zrobi są mało warte.
Potrzebne jest tu zupełnie inne podejście. Jakieś tam plany w tym zakresie są, ale za wcześnie, aby o tym mówić.



Boję się, że z zadaniami dziennymi może być podobnie. Fajny pomysł, pożyje przez miesiąc, potem będzie zbyt męczący do regularnego używania.

Zobaczymy. M.in. też z tego względu nie robiliśmy od razu wszystkich miast.


Wciąż jestem - dlatego w MFO raczej nie gram.
Inni dają więcej za mniej ;(

Oma Ghostrick
03-10-2022, 19:11
Jak postać ma lvl mniejszy niż 80. To oprócz nagrody dostaje się expa. U mnie to wychodzi exp warty 20 eny expowania. Czyli w miesiącu da się dostać 600 eny na exp. Moim zdaniem to jest dobre, bo gra potrzebuje przyspieszenia w expieniu. Z aktualizacji na aktualizację wbicie max lvl jest coraz trudniejsze.

Te misje dzienne były by świetne, gdyby skupiały się głównie na pomocy w levelowaniu. Mogły by też dawać rozsądne ilości miksów hp i many. Zamiast śmiesznych ilości golda i żetonów. Ich obecny stan mi się nie podoba. Ale zamierzam je robić do końca miesiąca, może moje zdanie się zmieni.

hurzysta
03-10-2022, 19:49
Zobaczymy. M.in. też z tego względu nie robiliśmy od razu wszystkich miast.
Czyli można się spodziewać tego, że w przyszłości taka tablica będzie ogólnodostępna dla każdego poziomu?? Drugie pytanie to, w jaki sposób(jeśli miało by to zostać dodane), miałoby być to połączone z tablicą wymiany minibossów??

Mr Kwit
03-10-2022, 20:22
Czyli można się spodziewać tego, że w przyszłości taka tablica będzie ogólnodostępna dla każdego poziomu?? Drugie pytanie to, w jaki sposób(jeśli miało by to zostać dodane), miałoby być to połączone z tablicą wymiany minibossów??

Tablica jest totalnie bezsensowna, nikt jej nie używa, bo nikt w tej grze nie wymienia minibossów. Można ją całkowicie usunąć i na jej miejsce dać tą, która odpowiada za misje dzienne. Problem rozwiązany.

Nattat
03-10-2022, 21:41
Ogólnie jakby podbić te nagrody o 20% jakoś, dać możliwość wymiany zadania chociaż raz na tydzień (najlepiej raz dziennie reroll, ale liczenie na jeden reroll w tygodniu w tej grze to bardzo optymistyczne podejście) oraz możliwość wybrania sobie konkretnego potwora z powiedzmy dwóch opcji (jak na polowaniu w metinie) to fajne te daily questy i zawsze coś się ma dodatkowego i spoko opcja.

- - - - - - - - - -


Informacja tego typu niestety nie wchodzi w grę - jako widoczna na każdej możliwej mapie. W mieście - tak, ale w mieście jest tablica, więc mija się z celem.
W ramach dostępnych funkcji może być tylko w formie zdalnego wywołania tablicy.


A na prima badylis nie pokazywało się na każdej mapie zadanie typu zabij 100 orangutanów?

Tomi
03-10-2022, 22:33
Czyli można się spodziewać tego, że w przyszłości taka tablica będzie ogólnodostępna dla każdego poziomu?? Drugie pytanie to, w jaki sposób(jeśli miało by to zostać dodane), miałoby być to połączone z tablicą wymiany minibossów??
Taki jest plan, aby była w każdym mieście. Raczej zastąpi tablicę wymian, choć nie problem zrobić wybór - pokaż tablicę wymian/pokaż zadania.


Ogólnie jakby podbić te nagrody o 20% jakoś
Od 8 zadania +100% będzie i potem jeszcze więcej.



dać możliwość wymiany zadania chociaż raz na tydzień (najlepiej raz dziennie reroll, ale liczenie na jeden reroll w tygodniu w tej grze to bardzo optymistyczne podejście) oraz możliwość wybrania sobie konkretnego potwora z powiedzmy dwóch opcji (jak na polowaniu w metinie) to fajne te daily questy i zawsze coś się ma dodatkowego i spoko opcja.

Moooże jakaś opcja zmiany (ograniczona) się pojawi.



A na prima badylis nie pokazywało się na każdej mapie zadanie typu zabij 100 orangutanów?
Nie przypominam sobie. Chyba, że było wpisane na sztywno.

Azekar
04-10-2022, 01:22
Od 8 zadania +100% będzie i potem jeszcze więcej.


Wychodzi na to, że przez tydzień robisz misje za pietruszkę, żeby później robić je za sensowne nagrody do końca miesiąca, dobrze rozumiem? Jeżeli tak to trochę bezsens. Robisz misje przez tydzień za nagrody rzędu ~20k, tracąc na tym ~100 eny dziennie. Zgodzę się z Nattatem, że te nagrody powinny być podboostowane. Nawet, jeżeli za 8+ zadanie nagroda rośnie o 100% to spojrzenie na to jakie nagrody są do uzyskania w dni 1-7, zdecydowanie odrzuca od robienia tego dalej.

Hydrei
04-10-2022, 09:46
cel uświęca środki

musaraj
04-10-2022, 14:10
Informacja tego typu niestety nie wchodzi w grę - jako widoczna na każdej możliwej mapie. W mieście - tak, ale w mieście jest tablica, więc mija się z celem.

To jest rozczarowujące akurat, brzmi jak bardzo realistyczna funkcja.
Jeżeli umieszczenie tego w którejś zakładce profilu też nie jest możliwe, to może Tymczasowy KeyItem?
https://i.imgur.com/DVOsL78.png
Dostajemy przy zaakceptowaniu zadania, tracimy przy jego oddaniu.
Aktywujemy sobie w "Użyj przedmiotu" i dostajemy informację "Żeby wykonać zadanie: Zabij jeszcze 100x Kozica/ Wymień jeszcze 10x Śnieżnobiały Lotos/ ZADANIE WYKONANE: Odbierz nagrodę w Nordii"
Tak, taka kulka może być za drobną cenę w MF (a może jako nagroda 31 dnia danego miesiąca? :rolleyes:)

Poza tym, na razie nie mam więcej uwag. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

Violetta Valery
04-10-2022, 18:09
No to może istnieje szansa, żeby dodać gadżet służący do weryfikacji aktualnego stanu zadania (w stylu tych biuletynów z starszych miast)?
Cóż, mnie zmiana zachęciła do przynajmniej czasowego powrotu na gierkę, fajnie że coś się dzieje ;)

Cumliak
04-10-2022, 18:25
ciekawe co dostanie sie za wykonywanie zadan przez caly miesiac :confused:

damianxp
04-10-2022, 21:10
Proponuję żeby żetony za dzienne zadania jak się dostanie nie marnowały się na postaci z limitem żetonów, albo żeby dostawało się coś innego, bo dziś dostałem 10 żetonów na jednej postaci, a że mam limit to nic nie dostałem

Altair
05-10-2022, 00:32
Zawsze można sobie rozłożyć zadanie na dwa dni jak się z jakichś względów nie chce robić w jeden - jakaś tragedia się nie stanie. Warto jednak zrobić te 28 w miesiącu.

