PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczne klimatyczność?



Gortalon
16-07-2011, 00:33
Witam ;)

Co myślicie o tym aby na chacie gry i forum wprowadzić stałe słowa które automatycznie zamieniają się w inne, np. wulgaryzmy w bardziej klimatyczne ( jak wiecie przeklinać można klimatycznie )

Jak zwiększyć klimatyczny poziom gry? Otóż bardzo prosto! Zacznij od siebie!

1.Zamień często używane zwroty na bardziej klimatyczne!

Oto lista:


Siemka, elo, heja, cze / Witam, pozdrawiam!, kłaniam się!, witajcie, czołem, bądź pozdrowiony!
Narka, papsy, dozo i tego typu / do zobaczenia, bywajcie, żegnam, na razie
Priv / osobiste spotkanie, rozmowa, w cztery oczy, bez świadków
Profa / profesja, kunszt, zawód, zajęcie, rzemiosło, fach
Expić / zdobywać doświadczenie, rozwijać się, uczyć, kształcić, szkolić, trenować
Mobki / bestie, przeciwnicy, wrogowie, monstra, bandyci, poczwary, potwory, stwory
Mixy / mikstury, napoje leczące, preparaty, mieszanki, zioła lecznicze
Gracz / podróżnik, kompan, wędrowiec, waszmość pan, dama, rycerz, magiczka i inne odnośnie profesji
Cho / za mną, chodźcie, zapraszam!
Ok / dobrze, oczywiście, racja, niech tak będzie
PvP / pojedynek, starcie, walka, konfrontacja, wyzwanie
Impreza / uroczystość, świętowanie, przyjęcie, obrzęd, biesiada, uczta
Kolo, kumpel / towarzysz, przyjaciel, kamrat, druh, znajomy
Ded / nieprzytomność, nieświadomość
Resp / powrót potworów
Lvl / poziom wtajemniczenia, zaawansowanie w profesji...
Expowisko / teren, miejsce ćwiczeń
Quest / zadanie, misja, obowiązek, wyprawa, przygoda
K / tysiąc
M / milion
Outfit / strój, odzienie, szaty, okrycie, wygląd
Loot, stuff / trofeum, zdobycz, łup
Nick / imię, miano, tytuł, sława
Być na forum / zamyślić się, być nieobecny duchem
Chat / rozmowa, konwersacja, dialog
Edytować / nanieść poprawki, poprawić, polepszyć
Eq / wyposażenie, ekwipunek, oręż
Grp / dołączyć, zgrupować się, walczyć wspólnie, razem, ramię w ramię
Zap / bycie przyjacielem, znajomym
Server /świat
Noob /burak, prostak
Newbie / niezorientowany, żółtodziób, początkujący




2.Jak dobrze wiecie (niektórzy może jeszcze nie) - bluzgać można ładnie i kulturalnie!
Oto lista synonimów i wyrazów bliskoznacznych do słowa idiota.




gamoń
czereśniak
nicpoń
leszcz
utrapieniec
gawrosz
niegodziwiec
łajdak
nikczemnik
drań
kanalia
nędznik
podlec
kreatura
szubrawiec
ciarach
pifax
bebok
trylobit
tubylec
partacz
sierściuch
szaszek
majloch
łgarz
brzydal
locha
kreton
fajfus
gwierd
pucyk
bęcwał
psotnik
paskud
blągwa
baquażan
patałach

3.Mniej ważne lecz również pomocne będzie zastąpienie emotków znakowych na klimatyczne:



:) – *Uśmiecha się.*
;) – *Puszcza oko.*
:D – *Śmieje się.*
;D – *Śmieje się.*
xD – *Śmieje się rubasznie.*
:( – *Robi smutną minę.*
;( – *Zaczyna płakać.*
:P – *Wystawia język.*
;P – *Wystawia język.*
:o – *Robi zdziwioną minę.*
;o – *Robi zdziwioną minę.*
:* – *Całuje.*
;* – *Całuje.*
lol – *Śmieje się głośno.*
:[ – *Robi obrażoną minę.*
;[ – *Robi obrażoną minę.*
:> – *Robi chytrą minę.*
;> – *Robi chytrą minę.*
:< – *Robi pokrzywdzoną minę.*
;< – *Robi pokrzywdzoną minę.*
:/ – *Krzywi się.*
;/ – *Krzywi się.*
:] – *Robi zadowoloną minę.*
;] – *Robi zadowoloną minę.*
:X - *Zamyka buzię.*
;X - *Zamyka buzię.*
:O – *Robi zdziwioną minę.*
;O – *Robi zdziwioną minę.*
;3 - *Robi słodką minkę.*
:3 - *Robi słodką minkę.*
^^ - *Mruży oczy i uśmiecha się.*
*_* - *Robi zachwyconą minę.*
*.* - *Robi zachwyconą minę.*
O.o - *Robi zszokowaną minę.*
o.O - *Robi zszokowaną minę.*

Jeśli poradnik się spodoba, napisze część drugą *Śmieje się*

Jaskier
16-07-2011, 00:51
Ze ci sie chcialo...
W tej grze niestety nie ma juz takiego klimatu jak w OLDzie, nie przejdzie raczej ;)

ADIHC1
16-07-2011, 00:59
Połączyłem tematy i posty.

Co do propozycji - ciekawa, nawet mi się podoba. Jednak bardzo wątpię, żeby to miało szanse się przyjść w tego typu grze, która mimo wszystko idzie w ilość, nie jakość graczy.

Gortalon
16-07-2011, 01:10
ADIHC1 Czy nie mógł byś wrócić mojego tematu do poradników? Niech zostanie by ludzie poznali słowa których mogą używać.


Ps. Twoje słowa mnie przeraziły :/

ADIHC1
16-07-2011, 01:31
Nie, ponieważ nie uważam, żeby to się nadawało na poradnik.

I nie wiem czym się tutaj przerażać. Takie są po prostu realia. Rozwiązanie miałoby rację bytu w jakiejś niszowej grze RPG, a taką MFO3 na pewno być nie chce.

VaanDee
16-07-2011, 01:55
Mnie się pomysł podoba, chętnie widziałbym ten temat w poradnikach w bardziej rozbudowanej wersji.


-

Vito Corleone
16-07-2011, 01:58
Pomysł ciekawy aczkolwiek nie do końca podoba mi się, żeby system ingerował aż tak znacznie w moje wypowiedzi.
Najbardziej odpowiada mi pomysł z przekleństwami i emotikonami.

Mita bank
16-07-2011, 02:17
a mi tylko z przekleństwami ;]
reszta odpada z tego powodu ;)
Pomysł ciekawy aczkolwiek nie do końca podoba mi się, żeby system ingerował aż tak znacznie w moje wypowiedzi.

MaX Zino
16-07-2011, 11:12
Raczej nie przejdzie, ale dla nowych graczy pierwsza lista będzie z pewnością bardzo przydatna :D

Nyhariel
16-07-2011, 11:19
Klimat powinni tworzyc gracze i to oni powinni ja ksztaltowac. Inna sprawa jest to, ze 3/4 graczy jest niewychowana i nie znaja podstaw kultury...

Since
17-07-2011, 00:06
Klimat powinni tworzyc gracze i to oni powinni ja ksztaltowac. Inna sprawa jest to, ze 3/4 graczy jest niewychowana i nie znaja podstaw kultury...

Ashariel ciekaw jestem skąd masz takie statystyki :)

Jaskier
17-07-2011, 00:42
Jeny to sie mowi umownie, ale prawda jest taka, ze zdecydowana wiekszosc graczy to dzieci, ktore nie znaja podstaw kultury.

Nyhariel
17-07-2011, 01:44
Since, jak dojdziesz do ktorejs z kolei klasy podstawowki to dowiesz sie co to przenosnia, wtedy prawdopodobnie zrozumiesz, dlaczego tak napisalem. Do tego czasu wstrzymaj swoje zbedne komentarze.

