PDA

Zobacz pełną wersję : Szczurołak kilka razy dziennie



Luxferre
31-12-2018, 14:36
Proponuję dodać możliwość bicia Szczurołaka kilka razy dziennie. Obecnie jest on najmniej opłacalnym minibossem na 40 poziom - z Wampirzycy, Rendelsa i Wodnego Żółwia lecą rzadsze i bardziej cenne gemy i zdolności, a nawet mikstury. Ponadto, Rendelsa i Wampirzycę można bić kilka razy dziennie, a Żółw nie wymaga respienia.

GoldenkoPL
31-12-2018, 15:50
Za.
Ceny eq szczurołaka i jego dostępność jest dwukrotnie mniejsza od eq żółwia, przez co ciężko skompletować cały set szczurołaka, nawet +0. Szczurołak poza eq nie dropi jakichś dobrych zdolności (nawet diablos dropi lepsze), więc nie rozumiem sensu blokowania go do 1 dziennie.

Antybristlerka
31-12-2018, 16:39
Była kiedyś na testowym propozycja, żeby każde mini, które trzeba respić nie miały limitu dziennego. Stanęło na tym, że tylko ze szczurłopakiem byłby problem ze względu na jego specyficzne przyzywanie.

Ogólnie była zgoda za wprowadzeniem, więc jak dobrze pomęczycie to może wejdzie :D

Lokithor
31-12-2018, 18:40
dodaj ankiete ja za

Enilam
01-01-2019, 01:03
Za ponieważ eq z szczurołaka bardzo ciężko skompletować.

musaraj
01-01-2019, 23:30
Taaa. I jeszcze pewnie zostawić mu respienie co 100 mobków?

Na nie. Specyfika Szczurołaka jest jasno określona. Jeżeli problemem jest dostępność EQ, można ewentualnie przedyskutować drobne podkręcenie dropu.

Antybristlerka
02-01-2019, 01:28
Jeżeli problemem jest dostępność EQ, można ewentualnie przedyskutować drobne podkręcenie dropu. Eq ze szczrołaka można kupić za żetony u mistrza areny. Ceny ma jak za darmo.

Hide
02-01-2019, 10:22
Ale przepaść pomiędzy zdobyciem eq a wbiciem poziomu, na który to eq jest już niepotrzebne jest niewielka i w tym czasie osoba z 40lvl już nie będzie potrzebowała tego eq. Mówię tu statystycznie, bo niektórym się może przyfarcic i wydropia całe eq w jeden dzień.

musaraj
02-01-2019, 12:20
Ale przepaść pomiędzy zdobyciem eq a wbiciem poziomu, na który to eq jest już niepotrzebne jest niewielka i w tym czasie osoba z 40lvl już nie będzie potrzebowała tego eq. Mówię tu statystycznie, bo niektórym się może przyfarcic i wydropia całe eq w jeden dzień.

No to skąd ludzie biorą to EQ z Wampirzycy :confused:

Ghostrick Oma
02-01-2019, 15:49
za czasami bije szczurołaka i coś dropnie ale o postaranie się o EQ +6,7,8 z szczurołaka bardzo cieżko dropnąć

Clover
02-01-2019, 19:06
No to skąd ludzie biorą to EQ z Wampirzycy :confused:

A ona nie dropiła przypadkiem ciekawych zdolek?

Lisu aka wróciłem
02-01-2019, 19:33
A ona nie dropiła przypadkiem ciekawych zdolek?

Dropiła, dodatkowo (co było dla mnie ważne) jej resp, czyli na tym poziomie 2x wampir, jest świetnym expowiskiem, przed pokonaniem serafina najlepszym dostępnym, natomiast szczury no to szanujmy się. Wampirzyca jest znacznie bardziej opłacalna od szczuropaka, rendels również, żółw także. Wampirzyca nie ma limitu, rendels nie ma limitu (tych 50 to nawet nie przytaczajcie), żółw jest darmowy ale ma limit, a szczuropak siedzi sam w tym swoim lochu. Nie spodziewam się aby przy zniesionym limicie i 100 szczurach do respa był oblegany, raczej bardziej prawdopodobne, że będzie chociaż rozważany na swoim przedziale, w tej chwili nie jest, ale zawsze można dać te 150 na początek, jak dalej będzie pusto to wrócić na 100.

king of fire
03-01-2019, 02:21
Szczurołak to mini boss którego można bić raz dziennie tak samo jak smoka Mr.
Muszą być minI takie I takie, jest jak jest I nic nie trzeba zmieniać. Jestem na nie sorka.

