PDA

Zobacz pełną wersję : Bonus MP w broniach Wojownika



El Fortuno
26-05-2011, 12:28
Witam :)

mam taką propozycję może spotka się z aprobatą :)

jak wiadomo wszystkie zdolności wymagają many , im lepsze zdolności tym wiecej many np : bryza :)

wiadomo że po up' ku dojda jeszcze wiecej zdolności które bedą kosztowały 70 mp i wyżej :)
proponował bym żeby pojawiło się wiecej ekwipunku dającego mane :) nie wielkie ilości tak po 5 , 10 :) pomogło by to wojownikom :) bo teraz dobry wój na 30 lv musi miec 50 many strach pomyśleć co będzie na wyższych lv :)
jakies zbroje dające mane lub oręż dla woja :) podkreślam ze to nie muszą być duże ilości wystarczy 5 , 10 many :) ta ilość zbytnio nie ułatwi walk ale bardzo pomoże :) co sądzicie o tym ?

Dantez
26-05-2011, 12:33
Ja uważam że to całkiem rozsądny pomysł, lecz niektóre osoby mogą się z tym nie zgodzić "...Kolejne udogodnienie dla woja a mag nic..."
Jeżeli nie chcemy spotkać się z takimi komentarzami trzeba również uwzględnić dodanie many do ekwipunku dla maga :)

El Fortuno
26-05-2011, 12:40
ale jak zbroja będzie miała mane to może ją założyć wój i mag :) o to mi chodzi :)

Dantez
26-05-2011, 12:45
Nie chodziło mi w tym momencie o zbroję, tylko o ten oręż ;p do zbroji niemam zastrzeżeń ;]

El Fortuno
26-05-2011, 12:54
ale jak da z 5 mp to wielkiej różnicy nie zrobi a niektórym pomoże :) ZDOLNOŚCI beda coraz wiecej many kosztować nawet z 5 mp bedzie dla niektórych ratunkiem :)

Chaos
26-05-2011, 13:45
Magiczny pierścień daje 16 mp :)

Co do many w eq to nawet ciekawy pomysł.

tylko wtedy spadnie opłacalność gemów mp plus :D

The End
26-05-2011, 13:54
I tak sa nic nie warte :D
Magowi bardziej się opłaca nałożyć gem szybkości/hp/ atak magiczny.
Co do pierścionka... to on nie daje 16 mp Chaos :D
Daje 13 mp ^^ +1 daje 14.
Póki co to są tylko 2 itemy dające mp i to oba pod maga. Trochę mało.
Przydałaby się znacznie większa różnorodność. Jestem na tak.

Może rękawice dawałyby 1 slot więcej i dodatkowo trochę mp ?
Co o tym sądzicie? + oczywiście celnośc jaka jest i podbity dmg do pułapu topora albo buławy.

El Fortuno
26-05-2011, 13:54
Z tymi gemami to Ci się żart udał :D oprócz pierścienia i magicznego krzyżyka "unikat" nic nie dawało raczej many :) gem mp plus bu był dobry jakby zamiast skali procentowej dawał
1 gwiazdka - 7mp
2 gwiazdka - 14 mp
3 gwiazdka - 21 mp
4 gwiazdka - 28 mp
5 gwiazdka- 35 mp
wtedy dóżo osób by go nosiło :)

El Fortuno
26-05-2011, 13:56
magiczny pierścień daje
różnie many zaczynając tak jam mówisz od 13 do 16 na zwykłym :) a na "+" to wzrasta rzecz jasna :P

The End
26-05-2011, 14:07
2 gwiazdka - 14 mp
3 gwiazdka - 21 mp
4 gwiazdka - 28 mp
5 gwiazdka- 35 mp


Taaa... i miałbym 195 mp :D
Dobry żart ci się udał. Prędzej bym zrobił coś takiego:
1 gwiazdka - 2% + 1 mp
2 gwiazdka - 4% + 2 mp
itp.
Wojownik na tą chwile mając 40 mp w bazach zyskiwałby takim 1 gemem 7 mp. Czyli 3,5 pkt statystyk. Przy mp 45-54 wyszłoby 8 mp czyli 4 pkt stat.
Mniej więcej odpowiadałoby to bonusom z ataku i szybkości bo więcej niż 5 pkt stat premii z 1 gemu się nie wyciągnie. Standard to właśnie te 4 pkt.
Nakładając 5 gemów mp woj dostaje + 40mp co da nawet 100 mp. Spokojnie starczy na każdą zdolność na obecną chwilę, nawet po 2 refleksy czy pomyślności. Co do przyszłości tego systemu to szału nie zrobi, ale premia po 2,5 pkt statystyk od gemu jest. Zakładając, że na 40 lvl będzie trzeba mieć 70 mp otrzymamy:
70 * 10% +5mp = 12 mp od gemu. Czyli 6 pkt statystyk.
Co do ilości szybkości czy ataku jaką mogą dać nam inne gemy to wyniesie ona również 6.
Nikt nie da więcej niż 130 jednej statystyki ( no chyba, że specjalizacja w szybkość).
Równowaga byłaby zachowana.
Byłby to rodzaj spłaszczenia w mp plusach.

El Fortuno
26-05-2011, 14:11
:D wszyscy dziś takie żarty walą :D ale Twój pomysł rozsądny :)

El Fortuno
26-05-2011, 14:14
Wróćmy do pierwotnego tematu jak myślisz czy mana w eq jest dobrym pomysłem ? :)

Goddess Of War
26-05-2011, 14:28
ja myślę, że wstrzymajcie się z tym tematem aż tomi wprowadzi następne zmiany : )

Tajwanski Przemytnik
27-05-2011, 01:37
To dobry pomysł , mag już ma za łatwo.
Ale te zbroję np. mogliby tylko woje nosić , bo to mija się z celem tego tematu. :P

El Fortuno
27-05-2011, 10:13
wtedy wojownik miałby za łatwo :) ekwipunek dla wszystkich nie tylko dla wybranych klas postaci :)

The End
27-05-2011, 12:19
Rękawice mogłyby dodawać mp, cela i slot więcej... Na co wojowi celność na maga? Nie byłoby dysproporcji a przydatność rękawic by wzrosła. Byłyby przynajmniej do bicia expa i ap.

Luxferre
27-05-2011, 13:03
dużo jeszcze do ukończenia całkowicie gry więc troche poczekamy a z mp dobry pomysł ale tylko w zbroi :D;)

Tysiek
19-07-2011, 15:46
Proponuję aby w broniach wojownika też była dodawana mana . Na pewno dużo mniej mp niż u maga.Bo głupio jest kiedy wojownik traci 2 lv w statykach po to żeby dodać do many a ta mana mu jest potrzebna tylko czasami

Mita bank
19-07-2011, 15:52
nie takie czasami, z bossem wypada użyć bryzy, często używa sie trującego ataku bo większe hity
na PvP to wojownik powinien uzywać sporo zdolności :)
a póki co mag go rozbraja bo walnie normalizacje, trujący pocisk i czarami jedzie, a many ma duuużo ;]
zgadzam się z tobą że wojownik powinien mieć bonusy w broniach do MP, przynajmniej unikatach, nie takie duże jak mag, ale trochę powinno być

masz soczystego reputa ode mnie za ten pomysł ;]

Jaskier
19-07-2011, 15:53
Z bronia nie, ale z pierscieniem (tzn dodatkiem) w przyszlosci jak najbardziej tak (dla maga oczywiscie tez jakis dodatek z MP).

Ash
19-07-2011, 15:53
Nie, bo zepsuje to system pvp. Na dzień dzisiejszy wojowi wystarczy dodać 15 mp, by używać wszystkich zdolności, a to nie jest dużo.

