PDA

Zobacz pełną wersję : Walki z graczami nie powinny zabierać energii



ziomal1337-W1
11-03-2011, 18:04
Siema. walki z graczamy niepowinny wymagac energi bo zamalo jest jej.

Chaosek
11-03-2011, 19:46
Dokładnie.
Popieram.
Dodajcie chociaż brak strat energi podczas walk na arenie.

ziomal1337-W1
12-03-2011, 14:12
po testach graczowi któremu skończy się energia nie będzie mógł walczyć, na jedna walke bendzie musial czekac 8 min a jak będzie chcial np przejsc gdzies jeszcze ? to na jedną walkę bendzie musial czekac ok 16-20 min !

Tomi
12-03-2011, 16:33
po testach graczowi któremu skończy się energia nie będzie mógł walczyć, na jedna walke bendzie musial czekac 8 min a jak będzie chcial np przejsc gdzies jeszcze ? to na jedną walkę bendzie musial czekac ok 16-20 min !

Po to są ograniczenia, żeby były nieco uciążliwe i żeby nie można było grać bez przerwy - to jasne jak słońce.
Patrząc na osobę zajmującą się głównie PvP, to może ona energię wyekspić praktycznie do zera, a potem udać się np. na rynek i pojedynkować.
Znalezienie osoby chętnej trochę trwa, sama walka też, więc można spokojnie walczyć prawie non-stop (znalezienie osoby + walka i raczej schodzi te 7 minut z hakiem).
A jeśli chcesz gdzieś przejść to na zerowej energi robisz to bez żadnego uszczerbku i po przejściu na nowe miejsce znowu po tych 7 minutach możesz walczyć.
A jeśli zostawisz sobie 20 pkt z expienia to na samych pojedynkach w mieście pewnie nawalczysz się do woli.

Co do areny to może jakaś promocja zero energii rzeczywiście by ją uaktywniła.

lich-W1
21-03-2011, 23:32
Ja postuluję za tym, aby nie można było walczyć na mapie świata - jak w MFO2 na salamandrii

Mapiątko
22-03-2011, 14:05
Ja postuluję za tym, aby nie można było walczyć na mapie świata - jak w MFO2 na salamandrii
Z tego co pamiętam, to tam są dozwolone tylko pojedynki, a więc nie jest to jakimś poważnym zagrożeniem, bo obie strony muszą wyrazić na jego zgodę.

lich-W1
22-03-2011, 15:29
Dziękuję za wyjaśnienie

Lubie Placki
22-03-2011, 15:29
Co do areny to może jakaś promocja zero energii rzeczywiście by ją uaktywniła.


Co do areny to raczej będzie używana po starcie gry, prościej jest się zapisać niż biegać i się prosić o pojedynek. Jedyne co można by zrobić, to po przydzieleniu graczy do pojedynku, komunikat z kim walczysz i powiedzmy 30 sekund na zmianę ekwipunku, bo przy takich rozbieżnościach bonusów z ek raczej nikt nie będzie chciał walczyć na arenie bo nie można zmienić ek przed walką.

Chaosek
22-03-2011, 15:35
@up
pisze się eq
wiem to po angielsku,
ale więcej osób kojarzy właśnie skrót eq.


Co do tych pojedynków to wydaje mi się że dalej będzie to najczęściej wybierany tryb walk.

Bonus 0 strat energi za walki mógłby trochę zachęcić oszczędnych graczy do walk na arenie.

Lubie Placki
22-03-2011, 16:19
@up
pisze się eq
wiem to po angielsku,
ale więcej osób kojarzy właśnie skrót eq.

Ale ja jestem patriotą i nie używam angielskich zwrotów gdy mogę użyć polskiego. Za ten język walczyli nasi przodkowie :cool:

minek
22-03-2011, 16:59
Co do aren, polecam to :
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?342-Arena-walk&p=2019#post2019

tester
22-03-2011, 20:51
Rozważamy jeszcze, żeby w walce można było zmieniać profil eq kosztem jednej kolejki.

Lubie Placki
22-03-2011, 21:02
Rozważamy jeszcze, żeby w walce można było zmieniać profil eq kosztem jednej kolejki.


Jestem za ! Jak ktoś zrobi resa przed walką, to będzie można zmienić ekwipunek :) Świetny pomysł.

RoLLeR-W1
22-03-2011, 21:22
dobre jesli sie nie jest przygptowanym na walke z danym graczem, swietne wyjscie w arenie jako alternatywa do widoku z kim sie walczy.
jesli bedzie mozliwosc zmiany eq w trakcie walki, to nie bedzie potrzebna wiedza czy walczy sie z wojem czy magiem ;p

Mapiątko
22-03-2011, 21:24
Szczególnie w bójkach będzie takie coś przydatne = szanse na wygraną będą większe. Zdecydowanie jestem na TAK.

Goddess Of War-W2
22-03-2011, 21:31
powiem tak genialny pomysł:D Tomi

Lubie Placki
22-03-2011, 21:42
Tylko żeby nie było sytuacji w której gracz mający dubla przebiera się powiedzmy na mocniejszą broń i zadaję mocniejszy cios czy coś w ten deseń.. Ograniczyć ilości zmian profilu też nie można, bo po mojej przebranej gracz by się znowu przebrał na inną profesję. Jak każdy pomysł ma plusy i minusy, stwarza możliwość "kombinacji", ale z drugiej strony zwiększa bezpieczeństwo. Trzeba to przemyśleć, wszystkie za i przeciw bo jest wiele sprytnych graczy, którzy mogli by to wykorzystać w nie do końca moralny sposób :D J

Bidzia
22-03-2011, 22:08
Zmiana ekwipunku - tak
Zmiana broni - stanowcze nie.

Co do zwiększenia szansy w bójkach- kiedyś pisałem o takim pomyśle, by po ataku był czas na przygotowanie się/ dołączenie graczy proszących o pomoc etc. ale zostało to olane. Może to wam po prostu bardziej przypadło do gustu ;p

Lubie Placki
22-03-2011, 22:10
Zmiana ekwipunku - tak
Zmiana broni - stanowcze nie.


I to jest świetne rozwiązanie :)

ADIHC1
22-03-2011, 22:11
Jedyne co można by zrobić, to po przydzieleniu graczy do pojedynku, komunikat z kim walczysz i powiedzmy 30 sekund na zmianę ekwipunku, bo przy takich rozbieżnościach bonusów z ek raczej nikt nie będzie chciał walczyć na arenie bo nie można zmienić ek przed walką.
W pierwotnych (przynajmniej tak mi się wydaje) założeniach areny chodziło właśnie o to, żeby nie było wiadomo z kim będzie się walczyć - po prostu miała promować uniwersalne sety postaci. To miała być najszybsza (i "najprostsza") droga do walki - po zapisaniu się, przeciwnik miał być automatycznie dobierany na podstawie poziomu, ilości punktów rankingowych i ewentualnie stosunku wygranych do przegranych (niestety, obecna wersja areny tego nie oferuje). Arena powinna parować ze sobą graczy o podobnych umiejętnościach.

