PDA

Zobacz pełną wersję : Zlikwidowanie barier poziomowych do niskopoziomowych lokacji



Luxferre
15-05-2020, 17:48
Proponuję usunąć blokady wejścia do niektórych lokacji przy zbyt niskim poziomie. Dotyczy to Wilczej Groty (totalny bezsens, zwłaszcza, że można wejść do Zapomnianej Świątyni oraz Groty Goblinów, które są o wiele trudniejsze), niższej części Lodowej Groty + Źródła Energii i jeśli dobrze pamiętam, to jeszcze Wiekowego Lasu.

Ewentualnie można je zostawić tylko dla graczy, którzy nie posiadają postaci z wyższym poziomem niż wymagany, ale nie wiem czy to jest wykonalne. A i tak nikomu te bariery nie są do szczęścia potrzebne.

nerrux
15-05-2020, 19:37
Przypadkowo na drugiej postaci gdy chciałem zejść expić na ognikach kliknełem,że chce jeszcze się podszkolić i miałem zablokowany dostęp do lepszego expowiska(no nie powiem troche frustracji z mojej strony było) na tak

Clover
15-05-2020, 19:44
Proponowane już kilka razy, wciąż jestem za, wciąż nie wejdzie, bądźmy realistami.
Likwidacja całkowita barier nie wchodzi w rachubę, bo tak jak obniżenie dmga, jaki zadają błyskawice, miało to ułatwić grę początkującym, poprzez prowadzenie za rączkę "tu nie wchodź, bo przegrasz i nie będziesz chciał już grać".
Ja bym proponował przekształcenie tych blokad na zasadzie tej z lodowej groty. Pojawia się ostrzeżenie, jeśli je przeklikamy, to mamy "karę" w postaci blokady, jeśli wybierzemy drugą opcję dialogową, to każdą blokadę można by pominąć.
Wypis wszelkich blokad poziomowych:
-Nanoko nie da questa z żabami graczowi poniżej 3 lvla (choć żabę idzie ubić solo na 1 lvlu)
-Mateusz nie da nam ubić gacków przed 4 lvlem (i tak jest to niemożliwe, ale barierka na siłę jak na moje)
-Mariusz nie da nam ubić galarety przed poziomem szóstym (wykonalne)
-Solidus nie wypuści nas z wioski przed poziomem szóstym (na piątym by starczyło, ale ta jedna blokada jest całkowicie fabularna, wpisuję ją więc tutaj tylko dla kompletności listy)
-Magus nie wpuści nas do wilczej groty przed poziomem 12
-(???) nie wpuści nas do lodowej groty przed poziomem 10
-Anzelm zatrzyma nas przed zejściem na dół groty, jeśli nie mamy 12 lvla, ale można mu powiedzieć, żeby się odczepił. Niestety, dopóki nie pokonamy Nimfy, to się nie odczepi, jeśli chodzi o źródło energii. Tak, możemy mieć 40 lvl i chcieć poexpić na plazmach, ale nie możemy, jeśli nie ubiliśmy nimfy (true story)
-P O T Ę Ż N Y Pogromca Tygrysów z Eternii, którego zaproszono aż na arenkę devos, blokuje nam wiekowy przed 12 poziomem.

Chyba wszystko, jak coś pominąłem, to dajcie znać, uzupełnię.

Luxferre
15-05-2020, 22:52
Proponowane już kilka razy, wciąż jestem za, wciąż nie wejdzie, bądźmy realistami.
W takim razie wnoszę o dodanie blokady do Zapomnianej Świątyni i Groty Goblinów :)

Hide
16-05-2020, 14:07
Twarda blokada jest bez sensu.
Przecież powiadomienie jednorazowe wystarczy.

Clover
16-05-2020, 16:04
Twarda blokada jest bez sensu.
Przecież powiadomienie jednorazowe wystarczy.

Prawda, ale argumentem twórców jest to, że gracze przeklikują dialogi (nie wiem więc, po co w to grają), co akurat jest prawdą, dlatego niektórzy nawet na 30 lvlu nie wiedzą o rzeczach, o których mówią npce w dilli, o czym się parę razy przekonałem. Dlatego moim zdaniem blokada taka jak na niższy poziom lodowej groty byłaby najlepszym kompromisem.

Hide
16-05-2020, 18:20
Prawda, ale argumentem twórców jest to, że gracze przeklikują dialogi (nie wiem więc, po co w to grają), co akurat jest prawdą, dlatego niektórzy nawet na 30 lvlu nie wiedzą o rzeczach, o których mówią npce w dilli, o czym się parę razy przekonałem. Dlatego moim zdaniem blokada taka jak na niższy poziom lodowej groty byłaby najlepszym kompromisem.

ale to też blokuje grę, jeśli wybierze się złą opcję
zresztą NPC mogą cały czas stać w tym samym miejscu i ostrzegać gracza przed wejściem
a no i niektóre blokady są wręcz śmieszne

musaraj
16-05-2020, 18:30
ale to też blokuje grę, jeśli wybierze się złą opcję


Tak, blokuje grę na 15 minut.

zresztą NPC mogą cały czas stać w tym samym miejscu i ostrzegać gracza przed wejściem

Nie wiem której części "wielu graczy nie czyta tego co piszą NPC" nie zrozumiałaś.

Clover
16-05-2020, 18:36
ale to też blokuje grę, jeśli wybierze się złą opcję
zresztą NPC mogą cały czas stać w tym samym miejscu i ostrzegać gracza przed wejściem


a no i niektóre blokady są wręcz śmieszne

No cóż, zgadzam się, ale raczej na usunięcie administracja się nie zgodzi, a na opcję pominięcia być może tak. A nie będzie to żadna blokada w gruncie rzeczy, jeśli gracz ma mózg, a nie epilepsję w ręce, że gra w grę fabularną po to, by przeklikiwać fabułę i tylko walić.


A z tym się zgadzam, poza gackami każda blokada blokuje dostęp do czegoś wykonalnego na niższym levlu.

Hide
16-05-2020, 22:28
Tak, blokuje grę na 15 minut.
a no tak, każdy ma energie na wbicie 2lvl na nimfe :)


Nie wiem której części "wielu graczy nie czyta tego co piszą NPC"
to niech zaczną ¯\_(ツ)_/¯
a i tak przecież pytają o pomoc z nimfom


No cóż, zgadzam się, ale raczej na usunięcie administracja się nie zgodzi
nawet jeśli, to i tak by nie weszło

zresztą dlaczego nie ma czegoś takiego na późniejszych poziomach? przecież sytuacja się powtarza, ale nikt nie ostrzega graczy przed zagrożeniem. czy w rpgu nie chodzi o to, żeby odkrywać wszystko, łącznie z tym że w danym miejscu mogą być silniejsze potwory?

nerrux
16-05-2020, 22:40
zresztą dlaczego nie ma czegoś takiego na późniejszych poziomach? przecież sytuacja się powtarza, ale nikt nie ostrzega graczy przed zagrożeniem. czy w rpgu nie chodzi o to, żeby odkrywać wszystko, łącznie z tym że w danym miejscu mogą być silniejsze potwory?

masz ostrzeżenie przed vivim,gdy probujesz przejść portalem lub wejsć do pokoju z nim gra ostrzega że znajdują się tam potwory o wyższym poziomie niż twój zalecany poziom:65 (jednak można tam wejśc przed 65,więc nie podchodzi to pod temat w sumie)