PDA

Zobacz pełną wersję : przywrocenie szansy dropu eq z bojki



Alvi
09-07-2021, 19:12
siema z bojek powinno dropic eq i wszystko inne, za duzo osob sie poddaje w pierwszej turze i nic nie traci a jednak powinna byc walka i chec wygranej, skoro jest mozliwosc bojkowania, jesli to ma byc gra fabularna to po co sa bojki nie o ranking? chyba nie taki byl zamysl tej opcji aby kazdy sie poddawal w 1 turze bo nic nie traci
z fartem dla tych ktorzy sie nie poddaja tylko wolaja pomoc gdy sa slabsi elo

GalaxyPL
09-07-2021, 19:26
Zdecydowanie na nie. Zwłaszcza, że zwykle mocniejsi atakują słabszych. Wtedy jeszcze bardziej odebrano by im szansę na rozwój.
Wystarczy że ciężko zatrzymać w grze nowych graczy, to jeszcze tak chcesz ich zniechęcić.

bandk
09-07-2021, 19:32
Zdecydowanie na tak.
Pozdrawiam, bandk.

Kamillo
09-07-2021, 19:40
Na nie i tyle

Kagome
09-07-2021, 19:41
Zdecydowanie na nie.

Według mnie gracze poddają podczas pierwszej tury, ponieważ przyszli na mapę bójkową nie po to żeby walczyć pvp, tylko żeby wymienić mini, poexpić, zrobić quest. Udział w bójce dla takich osób to strata czasu.

Cumliak
09-07-2021, 19:41
Zależy. Przywrócił bym częściowy drop przedmiotów z bójek o ile lvl nie przekracza danej ilości poziomów no i oczywiście szansa raczej była by bardzo mała z jakimś ograniczeniem. Obecnie ludzie by farmili sobie zakładali sojusze albo drużynowo bójkowali słabszych graczy co według mnie nie ma sensu i nie daje jak wyżej kolega wspomniał szansy na rozwój.

Violetta Valery
09-07-2021, 19:48
Jak na moje- może wejść, część osób zachęci to do bicia się.
Z drugiej strony- zakup 1000 skórzanych butów niemal całkowicie eliminuje szansę dropu czegokolwiek wartościowego.

Aerion
09-07-2021, 19:56
Nie po to usuwali żeby przywracać, osoby inteligentne są swiadome że gra dawno by umarła gdyby nie dobra decyzja administratorów kilka lat temu.
Przywrócenie tej mechaniki ograniczyłoby jedynie bicie minibossów i troche zmusilo do myślenia jak nie zostać zaatakowanym, na nie, pozdrawiam

shayne
09-07-2021, 21:00
Na nie, powody wymienione powyżej, również cieplutko pozdrawiam.

Kubaz
09-07-2021, 21:03
Na tak. Urozmaici to grę.

Sally Whitemane
09-07-2021, 21:25
Oczywiście, że na tak. 8)

Karoxus
09-07-2021, 22:19
Na tak, jestem tego samego zdania co Kubaz - urozmaici to rozgrywkę

damianxp
09-07-2021, 22:36
Zależy. Przywrócił bym częściowy drop przedmiotów z bójek o ile lvl nie przekracza danej ilości poziomów no i oczywiście szansa raczej była by bardzo mała z jakimś ograniczeniem. Obecnie ludzie by farmili sobie zakładali sojusze albo drużynowo bójkowali słabszych graczy co według mnie nie ma sensu i nie daje jak wyżej kolega wspomniał szansy na rozwój.

Dawniej były dropy z bójek i jakoś tak nie było, ale przynajmniej walczyło się tvt gdzie indziej niż na igrzyskach (chociaż na iś po zmianach jest bardziej gra na czas niż tvt ale mniejsza).
Twórcom chyba chodziło o to żeby bójkowanie low lvl było nieopłacalne i tyle, bez powodu by to nie weszło i raczej nie wejdzie, już jest drop zdolności i przedmiotów kolekcjonerskich, EQ i gemy raczej nie wrócą do dropu.

I tak da się to obejść trzymając śmieci na postaci którą bójkujemy

Alvi
09-07-2021, 22:38
Dawniej były dropy z bójek i jakoś tak nie było, ale przynajmniej walczyło się tvt gdzie indziej niż na igrzyskach (chociaż na iś po zmianach jest bardziej gra na czas niż tvt ale mniejsza).
Twórcom chyba chodziło o to żeby bójkowanie low lvl było nieopłacalne i tyle, bez powodu by to nie weszło i raczej nie wejdzie, już jest drop zdolności i przedmiotów kolekcjonerskich, EQ i gemy raczej nie wrócą do dropu.

I tak da się to obejść trzymając śmieci na postaci którą bójkujemy

niech ta blokada bicia tych low lv zostanie bo z nich i tak nic nie dropnie, ale dropienie eq z rownych lv/kilka mniejszych(tak jak jest zablokowane) powinno zostac przywrocone
i oczywiscie jakis system zeby nie wypadalo skorzane eq tylko realnie byla to walka o cos

DragonVPoland
09-07-2021, 22:39
Na nie jestem.
To co u góry, co dali na nie.

God of Night
09-07-2021, 22:46
hahahaha chyba nie xD

PowerISO
09-07-2021, 22:48
Hehe chce bić słabszych graczy i wymaga jeszcze większy profit z tego :rolleyes:
Na nie

Varvinex
09-07-2021, 22:48
niczego by nie ograniczyloby, jedynie zmusiloby smieciowych fabularzy do walki lub oddawania tego co dropia B)
nie pozdrawiam wszystkich nobow ktorzy sie boja ze cos z nich dropnie

No chyba cie głowa boli, zarób se a nie na łatwiznę idziesz ;x OCZYWIŚCIE, że na NIE.

Sensei Sonquar
10-07-2021, 01:08
Temat kolejny raz poruszany, strzelam że nie wejdzie, bo brak dropów jest związany z obrona ludzi, którzy nie walczą tvt, ani PvP. Przecież łapanie osób które nie maja pojęcia o walkach to jak bicie minibossa i czekanie na drop.

Sylvan
10-07-2021, 12:28
potem płaczecie że ludzie przestają grać i w grze jest mało ludzi... macie pojęcie ile już osób odeszło z tej gry bo chcą sobie normalnie pograć a co chwila ktoś ich atakuje?

Alvi
10-07-2021, 12:44
potem płaczecie że ludzie przestają grać i w grze jest mało ludzi... macie pojęcie ile już osób odeszło z tej gry bo chcą sobie normalnie pograć a co chwila ktoś ich atakuje?

pewnie niewiele, wiecej odchodzi przez to ze w tej grze nic sie nie dzieje a ta prosta zmiana sporo urozmaici rozgrywke

Dorek
10-07-2021, 13:00
Jak najbardziej jestem za.

To jeden z wielu aspektów który ożywiłby grę. Pragnę tylko przypomnieć, że gry tego typu stawiają na walki między graczami więc radzę się przyzwyczaić. Gra za bardzo stara się chronić randomowych graczy gdzie zniechęca to topowych (gdzie jeszcze raz przypomnę, to topowy stały gracz jest aktualnie najważniejszy do utrzymania przy grze). Ja kiedyś straciłem szpony garudy +6 a potem zdropiłem z chłopa szate kapłana +7. Działa to w dwie strony bo osoba atakujaca też przecież eq może stracić.

