PDA

Zobacz pełną wersję : Możliwość odkupienia sprzedanych itemów u sprzedawcy mikstur w miastach



SAskekun
05-01-2022, 09:22
Dzień dobry jak widać moja porpozycja jest taka żeby można bylo odkupic itemek sprzedany u sprzedawcy mikstur w miastach (tzw.pociary).
Zepewne wiele osób kiedyś omyłkowo przez przypadek lub chwilowy brak gotowki sprzedalo jakis przedmiot u pociary i pózniej tego żałowało mi samemu sie kiedyś sie zdażyla podobna sytuacja.

Działanie mogłoby wygladac tak że np. mamy item warty 25,000G i możemy go odzyskać za np 200% wartosci otrzymanego golda za dany itemek
Czas odkupienia itemku byłby oczywiscie ogarniczony czasowo np.24h
Myśle że wiele graczy, graczek ucieszyło sie z takiej możliwości.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie

hakelbery fin
05-01-2022, 09:32
Dobry pomysł. Na pewno by się takie coś przydało.;)

Cumliak
05-01-2022, 09:35
Ankiete dodaj. Uważam że ma to sens.

Luxferre
05-01-2022, 12:17
Czemu 200%? Nie ma sensu karać za zwykły missclick. Niech będzie 100% ceny, przecież nikt tego nie będzie abusował bo nawet nie ma jak.

Rupimek
05-01-2022, 13:12
Czemu 200%? Nie ma sensu karać za zwykły missclick. Niech będzie 100% ceny, przecież nikt tego nie będzie abusował bo nawet nie ma jak.

Z drugiej strony ludzie mogliby traktować to jak zwykły lombard, czyli potrzebujesz kasy na teraz, więc sprzedajesz go w takim miejscu, potem natomiast odkupujesz go, bo w trakcie tych 24h możesz pozbierać hajs z innych źródeł(np. sprzedasz coś komuś lub z mobów hajsu nadropisz), tak więc te 200% nie jest tak całkiem bez sensu, zwłaszcza, że jak w banku bierzesz kredyt to też masz prowizję przy spłacaniu i tutaj funkcjonowałoby identycznie.

SAskekun
05-01-2022, 13:23
chodzi mi w tym o to żeby ta mozliwosc nie byla zbyt naduzywana tak jak rupimek powiedzial gracze by traktowali tąopcje jak pozyczke do splacenia albo nie

Sensei Sonquar
05-01-2022, 13:27
Jak dla mnie to jeśli chcecie wyeliminować missclickowe sprzedaże to odkupienie maksymalnie w ciągu 5 minut od zatwierdzenia transakcji z NPC, bo 24h to będzie praktycznie działać jak lombard.

Violetta Valery
05-01-2022, 13:29
Ja jestem na nie.
Trzeba uważać co się robi.
:o

SAskekun
05-01-2022, 13:40
Uważam, że na nawet 5min mogłoby wystarczyć i bedzie pewnie zbawienne dla wielu osób całkowicie popieram :D

EneDueRabe
05-01-2022, 13:42
Ogólnie jak coś sprzeda się u pociary to przedmiot znika z gry więc raczej wątpie aby takie coś weszło, tymbardziej że chyba nie da się już odzyskać utraconego przedmiotu.

Harriours
05-01-2022, 13:44
Kiedy nerf kłujaka????
A co do tematu, według mnie niepotrzebne. Tak jak pisała Violetta, trzeba uważać co się sprzedaje.
Pozdrawiam.

Sensei Sonquar
05-01-2022, 13:53
Ogólnie jak coś sprzeda się u pociary to przedmiot znika z gry więc raczej wątpie aby takie coś weszło, tymbardziej że chyba nie da się już odzyskać utraconego przedmiotu.

