PDA

Zobacz pełną wersję : Multikonta.



Chaos
13-07-2011, 17:20
System wykrywania multikont oznaczył następujące postacie jako potencjalne multikonta:
Xeron, Szreder

Prosimy o jak najszybsze usunięcie kont na których są te postacie.
Jeśli konta nie zostaną usunięte w najbliższym czasie, zostanie nałożona kara zgodnie z regulaminem.

Dodatkowo następujące postacie są oznaczone jako multikonto o dużej pewności:
Xeron, Szreder

Do czasu usunięcia tych kont energia na koncie będzie się odnawiać 2 razy wolniej.


Hmm jak mogę udowodnić że Xeron to konto brata?

Jaskier
13-07-2011, 17:27
Wlasnie, z ciekawosci tez spytam, jak udowodnic, ze ma sie brata, siostre, kuzyna etc?

Gansey
13-07-2011, 17:29
Nie umożliwiać im logowania się na swoim komputerze ;).

Domlam
13-07-2011, 17:30
WItam drodzy gracze.

Mam problem wylogowalo mnie z strony a gdy sie wlogowalem pisalo abym usunal konto mojego kumpla Akano ktury sie zalogowal raz na moim komputerze aby pokazac mi eq i nie wiem co mam zrobic konieczne bedzie usuniecie konta czy da sie cos zrobic? PRosze o szybkie odp i z góry dziekuje.

Tesshu
13-07-2011, 17:30
Witam!
Dzisiaj zaproponowałem bratu zagrać MFO 3 ;)
Wbił już 7 lvl. jak się zalogowałem to pokazał się komunikat


System wykrywania multikont oznaczył następujące postacie jako potencjalne multikonta:
Skyance

Prosimy o jak najszybsze usunięcie kont na których są te postacie.
Jeśli konta nie zostaną usunięte w najbliższym czasie, zostanie nałożona kara zgodnie z regulaminem.

Dodatkowo następujące postacie są oznaczone jako multikonto o dużej pewności:
Skyance

Do czasu usunięcia tych kont energia na koncie będzie się odnawiać 2 razy wolniej.

Postać Skyance została już usunięta. Mam pytanie, czy jest możliwość grania w dwóch ?

Ulv
13-07-2011, 17:31
nie wiem czy to dobre miejsce na tekiego posta, ale nie wiem gdzie można lepiej

a więc:
konto moje i moich kolegów zostały oznaczone jako potencjalne do multikonta

dlatego tak mogło się stać ponieważ gramy w kawiarence internetowej i mamy to samo ip

nicki postaci: moje(1 konto-5 postaci) Ulv, tarjei, archaniol, haldimir, bleeee i kolegów(rózwnież każdy 1 konto):
MysticLuk, Gengo, Fedek, Dragonka, twtwtewtewtew(chyba tyle-ta dziwna postać-ostatnia, i MysticLuk to postacie jednej osoby),
proszę o zrobienie czegoś z tym

Gansey
13-07-2011, 17:32
Nie, nie możesz grać na multikoncie w regulaminie jest jasno napisane.
"Każdy użytkownik zobowiązuje się posiadać maksymalnie jedno konto. Za konto użytkownika uważa się również konto nieużywane bądź czasowo zablokowane. "

Po za tym chyba za dużo tych tematów...

Gansey
13-07-2011, 17:34
Tak koniecznie musisz usunąć konto, gdyż w regulaminie jest napisane:
"Każdy użytkownik zobowiązuje się posiadać maksymalnie jedno konto. Za konto użytkownika uważa się również konto nieużywane bądź czasowo zablokowane."

Jest już jeden temat z tym problemem :
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?4138-MultiKonto

Doktor Lewatywa
13-07-2011, 17:34
A jak jest wspólny komp? Dobrze ze ja wygrzebałem mojego starego grata ;]

Tesshu
13-07-2011, 17:37
my mamy wspolnego kompa i chcemi grac razem, ale niestety nie mozemy ;/

Doktor Lewatywa
13-07-2011, 17:38
Zabić rodzeństwo i skasować im postacie - proste ;]

Fatal
13-07-2011, 17:38
Podzielcie sobie energię :P

Tesshu
13-07-2011, 17:39
Zabić rodzeństwo i skasować im postacie - proste ;]

Bardzo mądra odpowiedz. Na takim wysokim poziomie jak twoja kultura... ;/

Domlam
13-07-2011, 17:40
Ja mam problem taki ze kolega z daleka chcial mi pokazac swoje eq i sie wlogowal i sie wylogowal a po paru dniach czyli dzisiaj jest komunikat o multikoncie prosze zeby nie kasowac :P

Since
13-07-2011, 17:40
Ciekawe jak ja mam usunąć konto jak nie mam kodu bezpieczeństwa:(

Chaos
13-07-2011, 17:45
@up
Konto można też chyba usunąć za pomocą adresu e-mail.