Ja to bym chętnie pograł jeszcze raz na etapie upka Urkaden/Eliar gdzie gracze nie byli trzymani za rączkę, a radzili sobie sami i nic większości nie przeszkadzało. (oprócz klasycznego czekania na aktualizacje)


Nie po to usuwali żeby przywracać, osoby inteligentne są swiadome że gra dawno by umarła gdyby nie dobra decyzja administratorów kilka lat temu.
Przywrócenie tej mechaniki ograniczyłoby jedynie bicie minibossów i troche zmusilo do myślenia jak nie zostać zaatakowanym, na nie, pozdrawiam

XDDDDDD. No sory inaczej tak idiotycznego postu się nie da skomentować. Zauważ, że kiedyś jak wypaść mogło z gracza absolutnie wszystko i można było atakować każdego kogo popadnie bez żadnych ograniczeń levelowych jakoś było więcej graczy dziennie online niż teraz. Na takiej uroczej polanie codziennie przychodziło po 30-50 ludzi, którzy całe dnie się bójkowali.


potem płaczecie że ludzie przestają grać i w grze jest mało ludzi... macie pojęcie ile już osób odeszło z tej gry bo chcą sobie normalnie pograć a co chwila ktoś ich atakuje?

Najpewniej bardzo mała ilość. Nie znam chociaż jednej osoby, która zaczynając grać w tego typu grę nie nastawia się na walk z innymi graczami. Jeżeli chodzi o odchodzenie z gry przez niańczenie randomów to tak, znam wiele takich graczy którzy przez to skończyli.


Twórcom chyba chodziło o to żeby bójkowanie low lvl było nieopłacalne i tyle.

W takiej sytuacji powinno się wprowadzić system czaszek (https://forum.mfo3.pl/showthread.php?36258-System-quot-czaszek-quot-w-MFO3&highlight=system+czaszek) (polecam podpatrzeć z m.in margonem) zamiast ograniczać graczy.

Antybristler
10-07-2021, 13:17
Jak na moje- może wejść, część osób zachęci to do bicia się.
Z drugiej strony- zakup 1000 skórzanych butów niemal całkowicie eliminuje szansę dropu czegokolwiek wartościowego.
Zawsze można zrobić tak, że nie są brane pod uwagę duplikaty eq, albo tylko założone eq itp.

Konsekwencje wprowadzenia tego będą takie:
- niektórych zachęci do walki (zwłaszcza mających dobre eq i zwyciężających)
- przeciętnych raczej zniechęci, gdyż najpewniej stracą eq i znów płacz będzie
- system pvp stanie się jeszcze bardziej odrealniony

Całość skończyć się może ponownym wycofaniem tych zmian.

Może lepiej pomyśleć nad czymś innym np. mikstury które zużyjemy zyskujemy zawsze od strony przeciwnej + złoto.

PowerISO
10-07-2021, 13:21
Tak bo na 100% gracze odchodzą bo nie mogą zbójować gracza i wydropić z niego eq.

Dorek
10-07-2021, 13:27
Tak bo na 100% gracze odchodzą bo nie mogą zbójować gracza i wydropić z niego eq.

Jako moderator powinieneś potrafić czytać ze zrozumieniem. Dodatkowo tak krótkimi wypowiedziami bez żadnego uargumentowania jakoś mnie nie przekonujesz bym się mylił. Jestem jednym z dinozaurów tej gry (po twojej dacie dołączenia sugeruje, że też takowym jesteś) i dobrze wiem jak to wyglądało bo sam brałem w tym udział. Powtarzając się, na uroczej polanie było codziennie po 30-50 osob online (liczba która stanowi obecnie 1/2 dziennego online) w tym nie były to tylko osoby posiadające ówczesny max level (50) a wiele 30/40 czy nawet 20 leveli którzy sami chcieli być bójkowani i wołali pomoc bo (uwaga WOW) gracze chętniej pomagali innym w bójce bo mieli możliwość zdobycia czegokolwiek z tej walki. A teraz? Komu by się chciało ruszyć z miasta pomóc komuś w walce, z której dostanie jedynie ok. 5-10k golda.

Alvi
10-07-2021, 13:53
nie wiem czemu w kazdej innej grze kazdy chce byc jak najlepszy a w mfo3.pl wiekszosc graczy chce byc premiowana za bycie tymi slabymi? powinno sie premiowac wzmacanianie swojej postaci bo to jednak gra RPG, a spolecznosc tej malej gry stawia jakies dziwne standardy aby nie trzeba bylo sie wzmacniac. w margonem czyli lepszej wersji mfo, bo widac w BARDZO wielu aspektach ze mfo kopiuje systemy zastosowane w margonem, wszyscy gracze chca byc jak najmocniejsi czy to przez posiadanie calego legendarnego ekiwpunku czy szalenie wysokiego poziomu
poza tym ta gra potrzebuje zmian ozywiajacych ja, a to jest jedna z nich, 60 graczy online w wakacje to jedno wielkie X D, a tak jak wspominalem wczesniej wszystko jest spowodowane przez to ze w tej grze sie nic nie dzieje


No chyba cie głowa boli, zarób se a nie na łatwiznę idziesz ;x OCZYWIŚCIE, że na NIE.

to tak nie dziala, bo zeby wygrywac trzeba juz miec eq a nie bedac takim nobem jak wiekszosc osob w tej grze dorabiac sie na bojkach, poza tym nie chodzi o kwestie zarobku tylko o strate dla osob poddajacych sie w pierwszej turze bo to nie powinno tak wygladac

GalaxyPL
10-07-2021, 14:30
pewnie niewiele, wiecej odchodzi przez to ze w tej grze nic sie nie dzieje a ta prosta zmiana sporo urozmaici rozgrywke

Urozmaici wysokim lvlom, jakbyście mieli mało rozrywki. Macie dużo więcej minibossów, do tego sporo osób na swoim lvl z kim można zawalczyć na arenie czy pojedynkować. Czemu kosztem słabszych graczy chcecie sobie urozmaicać rozrywkę?

Równie dobrze można usunąć bójki, bo one nie mają sensu. Są zwykłą formą wyżywania się na słabszych.


p.s. wysil się na lepsze argumenty niż pisanie, że jakaś gra nie jest dla kogoś.


Całe szczęście, że to nie wejdzie, ale jak już napisałeś, że jest to jeden z WIELU aspektów, to omów pozostałe? Może z tamtymi coś wyjdzie. Nawiasem pisząc, to masz na myśli, że lepiej zatrzymać tych graczy, którzy dają zarobić administracji, a tych, którzy grają eko tudzież free to play wrzucić do kosza?

W punkt! ♥

Dorek
10-07-2021, 14:36
Równie dobrze można usunąć bójki, bo one nie mają sensu. Są zwykłą formą wyżywania się na słabszych.

Równie dobrze ty możesz usunąć konto. Bo jak widać tego typu gry nie są dla Ciebie

Varvinex
10-07-2021, 14:44
Jak najbardziej jestem za.

To jeden z wielu aspektów który ożywiłby grę. Pragnę tylko przypomnieć, że gry tego typu stawiają na walki między graczami więc radzę się przyzwyczaić. Gra za bardzo stara się chronić randomowych graczy gdzie zniechęca to topowych (gdzie jeszcze raz przypomnę, to topowy stały gracz jest aktualnie najważniejszy do utrzymania przy grze). Ja kiedyś straciłem szpony garudy +6 a potem zdropiłem z chłopa szate kapłana +7. Działa to w dwie strony bo osoba atakujaca też przecież eq może stracić.