Komplikowanie areny, dodawanie podglądu przeciwnika, będzie na rękę tylko bardziej zaawansowanym graczom. A tych jest przecież mniejszość.

Gargamel1-W2
22-03-2011, 22:19
Zmiana eq? tak
zmiana broni? tak
zmiana gemów/zdolności/zaklęć? nie :P

Zmiany eq w walkach tylko na arenie :P

Chaosek
22-03-2011, 22:30
@up
No tak tylko na arenie,
bo tylko tam nie wiadomo z kim walczysz.
Tnz. nie ma podziału na maga/woja podczas wyboru opcji walki

Tomi
23-03-2011, 01:14
Zmiana eq? tak
zmiana broni? tak
zmiana gemów/zdolności/zaklęć? nie :P

Zmiany eq w walkach tylko na arenie :P
Zmiana "profilu" - czyli eq, gemów i zdolności jednocześnie.
Inaczej to nie ma sensu a nawet nie bardzo jest możliwe (gemy i zdolności są ściśle powiązane z eq - sloty)



To miała być najszybsza (i "najprostsza") droga do walki - po zapisaniu się, przeciwnik miał być automatycznie dobierany na podstawie poziomu, ilości punktów rankingowych..

Przecież tak jest - automatyczny dobór wg ustalonych kryteriów, tylko nie ma z czego obecnie dobierać ;]
Chyba, że chodzi ci o to, że to nie użytkownik ma określać parametry, a gra samodzielnie. Ale ja nie widzę jakiegoś większego powodu dlaczego to nie sam gracz miałby ustalać parametry przeciwników - większe pole manewru, więcej ewent. dopasowań.

@dobór wg umiejętności to moim zdaniem po prostu określona ilość punktów rankingowych na danym poziomie, bo tak naprawdę ilość wygranych/przegranych wcale nie musi o niczym świadczyć... zresztą to rank jest najważniejszy dla przeciętnego użytkownika areny... po co walczyć z kimś od kogo nie można go dostać (strata zasobów).

ADIHC1
23-03-2011, 01:45
Chyba, że chodzi ci o to, że to nie użytkownik ma określać parametry, a gra samodzielnie.
Tak, dokładnie o to mi chodzi.

Ale ja nie widzę jakiegoś większego powodu dlaczego to nie sam gracz miałby ustalać parametry przeciwników - większe pole manewru, więcej ewent. dopasowań.
Skąd większa ilość dopasowań? Chyba tylko wtedy, kiedy nie określę przedziału poziomowego i rankingowego, ale takie walki będą dla mnie niekorzystne (albo trafię na zbyt silnego przeciwnika i przegram, albo trafię na kogoś kto ma za mało lub za dużo rankingu i za wygraną nie dostanę nic). W niektórych przypadkach ilość dopasowań może być nawet mniejsza - dwóch graczy, jeden wybierze złoto "tak", drugi złoto "nie" i nie zawalczą ze sobą.

@dobór wg umiejętności to moim zdaniem po prostu określona ilość punktów rankingowych na danym poziomie, bo tak naprawdę ilość wygranych/przegranych wcale nie musi o niczym świadczyć... zresztą to rank jest najważniejszy dla przeciętnego użytkownika areny... po co walczyć z kimś od kogo nie można go dostać (strata zasobów).
To akurat najmniej ważny parametr. Najważniejszy jest poziom, następnie ranking, ten trzeci pozwalałby jedynie dobrać bardziej optymalnego przeciwnika z tych pasujących do dwóch wcześniejszych. Przeciętny gracz nie trafiłby na kogoś, kto na przykład zaczyna od nowa i nie zdążył jeszcze zdobyć większej ilości punktów (jego bilans walk może sugerować, że jest dobrym graczem i wynik tej walki byłby z góry przesądzony).

Tomi
23-03-2011, 02:00
Tak, dokładnie o to mi chodzi.

Skąd większa ilość dopasowań? Chyba tylko wtedy, kiedy nie określę przedziału poziomowego i rankingowego, ale takie walki będą dla mnie niekorzystne (albo trafię na zbyt silnego przeciwnika i przegram, albo trafię na kogoś kto ma za mało lub za dużo rankingu i za wygraną nie dostanę nic). W niektórych przypadkach ilość dopasowań może być nawet mniejsza - dwóch graczy, jeden wybierze złoto "tak", drugi złoto "nie" i nie zawalczą ze sobą.
No tak, ale to nic nie zmienia czy na sztywno wpiszemy warunki czy gracz sam je wpisze - przynajmniej ma kontrolę nad tym.
Ok zakładamy że robimy sztywne warunki - np. ten sam poziom i przedział rankingowy 0.5/2x - teraz też można to wszystko samodzielnie ustawić (i pewnie sporo osób tak ustawi), a jak ktoś chce to może sobie rozszerzyć/zawęzić kryteria - moim skromnym zdaniem sztywne kryteria to krok wstecz...



To akurat najmniej ważny parametr. Najważniejszy jest poziom, następnie ranking, ten trzeci pozwalałby jedynie dobrać bardziej optymalnego przeciwnika z tych pasujących do dwóch wcześniejszych. Przeciętny gracz nie trafiłby na kogoś, kto na przykład zaczyna od nowa i nie zdążył jeszcze zdobyć większej ilości punktów (jego bilans walk może sugerować, że jest dobrym graczem i wynik tej walki byłby z góry przesądzony).
Przecież dokładnie tak napisałem - najważniejszy poziom i ranking (które można ustawić w kryteriach) , a nie bilans walk ;)

Coś źle się zrozumieliśmy - myślałem, że uważasz, że brakuje jakiegoś dodatkowego kryterium, które można by ustawiać, a okazuje się, że uważasz, że wyboru w ogóle być nie powinno ;]

@zawsze można domyślnie ustawiać warunki takie, jakie miały by być te sztywne, a gracz jeśli bardzo chce będzie mógł je zmienić. (może akurat czuje się na siłach walczyć z graczami +2 lvl i chce mieć więcej dopasowań lub ma przy sobie dużo kasy i tylko dlatego, że jest możliwość odznaczenia złota w ogóle będzie walczył na arenie.)

ADIHC1
23-03-2011, 02:27
No tak, ale to nic nie zmienia czy na sztywno wpiszemy warunki czy gracz sam je wpisze - przynajmniej ma kontrolę nad tym.
Tylko po co mu ta kontrola? Dzięki niej może "zyskać" najwyżej przegraną ze zbyt silnym przeciwnikiem, brak rankingu za wygraną walkę lub w ogóle stracić możliwość walki z graczem, który byłby dla niego odpowiednią "parą".

Ok zakładamy że robimy sztywne warunki - np. ten sam poziom i przedział rankingowy 0.5/2x - teraz też można to wszystko samodzielnie ustawić (i pewnie sporo osób tak ustawi), a jak ktoś chce to może sobie rozszerzyć/zawęzić kryteria - moim skromnym zdaniem sztywne kryteria to krok wstecz...
Przecież poprzez automatyczny dobór można osiągnąć dokładnie to samo (choć moim zdaniem nie ma to sensu). Jeśli główne warunki nie zostaną spełnione, można zaproponować graczowi walkę nierankingową lub z silniejszym przeciwnikiem.

