PDA

Zobacz pełną wersję : Igrzyska śmierci



Hajowskyy
27-02-2022, 20:06
Apeluje usunąć ten event, i tak już nic nie można zrobić, jeżeli jakis a*tysta złapie twoich kolegów z drużyny, a nawet nie można im pomoc bo jest przewaga ludzi po jednej stronie, kto to robił na prawde jest bystry, zmiany jak najbardziej na + igrzyska stały się o wiele lepszym eventem, nie ma się co dziwić że na te eventy chodzi 20 osób jeżeli są tak bardzo dobre zmiany zrobionych przez kogoś kto jest na pewno najlepszym testerem.
Może zróbmy solowe is bo aktualnie to przypomina takie.

MasterOfPuppets
27-02-2022, 22:46
nie wyzywaj.
Mimo ułomnej treści propozycji nie wyzywał Cię.

Jak wskazywałem - możliwośc zsabotowania grupowania (tzn. niemożliwość do dojścia w sytuacji 1vs2) mega psuje aktualny event.
Trzeba wystartować w 6-10 osób by mieć pewnośc wygrupowania 1 ekipy co najmniej. Tak z obserwacji - spadła znacząco ilość walk 4vs4 co wydaje się być esencją tego eventu, a wzrosły jakieś patologiczne 2vs4 / 3vs4 etc.
Niektóre ekipy starają się wykorzystać sprawność grupowania etc. rozpoczynając 2vs4 dopóki inni się nie zgrupują, ale póki co raczej słabsze ekipy to praktykują

Squadron
27-02-2022, 22:49
od dawna te igrzyska nie mają sensu

musaraj
27-02-2022, 23:02
Mimo ułomnej treści propozycji nie wyzywał Cię.

Jak wskazywałem - możliwośc zsabotowania grupowania (tzn. niemożliwość do dojścia w sytuacji 1vs2) mega psuje aktualny event.
Trzeba wystartować w 6-10 osób by mieć pewnośc wygrupowania 1 ekipy co najmniej. Tak z obserwacji - spadła znacząco ilość walk 4vs4 co wydaje się być esencją tego eventu, a wzrosły jakieś patologiczne 2vs4 / 3vs4 etc.
Niektóre ekipy starają się wykorzystać sprawność grupowania etc. rozpoczynając 2vs4 dopóki inni się nie zgrupują, ale póki co raczej słabsze ekipy to praktykują

ale za to Sensei nie wygrywa, a przecież o to chodziło w zmianach. Więc na +

Kamillo
27-02-2022, 23:49
Mimo ułomnej treści propozycji nie wyzywał Cię.

Jak wskazywałem - możliwośc zsabotowania grupowania (tzn. niemożliwość do dojścia w sytuacji 1vs2) mega psuje aktualny event.
Trzeba wystartować w 6-10 osób by mieć pewnośc wygrupowania 1 ekipy co najmniej. Tak z obserwacji - spadła znacząco ilość walk 4vs4 co wydaje się być esencją tego eventu, a wzrosły jakieś patologiczne 2vs4 / 3vs4 etc.
Niektóre ekipy starają się wykorzystać sprawność grupowania etc. rozpoczynając 2vs4 dopóki inni się nie zgrupują, ale póki co raczej słabsze ekipy to praktykują

Mylisz się włąsnie mnie zwywywał od tego czegoś co nie chce zeby propagował

damianxp
27-02-2022, 23:51
Apeluje usunąć ten event, i tak już nic nie można zrobić, jeżeli jakis a*tysta złapie twoich kolegów z drużyny, a nawet nie można im pomoc bo jest przewaga ludzi po jednej stronie, kto to robił na prawde jest bystry, zmiany jak najbardziej na + igrzyska stały się o wiele lepszym eventem, nie ma się co dziwić że na te eventy chodzi 20 osób jeżeli są tak bardzo dobre zmiany zrobionych przez kogoś kto jest na pewno najlepszym testerem.
Może zróbmy solowe is bo aktualnie to przypomina takie.

Urok zmian przeciwko dwóm składom ^^
Tak to jest jak ludzie robiący zmiany mają wywalone i nic nie konsultują z graczami bo ZAWSZE mają racje, ,,a jak Ci się nie podoba to się skasuj'' aż musiałem polecieć tym tekstem (pozdro dla kumatych)
- - - - - - - - - -

Dlatego ja bym proponował dodać czwartkową edycję i zrobić że jedna edycja po staremu bez grupowania się, bez akceptacji itp, a druga normalna że można zgrupować przed wejściem na event. Nie było by płaczu że wygrywa jeden sojusz, bo jak nie pasuje to idziesz sobie na drugą edycje bez grup :)

kone
28-02-2022, 07:08
Urok zmian przeciwko dwóm składom ^^
Tak to jest jak ludzie robiący zmiany mają wywalone i nic nie konsultują z graczami bo ZAWSZE mają racje, ,,a jak Ci się nie podoba to się skasuj'' aż musiałem polecieć tym tekstem (pozdro dla kumatych)
- - - - - - - - - -

Dlatego ja bym proponował dodać czwartkową edycję i zrobić że jedna edycja po staremu bez grupowania się, bez akceptacji itp, a druga normalna że można zgrupować przed wejściem na event. Nie było by płaczu że wygrywa jeden sojusz, bo jak nie pasuje to idziesz sobie na drugą edycje bez grup :)

