PDA

Zobacz pełną wersję : Zniesienie limitu slotów postaci.



Clover
28-05-2020, 20:54
Tak jak w temacie, proponuję zdjęcie limitu slotów. Oczywiście wciąż z rosnącą ceną za każdy kolejny slot, tak jak teraz. Tomi dużo zarobi, a ja będę mógł mieć 12 postaci, tak jak bym chciał, wszyscy wygrywają. Ofc oprócz biedaków, co będą narzekać, że p2w, bo jak odblokuję sobie mini, to mam ich więcej od nich.

Ew. wersja bardziej przychylna dla biedaków normalnych graczy, zwiększyć limit do np 10.

PS Propozycja jak najbardziej na poważnie. Pisałem ją tak, że jakiś mod mógłby uznać, że trolluję, ale serio byłoby spk, gdyby to wprowadzić, a pewnie nie ja jeden bym dokupił więcej slotów, bo żal mi kasować stare postki.

Azekar
28-05-2020, 21:00
Wyborna propozycja. Zapewne nie skorzystam, ale na tak, bo i Tomasz zadowolony i gracze, którzy chcą mnożyć postacie, jak króliki.

DEWASTATOR Leon Full
28-05-2020, 22:06
Na tak, chociaż


Oczywiście wciąż z rosnącą ceną za każdy kolejny slot

W pewnym momencie cena byłaby astronomiczna, więc może 7 i każda kolejna po prostu 300/400/500 MF bez dalszego wzrastania.

Stara Gwardia
28-05-2020, 23:48
Na tak, chociaż



W pewnym momencie cena byłaby astronomiczna, więc może 7 i każda kolejna po prostu 300/400/500 MF bez dalszego wzrastania.

Chodzi właśnie o to, żeby nie każdy miał 12 postaci.
Na tak.

Pustka
29-05-2020, 11:53
Jestem za naprawdę to bardzo ciekawa i miła propozycja fajnie, by to można wykorzystać np: na dalszą fabułę, by każde postacie miały każdy lvl rankowy chodziasz dopiero w przyszłości jak będzie minimum max 100 lvl, ale oprócz tego i tak fajna propozycja

Hide
29-05-2020, 12:27
może komuś się przydać, posiadanie dużej ilości postaci było fajne

Gabrysxx
03-06-2020, 10:03
Jestem na tak, ja mg zrobić max. 3 postacie, a dalsze kosztują za mf

musaraj
03-06-2020, 10:14
Wstrzymuję się od głosu.

Z jednej strony nie ma problemu, bo szybki wzrost ceny ograniczy jakiekolwiek nadużycia. Z drugiej strony - nie wykluczy ich w całości. Limit slotów postaci to coś, w czym osobiście bałbym się grzebać, choć nie jestem w stanie jakoś logicznie wytłumaczyć czemu. Ot, instynkt samozachowawczy.
Poza tym dla mnie osobiście limit slotów postaci sprawia, że tę grę da się w pewnym sensie "ukończyć". Mając nielimitowaną liczbę postaci zawsze będziemy mieć kolejną do wyexpienia na max. lv
Co nie zmienia faktu, że to wciąż dobra propozycja.

MasterOfPuppets
03-06-2020, 10:52
Pod kątem PvP:
Na ten moment mamy 6 slotów:
1x na 20/30/40/50/65/80lv - nie da się zrobić już postaci na wszyskie przedziały + postaci pod jak najwyższy max lv.
Więc dodanie jednego slota byłoby chyba dość pożądane.

Pod kątem Fabuły:
Możliwość wykonywania jendnorazowych czynności dziennych więcej o x razy(w zależności od ilości postaci), ale:
a) Wymaga to ogromu zasobów - ubranie wszystkich postaci/czasu potrzebnego na wylevelowanie i środków
b) Z tego co widzę istnieje trend ograniczający akcje, blokujący na poziomie konta. Więc możliwości wykorzystania tego spadają. Chyba już minął czas, gdzie posiadanie dużej ilości postaci na max_lv daje wymierną przewagę. Tu chyba istnieje możliwośc abusowania pod kątem zwiększenia szybkości tworzenia nowych postaci i przechodzenia początkowej części fabuły dla relatywnie wysokich nagród za mały koszt eny. Ale czy zwróci to koszt chyba nawet tysięcy MF, wrzuconych w to?

musaraj
03-06-2020, 11:44
Pod kątem Fabuły:
Możliwość wykonywania jendnorazowych czynności dziennych więcej o x razy(w zależności od ilości postaci), ale:
a) Wymaga to ogromu zasobów - ubranie wszystkich postaci/czasu potrzebnego na wylevelowanie i środków
b) Z tego co widzę istnieje trend ograniczający akcje, blokujący na poziomie konta. Więc możliwości wykorzystania tego spadają. Chyba już minął czas, gdzie posiadanie dużej ilości postaci na max_lv daje wymierną przewagę.