Coni
19-07-2011, 16:03
15mp by używać wszystkich zdolności - tak, ale chyba użycie, leczenie many ..
Ja również jestem za, minimalny bonus by się przydał, przykładowo 20-30% MP tego ile daje różdżka.

Nerus
19-07-2011, 16:05
na razie nie jest to potrzebne, ponieważ jest to wszystko w miarę zbilansowane może w przyszłości na wyższych poziomach będzie trzeba coś takiego wprowadzić

Tysiek
19-07-2011, 16:09
dziękuje za tych co się zgadzają

minek
19-07-2011, 16:14
Niewłaściwa nazwa tematu.

mnietuniema
19-07-2011, 16:23
Z bronia nie, ale z pierscieniem (tzn dodatkiem) w przyszlosci jak najbardziej tak (dla maga oczywiscie tez jakis dodatek z MP).
Przecież jest Magiczny Pierścień.

Ash
19-07-2011, 16:29
15mp by używać wszystkich zdolności - tak, ale chyba użycie, leczenie many ..
Taki urok woja. On powinien walić kryty i głównie pomagać się zdolnościami atakującymi jak np. trujący/krytyczny.
Wszystkie zdolności za 50mp mają na razie jedno użycie i pod tym względem mag i woj są na równi (pomijam, że za jednym zamachem mag może walnąć norm i bryzę, ale tak ma być).
Jeśli wojowi będzie potrzebne więcej mp to na pewno będzie o tym rozmowa na testach przed następnym upem.

Doktor Lewatywa
19-07-2011, 16:49
Nie! Bronie dla woja mają też swoje zdolności do których woj nie wykorzystuje many ani nie marnuje tury, jest dobrze.

El Fortuno
19-07-2011, 17:19
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2655-Wojownik-gt-problem-z-man%C4%85-. Mój temat z przed kilku tygodni... poruszyłem już ten problem został przeniesiony do nie określonych :|

Nyhariel
19-07-2011, 17:43
No chyba juz do reszty zwariowaliscie... mag ma w broni mp, bo on atakuje korzystajac z MP. Uzywanie zdolnosci to inna sprawa, ale woj nie potrzebuje mp do atakowania.

Co najlepsze w tym temacie, za pomyslem stoja tylko osoby grajace wojkami, a i tak nie wszyscy ;p

El Fortuno
19-07-2011, 17:46
Każdy ma prawo do własnej opinii... mana w uzbrojeniu przyda się zarówno magowi jak i wojowi :)

Nyhariel
19-07-2011, 17:51
Jest pierscien dajacy mane, i pewnie nie jedna rzecz jeszcze taka bedzie, ale nie bron. Wtedy juz magiem nie byloby sensu grac. Woj potrzebuje mp tylko do zdolnosci, a mag do zdolnosci i do zwyklego atakowania. Nawet bez zdolnosci musi leczyc mane, a woj nie. Moze po prostu zrobmy jedna profesje, bo wprowadzajac mp w uzbrojeniu dla woja nie widzielibysmy zadnego maga w topce. Mag nie mialby najmniejszych szans z wojem.

Qwiker
19-07-2011, 18:05
Jak to ktoś miał w prezie "Mag leczy mane, a woj chybia i leczy manę - największy błąd tej gry" co jest całkiem trafne. Poruszany jest temat many, lecz on nigdy nie zgaśnie. Można by ustawić, że zdolności woja zabierają 0MP jak multi-atak (limit użyć pozostaje bez zmian) lecz wtedy magowie (nawet ci co pisali, że "woj z mp to już nie woj) zaczną protestować.

Zdolności maga mogą zabierać MP bo są magiczne (trujący pocisk, bryza)
Zdolności woja mogą być np. 0mp ale potrzeba jakiegoś składnku (np. do trującego ataku potrzebny by był flakon trucizny - 100-400gp w sklepie.) lub poprostu bez (krytyczny cios to kwestia nie MP lecz farta/wytrenowania)

Nigdy nie będzie tu 100% klimatyczności i 100% balansu.

Na klimatyczność mogę podać łatwy przykład.
Wyobraża sobie ktoś maga w pełnej zbroji płytowej? Bo ja nie

Nyhariel
19-07-2011, 18:18
Co do Twojego cytatu, mag leczy mane bo musi nawet jak nie uzywa zdolnosci, bo potrzebna mu jest do ataku, a woj tylko do zdolnosci. Na dodatek woj ma krytyki, ktorych nie ma mag. Kiedy zdolnosci sie skoncza woj atakuje i tyle, a mag "chybia" ladujac mane (mag wiecej razy musi ladowac mane w propownaniu do tego ile woj chybia). Te sprzeczanie sie, ktora profesja jest lepsza tylko pokazuje, ze sa dobrze zbalansowane, ale slabej baletnicy bedzie przeszkadzal nawet rabek u spodnicy.

Qwiker
19-07-2011, 18:31
Wiem. Teraz akurat jak pamiętasz z naszej walki zostało naprawione szczęscie i watro go używać (nie chybialem w ciebie chyba wcale).

Poprostu uważam, że jest ok. Chociaż boje się że będzie potem tak, że woj ma prawie tyle many co mag.

Jaskier
19-07-2011, 22:41
Kwestia dobrego wywazenia. Taka bron moglaby byc slabsza pod wzgledem ataku i obrazen, przeciez wiadome, ze wszystko musi byc dobrze wywazone.

mntm wiem, ze jest magiczny pierscien, ale dla mnie jest on slabiutki, jakis unikat by sie przydal.

Mita bank
19-07-2011, 23:44
najlepiej zasłonić sie zdaniem "PvP będzie zniszczone"
magowie też używają zdolności ;]
dzięki swoim bonusom Mp z broni daja MP nie wiele wiecej niż wojownik, do tego szczęścia kilka razy mniej
wojownik ma przeciętnie 45-55 szczęścia i 25MP w bazowych
a mag z 20szczęścia i 30-35 w MP


powiecie że taki urok bo mag leczy mane, a woj chybia i ma krytyki ;]
wojownik też, nawet częściej, do tego chybia, nasze krytyki to tylko 130% normalnego hita, czyli jak raz chybimy to żeby nam się zwróciło powinnismy wsadzić krytyka 3-4razy! (zwykle jest tak że chybień ma sie więcej niż krytów)


pierścień? heh, to mag już w ogóle by nie potrzebował dawać w statystyke MP ;], po za tym jest już, bardzo słaby pierścionek którego się nie opłaca zakładać (nie tylko dlatego że MP daje mało, całe jego staty są kiepskie)


napisał też ktoś że mag do ataku potrzebuje MP ;]
wojownik nie, ale do leczeń i zdolności tak, więc może niech magowie nie mogą posiadać zdolności? ich różdżki miałyby z 2 sloty na leczenia i na tym koniec ;]


tak zmiany chca tylko wojownicy itp.... najlepiej by było jakby wojownikom odpowiadało że są słabsi i nie chcieli by zmian, tak samo jak magom teraz odpowiada bycie lepszymi ;]
i bossy łatwiej i PvP ;]

Nyhariel
20-07-2011, 00:11
"do tego szczęścia kilka razy mniej/wojownik ma przeciętnie 45-55 szczęścia i 25MP w bazowych" - wyrwane z kontekstu... kilka razy mniej? a myslisz, ze ile mag ma szczescia? tez musi dawac, zeby mial mozliwosc dawania w szybkosc.



ale to zdanie mnie rozwalilo najbardziej:
"napisał też ktoś że mag do ataku potrzebuje MP ;]
wojownik nie, ale do leczeń i zdolności tak, więc może niech magowie nie mogą posiadać zdolności? ich różdżki miałyby z 2 sloty na leczenia i na tym koniec ;]"

Mag rowniez potrzebuje many do zdolnosci i leczen wyobraz sobie, tak jak woj, czyli tutaj mamy rowno tak? A teraz uwaga, niespodzianka, mag co kazdy swoj atak rowniez traci mane! Niespodzianka? Na Twoim lv nie powinno to juz dziwic bo cokolwiek o grze zapewne wiesz. Kiedy koncza sie zdolnosci woj nie musi ladowac many, po prostu atakuje, a mag caly czas musi.