@topic
To jak?
Jest jakaś możliwość udowodnienia że gra się z bratem/siostrą/kuzynką?
Bo 2x wolniejsza energia nie jest fajna ;/
No i jeszcze możliwość bana na 2 tyg za free.

minek
13-07-2011, 17:47
Skleiłem tematy o Multikontach.

Gansey
13-07-2011, 17:47
"Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie, żeby zapobiec karom dla graczy np. grających w jednej sieci osiedlowej (to samo IP)" Więc trzeba czekać na możliwość złożenia zażalenia ^^.

Doktor Lewatywa
13-07-2011, 17:47
Może powiązanie konta z jakimś portalem społecznościowym? Wiem że trochę durne :(

Nyhariel
13-07-2011, 17:51
Ludzie, po to mozna robic pare postaci, zeby mogl grac brat, siostra, pies, kot itp. Trudno, ze wspolna energia, ale trzeba sobie jakos poradzic.

Gansey
13-07-2011, 17:53
Ludzie, po to mozna robic pare postaci, zeby mogl grac brat, siostra, pies, kot itp. Trudno, ze wspolna energia, ale trzeba sobie jakos poradzic.

Wcale nie ^^
"Każde konto w grze jest własnością Usługodawcy, który użycza je do wyłącznego korzystania osobie, która je utworzyła. Zabroniona jest sprzedaż kont, jak również przekazywanie lub udostępnianie ich innym osobom. Z konta może korzystać jedynie osoba, która je utworzyła."

Marudero
13-07-2011, 17:54
No i mnie oczywiście też cudowny los spotkał.
Kuzyni którzy grali w mfo3 potem logowali się rzadziej z powodu braku u siebie neta, wpadli do mnie na kilka dni i logowali się na swoje postacie.
Dziś przychodzi mi wiadomość, że są to moje potencjalne multi i mam je usunąć.
I co ja mam niby teraz zrobić...

Jacek
13-07-2011, 17:56
Po pierwsze multikonta nie są wykrywane tylko na podstawie IP.
Po drugie jedno logowanie u kogoś nie spowoduje oznaczenia konta jako multi.
Po trzecie w przypadku gry na kilku kontach na jednym komputerze(powiedzmy, że wierzymy, że to brat, siostra i wujek) trzeba się pogodzić ze spowolnionym odnawianiem energii.
Jak będzie już panel gma, to może będzie można udowodnić istnienie brata i wtedy limit energii będzie cofnięty.

Seraventiis
13-07-2011, 17:56
Oj widzę że dużo osób teraz będzie miało problemy.. W tym ja, nie mogę mojego multi usunąć bo nie mam kodu a na tym koncie jest i tak już tylko 1 lvl nieaktywny ;o Może na 1 dzień wprowadzić żeby można było kasować konta bez kodu?

Fatal
13-07-2011, 17:57
Jednak ten wykrywacz multi to zły pomysł...

Gansey
13-07-2011, 17:58
Jednak ten wykrywacz multi to zły pomysł...

Według mnie bardzo dobry ^^. Krok bliżej do Panelu GM'a i większego porządku w grze :)
Ja nikomu nie dawałem się*logować na moim kompie i nie mam problemu ^^

Seraventiis
13-07-2011, 17:59
Pomysł dobry, nikt już multi mieć nie będzie.. Ale to oczywiste że teraz sporo ludzi ma problemy! Gdyby to było od początku większość (O ile prawdą jest to co piszą) Nie pozwolili by się zalogować na swoim kompie itp.

