PDA

Zobacz pełną wersję : Święta 2018



tosenevrati
12-11-2018, 15:20
Hmm...

https://i.gyazo.com/007450356a8b92c80bcfc8a7796d4fab.png

Hide
12-11-2018, 16:14
Teaser w wersji video: https://www.youtube.com/watch?v=Bf6D-i8YpHg

Dorek
12-11-2018, 16:35
Nordia 1 grudnia w takim razie! Potwierdzone.

Samael
12-11-2018, 21:24
Na screenie wyremontowana Siedziba Główna Elity (https://youtu.be/O2F4gPSfGEY), tam święta trwają cały rok :)

DEWASTATOR Leon Full
13-11-2018, 01:02
Jak mniemam albo kalendarz adwentowy albo rozszerzenie do samych świąt/nowego roku. Fajnie wygląda ta mapka, mega pozytywnie i świątecznie. Żebyśmy my MFOwcy się nie rozczarowali :)

Antybristler
13-11-2018, 19:01
Fajnie czy nie, ważne by nie zostało to PRZEKOMBINOWANE, czyli zepsute.

indyferent
14-11-2018, 12:42
Fajnie czy nie, ważne by nie zostało to PRZEKOMBINOWANE, czyli zepsute.

Będzie git.

Kerrigan
23-11-2018, 18:42
Dodawajcie niepotrzebne eventy i dodatki do gry... A gdzie to miasto które było robione już prawie 5 lat?

Hide
23-11-2018, 18:58
Dodawajcie niepotrzebne eventy i dodatki do gry... A gdzie to miasto które było robione już prawie 5 lat?

Inny zespół odpowiedzialny za jedno i drugie. Robienie tego nie wpływa na czas, w którym robiona jest Nordia :)

lejdis
23-11-2018, 19:54
Inny zespół odpowiedzialny za jedno i drugie. Robienie tego nie wpływa na czas, w którym robiona jest Nordia :)


omg, wystarczyło ich tylko rok czy dwa temu zamienić i już byśmy na sankach od dawna śmigali :D

Roberciak
25-11-2018, 14:27
Juz niedługo święta! Piszcie propozycje zmian w eventach. Moja zmiana to expowisko na poziomie 2 lodowej groty (nowa mapka) wraz z minibossem odnawialnym tak jak herszt na halloween. I oczywiscie codziennie o 18:00 od 21.12 wieczorem czekamy w eternii az do rozpoczecia eventu to samo od 28.12 od 18:00 codziennie pod mrozym wzgorzem. Nazwe potworow i minibossa podam pozniej.

Squadron
25-11-2018, 14:34
Moją propozycją jest miasto Nordia takie lodowo śnieżne fajne miasteczko w sam raz na święta i Mikołaja.
Nic więcej chyba nie potrzeba.

shayne
25-11-2018, 16:00
Moją propozycją jest miasto Nordia takie lodowo śnieżne fajne miasteczko w sam raz na święta i Mikołaja.
Nic więcej chyba nie potrzeba.

+1

Co do tematu to już dostaliśmy informację o świętach 2018 w tym samym dziale, więc jakaś zmiana na pewno się pojawi. Ja nadal marzę o paru eventowych questach na Boże Narodzenie : )

DEWASTATOR Leon Full
25-11-2018, 16:34
Już jest temat do świąt w tym roku - https://forum.mfo3.pl/showthread.php?39366-%C5%9Awi%C4%99ta-2018 - przydałoby się połączyć tematy.

Co do wszelkich propozycji na temat eventa to powinno się poczekać do 1szego, do czasu aż wyjdzie jego początek, wtedy zrobię analizę tego co dostaliśmy - tego co powinniśmy dostać na same Święta, Nowy Rok itp.

SystemOfADown
25-11-2018, 16:45
Super pomysł

proof
25-11-2018, 16:46
Juz niedługo święta! Piszcie propozycje zmian w eventach. Moja zmiana to expowisko na poziomie 2 lodowej groty (nowa mapka) wraz z minibossem odnawialnym tak jak herszt na halloween. I oczywiscie codziennie o 18:00 od 21.12 wieczorem czekamy w eternii az do rozpoczecia eventu to samo od 28.12 od 18:00 codziennie pod mrozym wzgorzem. Nazwe potworow i minibossa podam pozniej.
Na przyszłość: Nie powielaj tematów. Jest już wątek świąteczny.

