PDA

Zobacz pełną wersję : Złoty Pył



DEWASTATOR Leon Full
23-07-2020, 17:01
Zakończyłem jako pierwszy w grze quest z Złotym Pyłem, nawet aktywowałem już pierwszy który dostajemy za darmo. Wracam do krasnoluda i widzę możliwość kupienia w sklepie pyłu za jedyne 25MF/sztuka. Przeliczając MFy na gold, mogę za to kupić aż 16 srebrnych pyłów. I żałuję bardzo, bo chciałem mieć wszystkie portale na złoto, ale szanuję swoje pieniądze. Dlatego proponuję obniżenie tej ceny, do jakiejś rozsądnej. Póki co pytałem sporo osób i nie znam nikogo kto chciałby to za tyle kupić. Na pewno rozsądna cena zwiększy sprzedaż tego.

Koridor
23-07-2020, 17:18
Mógłbyś przedstawić obliczenia, z których wyszło Ci 16 srebrnych pyłów?

Mi wychodzi 7:
55k na 80 lvl za 1 mf na aukcji. 25 mf => 1375k.
180k średnia cena za srebrny pył na aukcji => 7.6 srebrnych pyłów.
Z chęcią zobaczę Twoje dane.

SystemOfADown
23-07-2020, 17:21
Mógłbyś przedstawić obliczenia, z których wyszło Ci 16 srebrnych pyłów?

Mi wychodzi 7:
55k na 80 lvl za 1 mf na aukcji. 25 mf => 1375k.
180k średnia cena za srebrny pył na aukcji => 7.6 srebrnych pyłów.
Z chęcią zobaczę Twoje dane.

nie wiem skąd ci wyszło 55k za 1 mf, ale wystarczyło mi 5 sekund na targu żeby zobaczyć, że średnia cena punktów mf to 120k, a licytowane są w granicach 150-200k za sztukę (z uwagi na to, że jest upek)
a jeśli liczysz, że tyle się za nie dostaje bo taka jest chora prowizja to X D

Clover
23-07-2020, 17:28
nie wiem skąd ci wyszło 55k za 1 mf, ale wystarczyło mi 5 sekund na targu żeby zobaczyć, że średnia cena punktów mf to 120k, a licytowane są w granicach 150-200k za sztukę (z uwagi na to, że jest upek)
a jeśli liczysz, że tyle się za nie dostaje bo taka jest chora prowizja to X D

no cóż, jakby nie patrzeć, leon mówił o tym, ile złota za 25 mfów może zgarnąć, a nie ile złota na 25 mfów musiałby wydać. Także dane Koridora są mniej-więcej poprawne.

DEWASTATOR Leon Full
23-07-2020, 17:29
Liczyłem to raczej z pozycji gracza mającego złoto i chcącego kupić za nie MFy na Złoty Pył.
Średnia cena MFa = 120k
Średnia cena srebrnego = 180k = 1,5MF
25 MF / 1,5MF = 16.6 srebrnego pyłu.

Clover
23-07-2020, 17:30
Przeliczając MFy na gold, mogę za to kupić aż 16 srebrnych pyłów.

O to zdanie, mówi ono o przeliczeniu mfów na gold, nie golda na mfy.

Kim Chi
23-07-2020, 17:34
można dać 20 mf i 2 srebrne pyły potrzebne do wytworzenia

- - - - - - - - - -

a Pingwinowi/Wendigo srebrne pyły do dropu jeśli nie wypadają

Koridor
23-07-2020, 17:39
nie wiem skąd ci wyszło 55k za 1 mf, ale wystarczyło mi 5 sekund na targu żeby zobaczyć, że średnia cena punktów mf to 120k, a licytowane są w granicach 150-200k za sztukę (z uwagi na to, że jest upek)
a jeśli liczysz, że tyle się za nie dostaje bo taka jest chora prowizja to X D

Jak robisz Gold -> MF to tak, ale jak sprzedajesz MF na gold, to jest limit. Na 70 lvl jest 48k, więc na 80 lvl chyba jest około 55k.

- - - - - - - - - -


Liczyłem to raczej z pozycji gracza mającego złoto i chcącego kupić za nie MFy na Złoty Pył.
Średnia cena MFa = 120k
Średnia cena srebrnego = 180k = 1,5MF
25 MF / 1,5MF = 16.6 srebrnego pyłu.
Okeeej. To już inna sprawa. Zmyliło mnie: "Przeliczając MF na gold" :D
W powyższym przypadku zgadza się z tym co mówisz. Dużo traci się na takiej podwójnej rotacji MFami.

Clover
23-07-2020, 17:40
można dać 20 mf i 2 srebrne pyły potrzebne do wytworzenia

- - - - - - - - - -

a Pingwinowi i Wendigowi srebrne pyły do dropu jeśli nie wypadają

Jak dla mnie za dużo tych srebrnych pyłów by było. Jednakże samo zastąpienie części ceny srebrnymi pyłami jest ciekawym pomysłem.