Gansey
13-07-2011, 18:00
Nie przesadzajmy - nikt nie zostanie niesłusznie ukarany ;)

Cytrynka
13-07-2011, 18:01
Też jestem za tym , żeby wprowadzić pomysł seraventiisa

Chaos
13-07-2011, 18:01
Wg mnie bardzo źle że system został dodany bez panelu.
na pewno wielu graczy zniechęci te 2x wolniejsze odnawianie energi ;/
Więc gra może stracić troche graczy, szczególnie jak na jednem komputerze gra cała rodzinka.

Miejmy nadzieje że na panel nie będziemy musieli czekać 2 tyg.

Marudero
13-07-2011, 18:04
Czyli ja teraz mam cierpiec bo kuzyni do mnie wpadli na kilka dni w odwiedziny i sie logowali na swoje postacie... tak?
A nie mozna sprawdzic ze logowali sie na swoich ip wbili tam 30poziomy i tylko kilka razy zalogowali sie na innym ip ostatnimi czasy u mnie? o.o
Przeciez to jest bezsensowne

Tomi
13-07-2011, 18:05
System działa na razie testowo - zbieramy dane do doszlifowania skryptów oznaczających multi. Wkrótce będzie też dodana możliwość usunięcia konta via e-mail.
Jeśli gra jest prowadzona tylko i wyłącznie z jednego komputera przez jedną osobę to nie ma powodów do obaw i na pewno nie będzie komunikatów.
Ponadto sporadycznie logowania innych osób (np. pojedyncze logowanie u kolegi) też nie powinny powodować komunikatów - na razie system nie jest jeszcze w tym względzie doskonały, więc mogą się zdarzać "fałszywe" oznaczenia. Niemniej jednak nawet pojedyncze powiązania będą czasowo blokowały walki o rank i handel - tak jak w przypadku postaci tego samego użytkownika.

Tak więc w najbliższym czasie kar jeszcze nie będzie (oprócz nałożenia ograniczeń na energię).

Gansey
13-07-2011, 18:06
Kolejny raz zacytuje.
"Każde konto w grze jest własnością Usługodawcy, który użycza je do wyłącznego korzystania osobie, która je utworzyła. Zabroniona jest sprzedaż kont, jak również przekazywanie lub udostępnianie ich innym osobom. Z konta może korzystać jedynie osoba, która je utworzyła."


Dura lex sed lex.


Nie wolno udostępniać swojego konta innym. Najlepiej grać ze swojego komputera, a jak kuzyn chce sobie u nas założyć konto to odesłać go do najbliższej kawiarenki internetowej ^^

Eldoth
13-07-2011, 18:06
Jak można odwołać się od decyzji?

Pozdrawiam

Jacek
13-07-2011, 18:09
W systemie był błąd i za dużo kont zostało oznaczonych jak multi. Teraz powinno już być lepiej. W każdym razie algorytm ciągle poprawiamy i na razie nie trzeba się obawiać, o ile to są tylko sporadyczne logowania na innych kontach.

Marudero
13-07-2011, 18:09
Baggy a czy ja pisze o zakladaniu konta przez mojego kuzyna na moim pc czy o kilkukrotnym zalogowaniu sie w celu zbicia energii?
Przeciez to roznica

Chaos
13-07-2011, 18:10
Tomi a możecie nam powiedzieć kiedy będzie ten panel GM?

Domlam
13-07-2011, 18:11
Po drugie jedno logowanie u kogoś nie spowoduje oznaczenia konta jako multi.

Jacek. Dlaczego jak tak mowisz ze nie odznacza tak to czemu mi odznaczylo to ktos byl zdenerwowany i akurat wypadlo na mnie czy to zwykle oklamywanie ?

Gansey
13-07-2011, 18:12
Po drugie jedno logowanie u kogoś nie spowoduje oznaczenia konta jako multi.

Jacek. Dlaczego jak tak mowisz ze nie odznacza tak to czemu mi odznaczylo to ktos byl zdenerwowany i akurat wypadlo na mnie czy to zwykle oklamywanie ?

Jest multum różnych powodów przez które mogło wykryć multi. Np. osiedlowe ip.

TuPaK
13-07-2011, 18:13
do adminów dostałem wykrycie o multi konto. prosze o uniewinienie mnie i mojego KUZYNA bo on do mnie przyjechał i gra na kompie siostry a ja na swoim .A ja z siorą mam taki sam IP. Tak jak na mojej prezentacji napisalem ze mu się komp zepsuł i gra narazie u mnie.kompa mu naprawią chyba za od tygodnia do 3 tygodni

Tomi
13-07-2011, 18:14
Na podstawie samego IP nie oznaczamy multi, ale mogą być ograniczone walki o rank i handel.

