PDA

Zobacz pełną wersję : Wsad



jarons
09-02-2019, 11:06
Proponuje dodać możliwość chodzenia WSAD'em. Czat nie zawsze musi być włączony

Rumplestiltskin
09-02-2019, 11:23
Strzałkami można chodzić przecież.

Clover
09-02-2019, 13:13
Strzałkami można chodzić przecież.

Praworęczni trzymają myszkę po prawej, wygodniej chodzić literami lewą ręką.

Believer
09-02-2019, 13:29
racja, np niewygodnie mi strasznie się przerzucać z Myszki na strzałki, jakbym chciał lewą naciskać strzałki musiałbym przesuwać klawiature zeby ta lewa ręka siegnela

shayne
09-02-2019, 14:58
myślę, że to przez rpg maker bo w nim też nie można chodzić wsadem, lecz co do samej propozycji to mogę być na tak, mimo tego, że da się przyzwyczaić do strzałek (np. na moim przykładzie, już nawet nie wyczuwam, że chodzę strzałkami)
mogę też dodać, że wcale nie musisz mieć tego i tego, przecież można sobie myszką wyznaczać kierunek drogi.

YourShadow
09-02-2019, 15:10
myślę, że to przez rpg maker bo w nim też nie można chodzić wsadem

Jakim niby rpg makeker? MFO nie jest tworzone w żadnym z ogólnodostępnych RPGM, tylko to jest specjalny Maker.
I spokojnie dałoby się coś takiego zrobić w RPGM i w MFO Makerze. Tylko po co?

Na nie.


racja, np niewygodnie mi strasznie się przerzucać z Myszki na strzałki, jakbym chciał lewą naciskać strzałki musiałbym przesuwać klawiature zeby ta lewa ręka siegnela

Faktycznie, trudno przesunąć prawą rękę o kilkanaście centymetrów z myszki na klawiaturę. Albo lewą o kilkanaście centymetrów z wsad na strzałki.

Hide
09-02-2019, 16:51
myślę, że to przez rpg maker bo w nim też nie można chodzić wsadem, lecz co do samej propozycji to mogę być na tak, mimo tego, że da się przyzwyczaić do strzałek (np. na moim przykładzie, już nawet nie wyczuwam, że chodzę strzałkami)
mogę też dodać, że wcale nie musisz mieć tego i tego, przecież można sobie myszką wyznaczać kierunek drogi.

w rpg makerze nie możesz też chodzić na skosy i myszką

shayne
09-02-2019, 17:28
w rpg makerze nie możesz też chodzić na skosy i myszką

plus za spostrzegawczość, już mnie kolega wyżej poprawił

Clover
09-02-2019, 18:32
Jakim niby rpg makeker? MFO nie jest tworzone w żadnym z ogólnodostępnych RPGM, tylko to jest specjalny Maker.
I spokojnie dałoby się coś takiego zrobić w RPGM i w MFO Makerze. Tylko po co?

Na nie.



Faktycznie, trudno przesunąć prawą rękę o kilkanaście centymetrów z myszki na klawiaturę. Albo lewą o kilkanaście centymetrów z wsad na strzałki.

Można przesunąć rękę, ale po co, jeśli można coś udoskonalić. Ofc z opcją wyłączenia wasd w opcjach.

Luxferre
09-02-2019, 18:56
Ofc z opcją wyłączenia wasd w opcjach.

Nie ma potrzeby, wystarczy mieć włączone "zawsze aktywne pole czatu"

jarons
12-02-2019, 21:19
Jeszcze jedna uwaga. Gdy piszemy na czacie i chcemy jakby przesunąć bo jest błąd, ale nie można. Bo to się robi strzałkami, a jak zawsze (prawie) chodzenie strzałkami jest włączone, to trzeba bardzo precyzyjnie najechać myszką i kliknąć. Co może być też problemem dla osoby która się dość mocną trzęsie

Jeahok
16-02-2019, 14:27
Jeszcze jedna uwaga. Gdy piszemy na czacie i chcemy jakby przesunąć bo jest błąd, ale nie można. Bo to się robi strzałkami, a jak zawsze (prawie) chodzenie strzałkami jest włączone, to trzeba bardzo precyzyjnie najechać myszką i kliknąć. Co może być też problemem dla osoby która się dość mocną trzęsie

em, jeśli dobrze rozumiem ten argument(wasd będzie lepszy od strzałek bo będzie można strzałki wykorzystywać do przesuwania kursora na czacie) to ja wole mieć jednak literki wasd dostępne do pisania :D

Pamiętam czasy, gdy auto-leczenie było dostępne tylko pod skrótem CTRL+Spacja i szukano przycisku który nie będzie kolidował z pisaniem na czacie i znaleziono TYLDE.
Literki WSAD do chodzenia będą powodowały niedogodności przy pisaniu, czyli propozycja odrzucona.

- - - - - - - - - -

a co do ogólnej ergonomii to myszka jest właściwie niezbędna tylko w przypadku handlowania/grzebania w ekwipunku(a wtedy nie chodzimy po mapie), resztę operacji można swobodnie wykonywać bez niej.
Bardziej bym był za umożliwieniem całkowitej rezygnacji z myszki(czyli odpowiednie skróty do menu gry lub chociaż opcja przeskoczenia z nawigacji po mapie na nawigacje po menu).

Clover
16-02-2019, 14:29
em, jeśli dobrze rozumiem ten argument(wasd będzie lepszy od strzałek bo będzie można strzałki wykorzystywać do przesuwania kursora na czacie) to ja wole mieć jednak literki wasd dostępne do pisania :D

Pamiętam czasy, gdy auto-leczenie było dostępne tylko pod skrótem CTRL+Spacja i szukano przycisku który nie będzie kolidował z pisaniem na czacie i znaleziono TYLDE.
Literki WSAD do chodzenia będą powodowały niedogodności przy pisaniu, czyli propozycja odrzucona.

