PDA

Zobacz pełną wersję : Ograniczenie automatyzacji bicia mini.



Clover
12-05-2019, 15:22
Ja byłbym za znacznym ograniczeniem automatyzacji walk na wszystkich mini bossach, przez kilka lat ani razu nie udało mi się bić minibossa devos (oprócz orka i olbrzyma solo) manualnie bo zostawałem zabity przez sojuszników lub wyzywany.

Widzę, że nie jestem jedynym. Proponuję to, co w temacie. Obecnie gracze tacy jak ja, czy Fresher są na straconej pozycji, nawet nie patrząc na poświęcony czas na bicie mini, a na fakt, że nie mamy z kim bić, bo albo bijesz auto, albo inni nie biją z tobą.
Jeśli nie wprowadzać tego, to chociaż ekskluzywne mini, zabijające każdego, kto włączy auto walkę.

Bąblowiec pląsający
12-05-2019, 15:23
I po co to

Clover
12-05-2019, 15:26
I po co to

Żeby bić manualnie.

Bąblowiec pląsający
12-05-2019, 15:48
Po co

Fresher
12-05-2019, 15:58
Po co
Po to, że teraz mini boss jest potworem którego widzisz tylko przez pierwsze 5 sekund walki i wielu graczy(łącznie ze mną) nie ma najmniejszego pojęcia o walce z nim i gdyby trzeba było bić manualnie nie wiedział bym co mam robić. Np o wdowie wiem tyle, że ma jakąś zdolność przez którą jeden sojusznik musi być skamieniały a o Necronie tyle, że ma jakieś zdolności czy coś które mu zmieniają umiejętności.

Pirrat
12-05-2019, 16:13
Problemy mniejszości nie mogą wpływać na pozostałych graczy. Polecam kupić skrypt, nauczyć się analizować walkę (obejrzeć kilkadziesiąt walk na trybie x16, aby samemu stworzyć jak tak boli strata pieniążków). Nie po to wprowadzono polecenia do walk drużynowych, aby teraz ich nie używać.

Bąblowiec pląsający
12-05-2019, 16:17
Po to, że teraz mini boss jest potworem którego widzisz tylko przez pierwsze 5 sekund walki i wielu graczy(łącznie ze mną) nie ma najmniejszego pojęcia o walce z nim i gdyby trzeba było bić manualnie nie wiedział bym co mam robić. Np o wdowie wiem tyle, że ma jakąś zdolność przez którą jeden sojusznik musi być skamieniały a o Necronie tyle, że ma jakieś zdolności czy coś które mu zmieniają umiejętności.

To w końcu po co

Kamillo
12-05-2019, 16:18
Polecam gracza keriehyl ma skrypty na mini. Nigdy więcej manu mini. Ten nawyk będzie dopiero w nordii :/.

damianxp
12-05-2019, 16:52
I tak w Devos mini bossy manualnie bije się jak dla mnie strasznie długo, a co dopiero w Nordii.
Nie wiem po co bić manualnie ale jak są Ci sympatycy to niech sobie biją manualnie, reszta drużyny może mieć auto-walkę

Bąblowiec pląsający
12-05-2019, 17:02
Nie wiem po co bić manualnie ale jak są Ci sympatycy to niech sobie biją manualnie, reszta drużyny może mieć auto-walkę
Tak, tylko wtedy wymiana nie trwa 20 minut, tylko 2 godziny.

Clover
12-05-2019, 17:16
I tak w Devos mini bossy manualnie bije się jak dla mnie strasznie długo, a co dopiero w Nordii.
Nie wiem po co bić manualnie ale jak są Ci sympatycy to niech sobie biją manualnie, reszta drużyny może mieć auto-walkę

Niektórzy lubią walki z mini. Zapytaj graczy pvp, czemu nie odpalają auto w pierwszej turze.

Kamillo
12-05-2019, 17:19
Nie porównuj pvp do mini. To inne dziedziny tam trzeba się skupić na walce A tu można na luzie dać auto i koniec wymian.

Clover
12-05-2019, 18:20
Nie porównuj pvp do mini. To inne dziedziny tam trzeba się skupić na walce A tu można na luzie dać auto i koniec wymian.

To ja poproszę mini, przy którym trzeba się skupić na walce.
Przecież pvp też można walczyć tylko auto. To idealny przykład, pvp manu nie jest jednym i tym samym, co pvp auto, są rozdzielne, dlatego obie formy żyją.

Bąblowiec pląsający
12-05-2019, 18:26
To ja poproszę mini, przy którym trzeba się skupić na walce.

Amaterasu

do zamknięcia

Clover
12-05-2019, 18:29
Amaterasu

do zamknięcia

Nie, jedna osoba/dwie pilnują, reszta się nie skupia, tylko puszcza auto.

Sam jesteś do zamknięcia.