Bąblowiec pląsający
25-11-2018, 17:33
Super pomysł

Ghostrick Oma
25-11-2018, 19:41
Nordia 1 grudnia w takim razie! Potwierdzone.

ciekawe czy to prawda... ale jak tak to zaczynamy zabawe!

Firenvis
26-11-2018, 17:01
Nordii nie bedzie pozdro

Apollyon
27-11-2018, 14:17
Mam propozycję- unban dla wszystkich jak wejdą święta :)

proof
27-11-2018, 15:58
Raczej za nic go nie dostałeś, więc nie ma powodu go zdejmować :)

Bąblowiec pląsający
27-11-2018, 16:06
Mam propozycję- unban dla wszystkich jak wejdą święta :)

Jakie święta?

Hide
29-11-2018, 21:31
Już wkrótce w twoim mieście:
https://i.gyazo.com/30930fb4267e27678310e29e5da765dd.png

https://i.gyazo.com/5f1ea3457391f4513873e688b770137c.png

https://i.gyazo.com/886761bd6aedded2ca07a7b10afa7bae.png

Belnel
29-11-2018, 21:39
Już wkrótce w twoim mieście:
https://i.gyazo.com/30930fb4267e27678310e29e5da765dd.png

https://i.gyazo.com/5f1ea3457391f4513873e688b770137c.png

https://i.gyazo.com/886761bd6aedded2ca07a7b10afa7bae.png

Lilka nie dawaj wszystkiego w hp, ja tak kiedyś dałam i słabo to wyszło ;C

DEWASTATOR Leon Full
29-11-2018, 22:02
Jak możecie to wrzućcie tego eventa maksymalnie rano 1 grudnia tak do 10, a najlepiej tuż po północy bym prosił.

Wróżę z wosku że może być naprawdę ciekawie.

Kamillo
30-11-2018, 12:22
to niezła lilka xd

proof
30-11-2018, 21:56
To ja może przekleję wpis z aktualności, żeby rozwiać wątpliwości, bo niektórzy nie widzieli i nie widzą wciąż:



Chodzą słuchy, że w tym roku Święty Mikołaj zaczyna objazd z prezentami wyjątkowo wcześnie - od 1 grudnia. Być może już tego dnia zawita do Eternii, także bądźcie gotowi!

Poszukuje on śmiałka, który sprosta dość nietypowemu zadaniu. Dzięki temu macie szansę zobaczyć na własne oczy Wioskę Świętego Mikołaja - miejsce pełne atrakcji i rozrywek, w którym każdy znajdzie coś dla siebie! Nie zastanawiajcie się długo! Im wcześniej dotrzecie do wioski, tym więcej nagród będziecie mogli zdobyć. Jak się dostać do wioski? Przyjdźcie pod gospodę w Eternii, a wszystko stanie się jasne.

W wiosce Świętego Mikołaja czeka na Was niepowtarzalny świąteczny klimat, a także następujące zadania i atrakcje:



Zadanie/Aktywność
Dostępność czasowa


Mini-quest, o którym dowiecie się od Świętego Mikołaja.
od 1 do 24 grudnia do godz. 19:00


Kalendarz Adwentowy w formie otwieranych codziennie drzwi w Rezydencji Świętego Mikołaja.
dla otrzymania nagrody głównej zalecane rozpoczęcie 1 grudnia i codzienna aktywność do 24 grudnia


Expowisko z Gremlinami oraz miniboss Grinch.
od 1 grudnia do 6 stycznia
(do 24 grudnia* dostepne w Fabryce Zabawek, potem w Lodowej Grocie)


Miniboss globalny Gremliński Upominek oraz spotkania z Wrednym Gremlinem.
od 1 do 24 grudnia do godz. 19:00


Świąteczna Poczta, dzięki której można wcielić się w św. Mikołaja i wysłać podarunek bliskiej osobie.
od 24 grudnia* do 6 stycznia


Sklepiki w parku usytuowanym nieopodal wioski, które zaopatrzą w gadżety i mikstury wspomagające w walkach z Gremlinami i Gremlińskim Upominkiem.
od 1 grudnia do 6 stycznia


