PDA

Zobacz pełną wersję : Aukcje



Gortalon
09-07-2011, 19:55
Proponuje wprowadzić jakąś prowizję od ceny wpisanej za wystawiany przedmiot, Wiele graczy wystawia setki bezużytecznych przedmiotów po 100k zaśmiecając tym aukcje.

Takie ograniczenie ułatwi życie :)

Coni
09-07-2011, 19:58
Tyle w tym temacie - NIE.

Mita bank
09-07-2011, 20:23
a ja na tak :P

Jacek
09-07-2011, 22:32
A może pobierać przy otwarciu prowizję normalną 5%, która będzie zwracana jak ktoś rzeczywiście kupi przedmiot?

Squadron
09-07-2011, 22:44
A może pobierać przy otwarciu prowizję normalną 5%, która będzie zwracana jak ktoś rzeczywiście kupi przedmiot?
To chyba tak jest w MFO2 o ile pamiętam (?) Ja byłbym za.

Jaskier
09-07-2011, 23:11
W MF2 jest niezaleznie od tego czy ktos kupi 5%.
Mysle, ze lepszym pomyslem bedzie prowizja na raty, tzn:
a) 3% wejsciowej prowizj liczonej od ceny poczatkoweji-niezaleznie od tego, czy ktos kupi czy nie, nie zostaje zwrocona
b) 2% w przypadku sprzedazy (odliczana od kwoty koncowej)

Yogi
09-07-2011, 23:26
Proponuje wprowadzić jakąś prowizję od ceny wpisanej za wystawiany przedmiot, Wiele graczy wystawia setki bezużytecznych przedmiotów po 100k zaśmiecając tym aukcje.

Takie ograniczenie ułatwi życie :)

dla Ciebie bezyżyteczne, dla innych bardzo potrzebne,,,
pozatym jak zaśmiecają ? masz w targu wyszukiwarke... więc wpisujesz co ci potrzeba i szuka ;)
pozatym prowizja od wystawionego/sprzedanego przedmiotu uzbrojenia czy gemu ? to pewnie sovie pozniej dolicza do ceny ... wiec wzrost cenowy bedzie xD
wiec moje zdanie brzmi jak Coni:
jestem na nie...

Nyhariel
09-07-2011, 23:56
O ile taka prowizja bylaby zwracana, kiedy przedmiot zostanie sprzedany... jestem na tak.

Mita bank
10-07-2011, 00:55
ja byłbym za tym żeby na targu prowizja była większa niż na handlu między 2 graczami ;]
wejściowa 3% i po sprzedanej aukcji 5%

racja, będzie wzrost cenowy, ale i dropy z potworów będą większe jesli prowizja będzie większa

Jaskier
10-07-2011, 01:01
Czemu dropy z potworow beda wieksze?
Odpowiednio dobierze sie procenty i bedzie git.

Mita bank
10-07-2011, 01:13
w grze może byc określona ilość złota, jest to zalezne od tego ilu gra graczy i na jakich sa poziomach ;]
jesli mniej tego złota bedzie u graczy (prowizja będzie je zabierać) to automatycznie zwiększa się drop :D

mnietuniema
10-07-2011, 09:19
A czy opisywane zjawisko to naprawdę duży problem? Owszem, jest sporo drogich rzeczy, ale takich które zawsze były drogie, a poza tym - od pewnego czasu złoto do graczy płynie naprawdę szerokim strumieniem, więc jest mała inflacja...
Jeśli w podtekście mamy: większa prowizja startowa = niższe ceny, to to tak raczej nie zadziała...


A może pobierać przy otwarciu prowizję normalną 5%, która będzie zwracana jak ktoś rzeczywiście kupi przedmiot?

Takie rozwiązanie może być, ale byłbym ostrożny. Wprowadzenie prowizji 1g mi się podobało, bo po pierwsze realnie zwiększało prowizję (od ceny końcowej), po drugie - zachęcało do pozbywania się itemków dla niższych poziomów. Co przy nadreprezentacji lvl30+ powinno być wręcz wspierane. A dla HL rozwiązanie pt. wysoka cena na targu zamiast szukania klienta na forum czy czacie - to też wygodne rozwiązanie pozytywnie wpływające na podaż unikatów.
A nawet po ewentualnym wprowadzeniu wyższych opłat - te najniższe ceny startowe (do 10k, może więcej) powinny być dalej w "promocji 1g".


Proponuje wprowadzić jakąś prowizję od ceny wpisanej za wystawiany przedmiot, Wiele graczy wystawia setki bezużytecznych przedmiotów po 100k zaśmiecając tym aukcje.

Takie ograniczenie ułatwi życie :)
W chwili obecnej widzę na targu 22 itemki w cenie od 100k - to tyle w sprawie "setek"
Są to m.in. gryfia różdżka, ogrze zbroje, banickie miecze, zielona szata i rodzynek (tak! jest taki) gem szczęście+ - to tyle w sprawie "bezużytecznych przedmiotów"

Gortalon w grze ma lvl15 i 11h stażu, a per "bezużyteczne przedmioty po 100k" mówi o eq dla lvl30...

ADIHC1
10-07-2011, 19:42
Moim zdaniem nie należy tego zmieniać. Brak prowizji przy wystawieniu aukcji to więcej przedmiotów na targu - większa konkurencja, łatwiej cokolwiek kupić. Wcześniej handlowałem znacznie mniej - chomikowałem przedmioty, zamiast je wystawiać na targ. A jak już coś sprzedawałem, to nie poprzez targ, a poprzez forum (znacznie mniejszy zasięg). Dodatkowo, wszystko co teraz sprzedaję, wystawiam w kup teraz, co moim zdaniem usprawnia handel.

Nie przeszkadza mi wysokość prowizji, nadal uważam, ze jest niska, jednak brak prowizji przy wystawieniu przedmiotów ściąga przedmioty na targ, co jest dobre.

Tomi
10-07-2011, 20:44
jednak brak prowizji przy wystawieniu przedmiotów ściąga przedmioty na targ, co jest dobre.
Właśnie taki cel przyświecał wprowadzeniu "promocji 1G" za wystawienie (że też nikt nie narzekał na taki ruch ze strony administracji ;]).
Czy wystawianie przedmiotów "na pusto" to aż takie częste zjawisko? O ile mi wiadomo, każda wystawiona aukcja zabiera slot w depo, więc to chyba nie daje korzyści w postaci "darmowego depo". A może jest jakaś furtka?

Nerus
10-07-2011, 20:45
dokładnie każda aukcja zabiera slot w depo więc nie wiem o co im chodzi?

Jacek
10-07-2011, 20:46
Dobra, to temat do zamknięcia, niczego nie zmieniamy.