PDA

Zobacz pełną wersję : Test fabuły i poziomu trudności



VaanDee
07-03-2011, 15:23
Gra bez pomocy osób trzecich, jak również bez korzystania z dodatkowych punktów MF.
Sprawdzanie poziomu trudności stworów i bossów, ilości otrzymywanego złota
względem zapotrzebowań, gra ekonomiczna z zachowaniem jak największej ilości
mikstur i złota. Nie forsowałem statów w celu jak najszybszego pokonania bossów i
przejścia do nowych lokacji.

Dzień 1
Energia 100/100
Poziom 1 - 4
Następny poziom: 146 expa pozostało
Ekwipunek ze sklepu + otrzymane Rękawice 1p

Zabite stwory: 106
Przegranych: 0
PvP: 0
Transakcje na targu: brak
Handel: brak
Sklepikarz: kupione 5 szt mikstur many lv1, 3 x marchewka, 2 x pstrąg

Statystyki założonego ekwipunku:

- Rękawice ( Obrażenia 57, Atak 8, Celność +10%, sloty 2)
- Szmaciany Kaptur ( Obr. mag.8 )
- Skórzana Zbroja ( Obrona 8, sloty 2 )
- Skórzane Buty ( Szybkość 8, Uniki +10% )
- Skórzany Pasek ( Szczęście 6, Obrona 2 )

Statystyki:
HP 23
MP 10
Atak 13
Obrona 16
Atak magiczny 10
Obrona magiczna 14
Szczęście 12
Szybkość 12


Wykonane misje:
- owca (3 x miks rege)
- zakupy dla Telimeny (gem obrony, zachowana reszta, alternatywne sposoby lecznicze)

Znalezione skrzynki oraz ukryte fanty:

- Twój rodzinny dom jabłko ze stołu
- Dom Jakuba i klary spiżarna skrzynka
- Rynek skrzynka 24:8
- Rynek skrzynka 30:27
- Dilli skrzynka 1;8
- Dilli skrzynka 33:2
- Dilli skrzynka 33:28
- Dom Mistrza Solidusa 11:3
- Twój rodzinny dom skrzynka 1:11
- Zajazd "Pod Dębami": Piętro ( 2 x skrzynka + złoto na półce)
- Dębowy Bór: Część Wschodnia 22:13
- Lazurowy Klif 4:20

Odwiedzone lokacje:
Dębowy Bór - prosta przeprawa przez tereny z występowaniem królików bez konieczności leczenia.
Dębowy Bór: Część Wschodnia - prosta przeprawa z występowaniem Os z koniecznością sporadycznego leczenia - leczeniem.
Dębowy Bór: Część Północna - lokacja zbadana w 1/4, zbijanie expa na Osie x1, walka z Żabą x1 dość trudna, potrzeba zużywania
mikstur życia i zdolności leczenia 1* spowodowane częstych chybianiem i nieunikaniu statusu spowolnienia.
Lazurowy Klif - opróżnienie skrzynki, 2 walki z Mewą, zadawane obrażenia ok 48 - 56 HP, otrzymywane obrażenia ok 77 - 92 HP,
magiczne 64 - 73 HP (ciosy krytyczne maks 118 HP) Konieczne uzupełnianie energii za pomocą leczenia.



W większości expa zbijałem na osach, z wykorzystaniem skryptu na leczenie 1*
Zgromadzone mikstury życia w ilości 43 szt, mikstur many szt 4
Wykorzystane mikstury życia w ilości ok 5 szt oraz mikstur many w ilości ok 10 szt

Zebrane złoto w ilości 1620 G (ok 16 G / walka)


Dzień 2
Energia 100/100
Poziom 4
Następny poziom: 146 expa pozostało
Ekwipunek ze sklepu + otrzymane Rękawice 1p

Statystyki:
HP 23
MP 10
Atak 13
Obrona 16
Atak magiczny 10
Obrona magiczna 14
Szczęście 12
Szybkość 12

Zabite stwory: 134 (razem 240)
Przegranych: 0
PvP: 0
Transakcje na targu: brak
Handel: brak
Sklep: Długie Skórzane Buty

Wykonane misje:
- wejście do zagrody (otrzymany gem HP +)


Znalezione skrzynki oraz ukryte fanty:

- zagroda 1:4
- Mroczna Jaskinia 20:21
- Mroczna Jaskinia 0:13


Odwiedzone lokacje:

