PDA

Zobacz pełną wersję : Propozycje Waszych Questow



Hei
27-06-2011, 15:41
Otóż jak dziś wynikło z rozmowy na innym dziale dotyczącej poniekąd powiązanego tematu, postanowiłem założyć temat odnośnie propozycji questów.. Nie jestem pewien, czy administratorzy będą brali ów pomysły pod uwagę, ale sądzę, że powinni, bo jest to w końcu gra dla wszystkich i wszyscy powinni mieć szansę na pozostawienie swojego wkładu w niej :)

Każdy w tym temacie ma szansę na zaproponowanie questa, którego chciałby widzieć w grze, bardziej - lub mniej skomplikowanego. Lecz jeśli mogę prosić - niech to nie kopia misji z innych gier.

(Jeśli pojawił się już taki wątek, to przepraszam)

Hei
27-06-2011, 15:43
pozwolę sobie pierwszy pomysł zacytować..

w jakimś mieście mogłyby tez być lochy/więzienie i jakiś quest typu udowodnienie niewinności jednego z więźniów
do tego potrzebne by były informacje od innych NPC którzy byli by w całym mieście, a za te informacje musielibyśmy dać im coś w zamian, czyli kolejne questy żeby zdobyć info o strażniku, na koniec walka z jakimś bossem który odpowiada za przestępstwo i mamy ciekawy quest który można zacząć na np. 31lvl'u i skończyć dopiero na 38-40 ;)

Levusek
27-06-2011, 16:21
Szczerze chętnie zobaczyłbym w tej wersji gry powtórkę questa z Dzikusem/Ferdynandem lub Minotaurem. Chodzi mi tu przede wszystkim o labirynt w krzakach lub podziemiach, ślepe uliczki, dłuższe drogi do skrzynek z itemkami, jak to miało miejsce w MFO2, dobrze to wspominam ;>. Jedyny problem to Podgląd Mapy. Choć i to dałoby się jakoś zrobić, np dopiero po ukończeniu questa w podglądzie ukazuje się pełna mapka lokacji.

musaraj
27-06-2011, 16:24
. Jedyny problem to Podgląd Mapy. Choć i to dałoby się jakoś zrobić, np dopiero po ukończeniu questa w podglądzie ukazuje się pełna mapka lokacji.

Możnaby więc dodac na samym początku animacje, jak Dzikus kradnie nam mapę i odzyskujemy ją dopiero po jego pokonaniu.

AcTiVe
27-06-2011, 16:38
Bardzo mi się podoba pomysł Mity :)

Ja proponuje w Urkaden NPC, któremu przykładowy boss Rabuś ukradł jakąś kolekcję znaczków i rozrzucił po pewnym terenie. Naszym zadaniem byłoby oczywiście zebranie wszystkich znaczków. Rozrzucone mogłyby być one po całej dotychczas powstałej krainie lub tylko po części która powstaje (okolice Urkaden). Natomiast jakiś specjalny, złoty znaczek, mógłby mieć ów Rabuś, którego musielibyśmy pokonać w celu ukończenia questu : >

Nerus
27-06-2011, 18:04
Bardzo mi się podoba pomysł Mity :)

Ja proponuje w Urkaden NPC, któremu przykładowy boss Rabuś ukradł jakąś kolekcję znaczków i rozrzucił po pewnym terenie. Naszym zadaniem byłoby oczywiście zebranie wszystkich znaczków. Rozrzucone mogłyby być one po całej dotychczas powstałej krainie lub tylko po części która powstaje (okolice Urkaden). Natomiast jakiś specjalny, złoty znaczek, mógłby mieć ów Rabuś, którego musielibyśmy pokonać w celu ukończenia questu : >

coś na podobe meteorytów z mfo 2, dobry pomysł

Testerrr
27-06-2011, 22:22
hehe albo misja że trzeba iść do jakiegoś dziadka i poprosić go o


Ja proponuje w Urkaden NPC, któremu przykładowy boss Rabuś ukradł jakąś kolekcję znaczków i rozrzucił po pewnym terenie. Naszym zadaniem byłoby oczywiście zebranie wszystkich znaczków. Rozrzucone mogłyby być one po całej dotychczas powstałej krainie lub tylko po części która powstaje (okolice Urkaden). Natomiast jakiś specjalny, złoty znaczek, mógłby mieć ów Rabuś, którego musielibyśmy pokonać w celu ukończenia questu : >
posklejanie znaczków (lub coś takiego) a on powie nam że może posklejać znaczki jeżeli wygramy z nim np. w warcaby xP


Pomysł nie w deseń ale może nadać komuś pomysłu ;D

Jaskier
27-06-2011, 22:37
Pomysl...na temat jest dobry, jednak:
1.Powinien to byc dzial.
2.W temacie przyklejonym powinny byc odnosniki do zaakceptowanych pomyslow lub takich, ktore sa rzeczywiscie warte uwagi.
Przedzieranie sie w jednym temacie przez fajne pomysly i komenatrze bedzie uciazliwe.
3.Tomi i Jacek mogliby w sumie zasugerowac w jakich lokacjach i jakiego typu questy chca (zabij bossa, przynies-podaj-pozamiataj itd), zeby sie one nie powtarzaly itd.

musaraj
27-06-2011, 22:56
Nie do końca, najlepiej wq podobnej formie co temat na forum v2 (https://forum.my-fantasy.net/viewtopic.php?t=16750) (oczywiście ze zmienionym regulaminem.
Powinien byc to temat w dziale propozycje, podklejony.
Mogłaby powstac w innym zupełnie temacie (pewnie nawet tylko dla modów :) ) jakis spis tych, które się nie nadaja, tych, które sa świetne, i lista zapasowa.
A to sugerowanie niepotrzebne, kazdy przecież wpadnie.