Co do jeszcze kwestii tego, że leon chcesz mieć wszystkie portale złote: złoty pył to usługa premium, która ma być udogodnieniem przy docieraniu do konkretnych, często używanych portali, jej głównym celem nie jest zastąpienie srebrnych pyłów.

Koridor
23-07-2020, 17:45
Ładowanie we wszystko złotych pyłów i tak jest strasznie nieekonomiczne (nawet ładowanie srebrnych pyłów). To już raczej zabawa dla osób stawiających przed sobą jakieś tam własne cele do osiągnięcia, a taka zabawa często jest droga.

Cena 25 mf za złoty pył porównując do usługi kupna energii (500 eny za 25 mf) zwraca się po wykonaniu 125 teleportacji w dane miejsce. W miastach jest to całkiem fajna opcja.

Lisu aka wróciłem
23-07-2020, 17:53
Aktualnie niebieski pył kosztuje 1k, teleportuje jednorazowo za 5 energii, srebrny 180k i teleportuje nieskończenie wiele razy za 5 energii, a złoty 25mf i nieskończenie wiele razy za 1 energii. Skoro jest to koleiny upgrade to powinien się zwracać po przynajmniej takim czasie co poprzedni upgrade. Srebrny zwraca się po 180 teleportacjach w stosunku do niebieskiego. A więc aby zachować proporcję złoty pył powinien kosztować 45mf, ponieważ 100 energii kosztuje 5mf.

MasterOfPuppets
23-07-2020, 18:42
Skupiłbym raczej się na tym, po jakim czasie zakup pyłu zwróci się z dropu z określonego bossa.

Ciężko określić, czy w Nordii są aktywności na tyle powtarzalne, że opłaci się ten pył kupić.
Być może TP na Globala/Dungeona + jak mamy niskie progi eny to tp do mb upkowych.
Z powtarzalnych bossów są Lavos/Nixxly, przy czym dojście do obu to 1/2 pkt eny.

Patryk Szczęście
23-07-2020, 20:23
Cena 25 mf za złoty pył porównując do usługi kupna energii (500 eny za 25 mf) zwraca się po wykonaniu 125 teleportacji w dane miejsce. W miastach jest to całkiem fajna opcja.

Gdyby doładowanie eny i kupienie złotego pyłu były jedynymi usługami za MF, to rzeczywiście można powiedzieć że fajna opcja, zwraca się po kilku miesiącach. Jednak wszystkie inne opcje zdają się być bardziej opłacalne niż doładowanie eny, w zależności od upodobań konsumenta. Ja np. wolałbym 50 więcej limitu eny w zamian za złoty pył. I wracając do porównania tychże dwóch opcji, gracze ładują enę głównie by szybko wyexpić postać, więc złoty pył się wyklucza, bo działa na dłuższą metę.

A dla tych, co lubią sobie kolekcjonować i np. zaliczyć wszystkie złote portale, myślę, że wszystkie skiny albo max limit eny jest przyjemniejszy do kolekcjonowania.

Koridor
23-07-2020, 20:52
Gdyby doładowanie eny i kupienie złotego pyłu były jedynymi usługami za MF, to rzeczywiście można powiedzieć że fajna opcja, zwraca się po kilku miesiącach. Jednak wszystkie inne opcje zdają się być bardziej opłacalne niż doładowanie eny, w zależności od upodobań konsumenta. Ja np. wolałbym 50 więcej limitu eny w zamian za złoty pył. I wracając do porównania tychże dwóch opcji, gracze ładują enę głównie by szybko wyexpić postać, więc złoty pył się wyklucza, bo działa na dłuższą metę.
Nie zgadzam się. Dlaczego doładowanie energii, a złoty pył się wykluczają? Obie dążą do zwiększania zasobów energii. Doładowanie przez bezpośrednie zwiększenie tych zasobów w krótkim czasie, a złoty pył przez oszczędność tego zasobu w dłuższym czasie. Jak ktoś chce szybko wexpić postać to i tak głównie będzie opierał się o bonusy expa. Tak jak powiedziałeś wszystko zależy od upodobań konsumenta. Ty wolisz 50 więcej limitu, a osoby, które mają bardzo duży limit mogą woleć złoty pył w mieście.