Juz kiedys wspominalem ze zmiany wprowadzane to kabaret. One nie sa dla dobra gry tylko dla wydzimisie aby na przekor zrobic innym ( czyli mniej lubianym graczom ). Jak ktos chce liste absurdow to zapraszam na PW

Majkel
28-02-2022, 12:09
Urok zmian przeciwko dwóm składom ^^
Tak to jest jak ludzie robiący zmiany mają wywalone i nic nie konsultują z graczami bo ZAWSZE mają racje, ,,a jak Ci się nie podoba to się skasuj'' aż musiałem polecieć tym tekstem (pozdro dla kumatych)
- - - - - - - - - -

Dlatego ja bym proponował dodać czwartkową edycję i zrobić że jedna edycja po staremu bez grupowania się, bez akceptacji itp, a druga normalna że można zgrupować przed wejściem na event. Nie było by płaczu że wygrywa jeden sojusz, bo jak nie pasuje to idziesz sobie na drugą edycje bez grup :)

Popieram propozycję, moim zdaniem dobra opcja

Hajowskyy
28-02-2022, 12:35
Rowniez popieram, ale tez mam pytanie do osob ktore to wprowadzily, robia zmiany a nastepnie sami nie uczęszczaja na event.
Zmiany jak wiadomo zrobili pod siebie

Kamillo
28-02-2022, 12:41
Kiedy sensej wygrywał to nikt oprócz mnie i parę osób miało ból dupy i farmili bez sensu mf. A teraz nagle chcecie czwartkowe igrzyska w grupach kiedy mop będzie totalnie znowu dominował igrzyska co tydzień bez sensowna propozycja.

damianxp
28-02-2022, 12:42
Rowniez popieram, ale tez mam pytanie do osob ktore to wprowadzily, robia zmiany a nastepnie sami nie uczęszczaja na event.
Zmiany jak wiadomo zrobili pod siebie

Tak samo z limitami na amaterasu ile osób cieszyło się "wreszcie mogę to bić!" I koniec końców nikt nowy się nie zjawił. Zmiany na igrzyska weszły bo sensei wygrywał za dużo is. I znowu wracamy do karania graczy za zrobienie najlepszego składu w MMORPG, widać w jaką stronę idzie ta gra

- - - - - - - - - -


Juz kiedys wspominalem ze zmiany wprowadzane to kabaret. One nie sa dla dobra gry tylko dla wydzimisie aby na przekor zrobic innym ( czyli mniej lubianym graczom ). Jak ktos chce liste absurdow to zapraszam na PW

Jak coś możesz założyć temat w dziale rozmowa o najgorszych zmianach w tej grze

Kyuubi
28-02-2022, 12:44
usuńcie artefakty z is

Jerzyk
28-02-2022, 12:54
usuńcie artefakty z is

jednak ktoś na tym forum potrafi myśleć

Kamillo
28-02-2022, 13:12
usuńcie artefakty z is

Tu się zgodzę

Hajowskyy
28-02-2022, 13:14
XD a czemu ma nie farmic jezeli wygrywaja to oznaczy ze rng im dopisalo i wygrali a ze ty wiecznie sam, nic nowego to nie dziwne ze masz bol d*py

Majkel
28-02-2022, 13:34
Kiedy sensej wygrywał to nikt oprócz mnie i parę osób miało ból dupy i farmili bez sensu mf. A teraz nagle chcecie czwartkowe igrzyska w grupach kiedy mop będzie totalnie znowu dominował igrzyska co tydzień bez sensowna propozycja.

No na miłość boską. Na tym polega event, ba na tym polegają gry mmorpg. Najsilniejszy dominuje i czerpie z tego benefity. Chcesz ty czerpać benefity? Stań się lepszy i pokonaj najsilniejszego. Proste jak ...

Dlatego moim zdaniem ostatnie kilka zmian jest strasznie bez sensu, bo kłóci się to z zamysłem mmorpg

Sensei Sonquar
28-02-2022, 13:40
jednak ktoś na tym forum potrafi myśleć

Jestem jak najbardziej za - usuńcie artefakty za IŚ, pewnie wszyscy to poprą, bo domyślam się że nawiązuje to do tego jak zostało przez kogoś rzucone hasło jak to "mają przewagę przez artefakty" (w których nikt na IŚ nie chodzi, ale mniejsza). Wiecie jest coś silniejszego niż artefakty, a niekoniecznie łączył to kowal na Arkadii, ale lepiej mówić o artefaktach, które osoby rzucające hasło "oni to mają artefakty" też takowe posiadają.

Wracając do tematu to odnośnie samych Igrzysk: w każdą stronę jest problem, wszyscy oczekiwali czystych walk TvT więc wprowadzili grupy i akceptacje pomocy.
Jak dla mnie to za zmiany na Igrzyskach powinna odpowiadać ankieta (więcej chodzi tam graczy, niż osób testujących zmiany) i powinny zostać wzięte głosy zarówno za jak i przeciw (był kiedyś jakiś wątek na forum, gdzie raz był wzięty głos ludu pod uwagę), ale tylko osób aktywnie uczestniczących w evencie, niestety nigdy do tego nigdy nie dojdzie, bo tu nie chodzi o TvT tylko żeby wszystko było dopasowane pod schemat.

Nie zdziwię się jak wejdzie zależność "Wygrałeś ostatnie Igrzyska nie możesz chodzić na 5 kolejnych edycji".