Clover
03-01-2019, 02:31
Szczurołak to mini boss którego można bić raz dziennie tak samo jak smoka Mr.
Muszą być minI takie I takie, jest jak jest I nic nie trzeba zmieniać. Jestem na nie sorka.

To nie jest jak smok mroku. Do smoka nie trzeba bić mobków, a do szczurłoptaka owszem.

king of fire
03-01-2019, 03:38
To nie jest jak smok mroku. Do smoka nie trzeba bić mobków, a do szczurłoptaka owszem.

Ale smok liczy się jako raz dziennie, lecz inne warunki odno.

Clover
03-01-2019, 04:14
Ale smok liczy się jako raz dziennie, lecz inne warunki odno.

rzeco

Smok jest typem minibossa samoodnawialnego co 24h, tak samo, jak np. wodny żółw.
Szczuropak jest typem minibossa odnawialnego poprzez zabicie potworków z ograniczeniem do jednej sztuki, tak jak np. gryf, czy ork królewski.

Są to 2 różne typy minibossów.

Hide
03-01-2019, 11:21
Jak już jesteśmy przy orku to jemu też można znieść limit, bo nawet na 65lvl jest trudny do solowania czy pokonania we 2.
A wracając do:

No to skąd ludzie biorą to EQ z Wampirzycy
Ale wampirzyca jest bardziej opłacalna niż szczurolak. Nie musisz expić na pobocznych potworkach żeby nie marnować energii, masz dobry drop w eq i zdolnościach, oprócz tego wymienione przez Wróciłem:
jej resp, czyli na tym poziomie 2x wampir, jest świetnym expowiskiem, przed pokonaniem serafina najlepszym . Szczurolak ma do tego losowosc w postaci walk 1x/2x i 2x/3x.
Poza tym czy to nie jest czasami jedyny potwór w grze, z którego po jakimś czasie nie możemy zdobyć pogromcy/pożeracza (mówię o 1x)?

musaraj
03-01-2019, 12:09
Dropiła, dodatkowo (co było dla mnie ważne) jej resp, czyli na tym poziomie 2x wampir, jest świetnym expowiskiem, przed pokonaniem serafina najlepszym dostępnym, natomiast szczury no to szanujmy się. Wampirzyca jest znacznie bardziej opłacalna od szczuropaka, rendels również, żółw także. Wampirzyca nie ma limitu, rendels nie ma limitu (tych 50 to nawet nie przytaczajcie), żółw jest darmowy ale ma limit, a szczuropak siedzi sam w tym swoim lochu. Nie spodziewam się aby przy zniesionym limicie i 100 szczurach do respa był oblegany, raczej bardziej prawdopodobne, że będzie chociaż rozważany na swoim przedziale, w tej chwili nie jest, ale zawsze można dać te 150 na początek, jak dalej będzie pusto to wrócić na 100.

1. Zjawy są dużo lepszym ekspowiskiem przed Serafinem.
2. Może Wampirzyca dropi ciekawe zdolki, ale Szczurłopak dropi ciekawe EQ (zwłaszcza po dodaniu mu Pancernego Hełmu), a i Porażenie piechotą nie chodzi.
3. Szczurołak może być bity samodzielnie (w przeciwieństwie do Wampirzycy, Żółwia czy Rondla). To już dostatecznie duża zaleta bicia go. Do tego jak jeszcze ma być bity bez limitu dziennego, to ja tam sobie będę po prostu zostawiał postać, włączał nowe okno i wieczorem wracał do zużytych 2k eny (i zrespionych 20 minibossów, buhaha).