Przecież dokładnie tak napisałem - najważniejszy poziom i ranking (które można ustawić w kryteriach) , a nie bilans walk
Odniosłem wrażenie, że wcześniej założyłeś, że moim zdaniem poziom i ranking nie są najważniejszymi parametrami. Dlatego wolałem to sprecyzować - tak, są, jednak bilans walk może mieć znaczenie, choć jest to najmniej ważny (dodatkowy) parametr.

Wciąż uważam, że to powinno być możliwie najprostsze, najszybsze, pozbawione wszelkich "formalności" rozwiązanie.

Tomi
23-03-2011, 02:40
Wciąż uważam, że to powinno być możliwie najprostsze, najszybsze, pozbawione wszelkich "formalności" rozwiązanie.
A mi się wydaje, ze gdyby nie było tych opcji to już po godzinie była by propozycja na forum, aby je dodać.
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że te klika opcji jest komplikacją odpychającą od areny...



Przecież poprzez automatyczny dobór można osiągnąć dokładnie to samo (choć moim zdaniem nie ma to sensu). Jeśli główne warunki nie zostaną spełnione, można zaproponować graczowi walkę nierankingową lub z silniejszym przeciwnikiem.



@zawsze można domyślnie ustawiać warunki takie, jakie miały by być te sztywne, a gracz jeśli bardzo chce będzie mógł je zmienić. (może akurat czuje się na siłach walczyć z graczami +2 lvl i chce mieć więcej dopasowań
Ja uważam, że obecne rozwiązanie daje w 100% możliwości rozwiązania "sztywnego".

Może tak uściślając - wg Ciebie obecne rozwiązanie jest (a) zbyt zagmatwane - użytkownicy nie poradzą sobie (nie będzie im się chciało?) z ustawieniem opcji i (b) nie będą świadomi że im ciaśniejsze kryteria ustawią tym mniej dopasowań dostaną?

Lubie Placki
23-03-2011, 13:47
Komplikowanie areny, dodawanie podglądu przeciwnika, będzie na rękę tylko bardziej zaawansowanym graczom. A tych jest przecież mniejszość.

Jakoś w innych aspektach nie dyskryminuje się bardziej zaawansowanych graczy, chociaż coraz częściej mam wrażenie, że jednak tak nie jest. Im poziom lepszy tym mniej zaawansowani gracze szybciej się do niego podciągną - to tak jak gra w szachy. Z im lepszym grasz przeciwnikiem tym szybciej się uczysz gry. No chyba że mówimy tutaj o 10 latkach lub ludziach z IQ poniżej 50. Jeśli takich graczy gra chcę promować no to cóż...

Co do areny to nie ma sensu aby przeciwnik był przydzielany automatycznie, gdyż każdy sam wie najlepiej na co może sobie pozwolić w danym momencie i czy np może walczyć z +1/+2 czy też może z równymi lewelami. Automatyka nigdy nie jest dobra gdy coś można zrobić samemu.

Na pewno frekwencję na arenie zwiększy możliwość zmiany profilu kosztem jednej tury, jednak apeluję tak jak tester wyżej, aby nie można było zmieniać broni w czasie walki, gdyż to umożliwi wiele nieuczciwych praktyk.

Z mojej strony chciałbym jeszcze poruszyć jedną kwestię, jako że jest to temat o walkach z graczami. Przedział rankingowy jest zbyt mocno ograniczony. Przy osiągnięciu pewnego pułapu rankingowego bardzo ciężko będzie znaleźć przeciwnika. Dodatkowo limit 3 walk na tydzień i mamy dobry sposób na śmierć PvP. Przecierz to jest moja sprawa czy ja chcę walczyć za 20 rankingu czy też za 5. Ewentualne straty w postaci osłon , mikstur regeneracji itp już wymuszają ode mnie walki tylko takie które się opłacają, więc nie musi to być dodatkowo ograniczane przez system. Ograniczenie jest ok, gdyż uniknie sytuacji gdy np gracze z wysokim rankiem namawiają na walki graczy słabych, jednak tak duże nie jest ok. Gdy ktoś już ma powiedzmy te 200 pkt to wiadomo, że przypadkowo ich nie zdobył i ma jakieś pojęcie o PvP więc czemu blokować mu walkę z lepszym zawodnikiem. Proponuję aby ograniczenie zmniejszyć do powiedzmy 20 % rankingu gracza lepszego.

Gargamel1-W2
23-03-2011, 15:00
W czasie walki nic nie powinno sie zmieniać!
Skoro mag by mógł sobie zmienić zdolności/zaklęcia, to czemu wojownikowi zakazywałoby sie zmiany broni?
Zmienianie eq w walce jest bez sensu, ew. można spróbować żeby w zamian za jedną turę wpadałby nam do wykorzystania jakiś mix (życia/many/ożywienia/inny) była by losowość, można by źle wylosować i 1 kolejka w plecy, bo np. po co w walce 1vs1 mix ożywienia?
tylko tutaj tez wojownik by był poszkodowany, bo magowi jka się trafi mix życia to dobrze, jak many tez dobrze, ale jak wojownikowi trafi sie mix many to nie byłby taki zadowolony :P

Lubie Placki
23-03-2011, 15:15
W czasie walki nic nie powinno sie zmieniać!
Skoro mag by mógł sobie zmienić zdolności/zaklęcia, to czemu wojownikowi zakazywałoby sie zmiany broni?

Z tego co wiem to mag może używać wszystkich zaklęć w walce ale może się mylę ?? :D W co ty grasz bo chyba nie w to co ja .



Zmienianie eq w walce jest bez sensu,

Niby dlaczego tak jest Twoim zdaniem, bo ja tu widzę same plusy. Uzasadnij jakoś swoją wypowiedź następnym razem bo inaczej nie da się prowadzić dyskusji.


ew. można spróbować żeby w zamian za jedną turę wpadałby nam do wykorzystania jakiś mix (życia/many/ożywienia/inny) była by losowość, można by źle wylosować i 1 kolejka w plecy, bo np. po co w walce 1vs1 mix ożywienia?
tylko tutaj tez wojownik by był poszkodowany, bo magowi jka się trafi mix życia to dobrze, jak many tez dobrze, ale jak wojownikowi trafi sie mix many to nie byłby taki zadowolony :P


Najlepiej niech za zmianę profilu wypada Ci połowa ekwipunku albo jeszcze lepiej, niech wypada Ci broń z ręki i resztę walki bijesz pięściami. To by było super rozwiązane !