Kiedy sensej wygrywał to nikt oprócz mnie i parę osób miało ból dupy i farmili bez sensu mf. A teraz nagle chcecie czwartkowe igrzyska w grupach kiedy mop będzie totalnie znowu dominował igrzyska co tydzień bez sensowna propozycja.

To jest najciekawsze, że Kaidan i parę osób ma problem o 20 MF (8 zł? TO JEST OSIEM ZŁOTYCH) faktycznie jest o co mieć "ból dupy", bardzo się wzbogaciłem, dziękuję będę mógł zrobić reset statystyk za 25MF. Czyli nikt nie chodzi tam żeby walczyć, tylko walczyć o te osiem zeta?

Mam PROPOZYCJE - włączmy grupy, a najlepiej WALKI DRUŻYNOWE i nie może dostać dwa razy pod rząd MFów dana drużyna. Oczywiście trzeba pamiętać żeby przyblokować rotacje w timach.

Ktoś może pamięta jak było kiedyś, bo z tego co wiem KIEDYŚ jak jeszcze nie chodziłem na IŚ to faktycznie można było FARMIĆ MFy.

- - - - - - - - - -


Dlatego moim zdaniem ostatnie kilka zmian jest strasznie bez sensu, bo kłóci się to z zamysłem mmorpg

Dlatego skoro jest PROBLEM z tymi 20 MFami to ukróćmy je NIECH SIĘ NIE BOGACI SENSEI, domyślam się że frekwencja się nie zmieni, a każdy dalej będzie się bawił bez bólu, że ktoś wygra dwa razy dwa batoniki w grze...

MasterOfPuppets
28-02-2022, 15:31
Kiedy sensej wygrywał to nikt oprócz mnie i parę osób miało ból dupy i farmili bez sensu mf. A teraz nagle chcecie czwartkowe igrzyska w grupach kiedy mop będzie totalnie znowu dominował igrzyska co tydzień bez sensowna propozycja.

Dominacja Igrzysk nie wzięła się znikąd.
> 2 miesiące zbierania/kucia eq, którego nigdy wcześniej nawet nie kułem
> Analiza walk, przerabianie postaci, a potem dokuwanie na wypadek zmian

Ogólnie częstotliwość zmian trochę mogła nam pomagać - cokolwiek nie było zmieniane, cżęsto w ciągu 24h były 2 sztuki itemka +6/7/8 dostosowanego pod zmiany. Gdzie domyślam się, że innym ekipą adaptacja mogła zajmować nawet do miesiąca.


usuńcie artefakty z is

Dostęp do artefaktów mamy my/Welovy(chyba 1 Enka)/Denole(2-3).
Inna sprawa, że od września nie używaliśmy ich.
Co najmniej 2 itemki są silniejsze


No na miłość boską. Na tym polega event, ba na tym polegają gry mmorpg. Najsilniejszy dominuje i czerpie z tego benefity. Chcesz ty czerpać benefity? Stań się lepszy i pokonaj najsilniejszego. Proste jak ...

Generalnie befenity były drugorzędną kwestią. Sensej wygrywał tylko dlatego, że nikt poza nim nie chciał tych MF. Później dopiero pojawił się cel wrzucenia go na top1 wygranych.


Ktoś może pamięta jak było kiedyś, bo z tego co wiem KIEDYŚ jak jeszcze nie chodziłem na IŚ to faktycznie można było FARMIĆ MFy.

Wtedy farmiła cała grupa, nie jedna osoba, więc było to raczej mniej widoczne.

Z rzeczy, które przeszkadzają na aktualnych IŚ w stopniu gigantycznym:
> Nie można dołączyć do walki 2vs1 itp. do strony z przewagą.

Tak podsumowując:
Warto zdecydować się, czy igrzyska to jest event drużynowy i dopuszczać grupowanie się przed / rozluźnić odpadanie na czas.
Czy raczej event pod szybkie reagowanie, klepanie się w improwizowanych składach i wrócić do konwencji "bez pomocy" i usunąć te 30sekund ochrony po walce lub z akceptacją pomocy bez możliwości zgrupowania.

Na ten moment mamy zmiany idące w dwie strony i nie zadowalające żadnej ze stron, wspierające chodzenie gigantycznymi ekipami z sabotami, czy tworzące złe doświadczenie typu: przygotowujesz się na IŚ -> idziesz w 4 -> 1 osoba jest wyłapana w 1vs1 -> 3 osoby się zgrupowały i dostają oklep w 3vs4 -> A ekipa co wygrała 3vs4 odpada na czas(co jest częstym zjawiskiem, jak dobrze pamiętam na 3 edycja w dotychczasowym systemie tylko w jednej edycji zwycięzca wygrał więcej niż jedną walkę 4vs4 XD). O ile wcześniej to mogło być normalne, to teraz od ponad pół roku gracze byli przyzwyczajeni do innej formy.

Kamillo
28-02-2022, 15:38
Nie zamierzam się dalej tutaj udzielać, ale ja jestem 100% zadowolony jak teraz są ustawione igrzyska mimo, że nie mam od dawna ekipy. Wkoncu normalnie się ogląda igrzyska i są sprawiedliwe igrzyska.