Nie mam sily sie z Toba sprzeczac, bo wojownik z Ciebie wielki, ale Twoje rozumowanie jest przerazajace. Teraz walne cos w Twoim stylu - Skoro magowie mieliby nie miec zdolnosci, to moze wojowie nie beda mieli mozliwosci uzywania mikstur zycia? Niezle nie?

Mita bank
20-07-2011, 00:39
nawet lepiej niż nieźle ;)

tu masz wyrwane tematy z pomoc->statystyki
na początek magowie, szczęścia wystarczyło mu 21 żeby mieć szybkości 80+, MP ma 32
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?4271-31-lvl
kolejny, szcześcia 21, MP 32 ;] szybkość 80+
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?3698-Staty-na-31-lvl-D-PvP

tu mamy dla odmiany wojownika
szczęścia ma 60 (3x więcej niż przeciętny mag)
padły 3 rady od graczy, tylko w jednej było napisane żeby MP zredukował do 40, reszta poradziła 55szczęścia i 60 szczęścia ;)
no ok, miał 12MP, ale nawet gdyby przeniósł ze szczęścia te 13MP to by miał 47lucka ;)
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2839-Woj-30lvl-PvE

to by było na tyle jesli chodzi o szczęście u maga żeby mógł do speeda dać...myślałem że dasz rade na spokojnie przeanalizować co napisałem i jeśli w czyms sie myliłem to sensownie mi wytłumaczyć w czym ;) gdyby nie tak żart z mixami życia uznałbym twój post za całkiem głupi ;)


"Mag rowniez potrzebuje many do zdolnosci i leczen wyobraz sobie, tak jak woj, czyli tutaj mamy rowno tak? A teraz uwaga, niespodzianka, mag co kazdy swoj atak rowniez traci mane! Niespodzianka? Na Twoim lv nie powinno to juz dziwic bo cokolwiek o grze zapewne wiesz. Kiedy koncza sie zdolnosci woj nie musi ladowac many, po prostu atakuje, a mag caly czas musi." więc tak...kiedy kończą się zdolności (a zwykle szybciej kończy się walka) wojownikowi nic nie zostaje, jest zdany tylko na szczeście (2 tury pod rząd i 2 krytyki, ale też nie zawsze ;] czasem magowi może zostać kilka hp, np. jak miał full hp przed tą akcją)

"Nie mam sily sie z Toba sprzeczac, bo wojownik z Ciebie wielki, ale Twoje rozumowanie jest przerazajace. Teraz walne cos w Twoim stylu - Skoro magowie mieliby nie miec zdolnosci, to moze wojowie nie beda mieli mozliwosci uzywania mikstur zycia? Niezle nie?" na serio chyba se to gdzieś zapisze i będe opowiadał znajomym, hahaha, super ;)
myślałem że podyskutujemy trochę na ten temat, ale wolisz sobie robić żarty gdy widzisz że ktoś napisał coś co Tobie nie jest na rękę, wielki magiku ;)



Ale Ty masz fajne ironiczne zarty, na prawde strasznie fajny jestes. Chyba jestem nieprzecietnym magiem bo mam prawie 30 szczescia. Szybkie walki masz skoro szybciej konczy Ci sie walka niz zdolnosci.

PS. Widze, ze masz sie czym znajomym chwalic, Wasze rozmowy musza byc wyjatkowo interesujace i ciekawe. Musisz miec boskich znajomych.

dziękuje za inteligentną odpowiedź na temat ;]
takim żartem miałbym się nie pochwalić? ;)
wspaniale prowadzisz dyskusje, zgasiłes mnie, zwłaszcza tym tak wjechałeś na moje życie osobiste, poczułem że chciałeś mnie obrazić...
tak do twojej wiadomości, znajomych mam tak jak napisałes, boskich, rozmowy mamy ciekawe, sami też jesteśmy interesujący, a o tym żarcie to też była ironia w razie gdybyś był zbyt... żeby to zrozumieć, tak naprawdę twój żart był słaby, możesz z nim do familiady iść :P



a zapomniałem dodać, co do twojej wyjątkowości to tu masz kolejnego dobrego maga (wcześniej wojownika który też uznał że woj ssie i przerzucił się na maga)
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2867-Mag-30-Lv.
luck 21, mp 32

a tu kilku wojowników jeszcze
80 szczęścia, MP 25...sporo ;)
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2861-Pomoc-w-statach-Woj-29-%28-mozna-powiedzie%C4%87-ze-juz-30%29-PvB

luck 52, MP co prawda mniej trochę, ale jakby przełożyć żeby uzupełnic do 25 to luck wychodzi ok. 40
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2866-Staty-Wojownik-30lvl-PvE

luck 47, rada od coniego żeby zwiekszyć, MP 15, ale w sumie ta sama sytuacja, zamiast w szczęście mógłby 10 w MP
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2876-30-lvl-woj-PvP


też edytowałeś...nie prowadze walk już tak jak kiedyś, ale czasem obejrzę jakieś ;] może dlatego że mag stał się za silny? ;)

Nyhariel
20-07-2011, 00:43
Ale Ty masz fajne ironiczne zarty, na prawde strasznie fajny jestes. Chyba jestem nieprzecietnym magiem bo mam prawie 30 szczescia. Szybkie walki masz skoro szybciej konczy Ci sie walka niz zdolnosci. (edit. Wlasnie przegladalem walki, na prawde szybkie, nie dziwie sie, ze Ci sie koncza nim uzyjesz zdolnosci)

PS. Widze, ze masz sie czym znajomym chwalic, Wasze rozmowy musza byc wyjatkowo interesujace i ciekawe. Musisz miec boskich znajomych.

Jaskier
20-07-2011, 01:46
Nie wjezdzajcie juz sobie.
Mita jesli rzeczywiscie Twoje walki koncza sie przed skonczeniem zdolnosci, to masz pewnie malo speeda, skoro tak szybko padasz lub taki mocny jestes, ze tak szybko zabijasz...

Zamiast dyskutowac o propozycji, to Ty Mita dyskutujesz o statach, a Ty Ash niepotrzebnie komentujesz. Wiadomo, sa zaleznosci stat i eq, ale zrobil sie lekki OT. Mysle, ze jak mowilem wczesniej MP mogloby byc tez bonusem dla broni woja w przypadku, gdy bedzie to odpowiednio wywazone, przykladowo mniejszy atak, to czemu nie? Na jedno wyjdzie, w statach bazowych zamiast w MP bedzie musial dac w atak, bo przez taka bron bedzie go mial zwyczajnie mniej.

Mita bank
20-07-2011, 01:54
Tylko obczaj że wojownik przez tą mane jest w tyle za magiem, mag daje w mane nie wiele więcej niz wojownik, do tego w szczeście daje o wiele mniej.
Ten problem może rozwiązać MP w broniach dla wojownika, lub podwyższenie kosztu zaklęć i zdolności dla maga, albo obniżenie bonusów MP z broni dla maga...
To nie było zejście z tematu, chciałem pokazać czemu wojownik powinien mieć MP z broni. Speeda mam dużo, jakieś 160. Walczyłem jak nie maiłem eq, teraz już kupiłem lepsze, ale przestało mnie do walk rwać, po za tym teraz wiekszość magów (wojowników też z resztą) ma atry do miecza ;]
wojownik albo miecza używa, albo buławy, czyli może sobie wyrobić atry do miecza.