Żetonowa loteria fantowa oraz losy na loterię MFdostepne u Mistrza Areny w parku.
od 1 grudnia do 6 stycznia


Jarmark Świątecznych Gadżetów - chowańce, pyłki zmieniające wygląd itp.
od 24 grudnia* do 6 stycznia


Odbiór standardowego prezentu od św. Mikołaja w jego rezydencji.
od 24 grudnia godz. 19:00 do 6 stycznia



Z walk z przeciwnikami eventowymi można otrzymać nowe przedmioty:

Fragment Zabawki - z których po połączeniu otrzymamy całą zabawkę.
Zabawka - którą będzie można spakować i otrzymać gotowy Prezent.

Przekształcanie fragmentów w zabawki, a także pakowanie zabawek w prezenty będzie dostępne w piwnicy Fabryki Zabawek od 24 grudnia* do 6 stycznia.

Gotowe prezenty będzie można wymieniać u Świętego Mikołaja na unikatowy ekwipunek i inne mniejsze nagrody. Za wymianę 300 prezentów Mikołaj nagrodzi nas kolekcjonerskim dyplomem pomocnika. Wymiana prezentów będzie dostępna od 24 grudnia* do 6 stycznia.

* w zależności, co nastąpi szybciej w dniu 24 grudnia: wykonanie mini-questu lub wybicie godziny 19:00

Aktualizację przygotowali dla Was:


[*=left]Projekt eventu, mapy, skrypty zdarzeń, opisy kart: tosenevrati (esq)
[*=left]Mapy, skrypty zdarzeń oraz skrypt Grincha: proof
[*=left]Projekt Wrednego Gremlina oraz ogólne wsparcie projektowe: Denol
[*=left]Projekt Gremlinów oraz wykonanie grafiki Globala: Belnel
[*=left]Projekt minibossa globalnego: lilanna
[*=left]Testy fabularne oraz balansu trudności: fakerino, Belnel, Grażynaaaa, lilanna, Denol, ferdeczek, Rebeq, slenderboss
[*=left]Skrypt kalendarza adwentowego, pomoc ogólna, obsługa techniczna i graficzna: Tomi


Zmiany w porównaniu do poprzedniego eventu:

[*=left]Mapy z eventu noworocznego (Mroźne Wzgórze, Ośnieżone Wzgórza, Lodowa Grota) zostały odłączone od Eternii. Będzie można się na nie dostać wyłącznie z poziomu Wioski Św. Mikołaja. Udostępnienie noworocznej części eventu planowane jest ok. 30 grudnia.
[*=left]Skrzat Rafik został usunięty z Eternii, od tej pory prezenty można wysyłać wyłącznie ze Świątecznej Poczty w Wiosce.
[*=left]Elf Dominik nie sprzedaje przedmiotów eventowych w Eternii. Można je kupić wyłącznie w Wiosce oraz w parku na południe od wioski.
[*=left]Święty Mikołaj rozdaje teraz prezenty w gabinecie swojej rezydencji od 24 grudnia od godz. 19:00.

Belnel
30-11-2018, 22:19
Grafika mini-bossa globalnego: Belnel

Dziedzicuwka
30-11-2018, 22:21
Jak wejść na nowe mapy?

proof
30-11-2018, 22:24
Jak wejść na nowe mapy?
Może przeczytaj informację?

Dziedzicuwka
30-11-2018, 22:24
Może przeczytaj informację?

Jaka?

Belnel
30-11-2018, 22:30
Jak wejść na nowe mapy?
Przeczytaj to

Chodzą słuchy, że w tym roku Święty Mikołaj zaczyna objazd z prezentami wyjątkowo wcześnie - od 1 grudnia. Być może już tego dnia zawita do Eternii, także bądźcie gotowi