Przypominam, że to nie działa tak, że jak coś dostaniecie za darmo (tu - dodatkowe szczurołaki), to będziecie najlepsi, bo wszyscy to dostaną.

Lisu aka wróciłem
03-01-2019, 12:32
Jak już jesteśmy przy orku to jemu też można znieść limit, bo nawet na 65lvl jest trudny do solowania czy pokonania we 2.

Orka bym nie ruszał, jego opłacalność jest znacznie większa niż szczuropaka, nie ma tu problemu z expem, nie ma problemu z dostępem do eq ani niczym z czym jest przy urkadenowym odpowiedniku. Chyba żeby pójść dalej, tak jak ktoś wyżej zaznaczył, była propozycja żeby zrobić 2 typy minibossów, samorespiące (co 24h -> jedno bicie dziennie), respiące po zrobieniu jednego wymagania (x mobków -> bez limitu). Osobiście nie mam wyrobionego zdania w tym kontekście, ale możnaby to też przedyskutować

- - - - - - - - - -


1. Zjawy są dużo lepszym ekspowiskiem przed Serafinem.
2. Może Wampirzyca dropi ciekawe zdolki, ale Szczurłopak dropi ciekawe EQ (zwłaszcza po dodaniu mu Pancernego Hełmu), a i Porażenie piechotą nie chodzi.
3. Szczurołak może być bity samodzielnie (w przeciwieństwie do Wampirzycy, Żółwia czy Rondla). To już dostatecznie duża zaleta bicia go. Do tego jak jeszcze ma być bity bez limitu dziennego, to ja tam sobie będę po prostu zostawiał postać, włączał nowe okno i wieczorem wracał do zużytych 2k eny (i zrespionych 20 minibossów, buhaha).

Przypominam, że to nie działa tak, że jak coś dostaniecie za darmo (tu - dodatkowe szczurołaki), to będziecie najlepsi, bo wszyscy to dostaną.

1. Do nich na pewno jest dostęp przed serem? Jeśli tak to mój błąd, choć odkupiciel jest równie trudny, jeśli nie gorszy, a przed nim dostępu do nich nie ma.
2. To nie do końca tak działa.
3. Od 40 w górę może, fakt, wciąż się nie opłaca, bo rondla możesz sobie stakować do końca świata, a potem ubić 50 na raz z jakimś wyższym lvlem, albo samemu bo w tym czasie złapiesz masę expa. Łak z każdej strony wychodzi słabiej

Akurat tutaj nie chodzi o bycie lepszym czy gorszym, dla mnie to zupełnie bez znaczenia, nie jestem kolekcjonerem, przez etap urkaden przeszedłem. Dla mnie po prostu wydaje się logicznym, że skoro zainteresowanie akurat tym mini jest zerowe, a można coś choćby spróbować z tym zrobić, to czemu nie, eq się przyda każdemu, porażenia też, a przy tym nie będzie najsmutniejszym mini w grze.

Fun fu*kt, ze wszystkich minibossów do których mam dostęp powrutem v2, przez cały okres expienia tej postaci, szczuropak był jedynym mini którego nie ruszyłem. (wykluczam bogini, bo jeszcze nie zdążyłem znaleźć wymiany, jest event)

musaraj
03-01-2019, 12:42
Zainteresowanie Szczurołakiem nie jest zerowe. Jak zbierałem stamtąd EQ - zawsze zaplątał się ktoś akurat i go bił. Może pomylili portal?

Lisu aka wróciłem
03-01-2019, 13:07
Zainteresowanie Szczurołakiem nie jest zerowe. Jak zbierałem stamtąd EQ - zawsze zaplątał się ktoś akurat i go bił. Może pomylili portal?

