PDA

Zobacz pełną wersję : Usprawnienie wyszukiwania przedmiotów na targu



ADIHC1
22-07-2011, 01:15
Załóżmy, że dobiega końca aukcja przedmiotu, w którego cenie nie bardzo się orientujemy, ale która wydaje nam się atrakcyjna. Kopiujemy jego nazwę, wklejamy w odpowiednie pole i szukamy. Proponuję małe usprawnienie: po kliknięcie nazwy przedmiotu na liście aukcji, następowałoby wyszukanie tego przedmiotu i wyświetlenie wyników wyszukiwania.

Jak często sprawdza się w ten sposób ceny, to zabawa w kopiuj/wklej/szukaj potrafi być męcząca.

Jaskier
22-07-2011, 02:28
Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale jesli aukcja sie konczy, to przedmiot jest prawie na samej gorze, na dodatek jest pogrubiona czcionka pokazana cena jesli to my licytujemy.
Na dodatek w zakladce obserwowane jest chyba dana aukcja/mozna dodac.

musaraj
22-07-2011, 11:31
Aukcja jest automatycznie dodawana po zalicytowaniu.
Propozycję zrozumiałem tak: Na targu jest przedmiot xxx w cenie GGGGG.
Zostało niewiele czasu, a my chcey sprawdzic, czy to dobra cena, wiec porownujemy z innymi przedmiotami xxx, czy mają cenę podobną, co GGGGG
Moim zdaniem lepiej wprowadzic srednie ceny.

ADIHC1
22-07-2011, 19:47
Nie wiem czy dobrze zrozumialem, ale jesli aukcja sie konczy, to przedmiot jest prawie na samej gorze, na dodatek jest pogrubiona czcionka pokazana cena jesli to my licytujemy.
Jaki to ma związek z tym, co ja napisałem?

Chcę zastąpić kopiuj/wklej/szukaj jednym kliknięciem. Klikam na nazwę przedmiotu, dostaję wyniki wyszukiwania, w których widzę wszystkie trwające aukcje wskazanego przedmiotu.


Aukcja jest automatycznie dodawana po zalicytowaniu.
Propozycję zrozumiałem tak: Na targu jest przedmiot xxx w cenie GGGGG.
Zostało niewiele czasu, a my chcey sprawdzic, czy to dobra cena, wiec porownujemy z innymi przedmiotami xxx, czy mają cenę podobną, co GGGGG
Moim zdaniem lepiej wprowadzic srednie ceny.
Średnie ceny częściowo rozwiązały by problem. Jednak wciąż nie mógłbym szybko sprawdzić innych trwających aukcji tego przedmiotu.

misiopysio
23-07-2011, 23:17
Nie ma co przesadzać z usprawnieniami, wpisywanie czy wklejanie nazwy do wyszukiwania nie jest wcale tak męczące, jak ktoś nie potrafi tego zrobić to jego problem, nie traktujmy graczy jak leniwych szympansów, lepsze czasem bywa wrogiem dobrego, nie ma co poprawiać tego co dobrze działa.
A średnie ceny często bardzo psuja obraz wartosci itemu, bo czasem idzie on za mocno zawyzona cenę a czasem w nocy idzie aukcja za mocno zaniżoną.


pozdrawiam

ADIHC1
24-07-2011, 19:50
Nie ma co przesadzać z usprawnieniami, wpisywanie czy wklejanie nazwy do wyszukiwania nie jest wcale tak męczące, jak ktoś nie potrafi tego zrobić to jego problem, nie traktujmy graczy jak leniwych szympansów, lepsze czasem bywa wrogiem dobrego, nie ma co poprawiać tego co dobrze działa.
To o czym piszę w zamyśle ma poprawić usability. I tak, jest męczące, kiedy określoną sekwencję czynności wykonuje się raz po razie. Szympansów do tego nie mieszaj, bo i one ułatwiają sobie pracę, jeśli mogą ;)

Coni
24-07-2011, 20:03
Klikając na nazwę itemu chce sobie porównać staty z danym itemem (id), a tak to by przenosiło mnie do wyszukanych aukcji ;>
To nie jest AŻ tak męczące (dla mnie to w ogóle nie kłopot).

misiopysio
24-07-2011, 21:47
Adi kto wykonuje raz po razie? Sam sporo handluje i jakos mi to nie sprawia problemu.


pozdrawiam

ADIHC1
24-07-2011, 21:55
Adi kto wykonuje raz po razie?
Ja, stąd propozycja.

misiopysio
24-07-2011, 23:00
Średnia bardzo ta propozycja, dla leniwców bardziej. Dobry i aktywny gracz tego nie potrzebuje. Jak ktos nie potrafi wpisać w wyszukiwarke nazwy itema to jego problem, bez urazy ale to usprawnienie z gatunku tych dla Forresta Gumpa moim zdaniem.


pozdrawiam

Coni
24-07-2011, 23:37
Średnia bardzo ta propozycja, dla leniwców bardziej.
Trafiłeś w sedno, Adi to leń ..

ADIHC1
25-07-2011, 00:27
Nie rozumiemy się. Tu najmniej chodzi o lenistwo, chodzi o użyteczność. Z tego samego powodu obok nicku postaci w widżecie drużyny pojawiła się ikona umożliwiająca otworzenie czatu, z tego samego powodu po najechaniu kursorem na ilość energii pojawia się czas do odnowienia się kolejnego pkt energii oraz odnowienia całej energii, z tego samego powodu niedawno ktoś narzekał (Coni?), że informacji o rodzaju aukcji nie ma w szczegółach aukcji (czyt. nie można sprawdzić, czy swoją aukcję wystawiło się na licytację czy w kup teraz, trzeba sprawdzać swoje aukcje bezpośrednio na targu). Takich drobnostek jest mnóstwo i bardzo dobrze, bo usprawniają nawigację lub wykonywanie określonych czynności. Dokładnie tak samo, jak w tym przypadku.

A wracając jeszcze do lenistwa, nie oszukujmy się, dzięki temu, że ludzie są leniwi, chcą usprawniać lub wyręczać się narzędziami, jesteśmy na takim, a nie innym etapie ewolucji i nadal się rozwijamy (z czasem maszyny nas zjedzą, hehe).

Tyle ode mnie w tym temacie. Jeśli chodzi o mnie to może to trafić choćby do interfejsu premium.

misiopysio
25-07-2011, 16:06
Adi przez to ze ktoś jest leniwy ktoś bardziej obrotny ma bonusa, ale jeżeli to faktycznie usprawni grę to nie mam nic przeciwko, grunt zeby nowe "usprawnienia" nie przeszkadzały.


pozdrawiam

ADIHC1
25-07-2011, 19:36
Adi przez to ze ktoś jest leniwy ktoś bardziej obrotny ma bonusa
Nie rozumiesz, stąd Twoja przewaga jest złudna. To, że ktoś chce usprawnić swoją "pracę" nie znaczy, że jej nie wykona lub wykona ją gorzej.

A z ciekawości zapytam: chcąc przystrzyc żywopłot, sięgnąłbyś po ręczny sekator czy elektryczny? ;)

musaraj
15-12-2016, 15:47
moim zdaniem zbędne - mało przydatne, a mogłoby powodować różne męczące missclicki

Clover
15-12-2016, 16:17
moim zdaniem zbędne - mało przydatne, a mogłoby powodować różne męczące missclicki

Robisz to złośliwie, przyznaj się xD

Może być, całkiem ciekawy pomysł.