Gargamel1-W2
23-03-2011, 15:49
Z tego co wiem to mag może używać wszystkich zaklęć w walce ale może się mylę ?? :D W co ty grasz bo chyba nie w to co ja .
ok, tu zrobiłem błąd :) nie grałem magiem, stąd ta pomyłka ( wiedziałem, nie pomyślałem przy pisaniu o tym)
ok, tu zrobiłem błąd, nie grałem magiem, stąd ta pomyłka ( wiedziałem, wyleciało mi z głowy i nie pomyślałem przy pisaniu o tym)


Niby dlaczego tak jest Twoim zdaniem, bo ja tu widzę same plusy. Uzasadnij jakoś swoją wypowiedź następnym razem bo inaczej nie da się prowadzić dyskusji.
Wchodzisz do walki ze swoim eq, powinieneś nim walczyć do końca skoro je wybrałeś
Wchodzisz do walki z eq które wybrałeś, powinieneś nim walczyć do końca walki, to był twój wybór który może zadecydować o wyniku. Kolejna sprawa, wyobraź sobie walkę 2 rycerzy ze średniowiecza, nagle jeden zdejmuje zbroje, hełm, buty i wyjmuje inne, przebiera się...trochę śmiesznie, co? ;) Oczywiście to tylko gra, ale i tak jakoś dziwnie patrząc na to w taki sposób :P


Najlepiej niech za zmianę profilu wypada Ci połowa ekwipunku albo jeszcze lepiej, niech wypada Ci broń z ręki i resztę walki bijesz pięściami. To by było super rozwiązane ! nadal sie zastanawiam czy traktowac to powaznie, ok, załóżmy że pisałes to na serio... Trochę nie zrozumiałem ale chyba chodzi ci o to żeby przy zmianie eq podczas walki była szansa ze ci się nie uda z jakimś elementem...moim zdaniem zły pomysł, jak już miałyby być zmiany to strata kolejki to dobra cena w zamian za zmiane eq, takie ryzyko to aż za wiele ;]
jesli chodzi o mój pomysł z tym że 1 mix więcej można by było wylosować w zamian za kolejkę to jakby to dopracować mógłby być nawet niezły pomysł, ale nie sądzę żeby był jakiś super wazny lub bardzo ułatwiający walki...

Lubie Placki
23-03-2011, 15:56
Wchodzisz do walki z eq które wybrałeś, powinieneś nim walczyć do końca walki, to był twój wybór który może zadecydować o wyniku.
Wchodzisz do walki a tu przeciwnik zrobił na Ciebie reset na inną profesję - padasz. Ze zmianą ek nic mu to nie da, bo jedną turę Cię mocniej uderzy a potem Ty się przebierasz i walka toczy się normalnie.


Kolejna sprawa, wyobraź sobie walkę 2 rycerzy ze średniowiecza, nagle jeden zdejmuje zbroje, hełm, buty i wyjmuje inne, przebiera się...trochę śmiesznie, co? ;) Oczywiście to tylko gra, ale i tak jakoś dziwnie patrząc na to w taki sposób :P

Kolejna sprawa wyobraź sobie walkę w średniowieczu rycerzy, gdzie nagle jeden wypija buteleczkę jakiegoś dziwnego płynu i jego wszystkie rany znikają. Na to dopiero można dziwnie patrzeć, chociaż ponoć polska czysta ma moc uzdrawiania , ale w średniowieczu jeszcze chyba nie umieli destylować kartofli :cool:



nadal sie zastanawiam czy traktowac to powaznie, ok, załóżmy że pisałes to na serio... Trochę nie zrozumiałem ale chyba chodzi ci o to żeby przy zmianie eq podczas walki była szansa ze ci się nie uda z jakimś elementem...moim zdaniem zły pomysł, jak już miałyby być zmiany to strata kolejki to dobra cena w zamian za zmiane eq, takie ryzyko to aż za wiele ;]
jesli chodzi o mój pomysł z tym że 1 mix więcej można by było wylosować w zamian za kolejkę to jakby to dopracować mógłby być nawet niezły pomysł, ale nie sądzę żeby był jakiś super wazny lub bardzo ułatwiający walki...

Nie. Mi chodziło o to, że w zamian za zmianę ek tracisz broń ale skoro Ci nie pasuję można by zrobić też tak, że za zmianę ek zamieniasz się w kurczaka i możesz używać tylko "Wściekłego Dziobnięcia" . Powiedzmy niech zabiera 70 % normalnych obr i nie ma opcji na krytyka. Co ty na to ?

Gargamel1-W2
23-03-2011, 16:11
Zmiana w kurczaka mi sie nawet podoba ;)
Z tymi mixami mnie zagiąłeś...
Ale te resety...Teraz może tak, tylko 1kwietnia resety beda znowu po 35mf i wątpie żeby dla 1 walki zmieniali sobie staty ;)
A jesli ktoś zmieni to trudno, ale to chyba normalne że jak ktoś ma słabe staty i chce wygrywac to robi reset...wątpie tylko w to że na 1 osobe będzie robił, to że wpadniesz na niego po resecie ubierając się jak przed resetem to zwykły pech/cwaniactwo graczy...

Lubie Placki
23-03-2011, 16:26
Zmiana w kurczaka mi sie nawet podoba ;)
Z tymi mixami mnie zagiąłeś...
Ale te resety...Teraz może tak, tylko 1kwietnia resety beda znowu po 35mf i wątpie żeby dla 1 walki zmieniali sobie staty ;)
A jesli ktoś zmieni to trudno, ale to chyba normalne że jak ktoś ma słabe staty i chce wygrywac to robi reset...wątpie tylko w to że na 1 osobe będzie robił, to że wpadniesz na niego po resecie ubierając się jak przed resetem to zwykły pech/cwaniactwo graczy...


Widać, że mało grałeś w dwójkę albo miałeś za mało rank żeby Cię spotkała taka sytuacja :)

tester
23-03-2011, 16:31
Dlaczego akurat broni nie można by było zmieniać? Co w niej takiego wyjątkowego?

Lubie Placki
23-03-2011, 16:34
Bo np mogę dać 80 w atak i dużo w szysbkośc. Mieć atry 25 topór , -25 buława. Ubieram jakąś buławę na 5 poziom i biję po 200 hp. Teraz mam w walce dubla, przeciwnikowi zostało 500 hp więc się nie leczy bo wie, że go nie zdejmę. Zmieniam bron na topór na 20 lwl i zabijam przeciwnika hitem za 650.

Gargamel1-W2
23-03-2011, 16:34
W dwójkę grałem z 2-3 lata, nie licząc sporych przerw ;)
w pkt rankingowych miałem max pozycje top 100 (chyba 80 coś) więc masz rację, nie byłem za dobry... jedynie gdzie spotkałem sie ze zmianą stat na wąskie grono graczy to turnieje ;) może opcja zmiany eq w takich przypadkach byłaby pomocna, tylko używana do podstępnego wygrywania nie różniła by sie wiele od zmiany profesji/stat przed walką z jakimś graczem ;)

Tomi
23-03-2011, 17:31
Zmiana profilu w czasie walki miała by na celu zwiększenie elastyczności naszej postaci.
Z jednej strony możemy czuć się bardziej komfortowo wiedząc, że trafienie na wybitnie niedopasowanego do naszego eq przeciwnika nie skazuje nas z góry na przegraną, z drugiej strony musimy się przygotować na to, że przeciwnik też może zmienić taktykę w trakcie walki. Na pewno takie walki były by bardziej wymagające, ale nic na silę - to tylko dodatkowa robota, a skoro miało by się nie podobać to szkoda czasu na to ;)
Ja jednak uważam ten pomysł za ciekawy i użyteczny - szczególnie dla osób chcących walczyć z różnorodnymi przeciwnikami.