Nie chcemy robić anulowania zadań, aby nie można było sobie wybierać tylko co łatwiejszych kąsków, a resztę olewać.

mimo wszystko głupotą jest narzucanie zadań typu zbierz 10 kostek lodu czy 10 lotosów gdy respią się po 12h, wejdziesz wieczorem, zbierzesz połowę i jest się jedno zadanie plecy z nie własnej winy, coś takiego nie powinno mieć miejsca.

To samo tyczy się np łowienia danej liczby ryb. Idziesz po owady, miałeś pecha złowiłeś za mało ryb, czekasz na kolejny dzień aż będą owady i znów musisz czekać do 18 żeby je przerobić.

Skoro już jesteśmy zmuszani do rozkładania zadań na dwa dni to powinniśmy móc pobrać nowe zadanie tego samego dnia w którym poprzednie zostało oddane.

Apollyon
05-10-2022, 00:37
mimo wszystko głupotą jest narzucanie zadań typu zbierz 10 kostek lodu czy 10 lotosów gdy respią się po 12h, wejdziesz wieczorem, zbierzesz połowę i jest się jedno zadanie plecy z nie własnej winy, coś takiego nie powinno mieć miejsca.

To samo tyczy się np łowienia danej liczby ryb. Idziesz po owady, miałeś pecha złowiłeś za mało ryb, czekasz na kolejny dzień aż będą owady i znów musisz czekać do 18 żeby je przerobić.

Warto mieć mały zapas przedmiotów których będziemy potrzebować podczas zadań dziennych. Oczywiście preferowana byłaby zmiana, ale do tego czasu (o ile owa nastąpi) jakoś trzeba sobie radzić.

Altair
05-10-2022, 00:46
Warto mieć mały zapas przedmiotów których będziemy potrzebować podczas zadań dziennych. Oczywiście preferowana byłaby zmiana, ale do tego czasu (o ile owa nastąpi) jakoś trzeba sobie radzić.


Może zarzucę oczywistościami, ale zadania dzienne mają:
- zachęcić do zrobienia czegoś innego niż byśmy standardowo robili, w tym spróbowania czynności mniej popularnych/lokacji mniej uczęszczanych
- przegonić po wszystkich aktywnościach upka - w tym tych graczy, którzy mogą mieć do czegoś dostęp, ale jeszcze tego nie robili




Celem zadań było robienie czegoś czego na codzień nie robię tj. nie robię zapasów itemków na przyszłośc "bo może będą potrzebne". Jedno zaprzecza drugiemu.

Apollyon
05-10-2022, 01:38
Celem zadań było robienie czegoś czego na codzień nie robię tj. nie robię zapasów itemków na przyszłośc "bo może będą potrzebne". Jedno zaprzecza drugiemu.



To samo tyczy się np łowienia danej liczby ryb. Idziesz po owady, miałeś pecha złowiłeś za mało ryb, czekasz na kolejny dzień aż będą owady i znów musisz czekać do 18 żeby je przerobić.

Na co dzień nie łowisz ryb, gra zachęca Cię do zrobienia czegoś innego niż byś robił zazwyczaj. Robiąc mały zapas przynęty unikasz sytuacji którą przedstawiłeś wyżej. Możesz również po prostu kupić przynęty od innych graczy kiedy będziesz ich potrzebował.

Altair
05-10-2022, 09:30
Na co dzień nie łowisz ryb, gra zachęca Cię do zrobienia czegoś innego niż byś robił zazwyczaj. Robiąc mały zapas przynęty unikasz sytuacji którą przedstawiłeś wyżej. Możesz również po prostu kupić przynęty od innych graczy kiedy będziesz ich potrzebował.

Jak już pisałem jedno zaprzecza drugiemu.

Poza tym jeśli już zaakceptujemy Twój tok myślenia, to nie wiadomo jakie zadanie dostane następne. Teraz pójdę zrobić mały zapas owadów lub gałek, nazbieram lotosy albo kulki lodu, a okaże się, że muszę iść zabijać golemy dla kryształów lodu, a nie mam już energii i co dalej ? Mogę mieć pecha i dropnę tylko 9 z 10 szt.

Chciałbym przypomnieć, że nie wszyscy mają limit 9999 jak większość z was i nie odkładają energii na zapas, zwłaszcza Ci nowsi gracze.

Po raz kolejny, zadania mają zachęcić do nowych aktywności danego dnia a nie kilka dni przed robiąc zapasy "bo może się przyda" i tylko podejść do tablicy oddać przedmioty (o ile to w ten sposób działa, może gra sprawdza czy przedmioty były dropione po wzięciu zadania). Zadanie ma zachęcić do interacji z grą / ludźmi (z tym drugim to ciężko bo jest online do 50 osób z czego 40 afk i tylko 1 na 10 osob odpisze. Próbowałem kupić wczoraj owady ale bez powodzenia, a nie mam czasu siedzieć kilka godzin i spamować, że kupię dany przedmiot.

Violetta Valery
05-10-2022, 10:04
To sprawdź tablice przed wywaleniem energii. Pozdrawiam, miłego dnia

Sensei Sonquar
06-10-2022, 00:35
Może zarzucę oczywistościami, ale zadania dzienne mają:
- zachęcić do zrobienia czegoś innego niż byśmy standardowo robili, w tym spróbowania czynności mniej popularnych/lokacji mniej uczęszczanych
- przegonić po wszystkich aktywnościach upka - w tym tych graczy, którzy mogą mieć do czegoś dostęp, ale jeszcze tego nie robili

Także, o ile zaliczenie zadania nie jest niemożliwe - pojawienie się jego w puli dla danego gracza jest zamierzone.

W zamian gracz otrzymuje dopłatę do standardowych korzyści wynikających z danych czynności.
Przecież to nie jest tak, że np. ena poświęcona na zaliczenie zadania poprzez expienie czy składniki zużyte na wymiany same z siebie nic nie dają.
Najważniejsze że jest wybór - albo robimy to co chcemy bez dopłaty, albo to czego się od nas oczekuje z dopłatą.
Tutaj należy zaznaczyć, że ta dopłata będzie rosła co 7 zadanie, a w skali całego miesiąca są to dość znaczące profity, zgarniane niejako przy okazji tego co standardowo oferuje gra.

Zadania są różne - jedne łatwiejsze, jedne trudniejsze/bardziej kosztowne, ale na całość najeży patrzeć z perspektywy pełnego miesiąca.

1. Wymuszanie na kimś żeby szedł na coś co nie przyniesie mu korzyści jest bezcelowe.
2. Lepiej zachęcajcie do bicia nie wiem, np. gigantów, może wymiany się ożywią jak 4 osoby trafią na to samo zadanie?
3. Zadania nie powinny być do wykonania w 24h, raczej w trybie odbierasz dzisiaj i masz czas na wykonanie (w zależności od zadania).

Rozumiem, że łatwe / trudne, więc MAX powinno się móc mieć na sobie 3 zadania, bo inaczej nikt nie dotrwa do końca miesiąca, bo się na jednym zadaniu rozłoży, bądźmy szczerzy - nikt nie kolekcjonuje kwiatów lotosu. Inną możliwością jest podgląd co będziemy robić przez najbliższe 4-5 dni, wtedy ktoś może się przygotować.