Dziedzicuwka
30-11-2018, 22:34
Przeczytaj to

wiem o tym, ale jak na nie wejsc i kiedy mozna

Luxferre
30-11-2018, 22:42
wam też tak laguje? nawet nie mogę wejść do gry

Belnel
30-11-2018, 22:48
wiem o tym, ale jak na nie wejsc i kiedy mozna

Przytoczyłam Ci fragment w którym jest naposane od kiedy będzie można tam wejść :D

kordian
30-11-2018, 23:58
Przytoczyłam Ci fragment w którym jest naposane od kiedy będzie można tam wejść :D
Szkoda strzępić język na randoma, serio nie ma co - ja przeczytałem uważnie i wiem z grubsza co i jak, dziękuję za to

Dorek
01-12-2018, 01:00
8405

Proponuje usunąć to śmieszne ograniczenie

Lokithor
01-12-2018, 01:31
8405

Proponuje usunąć to śmieszne ograniczenie

Również jestem za

Denol
01-12-2018, 02:48
Organicznie nie zostanie usunięte.

- - - - - - - - - -

Uwaga z powodu błędu tymczasowo global nie zrespi się.

- - - - - - - - - -

Już powinien działać.

DjKarCin
01-12-2018, 02:56
moim zdaniem do bani ten event za bardzo przekombinowany

Kamillo
01-12-2018, 03:08
Do przeżycia te ograniczenie fajnie że można na innej postaci robić też ten event.

Rebelious
01-12-2018, 03:28
Gdzie znajdę kalendarz adwentowi rezydencje św mikołaja?

Ghostrick Oma
01-12-2018, 09:09
Gdzie znajdę kalendarz adwentowi rezydencje św mikołaja?

zdobądź klucz od wrednego goblina a potem idź do rezydencji i npc ci powie co dalej

Clover
01-12-2018, 11:09
Ktoś mi powie, czemu nasza postać ma soada (to tylko żarcik krycha, nie banuj), że zamiast skrócić sobie drogę do fabryki zabawek, to ona nie ma czasu i chodzi na około?

Bąblowiec pląsający
01-12-2018, 11:20
Ktoś mi powie, czemu nasza postać ma soada (to tylko żarcik krycha, nie banuj), że zamiast skrócić sobie drogę do fabryki zabawek, to ona nie ma czasu i chodzi na około?

A jak ty idziesz do sklepu to wszystkie głazy przesuwasz by sprawdzić czy są skróty?

Mysior
01-12-2018, 12:11
I są też po drodze skrzynie ukryte

Kamillo
01-12-2018, 12:47
Czy jest planowane promocje na doładowania albo darmowy reset na ten event?

Firenvis
01-12-2018, 13:09
Gremlin jest na 20/30/40/50/60/65 ?

Rebelious
01-12-2018, 13:28
Proponuje osłabic tego Wrednego Gremlina oraz pozmieniać w Quizie żeby se każdy zaliczył.

Antybristlerka
01-12-2018, 13:29
A co jest nie tak z dyktandem? :D

Rebelious
01-12-2018, 13:51
No dyktando to same trudne i przepijasz hajs a Gremlina żeby osłabić.

GoldenkoPL
01-12-2018, 13:56
Dyktando jest łatwe. Przynajmniej mfo kształci młodych :o. Co do gremlina. Prawda, jest bardzo silny, ale myślę, że jest ubijalny.

Jin
01-12-2018, 14:02
osoba odpowiedzialna za dyktando powinna zostac obsypana zlotem :D

Tomoe
01-12-2018, 14:10
Dla półanalfabetów dyktando będzie trudne. Jeśli ktoś nie potrafi na nim uzyskać min. 17/20, to powinien sobie powtórzyć zasady ortografii lub czytać więcej książek, bo aż wstyd, że ktoś mający wykształcenie minimum podstawowe nie może się uporać z dyktandem, w którym nawet nie ma typowych pułapek.
Nie mam pojęcia, kto wymyślił dyktando do eventu, ale ma u mnie wielki szacun za to :)

Luxferre
01-12-2018, 14:13
dyktando jest ok, ale nie widzę sensu umieszczania w nim jakichś dziwnych nazw biologicznych, które mało kto zna (chyba biologicznych, bo niektóre pierwszy raz widziałem, bodajże hipochondria?), a poza tym ktoś pisał, że "jaskułka" jest tam poprawną odpowiedzią

Belnel
01-12-2018, 14:17
dyktando jest ok, ale nie widzę sensu umieszczania w nim jakichś dziwnych nazw biologicznych, które mało kto zna (chyba biologicznych, bo niektóre pierwszy raz widziałem, bodajże hipochondria?), a poza tym ktoś pisał, że "jaskułka" jest tam poprawną odpowiedzią

jaskółka jest poprawna odpowiedzią, wiem bo ją miałam.