Hajowskyy
28-02-2022, 15:53
Nie zamierzam się dalej tutaj udzielać, ale ja jestem 100% zadowolony jak teraz są ustawione igrzyska mimo, że nie mam od dawna ekipy. Wkoncu normalnie się ogląda igrzyska i są sprawiedliwe igrzyska.

sprawiedliwe? co nazywasz sprawiedliwym? To, że kto sie szybciej zgrupuje, i nikt ich nie zaatakuje wygrywaja is?

Majkel
28-02-2022, 16:14
Nie zamierzam się dalej tutaj udzielać, ale ja jestem 100% zadowolony jak teraz są ustawione igrzyska mimo, że nie mam od dawna ekipy. Wkoncu normalnie się ogląda igrzyska i są sprawiedliwe igrzyska.
Niesprawiedliwe było to, że dominowała najlepiej przygotowana ekipa? Chyba czegoś tu nie rozumiem to raz, a dwa, to czemu udzielasz się tak dużo, skoro prawie wogóle nie chodzisz na iś?

- - - - - - - - - -







Generalnie befenity były drugorzędną kwestią. Sensej wygrywał tylko dlatego, że nikt poza nim nie chciał tych MF. Później dopiero pojawił się cel wrzucenia go na top1 wygranych.




Zdaję sobie z tego sprawę. Chodzi mi bardziej o to, żeby wyjaśnić płaczkom narzekającym na to, jak sprawa wygląda.

Sensei Sonquar
28-02-2022, 16:26
sprawiedliwe? co nazywasz sprawiedliwym? To, że kto sie szybciej zgrupuje, i nikt ich nie zaatakuje wygrywaja is?

Sprawiedliwe Igrzyska w ostatnim czasie to zwyczajna rozgrywka czasowa, robisz grupę we 4, a łapcie Cie np. Wel (PODOBNO LUBI TVT I CHEŁBI SIĘ TYM JAK TO UMIE WALCZYĆ XD) 1vs4 i później odpadasz na czas, bo inne ekipy się wyłapią. Oczywiście każdy kombinuje jak może, ale jeśli wszyscy narzekali na saboty, niewyrównane walki to dlaczego teraz do tego nie dążą, tylko szukają ucieczki od normalnej konfrontacji.

Ogólnie rzecz biorąc nikt nie dąży do konfrontacji TvT, tylko strategicznej eliminacji przeciwnika przez dziurawe i błędne założenia.
Tak jak MOP wspomniał, ale to raczej już Tomi musi się zastanowić w którą stronę zmierza event, bo wydaje mi się że głos testerów w porównaniu o to co inni ludzie walczą (uczęszczający na IŚ) są całkowicie rozbieżne.

damianxp
28-02-2022, 19:12
Nie zamierzam się dalej tutaj udzielać, ale ja jestem 100% zadowolony jak teraz są ustawione igrzyska mimo, że nie mam od dawna ekipy. Wkoncu normalnie się ogląda igrzyska i są sprawiedliwe igrzyska.

Sprawiedliwość by była jakby każdy miał równe szanse, zgrupować się w skład i walczyć a nie że zostanie wyłapany, chyba że sprawiedliwe nazywasz tylko dlatego, że nie wygra Sensei i mop bo mogą zostać wyłapani XD

Zamiast zrobić sobie skład na igrzyska to masz focha na nich za to że stworzyli dobry skład i potrafią wygrać XD
Przestań mieć bóle o gre, to już jest serio niesmaczne i irytujące

- - - - - - - - - -



Tak podsumowując:
Warto zdecydować się, czy igrzyska to jest event drużynowy i dopuszczać grupowanie się przed / rozluźnić odpadanie na czas.
Czy raczej event pod szybkie reagowanie, klepanie się w improwizowanych składach i wrócić do konwencji "bez pomocy" i usunąć te 30sekund ochrony po walce lub z akceptacją pomocy bez możliwości zgrupowania.

Na ten moment mamy zmiany idące w dwie strony i nie zadowalające żadnej ze stron, wspierające chodzenie gigantycznymi ekipami z sabotami, czy tworzące złe doświadczenie typu: przygotowujesz się na IŚ -> idziesz w 4 -> 1 osoba jest wyłapana w 1vs1 -> 3 osoby się zgrupowały i dostają oklep w 3vs4 -> A ekipa co wygrała 3vs4 odpada na czas(co jest częstym zjawiskiem, jak dobrze pamiętam na 3 edycja w dotychczasowym systemie tylko w jednej edycji zwycięzca wygrał więcej niż jedną walkę 4vs4 XD). O ile wcześniej to mogło być normalne, to teraz od ponad pół roku gracze byli przyzwyczajeni do innej formy.


Proponowałem zmianę czasu na piorun jak zaczęły chodzić osoby we dwójkę z czekiem żeby łapać silniejszych i poczekać aż inni się wyłapią żeby tamci odpadli na czas.

Kamillo
28-02-2022, 19:28
A z drugiej strony pamiętacie saboty na iś w devos. Ten płacz co teraz jest to jest to samo :P.

damianxp
28-02-2022, 19:31
To nie jest płacz, tylko niezadowolenie ze zmian, które weszły BEZ jakiegokolwiek konsensusu z graczami, tylko bo tak pasowało testerom :)

DawidXD
28-02-2022, 19:31
A z drugiej strony pamiętacie saboty na iś w devos. Ten płacz co teraz jest to jest to samo :P.

Ja wolałem jak było że można grupować przed igrzyskami, najuczciwiej w sumie, płaczu by nie było że ktoś komuś ludzi wyłapuje, każdy gra jak chce i nie ma problemu.