Squadron
06-10-2022, 13:17
Ta gra mnie nie zachęca do niczego

Antybristler II
06-10-2022, 15:08
Dostałem na start zadanie "złów 8 łososi'. Tak się nie robi :(

Kamillo
06-10-2022, 15:28
Ja 25 rozdymek na kaidanie podziękuję

Tensa Zangetsu
06-10-2022, 17:17
2. Lepiej zachęcajcie do bicia nie wiem, np. gigantów, może wymiany się ożywią jak 4 osoby trafią na to samo zadanie?
3. Zadania nie powinny być do wykonania w 24h, raczej w trybie odbierasz dzisiaj i masz czas na wykonanie (w zależności od zadania).


Ad. 2 Niby spoko, ale zadania są losowe dla każdego, jak myślisz, ile osób dostanie w zadaniu akurat bicie konkretnego mini? 10? 15? To i tak optymistyczne warunki, ale należy odjąć od tego ludzi którzy np. "nie mają" do któregoś dostępu albo nie chce im się tego mini bić (pomijam atry i eq) i potem wisi ci takie zadanie cały miesiąc

Ad. 3 w sumie to właśnie powinno być 24h na oddanie tego zadania

i tu właśnie nawiążę do tego co wyżej, bo miałem i tak to pisać - codziennie powinniśmy mieć przydział na jedno zadanie, ale pod warunkiem zakończenia poprzedniego. Obecnie, możemy wziąć zadanie dopiero następnego dnia, co jest szczerze mówiąc trochę niesprawiedliwe, bo niektóre z zadań trzeba wykonać na następny dzień - chociażby zdobycie przynęt na złowienie ryb, jak to poprzednicy wspominali, czy tak jak mi trafiło - zdobycie 100 żetonów klubowych w oczku (fakt, mogłem grać bezpieczniej za niską stawkę lub dokupić za mfy - ale nie widzi mi się dokładać tu realnej kasy :/ ) i tym oto sposobem jest się do tyłu jeden dzień z zadaniami, szkoda, bo niektóre z nich są łatwe, jak ubicie potworków, danie datku czy zdobycie ileś tam surowca, ale niektóre wymagają poświęcenia dużo więcej czasu lub po prostu przeczekania

Apollyon
06-10-2022, 17:42
Obecnie, możemy wziąć zadanie dopiero następnego dnia, co jest szczerze mówiąc trochę niesprawiedliwe, bo niektóre z zadań trzeba wykonać na następny dzień - chociażby zdobycie przynęt na złowienie ryb, jak to poprzednicy wspominali, czy tak jak mi trafiło - zdobycie 100 żetonów klubowych w oczku (fakt, mogłem grać bezpieczniej za niską stawkę lub dokupić za mfy - ale nie widzi mi się dokładać tu realnej kasy :/ )

Kredyty w Klubie Wyznawców Fortuny można dokupić za 200 G/szt (cena zwiększa się co 100 zakupionych kredytów). Przynęty również raczej łatwo ogarnąć, sam posiadam sporo i sprzedałem każdemu kto dał znać, że chce kupić. Fakt, część zadań wymaga sprawdzenia zadania rano (np. wymiana Lotosów), dlatego warto być przygotowanym na tego typu zadania i mieć zawsze mały zapas potrzebnych przedmiotów w plecaku.

GalaxyPL
06-10-2022, 17:58
Wymagania w zadaniach są nieadekwatne i nieprzemyślane. Użyć 5 śnieżek, zbij 100 potworów, zbierz 10 kwiatów czegoś, co respi się po 5 szt. w 12 godzin (przykład), czy złów 20 czegoś, gdzie złowienie paru szt. wymaga godzin.
Albo są to zadania dzienne, gdzie dane zadanie idzie zrobić w powiedzmy godzinę (zdrowa, przyzwoita ilość czasu poświęcona na zadanie) i można je wykonać REALNIE (czyli zbierasz/dropisz odpowiednią ilość adekwatną do trudności), albo te zadania nie są zadaniami dziennymi i należy zmienić nazwę np. na zadania testera zadań (swoją drogą testerzy teraz mają przewagę bo wiedzą co chomikować na postaciach pod dzienne)
W tym miesiącu idę na łatwiznę, odpuszczam, czekam na zmiany i w nowym będę już wiedział czego się spodziewać z zadań, a także czy nagrody są sensowne. Stracę miesiąc nagród, ale zaoszczędzę czasu, który poświęcę na chlańsko w realu, buźka.

edit
mozna uznac miesiac za testowy, a potem niech lista zadan bedzie publiczna i niech kazdy ma prawo sie wypowiedziec jakie zadania powinny byc "znerfione" pod realna szanse na wykonanie ich w zdrowym czasie (a nie, ze zbieram kwiatki, a za 12 godzin mam zebrac kolejne, nie wszyscy gracze to nolify i dzieci olewajace szkole)

edit down
widzisz, tylko że na ten moment tylko testerzy mają pełną listę tego co jest wartościowe i co warto zbierać ;) Dlaczego szary gracz na ten moment nie wie jakie zapasy przygotować na zadania?

Fresher
06-10-2022, 18:58
czy złów 20 czegoś, gdzie złowienie paru szt. wymaga godzin.
Minut*


Albo są to zadania dzienne, gdzie dane zadanie idzie zrobić w powiedzmy godzinę (zdrowa, przyzwoita ilość czasu poświęcona na zadanie)
Jakie ty miałeś do tej pory zadanie na zrobienie którego wymagana by była godzina, nawet te dłuższe (kopanie kobaltu, zbieranie lotosów z wyklętej) to 10-15 minut jeśli kompletnie nie znasz lokacji i nie wiesz gdzie rosną. Jedynie zadania z łowieniem mogą być uciążliwe gdy nie ma się przynęt, ale nikt ci nie broni zahaczyć co jakiś czas o grotę z robalami i zawsze mieć kilka na czarną godzinę. Do tej pory wymieniane ryby do zadań to łososie i rozdymki, które nie wymagają oczu ani makreli.
Zadania dzienne w końcu mają zachęcić do mniej popularnych czynności(a nie że sobie zbierzesz robale raz na miesiąc).


pod realna szanse na wykonanie ich w zdrowym czasie (a nie, ze zbieram kwiatki, a za 12 godzin mam zebrac kolejne, nie wszyscy gracze to nolify i dzieci olewajace szkole
Akurat przytoczony przykład to minuta rano i minuta wieczorem, chyba że idziesz do Azarad z buta.


@down

Nadal zakładasz, że ktoś znajdzie minutę rano, a może ktoś pracuje od 6? Ma specjalnie logować się do gry żeby mieć szansę wykonać zadanie? To nonsens, aby w zadaniu dziennym kazać komuś wchodzić w 2 całkiem różnych porach dnia.
Uważam, że zwykle można znaleźć minutę rano, jednak jeśli nie można to

nikt ci nie broni zahaczyć co jakiś czas o grotę z robalami lotosami i zawsze mieć kilka na czarną godzinę.

GalaxyPL
06-10-2022, 19:08
Nadal zakładasz, że ktoś znajdzie minutę rano, a może ktoś pracuje od 6? Ma specjalnie logować się do gry żeby mieć szansę wykonać zadanie? To nonsens, aby w zadaniu dziennym kazać komuś wchodzić w 2 całkiem różnych porach dnia.