Ja to bym chętnie pograł jeszcze raz na etapie upka Urkaden/Eliar gdzie gracze nie byli trzymani za rączkę, a radzili sobie sami i nic większości nie przeszkadzało. (oprócz klasycznego czekania na aktualizacje)



XDDDDDD. No sory inaczej tak idiotycznego postu się nie da skomentować. Zauważ, że kiedyś jak wypaść mogło z gracza absolutnie wszystko i można było atakować każdego kogo popadnie bez żadnych ograniczeń levelowych jakoś było więcej graczy dziennie online niż teraz. Na takiej uroczej polanie codziennie przychodziło po 30-50 ludzi, którzy całe dnie się bójkowali.



Najpewniej bardzo mała ilość. Nie znam chociaż jednej osoby, która zaczynając grać w tego typu grę nie nastawia się na walk z innymi graczami. Jeżeli chodzi o odchodzenie z gry przez niańczenie randomów to tak, znam wiele takich graczy którzy przez to skończyli.



W takiej sytuacji powinno się wprowadzić system czaszek (https://forum.mfo3.pl/showthread.php?36258-System-quot-czaszek-quot-w-MFO3&highlight=system+czaszek) (polecam podpatrzeć z m.in margonem) zamiast ograniczać graczy.

Całe szczęście, że to nie wejdzie, ale jak już napisałeś, że jest to jeden z WIELU aspektów, to omów pozostałe? Może z tamtymi coś wyjdzie. Nawiasem pisząc, to masz na myśli, że lepiej zatrzymać tych graczy, którzy dają zarobić administracji, a tych, którzy grają eko tudzież free to play wrzucić do kosza?

PowerISO
10-07-2021, 15:41
Pamiętam jak brałem udział w bójkach w okolicach 20lvl w wiekowym lesie (pierwsza postać) i kluczowym czynnikiem która mnie zachęcało do tego to było chęć wygranej i pokazanie że moja postać/taktyka jest lepsza niż przeciwnika.
EQ po wygranej walce to był tylko dodatek i to nie był kluczowy czynnik.
Była już kiedyś taka propozycja zróbcie sobie lokacje gdzie każdy każdego maże bójkować.
Ale taka lokacja będzie świeciła pustkami bo wy tylko chcecie łapać słabszych graczy i liczyć na łatwy zysk :)

Dorek
10-07-2021, 17:22
Całe szczęście, że to nie wejdzie, ale jak już napisałeś, że jest to jeden z WIELU aspektów, to omów pozostałe? Może z tamtymi coś wyjdzie. Nawiasem pisząc, to masz na myśli, że lepiej zatrzymać tych graczy, którzy dają zarobić administracji, a tych, którzy grają eko tudzież free to play wrzucić do kosza?

Na początek polecam nauczyć się pisać bo ciężko było mi rozszyfrować co masz na myśli.
Tak gracz wydający kase na grę i spędzający w niej x czasu więcej jest ważniejszym i istotniejszym punktem który wypadałoby przy grze zatrzymać (to chyba oczywiste?). Era gier przeglądarkowym dawno minęła czy tego chcecie czy nie. Nowych stałych graczy nie będzie przybywać więc piorytetem takich gier powinno być utrzymanie obecnych wyjadaczy. Skąd również pomysł, że to na pewno nie wejdzie? Kiedyś były normalne bójki, wypadanie eq itp i nikt o to nie płakał. Jedyne czego brakowało to system kar/czaszek dla osób które notorycznie biłby niższe poziomy z różnicą +/- 10lv. Wtedy taka osoba nabije sobie czaszkę będzie łakomym kąskiem dla lepszych graczy od niego.


p.s. wysil się na lepsze argumenty niż pisanie, że jakaś gra nie jest dla kogoś.

W twoim przypadku takie argumenty są wystarczające. Widać zerowe doświadczenie w grach MMO.


Była już kiedyś taka propozycja zróbcie sobie lokacje gdzie każdy każdego maże bójkować.
Ale taka lokacja będzie świeciła pustkami bo wy tylko chcecie łapać słabszych graczy i liczyć na łatwy zysk :)

Ale po co robić specjalną lokacje do bicia innych w grze MMO? Czy ty wgl rozumiesz co piszesz? To jest gra MMO czy karcianka? Właśnie przez błędne decyzje jak ograniczanie bójek i nawet PvP do czego dojdę później odeszło z gry tyle osób. Gra obecnie wygląda jak wygląda. Słabsi gracze są trzymani za rączkę i nie mają perspektyw do stawania się lepszymi. Bo nic tak nie motywuje jak chęć rewanżu nad wyższym levelem. Jaki łatwy zysk? Wymień mi chociaż jedną osobę która atakuje niższe levele po zysk. A to, że taka lokacja by świeciła pustkami jest chyba oczywiste. Po to jest Mapa Świata i różnorodne lokacje z mini-bossami by z nich korzystać i się o nie bić. MFO3 i tak jest bardzo bezpieczna gra dla bambików gdzie kazdy ma własną widoczność mobów co dużo daje. Jestem ciekawy reakcji, jakby w MFO trzeba było walczyć o expowiska. Jeszcze dodam przykład MFO2 gdzie praktycznie wszędzie poza miastem jest możliwość zaatakowania graczy i co? Jakoś nikt tam notorycznie na to nie narzeka.


Pamiętam jak brałem udział w bójkach w okolicach 20lvl w wiekowym lesie (pierwsza postać) i kluczowym czynnikiem która mnie zachęcało do tego to było chęć wygranej i pokazanie że moja postać/taktyka jest lepsza niż przeciwnika.
EQ po wygranej walce to był tylko dodatek i to nie był kluczowy czynnik.

Gratulacje w końcu przejrzałeś na oczy. Bo o to właśnie chodzi w tego typu grach. A jakbyś obecnie nie zauważył gra nie daje takich możliwości : ). Idąc jeszcze waszym tokiem myślenia pare lat temu jak mnie nieustannie atakowali na mini-bossach to powinienem gre skończyć. A zamiast tego expiłem i grałem dalej po czym mając ten sam poziom ja biłem ich : ). Bo o to właśnie chodzi

Dopowiadając. Problem pojawia się również w bójkowych PvP. Nawet atakując równy sobie poziom o ranking dana osoba z bomby się poddaje. Jaki to ma sens? Gra blokuje walki pomiędzy graczami gdzie powinna do tego zachęcać. Obecnie ani PvP na mapkach bójkowych ani TvT na mapkach bójkowych nie ma sensu. Nie ma z nich żadnego pożytku czy frajdy.

System Czaszek (https://forum.mfo3.pl/showthread.php?36258-System-quot-czaszek-quot-w-MFO3&highlight=system+czaszek) który był wielokrotnie proponowany jest najlepszym rozwiązaniem. Wraz z wprowadzeniem go powinno wrócić wypadanie eq oraz usunięcie blokady level w bójkach. Każda ze stron będzie zadowolona. Dodatkowo jeszcze przypomnę to gra MMO w której jak w każdej innej chodzi o stawanie się lepszym.

Edit: A no i jeszcze ta osłona po przegranej na godzine to już jest wgl hit. Nie dość, że gracz nic nie traci z bójek to jeszcze jest potem chroniony przez godzinę xD to też wypadałoby zmienić.