Ten czas nie tyle minął, co jeszcze nie nadszedł. Jeżeli w Nordii będzie miniboss typu Jaszczur - czyli odnawialny bez respienia i do bicia już na 65 lv to osoby z wieloma postaciami na max lv wystrzelą ponad inne o kilka długości.
Teraz wiele postaci na max. lv nie daje tak dużo, bo EQ z bossów 24h nie jest wiele warte, zwłaszcza w porównaniu z EQ z bossów respionych, zresztą zarówno Bogini jak i Jaszczur to mocno rng bossy których nikt nie chce bić.

Tensa Zangetsu
03-06-2020, 19:21
Myślę, że limity można sukcesywnie zmieniać wraz z dodatkowymi aktualizacjami fabularnymi dodającymi nowe miasta, tym bardziej, że im dalej, tym te różnice będą coraz to bardziej widoczne

Eresmel
03-06-2020, 21:55
No ale z drugiej strony przedmioty staną się bardziej dostępne. Pamiętam jak ostatnio próbowałem złożyć sobie secik na 50, bodajże szukałem garudziej bransolety to dosłownie tygodniami nie mogłem się doszukać ani jednej takowej na aukcjach.

lejdis
04-06-2020, 08:44
Nie wiem jakim cudem nie mogłeś znalezć bransy garudy kiedy na targu jest tego pełno. A co do twojej wypowiedzi to jeśli każdy będzie miał 10 postaci 65lv i dziennie bedzie bił na każdej przykładowo żółwia/garu/boginie to łatwo będzie mógł zarobić, przez co zniechęcą się do gry nowi gracze ponieważ będą uważali że nigdy nie osiągnął nic.

bzdura, nic nie będzie można zarobić, bo będzie nadpodaż itemków a kupców niewielu, bo każdemu będzie z tylu postaci leciało. To co teraz jest na niektóre itemki 1-30 lvl +0/+1 że bardziej się opłaca sprzedawać od ręki u pociary niż sobie slota na targu blokować i liczyć na tych kilka tys ewentualnego zysku.

Clover
04-06-2020, 14:45
Tak jak mówiłem, jedynym sensownym argumentem przeciw tej propozycji jest liczba mini.
Jak dla mnie można by ograniczyć liczbę bić konkretnych mini dziennych do max. 6 na konto, ale to takie bawienie się w szukanie sobie powodów do tego, czemu propozycja za trudna do wykonania. Jak jestem w pełni za takim ograniczeniem, to nie uważam, że powinno być to robione na zasadzie "ALBO OGRANICZENIE, ALBO NIE WPROWADZAMY PROPOZYCJI".

Co do abusowania low lvli, teraz też można, czemu nikt oprócz Ciapka tego nie robi?

proof
04-06-2020, 14:54
Zamiast blokowania mini i innych upośledzeń postaci, które musimy dodatkowo kupić za niemałe kwoty, wystarczy po prostu zwiększyć limit, zamiast go usuwać. Myślę, że 8 spokojnie by wystarczyło – tak jak jest na serwerze testowym.

czemu propozycja za trudna do wykonania.
To akurat nie jest w tej chwili trudne ani nawet upierdliwe. Czasu też jakoś dużo nie zajmie bo i dotyczyłoby to zapewne mini w późniejszych miastach, bo przecież nie z Dilli.

Clover
04-06-2020, 17:14
Zamiast blokowania mini i innych upośledzeń postaci, które musimy dodatkowo kupić za niemałe kwoty, wystarczy po prostu zwiększyć limit, zamiast go usuwać. Myślę, że 8 spokojnie by wystarczyło – tak jak jest na serwerze testowym.

To akurat nie jest w tej chwili trudne ani nawet upierdliwe. Czasu też jakoś dużo nie zajmie bo i dotyczyłoby to zapewne mini w późniejszych miastach, bo przecież nie z Dilli.