Squadron
01-12-2018, 14:25
event świąteczny mi się nie podoba, nie zachęcił mnie do gry wręcz przeciwnie, tyle z mojej strony, widzimy się w nordi

Clover
01-12-2018, 14:45
A jak ty idziesz do sklepu to wszystkie głazy przesuwasz by sprawdzić czy są skróty?

Jak widzę, że jest skrót, to tak.

- - - - - - - - - -


event świąteczny mi się nie podoba, nie zachęcił mnie do gry wręcz przeciwnie, tyle z mojej strony, widzimy się w nordi

Witam w klubie.

jestę nietoperę
01-12-2018, 15:20
Wie ktoś co ile pojawia się global?

Belnel
01-12-2018, 15:24
nie

proof
01-12-2018, 15:26
Takie informacje nie będą ujawniane. Można sobie jedynie podejrzeć godzinę ostatniej walki u Reportera w parku.

Dorek
01-12-2018, 16:58
Jaki cel ma ograniczenie 200 gremlinów dziennie?

Hubiot
01-12-2018, 17:02
Jaki cel ma ograniczenie 200 gremlinów dziennie?
Dostęp do gremlinów masz ponad miesiąc, przez ten czas mógłbyś zdobyć bardzo dużo prezentów (lub fragmentów), które mogłyby zostać wymienione na unikatowe eq. Dodatkowo, gdy nie wykorzystasz całej eny na event wciąż możesz respić inne minibossy, a podczas eventów mało osób to robi

Tomi
01-12-2018, 17:10
Mała podpowiedź: od 24 grudnia ograniczenie zejdzie.
Ten czas teraz, to jest takie wstępne ekspienie przed pełnym uruchomieniem eventu. Zwróćcie uwagę, że to jest 36 dni eventu łącznie, 10% roku.
Na teraz głównym zadaniem jest kalendarz i global.

Bąblowiec pląsający
01-12-2018, 17:22
Czemu ograniczenie zejdzie? W sensie po co?

Falafel
01-12-2018, 17:24
Żeby móc się w pełni rozkoszować eventem :)

Kim Chi
01-12-2018, 18:26
dyktando jest ok, ale nie widzę sensu umieszczania w nim jakichś dziwnych nazw biologicznych, które mało kto zna (chyba biologicznych, bo niektóre pierwszy raz widziałem, bodajże hipochondria?), a poza tym ktoś pisał, że "jaskułka" jest tam poprawną odpowiedzią

To prawda, wyrazy typu żorżeta można było sobie odpuścić...
No ale mi to nie sprawia problemów, więc dla mnie bez znaczenia.

shayne
01-12-2018, 18:59
przyjemny event, przyjemna mapa, niestety na reszte atrakcji trzeba poczekać do 24 grudnia, a szkoda..

Tomoe
01-12-2018, 19:21
dyktando jest ok, ale nie widzę sensu umieszczania w nim jakichś dziwnych nazw biologicznych, które mało kto zna (chyba biologicznych, bo niektóre pierwszy raz widziałem, bodajże hipochondria?), a poza tym ktoś pisał, że "jaskułka" jest tam poprawną odpowiedzią

Hipochondria to jest zaburzenie psychiczne polegające na myśleniu, że jest się na coś chorym, choć w rzeczywistości jest się zdrowym. Serio istnieją ludzie, którzy o tym nie wiedzą? Niby medyczny termin, ale tak samo powszechnie znany jak depresja czy gruźlica.
Co do jaskółki, nie potwierdzę, bo zaznaczyłam "jaskółkę" i było ok.

Hide
01-12-2018, 19:26
Hipochondria to jest zaburzenie psychiczne polegające na myśleniu, że jest się na coś chorym, choć w rzeczywistości jest się zdrowym. Serio istnieją ludzie, którzy o tym nie wiedzą? Niby medyczny termin, ale tak samo powszechnie znany jak depresja czy gruźlica.
Co do jaskółki, nie potwierdzę, bo zaznaczyłam "jaskółkę" i było ok.

główny target gry to 11-13 lat więc no tak

Clover
01-12-2018, 23:28
Dobra, czas, bym wylał swoje gorzkie żale na temat nowej części eventu.