Varvinex
10-07-2021, 17:32
Na początek polecam nauczyć się pisać bo ciężko było mi rozszyfrować co masz na myśli.
Tak gracz wydający kase na grę i spędzający w niej x czasu więcej jest ważniejszym i istotniejszym punktem który wypadałoby przy grze zatrzymać (to chyba oczywiste?). Era gier przeglądarkowym dawno minęła czy tego chcecie czy nie. Nowych stałych graczy nie będzie przybywać więc piorytetem takich gier powinno być utrzymanie obecnych wyjadaczy. Skąd również pomysł, że to na pewno nie wejdzie? Kiedyś były normalne bójki, wypadanie eq itp i nikt o to nie płakał. Jedyne czego brakowało to system kar/czaszek dla osób które notorycznie biłby niższe poziomy z różnicą +/- 10lv. Wtedy taka osoba nabije sobie czaszkę będzie łakomym kąskiem dla lepszych graczy od niego.



W twoim przypadku takie argumenty są wystarczające. Widać zerowe doświadczenie w grach MMO.



Ale po co robić specjalną lokacje do bicia innych w grze MMO? Czy ty wgl rozumiesz co piszesz? To jest gra MMO czy karcianka? Właśnie przez błędne decyzje jak ograniczanie bójek i nawet PvP do czego dojdę później odeszło z gry tyle osób. Gra obecnie wygląda jak wygląda. Słabsi gracze są trzymani za rączkę i nie mają perspektyw do stawania się lepszymi. Bo nic tak nie motywuje jak chęć rewanżu nad wyższym levelem. Jaki łatwy zysk? Wymień mi chociaż jedną osobę która atakuje niższe levele po zysk. A to, że taka lokacja by świeciła pustkami jest chyba oczywiste. Po to jest Mapa Świata i różnorodne lokacje z mini-bossami by z nich korzystać i się o nie bić. MFO3 i tak jest bardzo bezpieczna gra dla bambików gdzie kazdy ma własną widoczność mobów co dużo daje. Jestem ciekawy reakcji, jakby w MFO trzeba było walczyć o expowiska. Jeszcze dodam przykład MFO2 gdzie praktycznie wszędzie poza miastem jest możliwość zaatakowania graczy i co? Jakoś nikt tam notorycznie na to nie narzeka.



Gratulacje w końcu przejrzałeś na oczy. Bo o to właśnie chodzi w tego typu grach. A jakbyś obecnie nie zauważył gra nie daje takich możliwości : )

Dopowiadając. Problem pojawia się również w bójkowych PvP. Nawet atakując równy sobie poziom o ranking dana osoba z bomby się poddaje. Jaki to ma sens? Gra blokuje walki pomiędzy graczami gdzie powinna do tego zachęcać. Obecnie ani PvP na mapkach bójkowych ani TvT na mapkach bójkowych nie ma sensu. Nie ma z nich żadnego pożytku czy frajdy.

System Czaszek (https://forum.mfo3.pl/showthread.php?36258-System-quot-czaszek-quot-w-MFO3&highlight=system+czaszek) który był wielokrotnie proponowany jest najlepszym rozwiązaniem. Wraz z wprowadzeniem go powinno wrócić wypadanie eq oraz usunięcie blokady level w bójkach. Każda ze stron będzie zadowolona. Dodatkowo jeszcze przypomnę to gra MMO w której jak w każdej innej chodzi o stawanie się lepszym i pokonywaniu przeciwników.

Z tego co wiem, to w tej grze jest jeszcze mnóstwo innych aktywności poza biciem się, nie każdy gra dla lania się z innymi, może ktoś woli zbierać karty? zebrać maksymalną ilość możliwego złota co jest możliwe na pierdylion sposobów? a może ktoś ludzi statystyki i chce być top 1 np na świetlikach albo w kopalni? są też ludzie, którzy kolekcjonują uzbrojenie, ale nie po to, żeby w nim walczyć, przyrównać to można do kolekcjonowania aut z lat 90 albo jeszcze starszych, raczej nie kolekcjonujesz ich aby jeździć, rozumiesz co mam na myśli?

Dorek
10-07-2021, 17:35
Z tego co wiem, to w tej grze jest jeszcze mnóstwo innych aktywności poza biciem się, nie każdy gra dla lania się z innymi, może ktoś woli zbierać karty? zebrać maksymalną ilość możliwego złota co jest możliwe na pierdylion sposobów? a może ktoś ludzi statystyki i chce być top 1 np na świetlikach albo w kopalni? są też ludzie, którzy kolekcjonują uzbrojenie, ale nie po to, żeby w nim walczyć, przyrównać to można, do kolekcjonowania aut z lat 90 albo jeszcze starszych, raczej nie kolekcjonujesz ich aby jeździć, rozumiesz?

Ale kto im tego broni? XD Cały czas mówię o tym samym. Możesz i być fanatykiem dotykania każdego drzewa na każdej lokacji, co nie zmienia faktu, że sama gra nie powinna Cie bronić przed atakiem ze strony innych graczy. Myślisz, że w Margonem nie masz zbieraczy/kolekcjonerów itp? Są i UWAGA nie narzekają! Spróbuj teraz sam się na tyle wysilić i pomyśleć, dlaczego.

Varvinex
10-07-2021, 17:40
Ale kto im tego broni? XD Cały czas mówię o tym samym. Możesz i być fanatykiem dotykania każdego drzewa na każdej lokacji, co nie zmienia faktu, że sama gra nie powinna Cie bronić przed atakiem ze strony innych graczy. Myślisz, że w Margonem nie masz zbieraczy/kolekcjonerów itp? Są i UWAGA nie narzekają! Spróbuj teraz sam się na tyle wysilić i pomyśleć, dlaczego.

Postaw się w sytuacji osoby, która jest bójkowana i zabierasz mu jakiś element uzbrojenia, a on nawet jakby chciał się odegrać to zapewne nawet nie wie jak ;x
Fajne jest pisanie o wprowadzeniu tego do momentu, kiedy Tobie ktoś nie zabierze nie wiem, peleryny arktosa +8 czysto w deffa mag max ilość punktów, w dodatku jak siedziałeś nad nią kilka miesięcy, aby wykuć.

Dorek
10-07-2021, 17:49
Postaw się w sytuacji osoby, która jest bójkowana i zabierasz mu jakiś element uzbrojenia, a on nawet jakby chciał się odegrać to zapewne nawet nie wie jak ;x
Fajne jest pisanie o wprowadzeniu tego do momentu, kiedy Tobie ktoś nie zabierze nie wiem, peleryny arktosa +8 czysto w deffa mag max ilość punktów, w dodatku jak siedziałeś nad nią kilka miesięcy, aby wykuć.

Zacznijmy od tego, że jest strasznie małe prawdopodobieństwo, że akurat taka pelerynka z Ciebie spadnie. Poza tym mając eq +8 jakim cudem taka osoba nie potrafiłaby walczyć? No w sumie skoro gra ten aspekt mocno ogranicza to się nie dziwię. Ale wracając, mówisz, że mam się postawić w sytuacji takiej osoby, bez problemu. W eliar straciłem szpony garudy +6, włócznie gothar +7 i co? Trudno! Taka jest gra. Raz mi się udało zdropić z kogoś szate kapłana +7 i tyle. To eq nie wypada tak często jak wam się wydaje a nawet jak wypada to mała szansa, że akurat super item wam wyleci (chociaż kiedyś ktoś proponował zmianę, żeby ubrane eq nie mogło spaść z gracza. To mogłoby być okej). I trzeba pamiętać, że działa to w dwie strony, będąc atakowanym też masz możliwość zdobycia przedmiotu od osoby atakującej (w taki sposob wlasnie stracilem szpony).