Coni
20-07-2011, 02:02
Dlatego przerzuciłem się na niskie lvle a nie męczę na 30 ;) Tam było lepiej zbalansowane bo nie było problemów ze zdolnościami ;)

Zresztą już sporo osób zaczyna robić drugie postacie i ranking wkrótce przerzuci się na niskie lvle.
Poczekajmy na 40lvl gdzie znów dorzucą po 5 zdolności .. zamiast wszystko po trochu.

Tysiek
20-07-2011, 08:07
Wojownik też potrzebuje many.Ci co mówią że 15 mp starcza to widać że się nie znają leczenie 1***** wymaga już 20mp

Levusek
20-07-2011, 08:08
Wojownik też potrzebuje many.Ci co mówią że 15 mp starcza to widać że się nie znają leczenie 1***** wymaga już 20mp

Chodzi im o dodanie 15 punktów statystyk w MP, tak, aby mieć 50MP do zdolności na 30lv.

benerit
20-07-2011, 08:50
Dla mnie fakt, że po raz kolejny pojawia się dyskusja co lepsze woj/mag i wyszukiwanie argumentów za i przeciw świadczy o tym, że w tej grze nie jest łatwo znaleźć idealne i optymalne rozwiązanie. Różni ludzie różne podejścia i cokolwiek sobie nie wymyślicie jako idealne zawsze będzie jakaś wada danego rozwiązania... i o to dokładnie chodzi.
Będzie update i pojawią się nowe argumenty dotyczące balansu - bo znowu coś się zmieni... i to właśnie jest super - umieć dostosować się. Nie stworzycie postaci idealnej, nie znajdziecie EQ idealnego - to gra w papier kamień i nożyce.

Jeśli po updatecie dostalibyście unikatowe rękawice z dodatkową maną - znaleźlibyście znów pełno argumentów dlaczego z jednej strony nie jest to dobre rozwiązanie, a z drugiej na pewno znaleźliby się chętni do ich stosowania.
I o to chodzi.

Nyhariel
20-07-2011, 11:27
Patrzac na ilosc punktow pvp mozna zobaczyc, ze w pierwszej "10" znajduje sie tyle samo wojow co magow. Do tego jezeli pominac Logitech'a, ktorzy sie nie loguje (i zapewne nie dostosowal sie do zmian) wiecej jest wojow, co swiadczy o tym, ze woj nie jest w tyle za magiem. Slaby gracz jest w tyle, bo dobry gracz to czy wojem czy magiem sobie poradzi.

ZELERRbot
20-07-2011, 12:18
tak jak wspomniano na początku, bonus many mógłby być ale w dodatku - naszyjniku.
hehe woj to barbarzyńca i nie ma broni po to by manę rzucać tylko siekać i miażdżyc przeciwników hehe :P

mnietuniema
20-07-2011, 13:04
Jeśli jednej lub drugiej stronie zabraknie argumentów - przypominam temat jaki już o mp u woja był:

https://forum.mfo3.pl/showthread.php?1799-Wojownik-ile-MP&highlight=daje

Xpal
20-07-2011, 15:13
Dla mnie jest to beznadziejny pomysł. To tak jakbyście chcieli w różdżki magów dawać kryta. Co innego dać w jakieś przedmioty które będą używać zarówno woj jak i mag.

Jaskier
20-07-2011, 19:08
W sumie tez jestem bardziej za tym, by to dodatek dawal mane, jednak jak mowie, broni mozna odjac atak, a dac MP-na jedno wyjdzie, ale wieksze urozmaicenie bedzie.

aich
20-07-2011, 19:32
Wiem. Teraz akurat jak pamiętasz z naszej walki zostało naprawione szczęscie i watro go używać (nie chybialem w ciebie chyba wcale).


Jak przeciwnik ma banickie buty to ciężko w niego nie trafić, mi się zdaje, że wszystko jest dobrze, co prawda gram tylko magiem

Co do tego dodadku MP, to może być coś na wzór Złotego miecza z mfo v2, albo z jakiegoś naszyjnika. Tylko ten naszyjnik musiał by być unikatem i takim neutralnym przedmiotem(na maga i na woja).

np.

szczęście xx
MP xx
szybkość -x

Coś w tym stylu było by dobre dla maga i dla woja, bo aktualne dodadki z mp(magiczny krzyżyk i magiczny pierścień) są typowo do walki z magiem.

Jaskier
20-07-2011, 19:36
Czemu podales przyklad zlotego miecza? Nie chodzilo Ci o zloty pierscien? Taki pierscien rzeczywiscie bylby ciekawy.

aich
20-07-2011, 19:49
Nie wiem co to było już, ale było na 200lvl i dawało 1300MP (dwa leczenia 6*****)

Jaskier
20-07-2011, 20:00
Czyli zloty pierscien. Taki dodatek pewnie bedzie w przyszlosci (tzn moze nie 1300mp, ale dosc duzy bonus do MP).

Coni
20-07-2011, 20:33
Można by zrobić jak już pisano, jakieś unikatowe rękawice z mniejszym atakiem ale lekkim bonusem do MP, może wtedy warto byłoby ich używać.

Nyhariel
20-07-2011, 20:37
No i to sie wlasnie nazywa kompromis, ktory wydaje mi sie dobrym rozwiazaniem.

Jaskier
20-07-2011, 20:54
O tym kompromisie pisalem od kilku postow ;)

ZELERRbot
22-07-2011, 13:33
Ludzie, oszaleliście !!!
Z woja chcecie zrobić hybrydę !!!
Jak ktoś chce używać many to niech zresetuje staty i przerobi sie na maga !!
W MFO2 woj żadnego czaru nie używał i nikomu to nie przeszkadzało.
Co prawda były tylko standardowe ataki magiczne ale i tak woj nie nie miał z nich pożytku
W żadnej książce/baśni/filmie/grze nie słyszałem żeby woj był jednocześnie magiem a przecież twórcy nie chcą odbiegać od realiów (jak mi powiedzieli w temacie z ubraniami )
Jakiś porąbany woj chce być hybrydą i na siłę chce tylko zniszczyć całą grę !!!
Jak ci nie pasuje to zrób resa i po sprawie, chyba ze jesteś za mało inteligentny na maga ;/

musaraj
22-07-2011, 14:18
Spokojnie, spokojnie.
Są aktualnie takie realia, że "czysty" wojownik nie miałby szans w tej grze. Ja sam kojarzę historie, o wojownikach, którzy używali pewnej magii, aby osiągnąc cel.
Sam bonus do MP powinien być moim zdaniem na poziomie +6 MP.

Mita bank
22-07-2011, 14:22
temat nie aktywny, a wjazd robi ktoś kto o grze najwyraźniej pojęcia nie ma ;]
zagraj wojem bez zdolności to sie przekonasz ;]
kolejna sprawa, od kiedy to do grania magiem potrzeba większej inteligencji niż do woja? ;)

jak nie kojarzysz woja co rzucał zaklęcia to polecam ci poczytać książek trochę, np. Wiedźmina

Nyhariel
22-07-2011, 14:24
Co racja, to racja, koles nie ma pojecia o grze.

Jaskier
22-07-2011, 14:44
Zelerr, to malo bajek ogladales/czytales, nie slyszales o kims takim jak paladyn?