Seraventiis
13-07-2011, 18:14
A ja czekam na możliwość kasowania przez sam e-mail, bo mam lipę teraz..

Domlam
13-07-2011, 18:15
ja ma gorsza lipe zeby im sie 1pht odnowil to 13min noz ......... O_o

Eldoth
13-07-2011, 18:16
W systemie był błąd i za dużo kont zostało oznaczonych jak multi. Teraz powinno już być lepiej. W każdym razie algorytm ciągle poprawiamy i na razie nie trzeba się obawiać, o ile to są tylko sporadyczne logowania na innych kontach.

Od sprawdzanie chyba jest https://test.my-fantasy.net/start/index.php?redir=%2Fgame%2Findex.php

Rozumiem, że ograniczenie eny zostało cofnięte.

Pozdrawiam

Marudero
13-07-2011, 18:16
No i połowa graczy odejdzie i mfo3 nie przebije sie ;/
lipa

Gansey
13-07-2011, 18:17
No i połowa graczy odejdzie i mfo3 nie przebije sie ;/
lipa

Bez przesady ^^.
Może jednak warto to cofnąć i przetestować bez ograniczenia energii albo na testowym, bo widać wywołuje to ogromny chaos.

Jaskier
13-07-2011, 18:19
Dobra, trzeba poczekac na panel i dobrze. Wg mnie dobrze, ze wykrywacz multi jest testowany teraz, troche paniki sie zrobi, ale ludzie moze zaczna myslec o konsekwencjach multi...

Jacek
13-07-2011, 18:20
Niestety na serwerze testowym nie ma danych potrzebnych do testów ;]

Eldoth
13-07-2011, 18:20
Cicho.
Zmiany zostały cofniete.

Pozdrawiam

Domlam
13-07-2011, 18:20
Pisalli ze to moga byc pomylki a pomsylcie ze nieuczciwy gracz przykladowo małolat 9-12 lat obejrzeli taki komunikat przykladowo maja 30lvl wydali na to gre 100zł i zobaczyli ten komunikat i mysla ze juz nie da sie nic odkrecic bo nie wszyscy uzywaja forum ani niektórzy nie wiedza co to jest :P

TuPaK
13-07-2011, 18:20
no ja odejde jak nie mozna grzac z kuzynem na kompie siostry

Jacek
13-07-2011, 18:23
Pomyślcie o takich co mają 30 kont (są tacy), co przeczytali i je usunęli i rywalizacja jest bardziej uczciwa.
Nikomu nie przydzielono kary, więc nie ma jeszcze nad czym płakać.

TuPaK
13-07-2011, 18:25
Baggy dla ciebie dobry pomysł bo nie masz kuzynów , brta, siusr co u ciebie grają :P

Gansey
13-07-2011, 18:26
Baggy dla ciebie dobry pomysł bo nie masz kuzynów , brta, siusr co u ciebie grają :P

Mam brata, ale on gra na drugim kompie ^^

Nyhariel
13-07-2011, 18:26
Wg mnie bardzo źle że system został dodany bez panelu.
na pewno wielu graczy zniechęci te 2x wolniejsze odnawianie energi ;/
Więc gra może stracić troche graczy, szczególnie jak na jednem komputerze gra cała rodzinka.

Miejmy nadzieje że na panel nie będziemy musieli czekać 2 tyg.

Trudno, ze gra straci paru graczy... gracz musi byc swiadomy regulaminu, jezeli go nie przestrzega, musi sie go ukarac. Niby ma sie nie karac graczy, zeby gra nie stracila uzytkownikow...? Po cos regulamin zostal utworzony.

TuPaK
13-07-2011, 18:29
napisał BaGGy:Mam brata, ale on gra na drugim kompie ^^
Mam kuzyna ale on gra na kompie siostry

Since
13-07-2011, 18:31
Przydałoby się wprowadzić system usuwania konta bez kodu bezpieczeństwa...

Tomi
13-07-2011, 18:36
Przydałoby się wprowadzić system usuwania konta bez kodu bezpieczeństwa...

na dniach będzie wprowadzone.