Eresmel
06-10-2022, 20:30
Dlaczego bezsens, te zadania to swego rodzaju rywalizacja; masz przecież tablice kto wykonał ich najwięcej, a jako że masz pracę od 6 i nie zrobisz zadania szybciej/w tym samym czasie niż inni co w nie tryhardują no to już nie problem admina ;)

GalaxyPL
06-10-2022, 20:45
Mam za to prawo wypowiedzieć się w tym temacie i przyznając, że cała forma zadań jest fajna, to zawiera wiele mankamentów, które faworyzują niektórych graczy. Teraz zadaniem admina jest wybrać miedzy kompromisem, a brnięciem w swoją 100%-ą rację.

Tensa Zangetsu
06-10-2022, 20:46
nie zrobisz zadania szybciej/w tym samym czasie niż inni co w nie tryhardują no to już nie problem admina ;)

a właśnie że może i problem admina, można pomyśleć czy nie wprowadzić zadań w dwóch etapach, tj. pierwsze relatywnie łatwe/mało czasochłonne i na drugie, w którym właśnie można tryhardować
Ale no póki zadania mogą wisieć cały miesiąc to raczej odpada

hurzysta
06-10-2022, 20:55
Nadal zakładasz, że ktoś znajdzie minutę rano, a może ktoś pracuje od 6? Ma specjalnie logować się do gry żeby mieć szansę wykonać zadanie? To nonsens, aby w zadaniu dziennym kazać komuś wchodzić w 2 całkiem różnych porach dnia.

Tak. Najlepiej dajmy każdemu zadanie zabij 10 królików i będzie spokój. Weź idź się wypłacz do mamusi, a nie na forum gry w której jest aktywne 30-40 osób. To, że 1 osoba ma "problem" nie oznacza że musimy zmieniać pod nią całą grę.

GalaxyPL
06-10-2022, 20:57
Tak. Najlepiej dajmy każdemu zadanie zabij 10 królików i będzie spokój. Weź idź się wypłacz do mamusi, a nie na forum gry w której jest aktywne 30-40 osób. To, że 1 osoba ma "problem" nie oznacza że musimy zmieniać pod nią całą grę.

ta wypowiedź mniej więcej pokazuje, że Twoje zdanie powinno być brane pod uwagę jako ostatnie, a wjazd na rodzinę praktykuj na swoim podwórku, skoro ono cię wychowało

#edit down
Nie wkładaj mi w usta słów, których nie wypowiedziałem. Masz jakiś problem to idź się napij whisky. Wypowiedziałem się przedtem w sposób rzeczowy, czego nie można powiedzieć o Tobie: hejt i wyzwiska. Wychowanie podwórkowe.

hurzysta
06-10-2022, 21:07
ta wypowiedź mniej więcej pokazuje, że Twoje zdanie powinno być brane pod uwagę jako ostatnie, a wjazd na rodzinę praktykuj na swoim podwórku, skoro ono cię wychowało

Tyle, że taka jest prawda, masz człowieku problem o to bo ci się nie chce podejść do 1 miejsca i zebrać 10 śmiesznych robaczków, tak jak ci inni pisali wyżej, zrób sobie zapas i nie będzie problemu. Te zadania mają cię nakłonić do robienia pobocznych aktywności, a nie męczenia jednego i tego samego przez rok.

damianxp
06-10-2022, 22:13
Ale skoro zadania dzienne mają za zadanie zachęcić nas do robienia innych aktywności, to sam fakt że trzeba mieć zapas jest lekko mówiąc, do bani.
Jeżeli to wygląda że trzeba mieć zapas wszystkiego bo może być potrzebne do questu dziennego za 20k XD to już lepiej sobie darować i potrzymać ene na wymiane.

Apollyon
06-10-2022, 23:00
Ale skoro zadania dzienne mają za zadanie zachęcić nas do robienia innych aktywności, to sam fakt że trzeba mieć zapas jest lekko mówiąc, do bani.
Jeżeli to wygląda że trzeba mieć zapas wszystkiego bo może być potrzebne do questu dziennego za 20k XD to już lepiej sobie darować i potrzymać ene na wymiane.

Co do jakości nagród przekonamy się w najbliższym czasie. Co do zapasów- nie trzeba ich posiadać, jest to jedynie ułatwienie. Wszystkie questy da się wykonać w ciągu jednego dnia, bez żadnych zapasów. Wyżej podałeś przykład osoby logującej się tylko wieczorem mającej wymienić 10 lotosów- właśnie na takie przypadki warto mieć mały (tu 5 lotosów) zapas.

GalaxyPL
06-10-2022, 23:10
Co do jakości nagród przekonamy się w najbliższym czasie. Co do zapasów- nie trzeba ich posiadać, jest to jedynie ułatwienie. Wszystkie questy da się wykonać w ciągu jednego dnia, bez żadnych zapasów. Wyżej podałeś przykład osoby logującej się tylko wieczorem mającej wymienić 10 lotosów- właśnie na takie przypadki warto mieć mały (tu 5 lotosów) zapas.

Na tę misję mogę poświęcić wieczorem 5 godzin czasu, a i tak jej nie zrobię, bo "czas respa".
Powinno być przykładowo 5 do zerwania i wtedy jest oczywistość, że każdy ma możliwość wykonać to wieczorem.
Chyba nie rozumiem po co takie sztuczne utrudnienia.

Pustka
07-10-2022, 07:21
Nadal zakładasz, że ktoś znajdzie minutę rano, a może ktoś pracuje od 6? Ma specjalnie logować się do gry żeby mieć szansę wykonać zadanie? To nonsens, aby w zadaniu dziennym kazać komuś wchodzić w 2 całkiem różnych porach dnia.

Sama gra służy to zabicia czasu fakt, nie każdy ma czas nawet mini bić lub w ogóle na co kolwiek. Dungeon i IS, KG też wynaga godziny, więc wnioskuje, że jedynie powinna być dyskusja o nagrody. Nie o czas, bo czas działa wszędzie

Apollyon
07-10-2022, 08:47
Na tę misję mogę poświęcić wieczorem 5 godzin czasu, a i tak jej nie zrobię, bo "czas respa".
Powinno być przykładowo 5 do zerwania i wtedy jest oczywistość, że każdy ma możliwość wykonać to wieczorem.
Chyba nie rozumiem po co takie sztuczne utrudnienia.

Nie argumentuję za poprawnością obecnych zadań, przy których małe zapasy są wymogiem ich ukończenia dla niektórych osób logujących się w godzinach wieczornych. Mówię tylko jak sobie radzić. Tomi czyta ten temat i raczej jest świadom konieczności małych zmian.

Altair
07-10-2022, 19:32
Sama gra służy to zabicia czasu fakt, nie każdy ma czas nawet mini bić lub w ogóle na co kolwiek. Dungeon i IS, KG też wynaga godziny, więc wnioskuje, że jedynie powinna być dyskusja o nagrody. Nie o czas, bo czas działa wszędzie

W życiu różnie bywa. 5 dni pod rząd zalogujesz się rano i wieczorem, a szóstego dnia coś wypadnie, nie masz czasu albo np przytniesz komara na sam wieczór jak miałeś wejść zebrać roślinki. Chodzi o to by zadania były wykonalne przy jednym logowaniu, ja wolę poświęcić 10 minut jednorazowo niż minutę rano i minutę wieczorem, bo nie zawsze jest na to czas / ochota. Pomijając fakt, że złowienie 8 łososi nie równa się w ogóle do rzucenia śnieżką kilku osób. Bardziej celowałbym tu w złowienie jedną konkretną rybę lub 5 dowolnych, a i tak zejdzie się 20x dłużej niż wspomniane śnieżki.