Harriours
28-02-2022, 20:55
Według mnie igrzyska powinny wrócić do formy jaką przybierały w Devos. Bez żadnego śmiesznego grupowania i walk 4v1,4v2 etc. Event ten praktycznie w żadnym stopniu nie przypomina tego, co było w dawnych czasach. Bez przedłużania, zmiany poszły nie w tym kierunku co powinny i myślę, że powrót do wcześniejszej formy będzie najlepszym rozwiązaniem.

A co do pomysłu z czwartkowymi igrzyskami to mi nie pasuje bo mam treningi więc jestem na nie :rolleyes:

damianxp
28-02-2022, 21:28
Ale wtedy godzisz się na powrót sabotów i we wcześniejszej formie właśnie się grało na czas, ktoś tu nie pamięta jak dawniej wyglądały igrzyska :D

Harriours
28-02-2022, 21:35
Ale wtedy godzisz się na powrót sabotów i we wcześniejszej formie właśnie się grało na czas, ktoś tu nie pamięta jak dawniej wyglądały igrzyska :D

Wiem jak wyglądały i dla mnie wtedy były najlepsze igrzyska ;d

Hajowskyy
28-02-2022, 21:49
Według mnie igrzyska powinny wrócić do formy jaką przybierały w Devos. Bez żadnego śmiesznego grupowania i walk 4v1,4v2 etc. Event ten praktycznie w żadnym stopniu nie przypomina tego, co było w dawnych czasach. Bez przedłużania, zmiany poszły nie w tym kierunku co powinny i myślę, że powrót do wcześniejszej formy będzie najlepszym rozwiązaniem.

A co do pomysłu z czwartkowymi igrzyskami to mi nie pasuje bo mam treningi więc jestem na nie :rolleyes:


Według mnie powinno być jak za czasów devos, saboty, brak grupowania IS które podobały się większej ilości osób. Jeżeli komuś nie pasuje można zrobić w czwartek, na nowych zasadach.

Harriours
28-02-2022, 22:07
Według mnie powinno być jak za czasów devos, saboty, brak grupowania IS które podobały się większej ilości osób. Jeżeli komuś nie pasuje można zrobić w czwartek, na nowych zasadach.

+1, najlepsze rozwiązanie

Tatsumaru
28-02-2022, 22:15
a łapcie Cie np. Wel (PODOBNO LUBI TVT I CHEŁBI SIĘ TYM JAK TO UMIE WALCZYĆ XD)


Oczywiście zapraszam na KG praktycznie w każdą środę i sobotę, a nie sorry tam trzeba mieć umiejętności i potrafić z tego co się dostaje dopasować się.
Na IŚ mopek wszystko ogarnął (eq, staty, itp.), więc nie przypisuj sobie zasług kogoś...

TvT mi się nie podoba, tak samo PvP w czasach Nordii, w Devos było też nie najlepiej. Najlepsze czasy to Eliar, wtedy to były walki TvT.

MasterOfPuppets
28-02-2022, 23:58
Według mnie igrzyska powinny wrócić do formy jaką przybierały w Devos. Bez żadnego śmiesznego grupowania i walk 4v1,4v2 etc. Event ten praktycznie w żadnym stopniu nie przypomina tego, co było w dawnych czasach. Bez przedłużania, zmiany poszły nie w tym kierunku co powinny i myślę, że powrót do wcześniejszej formy będzie najlepszym rozwiązaniem.


Ja wolałem jak było że można grupować przed igrzyskami, najuczciwiej w sumie, płaczu by nie było że ktoś komuś ludzi wyłapuje, każdy gra jak chce i nie ma problemu.


Według mnie powinno być jak za czasów devos, saboty, brak grupowania IS które podobały się większej ilości osób. Jeżeli komuś nie pasuje można zrobić w czwartek, na nowych zasadach.

To jest kwestia preferencji. Igrzyska bez grupowania mało kto podważał, bo nie było istniejących alternatyw, a większość aktywnych była przyzwyczajona do starego ładu, więc ciężko było coś przecisnąć. Jak pojawiły się igrzyska grupowane, to opinie są bardziej podzielone.

Teraz na dobrą sprawę wiemy, że forma igrzysk może być plastyczna i mamy w zasadzie 2 grupy:
- Bardziej za grupowaniem
- Bardziej za brakiem możliwości grupowania.
Stan aktualny raczej nie zadowala żadnej ze stron(chociaż jak poczekamy 2-3 miesiące pewnie i pojawią się zwolennicy tej wersji)


Oczywiście zapraszam na KG praktycznie w każdą środę i sobotę, a nie sorry tam trzeba mieć umiejętności i potrafić z tego co się dostaje dopasować się.
To jak w wypadku grupowania jest kwestią preferencji - jedni wolą walczyć kombinując/podejmując szybkie decyzje, drudzy mieć zaplanować/realizować strategię. Nie ma lepszego i gorszego w tym wypadku ;)
KG swoją drogą wydaje się mieć wysoki próg wejścia, bo jednym jest walczyć by wygrywać walki, a drugim walczyć tak by mieć szansę na zwycięstwo całego eventu.


TvT mi się nie podoba, tak samo PvP w czasach Nordii, w Devos było też nie najlepiej. Najlepsze czasy to Eliar, wtedy to były walki TvT.