Bicek
28-06-2011, 00:35
Przenoszę do propozycji ,a psotka zdecyduje co z nim zrobić ;]

Tomi
28-06-2011, 00:37
Żeby to miało ręce i nogi to questy powinny być opisane od A do Z - tzn. opisane wszystkie lokacje, NPC łącznie z dialogami, co się dzieje dla każdej wybranej opcji itp. - jednym słowem gotowe "przepisy" na questy. Myślę, że warto to będzie uruchomić, gdy będzie już panel dla quest/map makerów.

Mita bank
28-06-2011, 00:48
tak, tylko my chcielibyśmy ci tez pomóc z questami na następne upy żeby może trochę szybciej poszło :)
więc musielibyśmy znac układ i nazwy lokacji z przyszłych upów :P

Hei
28-06-2011, 01:03
Cieszę się, że temat ten został jednak przeniesiony do 'propozycji' założyłem go w rozmowach, bo nie byłem pewny gdzie to powinno się znajdować...
Niedługo wyjdę z kilkoma 'receptami' na questy, które mogą być warte uwagi :)

ADIHC1
28-06-2011, 01:47
Otworzę temat jak już Tomi wybierze i przeszkoli pierwszych twórców map.

Nyhariel
10-08-2011, 16:45
Wszedlem w dzial propozycje z zamiarem propozycji wlasnego questa i sie zdziwilem. Nie bylo takiego tematu, wiec postanowilem zalozyc. Mysle, ze mozemy pomoc w ten sposob administracji. Wiec jezeli masz pomysl na questa, napisz go tutaj!



Wpadlem dzisiaj na pomysl ciekawego questa, wiec postaram sie go opisac:

Zaczne od tego, ze powinien byc to pierwszy quest w nowym miescie, nie wazne czy to bedzie Urkaden czy Eliar czy inne miasto, zaraz zrozumiecie dlaczego. Wchodzimy do miasta i jak zwykle zagladamy do gospody by dowiedziec sie informacji o uciekajacym nam Thanragu. Widzimy, ze miasto jest biedne, chcac sie dowiedziec dlaczego pytamy w gospodzie o sytuacje gospodarcza. Dowiadujemy sie, ze miasto kiedys tetnilo zyciem, na twarzach ludzi byl tylko usmiech, niestety zmienilo sie to wraz ze zmiana Wladcy miasta (Krola, Ksiecia, Cesarza, czy kogo tam), ktory zada niewyobrazalnych podatkow, ktorych mieszkancy sie sa w stanie placic. Wlasciwie wszystko co zdolaja zarobic musza oddac, a samemu przymierac z glodu, nie mogac utrzymac rodziny. Wladca natomias zyje w dobrocie i przepychu. Pytamy sie, czy rozmawiali z wladca i dowiadujemy sie, ze tak, lecz bez efektow. Dowiadujemy sie tez, ze po podatki do mieszkancow przyjezdzaja jego nadworni ochroniarze, na nasze oko to zwykle zbiry. Podatki wymuszaja sila, nie mozesz sie przeciwstawic, bo Cie zabija. Wladca zyje cudownie, zas mieszkancy ledwo utrzymuja sie przy zyciu. Chcac splacac podatki, by nie stala sie krzywda rodzinie staraja sie jak moga, niestety z glodu traca sily, przez co sa coraz mniejsze efekty pracy. Najezdzcy przyjezdzaja po podatku raz w miesiacu i dowiadujemy sie, ze to lada moment. Postanawiamy pomoc mieszkancom i stawic czola najezdzcom po czym obalic wladce by przywrocic miastu szczescie. Musimy stoczyc walke z 4 najezdzcami, po czym wejsc do siedziby Wladcy, ktoremy rowniez musimy stawic czola...

Co myslicie?

Nyhariel
10-08-2011, 16:47
Przepraszam za drugi post, ale z jakiegos powodu nie moge edytowac. Prosilbym kogos o przyklejenie tego tematu.

Jaskier
10-08-2011, 16:48
Calkiem ciekawy quest.

Tak ogolnie mysle, ze jakis moderator powinien sam zalozyc temat, w ktorym podawalby tylko linki do zaakceptowanych, ciekawych questow, zeby dla adminow bylo to bardziej przejrzyste.

Nyhariel
10-08-2011, 16:56
Wystarczy przykleic temat, zeby byl ponad wszystkie propozycje, razem z propozycjami zdolnosci itp.

Coni
10-08-2011, 17:08
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?3508-Propozycje-quest%C3%B3w.&highlight=questy

musaraj
10-08-2011, 17:09
Dokładnie, sam byłem wtedy za takimi tematami...

Żeby to miało ręce i nogi to questy powinny być opisane od A do Z - tzn. opisane wszystkie lokacje, NPC łącznie z dialogami, co się dzieje dla każdej wybranej opcji itp. - jednym słowem gotowe "przepisy" na questy. Myślę, że warto to będzie uruchomić, gdy będzie już panel dla quest/map makerów.

Nyhariel
10-08-2011, 17:15
Czyli trzeba poczekac... no coz, kiedy Tomi otworzy temat bede musial przygotowac quest ze wszystkimi dialogami itp.

ADIHC1
10-08-2011, 20:03
Połączyłem tematy. Na razie czekamy na decyzję dot. map makerów i dostępu do edytora map.