Encyklompendium
07-10-2022, 19:45
Udało mi się dostać nagrodę specjalną za wykonanie 7 zadania w tym miesiącu :) Dostałam 20k i dostałam jeszcze rzadki gem Włócznia Plus.

YourShadow
07-10-2022, 20:01
W trakcie tworzenia są zmiany m.in. nagród - zwiększenie ich w pierwszym tygodniu oraz zróżnicowanie ich wysokości w zależności od trudności zadania.
Dodatkowo pojawi się nowa funkcja związana z przydzielaniem zadań i wcześniej wspominany przedmiot do zdalnego aktywowania tablicy.
Zmian będzie więcej.

Zadanie z wymianą Śnieżnobiałych Lotosów zostanie na razie usunięte.

damianxp
07-10-2022, 21:59
Ogólnie jeżeli mamy w zadaniu dziennym ubij <miniboss> To fajnie by było, żeby pokazywało kto ma jeszcze taki sam quest dzienny, by łatwiej było znaleźć ekipę na wymiankę

- - - - - - - - - -

i ewentualnie podgląd questa jaki nas czeka w następny dzień to by było mega spoko

Oma Ghostrick
07-10-2022, 22:05
Łatwiejszych questów nie było xD?

16781

Stara Gwardia
07-10-2022, 22:13
Ja miałem rzucić w denola 5x śnieżką, przecież to czysta przyjemność ;/

Nattat
07-10-2022, 23:57
Ogólnie fajny byłby też jakiś reminder w stylu "masz nieodebrany daily quest", bo ktoś może po prostu nie pamiętać lub nawet nie wiedzieć, że są daily questy - szczególnie po dłuższej przerwie od My Fantasy

Kagome
08-10-2022, 09:37
Zadanie z wymianą Śnieżnobiałych Lotosów zostanie na razie usunięte.

Właśnie dostałem zadanie z wymianą Śnieżnobiałych Lotosów. Nie będę mieć problemów z jego wykonaniem, bo już zacząłem robić sobie zapas tych lotosów, jednak zadanie nie zostało jeszcze usunięte.

16783

Nattat
08-10-2022, 13:14
Zadanie na złowienie 15 piranii to żart jakiś jeśli ktoś wcześniej nie zbierał codziennie owadów. Owadów, których nawet nie można zamienić na przynętę, bo rybak do 18 musi łowić. Przykra sprawa jeśli ktoś ma np. pracę na 19 i nie dość, że musi kilka razy dziennie zbierać owady, to jeszcze zamienić na przynętę, a potem wyłowić - albo i nie. Poza tym 15 to jest całkiem sporo, bo nie zawsze się pojawi, nie zawsze uda się złowić i strasznie dużo energii to zużywa, więc ten exp poniżej 80 lvla to jest nic nie warty za takie zadanie.

hurzysta
08-10-2022, 13:27
Zadanie na złowienie 15 piranii to żart jakiś jeśli ktoś wcześniej nie zbierał codziennie owadów. Owadów, których nawet nie można zamienić na przynętę, bo rybak do 18 musi łowić. Przykra sprawa jeśli ktoś ma np. pracę na 19 i nie dość, że musi kilka razy dziennie zbierać owady, to jeszcze zamienić na przynętę, a potem wyłowić - albo i nie. Poza tym 15 to jest całkiem sporo, bo nie zawsze się pojawi, nie zawsze uda się złowić i strasznie dużo energii to zużywa, więc ten exp poniżej 80 lvla to jest nic nie warty za takie zadanie.

Z tego co wiem, to piranie na gałki można łowić, ale fakt poniżej 80 lepiej expić normalnie niż robić te questy

proskiler
09-10-2022, 10:35
Zadanie na złowienie 15 piranii to żart jakiś jeśli ktoś wcześniej nie zbierał codziennie owadów. Owadów, których nawet nie można zamienić na przynętę, bo rybak do 18 musi łowić. Przykra sprawa jeśli ktoś ma np. pracę na 19 i nie dość, że musi kilka razy dziennie zbierać owady, to jeszcze zamienić na przynętę, a potem wyłowić - albo i nie. Poza tym 15 to jest całkiem sporo, bo nie zawsze się pojawi, nie zawsze uda się złowić i strasznie dużo energii to zużywa, więc ten exp poniżej 80 lvla to jest nic nie warty za takie zadanie.

Piranie można łowić na owady i na gałki, a praktycznie za każdym razem się pojawiają i wystarczy poczekać 2-3 razy i biorą, więc to jedno z łatwiejszych zadań. Zużywa się na nie ~20 eny i gotowe.

Altair
09-10-2022, 14:37
Piranie można łowić na owady i na gałki, a praktycznie za każdym razem się pojawiają i wystarczy poczekać 2-3 razy i biorą, więc to jedno z łatwiejszych zadań. Zużywa się na nie ~20 eny i gotowe.

Samo zebranie owadów + gałek jako przygotowanie do łowienia to około 100-200 eny zależy jak gałki dropią + Łowienie to bliżej 30 eny bo najcześciej wyskakują rozdymki + trzeba doliczyć kilka eny które się nie złowi. Czasami przy 4 ruchach nawet nie jesteś w stanie podejść do ryby która Cie interesuje.

Ja dzisiaj do złowienia 2 makreli sporo się namęczyłem i miałem 2 niezłowione do 2 złowionych, więc wcale nie jest tak kolorowo. Na te dwie złowione makrele miałem około 15 złowionych innych ryb. Jak już wspomniałem wcześniej, najlepiej zbalansowane zadanie bez wiekszego wplywu na RNG byłoby złów ~5 dowolnych ryb (więcej nie, bo znowu będzie problem z przygotowaniem się do łowienia, trzeba będzie robić zapasy a nie o to chodzi w zadaniach codziennych).

Nattat
09-10-2022, 15:00
Piranie można łowić na owady i na gałki, a praktycznie za każdym razem się pojawiają i wystarczy poczekać 2-3 razy i biorą, więc to jedno z łatwiejszych zadań. Zużywa się na nie ~20 eny i gotowe.

Nie wiem, jak wyszło Ci 20 eny. Złapanie 30 owadów = 30 eny + łowienie 30 razy to już kolejne 30. Po 60 punktach energii miałem 13 piranii. Musiałem trzy razy łapać owady.
A gałek nie będę kupował/dropił do questa, bo to się po prostu nie opłaca.

- - - - - - - - - -



Ja dzisiaj do złowienia 2 makreli sporo się namęczyłem i miałem 2 niezłowione do 2 złowionych, więc wcale nie jest tak kolorowo. Na te dwie złowione makrele miałem około 15 złowionych innych ryb. Jak już wspomniałem wcześniej, najlepiej zbalansowane zadanie bez wiekszego wplywu na RNG byłoby złów ~5 dowolnych ryb (więcej nie, bo znowu będzie problem z przygotowaniem się do łowienia, trzeba będzie robić zapasy a nie o to chodzi w zadaniach codziennych).