Trochę takie, wspomnienia z błogiego dzieciństwa ;)
Jakie cechy sprawiają, że podoba Ci się/nie podoba.


Tak osobiście, do IŚ przyciągnęła mnie właśnie forma grupowania/kontroli z kim się walczy i możliwości zaplanowania całej drużyny. Wcześniejsza forma nie zdobyła mojego serca właśnie przez brak tych cech.

Majkel
01-03-2022, 00:17
Oczywiście zapraszam na KG praktycznie w każdą środę i sobotę, a nie sorry tam trzeba mieć umiejętności i potrafić z tego co się dostaje dopasować się.



Nie rozumiem po co mieszasz w to KG, skoro jest to event stricte PVP a dyskusja była prowadzona na temat TVT. Ale jeżeli poruszyłeś już ten temat

To jak w wypadku grupowania jest kwestią preferencji - jedni wolą walczyć kombinując/podejmując szybkie decyzje, drudzy mieć zaplanować/realizować strategię. Nie ma lepszego i gorszego w tym wypadku
Tak jak napisał Mopek, zależy kto co lubi. Są ludzie którzy nie chodzą na kg nie dlatego, że sobie nie poradzą i nie mają szans na wygraną a dlatego, że po prostu nie czerpią dużej przyjemności z tego eventu.

Sensei Sonquar
01-03-2022, 00:27
Oczywiście zapraszam na KG praktycznie w każdą środę i sobotę, a nie sorry tam trzeba mieć umiejętności i potrafić z tego co się dostaje dopasować się.
Na IŚ mopek wszystko ogarnął (eq, staty, itp.), więc nie przypisuj sobie zasług kogoś...

TvT mi się nie podoba, tak samo PvP w czasach Nordii, w Devos było też nie najlepiej. Najlepsze czasy to Eliar, wtedy to były walki TvT.

Wystarczy mi że rzeźbię EQ do PvP i w większości w +6 walczę (Ty też? no nie wiem). Z drugiej strony nie wiem skąd nagle wziął się temat KG i co ma KG do Igrzysk Śmierci. Ja nawiązałem do konkretnej sytuacji - taktyki łapania 1vs4 i później śmieszkowania "jak tam Wasz czas", a nawiązałem do tego tylko dlatego, że wszyscy twierdzą jak to dążysz do walk TvT i nic więcej.

To jest właśnie najlepsze, Wel wszystko wie najlepiej, skąd mam EQ, kto mi staty wymyśla itp. Dziwne że w Devos MOP z nami nie chodził i jakoś sobie bez niego radziliśmy, ale tak wiesz najlepiej.

Kamillo
01-03-2022, 00:28
Kg zawsze bardziej ciekawiło. Bardziej mi sie wydaje, że tutaj zależy od rng kogo się złapie, bo np. ma ktoś dobre to się trafi na osobę kto ma lepsze jescze eq to rng. Mimo macie racje że za długi event i nie zawsze nie można wygrać tutaj przyznam rację, ale można na nim dobrze umiejetności pvp poćwiczyć. To co iś jest pełno kontrowersji ale co zrobić każdemu się nie podoba nic.

Ino
01-03-2022, 11:15
To nie jest płacz, tylko niezadowolenie ze zmian, które weszły BEZ jakiegokolwiek konsensusu z graczami, tylko bo tak pasowało testerom :)

Może Cię zaskoczę, ale nikt nie ma obowiązku konsultowania z wami czegokolwiek :eek:

Między tradycyjnymi potokami łez, bycia dupowłazem i lizusem, przytyków nie na temat oraz jakże klasycznego "zmiany pod testerów" doszukałam się propozycji dotyczącej odmiennych wersji iś w czwartki i niedziele.
Przed wejściem tych zmian proponowałam to samo (jako, że mi też do końca obecna forma się nie podoba), ale z tego co ustaliłam to potencjalnie sporo roboty dla Tomiego i z tego względu ta opcja raczej odpada.

Hajowskyy
01-03-2022, 15:58
Kg zawsze bardziej ciekawiło. Bardziej mi sie wydaje, że tutaj zależy od rng kogo się złapie, bo np. ma ktoś dobre to się trafi na osobę kto ma lepsze jescze eq to rng. Mimo macie racje że za długi event i nie zawsze nie można wygrać tutaj przyznam rację, ale można na nim dobrze umiejetności pvp poćwiczyć. To co iś jest pełno kontrowersji ale co zrobić każdemu się nie podoba nic.

ty masz dwubiegunowość czy jak? po 1, kilka wypowiedzi temu pisaleś, że nie masz zamiaru się wtrącać a po 2 to kto cie pytał o zdanie jeżeli na is chodzisz tylko sabotować

- - - - - - - - - -


Może Cię zaskoczę, ale nikt nie ma obowiązku konsultowania z wami czegokolwiek :eek:

Między tradycyjnymi potokami łez, bycia dupowłazem i lizusem, przytyków nie na temat oraz jakże klasycznego "zmiany pod testerów" doszukałam się propozycji dotyczącej odmiennych wersji iś w czwartki i niedziele.
Przed wejściem tych zmian proponowałam to samo (jako, że mi też do końca obecna forma się nie podoba), ale z tego co ustaliłam to potencjalnie sporo roboty dla Tomiego i z tego względu ta opcja raczej odpada.

