PDA

Zobacz pełną wersję : Wyzwania Czasowe



Fannindel
16-05-2019, 22:27
Wiele razy był przerabiany temat odnośnie nagród za zalogowanie się, niestety tego typu tematy zwykle były odrzucane.
Nagrody za wykonanie krótkich i miłych zadań brzmią o wiele lepiej niż nagrody za zwykłe zalogowanie się (brak zatrzymania gracza).
Domyślacie się pewnie że chodzi o Daily Quests (Codzienne Zadania). Aby uatrakcyjnić całą propozycję oprócz codziennych zadań byłby również tygodniowe jak i miesięczne zadania.

Istniałyby poziomy trudności wyzwań a więc po wejściu w zakładkę Wyzwania Czasowe wyświetlałoby nam się okienko z wyborem poziomu trudności. Po zapoznaniu się z wyzwaniem i wybraniem odpowiedniego poziomu możemy zacząć działać. Po ukończeniu zadania dostajemy odpowiednią nagrodę. W momencie kiedy graczowi nie uda się wykonać zadania na tym poziomie który wybrał to nie dostaje nic (ewentualnie jakaś nagroda pocieszenia).

Poziomy Trudności i Nagrody:
-Poziom 1 (łatwy) -> Skrzynka #1
-Poziom 2 (średni) -> Skrzynka #2
-Poziom 3 (trudny) -> Skrzynka #3


Jeśli wybraliśmy Poziom 1 (łatwy) to po ukończeniu zadania dostajemy Skrzynkę #1 (słabe nagrody).
Jeśli wybraliśmy Poziom 2 (średni) to po ukończeniu zadania dostajemy Skrzynkę #2 (średnie nagrody).
Jeśli wybraliśmy Poziom 3 (trudny) to po ukończeniu zadania dostajemy Skrzynkę #3 (dobre nagrody).

Oczywiście co by w tych Skrzynkach #1/#2/#3 się znajdowało nie zależy już ode mnie.
Ale przewidywałbym jakieś pakiety mikstur + gold bądź nawet w tych miesięcznych (Poziom 3) jakieś żetony/strój albo kilka MF.

Jeśli chodzi o zadania to może być to praktycznie wszystko, na przykład:



Dzienne
Tygodniowe
Miesięczne


Zabij 100/200/300/400x




Mewa/Wilczy Sługa/Pająk Jaskiniowy/Meduza/Tygrys Górski
Zabij 10/20/30/40 Ogrów/Smoków/Jaszczurów/Wdów
Zabij 10/20/30/40 Amaterasu/Necron


Stocz 3 walki manualne
Stocz 15 walk
Wygraj 20 walk


Uzbieraj 100 świetlików
Wygraj 20 walk drużynowych
Wygraj 5 razy pod rząd walkę drużynową


Wymień drużynowo 10x Wywerna Pasiasta
Pokonaj drużynowo 20x Skrzydlaty Demon
Pokonaj drużynowo 40x Garuda



Wypisałem losowe rzeczy które pierwsze mi przyszły na myśl - ilości i rodzaje do ustalenia nie przeze mnie.
To są rzeczy które na pewno da się zrobić, a minibossów i potworów jest tyle w grze że jest mnóstwo możliwości.
Jeśli się da to mogą być też innego typu zadania, przykładowo przynieś to, zrób to albo tamto.

Mogłoby by to wyglądać mniej więcej tak: (tylko bardziej grafika z MFO)

8776

Myślę że propozycja nie jest głupia i zachęca do codziennego logowania i wymian mini-bossów, walczenia.

Lisu aka wróciłem
16-05-2019, 22:50
Liczby z kosmosu, ale idea mi osobiście się podoba, można coś pomyśleć.

W ogóle tak sobie przy okazji tej propozycji pomyślałem, że sama zakładka z dostępnymi minibossami w stylu stoi/nie stoi byłaby całkiem na miejscu, nie wiem jak ze skomplikowaniem wprowadzenia czegoś takiego. Wydaje mi się, że mogłoby to też zachęcić do bicia jakiś low lvlowych mini, zwłaszcza przez low lvle które czasem nie wiedzą nawet że coś takiego istnieje albo że można to zabić z kimś.