Doktor Lewatywa
22-07-2011, 15:10
Paladyn to elitarny rycerz ;]

Jaskier
22-07-2011, 15:16
Ja w wielu grach i filmach widzialem/slyszalem, a takze czytalem (ksiazki) gdzie paladyn pelnil funkcje rycerza, ktory potrafil takze poslugiwac sie magia, najczesciej polegajaca na zdejmowaniu urokow oraz przepedzaniu demonow (wywodzilo sie to z religii).

El Fortuno
23-07-2011, 11:22
Ludzie, oszaleliście !!!
Z woja chcecie zrobić hybrydę !!!
Jak ktoś chce używać many to niech zresetuje staty i przerobi sie na maga !!
W MFO2 woj żadnego czaru nie używał i nikomu to nie przeszkadzało.
Co prawda były tylko standardowe ataki magiczne ale i tak woj nie nie miał z nich pożytku
W żadnej książce/baśni/filmie/grze nie słyszałem żeby woj był jednocześnie magiem a przecież twórcy nie chcą odbiegać od realiów (jak mi powiedzieli w temacie z ubraniami )
Jakiś porąbany woj chce być hybrydą i na siłę chce tylko zniszczyć całą grę !!!
Jak ci nie pasuje to zrób resa i po sprawie, chyba ze jesteś za mało inteligentny na maga ;/

po tej wypowiedzi sądzę że nie używasz żadnych zdolności...."porąbany wój" chce być hybrydą i na siłę chce tylko zniszczyć całą gre"? to zdanie mnie rozjebało .... powiem wprost nie masz many na zdolności to w tej grze jesteś dupa nie wojownik.... ale po ilości postów widzę że jesteś nowy , więc wybaczamy :D jak używam zdolności których kosztem jest mana to od razu muszę sobie resa robić na maga? :D tak z tej wypowiedzi wynika ... ale chyba nie jestem zbyt inteligentny żeby grać magiem ......":D"

El Fortuno
23-07-2011, 11:24
Paladyn posługuje się magią światła :) w diablo 2 dobrze było pokazane zdolności i umiejętności magiczne paladyna :)

Nyhariel
23-07-2011, 11:40
El Fortuno, nie wiedzialem, ze taki wulgarny jestes ;p Tak czy siak mysle, ze temat mozna zakonczyc na propozycji odpowiedniego wywazenia, czyli jezeli wchodzi mp w broni dla woja, to niech ma mniejszy atak czy tam obrazenia (oczywiscie mp nie tyle co dostaje mag od swojej rozdzki).

El Fortuno
23-07-2011, 11:45
:P raczej szczery :P najlepsze rozwiązanie to mana u zbrojach każdy może założyć i nie będzie złości z strony magów że dużo ulepszeń jest na woja :) zmniejszony atak ale dodatek many w broni dla wojownika dobry pomysł , bo rozsądny :)

Coni
23-07-2011, 14:54
Albo skasować MP w różdżkach dla maga ;-D

Doktor Lewatywa
23-07-2011, 14:59
Magowie mają mp w różdżkach, ale woje mają zdolności wbudowane w broń :)

Coni
23-07-2011, 16:10
ale woje mają zdolności wbudowane w broń
Magowie również, choć na razie ma tylko gryfia różdżka ;P

El Fortuno
23-07-2011, 16:20
walnie Cię ktoś z gryfiej to mu powiedz jak chcesz bić fizycznie to sobie resa na woja zrób :D

Qwiker
23-07-2011, 18:07
Magowie również, choć na razie ma tylko gryfia różdżka ;P

Jastrzębia też.


Co do postu ZELLERA.
Powiedzmy, że nie widziałem woja z magią (choć widziałem, przykład z diablo 2 akurat pasuje idealnie)
Ale jeżeli chcesz iść tą stroną, to widziałeś maga z pełnej zbroi płytowej?

Jeżeli chcesz by woj nie mógł korzystać ze zdolności to zgodze się pod 3 warunkami:
1. mag nie może nosić ciężkiego eq jak ogrza zbroja
2. Woj powinien mieć dodatkowo tarczę
3, mag powinien też chybiać

powinno się zgadzać z twoimi ideologiami :)

Coni
23-07-2011, 18:39
Jastrzębia też.
To jaka ma zdolność? Nadanie statusu? :P

Yogi
23-07-2011, 18:50
jastrzebia ma refleks na 10 tur
gryfia zabiera mp przeciwnikowi
skrzydlata daje 5 tur refleksu

Coni
23-07-2011, 18:51
Ja wiem co która daje .. Tylko raczej chodzi o zdolności typu wyssanie many, większy hit im większe życie itd.

Qwiker
23-07-2011, 19:39
to inaczej.

Bronie wojownika mają zdolności.
Bronie maga mają statusy.

I mamy balans

Doktor Lewatywa
23-07-2011, 20:00
No właśnie. Magowie używają dodatkowych zdolności tracąc turę i mp, a wojowie mają (póki co) zatrucie, normalizacje, klątwę, i nie tylko bez straty mp i tury. Te punkty, które woj przeznacza na mp, rekompensują szczęście, w które daje mag.

Coni
23-07-2011, 20:11
Bez przesady, woj daje MP prawie tyle co mag jeśli chce używać dobrze zdolności. Do tego musi dać sporo więcej w lucka, a na dodatek mag mu może wyssać manę swoja zdolnościa ;>

Zreszta to nie temat o balansie profesji tylko o broni z MP i tego się trzymajmy. Na razie najciekawsza propozycja to mniejsze obrażenia w zamian za MP, przykładowo unikatowe rękawice.

Jaskier
23-07-2011, 20:19
To nie jest temat o balanscie, ale o wywazeniu... Wiec tematy sie pokrywaja=dobrze jest przedyskutowac rozwanie propozycje.

Yogi
23-07-2011, 22:45
Bez przesady, woj daje MP prawie tyle co mag jeśli chce używać dobrze zdolności. Do tego musi dać sporo więcej w lucka, a na dodatek mag mu może wyssać manę swoja zdolnościa ;>
no wlasnie .... o to biega i tu beda znow "wyrzuty sumienia"


Zreszta to nie temat o balansie profesji tylko o broni z MP i tego się trzymajmy. Na razie najciekawsza propozycja to mniejsze obrażenia w zamian za MP, przykładowo unikatowe rękawice.
tylko ze jak to sie mowi nie wydobrzysz kazdej osobie...
dasz im mp w zamian za slabsze obrazenia ?
czyli mam sie rozumiec to ze mag dalej bedzie swoim "wielkim" obrazeniem mnie walic (magowie nic nie bada miec zmienione) podczas gdy woj ma byc znow slabszy ?
bo rozumiem ze beda to rekawice , a rekawice sa slabsze chociazby od miecza... slabsze obrazenia, slabsze krytyki ....
co prawda daja +10% do celnosci
a co ze zdolnoscia/statusem ?



No właśnie. Magowie używają dodatkowych zdolności tracąc turę i mp, a wojowie mają (póki co) zatrucie, normalizacje, klątwę, i nie tylko bez straty mp i tury. Te punkty, które woj przeznacza na mp, rekompensują szczęście, w które daje mag.
....
powiem krotko....
na 30 lev przewaznie woj ma 50 mp...
to jest tak ....
3x trujacy atak i musze ladowac mane zeby skorzystac np 3xkrytyczny cios ?
wiec tez woj bedzie musial poswiecic ture na doladowanie many ...
normalizacja bierze 50 mp ? wiec po normalizacji musialbym uzyc mika many zeby skorzystac np w/w zdolnosci ...
a do tego chybienia ... ktore sa czestsze niz magowa jedna tura na doladowania many ...
ale to nie o to w tym biega temacie ...