Cóż, osiem to też zawsze coś, chociaż wciąż mało, biorąc pod uwagę, że osobiście bym zrobił już z 14 różnych buildów (z czego zaledwie jeden planuję na pvp). Proponowałem 10, bo nie wydaje mi się to jakoś niesamowicie przesadzone, a jednocześnie pozwala na wiele różnych sposobów gry. Jak MoP wspomniał, wszystkie przedziały pvp + max_lvl to już jest 7 postaci. Ale jeszcze ktoś może chcieć to wszystko powtórzyć drugą profesją? Te 3 więcej pozwoliłyby na: max_lvl2, pvp na maksymalnym 2 oraz jedną postkę na pvp niskolevelowym 2.

Tworzenie powiązania między kontem, a respem minibossów u postaci musiałoby zostać zrobione od zera (no bo w grze nie mamy nic funkcjonującego podobnie), więc przez tą "trudność wykonania" miałem na myśli potencjalny argument, że "no dałoby się, ale admin musiałby grzebać, więc tak w sumie, to lepiej nie robić".

musaraj
04-06-2020, 18:50
Do posiadania wielu buildów służy reset statystyk.

Clover
04-06-2020, 23:25
Do posiadania wielu buildów służy reset statystyk.

Nie pozwala on grać wieloma buildami naraz, a jedynie na zmianę.
Poza tym jak już zabiję Kalvadora buildem pod hitera i resetnę staty, to nie mogę go ubić ponownie w buildzie pod defera.

Clover
12-07-2020, 14:54
Odświeżam
Przy okazji, póki góra się nie wypowie na ten temat, to może by chociaż dodać jeden slot, skoro nowy poziom rankingowy pojawił się w grze?

Antybristler
12-07-2020, 15:32
Całkowite zniesienie zły pomysł, podniesienie do 8 bardzo dobry.

Patryk Szczęście
12-07-2020, 15:35
Trzeba uwzględnić ograniczoną mobilność przy zarządzaniu 12 kontami na raz. Energia jest dzielona między postaciami więc chodzenie na 24h mini to albo portalami tak do 5 portali albo na boso co trochę czasu zżera. Wielopostaciowcy nie mają lekko, w dodatku trochę zajmie maksowanie wszystkich postaci.

To tak tylko informacyjnie, co do głosu to się wstrzymuję.

Antybristler II
12-07-2020, 15:47
Trzeba uwzględnić ograniczoną mobilność przy zarządzaniu 12 kontami na raz. Energia jest dzielona między postaciami więc chodzenie na 24h mini to albo portalami tak do 5 portali albo na boso co trochę czasu zżera. Wielopostaciowcy nie mają lekko, w dodatku trochę zajmie maksowanie wszystkich postaci.

To tak tylko informacyjnie, co do głosu to się wstrzymuję.

Ale z drugiej strony nikt nikomu nie każe robić 12 postaci. Ale dla tych co chcą nie powinno być to blokowane.

Empiryk
13-07-2020, 15:55
Jeżeli ktoś ma na tyle czasu, to niech sobie z tego skorzysta, zresztą jest bardzo dużo zastosowań, a w dalszym ciągu tylko 400 energii dziennie + zapewne koszty w MF byłyby większe, więc i z tego byłby większy zysk dla developerów.

Clover
14-03-2021, 14:04
Odkopuję temat, wszedł przedział na 80 lvl, więc mając postać pod pvp na każdym poziomie rankingowym, nie ma slotu na postać fabularną. + wciąż uważam, że nieograniczona ilość slotów w niczym by nie zaszkodziła.

- - - - - - - - - -


Pod kątem PvP:
Na ten moment mamy 6 slotów:
1x na 20/30/40/50/65/80lv - nie da się zrobić już postaci na wszyskie przedziały + postaci pod jak najwyższy max lv.
Więc dodanie jednego slota byłoby chyba dość pożądane.

Pod kątem Fabuły:
Możliwość wykonywania jendnorazowych czynności dziennych więcej o x razy(w zależności od ilości postaci), ale:
a) Wymaga to ogromu zasobów - ubranie wszystkich postaci/czasu potrzebnego na wylevelowanie i środków
b) Z tego co widzę istnieje trend ograniczający akcje, blokujący na poziomie konta. Więc możliwości wykorzystania tego spadają. Chyba już minął czas, gdzie posiadanie dużej ilości postaci na max_lv daje wymierną przewagę. Tu chyba istnieje możliwośc abusowania pod kątem zwiększenia szybkości tworzenia nowych postaci i przechodzenia początkowej części fabuły dla relatywnie wysokich nagród za mały koszt eny. Ale czy zwróci to koszt chyba nawet tysięcy MF, wrzuconych w to?