Antybristler
13-07-2011, 18:48
Czyli obecnie jest tak, że jeśli jest wykryte multikonto, to jest ostrzeżenie i info, że energia odnawia się wolniej, a co za tym idzie -> więcej zakupów na odnowienie energii, a co za tym idzie tłumaczyć nie trzeba. Wszystko ściśle ma podłoże finansowe, czyli podsumowując: płacąc jesteśmy zwolnieni z obowiązku posiadania co najwyżej 1. konta :] Ciekawie to admin wykombinował ;>
Ciekawe ile tylko potrwa taka sytuacja, bo panel GMa będzie niezbędny w najbliższej przyszłości, gdy ilość multikont wzrośnie.

TuPaK
13-07-2011, 18:49
ej jak rozwiążecie problem z multi kontem brata,siostry lub osoby który weszły aby pokazać np eq Jak weszli na swojego konto na twoim IP.tak jak moja kuzyn na kompie mojego kuzyna

TuPaK
13-07-2011, 18:50
MapY czyli chodzi oto ze chcecie miec duza kasy a niezadowolonych klientów

Domlam
13-07-2011, 18:55
Tutaj niektórym graczam daja za free bana aby adminn nabil sobie kasy w realu ja tak to rozumiem.

Seraventiis
13-07-2011, 18:56
Uspokójcie się, nie oto chodzi a oto żeby ci którzy mieli multi wykasowali je pod groźbą wolniejszej energii..

"Jeśli konta nie zostaną usunięte w najbliższym czasie, zostanie nałożona kara zgodnie z regulaminem"

Jeśli nie wykasowali by multi tylko wypełniali energie za pomocą smsów i tak by "w najbliższym czasie" dostali bana

@Down:
To też do Cb

TuPaK
13-07-2011, 18:56
czyli chcecie miec duzo kasy a niezadowolonych klientów?

Domlam
13-07-2011, 18:57
w grach internetoeych garcze nie tylko patrza na gre jakosc fabule itp. ale oraz pomoc na forach i konkretnych odpowiedzi gdyby w regulaminie pisalo ze mozna dostac bana za to zeby admin mogl nabic sobie aksy w real to by nikt ale to nikt nie przyszedl !

ADIHC1
13-07-2011, 18:58
Czyli obecnie jest tak, że jeśli jest wykryte multikonto, to jest ostrzeżenie i info, że energia odnawia się wolniej, a co za tym idzie -> więcej zakupów na odnowienie energii, a co za tym idzie tłumaczyć nie trzeba. Wszystko ściśle ma podłoże finansowe, czyli podsumowując: płacąc jesteśmy zwolnieni z obowiązku posiadania co najwyżej 1. konta :] Ciekawie to admin wykombinował ;>
Ale wykombinowałeś, hehe..

To prędzej skończy się odpływem graczy z "rodzeństwem" niż zwiększeniem przychodów.

Domlam
13-07-2011, 18:59
Ja już koncze z tym gadaniem i tak nic nie da i zobacze czy to co mowili baggy i ten drugi jacek czy jakos tak czy to prawda i nie chce juz pisac bo moge dostac bana :P

Seraventiis
13-07-2011, 19:00
w grach internetoeych garcze nie tylko patrza na gre jakosc fabule itp. ale oraz pomoc na forach i konkretnych odpowiedzi gdyby w regulaminie pisalo ze mozna dostac bana za to zeby admin mogl nabic sobie aksy w real to by nikt ale to nikt nie przyszedl !

O czym ty w ogóle mówisz, bo nie zrozumiałem ani słowa... Nikt niesłusznie bana niedostanie, jeśli masz multi to masz czas na skasowanie go (Pod groźbą obniżonej energii) Jeśli masz czyste sumienie to masz spokój... Naucz się pisać tak żeby dało się to zrozumieć (Patrzcie UP)...

TuPaK
13-07-2011, 19:01
czyli wyslalem duzo kasy na MF i teraz ma to pójść w błoto?

Seraventiis
13-07-2011, 19:03
czyli wyslalem duzo kasy na MF i teraz ma to pójść w błoto?