Kots wczesniej napisal ze Mag powinien chybiac...
ja bylbym za ... ;) w koncu zanim sie wykona czar mozna zrobic unik :P

Coni
23-07-2011, 22:47
No obrażenia jak u rękawic czyli trochę mniejsze, w zamian otrzymuje się 10% celności i MP. Jeżeli to jest unikat można by wrzucić specjalną zdolność.

musaraj
23-07-2011, 22:55
Albo dać odpowiednio duży bonus do many.
Bonus x dawałby x/2 punktow statystyk, które można przeznaczyć np. na atak.
Do tego mamy + do celnosci.
Ew. mozna by dodac jakis mini status przy okazji.

Yogi
24-07-2011, 11:10
Albo dać odpowiednio duży bonus do many.
Bonus x dawałby x/2 punktow statystyk, które można przeznaczyć np. na atak.
Do tego mamy + do celnosci.
Ew. mozna by dodac jakis mini status przy okazji.


jak dobrze Ciebie zrozumiałem ...
to twoj pomysł wygląda tak...
1 pkt w bazowych daje więcej MP ?
bo jeżeli tak to jest jakaś parranoja w ogóle ... ponieważmag również bedzie miał zwiększony MP ..., a to oznacza, że bedzie mniej ładował mane,,,
Narazie wg mnie 2 opcje wchodzą do "dobrobytu" tej rozmowy ;)
1. Jak Coni napisał o rękawicach. Ale pod dwoma warunkami :
zwykłe dawały by bonus dodatkowy MP,
unikatowe rękawice - dawały MP + jakąs zdolność/status.
i chyba juz nawet wiem jaka :P
zeby gryfia różdzka nie zabierałą MP przeciwnikowi

Dlaczego tak ? otóż w różdzkach jest tak samo ... każda daje bonus MP, a unikatu dawają zdolność./status

Magowie w tej chwili nie powinni się chyba czepiać z tej opcji ;)

2. Mag musi również dawać w szczęscie zeby nie chybiał ....
chodź wolałbym druga opcje ;)

jest gdzieś podobny temat ... o grze luckerem,

jeszcze mam 3 opcje, np są w sklepie dla wojów ... Pewny cios ... krytyczny cios ... i tym podobne :P
może gdyby zwiększyć ilość razy użycia byłoby również "niezłym" pomysłem ?? ;)
i troszke tym zdolnościom obniżyć "zjadanie" MP ?

musaraj
24-07-2011, 16:45
jak dobrze Ciebie zrozumiałem ...
to twoj pomysł wygląda tak...
1 pkt w bazowych daje więcej MP ?
bo jeżeli tak to jest jakaś parranoja w ogóle ... ponieważmag również bedzie miał zwiększony MP ..., a to oznacza, że bedzie mniej ładował mane,,,
Narazie wg mnie 2 opcje wchodzą do "dobrobytu" tej rozmowy ;)
1. Jak Coni napisał o rękawicach. Ale pod dwoma warunkami :
zwykłe dawały by bonus dodatkowy MP,
unikatowe rękawice - dawały MP + jakąs zdolność/status.


Zwykłe już teraz nie są złą bronią.
na potworki rękawice są nie takie straszne, lecz do pvP nieprzydatne.
Wspomnę jednak o czesto używanym Skórzanym bacie (rękawice na 8 lv), który w porównaniu z innymi broniami na ten przedział lv (7-8) wypada całkiem nieżle.
Po dodaniu MP do każdych rekawic sprawi, że staną się one dosyć mocno, gdyż jak pisałem, przy x punktach statystyk dodanych do broni, mamy x/2 więcej statystyk bazowych (gdyż 1 pkt. bazowy daje 2MP).
co do mojego postu, pisałem alternatywę dla zdolności w rękawicach - jesli bonus MP w unikatowych rękawicach będzie dość duży, to zrekompensuje to całkowicie brak zdolności.

Yogi
24-07-2011, 19:02
Zwykłe już teraz nie są złą bronią.
na potworki rękawice są nie takie straszne, lecz do pvP nieprzydatne.
tutaj sie zgodze ...
do PVP sa koszmarne... a jakby dodac do tego ze beda one sluzyc tylko pvp to juz w ogole xD
Przypomnijmy jedno:
Obrażenia zadawane przez poszczególne bronie...
wszystko na 30 lewel:
miedziane rekawice: 290 atak 35 celnosc 10%
banicki miecz: obrazenia 319 / atak 39 celnosc 0 ??
skrzydlata wlocznia obrazenia 348 / atak 39/ celnosc -10%
ogrza mcaczuga obrazenia 348 / atak 42 / celnosc - 10% / szybkosc -4
a zdolnosci ?
no coz banicki miecz jak sobie sciagnie raz na jakis czas statusy to sobie sciagnie prawie zadnego pozytku z niego ;/ tak jest w moim przypadku chyba ze od szczescia to zalezy w statystykach ? i tez potrafi chybic ...
skrzydlata wlocznia fajna bron ... ale znow celnosc zabrana ... chociaz jezeli bedzie naklada statusy czesciej jak banicki miecz zdejmuje to lkepiej wlocznie uzywac - nie wiem bo nie uzywam
ogrza maczyga ,... no coz podobnie jak wlocznia tez calkiem fajna bron ... ale 15% przyswajania odebranego hp to chyba kpina ? ktos ise ubuerze na maga i odbierzecz mu 200 hp czyli nam da 30 hp ...

nie wiem czym sie kierowali "programisci" tej gry ;)
podsumuwujac ogrza maczuga jest ciezka wiec odbiera szybkosci i celnosc to rozumiem...
wlocznia lzejsza jak maczuga ... wiec szybkosci nie odbiera , ale celnosc zabiera to tez rozumiem
miecz ... celnosc rozumiem , szybkosc okej z koncu lzejsza jak wlocznia, celnosc no tez rozumiem w koncu mieczem sie chyba lepiej wojuje...
ale rekawice ? obrazenia rozumiem sa lekkie, celnosc tez rozumiem w koncu rekawice na rece sie zaklada poprawia sie celnosc :>
ale gdzie jest szybkosc ?




co do mojego postu, pisałem alternatywę dla zdolności w rękawicach - jesli bonus MP w unikatowych rękawicach będzie dość duży, to zrekompensuje to całkowicie brak zdolności.

zapominasz o gryfiej rozdzce...
bedziesz mial wiecej MP gryfia ci wezmie wiecej MP ...
i znow bedzie placz ...
ale fakt jest faktem ,,, jezeli nie w rekawicach to gdzie ?
Chcialbym zadac dwa pytanie:
1. czy ktos w ogole pojedynkuje sie w rekawicach ? ale tak naprawde a nie w jakiejs bojce na zwieszonym moscie ...
bo ja tylko widze, ze jak jest bojka na zwieszonym moscie , ktos ma zalozone rekawice to zaraz widac SOS bo sie tluamcza ze maja rekawice i nie maja szans ...

2. czy ktos w ogole wygrał w rękawicach PVP albo idzie na bossy ...
jeszcze kogos takiego nie widzialem ...

Podsumuwujac:
Jezeli bedzie dane rakwicom bonus w postaci MP to i tak bedzie placz...jak wyzej napisalem gryfia bedzie nam zabierac mp...
jezeli maja byc rekawice z dodatkiem MP ... to zeby nie bylo ...
Rekawice powinny wygladac tak:
obrazenia 290/ atak 35/celnosc +10/ oraz dodany speed.... dlaczego speed zwiekszyc na rekawicach ? otoz rekompensowalo to tym, ze sa slabe ataki, a mogly by wtedy dawac wojom double ataki ... czyli powiedzmy by bylo na poziomie miecza/wloczni
tak powinny wygladac normalnie ;>
i teraz do tego MP bonus + w uniakcie jakas zdolnosc/status + wieksze obrazenia ciut i pozostale staty ,,,

dalej jestem za tym by Mag chybial ... ;>
Edit : dopisalem :P 1 zdanie xD

Coni
24-07-2011, 19:16
Speed w rękawicach to też nie głupi pomysł. W unikatach dodatkowo MP albo zdolność, ale ja bym już preferował zdolność ;>

mnietuniema
24-07-2011, 20:16
Skoro w czerwcu - jak były darmowe resy - nie przerobiliście się na magów, to jednak woj nie może być tak słaby jakby to wynikało z pisanych tu postów...