Pirrat
16-05-2019, 22:53
Ja widzę następujące problemu:
- każdy przedział (analogicznie do mini eventowych) powinien mieć swoje zadania
- zadania powinny być przemyślane, żeby istniała realna możliwość ich wykonania w danym terminie
- kto to będzie wymyślał, szczególnie zadania dzienne które powinny mieć jakieś urozmaicenie

Fresher
16-05-2019, 23:10
W mojej głowie to wygląda tak, że np. musisz zabić w 1 miesiąc 62 żółwie i za to dostajesz jakieś dobre nagrody - wydaję mi się, że to urozmaiciło by grę i w końcu w lokacjach poza-miastowych można by było spotkać parę osób. Tylko nie wydaję mi się aby to było proste do zrobienia.

Bąblowiec pląsający
16-05-2019, 23:16
musisz zabić w 1 miesiąc 62 żółwie
to może być ciężkie zadanie

Fannindel
16-05-2019, 23:27
zadania powinny być przemyślane, żeby istniała realna możliwość ich wykonania w danym terminie
To oczywiste, każdy poziom (nawet trudny) powinien być do zrealizowania przez przeciętną osobę.

kto to będzie wymyślał, szczególnie zadania dzienne które powinny mieć jakieś urozmaicenie
Myślę że znajdzie się paru chętnych, a nawet założę się że gdyby powstał temat z propozycjami to graczom by pomysłów nie zabrakło.
No tylko Tomi musiałby dać komuś odpowiednią funkcję aby wyznaczona osoba mogła to dodawać.
Najlepiej chyba ustawiać na zapas jeśli istnieje taka możliwość.


każdy przedział (analogicznie do mini eventowych) powinien mieć swoje zadania
Jak już by się znalazła osoba która to wymyśla/dodaje to myślę że podzielenie tego na jakieś przedziały nie powinno stanowić problemu.

Fresher
16-05-2019, 23:42
to może być ciężkie zadanie

(jakby co to nie muszą muszą być wszystkie twoje)

Hide
17-05-2019, 13:04
Wszystko fajnie, ale takie zadania to nic innego jak codzienny grind. Nie ma w nic ciekawego, żadnego "wyzwania" tylko dodatkowe nagrody za proste czynności.

GoldenkoPL
17-05-2019, 15:12
Wszystko fajnie, ale takie zadania to nic innego jak codzienny grind. Nie ma w nic ciekawego, żadnego "wyzwania" tylko dodatkowe nagrody za proste czynności.

:confused:

Żadne wyzwanie? Przecież aby ubić przykładowo 35 ogrów w tydzień trzeba go wymieniać codziennie w 4 osoby i dodatkowo pomagać 1 osobie dziennie. Na pewno wzrosłaby liczba eq, gemów i zdolek na targu i chętnych do pomocy na low mini lub do wymian.

Fannindel
17-05-2019, 19:01
tylko dodatkowe nagrody za proste czynności.

Za proste czynności które aktualnie robi dosłownie garstka osób, przy okazji osoby z wyższymi poziomami chcące zrealizować wyzwanie pomagały by mniejszym poziomom (które również przy okazji by wykonywały owe zadanie)

Believer
17-05-2019, 22:21
Wiele razy był przerabiany temat odnośnie nagród za zalogowanie się, niestety tego typu tematy zwykle były odrzucane.
Nagrody za wykonanie krótkich i miłych zadań brzmią o wiele lepiej niż nagrody za zwykłe zalogowanie się (brak zatrzymania gracza).
Domyślacie się pewnie że chodzi o Daily Quests (Codzienne Zadania). Aby uatrakcyjnić całą propozycję oprócz codziennych zadań byłby również tygodniowe jak i miesięczne zadania.

Istniałyby poziomy trudności wyzwań a więc po wejściu w zakładkę Wyzwania Czasowe wyświetlałoby nam się okienko z wyborem poziomu trudności. Po zapoznaniu się z wyzwaniem i wybraniem odpowiedniego poziomu możemy zacząć działać. Po ukończeniu zadania dostajemy odpowiednią nagrodę. W momencie kiedy graczowi nie uda się wykonać zadania na tym poziomie który wybrał to nie dostaje nic (ewentualnie jakaś nagroda pocieszenia).