Tak się będziemy przerzucać pojedynczymi słowami, nie jest zerowe, jest mniejsze niż zainteresowanie każdym innym mini w grze. Tu się zgadzamy? Jeśli tak, to można coś w tym kierunku zrobić, dlatego jestem na tak

musaraj
03-01-2019, 17:18
Nie, nie zgadzamy się.
Nie masz pojęcia, jakie jest zainteresowanie Szczurołakiem.
Nie masz pojęcia, jakie jest zainteresowanie Ogrem.
Nie masz pojęcia, jakie jest zainteresowanie Goblinem Królewskim.
Nie masz pojęcia, jakie jest zainteresowanie Skrzydlatym Demonem.

Dlaczego poczuwasz się do formułowania jakichkolwiek wniosków na podstawie informacji, których nie posiadasz?

Lisu aka wróciłem
03-01-2019, 19:47
Nie, nie zgadzamy się.
Nie masz pojęcia, jakie jest zainteresowanie Szczurołakiem.
Nie masz pojęcia, jakie jest zainteresowanie Ogrem.
Nie masz pojęcia, jakie jest zainteresowanie Goblinem Królewskim.
Nie masz pojęcia, jakie jest zainteresowanie Skrzydlatym Demonem.

Dlaczego poczuwasz się do formułowania jakichkolwiek wniosków na podstawie informacji, których nie posiadasz?

Ehh, to nie jest temat o 3 pozostałych mini, ale nieważne, nie mam statystyk w kieszeni, wiem tyle ile pograłem, tyle ile widziałem i tyle ile mam doświadczenia w grze. Wielokrotnie byłem pytany czy pomogę z ogrem, czy wymieniam demona, o goblinie sobie nie przypominam, jednak zarówno nieraz widziałem jak ktoś go bij, jak i czasem sam to robiłem. Ze szczurołakiem jest inaczej, przepraszam dotychczas tak było w moim przypadku, a więc wyrażając swoją OPINIĘ biorę pod uwagę moje zdanie i doświadczenie, jasne że mniejsze niż Twoje, ale jednak niezerowe.

Tak samo jest z eq, lub było w moim przypadku, eq z ogra zawsze było dostępne, z goblina zawsze było dostępne, z demona zawsze było dostępne, ze szczurołaka zawsze szukałem. Dlatego poczuwam się do formułowania wniosków na podstawie swojego doświadczenie, nie zamierzam w każdym zdaniu pisać takiej rozprawki jak tu, wielokrotnie mówiłem że to co wygłaszam to moja opinia i nie zawsze musi być z każdym zgodna ani nawet prawdziwa, bazuję na swoim doświadczeniu, tyle.

Zostawiając mnie i wracając do tematu, jeśli masz jakieś statystyki, wyliczenia, cokolwiek, przytocz je jako Twój argument, zamiast odbijać argumenty innych, bo na chwilę obecną mamy opinię przeciw opinii, z których wynika tylko, że się nie zgadzamy.

//sorki za lekki offtop, postaram się więcej nie kłócić, i Rozmówcę proszę o to samo

king of fire
05-01-2019, 00:24
rzeco

Smok jest typem minibossa samoodnawialnego co 24h, tak samo, jak np. wodny żółw.
Szczuropak jest typem minibossa odnawialnego poprzez zabicie potworków z ograniczeniem do jednej sztuki, tak jak np. gryf, czy ork królewski.

Są to 2 różne typy minibossów.

Ale liczy się jako raz dziennie:p

Guest bbb
18-01-2019, 20:30
Nie, grałem kiedy miałem konto z 35 lvl i biłem z kolegą Szczurołaka i to takiego MINIBOSSA Nie pasuje coś takiego. Opuściłem te grę i powróciłem po 2 latach tutaj! Bo na tamto nie mogłem się zalogować :/ [NA NIE]

Believer
24-02-2019, 15:38
Biłem 10 szczurołaków [jednego każdego dnia] i kupa i pupa, nic nie wydropiło więc mogli by znieść to do conajmniej trzech Szczurołaków dziennie jak dla mnie

Luxferre
06-05-2019, 14:20
Będzie cokolwiek robione z tym minibossem?

damianxp
06-05-2019, 14:50
Najlepej by zostało tak jak jest.
Jeżeli chcesz bić go kilka razy dziennie, to co za problem bić go kilkoma postaciami?