Jak dowolnych to nawet 10 myślę byłoby ok. Ale samo przygotowywanie się do łowienia jest okropnie męczące. Szczególnie, że muszę łaskawie czekać aż rybak skończy łowić, żeby przerobić owady na przynętę.

hurzysta
09-10-2022, 19:03
Samo zebranie owadów + gałek jako przygotowanie do łowienia to około 100-200 eny

Ale kto ci powiedział że musisz je dropić?

Altair
10-10-2022, 00:39
Ale kto ci powiedział że musisz je dropić?

Chociażby Tomi, który zachęca do aktywności upka, skoro mam łowić to muszę się przygotować w wyżej wymieniony sposób. Nie widzę tutaj wpisu o kupowaniu itemków na rynku, bo przecież nie o to chodzi w tych zadaniach.


Może zarzucę oczywistościami, ale zadania dzienne mają:
- zachęcić do zrobienia czegoś innego niż byśmy standardowo robili, w tym spróbowania czynności mniej popularnych/lokacji mniej uczęszczanych
- przegonić po wszystkich aktywnościach upka - w tym tych graczy, którzy mogą mieć do czegoś dostęp, ale jeszcze tego nie robili


- - - - - - - - - -

Pytanie do Tomiego, jaki jest zamysł tych zadań, żeby jedna postać na całe konto była w stanie je ukończyć czy wszystkie 3, skoro tyle postaci może pobrać zadania ?

Jeśli wszystkie 3, to dziennie regeneruje się 400 energii. Dziś trafiłem na zadanie wymiany polarnych pyłków szt.10, wydropienie ich zabrało mi +/- 300 energii.

Zamysł zadań spoko, ale droprate samych itemków czy to polarnych pyłów, kłów czy gałek jest zbyt niski. Rozumiem zróżnicowanie trudności zadań i to że przy wymianie samych pyłków też jest nagroda, ale mimo wszystko 300 eny na 10 pyłków to bardzo dużo. Kalkulując to na wymianę mini bossa to energia przy wymianie z ludźmi na 8 mini została wymieniona na 10 pyłków, średni biznes.

iPodrazam
10-10-2022, 10:56
Miałem dzisiaj zadanie ścięcia jednego drzewa w Białym Lesie. Co by było gdym zrobił to przed rozpoczęciem zadania? Czy nie dostałbym takiego zadania, czy zostałoby zaliczone, chociaż zrobiłem to wcześniej?

Apollyon
10-10-2022, 11:02
Miałem dzisiaj zadanie ścięcia jednego drzewa w Białym Lesie. Co by było gdym zrobił to przed rozpoczęciem zadania? Czy nie dostałbym takiego zadania, czy zostałoby zaliczone, chociaż zrobiłem to wcześniej?

Raczej nie dostaniesz zadania które już wykonałeś, to samo tyczy się wymian itemów z limitem wymian.

iPodrazam
10-10-2022, 16:56
Mam nadzieję, że działa to podobnie lub tak samo w przypadku wykonania częściowo zadania. Jest chyba zadnie "Zbierz 10 sztuk Kobaltu", oby w sytuacji zebrania kilku sztuk przed rozpoczęciem zadania nie doszlo do sytuacji, że nie można takiego zadania zakończyć w jeden dzień.

Altair
10-10-2022, 18:15
Mam nadzieję, że działa to podobnie lub tak samo w przypadku wykonania częściowo zadania. Jest chyba zadnie "Zbierz 10 sztuk Kobaltu", oby w sytuacji zebrania kilku sztuk przed rozpoczęciem zadania nie doszlo do sytuacji, że nie można takiego zadania zakończyć w jeden dzień.

Ja miałem tak, że pierwszego dnia zebrałem 5 lotosów ok.8:30 i dopiero później wziąłem zadanie, miałem do zebrania 5 lotosów. Możliwe, że jest jak mówił D.

GalaxyPL
10-10-2022, 18:36
W jednej gierce znalazłem zasadę, że "jeśli nie da się w tym momencie fizycznie wykonać zadania, to należy je zaliczyć", zatem w przypadku wylosowania zadania na coś, co jest "zrobione" tego dnia i nie da się zrobić tego bez odczekania, to zaliczenie go z góry nie powinno być niczym strasznym.

Pustka
11-10-2022, 14:14
W jednej gierce znalazłem zasadę, że "jeśli nie da się w tym momencie fizycznie wykonać zadania, to należy je zaliczyć", zatem w przypadku wylosowania zadania na coś, co jest "zrobione" tego dnia i nie da się zrobić tego bez odczekania, to zaliczenie go z góry nie powinno być niczym strasznym.

Zależy od nagród

Kamillo
14-10-2022, 00:37
Odnajdź w Starej Kopalni w jednym z wózków cenny kamień szlachetny.

- - - - - - - - - -

O jaki wozek chodzi xd

- - - - - - - - - -

00:36
Zyskałeś 20 sztuk przedmiotu Żeton
00:36
Zyskałeś uzbrojenie Rękawice Statusów

Lokithor
14-10-2022, 02:35
przeszukałem wszystkie wózki i nie znalazłem kamienia

hurzysta
14-10-2022, 09:19
chyba chodzi o te w magazynie

Łukasz
14-10-2022, 09:39
O jaki wozek chodzi xd



Chodzi o cały kompleks Starej Kopalni tj. nie tylko poziom 1. Kamienia normalnie nie widać i trzeba po kolei wejść w interakcję z każdym możliwym wózkiem.

YourShadow
14-10-2022, 11:15
Dokładniej chodzi o mapy: 1 i 2 poziom kopalni.

damianxp
14-10-2022, 12:28
Fajne nagrody uzależnione od poziomu postaci:
Na głównej Postaci:
12:26
Zyskałeś 40000 złota


12:26
Zyskałeś uzbrojenie Zbroja Olbrzyma


Przecież jest to śmiech na sali :D

Cumliak
14-10-2022, 20:03
chłopaki a może byście poczekali na nagrody za robienie przez cały miesiąc zadań dziennych a nie odrazu po update komentujecie

Amaski
16-10-2022, 10:17
"Twoje zadanie dzienne to : Złów 25 rozdymek."
Wydaje mi się, że to zadanie to lekka przesada, szczególnie kiedy inne zadania łowieckie, które dostawałem, to były znacznie mniejsze ilości, np. złów 2 Homary albo 4 węgorze. Wiem, że rozdymki są bardzo pospolite, ale zredukowanie ilości rozdymek do około 10-15 sztuk byłaby moim zdaniem wskazana. Ciekawy jestem jednak co inni o tym sądzą.