Kininia
10-07-2021, 22:48
Jestem za, proponuję dodać ankietę. :D

Antybristler II
11-07-2021, 00:40
A może by tak znieść wszystkie blokady, ale dać graczom wybór włączenia/wyłączenia pvp dla swojej danej postaci. Oczywiście włączenie pvp wiązałoby się z jakimiś bonusami (np exp +20%), żeby zachęcić. A jednocześnie ludzie, którzy totalnie nie są zainteresowane pvp mogłyby się wyłączyć z uczestnictwa w bójkach i miałyby spokój.

To powinno uciąć narzekanie obu stron :D

Hanhaki
11-07-2021, 10:56
każda mapa poza miastem powinna być mapką bójkową (no i gospody w miastach oczwiście)

Kyuubi
11-07-2021, 12:56
na tak.nie wiem po co to było zmieniane w ogóle.

- - - - - - - - - -


Z tego co wiem, to w tej grze jest jeszcze mnóstwo innych aktywności poza biciem się, nie każdy gra dla lania się z innymi, może ktoś woli zbierać karty? zebrać maksymalną ilość możliwego złota co jest możliwe na pierdylion sposobów? a może ktoś ludzi statystyki i chce być top 1 np na świetlikach albo w kopalni? są też ludzie, którzy kolekcjonują uzbrojenie, ale nie po to, żeby w nim walczyć, przyrównać to można do kolekcjonowania aut z lat 90 albo jeszcze starszych, raczej nie kolekcjonujesz ich aby jeździć, rozumiesz co mam na myśli?

no to niech oni sobie kolekcjonują eq,auta,świetliki i co jeszcze sobie wymarzą,ja gram aby się lać więc nam dajcie frajdę z tego lania

shayne
11-07-2021, 13:14
A może by tak znieść wszystkie blokady, ale dać graczom wybór włączenia/wyłączenia pvp dla swojej danej postaci. Oczywiście włączenie pvp wiązałoby się z jakimiś bonusami (np exp +20%), żeby zachęcić. A jednocześnie ludzie, którzy totalnie nie są zainteresowane pvp mogłyby się wyłączyć z uczestnictwa w bójkach i miałyby spokój.

To powinno uciąć narzekanie obu stron :D

I właśnie do tego powinniśmy dążyć - do kompromisu dwóch stron, a nie żeby jedna strona dropiła eq a druga płakała.

Alvi
11-07-2021, 15:22
I właśnie do tego powinniśmy dążyć - do kompromisu dwóch stron, a nie żeby jedna strona dropiła eq a druga płakała.

nie, powinnismy dazyc do tego zeby bycie jak najmocniejszym bylo promowane a nie karcone, a w tej smiesznej grze jest calkowicie na odwrot

shayne
11-07-2021, 17:34
nie, powinnismy dazyc do tego zeby bycie jak najmocniejszym bylo promowane a nie karcone, a w tej smiesznej grze jest calkowicie na odwrot

Jak dla mnie przynajmniej większość graczy powinna być zadowolona z gry. Najmocniejszym można się stać na wiele innych sposobów niż tylko dropieniem eq z ludzi, czyli wątku który jak widać ma dwie strony i każda z nich ma jakieś argumenty, więc powinniśmy znaleźć w tym kompromis.

Pustka
12-07-2021, 11:57
A jest już przemyślane dla tych, którzy by farmili nawzajem eq biorąc sobie same +0 i dropali sobie nawzajem uzbrojenie z dodatkowymi plusami?

GalaxyPL
12-07-2021, 13:35
Z innej beczki:
Kiedyś ta zasada była i usunięta była przy sporym liczniku online.
Chcecie ją przywrócić gdy licznik online pokazuje dużo mniej osób.
Zasada zdecydowanie będzie przeciwko nowym graczom, więc jak rozumiem tych chcemy się pozbyć?
Niech się wypowie administracja dlaczego usunięto zasadę i jakie są szanse powodzenia, biorąc pod uwagę argumentacje obu stron, a przede wszystkim czy widzi kompromis w kwestii, aby osoby będące przeciwko także były zadowolone. W kwestii takiej dużej zmiany wszyscy gracze są sobie równi, nowi = starzy wyjadacze, niskie lvle = wysokie lvle. Jestem przeciwko utracie EQ na które zarabiałem długi czas, ale jeśli chcecie się bawić w takie rzeczy to spoko, mi ustawcie tryb nopvp i wolę żyć w spokoju. Sam nie stracę, ale i sam nie zyskam.

Young Fish
12-07-2021, 15:36
Według mnie zniechęci to graczy do bicia codziennych minibossów (gdzie występuje pole bójki) lub innych ważnych miejsc które są codziennością większości graczy mfo.
Nawet jak to wejdzie do gry to i tak nie zmieni tej gry na lepszą, wręcz odwrotnie. Wyobraźcie sobie sytuacje gracza któremu wypada z bójki eq +8 a jak ten gracz to byłbyś ty? Dalej dobrze czujesz się z wprowadzeniem tego do gry? No właśnie tokiem myślenia będzie coś takiego- silni gracze łączą się w grupy- siedzą na bójkowych - zbierają eq i tyle, słabsi gracze bez drużyny nie mieli by tam nawet wstępu.
Jestem na nie.
EDIT: Poczytałem więcej postów na górze i stwierdzam też że raczej nie zostanie to dodane do gry skoro to usunęli, dodanie tego do gry nie ma logiki, temat do kosza (dosłownie do kosza :D )

EDIT 2: Zgadzam się z pomysłem antybristlera, według mnie powinno być to wprowadzone bez względu czy dropi to eq, czy nie. Do tego ja i reszta graczy którzy raczej nie lubią pvp może to zachęcić do walczenia w bójkach i nie tylko :)

Dorek
12-07-2021, 15:43
Według mnie zniechęci to graczy do bicia codziennych minibossów (gdzie występuje pole bójki) lub innych ważnych miejsc które są codziennością większości graczy mfo.
Nawet jak to wejdzie do gry to i tak nie zmieni tej gry na lepszą, wręcz odwrotnie. Wyobraźcie sobie sytuacje gracza któremu wypada z bójki eq +8 a jak ten gracz to byłbyś ty? Dalej dobrze czujesz się z wprowadzeniem tego do gry? No właśnie tokiem myślenia będzie coś takiego- silni gracze łączą się w grupy- siedzą na bójkowych - zbierają eq i tyle, słabsi gracze bez drużyny nie mieli by tam nawet wstępu.
Jestem na nie.
EDIT: Poczytałem więcej postów na górze i stwierdzam też że raczej nie zostanie to dodane do gry skoro to usunęli, dodanie tego do gry nie ma logiki, temat do kosza (dosłownie do kosza :D )

Bo o to chodzi w grach MMO, żeby stawać się lepszym i silniejszym graczem. Narażony na atak innych graczy powinieneś być wszędzie poza miastem. Twój tok myślenia tylko pokazuje, że jesteś graczem który chce być prowadzony za rączkę. Dodatkowo osoba ktora ma eq +8 MUSI potrafić walczyć PvP i odpierać atak agresorów. Inaczej nie widzę sensu by nawet składać to eq. Bo po co mieć cały set +8 jak nie ma walk w tej grze, gdzie każdy się poddaje?
Skoro przeczytałeś więcej postów na górze to powinieneś trochę ruszyć czupryną, widać niekoniecznie.