Mroczna jaskinia - lokacja zbadana w 1/2 bez prób z bossem pobocznym.
W tym miejscu zbijałem expa bez straty mikstur życia i many (mam na to sposób).
Zadawane obrażenia ok 55 - 63 (cios krytyczny maks 73 HP), gacak padał po 3 ciosach zwykłych,
otrzymywane obrażenia zwykłe ok 57 - 68 HP, magiczne 58 - 67 HP (krytyk maks 83)

Energia 72/100
Poziom 5
Następny poziom: 447 expa (28 pkt energii zużytych do poziomu 5)
Ekwipunek ze sklepu + broń drewniany miecz ze skrzynki (gem obrony + i HP +)

Statystyki założonego ekwipunku:

- Drewniany Miecz ( Obrażenia 107, Atak14, Celność +2%, sloty 2 )
- Szmaciany Kaptur ( Obr. mag.8 )
- Skórzana Zbroja ( Obrona 8, sloty 2 )
- Długie Skórzane Buty ( Szybkość 14, Uniki +10% )
- Skórzany Pasek ( Szczęście 6, Obrona 2 )

Statystyki:
HP 25
MP 10
Atak 15
Obrona 16
Atak magiczny 10
Obrona magiczna 14
Szczęście 15
Szybkość 15

Znalezione skrzynki oraz ukryte fanty:

- Dębowy Bór: Część Północna 8:26
- Dębowy Bór: Część Północna 17:9
- Dębowy Bór: Część Północna 2:6


Odwiedzone lokacje (zbijanie expa):

Dębowy Bór: Część Północna - lokacja zbadana w 3/4
- zbijanie expa na Osie x2 walka nie przysparza trudności, przy aktualnych statach i z wykorzystaniem drewnianego
miecza można zdjąć Ose 1 ciosem (krytyk maks 193 HP), zwykły cios rzędu ok 117 - 135 HP,
obrażenia otrzymywane 44 - 53 zwykły, obrażenia krytyczne ok 66 - 76 HP
- sporadyczne walki z Żabą x1 , żaba pada po 2 ciosach czasem po 3, zadawane obrażenia ok 113 - 126 HP,
otrzymywanie obrażenia ok 77 - 91 HP, obrażenia magiczne ok 64 - 74 HP
- omijane pola z występowaniem Żaba x2 oraz Osa x3
- walki z królikiem, zagrożenia żadnego, niezależnie czy to poziom 1 czy 5 (wystarczy 1 cios zwykły, krytyk maks 225 HP,
obrażenia otrzymane ok 19 HP)

Mroczna Jaskina - lokacja zbadana w 1/2 bez prób z bossem pobocznym.
- zadawane obrażenia ok 121 - 143 (cios krytyczny ok 203 HP), gacak padał po 2 ciosach zwykłych,
otrzymywane obrażenia zwykłe ok 59 - 65 HP, magiczne 57 - 62 HP

Lazurowy Klif - walki z Mewą, zadawane obrażenia ok 108 - 136 HP (maks krytyk 172 HP),
otrzymywane obrażenia ok 70 - 87 HP, magiczne 59 - 72 HP (ciosy krytyczne maks 109 HP)
walki z Mewa x2, na manualu poziom średni z wykorzystaniem leczenia i maks 1 mikstury many na walkę, bez mikstur życia.


Energia 18/100
Poziom 6
Następny poziom: 467/756 expa (54 pkt energii zużytych do poziomu 6)
Ekwipunek ze sklepu + broń drewniany miecz ze skrzynki (gem obrony + i HP + oba 2*)

Statystyki:
HP 29
MP 10
Atak 16
Obrona 17
Atak magiczny 10
Obrona magiczna 15
Szczęście 18
Szybkość 15

Znalezione skrzynki oraz ukryte fanty:

- Dolnina Szumiących Drzew 33:40

Wykonane misje:

- kwiaty na grobie (walka z Ptaszyskiem, otrzymane 10 szt miks życia i many oraz Kostur +2)
- wyjście z Dilli (otrzymane mikstury życia i many sztuk 10, pierścień Heralda, oraz Skórzany Wisior +2 od Mistrza Solidusa)

Odwiedzone lokacje (zbijanie expa):

Lazurowy Klif
- walka z wielkim Ptaszyskiem podczas wypełniania zadania z bukietem kwiatów, boss pokonany za 1 razem, poziom trudności łatwy,
bez strat w miksturach życia, zużyłem 1 szt mikstury many, 3 x korzystałem ze zdolności leczenia. Założony ekwipunek sklepowy,
większość na poziom 1 tylko Drewniany miecz i Długie Skórzane Buty na poziomie 5

https://mfo3.pl/game/report.php?bid=948565&vpid=1168

Mroczna Jaskinia
- walka z 2 x Gacek, 1 próba, pomimo iż nieudana to walka trudna nie była, nie wykorzystywałem mikstur życia bo wiedziałem
że nie uda mi się wygrać. Muszę skompletować ekwipunek na poziom 5 lub też spróbować na kolejnym poziomie.

https://mfo3.pl/game/report.php?bid=948180&vpid=1168

Dębowy Bór: Część Północna
- prób walki z Galaretą nie podjąłem jeszcze.