Event zrealizował kilka naprawdę fajnych rzeczy, z tym, że tak, jak pomysł był dobry, tak wykonanie nie do końca.

+ Dodano bossa (wyzwanie dla jednego gracza, a nie grupy)
+ Dodano kalendarz adwentowy, który nie polega na tylko logowaniu się dzień w dzień, a na aktywności
+ Dodano ciekawą fabułę eventową
+ Nie jestem pewien, ale mini-boss chyba jest dość silny, bo we 2 nie mogliśmy go zbyt łatwo ubić, więc fajnie
+ Petycja o usunięcie brzydala :D

Tyle z tych mega fajnych rzeczy dla mnie, bo sure, dodano również np. globala, aczkolwiek dla mnie to nie jest plus.

- Boss jest ultra losowy, czego nie cierpię
-
Gracze: Potworki w devos są za ciężkie, błagamy, nie róbcie takich potworków więcej.
Admini: Spk, potworki w devos rzeczywiście były za silne, w Nordii nie powtórzymy tego błędu.
Gracze: Uff, to dobrze, kamień z...
Admini: Patrzcie, jakie piękne potworki wam damy na event!

... Prosiłem, by rzyciotrujne potworki nie pojawiły się ponownie.
- Kalendarz adwentowy jest powiązany z wyborem, ALBO ultra losowy boss, ALBO zręcznościówka (minigierka sprawdzająca szybkość naszego internetu w wyszukiwaniu poprawnych wersji mało komu znanych słów i szybkość reakcji), sry ale wolałbym aktywność w inny sposób.
- Drobne błędy fabularne. Doszedłem do fabryki, ale że nie rozwiązałem zagadki brzydkiego gremlina, to po powrocie do śnieżnych kul moja postać dalej twierdziła, że się jakże niesamowicie spieszy do tej fabryki. Moim zdaniem ten dialog powinien znikać w momencie wejścia do fabryki, a nie próby zdobycia klucza. Do tego jeśli przed wylotem z Eternii wejdziemy do gospody, to nie ma tam mikusia, a elf mówi, że ten poleciał do wioski. Jeśli jednak próbujemy wejść do sań, to mikuś wychodzi z gospody. Do tego mikuś potem wraca, jednak znajdujący się na jego miejscu elf dalej twierdzi, że mikuś poleciał do wioski.

Bąblowiec pląsający
01-12-2018, 23:48
Dobra, czas, bym wylał swoje gorzkie żale na temat nowej części eventu.

Event zrealizował kilka naprawdę fajnych rzeczy, z tym, że tak, jak pomysł był dobry, tak wykonanie nie do końca.

+ Dodano bossa (wyzwanie dla jednego gracza, a nie grupy)
+ Dodano kalendarz adwentowy, który nie polega na tylko logowaniu się dzień w dzień, a na aktywności
+ Dodano ciekawą fabułę eventową
+ Nie jestem pewien, ale mini-boss chyba jest dość silny, bo we 2 nie mogliśmy go zbyt łatwo ubić, więc fajnie
+ Petycja o usunięcie brzydala :D

Tyle z tych mega fajnych rzeczy dla mnie, bo sure, dodano również np. globala, aczkolwiek dla mnie to nie jest plus.

- Boss jest ultra losowy, czego nie cierpię
-
Gracze: Potworki w devos są za ciężkie, błagamy, nie róbcie takich potworków więcej.
Admini: Spk, potworki w devos rzeczywiście były za silne, w Nordii nie powtórzymy tego błędu.
Gracze: Uff, to dobrze, kamień z...
Admini: Patrzcie, jakie piękne potworki wam damy na event!