Jeśli miałeś multi, to podziękuj samemu sobie =] A jeśli nie kłamiesz z tymi "kuzynami" to wkrótce to zostanie poprawione, cierpliwości

TuPaK
13-07-2011, 19:04
tak jak mam usunąć konto albo muj kuzyn a on ma chyba 23lvl a ja 31 to bierzcie pod uwage to że nam szkoda tych kont on wysłał przelewem 50mf to mu tym bardziej szkoda a jakby ktos mial z 50lvl i jego kolega weszedl przez przypadek bo zapomnial o Multi Konto i on ma tez dobry lvl np. 47 to maja z 1miesiąc gry w plecy

TuPaK
13-07-2011, 19:05
thx za pomoc Seraventiis ale jak udowodnic niewinnosc?

Seraventiis
13-07-2011, 19:12
Tomi pisał, że jeśli to było pojedyncze logowanie z twojego kompa to kara cię ominie.. W każdym razie, pozostaje ci czekać bo pisanie tutaj niestety niewiele pomoże ;/

SeikoKiler
13-07-2011, 19:18
Mam jeszcze jedno pytanie (bo tak się składa, że posiadam rodzeństwo grające w MFO i co za tym idzie też miałem wątpliwą przyjemność zobaczenia komunikatu o multikontach)... Czy mam rozumieć, że docelowo z jednego komputera będzie mogła logować się tylko jedna osoba? Może w takim razie uruchomić dodatkowe serwery? Tak jest np. w shakes&fidget i tego problemu nie ma... A póki co mam wysłać zdjęcie rodzinne? :) Jak by co to mogę oczywiście... :)

VaanDee
13-07-2011, 19:19
tak jak mam usunąć konto albo muj kuzyn a on ma chyba 23lvl a ja 31 to bierzcie pod uwage to że nam szkoda tych kont on wysłał przelewem 50mf to mu tym bardziej szkoda a jakby ktos mial z 50lvl i jego kolega weszedl przez przypadek bo zapomnial o Multi Konto i on ma tez dobry lvl np. 47 to maja z 1miesiąc gry w plecy

O kasacji konta mogą pisać wyłącznie osoby które mają multi, a Ty ponoć masz kuzyna, więc już nie pisz.

Ash
13-07-2011, 19:20
Panika jakby komuś mieli wjazd do domu zrobić...
Jeśli nikt nie ma dodatkowych kont dla własnego użytku, to nie ma czego się bać...

TuPaK
13-07-2011, 19:26
ok thx bo mi komunikat wyskoczyl

anoria
13-07-2011, 19:49
Jak można sie odwoływac , i do kogo?

TuPaK
13-07-2011, 19:50
ej to kiedy bedzie normalnie regenerwoala sie energia

Gansey
13-07-2011, 19:51
Jak można sie odwoływac , i do kogo?

Przeczytaj cały temat, a się*dowiesz.

anoria
13-07-2011, 20:20
Przeczytałem wszystko i nadal niewiem do kogo można sie TERAZ odwołac w tym momencie...

Gansey
13-07-2011, 20:23
Przeczytałem wszystko i nadal niewiem do kogo można sie TERAZ odwołac w tym momencie...

Właśnie o to chodzi. Póki co nie ma potrzeby, aby się*odwoływać.

Eldoth
13-07-2011, 20:26
Przeczytałem wszystko i nadal nie wiem do kogo można sie TERAZ odwołac w tym momencie...

Z tego co zrozumiałem do nikogo. System został wprowadzony bez możliwości odwołania. Ot tak, zbyt pośpiesznie.

Proponuję twórcom gry tymczasowo wycofać się z tego pomysłu na czas powstania panelu GM. Osobiście uważam i każdy powinien się z tym zgodzić, że idea zakazu jest słuszna ale wylano dziecko razem z kąpielą.


Pozdrawiam

Eldoth
13-07-2011, 20:28
Właśnie o to chodzi. Póki co nie ma potrzeby, aby się*odwoływać.

Jak to nie ma potrzeby?
BaGGy czy ty grasz w tę grę?