RaZoR
16-10-2022, 21:36
"Twoje zadanie dzienne to : Złów 25 rozdymek."
Wydaje mi się, że to zadanie to lekka przesada, szczególnie kiedy inne zadania łowieckie, które dostawałem, to były znacznie mniejsze ilości, np. złów 2 Homary albo 4 węgorze. Wiem, że rozdymki są bardzo pospolite, ale zredukowanie ilości rozdymek do około 10-15 sztuk byłaby moim zdaniem wskazana. Ciekawy jestem jednak co inni o tym sądzą.

mozesz je zlowic bez zadnego wysilku na kazda przynete w 99% przypadkach masz zlowic 25 zlowisz tyle zuzywajac 25 eny

musaraj
17-10-2022, 08:12
mozesz je zlowic bez zadnego wysilku na kazda przynete w 99% przypadkach masz zlowic 25 zlowisz tyle zuzywajac 25 eny

Nie jest to prawdą, bliżej 40 eny pójdzie nawet jeżeli będziemy targetować wyłącznie rozdymki.
Zresztą to zadanie każe nam wykorzystywać przynęty nieoptymalnie :|

Altair
18-10-2022, 18:06
mozesz je zlowic bez zadnego wysilku na kazda przynete w 99% przypadkach masz zlowic 25 zlowisz tyle zuzywajac 25 eny

chyba raczej w 1%

Razor Ty łowisz w ogóle ? co drugie łowienie masz 4-5 ruchów, w niektórych nawet nie pojawia się ryba, ani na początku ani po kilku ruchach albo się pojawi kilka kratek w bok, do tego jak już łapiesz rybkę to raz na jakiś czas nic nie złapiesz.

25 ryb w zależności od RNG to bliżej 40-50 eny,

RaZoR
18-10-2022, 19:59
chyba raczej w 1%

Razor Ty łowisz w ogóle ? co drugie łowienie masz 4-5 ruchów, w niektórych nawet nie pojawia się ryba, ani na początku ani po kilku ruchach albo się pojawi kilka kratek w bok, do tego jak już łapiesz rybkę to raz na jakiś czas nic nie złapiesz.

25 ryb w zależności od RNG to bliżej 40-50 eny,

Nie wiem jak Ty lowisz ale mi te gowniane ryby wchodzily przy zuzyciu 1 eny. Co do twojego pytania to mam wbite pozeracza pingwina to chyba troche lowilem.

Spotlight
18-10-2022, 20:37
chyba raczej w 1%

Razor Ty łowisz w ogóle ? co drugie łowienie masz 4-5 ruchów, w niektórych nawet nie pojawia się ryba, ani na początku ani po kilku ruchach albo się pojawi kilka kratek w bok, do tego jak już łapiesz rybkę to raz na jakiś czas nic nie złapiesz.

25 ryb w zależności od RNG to bliżej 40-50 eny,

Zależy dla kogo, nawet na początku łowienia prawie nigdy nie zdarzyło mi aby złowienie 25 ryb kosztowało mnie powyżej 35 eny.

Hydrei
19-10-2022, 14:04
ja dzięki mojemu kochanemu rng i pechowi na te 25 rozdymek wywaliłem 120 gałek. I teraz pytanie where zarobek?

Apollyon
19-10-2022, 14:38
ja dzięki mojemu kochanemu rng i pechowi na te 25 rozdymek wywaliłem 120 gałek. I teraz pytanie where zarobek?

Ostatnie 3 dni miesiąca x]

Hydrei
19-10-2022, 15:19
Ostatnie 3 dni miesiąca x]

https://gyazo.com/6aa7bdb1ae00abc8c2d03b6863849e93.png

Trzymam za słowo

Altair
21-10-2022, 16:19
Nie wiem jak Ty lowisz ale mi te gowniane ryby wchodzily przy zuzyciu 1 eny. Co do twojego pytania to mam wbite pozeracza pingwina to chyba troche lowilem.

:confused:

dzisiaj 15 piranii w 48 energii

co drugie łowienie nie było widać nawet piranii, z 10 łowień nie było widać żadnej ryby przez wszystkie ruchy

Hydrei
21-10-2022, 16:26
:confused:

dzisiaj 15 piranii w 48 energii

co drugie łowienie nie było widać nawet piranii, z 10 łowień nie było widać żadnej ryby przez wszystkie ruchy

wciąż koło moich 25 rozdymek w 120 energi nie pobijesz

Altair
21-10-2022, 16:30
wciąż koło moich 25 rozdymek w 120 energi nie pobijesz

chodzi o fakt, że razor to miszcz gry i łon wi lepij, że to tylko 1 eny na rybe zjada

Hydrei
21-10-2022, 16:30
Nikt nie jest nieomylny, każdemu się zdarza

Altair
21-10-2022, 16:32
wciąż koło moich 25 rozdymek w 120 energi nie pobijesz

jakby doliczył energie na te gałki to 500 eny+, ostatnio 22 gałki w ~ 250 eny

damianxp
21-10-2022, 20:08
Jak na 3 tydzień to dodatkowe nagrody (nie wiem czy tylko ja tak mam) ale dropły same tanie zdole :D

Bartolome
21-10-2022, 20:10
+1 wczoraj 60k a dziś wyczerpanie warte 40k xd

- - - - - - - - - -

A i tak btw w tym tygodniu były nagrody 30 zetkow lub 60k golda. 1 żeton to już nie 2k tylko mniej. Proszę o podbicie nagrody do co najmniej 35 Żetków

damianxp
22-10-2022, 01:19
Kiedy będzie coś robione z tymi żetonami które marnują się jak ktoś ma limit? Bo wychodzi na to że zadanie robi się za darmo.

Hydrei
22-10-2022, 09:00
przepal se 100 żetków i po sprawie

Hubiot
22-10-2022, 11:00
Kiedy będzie coś robione z tymi żetonami które marnują się jak ktoś ma limit? Bo wychodzi na to że zadanie robi się za darmo.
Limit żetonów jest po to, żeby był limit.
Nie chcesz ich tracić, wykorzystaj trochę.

Amaski
22-10-2022, 13:03
+1 wczoraj 60k a dziś wyczerpanie warte 40k xd

- - - - - - - - - -

A i tak btw w tym tygodniu były nagrody 30 zetkow lub 60k golda. 1 żeton to już nie 2k tylko mniej. Proszę o podbicie nagrody do co najmniej 35 Żetków

Jeśli uzywasz żety do zamiany zerówek na losowaniu itemków +2 na 80lvl to nadal są warte 2k, a często nawet trochę więcej, w innych przypadkach, się zgodzę, że nie mają aż takiej wartości, ale i tak, jak już napisałem, są opłacalniejsze metody.

Oma Ghostrick
24-10-2022, 00:08
To zadanie to porażka. Chciałem, żeby ilość podarowanych przeze mnie pieniędzy figurowała w rankingu jako 2137. A tu takie coś. :( :mad:

16806

Łukasz
24-10-2022, 09:57
To zadanie to porażka. Chciałem, żeby ilość podarowanych przeze mnie pieniędzy figurowała w rankingu jako 2137. A tu takie coś. :( :mad:

16806

To znak od niebios, że zostałeś wybrany aby figurować jako 21372137G

Hydrei
24-10-2022, 15:09
Jednego dnia użyć 5 śnieżek, innego dnia 100 smoczych gnomów. Wszystko fajnie, ale jeśli zechcę nie marnować 100 enki na to, to mam mieć przerwę od zadań dziennych do końca miesiąca? Powinna być możliwość odrzucić takie zadanie i pobrać kolejne kolejnego dnia. Narzucenie konieczności wykonania jakiegoś zadania niestety psuje kompletnie sens zadań dziennych.