Poziomy Trudności i Nagrody:
-Poziom 1 (łatwy) -> Skrzynka #1
-Poziom 2 (średni) -> Skrzynka #2
-Poziom 3 (trudny) -> Skrzynka #3


Jeśli wybraliśmy Poziom 1 (łatwy) to po ukończeniu zadania dostajemy Skrzynkę #1 (słabe nagrody).
Jeśli wybraliśmy Poziom 2 (średni) to po ukończeniu zadania dostajemy Skrzynkę #2 (średnie nagrody).
Jeśli wybraliśmy Poziom 3 (trudny) to po ukończeniu zadania dostajemy Skrzynkę #3 (dobre nagrody).

Oczywiście co by w tych Skrzynkach #1/#2/#3 się znajdowało nie zależy już ode mnie.
Ale przewidywałbym jakieś pakiety mikstur + gold bądź nawet w tych miesięcznych (Poziom 3) jakieś żetony/strój albo kilka MF.

Jeśli chodzi o zadania to może być to praktycznie wszystko, na przykład:



Dzienne
Tygodniowe
Miesięczne


Zabij 100/200/300/400x




Mewa/Wilczy Sługa/Pająk Jaskiniowy/Meduza/Tygrys Górski
Zabij 10/20/30/40 Ogrów/Smoków/Jaszczurów/Wdów
Zabij 10/20/30/40 Amaterasu/Necron


Stocz 3 walki manualne
Stocz 15 walk
Wygraj 20 walk


Uzbieraj 100 świetlików
Wygraj 20 walk drużynowych
Wygraj 5 razy pod rząd walkę drużynową


Wymień drużynowo 10x Wywerna Pasiasta
Pokonaj drużynowo 20x Skrzydlaty Demon
Pokonaj drużynowo 40x Garuda



Wypisałem losowe rzeczy które pierwsze mi przyszły na myśl - ilości i rodzaje do ustalenia nie przeze mnie.
To są rzeczy które na pewno da się zrobić, a minibossów i potworów jest tyle w grze że jest mnóstwo możliwości.
Jeśli się da to mogą być też innego typu zadania, przykładowo przynieś to, zrób to albo tamto.

Mogłoby by to wyglądać mniej więcej tak: (tylko bardziej grafika z MFO)

8776

Myślę że propozycja nie jest głupia i zachęca do codziennego logowania i wymian mini-bossów, walczenia.

super propozycja, zmniejszylbym wymagania trochę i będzie gites

Hide
17-05-2019, 23:46
:confused:

Żadne wyzwanie? Przecież aby ubić przykładowo 35 ogrów w tydzień trzeba go wymieniać codziennie w 4 osoby i dodatkowo pomagać 1 osobie dziennie. Na pewno wzrosłaby liczba eq, gemów i zdolek na targu i chętnych do pomocy na low mini lub do wymian.

To nie jest wyzwanie.
Wyzwanie, jak sama nazwa wskazuje, ma być wyzwaniem. To co napisałeś to czysty grind - a raczej w tym przypadku ogranicza się do spamienia graczom. Nie widzę w tym nic z wyzwania.
Co też nie mówię, że jest to złe - fakt że by było więcej osób do pomocy innym graczom na wcześniejszych mini bossach jest dużym plusem propozycji. Tylko że to samo by wynikało ze zmian w "Pomocnikach".


Za proste czynności które aktualnie robi dosłownie garstka osób, przy okazji osoby z wyższymi poziomami chcące zrealizować wyzwanie pomagały by mniejszym poziomom (które również przy okazji by wykonywały owe zadanie)
Nadal nie widzę w tym nic z "wyzwań", to co proponujesz było proponowane setki razy jako "tablica zadań dziennych" czy tym podobne.

Clover
18-05-2019, 02:45
To nie jest wyzwanie.
Wyzwanie, jak sama nazwa wskazuje, ma być wyzwaniem. To co napisałeś to czysty grind - a raczej w tym przypadku ogranicza się do spamienia graczom. Nie widzę w tym nic z wyzwania.
Co też nie mówię, że jest to złe - fakt że by było więcej osób do pomocy innym graczom na wcześniejszych mini bossach jest dużym plusem propozycji. Tylko że to samo by wynikało ze zmian w "Pomocnikach".


