PDA

Zobacz pełną wersję : [Inne] Problem z odbiciem



SwiStakk
11-05-2020, 23:53
Mam problem z: Problem z odbiciem

Opis problemu:
Siemka mam problem/nurtujące pytanie
chodzi mi o zdolność odbicie patrząc na walki innych graczy gdy np: kalvador udeżył ich za 1200 hp oni odbiciem zadawali mu 1800
jak mi zadaje 1800 to odbijam w niego 1400 czy to jest spowodowane i dlaczego gdy odbijam to odbijam mu mniej

Bąblowiec pląsający
12-05-2020, 00:02
Bo masz mniejsze obrony. Wzór na obrażenia z odbicia:


Ostatnie_otrzymane_obrażenia*(0.333*Większy_z_de fów + mniejszy_z_defów) / (0.333*Większy_z_defów + mniejszy_z_defów))

EneDueRabe
12-05-2020, 05:07
Mam problem z: Problem z odbiciem

Opis problemu:
Siemka mam problem/nurtujące pytanie
chodzi mi o zdolność odbicie patrząc na walki innych graczy gdy np: kalvador udeżył ich za 1200 hp oni odbiciem zadawali mu 1800
jak mi zadaje 1800 to odbijam w niego 1400 czy to jest spowodowane i dlaczego gdy odbijam to odbijam mu mniej

Odbicie działa na takiej zasadzie ,że odbija ostatni zadany cios fizyczny biorąc pod uwagę deffy. Najlepiej abyś ubrał się full mag i wtedy próbował odbić.

Ashley
12-05-2020, 08:03
Ale jeśli ubrał by się full mag, to by odbijało jeszcze mniej. Odbicie działa na takiej zasadzie, że im więcej masz obrony tym więcej odbijasz.

Stara Gwardia
12-05-2020, 08:51
Ale jeśli ubrał by się full mag, to by odbijało jeszcze mniej. Odbicie działa na takiej zasadzie, że im więcej masz obrony tym więcej odbijasz.

Nie, wcale tak nie działa. Swojego czasu sporo odbijałem, więc polecam sposób EneDueRabe.

Ashley
12-05-2020, 09:07
No nie wiem czy odbijałeś, opis zdolności jest podobny do mojej odpowiedzi, przeczytaj dokładnie:
"Siła odbicia wzrasta, gdy odbijający ma większą sumę obron od przeciwnika."

Stara Gwardia
12-05-2020, 09:25
No nie wiem czy odbijałeś, opis zdolności jest podobny do mojej odpowiedzi, przeczytaj dokładnie:
"Siła odbicia wzrasta, gdy odbijający ma większą sumę obron od przeciwnika."

Zobacz na wzór na obrażenia z odbicia, znajduje się on 2 posty nad twoim, ale skoro to za dużo to nawet Ci podlinkuję. link (https://forum.mfo3.pl/showthread.php?41618-Inne-Problem-z-odbiciem&p=318054&viewfull=1#post318054)
Suma obron, czyli obrona i obrona magiczna się liczy.

EneDueRabe
12-05-2020, 20:20
Ale jeśli ubrał by się full mag, to by odbijało jeszcze mniej. Odbicie działa na takiej zasadzie, że im więcej masz obrony tym więcej odbijasz.

Obrona magiczna działa bardziej efektywnej od Obrony.

musaraj
12-05-2020, 21:29
Obrona magiczna działa bardziej efektywnej od Obrony.

Drobne uściślenie - niższa obrona działa bardziej efektywnie. Jak się pójdzie pod obronę magiczną, to zwykła obrona będzie efektywniejsza.

Clover
12-05-2020, 23:05
Drobne uściślenie - niższa obrona działa bardziej efektywnie. Jak się pójdzie pod obronę magiczną, to zwykła obrona będzie efektywniejsza.

Actually, to zależy. Jeśli zależy ci na współczynniku odbicia, to owszem. Jeśli na obrażeniach, to rosnąca obrona fizyczna przy reszcie statystyk stałej ZAWSZE będzie działać na niekorzyść.