Pozdrawiam

Gansey
13-07-2011, 20:29
Póki co banów nie będzie dopiero jak system zostanie w pełni dostosowany i mniemam, że dopiero wtedy, gdy wprowadzony zostanie panel. Póki co ma to na celu przestrzec graczy o możliwości posiadania jednego konta i konsekwencjach związanych z nieprzestrzeganiem regulaminu.

anoria
13-07-2011, 20:54
W chwili obecnej graczowi energia rośnie o połowe dłużej - piszę to bo chyba nie wiedziałeś. Jeśli jestes moderatorem i pomagasz uczestnikom gry i tego forum to proszę pomóż mi i odpowiedz: w jaki sposób w tej chwili mogę cofnąć tę niesłusznie nałożoną na mnie karę?Nie chcę sie z Tobą spierać czy kara jest słuszna czy nie słuszna. Po prostu pomóż jako moderator wszystkim tym, którzy uważają sie za niesłusznie ukaranych.

Hei
13-07-2011, 20:56
Wyjątkowo ... niedoskonały system. Nie chcę komentować bardziej dobitnie :(

Maciuś Macio
13-07-2011, 21:00
Ja też mam problem bo mam z bratem wspólny komp i nie wiem co mam zrobić bo mi i bratu zależy na tych kontach
Na tych kontach są postacie napierwszym koncie: Maciuś Macio i Macio Maciuś a na drugim koncie:Jędrula i ziomalos
Serdecznie proszę o nie kasowanie tych kont

Gansey
13-07-2011, 21:00
W chwili obecnej graczowi energia rośnie o połowe dłużej - piszę to bo chyba nie wiedziałeś. Jeśli jestes moderatorem i pomagasz uczestnikom gry i tego forum to proszę pomóż mi i odpowiedz: w jaki sposób w tej chwili mogę cofnąć tę niesłusznie nałożoną na mnie karę?Nie chcę sie z Tobą spierać czy kara jest słuszna czy nie słuszna. Po prostu pomóż jako moderator wszystkim tym, którzy uważają sie za niesłusznie ukaranych.

Póki co możesz czekać. Jakiś powód tego, że Twoje konto zostało uznane za multi jest - nie mnie oceniać czy to Twoje multi,brat,siostra...
Dwa razy wolniejsza energia nie wyrobi tak wiele szkód, a na pewno nauczy wielu krętaczy, którzy jak już wspomniał Jacek mają po kilkadziesiąt kont.

Zacytuje po raz kolejny regulamin i zapraszam do zapoznania się z nim w końcu.

"Usługodawca zastrzega sobie prawo do modyfikowania gry bez informowania o tym użytkowników."

"Każde konto w grze jest własnością Usługodawcy, który użycza je do wyłącznego korzystania osobie, która je utworzyła. Zabroniona jest sprzedaż kont, jak również przekazywanie lub udostępnianie ich innym osobom. Z konta może korzystać jedynie osoba, która je utworzyła."

"Każdy użytkownik zobowiązuje się posiadać maksymalnie jedno konto. Za konto użytkownika uważa się również konto nieużywane bądź czasowo zablokowane.

MEGA MICHAŁ KAT
13-07-2011, 21:01
Ja mam 1 dodatkowe konto na swoim kompie z jedną postacią 1lvl i na dodatek nie logowałem się na niej, chce aby było usunięte ale miałem f-f-formata i kod bezpieczeństwa szlag trafił ;/

Gansey
13-07-2011, 21:03
Ja mam 1 dodatkowe konto na swoim kompie z jedną postacią 1lvl i na dodatek nie logowałem się na niej, chce aby było usunięte ale miałem f-f-formata i kod bezpieczeństwa szlag trafił ;/

Przeczytaj cały temat. Będzie możliwość usunięcia konta bez kodu bezpieczeństwa więc spokojnie.

Eldoth
13-07-2011, 21:06
Proponuje oficjalnie dodać i tak juz działajacy punkt regulaminu:
"Usługodawca ma pełne prawo utrudniać graczom grę"
"Moderatorzy forum mają obowiązek uprzejmie informować graczy, ze mają ich w d..."

Pozdrawiam

Gansey
13-07-2011, 21:10
Proponuje oficjalnie dodać i tak juz działajacy punkt regulaminu:
"Usługodawca ma pełne prawo utrudniać graczom grę"
"Moderatorzy forum mają obowiązek uprzejmie informować graczy, ze mają ich w d..."