Nadal nie widzę w tym nic z "wyzwań", to co proponujesz było proponowane setki razy jako "tablica zadań dziennych" czy tym podobne.

Tą logiką wyzwanie globalne też nie jest wyzwaniem.
To tylko grind wielu osób jednocześnie.

Hide
18-05-2019, 19:08
Tą logiką wyzwanie globalne też nie jest wyzwaniem.
To tylko grind wielu osób jednocześnie.

Wyzwania globalne nie są dzienne a raz na event.

Czervik
18-05-2019, 21:37
To nie jest wyzwanie.
Wyzwanie, jak sama nazwa wskazuje, ma być wyzwaniem. To co napisałeś to czysty grind - a raczej w tym przypadku ogranicza się do spamienia graczom. Nie widzę w tym nic z wyzwania.
Co też nie mówię, że jest to złe - fakt że by było więcej osób do pomocy innym graczom na wcześniejszych mini bossach jest dużym plusem propozycji. Tylko że to samo by wynikało ze zmian w "Pomocnikach".


Nadal nie widzę w tym nic z "wyzwań", to co proponujesz było proponowane setki razy jako "tablica zadań dziennych" czy tym podobne.

Skoro tak bardzo przeszkadza Ci termin ,,system wyzwań" to niech nazywa się ,,systemem grindu". W innych grach podobna mechanika nazywa się ,,systemem wyzwań" i nikt nie ma z tym problemu. Widzę tutaj pewnego rodzaju pokaz ,,kompleksu twórcy". Każda zmiana ożywiająca kooperację graczy moim zdaniem jest na plus. Soad ponad rok grindował AP na materacu (stara wersja bonusu kiedy bonus AP wliczał się do walk z minibossami) i było spoko. Wsadźcie czasem swoje ego w kieszeń i zróbcie coś w stronę pobudzenia rozgrywki. Pozdrawiam miłego dnia.

Clover
18-05-2019, 22:08
Wyzwania globalne nie są dzienne a raz na event.

A co jest takiego bardziej wyzwaniowego w jednym podejściu na event, niż na dzień?

Hide
18-05-2019, 23:16
A co jest takiego bardziej wyzwaniowego w jednym podejściu na event, niż na dzień?
No sam sobie odpowiedziałeś.
Jest różnica między dniem a kilkoma tygodniami eventu. "Wyzwania" są co roku takie same, tutaj masz różne, dzienne. Żadne z nich nie są wyzwaniami, to fakt ale jeżeli czepiasz się nazwy...

Nadal nie widzę w tym nic z "wyzwań", to co proponujesz było proponowane setki razy jako "tablica zadań dziennych" czy tym podobne.
Wyszukiwarka: "Tablica z zadaniami" i pochodne, nie chce mi się nawet tego robić, i tak każdy ma gdzieś jakiekolwiek argumenty bo wie swoje.

Fuckinslayin
21-11-2020, 02:16
Up i na tak, bardzo zachęciło by to graczy do grania - same wyniki ankiety wskazują na to, że większość ludzi to chce

Altair
04-12-2020, 14:26
Właśnie czegoś takiego brakuje w grze. Często ludzie na 80 wchodzą tylko po to żeby wymienić mini / trochę PvP i poza tym w ogóle nie interesują się grą. Takie coś bardzo by ożywiło grę. Ludzie np robiąc zadanie w jednej lokacji mogliby sobie pomagać, a jednocześnie stworzyłoby to okazję do bójek / pojedynków. Ogólnie trzeba by zmienić coś w MFO co przyciągnęłoby graczy Margonem (nie wiem dlaczego w "to coś" gra tyle osób) zwłaszcza, że MFO przebija tą grę fabułą, gameplayem, grafiką itd.

Fuckinslayin
05-12-2020, 18:51
Nie wiem, dlaczego to jeszcze nie jest w zaakceptowanych skoro jest to wykonalne. Suma sumarum głosy na tak w dwóch ankietach dają bardzo dużą przewagę w stosunku do "nie"

Altair
06-12-2020, 01:31
Najwidoczniej Administracji jest to nie na rękę, a widać po samym evencie świątecznym jak gra tętni życiem...