.

Tatsumaru
14-03-2021, 14:38
Niech sobie będzie i 1000 postaci, ale pod uwagą, że w 1 przedziale pvp można mieć tylko 1 postać :) Dodatkowo walki między przedziałami nie blokują walką z tym samym graczem w innym przedziale.

Dodałbym jeszcze, że dana postać nie może nabijać lvl, jeżeli w następnym przedziale mamy postać. Uniknie to farmienie żetonów na milion postaci.

Clover
14-03-2021, 15:25
Niech sobie będzie i 1000 postaci, ale pod uwagą, że w 1 przedziale pvp można mieć tylko 1 postać :) Dodatkowo walki między przedziałami nie blokują walką z tym samym graczem w innym przedziale.

Dodałbym jeszcze, że dana postać nie może nabijać lvl, jeżeli w następnym przedziale mamy postać. Uniknie to farmienie żetonów na milion postaci.

Bez sensu. Blokowanie expienia nie powinno istnieć. Takie coś nawet w tej chwili nie mogłoby powstać, bo wielu graczy ma już teraz po kilka postaci na max lvlu.

Tatsumaru
14-03-2021, 15:33
Bez sensu. Blokowanie expienia nie powinno istnieć. Takie coś nawet w tej chwili nie mogłoby powstać, bo wielu graczy ma już teraz po kilka postaci na max lvlu.

no teraz nie, ale z kolejnymi upkami już tak :)

Tensa Zangetsu
14-03-2021, 15:48
No to może im dłuższy staż konta, tym więcej jest slotów postaci? (do jakiejś wartości 1:1, potem np. za 2 lata 1 slot)

DeAtH RaiN
14-03-2021, 18:13
Również jestem za wprowadzeniem dodatkowych slotów. Nie można obecnie być na każdym przedziale rankingowym z obecną ilością slotów bazowych, pomijając postacie fabularne.

Osoby, które chcą przechodzić fabułe na wiele ciekawych sposobów, też mają obecnie ograniczone możliwośći.

Nie mam nic przeciwko nieograniczonej ilości slotów(za darmo lub określoną kwote), ze względu na to, iż trzeba wiele czasu poświęcić by coś zdobyć i mieć dostęp do mini '24, a powinno w grze być tak, że właśnie za poświęcony czas jesteś nagradzany.

Nawet jeśli nie ma opcji nieograniczonej ilości slotów, to 7-8 byłoby mile widziane.

Tomi
16-03-2021, 00:07
Będzie dodana możliwość wykupienia 7 slotu.

Hajowskyy
16-03-2021, 00:18
Będzie dodana możliwość wykupienia 7 slotu.

Witam, odpowie mi pan na wiadomość prywatną?

DEWASTATOR Leon Full
16-03-2021, 00:25
Panie admin, ile ta 7 postać będzie kosztować?

Tomi
16-03-2021, 00:41
Witam, odpowie mi pan na wiadomość prywatną?
W swoim czasie. Mam niestety wiele zaległości.


Panie admin, ile ta 7 postać będzie kosztować?
Jeszcze nie wiem.

Hajowskyy
16-03-2021, 00:49
W swoim czasie. Mam niestety wiele zaległości.


Jeszcze nie wiem.

Czekam tydzien ;D

Antybristler
16-03-2021, 11:26
Dodatkowy 7 slot powinien być możliwy, gdy posiadamy przynajmniej 1 inną postać na 80 Lv.
A cena niech nie będzie wygórowana, tak na prawdę admin na tym zyska. Nowa postać = wbijanie poziomów i prawdopodobne doładowania. Za mniejszą cenę kupi usługę więcej graczy, jak będzie cena nierealna to ja pewnie nie kupię.

Clover
16-03-2021, 11:27
Będzie dodana możliwość wykupienia 7 slotu.

Cóż, to zawsze coś. A czy temat pozostaje wciąż do rozważenia, czy ten siódmy slot to taka definitywnie ostateczna zmiana?