Yogi
24-07-2011, 20:34
Skoro w czerwcu - jak były darmowe resy - nie przerobiliście się na magów, to jednak woj nie może być tak słaby jakby to wynikało z pisanych tu postów...

ja niedawno zaczalem grac w ta gre nawet nie weidzialem ze byl jakis reset statystyk...
Ale moje zdanie jest takie:
na pierwsza mete jakos to bylo bardziej wywazone...
na 30 levelu...no coz ...
mag jest lepszy....
i wlasnie chodzi o te MP co musimy dawac a nie w cos innego ...
nawet dobrego EQu nie ma na maga .... chyba ze ja o czyms nie wiem ...

Nyhariel
24-07-2011, 20:48
Mag nie jest lepszy. To zalezy od rozdania statystyk... ja wlasnie mysle nad tym, zeby zrobic reset z maga na woja. Jezeli nie umiesz pomyslec nad statami, dobraniu zdolnosci itp. to gwarantuje Ci, ze nawet jakbys gral magiem, to moglbys dostac od woja. Nie ma eq dobrego na maga? Przyznam Ci racje - chyba o czyms nie wiesz.

PS. Poza tym widze, ze zrobiles reset na maga, po czym znowu wrociles na woja :
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=11627588&vpid=16704&vtid=0

https://mfo3.pl/game/report.php?bid=11628174&vpid=16704&vtid=0

https://mfo3.pl/game/report.php?bid=11628500&vpid=16704&vtid=0

Wszystko w przeciagu 30min... tak wiec nie wysilaj sie z takimi postami.

musaraj
24-07-2011, 21:36
@Yogi
Już przy samym porównywaniu mini manipulacja ;)
Nie podałes topora, lecz co ważniejsze, porównałes unikaty ze zwykłym EQ.
Miedziana Buława w porównaniu z Unikatowa ma mniej ataku itd.
i napisałes, że miecz przy braku zmniejszonej celności może chybić, ale przy dalszych broniach, z odjetą celnością o tymk nie raczyłes wspomniec ;)
Dom tego co chwila kierujesz rozmowe na Gryfią Różdżkę.
Pomysł bonusu MP w rekawicach nie dotyczy dokładnie tego lvla, ale bardziej lvlów dalszych.
Do tego w mojej idei, rękawice wcale nie muszą powiększyc naszego stanu posiadania MP.
Załóżmy, że mamy 50 MP. W rękawicach (290 obrażeń, 39 ataku (tyle co miecz!)) jest bonus np. 16 mP. Załóżmy też, że mamy 65 w ataku (bazowe)
Skoro mamy 50 MP, mamy w bazowych 25 w manie. Po założeniu rękawic zyskujemy 16 w MP, wiec możemy zmniejszyć ilość pkt. bazowych w manie (o 8 pkt.) Dodajemy je do ataku.
Jeśli dobrze pamiętam wzór (poprawcie mnie w razie potrzeby) to Wartość ataku= obrażenia * atak/obrona .
Dla takowych rękawic, przy obronie przeciwnika na poziomie 78, mamy Wartość ataku = 290 * 112/78 = ok. 416 HP
Przy Banickim Mieczu mamy Wartość ataku = 319 * 104/78= ok. 425 HP , co jest dosyć niewielką przewagą, biorąc pod uwagę +10 % celności, lecz rekompensuje to z drugiej strony bonus.

podoba mi się jednak propozycja ze speedem, co by całkowicie wyrównało rekawice w porównaniu z innymi broniami dla wojownika.
Niestety, jest wieczorowa pora, a jutro wyjeżżam w ważnej sprawie do Genewy, wiec tą analizę narazie odłożę i ew. zostawię innym.

Yogi
24-07-2011, 22:04
Mag nie jest lepszy. To zalezy od rozdania statystyk... ja wlasnie mysle nad tym, zeby zrobic reset z maga na woja. Jezeli nie umiesz pomyslec nad statami, dobraniu zdolnosci itp. to gwarantuje Ci, ze nawet jakbys gral magiem, to moglbys dostac od woja. Nie ma eq dobrego na maga? Przyznam Ci racje - chyba o czyms nie wiesz.

PS. Poza tym widze, ze zrobiles reset na maga, po czym znowu wrociles na woja :
https://mfo3.pl/game/report.php?bid=11627588&vpid=16704&vtid=0

https://mfo3.pl/game/report.php?bid=11628174&vpid=16704&vtid=0

https://mfo3.pl/game/report.php?bid=11628500&vpid=16704&vtid=0

Wszystko w przeciagu 30min... tak wiec nie wysilaj sie z takimi postami.

ASH nie robilem reset statsow a zalozylem poprostu gryfia rozdzke... i bodajze magiczny pierscien +2

nawet Araiel o tym napisala
tam gdzie przy atakach byly czeste chybienia wraz z hitami zalozylem skrzydlata wlocznie ... i moje ubranie co dawalo w obrone magiczna widac wyraznie jak Araiel mnie double hity miala i to czesto xD

zauwaz ze nawet ani razu chyba nie nalozylem na Araiel zadnego statusu.... mam -25 na wlocznie co przy moim szczesciu chyba powinenem jej zalozyc i to pare razy ?

krotko mowiac:
moje statysy to zadna rewelacja i moge sie pochwalic:

HP77
MP25
Atak54
Obrona45
Atak magiczny10
Obrona magiczna47
Szczęście59
Szybkość63

te statsy mam caly czas nawet z gryfia rozdzka co mowiles o resecie moim ? ;)
musaraj:
Banicki nie ma celnosci 10% nie ma nic .... ma celnosc 0 ?
banicki prawie tez to samo co miedziany bo nie mow ze tak nie jest roznica jest w ataku az o 4 punkty na korzysc banickiego
+to ze zdejmuje statusy czasem..., ale chybic tez mozesz pozatym ten bonus w abnickim to tez jakby nie patrzec jakis "zart" bo dalej nie wiem czy to od szczescia w statystykach zalezy ?
czy od szczescia wlasnego ? bo dzis mialem bojke i ja komus sciaglem chyba z 2 czy 3 razy status a ten ktos inny mi sciagnal status z 5 razy ;>


Pozatym porownywalem ogolnie to co posiadam wiec nie wiem w czym problem chcialem tylko ukazac slabosci poszegolnych broni ... toporu nie posiadam zadnego wiec nie wiem ...




pozatym juz duzo wojow przemienia sie w magow na 30 poziomie ;> i nie zaprzeczaaj tu
krotko podsumuwujac :>

Nyhariel
24-07-2011, 22:26
"pozatym juz duzo wojow przemienia sie w magow na 30 poziomie ;> i nie zaprzeczaaj tu
krotko podsumuwujac :> "

Hmmm, ja jestem magiem, ktory obecnie kupuje zdolnosci i ekwipunek, zeby zrobic reset na woja. Teraz powiem Ci ciekawostke, wiecej jest wojow w top pvp niz magow.