Lubie Placki
23-03-2011, 17:36
Zmiana profilu w czasie walki miała by na celu zwiększenie elastyczności naszej postaci.
Z jednej strony możemy czuć się bardziej komfortowo wiedząc, że trafienie na wybitnie niedopasowanego do naszego eq przeciwnika nie skazuje nas z góry na przegraną, z drugiej strony musimy się przygotować na to, że przeciwnik też może zmienić taktykę w trakcie walki. Na pewno takie walki były by bardziej wymagające, ale nic na silę - to tylko dodatkowa robota, a skoro miało by się nie podobać to szkoda czasu na to ;)
Ja jednak uważam ten pomysł za ciekawy i użyteczny - szczególnie dla osób chcących walczyć z różnorodnymi przeciwnikami.


Otóż to ! Obecnie już na 20 poziomie można uzyskać kilka zestawów ek, takie które dają do obrony, szybkości , szczęścia i obr mag. To dało by gigantyczną wręcz elastyczność w trakcie walk. Można praktycznie dowolnie dzięki temu modyfikować statystyki w czasie walki, np widząc że przeciwnik miał dubla, zmieniamy profil na ten który daję najwięcej w szybkość aby uniknąć kolejnego dubla. Można by to robić w strategicznych momentach walki - ah już widzę takie walki, coś pięknego.

Ja jestem jak najbardziej za ale bez możliwości zmiany broni z wyżej opisanego przeze mnie powodu.

Dodatkowo nie głupim pomysłem było by gdyby profil dało się zmienić np tylko przez pierwsze 5 tur, wtedy przynajmniej teoretycznie gracze dopasowali by profil względem siebie i później walka toczyła by się już normalnym torem.

Goddess Of War-W2
23-03-2011, 17:52
nawet do 3 tury :P i Tomi nie sugeruj się 2 negatywnymi postami :P ba tych pozytywnych jest więcej :)

Gargamel1-W2
23-03-2011, 17:52
Dodatkowo nie głupim pomysłem było by gdyby profil dało się zmienić np tylko przez pierwsze 5 tur, wtedy przynajmniej teoretycznie gracze dopasowali by profil względem siebie i później walka toczyła by się już normalnym torem.
Lepiej ;)

Bo np mogę dać 80 w atak i dużo w szysbkośc. Mieć atry 25 topór , -25 buława. Ubieram jakąś buławę na 5 poziom i biję po 200 hp. Teraz mam w walce dubla, przeciwnikowi zostało 500 hp więc się nie leczy bo wie, że go nie zdejmę. Zmieniam bron na topór na 20 lwl i zabijam przeciwnika hitem za 650.
Trzeba być ostrożnym, podobnie jest z magami, może nas atakowac z 3-4* a dobić 5* gdy straci się czujność :)

Co do szybkości i podwójnych hitów, myślę że przy widocznym w kolejce 2x hitem przeciwnika nie powinno się zmieniać eq...a jeśli już by się dało to 2x hit nie powinien znikać. Sytuacja gdy ktoś zmieni eq na speed tuż przed 2x hitem który nagle zmieni się w zwykły może zdenerwować ;) tak jakby zmiana za darmo...

Lubie Placki
23-03-2011, 17:55
Co do szybkości i podwójnych hitów, myślę że przy widocznym w kolejce 2x hitem przeciwnika nie powinno się zmieniać eq...a jeśli już by się dało to 2x hit nie powinien znikać. Sytuacja gdy ktoś zmieni eq na speed tuż przed 2x hitem który nagle zmieni się w zwykły może zdenerwować ;) tak jakby zmiana za darmo...

No nie za darmo bo ja tracę na tym turę a to może dużo zmienić, np mogę wkleić przeciwnikowi krytyka dzięki czemu zablokuję mu dubla bo będzie musiał jeden ruch wykorzystać na leczenie.

Tomi
23-03-2011, 17:55
Co do broni - można zrobić tak, że jeśli zmieniający ma akurat doubla to na zmianę eq zużywa obie kolejki. Wtedy widząc, że drugi gracz zmienia eq masz zawsze czas na reakcję - podleczenie się itp. W końcu zmiana innych rzeczy też "rozsypuje" dotychczasową wiedzę na temat wroga i musisz go poznać od nowa.

Żeby zabawa była efektywna to powinien być zmieniany cały profil (eq, gemy, zdolności) - bo przecież inny zestaw (całościowo) masz na maga, inny na woja, anty itp - przynajmniej ja bym tak to robił. A zmiana profilu łączy się nieoderwanie ze zmianą broni.

Lubie Placki
23-03-2011, 17:59
W jaki sposób Twoim zdaniem łączy się ze zmianą broni. Może dla maga tak, jak już będą różdżki dające różne atrybuty, ale w innym przypadku zawsze najlepszym rozwiązaniem jest bicie najlepszą dostępną bronią na dany poziom w atrybucie który mamy wymaksowany.


Co do broni - można zrobić tak, że jeśli zmieniający ma akurat doubla to na zmianę eq zużywa obie kolejki. Wtedy widząc, że drugi gracz zmienia eq masz zawsze czas na reakcję - podleczenie się itp. W końcu zmiana innych rzeczy też "rozsypuje" dotychczasową wiedzę na temat wroga i musisz go poznać od nowa.

No tak ale to się nie kalkuluję bo i tak czy siak po zmianie ek przeciwnika ja będę się musiał podleczyć, więc on może zmieniać ek wtedy kiedy ja mam mało hp i wie że ja też stracę turę plus nieefektywne leczenie co zmniejsza moją szanse na wygraną !!

Kurde im więcej myślę o tym, tym więcej jest przeciw niż za. Ten kto ostatni zmieni ek będzie miał przewagę nad drugim graczem. Nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie.





Z mojej strony chciałbym jeszcze poruszyć jedną kwestię, jako że jest to temat o walkach z graczami. Przedział rankingowy jest zbyt mocno ograniczony. Przy osiągnięciu pewnego pułapu rankingowego bardzo ciężko będzie znaleźć przeciwnika. Dodatkowo limit 3 walk na tydzień i mamy dobry sposób na śmierć PvP. Przecierz to jest moja sprawa czy ja chcę walczyć za 20 rankingu czy też za 5. Ewentualne straty w postaci osłon , mikstur regeneracji itp już wymuszają ode mnie walki tylko takie które się opłacają, więc nie musi to być dodatkowo ograniczane przez system. Ograniczenie jest ok, gdyż uniknie sytuacji gdy np gracze z wysokim rankiem namawiają na walki graczy słabych, jednak tak duże nie jest ok. Gdy ktoś już ma powiedzmy te 200 pkt to wiadomo, że przypadkowo ich nie zdobył i ma jakieś pojęcie o PvP więc czemu blokować mu walkę z lepszym zawodnikiem. Proponuję aby ograniczenie zmniejszyć do powiedzmy 20 % rankingu gracza lepszego.

