PDA

Zobacz pełną wersję : [P4] Poradnik: kiedy ragequittować podczas ścinania drzew



Patryk Szczęście
31-07-2020, 07:44
Myślę, że niektórzy już wiedzą o co chodzi.

proof
31-07-2020, 11:23
Edit:// Widząc po wynikach w ankiecie jaśniej określam instrukcję, że przy niefortunnym ścięciu w dolną część drzewa należy zamknąć przeglądarkę przed pojawieniem się interfejsu o niepoprawnym ścięciu drzewa.
Za wykorzystywanie błędów oraz informowanie innych graczy o sposobie ich uzyskania możesz zostać ukarany więc się ogarnij.

Patryk Szczęście
31-07-2020, 11:34
Nie sądziłem, że wykorzystanie tego błędu wpłynęło w znacznym stopniu na korzyść gracza, jednak mogłem się mylić. Najserdeczniej przepraszam, chciałem głównie pokazać, jak znaleźć ten błąd, żeby można było się nim zająć.

Antybristler II
31-07-2020, 12:12
Nie sądziłem, że wykorzystanie tego błędu wpłynęło w znacznym stopniu na korzyść gracza, jednak mogłem się mylić. Najserdeczniej przepraszam, chciałem głównie pokazać, jak znaleźć ten błąd, żeby można było się nim zająć.

No aktualnie to ma znaczenie, bo jest wyścig o artefakt.

Patryk Szczęście
31-07-2020, 12:19
No aktualnie to ma znaczenie, bo jest wyścig o artefakt.

Kompletnie na to nie zwróciłem uwagi. Już edytuję.

herbatoholik
31-07-2020, 14:07
Raczej absolutnie bez sensu - kiedy wiesz że nie trafisz po animacji to logicznie wiesz kiedy trafisz. Skoro wiesz kiedy trafisz to raczej nie sądzę byś kiedykolwiek pomylił się więcej niż raz przy ścinaniu drzewa. To nie jest w ogóle trudna mechanika.

Fresher
31-07-2020, 16:10
Raczej absolutnie bez sensu - kiedy wiesz że nie trafisz po animacji to logicznie wiesz kiedy trafisz. Skoro wiesz kiedy trafisz to raczej nie sądzę byś kiedykolwiek pomylił się więcej niż raz przy ścinaniu drzewa. To nie jest w ogóle trudna mechanika.

Mi po kliknięciu zatrzymuje się od razu, leci przez jedno pole lub nawet czasem dwa pola dalej (zupełnie losowo). Wiec błąd w tym przypadku miałby sens.

Antybristler II
31-07-2020, 17:02
Ja klikam 2x szybko enter i zdaje mi się, że wtedy szybciej załapuje.

herbatoholik
31-07-2020, 18:51
Mi po kliknięciu zatrzymuje się od razu, leci przez jedno pole lub nawet czasem dwa pola dalej (zupełnie losowo). Wiec błąd w tym przypadku miałby sens.

To ile pól przeleci strzałka po zatrzymaniu jej jest uzależnione od tego z jaką szybkością się porusza, więc jak najbardziej można to wyczuć. Jeżeli niechcący się pomyliłeś i uderzyłeś w dolną część drzewa, to rób tak by następny teoretyczny błąd wyszedł w górnej części - po prostu klikaj enter gdy strzałka leci w górę, a nie w dół. Jeżeli ktoś nie ma medycznie stwierdzonego imbecylizmu to jest w stanie ścinać drzewa z dokładnością około 100%.

No i co do tematu - niby błąd, raczej nie do poprawienia bez zmieniania całej mechaniki więc po prostu bym zignorował. I tak nie wprowadza żadnych większych ułatwień.

Clover
31-07-2020, 18:56
To ile pól przeleci strzałka po zatrzymaniu jej jest uzależnione od tego z jaką szybkością się porusza, więc jak najbardziej można to wyczuć. Jeżeli niechcący się pomyliłeś i uderzyłeś w dolną część drzewa, to rób tak by następny teoretyczny błąd wyszedł w górnej części - po prostu klikaj enter gdy strzałka leci w górę, a nie w dół. Jeżeli ktoś nie ma medycznie stwierdzonego imbecylizmu to jest w stanie ścinać drzewa z dokładnością około 100%.

No i co do tematu - niby błąd, raczej nie do poprawienia bez zmieniania całej mechaniki więc po prostu bym zignorował. I tak nie wprowadza żadnych większych ułatwień.

Ścięcie zależy też od prędkości internetu. Lag może opóźnić ścięcie drzewa nawet o cały odcinek.

herbatoholik
31-07-2020, 20:18
Ścięcie zależy też od prędkości internetu. Lag może opóźnić ścięcie drzewa nawet o cały odcinek.

Udostępnij internet z telefonu, który praktycznie zawsze ma stały ping i dolicz go w granicę błędu, nadal nie powinno być dużego problemu. Mając +/- 100 pingu, 3 dni z rzędu ściąłem wszystkie drzewa bez żadnego źle ściętego. Błędy się zdarzają, wtedy po prostu rób tak by ewentualna kolejna pomyłka była po przeciwnej stronie.