Dolina Szumiących Drzew
- 1 walka z Dwugłowym Wężem, wygrana lecz do łatwych nie należała, małe obrażenia zadawane 93 - 106 HP,
otrzymywane zwykłe 126 - 135 HP, magiczne 106 - 113 HP, 1 cios krytyczny 174 HP. Byłem wyraźnie wolniejszy.
Pomimo to należy mieć na uwadzę, że przecież w większości korzystam jeszcze z eqw na poziom 1.


Udało mi się zebrać 75 sztuk mikstur życia oraz 27 szt. mikstur many.
Zużyłem 1 miksturę życia, mikstur many ponad 10 szt.

Tego dnia, energię głównie wytracałem na nietoperzach i osach (przy tych pierwszych to wyłącznie w celu zdobycia mikstur many).
Po zdobyciu poziomu 6, sprawdzałem swoich sił na mewach x1 (łatwa walka sporadyczne leczenie - leczeniem, wystarczyły 2 ciosy) i
x2 (walka wymagająca zużycia 1 mikstury many i wykorzystaniu 3 kolejek na uzupełnianiu energii leczeniem)

Zebrane złoto w ilości 2742 G (ok 18 - 35 G za walkę)
- 478 G za kupno Długie Skórzane Buty 5p

Razem zebrane złoto z tych 2 dni (bez kosztów) to ok. 4362 G

VaanDee
07-03-2011, 15:23
W kwestii cen ekwipunku dostępnego w sklepie to jest dość trudno, zbyt trudno nawet grając w sposób opisany wyżej.
Całe zdobyte złoto musiałbym wydać na eqw. a pamiętać trzeba o tym że nie wszyscy gracze będą tak oszczędni.
Nie uwzględniam mozliwości kupna uzbrojenia na targu lub poprzez handel, gdyż jest to sposób, ale rzadziej
wykorzystywany (z początku gry tego w ogóle nie będzie). Według mnie ceny przedmiotów w sklepie powinny stanieć,
jeśli nie o połowę to przynajmniej o 40 %, a już na pewno ich wartość sklepowa przy sprzedaży winna wynosić
przynajmniej połowę złota wydanego) - to moja sugestia :)

Nim zacznę testować dalej to muszę wiedzieć czy cena eqw w sklepie jest ceną ostateczną nie podlegającą już żadnym modyfikacją.

Proszę nie zabierać głosu w tym temacie o ile nie jesteście Adminami ;)

Tomi
07-03-2011, 17:28
na dzień dzisiejszy nie ma planu zmiany cen, ale czy to są ceny ostateczne to nie ma gwarancji.

VaanDee
07-03-2011, 18:04
Czyli to co udało mi się zaoszczędzić będę musiał wydać, chyba że jakoś dam radę się doczłapać na obecnym eqw do eternii.
Przynajmniej mogę brnąć naprzód z testami.

VaanDee
09-03-2011, 23:58
Dzień 3
Energia 100/100
Poziom 6
Następny poziom: 467 expa pozostało
Ekwipunek ze sklepu + broń drewniany miecz ze skrzynki (gem obrony + i HP + oba 2*)

Zabite stwory: 103 (razem 343)
Przegranych: 10
PvP: 0
Transakcje na targu: brak
Handel: brak
Sklepikarz: brak

Statystyki:

HP 29
MP 10
Atak 16
Obrona 17
Atak magiczny 10
Obrona magiczna 15
Szczęście 18
Szybkość 15

Statystyki założonego ekwipunku:

- Drewniany Miecz ( Obrażenia 107, Atak14, Celność +2%, sloty 2 )
- Szmaciany Kaptur ( Obr. mag.8 )
- Skórzana Zbroja ( Obrona 8, sloty 2 )
- Długie Skórzane Buty ( Szybkość 14, Uniki +10% )
- Skórzany Pasek ( Szczęście 6, Obrona 2 )