Tomi
23-03-2011, 18:10
W jaki sposób Twoim zdaniem łączy się ze zmianą broni.
systemowo ;)
Po prostu zmiana profilu podmienia całe eq, gemy i zdolności.
Wyobraź sobie jakie mogły by powstawać zgrzyty gdyby broń zostawała z pierwotnego profilu, a cała reszta przychodziła by z tego drugiego. (niezgodność w ilości slotów na przykład). Tak więc zmiana profilu = całkowita zmiana tak jak to normalnie zmieniasz w menu, inna opcja odpada ze względów technicznych.

Lubie Placki
23-03-2011, 18:15
Aha :D To ja jestem przeciw :D Można prosić o jakieś ustosunkowanie się do mojego postu na temat ograniczenia rankowego w walce ?

Tomi
23-03-2011, 18:26
Aha :D To ja jestem przeciw :D Może jakieś ustosunkowanie się do mojego postu na temat ograniczenia rankowego w walce ?

Ograniczenia mają swoje głębokie uzasadnienie.
Jeśli walczysz normalnie ciągle z różnymi graczami to raczej nie powinieneś takiego limitu złapać (a przynajmniej nie często), a kombinacje przy przekazywaniu ranku to bardzo skutecznie ukróci - stają się bardzo mało efektywne. Wygrywanie ciągle (częściej niż limity) z tym samym gronem graczy nie powinno wystarczać do pięcia się w rankingu - nawet jeśli są to walki bez kombinacji. Kolejny powód - możesz dużo walczyć nie obawiając się, że nieświadomie zawalczysz kilka walk z jednym graczem w małym odstępie czasu i ktoś Cię posądzi o przelew. Ograniczenie przedziału ranku ma na celu wyeliminowanie nabijania ranku na dużo słabszych (rankingowo) graczach. Jeśli masz dużo ranku to wygrana z kimś kto ma go 5x mniej nie powinna sprawiać, że pniesz się w rankingu.

ADIHC1
23-03-2011, 18:31
Jakoś nie chce mi się wierzyć, że te klika opcji jest komplikacją odpychającą od areny...
W tej chwili głównym problemem areny nie jest to, że coś od niej "odpycha", a to, że z jakiegoś powodu nic na nią nie "przyciąga" graczy. Ale od tego jest inny wątek na forum.

Ja uważam, że obecne rozwiązanie daje w 100% możliwości rozwiązania "sztywnego".

Może tak uściślając - wg Ciebie obecne rozwiązanie jest (a) zbyt zagmatwane - użytkownicy nie poradzą sobie (nie będzie im się chciało?) z ustawieniem opcji i (b) nie będą świadomi że im ciaśniejsze kryteria ustawią tym mniej dopasowań dostaną?
Według mnie obecne rozwiązanie jest zbyt "wolne", niepotrzebnie rozbudowane. Dodatkowo można do tego podejść, jak do problemu z użytecznością (usability). Pierwszy problem ma dwa następstwa: 1) albo zostawiam domyślne opcje i trafiam na walkę nierankingową lub ze zbyt silnym graczem, 2) albo muszę, choć mi się nie chce, ręcznie określić przedział poziomowy i rankingowy. A opcje złoto, przedmiot, ranking ograniczają ilość walk na arenie (i tak, na pewno część graczy nie zdaje sobie sprawy, że w ten sposób ogranicza swoją szansę na walkę) - przynajmniej początkowo (do osiągnięcia "trwałej masy krytycznej") nie powinno się na to pozwolić.

W MFO2 jest tak: wychodzę przed miasto, klikam 1vs1 i walczę. Arena powinna być równie "szybka" i "prosta" i jednocześnie dawać przeciwnika, z którym teoretycznie mam wyrównane szanse.

Proponuję kompromis: schowanie wszystkich tych opcji pod nierzucającą się w oczy rozwijaną opcją "zaawansowane". Oczywiście poziom i przedział rankingowy powinny być automatycznie uzupełniane.

Miałem poruszyć jeszcze parę kwestii, ale widzę, że jestem w mniejszości, także dam sobie z tym spokój.

Lubie Placki
23-03-2011, 18:38
Ograniczenia mają swoje głębokie uzasadnienie.
Jeśli walczysz normalnie ciągle z różnymi graczami to raczej nie powinieneś takiego limitu złapać (a przynajmniej nie często), a kombinacje przy przekazywaniu ranku to bardzo skutecznie ukróci - stają się bardzo mało efektywne. Wygrywanie ciągle (częściej niż limity) z tym samym gronem graczy nie powinno wystarczać do pięcia się w rankingu - nawet jeśli są to walki bez kombinacji. Kolejny powód - możesz dużo walczyć nie obawiając się, że nieświadomie zawalczysz kilka walk z jednym graczem w małym odstępie czasu i ktoś Cię posądzi o przelew. Ograniczenie przedziału ranku ma na celu wyeliminowanie nabijania ranku na dużo słabszych (rankingowo) graczach. Jeśli masz dużo ranku to wygrana z kimś kto ma go 5x mniej nie powinna sprawiać, że pniesz się w rankingu.

Miałem na myśli tylko ograniczenie ilości ranku jaką musi posiadać przeciwnik, nie maksymalnej ilości walk z graczem bo to jest świetne rozwiązanie. Mi by wystarczyły nawet dwie, na walkę i na rewanż hehehe ale 3 mogą zostać.

Jeśli chodzi o ograniczenie przedziału ranku to nadal uważam, że jest ono zbyt rygorystyczne! Po przekroczeniu pewnej granicy punktów będzie baaaardzo ciężko o jakąś walkę, a mogę się założyć że tylko 1 na 3 przeciwników w moim przedziale będzie chciał zawalczyć bo będzie wolał dobijać się na słabszych. Niby faktycznie masz rację, że wygranie z dużo słabszym graczem nie powinno Cię podciągać w rankingu. jednak obawiam się, że to skutecznie zniechęci wielu graczy od walk PvP bo nie każdy lubi stać w mieście i czekać 2 tygodnie aż znajdzie się jakiś przeciwnik z przedziału. Można by przyjąć tak, że jeśli walczy się z kimś z poza przedziału, to za wygraną dostaję się jakąś umowną niską ilość pkt rankingowych np, 3, które nie są odejmowane z konta przegranego i dodatkowo aby uniemożliwić przelewanie ranku to taki przeciwni musiał by mieć powiedzmy minimum 20% twoich punktów rankingowych. To taki idealny kompromis imho.