Mita bank
17-07-2011, 02:24
czemu też sądzisz że Since jest z podstawówki, jakos nie widzę w jego profilu podanego wieku ;)
chyba że to tez była przenośnia, chociaż mi bardziej przypominało zbędny komentarz którym chciałeś mu dociąć ;)
Since zadał bardzo trafne pytanie, skąd masz te statystyki ;] może myślał że na poważnie przeprowadziłes jakieś ankiety, jednak to była przenośnia...
jest sporo graczy którzy nie rozumieją klimatu mfo, co gorsza ubliżają innych, czasem chwaląc sie tym na forum "jak mi zaproponował kupno ranq to go zwyzywałem i powyklinałem" itp., ale bez przesady :P nawet połowa taka nie jest (oceniam graczy z którymi ja rozmawiam/gram, widze na mapie, nie biorę pod uwage całości)

Nyhariel
17-07-2011, 05:48
Statystyki mozna jedynie wnioskowac po liczbie osob, z ktorymi sie ja przeprowadzilo/zaobserwowalo. Nie, nie zadal trafnego pytania... moze by je zadal gdyby napisal to w miare normalnie, jednak w jego pytaniu slychac, widac i czuc ironie. Nawet Jaskier wyzej to napisal. Mysle, ze jak jeszcze raz przeczytasz to pytanie, sam tez dasz rade zauwazyc. Tak czy siak, wiedzialbys za jakim klimatem teskni niestety mala juz garstka ludzi z mfo, gdybys gral w olda pare lat wczesniej. Dlatego tak ciezko patrzec na to co sie teraz w okol nas dzieje. Boze, widzisz i nie grzmisz? Nawiazujac do olda, kiedy administracja mfo z okazji Swiat Bozego Narodzenia (chyba, ewentualnie dnia dziecka) wypuscila olda na miesiac, paru uzytkownikow, w tym ja, mocno walczylismy by pozostal. Niestety gra nie zyskala wiekszego poparcia graczy mfo, i mimo ze zostala, nieliczni sobie "popykaja". Do czego pije? Do slow jednego z graczy, niestety nie pamietam kto to napisal... w kazdym razie, napisal, ze klimat z olda nie ma szans powrocic, bo uksztaltowali go gracze (dlatego tez na poczatku to napisalem), do czego dodal - a niestety obecni gracze to co innego. Nie wiem czego to kwestia, jakos w oldzie nie bylo takiego chamstwa, prostactwa jakie sie teraz panoszy, moze to w mniejszym stopniu zasluga braku czatu, sam juz nie wiem.

PS. Ja z tyloma osobami, z iloma zamienilem pare zdan (pomijajac znajomych) gwarantuje Ci, ze duzo wieksza liczba osob niz polowa, nie wie co to kultura. Moze to dlatego, ze walcze i czesto pytam o walki. Zdazaja sie tacy, ktorych zapytam "zawalczysz?" na co od razu dostaje odpowiedz "spier***** sku******" itp. popelniajac przy tym 30 bledow orgotaficznych. Natomiast jak czasami udaje mi sie dojsc do pytania "dlaczego" kiedy potencjalny przeciwnik odmowil walki, to dopiero sie zaczyna.

Ocenzurowalem ;)

Jaskier
17-07-2011, 11:52
Ash brak klimatu nie kwestia czatu, a zmiana mentalnosci dzieci, ktore widac w moim pokoleniu i u mnie-w coraz mlodszym wieku zaczyna sie picie, jaranie, kombinowanie jak zarobic nawet na czarno itd, taka smutna rzeczywistosc.

Nyhariel
17-07-2011, 12:32
Moze po prostu nie bylo to tak widoczne... wiesz co sie dzieje, jak ktos mi odmowi walki, po czym go zlapie? https://mfo3.pl/game/report.php?bid=10113369&vpid=15557&vtid=0 Zreszta mysle, ze jest on juz troche znany w tej wersji gry, przelewy rankingu itp. Zreszta nie wazne, takich osob jest na peczki https://mfo3.pl/game/report.php?bid=10923083&vpid=15557&vtid=0 identyczna sytuacja prawie. Przykladow moglbym dawac na prawde duzo, ale mysle, ze kazdy juz na to trafil. Przy okazji zapytam, czy za to rowniez beda kary? Bo w takim razie raport chyba jest dowodem, to nie to samo co screen.

Gortalon
17-07-2011, 13:12
Kompletny Off-Top. Nici z tematu!


DZIĘKI WIĘLKIE! eh