Wykonane misje:

- pokonanie Goblina Karłowatego


Znalezione skrzynki oraz ukryte fanty:

- brak

Odwiedzone lokacje:

- Dolina Szumiących Drzew - przy obecnych statach i posiadanym eqw mogłem pozwolić sobie jedynie na przeprawę po kamiennej ścieżce.
W czasie tej przeprawy niestety zdarzyło mi się przegrać po błędzie taktycznym w prowadzonej walce manualnej. Trochę zbyt często Wąż
używa zatrucia, właśnie dlatego z początku trudno jest ocenić czy posiadany stan HP pozwoli przetrwać najbliższą turę. Do skrzyżowania
zostałem tylko raz zaatakowany przez Węża, a na całej długości tylko lub aż 3 razy bo po takiej walce byłem zmuszony do wyleczenia się,
a co za tym idzie zużycia mikstur many i życia. Obrażenia jakie zadawałem to mniej więcej 89 - 102 HP, cios krytyczny ok 153 HP, otrzymywałem
122 - 145 HP cios zwykły, cios krytyczny 207, ciosy magiczne rzędu 108 - 111 HP. Podczas walk nie korzystałem z mikstur życia, jedynie z leczenia
czyli dość ryzykownie bo po walce zostało raptem ok 20 HP.

- Dolina Szumiących Drzew - walka z Karłowatym Goblinem, bez mikstur życia, samo leczenie. Walczyłem z Anastazym, choć można by to nazwać
co najwyżej asystą, gdyż nie stanowiłem absolutnie żadnego zagrożenia. Mało brakowało abym po walce niczego nie dostał bo dość ryzykownie postąpiłem
w ostatnich turach.

https://mfo3.pl/game/report.php?bid=986425&vpid=1168

Samo dojście do Eternii kosztowało mnie 2 mikstury życia oraz 4 miks many.


Energia 90/100
Poziom 7
Następny poziom: 1043 expa pozostało (10 pkt. energii do poziomu 7)
Ekwipunek ze sklepu + broń drewniany miecz ze skrzynki (gem obrony + i HP + oba 2*)

Statystyki:

HP 29
MP 10
Atak 18
Obrona 17
Atak magiczny 10
Obrona magiczna 17
Szczęście 22
Szybkość 17

Statystyki założonego ekwipunku:

- Drewniany Miecz ( Obrażenia 107, Atak14, Celność +2%, sloty 2 )
- Szmaciany Kaptur ( Obr. mag.8 )
- Peleryna ( Obrona 10 Obr. mag .3, sloty 2 )
- Długie Skórzane Buty ( Szybkość 14, Uniki +10% )
- Skórzany Pasek ( Szczęście 6, Obrona 2 )

Wykonane misje:

- pomoc w zaniesieniu zakupów dla Telimeny
- odnalezienie pierścionka Fiony (Peleryna 5p)

Znalezione skrzynki oraz ukryte fanty:

- Eternia Rynek 4:32
- Eternia Rynek 39:28
- Eternia Rynek 5;3
- Gospoda "Pod Błyskawicami" , 17:8
- Siedziba Rady Mędrców, 18:19
- Grota Mrocznych Zjaw 5:23
- Mroczna Jaskinia 23:4
- Dębowy Bór 49:6 (dojście przez Mroczną Jaskinie)

Odwiedzone lokacje:

- Rynek Eternii - eksploracja i zwiedzanie, rozmowa z NPC

- Dolina Szumiących Drzew - z uwagi na ilość otrzymywanego expa za 1 Węża, ta lokacja jest najlepszym miejscem do wytracania energii.
Ponadto dość blisko jest do fontanny uzdrowień (minus jest taki iż po każdej walce trzeba z niej korzystać, bez konieczności utraty mikstur życia/many).
Niestety bez posiadania odpowiedniego poziomu do założenia Wisiorka dającego 50% uników do statusu zatrucie, zbieranie expa jest dość utrudnione.
Konieczne jest używanie antidotum, którego z początku jest dość mało, częste chybianie i porażki (kilka z rzędu), mogą zniechęcić, dlatego też zdecydowałem
się na powrót do Dilli.