Dodatkowo pragnę przypomnieć, że częstotliwość wypadania eq nie jest tak duża. Bo wy chyba myślicie, że każda bójka = strata jakiegoś uzbrojenia XD

Logiki to najbardziej nie mają wasze wypowiedzi. Ba! Nawet idealnie pasowałyby do kosza o którym wspomniałeś. Chcecie być chronieni na każdy możliwy sposób to idźcie sobie pograć w ubieranki na gry.pl tam wam nikt nic nie zrobi.


Z innej beczki:
Kiedyś ta zasada była i usunięta była przy sporym liczniku online.

Została usunięta w połowie update Devos gdzie liczba graczy online zaczęła spadać z braku udpatu fabularnego. Także nie gadaj głupot bo to w niczym nie pomoże

PowerISO
12-07-2021, 15:55
Chcenie wypadania eq w walkach na równych zasadach?
Dodać opcje do pojedynków o dropie eq i chyba będziecie zadowoleni :)

Dorek
12-07-2021, 15:58
Chcenie wypadania eq w walkach na równych zasadach?
Dodać opcje do pojedynków o dropie eq i chyba będziecie zadowoleni :)

Widzę, że wcześniej za szybko Cie pochwaliłem, bo dalej piszesz głupoty. Nie będę 100 razy się powtarzał gdzie nikt nie odnosi się do moich argumentów tylko płacze jak to mu smutno będzie bo eq +8 zleci.

Jak przeczytasz ze zrozumieniem wcześniejsze posty to odpowiedź nasunie Ci się sama dlaczego wszyscy nie będą tym zadowoleni.

Young Fish
12-07-2021, 18:06
Widzę, że wcześniej za szybko Cie pochwaliłem, bo dalej piszesz głupoty. Nie będę 100 razy się powtarzał gdzie nikt nie odnosi się do moich argumentów tylko płacze jak to mu smutno będzie bo eq +8 zleci.

Jak przeczytasz ze zrozumieniem wcześniejsze posty to odpowiedź nasunie Ci się sama dlaczego wszyscy nie będą tym zadowoleni.

Zrozumiesz dopiero jak coś stracisz, ale wtedy będzie po fakcie już widzę ciebie wypisującego wiadomości "Ej oddaj.. (cos tam) z tamtej bójki"

GalaxyPL
12-07-2021, 18:21
Wprowadzanie takich dużych zmian powinno mieć miejsce za ustaleniem kompromisu z obu stron.
Jeśli jednak taki Dorek dąży by to wprowadzono za wszelką cenę, bo "on tak chce", to temat równie dobrze można zamknąć.
Uważasz, że osoby "nielubiące" pvp idą na łatwiznę? A jaka tu łatwizna? Tak samo zbieram kasę na EQ i zdolności. Nic nie dostaję za darmo.
Po prostu nie jara mnie bicie słabszych, tyle.

damianxp
12-07-2021, 18:46
Wprowadzanie takich dużych zmian powinno mieć miejsce za ustaleniem kompromisu z obu stron.
Jeśli jednak taki Dorek dąży by to wprowadzono za wszelką cenę, bo "on tak chce", to temat równie dobrze można zamknąć.
Uważasz, że osoby "nielubiące" pvp idą na łatwiznę? A jaka tu łatwizna? Tak samo zbieram kasę na EQ i zdolności. Nic nie dostaję za darmo.
Po prostu nie jara mnie bicie słabszych, tyle.

Jakoś jak to wycofywali to się nikogo nie pytali, EQ dropiło rzadko, sam na tym bardziej zyskałem niż straciłęm, bo miałem dużo śmieci na głównej postaci z mini których nie chciało mi się nawet u pociary sprzedawać.
Jak ze mnie wypadła włócznia pośpiechu warta w tamtych czasach 2m, to jakoś nie płakałem tylko zacząłem inwestować bardziej w ekwipunek na 65lvl żeby się odegrać a nie jakieś płaku płaku ''wyłączenie bójek''.

System czasek czy listy gończe powinny być w tej grze od dawna, a najłatwiejszy sposób to dać ograniczenia do ataku i tyle ;)

Dorek
12-07-2021, 19:34
Zrozumiesz dopiero jak coś stracisz, ale wtedy będzie po fakcie już widzę ciebie wypisującego wiadomości "Ej oddaj.. (cos tam) z tamtej bójki"

Po raz kolejny zachęcam do przeczytania wszystkich postów w tym temacie. Chyba, że na siłę próbujesz się ośmieszyć co Ci idealnie wychodzi.

Pustka
12-07-2021, 19:43
W ogóle początkujący są tak przyzwyczajeni to takie łatwego trybu grania, że mocno boli ich bójka o nic, a gdyby wiedzieli chociaż o takim liście straty to by mieli taką fajną ulgę, że nic praktycznie teraz by powiedzmy nie wypadło i tak naprawdę otworzyło, by pozytywnie oczy na bójki o co mogą się starać
dodam, że z naszego punktu widzenia nie płakali, by mocno zwłaszcza, że szczerze ci słabi nie mieli by i tak co stracić, bo to idzie w jedną stronę. Z randomow nic nie dropnie praktycznie, bo mają i tak jakieś śmieciowe eq, a większość tych silniejszych posiadają wystarczająco dużo, że po co, aż tak się wskupić nawalankach jak tacy gracze to chyba chcą w Nordii na 80 poziomie coś dopiero zyskać lub max na 65lvl jak już.

Kyuubi
12-07-2021, 20:40
Zrozumiesz dopiero jak coś stracisz, ale wtedy będzie po fakcie już widzę ciebie wypisującego wiadomości "Ej oddaj.. (cos tam) z tamtej bójki"

to byłby na nie, wtf

Alvi
12-07-2021, 21:09
Według mnie zniechęci to graczy do bicia codziennych minibossów (gdzie występuje pole bójki) lub innych ważnych miejsc które są codziennością większości graczy mfo.
Nawet jak to wejdzie do gry to i tak nie zmieni tej gry na lepszą, wręcz odwrotnie. Wyobraźcie sobie sytuacje gracza któremu wypada z bójki eq +8 a jak ten gracz to byłbyś ty? Dalej dobrze czujesz się z wprowadzeniem tego do gry? No właśnie tokiem myślenia będzie coś takiego- silni gracze łączą się w grupy- siedzą na bójkowych - zbierają eq i tyle, słabsi gracze bez drużyny nie mieli by tam nawet wstępu.
Jestem na nie.
EDIT: Poczytałem więcej postów na górze i stwierdzam też że raczej nie zostanie to dodane do gry skoro to usunęli, dodanie tego do gry nie ma logiki, temat do kosza (dosłownie do kosza :D )

EDIT 2: Zgadzam się z pomysłem antybristlera, według mnie powinno być to wprowadzone bez względu czy dropi to eq, czy nie. Do tego ja i reszta graczy którzy raczej nie lubią pvp może to zachęcić do walczenia w bójkach i nie tylko :)

moge oddac wszystkie itemy +8 z mojego konta jesli ta zmiana wejdzie, bo argument ze sie splacze jak cos ze mnie dropnie to inwalida
i nie nie powinno byc zadnej blokady pvp bo ja jakos zrobilem fabule i bije/bilem(gdy robilem eq, ale zrobienie eq to kwestia miesiaca aktywnego grania) minibosy, wiec ja robie czynnosci ktore robia fabularze wiec rowniez nim jestem, po prostu jak ktos omija niektore(bardzo wazne) aspekty gry, powinien tracic, jak ja nie zrobie questa na minibosa to nie bede mogl go bic, a jesli ktos sie nie bije to moze z neigo eq dropic
jesli zrobicie tryb pvp i niepvp to dla nonpvp -50% dropu i wszystkiego innego i bedzie ok

i tak btw czemu wszyscy placza o jakies itemy ktorych zrobienie to kwestia chwili, poza tym tu chodzi o to zeby nobki ktore sie poddaja w 1 turze TRACILY a nie zebym ja konkretnie zyskiwal bo mi majatku w tej grze nie brakuje w porownaniu do wielu graczy z duzo wiekszym nakladem gry niz ja

Sensei Sonquar
12-07-2021, 21:33
Nie wiem po co Wy po raz kolejny poruszacie ten sam temat, przecież to było wielokrotnie forsowane i zmiana nie weszła, dyskusja widzę robi się coraz bardziej zażarta. Odnośnie samego pomysłu to przecież oczywistym jest, iż więcej ludzi gra PvE może wrzućcie ankietę i niech zadecyduje większość.