Pozdrawiam

Nie mam obowiązku informować każdego z osobna, że błędy w grze nie są zależne od moderatorów. My tylko pilnujemy porządku na forum i nie wiemy co się dzieje w systemie gry, a tym bardziej nie ingerujemy w niego.
Decyzje administracji są niepodważalne i po coś zostało to wprowadzone. Lepiej pocierpieć i mieć spokój z multikontami,przelewami, gdyż*większa część z tych wiadomości powędrowała do ludzi, którzy zyskali korzyści a to z multi, a to z "wujka", który się*zarejestrował na ich kompie.
Gra jest w fazie beta co oznacza, że nie jest ukończona i zmiany są wprowadzane na bieżąco to, że system ma dziury jest tylko i wyłącznie błędem wynikającym z tego właśnie, że gra nie jest w pełni skończona jeśli komuś to przeszkadza znaczy, że powinien wrócić, gdy gra wyjdzie z bety.

Temat powinien zostać zamknięty, gdyż więcej tu marudzenia, a tłumaczenie i tak nie wychodzi nikomu "na zdrowie".

Loco
13-07-2011, 21:11
"Moderatorzy forum mają obowiązek uprzejmie informować graczy, ze mają ich w d..."

Mianowicie co moderatorzy mogą zrobić? Wszystko zostało tutaj napisane po dwa razy, ten temat chyba nie ma sensu.

Eldoth
13-07-2011, 21:16
Ten temat jest burzliwa reakcja graczy. Sprzeciwem, który powinien zostać rozpatrzony, a nie zbywany.

Całą sytuacje mozna porównać do chirurga obcinajacego całą rękę, bo palec jest spuchnięty.

Pozdrawiam

Bicek
13-07-2011, 21:18
Zaczyna się nie potrzebny spam oraz temat został wyczerpany , nie ma sensu prowadzić dalszej rozmowy.

Zamykam

minek
13-07-2011, 21:20
A ja bym proponował zostawić temat otwarty. Lepsze marudzenie w jednym temacie niż mam czytać żale w każdym innym...

Jacek
13-07-2011, 21:27
TuPaK - oba powiązane konta od samego poczatku są grane z tego samego komputera i ip, więc to na pewno nie kuzyn, który do Ciebie wpadł na chwilę.
Edoth - przecież system nie wykrył u Ciebie multi
Fechmistrz Kamil - tu rzeczywiście wygląda na pomyłkę

W każdym razie system zgłasza trochę zbyt dużo pomyłek, więc wyłączam go do czasu poprawek i wprowadzenia usuwania konta na emaila.
Myślę, że spełnił swoją rolę - multikonciarze wiedzą, że nie jest już bezpiecznie ;]

Tomi
13-07-2011, 22:00
Ja dodam, że docelowy system będzie wykrywał multi naprawdę mocno potwierdzone. Gdyby te same dane przeglądał człowiek to również byłby przekonany, że to multi, a dodatkowo wykrył by zapewne kilka powiązań mniej oczywistych, których system nie zgłaszał. Nawet gdy będzie już panel GM, to oni będą zajmowali się głównie przypadkami mniej oczywistymi i ew. fałszywymi wskazaniami z automatycznego systemu.
Owszem możliwe, że na 1000 trafnych oznaczeń będzie kilka nietrafionych, ale coś za coś.
Te "nietrafione oznaczenia" oczywiście nie biorą się znikąd - aby system coś powiązał to MUSIAŁY być logowania dwóch różnych kont z tego samego komputera i to w miarę częste.
Ja wiem, że raptem każdy ma brata, siostrę, wujka, kuzyna, który akurat gra z tego samego komputera non stop, ale prawda jest taka, że w zdecydowanej większości przypadków nie jest to prawdą. Ten 1% multi, które rzeczywiście są prawdziwym rodzeństwem ORAZ mają tylko jeden komputer w domu trzeba będzie jakoś rozwiązać - tzn. rozwiązania widzę trzy:
a) będzie to niedozwolone - jeśli jest jeden komputer w domu to rodzeństwo będzie musiało się podzielić jednym kontem.
b) będzie można złożyć podanie i przedstawić twarde dowody na taki stan rzeczy (dokument)
c) będzie można złożyć podanie, po czym takie konta zostaną dodatkowo oznaczone i będą poddawane szczególnie wnikliwej kontroli.

W przyszłości 2 serwer gry byłby alternatywą dla powyższych rozwiązań