Co do tematu. Osobiście uważam, że złoty pył ma "dobrą" opłacalność w bardzo wąskim zakresie zastosowań, zbyt małym na taki koszt. Stąd zagłosowałem na opcję 20 mf.

herbatoholik
23-07-2020, 21:46
Cena 25 mf za złoty pył porównując do usługi kupna energii (500 eny za 25 mf) zwraca się po wykonaniu 125 teleportacji w dane miejsce. W miastach jest to całkiem fajna opcja.
Tak samo używanie Srebrnego Pyłu "zwraca" się po użyciu teleportu 200 razy, jednak raczej większość zasila się srebrnym, nawet te które są używane maks. 100 razy

Koridor
23-07-2020, 21:56
Tak samo używanie Srebrnego Pyłu "zwraca" się po użyciu teleportu 200 razy, jednak raczej większość zasila się srebrnym, nawet te które są używane maks. 100 razy
Myślę, że Jestem przekonany, że większość graczy nie stać na tyle srebrnych pyłów i używają błękitnych ;)

herbatoholik
23-07-2020, 22:18
Myślę, że Jestem przekonany, że większość graczy nie stać na tyle srebrnych pyłów i używają błękitnych ;)

Większość z aktywnych 150 osób stać

Tensa Zangetsu
23-07-2020, 23:36
To może wprowadzić jakąś zmianę, że złoty pył dla portali w miastach byłby dużo tańszy? (tzn. tele z miasta A do miasta B) albo zostawić obecną cenę i ulepszył by on automatycznie wszystkie (w tym przyszłe) portale w miastach? oczywiście, mi też ta propozycja mimo wszystko średnio leży, ale chociaż byłoby zapewnione to między miastami, a reszta wg uznania i dla kolekcjonerów :>

Patryk Szczęście
24-07-2020, 01:23
To może wprowadzić jakąś zmianę, że złoty pył dla portali w miastach byłby dużo tańszy? (tzn. tele z miasta A do miasta B) albo zostawić obecną cenę i ulepszył by on automatycznie wszystkie (w tym przyszłe) portale w miastach? oczywiście, mi też ta propozycja mimo wszystko średnio leży, ale chociaż byłoby zapewnione to między miastami, a reszta wg uznania i dla kolekcjonerów :>

O ile ogarniam mechanikę to kolor kryształu jedynie miejsca docelowego decyduje tu o funkcji.

I nie sądzę, by tańsze portale specjalnie dla miast były korzystne dla twórców gry, bo tam jest największy popyt.

I o ile się nie mylę, to kupujesz pył, a nie portale, więc ustalenie różnych cen dla miejsc jest bezsensowne.

DEWASTATOR Leon Full
24-07-2020, 15:35
Aktualnie niebieski pył kosztuje 1k, teleportuje jednorazowo za 5 energii, srebrny 180k i teleportuje nieskończenie wiele razy za 5 energii, a złoty 25mf i nieskończenie wiele razy za 1 energii. Skoro jest to koleiny upgrade to powinien się zwracać po przynajmniej takim czasie co poprzedni upgrade. Srebrny zwraca się po 180 teleportacjach w stosunku do niebieskiego. A więc aby zachować proporcję złoty pył powinien kosztować 45mf, ponieważ 100 energii kosztuje 5mf.

Tak, tylko że to kosztuje prawdziwe pieniądze, a nie golda. Srebrny Pył ludzie by kupowali nawet jakby kosztował 300-400k - a tyle w pewnym momencie kosztował, bo jest za gold. Złoty natomiast jest za prawdziwy hajs. I nie wiem czy ktoś będzie chciał wydać 10 złotych na cały jeden złoty pył, który przydaje się tylko w 1 miejscu, w 1 sytuacji, kiedy można wydać to np. na bardziej uniwersalną energię lub jej limit. Pyły zwracają się na dłuższym dystansie, przyznaję, nawet 100MF by się w pewnym momencie zwróciło. Sęk w tym że ten dystans może być za długi dla przeciętnego gracza. I nie sądzę że Złoty jest upgradem tej samej rangi dla Srebrnego, co Srebrny dla Błękitnego. Srebrny nad Błękitnym ma sporą przewagę, bo jest na stałe i nie trzeba go aktywować milion razy, po prostu nie trzeba o tym myśleć że trzeba aktywować błękitny. Tutaj mamy po prostu oszczędność energii, bez porównania.

Ale ja nie o tym. Myślałem sporo o tym od wczoraj i zastanawiałem się nad sporym kompromisem. Jeśli administracja nie chce obniżyć ceny MFów, może po prostu zrobić tak jak na Walentynki, lub u Strażnika Wyspy? 25 MF, albo równowartość w goldzie. Wydaje mi się że gracze chętniej kupią za golda niż za MFy, nawet równowartego. Wciąż jest warty tyle samo, zwiększa się sprzedaż, a przy okazji odchodzi złoto z gry.

Czekam w każdym razie na odpowiedź administracji, jak i graczy na temat tego drugiego pomysłu.

proof
25-07-2020, 00:18
za Administrację: Cena zostaje.

Poza tym ciężko mówić o braku zainteresowania jakąś usługa w momencie, gdy dostęp do niej ma mniej niż 5 osób.