Tensa Zangetsu
13-07-2021, 18:14
Mogłoby wejść, plus jakiś quest w początkowej fazie gry obowiązkowy dla nowych, żeby zaznajomić ich z tym (można by nawet przerobić jakoś z banitami to); a jak wielu ludziom by to nie pasowało, że mogliby za dużo stracić podczas bójki, to dodać opcję np. zwiększenia dropu przedmiotów o 50% kosztem możliwych strat podczas bójek, ofc za mf byłoby wyłączenie, włączenie zawsze za darmo

Young Fish
13-07-2021, 18:59
Mogłoby wejść, plus jakiś quest w początkowej fazie gry obowiązkowy dla nowych, żeby zaznajomić ich z tym (można by nawet przerobić jakoś z banitami to); a jak wielu ludziom by to nie pasowało, że mogliby za dużo stracić podczas bójki, to dodać opcję np. zwiększenia dropu przedmiotów o 50% kosztem możliwych strat podczas bójek, ofc za mf byłoby wyłączenie, włączenie zawsze za darmo

Pomysł mi się jak najbardziej podoba.

Dorek
13-07-2021, 21:05
Jeśli jednak taki Dorek dąży by to wprowadzono za wszelką cenę, bo "on tak chce", to temat równie dobrze można zamknąć.

Bo ja tak chce? Otwórz oczy. Ja tu widzę więcej osób zainteresowanych przywróceniem tej zmiany. Dodatkowo oszczędź sobie dopisywania w każdym poście, że temat można zamknąć. Ty o tym nie decydujesz.


a jak wielu ludziom by to nie pasowało, że mogliby za dużo stracić podczas bójki

Po raz kolejny się powtórzę, że prawdopodobieństwo wypadnięcia z kogoś akurat itemu +8 jest strasznie niskie. Dodatkowo jak ktoś wcześniej wspomniał słabi gracze i tak nie posiadają nic wartościowego. No i dodatkowo gracz z eq +8 musi umieć się obronić to chyba oczywiste?

Strasznie cały czas jest płacz o znęcanie się nad słabszymi. Przecież ta zmiana uderza w każdego gracza a nie tylko bambików biegających po mapach. Każdy gracz ma takie same szanse na zlotanie czegoś i stratę. Jak już tak bardzo wam na sercu żal niższych leveli to tylko podkreślę, że taka zmiana wyjdzie im na lepsze niż na gorsze! Dlaczego? Bo więcej osób będzie chętnych im pomóc w bójkach! Bo w końcu będzie możliwość zdobycia czegoś!!!! Proste nie?

Sylvan
14-07-2021, 08:11
Bo ja tak chce? Otwórz oczy. Ja tu widzę więcej osób zainteresowanych przywróceniem tej zmiany. Dodatkowo oszczędź sobie dopisywania w każdym poście, że temat można zamknąć. Ty o tym nie decydujesz.



Po raz kolejny się powtórzę, że prawdopodobieństwo wypadnięcia z kogoś akurat itemu +8 jest strasznie niskie. Dodatkowo jak ktoś wcześniej wspomniał słabi gracze i tak nie posiadają nic wartościowego. No i dodatkowo gracz z eq +8 musi umieć się obronić to chyba oczywiste?

Strasznie cały czas jest płacz o znęcanie się nad słabszymi. Przecież ta zmiana uderza w każdego gracza a nie tylko bambików biegających po mapach. Każdy gracz ma takie same szanse na zlotanie czegoś i stratę. Jak już tak bardzo wam na sercu żal niższych leveli to tylko podkreślę, że taka zmiana wyjdzie im na lepsze niż na gorsze! Dlaczego? Bo więcej osób będzie chętnych im pomóc w bójkach! Bo w końcu będzie możliwość zdobycia czegoś!!!! Proste nie?

Rzeczywiście uderzy w każdego tak samo, zwłaszcza w 80 levele których nie zaatakuje nikt z wyższym poziomem i jak coś mogą nawet sami sobie poradzić. jak 80 lv zaatakuje mniejszy lv to często wystarczy mu 1 tura żeby zakończyć walkę, no minuta to taka kupa czasu że całe mfo zdążę ściągnąć do pomocy...

Swoją drogą co jest z tym społeczeństwem... doprosić się kogoś żeby pomógł z mini to czasem nie jest łatwo (gdzie tu mają szanse na doop przecież) ale bójkowania chętnych nie brakuje GDZIE TU DROOPA NIE MA, tiaaa dajmy droop za walki to dopiero będzie się działo... że też ludzie wolą komuś zaszkodzić tylko po to żeby mu zaszkodzić, niż pomóc z mini gdzie serio mogą coś z tego mieć i się zastanawiam gdzie tu sens, czy to po prostu taka ludzka podłość, czy ktoś w szkole się znęcał i teraz musicie odreagować w ten sposób bo w realu wiadomo że tego nie zrobicie skoro nie mieliście jaj żeby się wtedy bronić, tak jak wczoraj dla przykładu gracz 80 lv AXE wolał zbójkować niż pomóc z żołwiem... Serio przeraża mnie to dokąd zmierza ten świat, gdzie ludzie zamiast sobie pomagać to interesuje ich tylko jak komuś zaszkodzić bez korzyści nawet dla siebie...

shayne
14-07-2021, 08:40
Rzeczywiście uderzy w każdego tak samo, zwłaszcza w 80 levele których nie zaatakuje nikt z wyższym poziomem i jak coś mogą nawet sami sobie poradzić. jak 80 lv zaatakuje mniejszy lv to często wystarczy mu 1 tura żeby zakończyć walkę, no minuta to taka kupa czasu że całe mfo zdążę ściągnąć do pomocy...

Swoją drogą co jest z tym społeczeństwem... doprosić się kogoś żeby pomógł z mini to czasem nie jest łatwo (gdzie tu mają szanse na doop przecież) ale bójkowania chętnych nie brakuje GDZIE TU DROOPA NIE MA, tiaaa dajmy droop za walki to dopiero będzie się działo... że też ludzie wolą komuś zaszkodzić tylko po to żeby mu zaszkodzić, niż pomóc z mini gdzie serio mogą coś z tego mieć i się zastanawiam gdzie tu sens, czy to po prostu taka ludzka podłość, czy ktoś w szkole się znęcał i teraz musicie odreagować w ten sposób bo w realu wiadomo że tego nie zrobicie skoro nie mieliście jaj żeby się wtedy bronić, tak jak wczoraj dla przykładu gracz 80 lv AXE wolał zbójkować niż pomóc z żołwiem... Serio przeraża mnie to dokąd zmierza ten świat, gdzie ludzie zamiast sobie pomagać to interesuje ich tylko jak komuś zaszkodzić bez korzyści nawet dla siebie...