- Dębowy Bór: Część Północna - o ile w walce z Wężem dającym 25 expa nie szło najlepiej, o tyle w walce z Żabą x2 z której można było wyłuskać 24 expa
poszło równie nieciekawie. Walka prosta nawet jeśli nie zasłoniłem się przez statusem "uśpienie", ale po walce niezwłoczne było użycie mikstury życia.
Zbijanie expa na tym stworze w tej ilości stawia pod znakiem zapytania taktykę ekonomicznej rozgrywki. Owszem można wytracać energię na żabach, ale to z
kolei dość szybko doprowadzi do zużycia zaoszczędzonych wcześniej mikstur. Nieopodal można walczyć z osami, z których dość często wypadają
mikstury życia, niestety dropy w postaci ilości expa są bardzo niskie (25% expa z dwóch żab). W tej sytuacji można iść na kompromis i zbijać expa na zmianę
na żabach i na osach (mniej więcej koszty leczenia po walce z żabami powinny się zwrócić za otrzymane miksy po wygranej z osami).

- Mroczna Jaskinia - druga z kolei próba spróbowania swoich sił z dwoma Gackami, zakończona powodzeniem, wykorzystałem leczenie oraz 2 mikstury życia,
ekwipunek bez zmian niż to było przy ostatnim razie, łatwość w pokonaniu z pewnością zapewniło mi dodatkowe 10 punktów w statystyki bazowe.

https://mfo3.pl/game/report.php?bid=996571&vpid=1168

- Grota Mrocznych Zjaw - podczas przemierzania Mrocznej Jaskini, nie sposób nie trafić do Groty opanowanej przez Zjawy. Mapa ta nie została jeszcze w pełni
poznana, ale z czasem to się zmieni. Stwory grasujące w tej lokacji, a mowa o Zjawach okazały się dość trudne w zachowaniu czystego konta w nietraceniu mikstur
życia. Arsenał tego stwora nie ograniczał się wyłącznie do zadawania obrażeń magicznych, bowiem do czynienia mamy poraz pierwszy z Drenażem.
Zadawane obrażenia 112 - 123 HP, cios krytyczny maks 149 HP, otrzymywane obr. mag. PM 1 ** 117 - 144 HP, Ogień 1 ** 122 - 133 HP, Drenaż 91 - 112 HP

- Dębowy Bór: Część Północna - gdy ilość punktów energii zaczęła zmierzać ku zeru postanowiłem że sprawdzę poziom swoich szans z Niebieska Galareta,
na próbie się skończyło, nie tracąc mikstur życia rozeznałem się w sytuacji która nie wyglądała obiecująco, aczkolwiek z każdym kolejnym poziomem powinno
być lepiej - może na 8 z lepszym eqw.

Energia 0/100
Poziom 8
Następny poziom: 1497 expa pozostało (ok 77 pkt. energii do poziomu 8)
Ekwipunek ze sklepu + broń drewniany miecz ze skrzynki oraz Peleryna (gem obrony + i HP + oba 2*)

Statystyki:

HP 30
MP 10
Atak 20
Obrona 17
Atak magiczny 10
Obrona magiczna 19
Szczęście 24
Szybkość 20

Statystyki założonego ekwipunku:

- Drewniany Miecz p5 ( Obrażenia 107, Atak14, Celność +2%, sloty 2 )
- Szmaciany Kaptur p1 ( Obr. mag.8 )
- Peleryna p5 ( Obrona 10 Obr. mag .3, sloty 2 ) / Kubrak p8 ( Obrona 14, Szczęście 5, sloty 2 )
- Długie Skórzane Buty p5 ( Szybkość 14, Uniki +10% )
- Skórzany Wisiorek +2 p8 ( Zatrucie +50%, Szczęście 15, Obrona 6 )

Wykonane misje:

- kolejnego dnia

Znalezione skrzynki oraz ukryte fanty:

- kolejnego dnia

Odwiedzone lokacje:

- kolejnego dnia


Stan mikstur na ten dzień to; 84 sztuk mikstur życia oraz 11 szt. mikstur many. Zużyłem ok 10 mikstur życia, mikstur many ok 15 szt.

Prócz wymagających walk z Dwugłowym Wężem, zaliczyłem również Żaby x2 oraz Osy x3. Im wyższy poziom tym łatwiej dlatego
nie ma sensu już rozpisywać obrażeń zadawanych jak i tych otrzymywanych przy tych stworach. Pewne trudności wystąpiły w Grocie Zjaw
gdzie poziom trudności na poziomie 7 z niekompletnym ekwipunkiem i przy nie traceniu mikstur życia, był porównywalnie wymagający co
do wspomnianych Węży. Do groty Szkieletów chwilowo nie zamierzam się zapuszczać.

Razem zebrane złoto z tych 3 dni (bez kosztów) to ok. 6083 G