- - - - - - - - - -


Dodatkowy 7 slot powinien być możliwy, gdy posiadamy przynajmniej 1 inną postać na 80 Lv.
A cena niech nie będzie wygórowana, tak na prawdę admin na tym zyska. Nowa postać = wbijanie poziomów i prawdopodobne doładowania. Za mniejszą cenę kupi usługę więcej graczy, jak będzie cena nierealna to ja pewnie nie kupię.

Moim zdaniem przyrost ceny powininen być taki, jaki był wcześniej. Ta usługa nie powinna być za tania, bo jednak 7 postaci to nie jest rzecz, która powinna być standardem u wszystkich graczy.

Altair
16-03-2021, 11:37
Moim zdaniem przyrost ceny powininen być taki, jaki był wcześniej. Ta usługa nie powinna być za tania, bo jednak 7 postaci to nie jest rzecz, która powinna być standardem u wszystkich graczy.

Standardowa odpowiedź na wszystko. Takim sposobem tylko dobijacie tą grę na każdym kroku. Później nie ma co się dziwić, że jest tylko 100 online i zarobek z gry prawie żaden.

Squadron
16-03-2021, 11:41
Pytanie po co komu tyle postaci.

Clover
16-03-2021, 12:04
Standardowa odpowiedź na wszystko. Takim sposobem tylko dobijacie tą grę na każdym kroku. Później nie ma co się dziwić, że jest tylko 100 online i zarobek z gry prawie żaden.

Jeśli gracz nie jest w stanie zapłacić za nową postać, to niech gra po prostu na starej? Nikt mu nie każe rzucać gry po wbiciu 80 lvla. Nie rozumiem co brak dostępu do siedmiu postaci ma wspólnego z małą ilością graczy.

- - - - - - - - - -


Pytanie po co komu tyle postaci.

Chociażby po to, by nie musieć usuwać postaci, by przejść jeszcze raz fabułę. Albo by nie musieć resetować statów, bo gracz ma ochotę mieć różne buildy, a nie ciągle tym samym grać.

Waleczna gwiazda
16-03-2021, 12:32
Pytanie po co komu tyle postaci.

Dla zysków, no bo po co? - Większa ena więcej eQ i gemów i zdolek

Luxferre
16-03-2021, 13:20
Dla zysków, no bo po co? - Większa ena więcej eQ i gemów i zdolek
Przecież bardziej opłaca się kupić większy limit energii, a eq, gemy i zdolności lecą głównie z minibossów, które z wyjątkiem gryfa, szczurołaka, orka i demona można bić 2-4 razy dziennie niezależnie od ilości postaci. Tak jak było to wspomniane wiele razy, ludzie tworzą postacie po to, żeby grać różnymi buildami i/lub na różnych poziomach.

Azekar
16-03-2021, 13:39
Pytanie po co komu tyle postaci.

Jedna postać na każdy z przedziałów lvlowych

Apollyon
16-03-2021, 14:26
Jedna postać na każdy z przedziałów lvlowych

+ jedna do fabuly, w sensie jakby ten 7 slot mial wejsc

- - - - - - - - - -


Przecież bardziej opłaca się kupić większy limit energii, a eq, gemy i zdolności lecą głównie z minibossów, które z wyjątkiem gryfa, szczurołaka, orka i demona można bić 2-4 razy dziennie niezależnie od ilości postaci. Tak jak było to wspomniane wiele razy, ludzie tworzą postacie po to, żeby grać różnymi buildami i/lub na różnych poziomach.

lub trzepac smoka weza wywerne gomeza kobre ogra zolwia garude jaszczura bogini nixxly lavosa, ew maszyne na 6 postaciach, jakis profit z tego jest (te pare pierwszych jak policzyc koszt tepa a wartosc eq arktosa to moze nie, wiec pieszo, a pieszo sie pewnie niewielu osobom chce na tylu postaciach ale still)

Antybristler
16-03-2021, 19:26
Nie można też przesadzać z liczbą postaci, bo będzie natworzonych mnóstwo postaci śmieciowych, doprowadzi to do patologii.

Antybristler II
16-03-2021, 20:12
Nie można też przesadzać z liczbą postaci, bo będzie natworzonych mnóstwo postaci śmieciowych, doprowadzi to do patologii.

Jakiej patologii? Nieużywane postaci nie robią przecież nikomu żadnej krzywdy. A jak ktoś chce płacić, żeby mieć ich więcej to nie powinno się tego zabraniać.
Zabawny jest też fakt, że Ty używałeś dodatkowych postaci tylko dlatego, żeby zajmować skradzione nicki :)