Z tego co kojarzę to dalej mogą przedmioty dropić (nie eq), no ale same fakty zostały tu napisane, generalnie bardzo dużo graczy MFO ma takie objawy i tego się nie zmieni.

Alvi
14-07-2021, 14:58
rzeczywiście uderzy w każdego tak samo, zwłaszcza w 80 levele których nie zaatakuje nikt z wyższym poziomem i jak coś mogą nawet sami sobie poradzić. Jak 80 lv zaatakuje mniejszy lv to często wystarczy mu 1 tura żeby zakończyć walkę, no minuta to taka kupa czasu że całe mfo zdążę ściągnąć do pomocy...

Swoją drogą co jest z tym społeczeństwem... Doprosić się kogoś żeby pomógł z mini to czasem nie jest łatwo (gdzie tu mają szanse na doop przecież) ale bójkowania chętnych nie brakuje gdzie tu droopa nie ma, tiaaa dajmy droop za walki to dopiero będzie się działo... że też ludzie wolą komuś zaszkodzić tylko po to żeby mu zaszkodzić, niż pomóc z mini gdzie serio mogą coś z tego mieć i się zastanawiam gdzie tu sens, czy to po prostu taka ludzka podłość, czy ktoś w szkole się znęcał i teraz musicie odreagować w ten sposób bo w realu wiadomo że tego nie zrobicie skoro nie mieliście jaj żeby się wtedy bronić, tak jak wczoraj dla przykładu gracz 80 lv axe wolał zbójkować niż pomóc z żołwiem... Serio przeraża mnie to dokąd zmierza ten świat, gdzie ludzie zamiast sobie pomagać to interesuje ich tylko jak komuś zaszkodzić bez korzyści nawet dla siebie...

to niech dropi tylko z rownych lv/kilka mniejszych ja nie mam obaw przed biciem sie z osobami z rownym lv, poza tym kazdy kto sie boi o strate swoich "wysmienitych itemow" i mitycznych +8 ktorych nawet nie maja zapraszam do porownania ze mna co ja moge stracic a jestem chetny do walk o przedmioty

GalaxyPL
14-07-2021, 16:29
Panowie, może pójdźmy na kompromis.
Niech ludzie nadal mają szansę na stracenie przedmiotu, a jeśli chcecie EQ to niech wygrany w takiej bójce ma szansę na otrzymanie od systemu przedmiotu typu Kapsułka szczęścia, z której leciałyby różne rzeczy, łącznie z małą szansą na uzbrojenie na podobny poziom
Wtedy niskie levele nie stracą wartościowych sprzętów, a wysokie będą mogły bić się ze sobą i próbować zdobyć kapsułki.
Oczywiście przydałoby się jakieś ograniczenie, aby nie było farmienia kapsułek non stop.

Alvi
14-07-2021, 16:34
Panowie, może pójdźmy na kompromis.
Niech ludzie nadal mają szansę na stracenie przedmiotu, a jeśli chcecie EQ to niech wygrany w takiej bójce ma szansę na otrzymanie od systemu przedmiotu typu Kapsułka szczęścia, z której leciałyby różne rzeczy, łącznie z małą szansą na uzbrojenie na podobny poziom
Wtedy niskie levele nie stracą wartościowych sprzętów, a wysokie będą mogły bić się ze sobą i próbować zdobyć kapsułki.
Oczywiście przydałoby się jakieś ograniczenie, aby nie było farmienia kapsułek non stop.

NIE
chodzi o strate eq a nie zysk, czego wy nie rozumiecie, nikt nie powinien sie poddawac w 1 turze bezkarnie, to eq nawet moze sie palic zeby byl odplyw zlota z gry ale lepiej jakby po prostu przeplywalo od osob ktore unikaja walk. randomy NIC nie straca bo uwaga NIC nie maja, wiec nie straca eq +8, a jesli faktycznie ktros ma eq +8 to raczej je wykorzysta zeby nie pasc, to jest na prawde proste.

Dorek
14-07-2021, 16:35
Jedyny możliwy kompromis to system czaszek.

GalaxyPL
14-07-2021, 16:42
NIE
chodzi o strate eq a nie zysk, czego wy nie rozumiecie, nikt nie powinien sie poddawac w 1 turze bezkarnie, to eq nawet moze sie palic zeby byl odplyw zlota z gry ale lepiej jakby po prostu przeplywalo od osob ktore unikaja walk. randomy NIC nie straca bo uwaga NIC nie maja, wiec nie straca eq +8, a jesli faktycznie ktros ma eq +8 to raczej je wykorzysta zeby nie pasc, to jest na prawde proste.

Ludzie poddają się w 1 turze, bo nie mają czasu na bójki, chcą ogarnąć mini i iść dalej. Nie każdy ma kilka godzin gry dziennie. Sama bójka trwa czasem po 15-20min, nie każdy ma ochotę marnować czas na to, stąd to poddawanie się w 1 turze. I teraz Ty wykazujesz się ignorancją wobec osób, które mają w nosie bójki. Bójki to jeden z elementów gry, ale nie wprowadzajcie zmian, które sprawią, że durnych łapanek z nudów będzie jeszcze więcej.

To mój ostatni komentarz w tej sprawie, bo przecież moje argumenty są śmieszne ;) Szkoda, że odbieracie ludziom prawo do własnego zdania. Miłego dnia.

p.s. trzeba być ścierwem, by bójkować po złości kogoś, kto miał pomoc w ostatniej chwili z minibossem.

Hubiotka
14-07-2021, 16:43
Przecież ta dyskusja jest bezsensu temat był poruszany, i nie tak sobie usunęli drop eq z bójek, jeśli administratorzy nie zaeragowali to po co drążyć temat? Do dadzą to do dadzą i trudno gra będzie dalej.

Jeżeli dla ciebie jest bez sensu to po co ją dalej czytasz?
To że dla ciebie jest bez sensu nie oznacza że dla innych jest bez sensu.
Wyraziłeś swoją opinie nie masz nic więcej do dodania to nie zaśmiecaj tematu w którym inni dyskutują.

Alvi
14-07-2021, 16:44
Przecież ta dyskusja jest bezsensu temat był poruszany, i nie tak sobie usunęli drop eq z bójek, jeśli administratorzy nie zaeragowali to po co drążyć temat? Do dadzą to do dadzą i trudno gra będzie dalej.

XDDDDDDDDD
nie kazdy pisze na forum aby spamowac i nabijac posty, mnie interesuja zmiany w grze a nie zasmiecanir forum i pisanir o tym komus w temacie w ktorym zdania sa podzielone


Ludzie poddają się w 1 turze, bo nie mają czasu na bójki, chcą ogarnąć mini i iść dalej. Nie każdy ma kilka godzin gry dziennie. Sama bójka trwa czasem po 15-20min, nie każdy ma ochotę marnować czas na to, stąd to poddawanie się w 1 turze. I teraz Ty wykazujesz się ignorancją wobec osób, które mają w nosie bójki. Bójki to jeden z elementów gry, ale nie wprowadzajcie zmian, które sprawią, że durnych łapanek z nudów będzie jeszcze więcej.

To mój ostatni komentarz w tej sprawie, bo przecież moje argumenty są śmieszne ;) Szkoda, że odbieracie ludziom prawo do własnego zdania. Miłego dnia.

gry mmorpg z zasady wymagaja poswiecenia czasu i grindowania, plus bojki trwaja krocej niz nieciekawe i monotonne expienie/wymienianie minibosow