Bąblowiec pląsający
12-05-2019, 18:38
To ty se pilnuj

Clover
12-05-2019, 19:05
To ty se pilnuj

Po co

Bąblowiec pląsający
12-05-2019, 19:10
Bo masz jakiś dziwny fetysz z tym związany

Clover
12-05-2019, 19:20
Bo masz jakiś dziwny fetysz z tym związany

Nie mam

- - - - - - - - - -

Mam fetysz bicia mini normalnych manualnie

Bąblowiec pląsający
12-05-2019, 19:28
Aha, czyli problem jest związany tylko z tobą. Nie ma i nie będzie minibossa, którego trzeba bić w 4 manualnie i Amaterasu jest tego najlepszym przykładem. A jeśli chcesz minibossa, który zabija osoby walczące automatycznie, to powiem ci w tajemnicy, że to się kiedyś wszystkim znudzi.. Nie ma sensu marnować czasu by zadowolić na chwilę niezwykle małą grupkę osób.
Jeśli aż tak ci zależy na marnowaniu czasu, bij Amaterasu. Ewentualnie znajdź ludzi, co chcą wymieniać minibossy przez kilka godzin.
Do zamknięcia.

Clover
12-05-2019, 19:30
Aha, czyli problem jest związany tylko z tobą. Nie ma i nie będzie minibossa, którego trzeba bić w 4 manualnie i Amaterasu jest tego najlepszym przykładem. A jeśli chcesz minibossa, który zabija osoby walczące automatycznie, to powiem ci w tajemnicy, że to się kiedyś wszystkim znudzi.. Nie ma sensu marnować czasu by zadowolić na chwilę niezwykle małą grupkę osób.
Jeśli aż tak ci zależy na marnowaniu czasu, bij Amaterasu. Ewentualnie znajdź ludzi, co chcą wymieniać minibossy przez kilka godzin.
Do zamknięcia.

Nie chodzi o to, że MUSZĄ bić manualnie, tylko niech mi POZWOLĄ bić manualnie, a nie, urywają wymienę, bo ta trwa 20 min, tak jak powinna, a nie 2 min

Bąblowiec pląsający
12-05-2019, 19:32
Czyli chcesz zmusić ludzi do marnowania czasu xD

Antybristlerka
12-05-2019, 19:36
Życie jest za krótkie na manualne walki.

Clover
12-05-2019, 19:38
Czyli chcesz zmusić ludzi do marnowania czasu xD

A oni mnie do gry bez zabawy

- - - - - - - - - -


Życie jest za krótkie na manualne walki.

Nie

- - - - - - - - - -

Jak ktoś nie ma czasu, niech nie gra, nie zmuszam ;)

GoldenkoPL
12-05-2019, 19:42
Oczywiście na nie. Jeśli tak ci zależy na wymianie manu to znajdź sobie 4 osoby do takich wymian (Powodzenia w szukaniu). Taka zmiana zabiłaby już wymiany totalnie. Nie wiem co może być zabawnego w biciu tego samego bossa 1000 raz manu dzień w dzień przez 20 minut :confused:

Zbieras
12-05-2019, 19:43
Jak ktoś nie ma czasu, niech nie gra, nie zmuszam ;)


No chyba po to jest auto walka żeby szybciej wymieniać mini bossy, a nie poświęcić na to wiele czasu.

Bąblowiec pląsający
12-05-2019, 19:45
Jedynie mogłaby przejść blokada antysabotowa na minibossach, tylko wtedy nie wiem jak ze zdejmowaniem uśpienia

Clover
12-05-2019, 19:50
Oczywiście na nie. Jeśli tak ci zależy na wymianie manu to znajdź sobie 4 osoby do takich wymian (Powodzenia w szukaniu). Taka zmiana zabiłaby już wymiany totalnie. Nie wiem co może być zabawnego w biciu tego samego bossa 1000 raz manu dzień w dzień przez 20 minut :confused:

To samo, co bicie tego sammego gracza w pvp.

Bąblowiec pląsający
12-05-2019, 19:55
Jeśli walczyłbyś PvP manu i dał auto masz strasznie duże szanse przegrać, więc zdecydowanie bardziej opłacalnie jest bić się manualnie. Z minibossami jest zdecydowanie inaczej, bo zawsze mają te same statystyki, eq, skrypt. Sekwencja bicia ich jest identyczna, w PvP nie jest.

GoldenkoPL
12-05-2019, 20:40
Dlaczego porównujesz PvP do PvE? Mimo że obie to walki, to w PvP każda walka jest inna, nawet z tym samym graczem (w teorii)

PvE jest znacznie bardziej opłacalne niż PvP, więc nie musisz walczyć jeśli cie to nudzi. Nikt cię do tego nie zmusza. Zapisujesz się dobrowolnie i walczysz 1 vs 1 z innym graczem. Sytuacja jest inna w przypadku bicia mini-bossów, ponieważ najwygodniej i najefektywniej jest je bić w 4. Dlaczego więc 3 pozostałe osoby mają tracić czas ze względu na Ciebie?