- - - - - - - - - -

a co do ogólnej ergonomii to myszka jest właściwie niezbędna tylko w przypadku handlowania/grzebania w ekwipunku(a wtedy nie chodzimy po mapie), resztę operacji można swobodnie wykonywać bez niej.
Bardziej bym był za umożliwieniem całkowitej rezygnacji z myszki(czyli odpowiednie skróty do menu gry lub chociaż opcja przeskoczenia z nawigacji po mapie na nawigacje po menu).

Można by było wybrać w opcjach, czy wolimy chodzenie, czy pisanie. Ew. Wasd byłoby aktywne tylko w przypadku nieaktywnego czatu.

Jeahok
16-02-2019, 14:46
czat jest zawsze aktywny
tak z ciekawości, kiedy macie konieczność korzystania z myszki i ze strzałek jednocześnie?

Bąblowiec pląsający
16-02-2019, 14:49
tak z ciekawości, kiedy macie konieczność korzystania z myszki i ze strzałek jednocześnie?
Kiedy gram w gry, w których trzeba jednocześnie chodzić i strzelać

Clover
16-02-2019, 14:53
czat jest zawsze aktywny
tak z ciekawości, kiedy macie konieczność korzystania z myszki i ze strzałek jednocześnie?

Kiedy gram. Kwestia tego, że mam dwie ręce, więc gram używając obydwu. Idę gdzieś strzałkami, ale na bossa się przebieram myszką. Potworki, żeby w nie nie wleźć też omijam myszką. Owszem, mogę sobie przywiązać jedną rękę do pleców i grać jedną, ale jest to mało wygodne.

Koridor
16-02-2019, 18:26
Stara propozycja. Oczywiście za.
Według mnie chat nie powinien być zawsze aktywny, a powinien się aktywować na przycisk lub kombinację przycisków. (+opcja w konfiguracji, aby było po staremu)

Myślę, że mogłoby to zostać zrealizowane przy okazji usprawnień idących z pakietem VIP. Oczywiście bezpłatnie, chodzi po prostu o to, że mogłoby się to pojawić w podobnym czasie.

Hide
16-02-2019, 18:43
Stara propozycja. Oczywiście za.
Według mnie chat nie powinien być zawsze aktywny, a powinien się aktywować na przycisk lub kombinację przycisków. (+opcja w konfiguracji, aby było po staremu)

Myślę, że mogłoby to zostać zrealizowane przy okazji usprawnień idących z pakietem VIP. Oczywiście bezpłatnie, chodzi po prostu o to, że mogłoby się to pojawić w podobnym czasie.
Czyli za 3 lata?

Clover
16-02-2019, 19:07
Stara propozycja. Oczywiście za.
Według mnie chat nie powinien być zawsze aktywny, a powinien się aktywować na przycisk lub kombinację przycisków. (+opcja w konfiguracji, aby było po staremu)

Myślę, że mogłoby to zostać zrealizowane przy okazji usprawnień idących z pakietem VIP. Oczywiście bezpłatnie, chodzi po prostu o to, że mogłoby się to pojawić w podobnym czasie.

Albo po prostu na kliknięcie w pole wprowadzania tekstu.

Czyli za 20 lat, jak już wejdzie do gry Salamandria?

- - - - - - - - - -

Btw.


czat jest zawsze aktywny

i


Według mnie chat nie powinien być zawsze aktywny, a powinien się aktywować na przycisk lub kombinację przycisków. (+opcja w konfiguracji, aby było po staremu)

Mamy już takie coś w konfiguracji.
8602
Kwestia dodania do tego nowej funkcjonalności.

Jeahok
16-02-2019, 22:24
Albo po prostu na kliknięcie w pole wprowadzania tekstu.

Czyli za 20 lat, jak już wejdzie do gry Salamandria?

- - - - - - - - - -

Btw.



i



Mamy już takie coś w konfiguracji.
8602
Kwestia dodania do tego nowej funkcjonalności.

łoo, kiedy to się pojawiło? nie mogłeś od razu o tym wspomnieć?
czyli nawet domyślnie by mogło być chodzenie na wsad i jedynie nadpisywane by było przez opcje aktywnego czatu

Clover
16-02-2019, 22:27
łoo, kiedy to się pojawiło? nie mogłeś od razu o tym wspomnieć?
czyli nawet domyślnie by mogło być chodzenie na wsad i jedynie nadpisywane by było przez opcje aktywnego czatu

Ale... To już jest od kilku lat...

Koridor
17-02-2019, 01:15
Albo po prostu na kliknięcie w pole wprowadzania tekstu.
Ja osobiście wolałbym do tego skrót klawiszowy. Klikanie myszką w pole chatu jest dla mnie uciążliwe. Poza tym po napisaniu wiadomości łatwiej byłoby wrócić do sterowania postacią WASD bez konieczności klikania na mapę.

Bąblowiec pląsający
17-02-2019, 01:36
Ja osobiście wolałbym do tego skrót klawiszowy. Klikanie myszką w pole chatu jest dla mnie uciążliwe. Poza tym po napisaniu wiadomości łatwiej byłoby wrócić do sterowania postacią WASD bez konieczności klikania na mapę.

alt + jakieś literki, które nie robią znaków specjalnych i będą w takim samym ułożeniu co WSAD, np. YGHJ.

Clover
17-02-2019, 12:58
Ja osobiście wolałbym do tego skrót klawiszowy. Klikanie myszką w pole chatu jest dla mnie uciążliwe. Poza tym po napisaniu wiadomości łatwiej byłoby wrócić do sterowania postacią WASD bez konieczności klikania na mapę.

W sumie racja, za.