W tej chwili głównym problemem areny nie jest to, że coś od niej "odpycha", a to, że z jakiegoś powodu nic na nią nie "przyciąga" graczy. Ale od tego jest inny wątek na forum.
W MFO2 jest tak: wychodzę przed miasto, klikam 1vs1 i walczę. Arena powinna być równie "szybka" i "prosta" i jednocześnie dawać przeciwnika, z którym teoretycznie mam wyrównane szanse.

Proponuję kompromis: schowanie wszystkich tych opcji pod nierzucającą się w oczy rozwijaną opcją "zaawansowane". Oczywiście poziom i przedział rankingowy powinny być automatycznie uzupełniane.

Miałem poruszyć jeszcze parę kwestii, ale widzę, że jestem w mniejszości, także dam sobie z tym spokój.

No jeżeli komuś się nie chce klikać w opcję to niech nie gra, moim zdaniem wyolbrzymiasz problem. Raczej każdy woli sprecyzować z kim chce walczyć, a jak chce klikać i już to ma od tego miejsca z aktywną opcją bójek. Jeśli Twoim zdaniem nic nie przyciąga do walki na arenie, to są inne rozwiązania np ranking areny, jakieś nagrody miesięczne np inny strój postaci i to powinno wystarczyć. Zauważ ile osób w dwójce walczy w turniejach dzięki nagrodom oraz samej radości z bycia the best. W trójce niech arena zastąpi turnieje, z jakimś miesięcznym rankingiem oraz nagrodami i upiecze się dwie pieczenie na jednym ogniu, bo nie trzeba będzie co miesiąc otwierać turnieju tylko wszystko będzie się robiło z automatu.

Co do kompromisu to jest to chyba jedyny logiczny pomysł który by wprowadził Twój system łączenia par do pojedynku, bo gdyby wszystko było tylko i wyłącznie z automatu to każdy po przegranej by powiedział nie walczę już bo to przez ten ***** przydział automatyczny. Nawet jeśli by tak nie było to natura ludzka jest taka, żeby zwalał winę właśnie na to :)

Mapiątko
23-03-2011, 18:52
W jakiej formie byłaby możliwość zmiany profilu? Zaklęcie, zdolność, przedmiot, czy nowa opcja w menu głównym wyboru itemu/atak?
Zawsze można też zrobić tak, że można dokonać tylko jedną (ewentualnie 2) zmianę EQ na całą walkę, co będzie pewnym ryzykiem.
Przy zmianie ilość HP (głównie gemy), nowe hp (w stosunku do maxhp) będzie przeliczane procentowo czy ilościowo?

RoLLeR-W1
23-03-2011, 19:10
podejrzewam,ze procentowo.

co do zmiany, najlepiej zrobic caly profil bo to praktycznie jedno klikniecie i po sprawie wszystko zmienione, tylko trzeba miec przygotowane rozne profile.
I kolejna sprawa. Jesli jest juz takie udogodnienie, bardzo bylbym za tym, zeby zniesc ograniczenia w statystykach. Bardzo one ograniczaja jakakolwiek kreatywnosc na niskich poziomach a zaraz po premierze wysokich nie osiagniemy przeciez. Rozbieznosc statystyk miedzy graczami jest naprawde mala i w walkach wygrywa glownie eq i zwykly fart. Mozna dac ograniczenie ale nie do przesady, zeby miec 60-70 speeda w bazie to trzeba dac po 18 obron, z tego co pamietam. I gra speederem jest zepsuta ;p a to byla moja ulubiona taktyka w mfo2, jak pewnie wielu graczy. Wiem, ze to ochrona przed noobstatem, ale teraz jesli jest mozliwosc zmiany eq w trakcie walki, jest juz alternatywa. Nawet w walce z noobstatem, gdy rozpoczyna sie walka, 1 ruch nalezy do nas, jesli na pasku szybko bijemy double, a gracz ma duzo hp, to mamy duze szanse, ze to noobstat, wiec szybko zmienamy profil na najbardziej nastawiony na def mag. A na niskich levelach i tak malo prawdopodobne, zeby mag lub woj mial cie na hita, nawet bez obrony w bazie. Wiec czas na przebranie jest zawsze.

Tomi
23-03-2011, 19:24
W jakiej formie byłaby możliwość zmiany profilu? Zaklęcie, zdolność, przedmiot, czy nowa opcja w menu głównym wyboru itemu/atak?
Zawsze można też zrobić tak, że można dokonać tylko jedną (ewentualnie 2) zmianę EQ na całą walkę, co będzie pewnym ryzykiem.
Przy zmianie ilość HP (głównie gemy), nowe hp (w stosunku do maxhp) będzie przeliczane procentowo czy ilościowo?

myślę, że najlepszym miejscem było by menu "narzędzi" - tam gdzie wzywamy pomoc itp. Nie koliduje wtedy z często używanymi komendami.
No ale pozostaje kwestia czy w ogóle to robić


Można by przyjąć tak, że jeśli walczy się z kimś z poza przedziału, to za wygraną dostaję się jakąś umowną niską ilość pkt rankingowych np, 3, które nie są odejmowane z konta przegranego i dodatkowo aby uniemożliwić przelewanie ranku to taki przeciwni musiał by mieć powiedzmy minimum 20% twoich punktów rankingowych. To taki idealny kompromis imho.
To bardzo zły pomysł - "darmowy" rank to tylko pole do przekrętów -> "zawalczmy o rank, ty nic nie stracisz ja zyskam, odpalę ci za to ...."

mtnm
23-03-2011, 19:57
Jeśli chodzi o ograniczenie przedziału ranku to nadal uważam, że jest ono zbyt rygorystyczne! Po przekroczeniu pewnej granicy punktów będzie baaaardzo ciężko o jakąś walkę, a mogę się założyć że tylko 1 na 3 przeciwników w moim przedziale będzie chciał zawalczyć bo będzie wolał dobijać się na słabszych.
A jak jest np. w piłce nożnej? Czy takiej Barcelonie chodzi o to by w eliminacjach do Ligi Mistrzów pokonać jakąś Wisłę Kraków czy SP Tre Fiori? Ich interesuje tylko finał. A konkretnie to zwycięstwo w nim. I to nie nad byle kim. Prawdziwy mistrz niestety ma takie problemy... ;)
Darmowy rank - to taka nasza wersja mistrza zdobytego dzięki "Fryzjerowi". Naprawdę tak chcesz?

Najwyżej powstanie kasta powiedzmy pod tytułem top10 i każdy będzie narzekał, że nikt z pozostałej dziewiątki nie chce z nim walczyć ;)
Inna sprawa, że właśnie na takie okazje chciałem by atrybuty zużywały się w miarę nicnierobienia. Czyli kto nie walczy o rank - staje się obiektywnie coraz słabszy...

Poza tym - tu nie ma kar za multi - możesz walczyć kolejnymi postaciami - aż całe top10 będzie twoje ;)

Chcieliście arenę do walk by rankerzy nie byli narażeni na wystawki - macie. Nie można wszystkiego w grze ustawiać pod kilku rankerów...

Zresztą założenie miało być takie, że najważniejszy ranking to "ranking turniejowy". A turnieje miały by być częściej niż w 2.