Clover
12-05-2019, 21:02
Dlaczego porównujesz PvP do PvE? Mimo że obie to walki, to w PvP każda walka jest inna, nawet z tym samym graczem (w teorii)

PvE jest znacznie bardziej opłacalne niż PvP, więc nie musisz walczyć jeśli cie to nudzi. Nikt cię do tego nie zmusza. Zapisujesz się dobrowolnie i walczysz 1 vs 1 z innym graczem. Sytuacja jest inna w przypadku bicia mini-bossów, ponieważ najwygodniej i najefektywniej jest je bić w 4. Dlaczego więc 3 pozostałe osoby mają tracić czas ze względu na Ciebie?

nie muszą, mogą kupić eq, zamiast wymieniać mini. No sory, ale dla mnie to idiotyczne, traktowanie kogoś korzystającego z naturalnych mechanik gry jako tego "złego".

GoldenkoPL
12-05-2019, 21:05
Nie każdy ma wystarczającą ilość czasu aby bić mini-bossy przez 2 godziny dziennie. Jeśli masz na to czas to ok, jak już wcześniej napisałem, znajdź sobie ludzi do bicia manu.
Nie rozumiem o co chodzi ci z "mogę kupić eq zamiast wymieniać mini". Przecież eq to nie jedyny drop z mini-bossów i na aktualnym etapie raczej każdy ma eq unikatowe na 65 poziom, więc jest to rzecz drugorzędna.

Clover
12-05-2019, 21:17
Nie każdy ma wystarczającą ilość czasu aby bić mini-bossy przez 2 godziny dziennie. Jeśli masz na to czas to ok, jak już wcześniej napisałem, znajdź sobie ludzi do bicia manu.
Nie rozumiem o co chodzi ci z "mogę kupić eq zamiast wymieniać mini". Przecież eq to nie jedyny drop z mini-bossów i na aktualnym etapie raczej każdy ma eq unikatowe na 65 poziom, więc jest to rzecz drugorzędna.

Jak już pisałem, jak nie masz czasu na grę, to po co grasz? W grze powinna być premiowana w jakimś stopniu aktywność, a nie napisanie makra/ustawienie taskera i jedziemy całą grę tak, że sama się przechodzi.

Kim Chi
12-05-2019, 22:11
Zajmij się czymś pożytecznym to też nie będziesz miał 2h dziennie przez 7 dni w tygodniu na granie w gry. Propozycja absurdalna, na nie.

Skuzz
12-05-2019, 22:45
Jak już pisałem, jak nie masz czasu na grę, to po co grasz? W grze powinna być premiowana w jakimś stopniu aktywność, a nie napisanie makra/ustawienie taskera i jedziemy całą grę tak, że sama się przechodzi.

no generalnie to 8770 100stron
jak jesteś tak bardzo mocno za ograniczeniem automatyzacji gry to wyłącz taskera i idź expić manu na mobkach

Clover
12-05-2019, 22:53
no generalnie to 8770 100stron
jak jesteś tak bardzo mocno za ograniczeniem automatyzacji gry to wyłącz taskera i idź expić manu na mobkach

W momencie w którym inni to zrobią, bardzo chętnie. Chodzi właśnie o przewagę bicia auto nad biciem manu, która sprawia, że całe starania testerów, żeby wymyślić ciekawego minibossa są zmarnowane. Równie dobrze mogliby zrobić maszynę losującą eq/miksy/kartę za opłatą 3 miksów życia na najwyższy poziom i 3 niższego.

GoldenkoPL
12-05-2019, 22:59
Myślisz, że skrypty pojawiają się znikąd? Przecież pierw gracze muszą poznać mini-bossa, jego ataki, zachowania. To nie wina graczy, że zrobili skrypty na większość mini-bossów w grze dla wygody, ponieważ nie ma Nordi tak długi czas. Wraz z wejściem Nordi będziesz mógł cieszyć się z mechanik gry i bić mini manu razem z innymi graczami, lecz po jakimś czasie sytuacja będzie identyczna jak aktualna.

Hide
12-05-2019, 23:25
Myślę, że jest to spowodowane długością bicia mini bossa.
Nie ważne jak ciekawy by nie był, jeżeli musimy pokonać taką Wdowę 4 razy pod rząd, to chyba każdy by wolał je bić automatycznie niż manualnie. A często takich minibossów bije się dziesiątki.
Pamiętam czasy, kiedy jednego żółwia, JEDNEGO, potrafiono bić nawet i godzine(głównie przez lagi ale też dlatego, że był bardzo defensywnym bossem), a co dopiero cztery?
Problemem jest to, że gracze wolą zysk ponad ciekawą walkę, czego skutkiem są właśnie skrypty automatyczne.
Można by do tematu podejść w taki sposób, że inicjowanie walki z bossem zabiera go każdemu graczowi w grupie(punkty do osiągnięć naliczają się wtedy dla każdego gracza tak jak to jest z potworami) a po pokonaniu minibossa losowany jest drop tyle razy, ile jest graczy w grupie. Wtedy można robić trudniejsze - i ciekawsze - minibossy. Pytanie tylko czy wykonalne i czy jest któś kto byłby w stanie to zrobić. Bo zawsze znajdzie się rozwiązanie.

Fresher
12-05-2019, 23:55
Lub może dało by się zrobić tak, że podczas bicia automatycznego nie nabijają się osiągnięcia, co skłaniało by graczy do bicia manualnego. Wtedy osiągnięcia by były rzadsze i stały by się większym wyróżnieniem.