Co do banickiego mieczyka, nie uwazam, zeby byl najlepszy do pvp, co wiecej uwazam, ze jest slaby ;)

musaraj
24-07-2011, 22:52
4 ataku to nie duża różnica??
wspomnę, że Topór jest bronią moim zdaniem minimalnie lepszą od miecza, a ma 3 punkty więcej ataku zrekompensowane brakiem 4 pkt. szybkości!
4 pkt. ataku to duża różnica, temu nie można zaprzeczyć.
To jest jakieś +2
Szansa na zdjęcie statusu to jakieś 15%. Co do twojego przypadku, polecam, https://forum.mfo3.pl/showthread.php?2853-Przypadek-prawdopodobie%C5%84stwo-statystyka
Do tego kiedys była szkoła, że banicki jest najlepszy - https://forum.mfo3.pl/showthread.php?1966-najlepsza-bro%C5%84-dla-woja-30lvl&highlight=okr%C4%85g%C5%82y https://forum.mfo3.pl/showthread.php?3659-Problem-z-broni%C4%85-!&highlight=okr%C4%85g%C5%82y https://forum.mfo3.pl/showthread.php?3310-Bro%C5%84&highlight=okr%C4%85g%C5%82y

Yogi
24-07-2011, 22:54
"pozatym juz duzo wojow przemienia sie w magow na 30 poziomie ;> i nie zaprzeczaaj tu
krotko podsumuwujac :> "

Hmmm, ja jestem magiem, ktory obecnie kupuje zdolnosci i ekwipunek, zeby zrobic reset na woja. Teraz powiem Ci ciekawostke, wiecej jest wojow w top pvp niz magow.
w ktorym miescu ?
powiedzmy sobie liste top 10....zadna tajemnica


1 Ksiliath p. 32 - mag
2 Weronika p. 31 - mag
3 Qwiker p. 31 - woj
4 Adeaem p. 16 - woj poczekajmy do 30 poziomu ?
5 Jaskier p. 31 - mag
6 Marudero p. 31 -mag
7 DiEoXiS p. 32 - woj
8 misiopysio p. 16 - woj poczekajmy do 30 lev ?
9 Flower p. 30 - woj
10 Praksyteles p. 30 0 mag ?
11 YankeSs p. 27 - mag
12 Invoker p. 14 - woj
13 DeAtH RaiN p. 22 - mag
14 MaX Zino p. 32 - mag
15 Nomi p. 25 - mag

w ktorym miejscu jest wiecej wojow ? XD

mowie o pvp manualnej nie wiem jak wyglada auto :>


Co do banickiego mieczyka, nie uwazam, zeby byl najlepszy do pvp, co wiecej uwazam, ze jest slaby ;)
z tym tez sie zgadzam ;)
do banickiego bym dodal speeda roewniez ... w koncu banicki set sie tym wyroznial :P
banicki plaszcz dawal speeda, buty dawaja speeda, kapelusz tez daje chyba speeda :P wiec czemu nie miecz... ale coz wszystkiego w tej grze nie wolno miec ;)

Nyhariel
25-07-2011, 00:09
top10 pod wzgledem rankingu, a nie listy rankingowej - polecam szukajke. Luknij sobie top20 w tej szukajce. Dziekuje.

PawełxD
25-07-2011, 15:51
mi to pasuję żeby wojownik miał mp w broniach

Tysiek
25-07-2011, 15:54
El fortuno nie powtarzaj się ja założyłem już taki temat a więc ten temat do zamknięcia

Tysiek
25-07-2011, 16:02
założyłem ostatnio w propozycja temat propozycja i napisałem tam coś takiego: Proponuję aby w broniach wojownika też była dodawana mana . Na pewno dużo mniej mp niż u maga.Bo głupio jest kiedy wojownik traci 2 lv w statykach po to żeby dodać do many a ta mana mu jest potrzebna tylko czasami .To kto zmienił nazwę i przyłączył mój temat do jego tematu?ludzie tak się nie robi!!!!!!!!!!

Loco
25-07-2011, 16:04
Tak się składa, że w tym temacie są połączone 3 różne tematy dotyczące tego samego i jako pierwszy ten temat poruszył El Fortuno. Więc się tak nie spinaj.

Co do tematu, ciekawe propozycje są zawarte tutaj (forum.mfo3.pl/showthread.php?4388-Gra-luckerem) m.in. to, że mag także zacznie chybiać co spowodowałoby, że ten z kolei musiał by więcej dawać w szczęście. Warto się przyjrzeć też tamtym opcjom.

El Fortuno
25-07-2011, 22:13
El fortuno nie powtarzaj się ja założyłem już taki temat a więc ten temat do zamknięcia

Oj chyba widzisz daty postów więc czego sapiesz? jak już ktoś inteligentny zauważył złożyłem tą propozycję jako pierwszy :) rusz głową to naprawdę nie boli :) nie pisz głupot tylko wypowiedz się w związku z propozycją :)

Yogi
26-07-2011, 17:09
Ponowie nie schodzmy jzu z tematu ;)
wiec tak jeszcze sie cos zapytam ;)
jezeli ... by wprowadzono takie rekawice :)
czyli obraznia+atak+mp+speed
chociaz nawet bez speed ;> no i w unikatach jakas zdolnosc ?
tak mi sie jedno nasunelo ....
czy nie powstala by nowa profesja w tej wersji gry tzn chodzi o hybryde ...
tu walic normalnie z rekawic caly czas ...
a tu ciach walic w ostatecznosci z magii....
czy bylby sens wtedy grac taka hybryda ?

Nyhariel
26-07-2011, 17:26
Ale po co woj atakujacy z rekawic mialby atakowac z magii? MP by dawalo mozliwosc wojownikowi uzywaniu zdolnosci, a nie musialby tyle w mane pakowac.

Jaskier
26-07-2011, 17:27
Na dodatek woj nie mialby za duzego ataku magicznego/zwyklego, bo musialby jakos te staty rozlozyc.

Yogi
26-07-2011, 17:49
no to wlasnie mowie :P
ze wtedy zamiast w atak dawac dawac w atak magiczny ...
reakwice maja atak statystycznie jak kazda bron
;)
bylly by faktycznie mniejsze obrazenia ... ale ktos sie ubiera dla nas na maga to walimy z fizyka :P ktos sie ubiera na woja a tu zonk walimy z magii.... ;)

PawełxD
29-07-2011, 11:29
Sama nazwa tematu nosi Bonus MP w broniach wojownika:W broniach wojownikach to po co piszecie że by w zbroi było dodawane mp?

Chaos
29-07-2011, 12:23
@up
Ponieważ mag też mogłby używać takiej zbroi.

mnietuniema
29-07-2011, 16:46
Jeśli bonus będzie w czymkolwiek innym niż broń do łapy woja - używać też tego będzie mógł mag, który albo będzie miał many na kolejne zaklęcie czy zdolność, albo da mniej w mp, a dopakuje powiedzmy w speeda. W obu sytuacjach płacz wojów gwarantowany ;)
Jeśli bonus będzie w broni - to woj będzie miał porównywalną ilość many z magiem. Logiczne?!

Poza tym "ktoś" tu zapomina, że bronie też mają swój balans. Nie można mieć super-hiper-wypasionego-scyzoryka-z-bonusem-do-wszystkiego.
Jeśli już cokolwiek kombinować to tak jak Yogi z rękawicami - słabiej biją, ale na anty mogą być ciekawą propozycją...

Jaskier
29-07-2011, 17:23
mntm przeciez juz mowilem, ze takiej broni odejmie sie atak, a da sie przykladowo bonus MP ;>
Trzeba po prostu taka bron dobrze wywazyc i przetestowac;]

mnietuniema
29-07-2011, 18:09
ta, tak...
Tomi już gdzieś wspominał, że ze zmianami trzeba czekać do upka,
ja tylko zwracam uwagę na "niektórych" testerów, którzy w czasie testów przeginają w lobbingu dla swojej profesji ;)