Luxferre
06-05-2019, 15:27
Najlepej by zostało tak jak jest.
Jeżeli chcesz bić go kilka razy dziennie, to co za problem bić go kilkoma postaciami?
Co za problem? Ano taki problem, że najpierw trzeba te postacie mieć. Chyba nie powiesz nowemu graczowi, żeby tworzył kolejną postać tylko dlatego, że potrzebuje eq Szczurołaka?
https://i.gyazo.com/3011224bd0f36144d94ee10e53ffd785.png
To są aktualnie jedyne przedmioty z setu Szczurołaka na targu.
Dla porównania, z setu Żółwia jest 14 ofert, z Widmowego 6 (bardzo tanie, 25-30k). Dodatkowo jest tylko 1 oferta z Wampirzego, co mnie zdziwiło.
Patrząc na średnie ceny, większość setu Szczurołaka jest droższa niż z innych setów.

Gemy i zdolności z innych mini na ten poziom też są o wiele lepsze, dodatkowo tamte mini można bić kilka razy dziennie, poza Żółwiem, którego respić nie trzeba, a na dodatek lecą z niego skorupy z których masz gwarantowane eq.

Poza tym, przy Rendelsie masz cały czas expowisko które go odnawia, przy Wampirzycy też, a przy Żółwiu masz expowisko + potwora unikatowego. Przy Szczurołaku nie masz nic, z wyjątkiem Trolli.

No ale masz rację, najlepiej by zostało tak jak jest, bicie Szczurołaka jest bardzo przyjemne, zwłaszcza wymienianie go przez prawie miesiąc tylko po to, żeby wydropić cały set.

damianxp
07-05-2019, 01:26
Żółwia też możesz bić raz dziennie na postaci to samo że skrzydlatym demonem.
Respienie szczurołapa jest o tyle przyjemne że same szczury atakują i my nie musimy robić nic, było by za dobrze.

Luxferre
07-05-2019, 02:46
Żółwia też możesz bić raz dziennie na postaci to samo że skrzydlatym demonem.
Z Żółwia są gwarantowane skorupy, nie wymaga respienia, dropi lepsze zdolności i ma fajne ekspowisko z unikatem. O Demonie się nie wypowiadałem, więc co on ma do rzeczy?

Respienie szczurołapa jest o tyle przyjemne że same szczury atakują i my nie musimy robić nic, było by za dobrze.
Można to zmienić jak komuś będzie przeszkadzało, że jest "za dobrze".

Clover
07-05-2019, 19:14
8766

Tutaj odpowiedz czemu nie będzie z tym nic robione .

*Piszę za antka bo jemu sie nie chce*

Szczurłopakowi też się da, wystarczy ustawić nieprzerwane respienie się szczurów :rolleyes:

damianxp
09-05-2019, 13:06
Załącznik nie działa :p
Szczurołakowi można by podnieść trochę drop by był bardziej opłacalny do bicia ew. Dodać kilka zdolności na 40 poziom, np mega leczenie 2

Believer
22-05-2019, 21:51
godzina 21:50, poluje na hełm szczurołaka, nie ma go od 2 dni. Żadnego eq szczura nie ma. Dla przykladu moj kolega ubil 17 szczurolakow wypadly mu kamienie i jedne buty +0

Luxferre
12-08-2019, 13:03
będzie cokolwiek robione z tym minibossem?

Hide
12-08-2019, 17:27
będzie cokolwiek robione z tym minibossem?

Nie

"Coś tam coś tam silnik na to nie pozwala"

hurzysta
12-08-2019, 18:49
Nie

szkoda bo mi tego brakuje

Luxferre
15-10-2020, 13:54
Odświeżam.

Hide
15-10-2020, 15:32
Również, ankieta mówi sama za siebie - skoro wyeliminowanie paladyna(pomimo że większość była na nie) było tak wielkim priorytetem, to dlaczego ta propozycja nie może być rozpatrzona?