No, że nie ma obowiązku to raczej wiadome ale kontakt z graczami a nie z ograniczoną ilością testerów (większość z nich nie chodzi na is) wyszedł by na pewno na plus i nie było by takich tematów jak ten, nie powstał on z niczego tylko z tego, że to czy wygrasz nie zależy od samego siebie, tylko od różnych przyczyn, wiec IS można powiedzieć, że bardziej się liczy rng niż umiejętnosci/eq/taktyka.

Tatsumaru
01-03-2022, 17:40
Wystarczy mi że rzeźbię EQ do PvP i w większości w +6 walczę (Ty też? no nie wiem). Z drugiej strony nie wiem skąd nagle wziął się temat KG i co ma KG do Igrzysk Śmierci. Ja nawiązałem do konkretnej sytuacji - taktyki łapania 1vs4 i później śmieszkowania "jak tam Wasz czas", a nawiązałem do tego tylko dlatego, że wszyscy twierdzą jak to dążysz do walk TvT i nic więcej.

Słuchaj wszystkich, a zajdziesz daleko... Wywołałeś mnie do tablicy to Ci odpisałem. Mój eq na PvP został zrobiony zaraz po wbiciu 80 lvl i mam żadnego setu kompletnego, większość +6/7. Zresztą to widać, bo gram 1 postacią i nie bije mini od wieki wieków, nawet nie zrobiłem upka do antycznej maszyny bo po prostu nie ma to sensu. Strata czas na wymianę mini itp.

Następnym razem zapytaj mnie, a nie innych jeżeli chcesz coś napisać. To mój ostatni tutaj post, bo to udzielanie się tutaj to też nic nie wnosi do tej gry, a co zarazem jest znów stratą czasu.

A wy dalej się kłóćcie co jest lepsze, a co może być. Nie macie żadnego zdania w tej grze i wasze pomysły lepsze czy gorsze i tak nie wejdą.

Varvinex
01-03-2022, 22:51
Mimo ułomnej treści propozycji nie wyzywał Cię.

Jak wskazywałem - możliwośc zsabotowania grupowania (tzn. niemożliwość do dojścia w sytuacji 1vs2) mega psuje aktualny event.
Trzeba wystartować w 6-10 osób by mieć pewnośc wygrupowania 1 ekipy co najmniej. Tak z obserwacji - spadła znacząco ilość walk 4vs4 co wydaje się być esencją tego eventu, a wzrosły jakieś patologiczne 2vs4 / 3vs4 etc.
Niektóre ekipy starają się wykorzystać sprawność grupowania etc. rozpoczynając 2vs4 dopóki inni się nie zgrupują, ale póki co raczej słabsze ekipy to praktykują

Nerf w Waszą stronę chłopaki.

damianxp
02-03-2022, 00:28
Może Cię zaskoczę, ale nikt nie ma obowiązku konsultowania z wami czegokolwiek :eek:

Między tradycyjnymi potokami łez, bycia dupowłazem i lizusem, przytyków nie na temat oraz jakże klasycznego "zmiany pod testerów" doszukałam się propozycji dotyczącej odmiennych wersji iś w czwartki i niedziele.
Przed wejściem tych zmian proponowałam to samo (jako, że mi też do końca obecna forma się nie podoba), ale z tego co ustaliłam to potencjalnie sporo roboty dla Tomiego i z tego względu ta opcja raczej odpada.
KG ma kilka trybów, to dlaczego by igrzyska nie mogły mieć dwóch trybów że jeden z czasów Devos i wcześniejszych a drugi że grupowanie itp. Nie było by nudy bo każde igrzyska wymagały by innej taktyki

- - - - - - - - - -

No i rozmowy z graczami jak wspomniał hajek na plus, mniej by było zmian które nie podobają się nikomu

musaraj
02-03-2022, 09:05
Może Cię zaskoczę, ale nikt nie ma obowiązku konsultowania z wami czegokolwiek :eek:

Tak samo nikt nie ma obowiązku lubić zmian, powstrzymywać się od krytyki na forum czy - trochę brutalniej - grać w MFO.
Omawianie wprowadzanych zmian ze społecznością graczy to nie jest kwestia obowiązku tylko dobrej woli. W interesie zarówno graczy, jak i ekipy tworzącej grę jest to, by produkt finalny odpowiadał na potrzeby i oczekiwania odbiorców. Współpraca przy ustalaniu zmian temu sprzyja, alienacja obu grup i podejście "cieszcie się że coś macie" temu nie sprzyja.


Aha - ocenianie procesu na bazie mam obowiązek/nie mam obowiązku to oznaka wypalenia. Najlepsze i najbardziej popularne gry online są dziełem chęci i pasji, a nie "ehh znowu muszę odwalać jakiś szajs dla tych niewdzięczników". Przemyśl proszę, czy chcesz brać udział w procesie rozwijania My Fantasy Online, bo twoje ostatnie posty i wiadomości wskazują, że jest to dla ciebie raczej źródło frustracji niż przyjemności.

Varvinex
02-03-2022, 10:25
Dominacja Igrzysk nie wzięła się znikąd.
> 2 miesiące zbierania/kucia eq, którego nigdy wcześniej nawet nie kułem
> Analiza walk, przerabianie postaci, a potem dokuwanie na wypadek zmian

Ogólnie częstotliwość zmian trochę mogła nam pomagać - cokolwiek nie było zmieniane, cżęsto w ciągu 24h były 2 sztuki itemka +6/7/8 dostosowanego pod zmiany. Gdzie domyślam się, że innym ekipą adaptacja mogła zajmować nawet do miesiąca.