Z tego co wiem da się go odzyskać, bo chyba były sytuacje gdzie Tomi przywracał itemy, przedmiot znika dopiero po jakimś tam czasie. Strzelam że nie przejdzie, ale bardziej przez aspekt techniczny, bo teraz sprzedajesz coś i nie wywołuje to dodatkowych zdarzeń. Nagle musiałaby się pokazać lista u NPC - odkup i po jakimś czasie przedmioty znikają, taki depozyt u pociary.

lain
06-01-2022, 11:41
eee bez sensu troche. Ciężko być biednym w tej grze, nawet omylkowe sprzedanie srebrnego pyłu nie zaboli na dłużej niż 2-3dni, w ciągu których jestesmy w stanie się dorobić tych 120k na zakup od innych graczy

SAskekun
06-01-2022, 14:27
chodziło tu o troche bardziej wartosciowe itemki typu karty,rzadkie kolekcjonerki czy uzbrojenie z wysoki plusem takie itemki czysto 30 krotnie przewyzszaja cene srebrnego pyłu

lain
06-01-2022, 14:49
chodziło tu o troche bardziej wartosciowe itemki typu karty,rzadkie kolekcjonerki czy uzbrojenie z wysoki plusem takie itemki czysto 30 krotnie przewyzszaja cene srebrnego pyłu

hmm racja w sumie, ale czy takie trzymanie za rączkę jest konieczne? Jak się zrobi coś głupiego to się przynajmniej człowiek nauczy na błędzie i tyle. Cześć mmo to jest.

Tensa Zangetsu
07-01-2022, 00:14
Imo jeśli chodzi o wyeliminowanie missclicków, no to można raczej jakieś ostrzeżenie, że sprzedajesz np. uzbrojenie z jakimkolwiek plusem czy coś z kolekcjonerki czy kartę, a jeżeli chodzi o zwykłą sprzedaż to już trochę gorszy aspekt ekonomiczny moim zdaniem, bo o tyle w grach offline często po sprzedaży czegoś u sklepikarzy ten przedmiot był i przebijał on cenę kilkukrotnie względem naszego zysku od sprzedaży oraz innych przedmiotów na tym etapie gry a często i dalszym, to właśnie w tych grach była ściśle zamknięta ekonomia pieniądza, można powiedzieć że gospodarka tych gier była centralnie sterowana, a tutaj mamy wolny rynek. Żeby ta propozycja miała sens, złoto tutaj musiałoby mieć niezwykłą wartość a nad aukcjami sprawować pieczę ktoś z administracji, kontrolując ceny przedmiotów wystawianych.

f.e.: istnieje jeszcze opcja, że byłoby to dobre rozwiązanie: bardzo niski drop przedmiotów lub bardzo niski przyrost posiadaczy różnych itemków, wtedy mogłoby się w jakiś sposób je zachowywać, żeby nie stracić w głupi sposób, ale obecnie gra pod tym względem trzyma się dobrze

tl:dr - propozycja na nie, alternatywnie wprowadzić ostrzeżenia

TanKer
07-01-2022, 10:23
Bardzo dobra propozycja przydałaby sie bardzo w grze jestem na tak.

Lauriel
07-01-2022, 11:11
hmm racja w sumie, ale czy takie trzymanie za rączkę jest konieczne? Jak się zrobi coś głupiego to się przynajmniej człowiek nauczy na błędzie i tyle. Cześć mmo to jest.

Generalnie się zgadzam, szczególnie, że przez takie "depo" gra mogłaby być wolniejsza. Jednak bywa, że nie jest to wina gracza, a np. łącza i wtedy opcja byłaby idealna. W mfo sprzedaż u pociary jest tak zorganizowana, że można się pomylić. 5 minut podejrzewam starczyłoby.

Infinitum
07-01-2022, 22:50
Na nie.
Chce sie móc pośmiać jak ktoś wrzuci gemy v2 do pociary :cool:
Wystarczy patrzeć co sie robi a nie tylko trzymać enter a potem wielki płacz że wrzuciłem coś wartościowego do pociary

Harriours
07-01-2022, 23:13
Na nie.
Chce sie móc pośmiać jak ktoś wrzuci gemy v2 do pociary :cool:
Wystarczy patrzeć co sie robi a nie tylko trzymać enter a potem wielki płacz że wrzuciłem coś wartościowego do pociary

W sumie trochę zły przykład z tymi gemami v2. Niedawno na targu leżał gem ataku v2-licząc prowizję-, ten co wystawił tego gemika, dostałby mniej golda niżeli od pociary. x d