MasterOfPuppets
15-10-2020, 15:53
w sumie jak z gryfim eq, jest totalny deficyt eq szczurołaka, bo nie da się go farmić w żaden sposób nawet jak sie chce ;[

Stara Gwardia
15-10-2020, 16:00
Jak już usuwać blokadę to we wszystkich czterech: Szczurołak, Gryf, Ork Królewski, Skrzydlaty Demon.

Hide
15-10-2020, 16:14
Jak już usuwać blokadę to we wszystkich czterech: Szczurołak, Gryf, Ork Królewski, Skrzydlaty Demon.
proponowałem też coś innego dotyczące tych mini:
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?41764-Zmiana-boss%C3%B3w-wymagaj%C4%85cych-respienia-i-czekania-24h

i tak - najlepiej żeby zniesione to było na wszystkich podobnych mini.

Azekar
15-10-2020, 16:40
Właściwie co stoi na przeszkodzie, żeby zdjąć całkowicie ograniczenia? Nawet globale są kilka razy dziennie, a na te mini jest nałożone jakieś śmieszne ograniczenie. Dzięki temu jest totalny deficyt eq z nich, które osiąga horendalne sumy.

Luxferre
15-10-2020, 16:41
Jak już usuwać blokadę to we wszystkich czterech: Szczurołak, Gryf, Ork Królewski, Skrzydlaty Demon.

Nikt by się nie obraził, a każdy z tych mini jest raczej poniżej przeciętnej w popularności (z wyjątkiem gryfa, bo ma dobre expowisko). Nie myślałem o nich gdy zakładałem ten temat, ale z tym również się w pełni zgadzam.

Stara Gwardia
15-10-2020, 16:46
Tak tylko informacyjnie jeszcze dodam, że mini w najnowszej aktualizacji przyjęły 2 warianty respienia:
-100 eny lub 24h (nixxly i lavos)
-150 eny (reszta)
Moim zdaniem można by to zastosować do wszystkich innych mini. Wtedy nie było by za łatwo, bo musimy użyć 50% eny więcej do respu minibossa, ale nie było by głupich ograniczeń 1 dziennie w przypadku tych przywołanych przeze mnie w ostatnim poście. Wyjątkami byłyby: jaszczur- brak możliwości respienia, rendels- albo zostawić 200, albo zmniejszyć ilość potrzebną do komnaty fortuny do 150 dusz.

Kim Chi
15-10-2020, 16:55
Jak już usuwać blokadę to we wszystkich czterech: Szczurołak, Gryf, Ork Królewski, Skrzydlaty Demon.

Albo zmienić wymaganą ilość potworów do zabicia ze 100 na 50, wtedy nawet na wyższym levelu to byłoby zachętą do wracania tam.

Vendetta
15-10-2020, 17:08
Albo zmienić wymaganą ilość potworów do zabicia ze 100 na 50, wtedy nawet na wyższym levelu to byłoby zachętą do wracania tam.

Popieram !

Fuckinslayin
15-10-2020, 18:40
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?41559-Podkr%C4%99cenie-dropu-ze-Szczuro%C5%82aka - 75,86% jest za w moim temacie
sumując głosy na tak z tego i tego postu, śmiało można wywnioskować że ta zmiana jest jakościowo bardzo dobra oraz większości osób nie pasuje, jak jest teraz.
Wnoszę więc o przeniesienie do zaakceptowanych TEGO postu.

Fang
26-01-2021, 08:49
Moim zdaniem powinny być usunięte wszystkie blokady, gdyż to zniechęca większość osób do bicia np. Orka Królewskiego. Z czego blokady nie pojawiają się np. w Devos albo Nordii. Jeśli zmniejszymy wymaganą ilość potworków do 50, to nie będzie spalać ubite potworki potrzebne do respu ? Bo to trochę bez sensu, jeśli mają być respione, to należy zrobić tak jak u reszty mini, które się respi.

Antybristler II
26-01-2021, 11:40
W sumie uzbrojenie na takie levele jest na tyle mało dostępne (a przy okazji sprzedaż średnio opłacalna), że nie ma sensu blokować tych minibossów. Jak ktoś chce niech sobie bije bez niepotrzebnych ograniczeń :)