To zadanie to porażka. Chciałem, żeby ilość podarowanych przeze mnie pieniędzy figurowała w rankingu jako 2137. A tu takie coś. :( :mad:

16806

Masz jeszcze 4 postaci, wystarczy pomyśleć

Chorwat
24-10-2022, 17:00
Zgadzam się z Galaxy i jeśli danego dnia nie zrobimy zadania z jakichkolwiek powodów to powinno się zmienić automatycznie na inne, niby to ma zachęcać do aktywności ale nie każdy ma codziennie dużo czasu na grę załóżmy że ktoś ma dużo roboty i wchodzi do gry dopiero o 22 i widzi jakieś zadanie którego nie da rady zrobic lub da radę ale jest czasochłonne to się raczej odechciewa je robić

Encyklompendium
29-10-2022, 00:53
Nagroda za 29 dzień :)))
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Mikstura Odnowienia 2
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Mikstura Odnowienia 3
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Mikstura Odnowienia 4
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Mikstura Regeneracji
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Mikstura Skupienia
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Mikstura Mobilizacji
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Mikstura Szybkości
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Osłona
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Osłona Magiczna
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Runa Magii
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Kamień

Apollyon
29-10-2022, 01:04
Nagroda za 29 dzień :)))
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Mikstura Odnowienia 2
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Mikstura Odnowienia 3
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Mikstura Odnowienia 4
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Mikstura Regeneracji
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Mikstura Skupienia
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Mikstura Mobilizacji
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Mikstura Szybkości
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Osłona
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Osłona Magiczna
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Runa Magii
00:52
Zyskałeś 2 sztuk przedmiotu Kamień

Tu chyba jest po prostu szansa na mikstury specjalne. 4 odno za miesiąc robienia zadań też nieźle x)

Oma Ghostrick
29-10-2022, 16:33
W zadaniach dziennych fajne są te progi co 7 dni. Świetnym pomysłem był Rzezimieszek, który jest Wrednym Gremlinem, ale można go bić niezależnie od porty roku. Jest nawet leki zapas, można 2-3 dni miesięcznie odpuścić. Bez utraty możliwości walki z nim. Natomiast nie podoba mi się narastanie nagród za zadania. Na początku 20k a potem 80k. Moim zdaniem powinno być od początku do końca 50k. Dodatkowo nagrody powinny być mniejsze (np. 40k), a exp większy. Ale największym problemem jest brak możliwości zmiany zadania na inne. Jak nie wykonam zadania, to powinno jutro zmienić się na inne. Albo raz dziennie możliwość przelosowania zadania.

Fresher
29-10-2022, 17:24
Natomiast nie podoba mi się narastanie nagród za zadania. Na początku 20k a potem 80k. Moim zdaniem powinno być od początku do końca 50k. Dodatkowo nagrody powinny być mniejsze (np. 40k), a exp większy. Ale największym problemem jest brak możliwości zmiany zadania na inne. Jak nie wykonam zadania, to powinno jutro zmienić się na inne. Albo raz dziennie możliwość przelosowania zadania.

Wtedy można by było codziennie losować sobie kilka nowych zadań (postacie +codzienny darmowy los), aż nie trafimy na zadanie łatwe(brak wymagań eny, itemy na wymianę które akurat mamy itp.). W praktyce oznaczałoby to, że dostajemy losowo 50k co jakiś czas, a nie muszę chyba mówić że nie ma to zbyt wiele sensu.

Uważam, że wzrost nagród za x zadań w miesiącu jest rzeczą dobrą i potrzebną.
Co do expa to nie wiem ile się dostaje, ale jeśli rzeczywiście są to marginalne ilości, można rozważyć wybór typu "Chcę dostawać więcej expa i mniej nagród" oraz "Chcę dostawać więcej nagród i mniej expa".
Ponowne losowanie zadania jeśli już to nie raz dziennie, a raz na miesiąc.

Oma Ghostrick
02-11-2022, 15:27
Wtedy można by było codziennie losować sobie kilka nowych zadań (postacie +codzienny darmowy los), aż nie trafimy na zadanie łatwe(brak wymagań eny, itemy na wymianę które akurat mamy itp.). W praktyce oznaczałoby to, że dostajemy losowo 50k co jakiś czas, a nie muszę chyba mówić że nie ma to zbyt wiele sensu.

Uważam, że wzrost nagród za x zadań w miesiącu jest rzeczą dobrą i potrzebną.

Lepiej jednak, żebyś powiedział, czemu nie ma to zbyt wiele sensu. Bo osoby robiące dzienne zadania dostają 50k codziennie. Co w tym złego, że niektórzy dostaną 50k co jakiś czas? Tym bardziej, że nie będą mieli możliwości walki z Rzezimieszkiem. Ilość postaci na koncie nie ma znaczenia. Questy można mieć aktywne tylko na 3 postaciach. Wystarczy 1 zrobiony quest na każdej z tych trzech postaci i w tym miesiącu już nic nie zaczniesz na czwartej postaci. Tym bardziej, że już mamy takie coś w mfo - klub wyznawców fortuny. Codziennie masz 200 żetonów, co daje 1x Odno4. Na początku Nordi można byłe je sprzedać za 35k.

Generalnie uważam, że 50k dziennie to za dużo. Lepiej było by coś koło 40k i większy exp.

Ponowne losowania zadanie jest ważne, bo niektóre zadania są po prostu absurdalnie trudne. Co do łatwych zadań, wystarczy mieć postać na 65lvl i nie postępować w fabule. Wtedy będziesz miał same łatwe zadania. To jest patologiczna sytuacja, bo nie opłaca się postępować w fabule, jak chcesz zdobyć kartę Rzezimieszka.



Co do expa to nie wiem ile się dostaje, ale jeśli rzeczywiście są to marginalne ilości, można rozważyć wybór typu "Chcę dostawać więcej expa i mniej nagród" oraz "Chcę dostawać więcej nagród i mniej expa".
Ponowne losowanie zadania jeśli już to nie raz dziennie, a raz na miesiąc.

Dostajesz tyle expa co dostał byś za 20 eny expowania. Czyli około 600 darmowej eny na exp miesięcznie. Ponowne losowanie raz na miesiąc to za mało. Już lepszą opcją było by raz dziennie na konto.

Fresher
02-11-2022, 16:34
Lepiej jednak, żebyś powiedział, czemu nie ma to zbyt wiele sensu. Bo osoby robiące dzienne zadania dostają 50k codziennie. Co w tym złego, że niektórzy dostaną 50k co jakiś czas? Tym bardziej, że nie będą mieli możliwości walki z Rzezimieszkiem.

Równie dobrze można wprowadzić przy każdodniowym logowaniu szanse 20% na 50k. Ustawienie stałej nagrody na poziomie 50k i losowania raz dziennie na konto zabije sens starania się o utrzymanie streaka i sprowadzi zadania dzienne do losowania kołem fortuny.


Ponowne losowania zadanie jest ważne, bo niektóre zadania są po prostu absurdalnie trudne.
Pula zadań trudnych jak do tej pory jest mała, i 1 losowanie na miesiąc czy 2 na konto to dobra ilość.


To jest patologiczna sytuacja, bo nie opłaca się postępować w fabule, jak chcesz zdobyć kartę Rzezimieszka.
A jeśli chcesz zdobyć pożeracza plazmy to musisz przez ponad miesiąc wywalać w nicość całą ene, patola jak nic... tylko, że za zadania dzienne masz gwarantowany dochód.