No i zupełnie na koniec - nie każda walka musi być o ranking.

Lubie Placki
23-03-2011, 20:38
To bardzo zły pomysł - "darmowy" rank to tylko pole do przekrętów -> "zawalczmy o rank, ty nic nie stracisz ja zyskam, odpalę ci za to ...."
W takim razie przegrany gracz mógłby tracić ten rank. Można zrobić tak, że poniżej 50 % walka odbywa się nie za 10 % tylko za 5. Cokolwiek byle PvP żyło, a nie że ja muszę stać w mieście i czekać 2 tyg na walkę :)



Poza tym - tu nie ma kar za multi - możesz walczyć kolejnymi postaciami - aż całe top10 będzie twoje ;)

Za multi jest kara bo czytałem już regulamin, po prostu można mieć więcej postaci na jednym koncie :)

Gargamel1-W2
23-03-2011, 20:57
W takim razie przegrany gracz mógłby tracić ten rank. Można zrobić tak, że poniżej 50 % walka odbywa się nie za 10 % tylko za 5. Cokolwiek byle PvP żyło, a nie że ja muszę stać w mieście i czekać 2 tyg na walkę

Dobrze jest tak jak jest teraz, jak ma sie przewage w ranq nad innymi to ciężko o walk w swoim przedziale...można by było wprowadzić 5% od graczy którzy są poniżej przedziały rankingowego a maja +/- x lvl'i :)
W kwietniu raczej nie będziesz narzekał na brak walk :D

Lubie Placki
23-03-2011, 21:00
Regulamin głowa nie boli ;) Warto przeczytac i unikać tych kar. Przestrzegajmy zasad regulaminu bo to ważniejsze.

Kondzio - the return of da mastah !



Dobrze jest tak jak jest teraz, jak ma sie przewage w ranq nad innymi to ciężko o walk w swoim przedziale...można by było wprowadzić 5% od graczy którzy są poniżej przedziały rankingowego a maja +/- x lvl'i :)
W kwietniu raczej nie będziesz narzekał na brak walk :D

No to przecież o tym właśnie pisałem. A co do walk to może na początku nie, ale po jakimś czasie będzie kicha i nie będzie z kim walczyć o rank.

mtnm
23-03-2011, 21:18
Za multi jest kara bo czytałem już regulamin, po prostu można mieć więcej postaci na jednym koncie :)
Dla mnie to zawsze będzie multi. :cool:

A jeszcze wracając do tematu: ranking miał być inaczej konstruowany - miałby "datę przydatności". Po pewnym czasie (mam nadzieję, że po krótszym niż dłuższym) byłby kasowany. Więc po wystarczająco długim okresie czekania na przeciwnika - twoje męczarnie się skończą ;)

Lubie Placki
23-03-2011, 21:22
A jeszcze wracając do tematu: ranking miał być inaczej konstruowany - miałby "datę przydatności". Po pewnym czasie (mam nadzieję, że po krótszym niż dłuższym) byłby kasowany. Więc po wystarczająco długim okresie czekania na przeciwnika - twoje męczarnie się skończą ;)

Mam nadzieję, że tak nie będzie bo wtedy już mnie tu nie ma :cool:

Gargamel1-W2
23-03-2011, 21:40
Mam nadzieję, że tak nie będzie bo wtedy już mnie tu nie ma :cool:

I mnie też, mógłby byc oddzielny ranking który co miesiąc byłby kasowany :) ale nie ten co teraz :P

RoLLeR-W1
24-03-2011, 00:02
Nasz Kondzio jak zawsze coś nie na temat haha.

ty tez za bardzo na temat nic nie napisales...


moim zdaniem powinien byc wprowadzony podwojny ranking tak jak w mfo2, taki ktory dostajesz za KAZDA walke z graczem, i taki pvp jak jest teraz.
Co do znikajacego rankingu, jesli nie walczymy przez dlugi czas to ja jestem za. Nie bedzie sytuacji tak jak na mfo2, ze ktos nabil sobie duzo ranku przestal grac i juz nikt go nie moze wyprzedzic.
Dajmy taki Fanatyko z mfo2. Nabil rank przez wszystkimi upkami, kiedy bylo latwiej gracze nie byli ograni, on to wykorzystal i kosil wszystko, juz mniejsza o to ze anty ;p no i przez bardzo, bardzo dlugo byl 1 w rankingu, trwalo to chyba kilka lat :D jak wprowadzili skutecznosci obrony, wiecej tur w walkach itd, bylo juz trudniej stworzyc postac nieprzegrywajaca, tym bardzi wsrod setek dzieci neo, łasych na rank, ktory i tak zaraz straca, bo zyja z uprzykrzania gry innym, i trudno bylo wybic sie ponad graczy z top10. prawie niemozliwe ;p wiec milo by bylo gdyby teraz rank wygasal, jesli nie walczymy np. przez okres miesiaca w ogole. kiedy znowu zacznie walczyc te pkt sie tak jakby 'odnowia' i nabija dalej, wskakuje na ranking. po prostu nieaktywni gracze nie byliby wyswietlani, sam nie wiem xd ale pomysl mi sie podoba

Lubie Placki
24-03-2011, 00:06
moim zdaniem powinien byc wprowadzony podwojny ranking tak jak w mfo2, taki ktory dostajesz za KAZDA walke z graczem, i taki pvp jak jest teraz.
Co do znikajacego rankingu, jesli nie walczymy przez dlugi czas to ja jestem za. Nie bedzie sytuacji tak jak na mfo2, ze ktos nabil sobie duzo ranku przestal grac i juz nikt go nie moze wyprzedzic.
Dajmy taki Fanatyko z mfo2. Nabil rank przez wszystkimi upkami, kiedy bylo latwiej gracze nie byli ograni, on to wykorzystal i kosil wszystko, juz mniejsza o to ze anty ;p no i przez bardzo, bardzo dlugo byl 1 w rankingu, trwalo to chyba kilka lat :D jak wprowadzili skutecznosci obrony, wiecej tur w walkach itd, bylo juz trudniej stworzyc postac nieprzegrywajaca, tym bardzi wsrod setek dzieci neo, łasych na rank, ktory i tak zaraz straca, bo zyja z uprzykrzania gry innym, i trudno bylo wybic sie ponad graczy z top10. prawie niemozliwe ;p wiec milo by bylo gdyby teraz rank wygasal, jesli nie walczymy np. przez okres miesiaca w ogole. kiedy znowu zacznie walczyc te pkt sie tak jakby 'odnowia' i nabija dalej, wskakuje na ranking. po prostu nieaktywni gracze nie byliby wyswietlani, sam nie wiem xd ale pomysl mi sie podoba


To się na pewno wyklucza kolego z ograniczonym przedziałem rankingowym, bo fajnie ,że mam tracić rank za to, że nie mam z kim walczyć lol .

tester
24-03-2011, 07:54
Właśnie po to m.in. jest przedział rankingu, żeby nikt nie mógł nabić tyle ranku, żeby być poza zasięgiem jak Fanatyko z mf2