PDA

Zobacz pełną wersję : Fontanna cotygodniowych nagród koło Langeburga



TanKer
21-12-2021, 00:07
Fontanna która jest chroniona przez 2 stróży fontanny których trzeba pokonać aby odebrać cotygodniową nagrode. Siła stróży jest dostosowana do poziomu gracza i używają magi. Nagrodą może być wszystko prócz zdolności czyli gemy części ekwipunku złoto i inne (ekwipunek dostosowany do poziomu oczywiście) i stróże by mieli zdolności po 3 na stróża i były by one następujące Mega leczenie (jego poziom by zależał od poziomu gracza) jedno użycie Podwójny drenaż jedno użycie i Normalizajlcja też jedno użycie stróże mieliby HP również zależne od poziomu gracza obstawiam w zakresie od poziomu 20 do 40 3000HP a od 50 do 80 4500HP stróże mialyby silny atak magiczny lecz małe obrony i dużą szybkość poziom ubicia ich byłby średni i jak najbardziej możliwy a czas do zbicia ich jest od rozpoczęcia pierwszej walki 1 dzień przed nowym tygodniem czyli np. robimy pierwszą nieudaną walkę z nimi w poniedziałek to musimy ubić do niedzieli inaczej byśmy nie dostali nagrody oczywiście do prób bicia jest 15 minutowa przerwa
i jak ubije się szybciej to wiadomo dostaje się nagrode i czeka do następnego tygodnia od ubicia poprzednich stróży nazywali by się Stróżę Fontanny mam nadzieje że pomysł był dobry

Postać Mroku
21-12-2021, 10:12
Myślę, że nie ma sensu robić bossa do takiego czegoś. Lepszym pomysłem (dla mnie) byłoby zrobienie nowej zakładki jak już, np. "dzienne nagrody" albo "misje" ale nie wiem czy jest sens tak to zmieniać.

Taka zakładka mogła by być...

TanKer
21-12-2021, 10:16
ok dzk za opinie pomyślałem że to może ułatwić zdobycie ekwipunku dla graczy z niższymi poziomami i żeby było dodane jakieś urozmaicenie

Lauriel
21-12-2021, 10:47
Dla mnie miałoby sens jeśli przeciwnik byłby twoim wiernym odbiciem xd Innymi słowy "wygraj sam ze sobą".
Można by zrobić odniesienie do Remusa i Romulusa poprzez utworzenie fontanny na kształt wilczego łba z wodą cieknącą z pyska. Langeburg jest drugim miastem do jakiego dochodzimy więc w miarę pasuje do historii wygnania braci i założenia przez nich nowego miasta. Nazwa też w pewien sposób odnosi się do Rzymu - "Wiecznego miasta".

Generalnie takie pomysły są zbędne, ale tu zachodzi ciekawa opcja wprzęgnięcia motywu mitologicznego, a też w Lange jest multum niewykorzystanej przestrzeni na lewo od wejścia.

GalaxyPL
21-12-2021, 16:58
To zależy jakie byłyby te nagrody. Bez przesady z nimi :)
Alternatywa to zadania dzienne: Łatwe, średnie i trudne (zależy kto jakie woli i do jakich ma cierpliwość).

TanKer
21-12-2021, 19:17
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi Lauriel nawet poprawiła mój pomysł myślałem że taki dodatek ułatwi początkqaującym zdobyć eq

- - - - - - - - - -

właśnie już wiele osób pisało o dziennych nagrodach więc chciałem wymyślić coś własnego

Tensa Zangetsu
22-12-2021, 00:24
Znaczy ogólnie takie "typowe" dzienne zadania były już bardzo często proponowane, jakiś bodajże jest w propozycjach; niemniej jednak, nikt na pierwszym koncie nie każe nikomu mieć nie wiadomo jak dobrego ekwipunku, od tego są kolejne postacie, a tą z najwyższym lvlem chodzisz na minibossy lub zdobywasz złoto i kupujesz dla niższych postaci przedmioty jeżeli są na aukcji a jak nie to zawsze zostaje możliwość wytworzenia części ich a resztę można załatwić u mistrza areny; co do gemów, wystarczy dotrzeć do starej kopalni i kopać przez powiedzmy miesiąc, to zdobędziesz masę gemów i nie tylko :D
Być może jakieś pomysły jak te przejdą, ale na pewno nie na tym etapie gry, gdzie nie jest ona jeszcze w połowie ukończona

Jeżeli już, to można by porobić takie walki (może i nawet w lange, bo to raczej pułap 20 lvla) jako jakieś podziemie czy coś w tym stylu (a nie jakieś fontanny) właśnie w formie skalowanej (czyli jakby połączyć khermanaa [skalowanie poziomów] z areną devos [po prostu arena, bossy pvp] ale byłby jeden w maksie dwóch przeciwników, skrypty mogliby mieć takie same, jedynie przed walką były by "losowane" gemy, uzbrojenie i atrybuty oraz statystki tychże potworów) no a w nagrodę byłaby pokaźna ilość żetonów, np. (lvl/2)*x, gdzie x to codzienny globalny mnożnik dla wszystkich graczy ze zbioru: {2,4,6}; z tym, że mielibyśmy tylko dwie próby na pokonanie naszego przeciwnika (informacje ogólne o nim byłby dostępne przed walką, tzn. atrybut i mocne oraz słabe strony, np. duża ilość ataku i mała ilość szybkości)
ogólnie to tylko taki zarys, koncept