Dostęp do artefaktów mamy my/Welovy(chyba 1 Enka)/Denole(2-3).
Inna sprawa, że od września nie używaliśmy ich.
Co najmniej 2 itemki są silniejsze


Generalnie befenity były drugorzędną kwestią. Sensej wygrywał tylko dlatego, że nikt poza nim nie chciał tych MF. Później dopiero pojawił się cel wrzucenia go na top1 wygranych.


Wtedy farmiła cała grupa, nie jedna osoba, więc było to raczej mniej widoczne.

Z rzeczy, które przeszkadzają na aktualnych IŚ w stopniu gigantycznym:
> Nie można dołączyć do walki 2vs1 itp. do strony z przewagą.

Tak podsumowując:
Warto zdecydować się, czy igrzyska to jest event drużynowy i dopuszczać grupowanie się przed / rozluźnić odpadanie na czas.
Czy raczej event pod szybkie reagowanie, klepanie się w improwizowanych składach i wrócić do konwencji "bez pomocy" i usunąć te 30sekund ochrony po walce lub z akceptacją pomocy bez możliwości zgrupowania.

Na ten moment mamy zmiany idące w dwie strony i nie zadowalające żadnej ze stron, wspierające chodzenie gigantycznymi ekipami z sabotami, czy tworzące złe doświadczenie typu: przygotowujesz się na IŚ -> idziesz w 4 -> 1 osoba jest wyłapana w 1vs1 -> 3 osoby się zgrupowały i dostają oklep w 3vs4 -> A ekipa co wygrała 3vs4 odpada na czas(co jest częstym zjawiskiem, jak dobrze pamiętam na 3 edycja w dotychczasowym systemie tylko w jednej edycji zwycięzca wygrał więcej niż jedną walkę 4vs4 XD). O ile wcześniej to mogło być normalne, to teraz od ponad pół roku gracze byli przyzwyczajeni do innej formy.

A to nie sensei na nagraniu mówił, że on może nie wygrywać, ma wywalone w te 20 mf i może dychę przepalić, na to, że nie będzie wygrywał?

MasterOfPuppets
02-03-2022, 11:02
A to nie sensei na nagraniu mówił, że on może nie wygrywać, ma wywalone w te 20 mf i może dychę przepalić, na to, że nie będzie wygrywał?

Nagranie było chyba z czasów, gdzie chyba była planowana jakaś ekipa igrzyskowa.
Po paru eventach było jasne, że to ma mały sens + Leos/Ja powiedzieliśmy, że nie ma opcji, że oddamy walkę 4vs4 innej grupie z uwagi na jakieś pierdoły typu kolejność wygranych etc.
A potem cóż, Sensej został zmuszony do wygrywania IŚ, chociaż rozważaliśmy mocno to, że w momencie eliminacji wszystkich ekip wszyscy na raz opuszczamy IŚ.

Ino
02-03-2022, 11:10
Tak samo nikt nie ma obowiązku lubić zmian, powstrzymywać się od krytyki na forum czy - trochę brutalniej - grać w MFO.
Omawianie wprowadzanych zmian ze społecznością graczy to nie jest kwestia obowiązku tylko dobrej woli. W interesie zarówno graczy, jak i ekipy tworzącej grę jest to, by produkt finalny odpowiadał na potrzeby i oczekiwania odbiorców. Współpraca przy ustalaniu zmian temu sprzyja, alienacja obu grup i podejście "cieszcie się że coś macie" temu nie sprzyja.


Aha - ocenianie procesu na bazie mam obowiązek/nie mam obowiązku to oznaka wypalenia. Najlepsze i najbardziej popularne gry online są dziełem chęci i pasji, a nie "ehh znowu muszę odwalać jakiś szajs dla tych niewdzięczników". Przemyśl proszę, czy chcesz brać udział w procesie rozwijania My Fantasy Online, bo twoje ostatnie posty i wiadomości wskazują, że jest to dla ciebie raczej źródło frustracji niż przyjemności.

Chyba nie zrozumiałeś mojej ostatniej wypowiedzi, zresztą nie tylko tej jednej.
Nie wiem w którym miejscu dostrzegasz u mnie zarzucane wypalenie i brak otwartości na kontakt z graczami w momencie kiedy każdy z moich postów ma właśnie to na celu - a z wiadomych mi źródeł nie każdy tester ma na to ochotę.
Powiem więcej, ochoty nie mają, bo gracze zaczęli zachowywać się średnio kulturalnie (mało powiedziane).
Stąd też moje chęci porozumienia i nawoływania do wzajemnego szacunku, bo moim zdaniem tylko tak jesteśmy w stanie dojść do porozumienia.
Krytyki nikomu nie zabraniam, nie wiem czy zauważyłeś, że sama przyznałam że zmiany nie do końca mi się podobają.
To czysta sugestia, ale może zamiast napisać "XDDD ale gówno zmiany pod testerów" zastanówcie się 2 minuty dłużej i napiszcie dokładnie co i dlaczego wam nie odpowiada.

Nie wiem po co szukasz dziury w całym i drugiego dna w moich wypowiedziach, twoje rozumowanie w kwestiach, ktore opisałeś, jest całkowicie błędne (jako autor, wiem lepiej co autor miał na myśli).