... Prosiłem, by rzyciotrujne potworki nie pojawiły się ponownie.
- Kalendarz adwentowy jest powiązany z wyborem, ALBO ultra losowy boss, ALBO zręcznościówka (minigierka sprawdzająca szybkość naszego internetu w wyszukiwaniu poprawnych wersji mało komu znanych słów i szybkość reakcji), sry ale wolałbym aktywność w inny sposób.
- Drobne błędy fabularne. Doszedłem do fabryki, ale że nie rozwiązałem zagadki brzydkiego gremlina, to po powrocie do śnieżnych kul moja postać dalej twierdziła, że się jakże niesamowicie spieszy do tej fabryki. Moim zdaniem ten dialog powinien znikać w momencie wejścia do fabryki, a nie próby zdobycia klucza. Do tego jeśli przed wylotem z Eternii wejdziemy do gospody, to nie ma tam mikusia, a elf mówi, że ten poleciał do wioski. Jeśli jednak próbujemy wejść do sań, to mikuś wychodzi z gospody. Do tego mikuś potem wraca, jednak znajdujący się na jego miejscu elf dalej twierdzi, że mikuś poleciał do wioski.

Czemu oceniasz event, skoro większość atrakcji jeszcze nie ma w grze?
I przecież można zepchnąć śnieżne kule po powrocie.

Clover
01-12-2018, 23:55
Czemu oceniasz event, skoro większość atrakcji jeszcze nie ma w grze?
I przecież można zepchnąć śnieżne kule po powrocie.

Można je zepchnąć, ALE dopiero po jakiejkolwiek interakcji z gremlinem, jeśli wybierzesz opcję "zaczekaj tu, ja sobie gdzieś pójdę", to nie można. Moim zdaniem błąd.
Gdzie przeczytałeś, że oceniam event? Oceniam jego nową część, dodaną od 1 grudnia.

Hide
02-12-2018, 00:23
protip: odpal forum, wpisuj wyrazy w okienko gdzie się pisze posta i jak jest na czerwono to jest źle

- - - - - - - - - -

Wgl można po prostu zebrać 24 klucze i otworzyć wszystkie drzwi jednego dnia?

proof
02-12-2018, 00:25
nie można. nr drzwi które możemy otworzyć == nr dnia miesiąca

Kim Chi
02-12-2018, 00:37
abażur
azaliż
bażant
bieżący
bukszpan
błahy
chandra
cherubin
chełbia
chimeryk
chochoł
chojar
chuligan
chusteczka
czterdziestoipółletni
druh
eksmąż
gżegżółka
halibut
higiena
hipochondria
holistyczny
hulaka
hymn
jarzyć
jaskółka
koherentny
królówka
mitrężyć
można by
mrzonki
na pewno
naprawdę
naprędce
natychmiast
niechże
nieraz
ohydny
ożeż
pascha
piegża
pochmurny
podrzeń
pomału
ponadczasowy
poniewczasie
południowogórnośląski
przaśny
przecież
przerzutka
prószyć
półuśmiech
pług
rehabilitacja
rejwach
rzygać
rzęsisty
skuwka
strzelisty
strzyżyk
supercena
trychotomia
upiór
w głąb
w ogóle
w poprzek
wehikuł
wniwecz
wpół do
wschód
wszerz
wte i wewte
wychodek
wzdłuż
z naprzeciwka
z powrotem
znienacka
ówczesny
ówdzie
świerzb
żgać
żorżeta
żółtko

Clover
02-12-2018, 01:14
nie można. nr drzwi które możemy otworzyć == nr dnia miesiąca

co się stanie, jeśli zostaniemy w pokoju po północy? znajdziemy się w pokoju z następnego dnia?

- - - - - - - - - -


abażur
azaliż
bażant
bieżący
bukszpan
błahy
chandra
chełbia
chimeryk
chochoł
chuligan
chusteczka
czterdziestoipółletni
druh
eksmąż
halibut
higiena
hipochondria
holistyczny
jaskółka
koherentny
królówka
mitrężyć
można by
mrzonki
naprawdę
naprędce
niechże
nieraz
ohydny
ożeż
piegża
pochmurny
pomału
ponadczasowy
poniewczasie
południowogórnośląski
przaśny
przecież
przerzutka
pług
rehabilitacja
rejwach
rzygać
rzęsisty
skuwka
strzelisty
strzyżyk
supercena
upiór
w ogóle
w poprzek
wehikuł
wniwecz
wschód
wychodek
wzdłuż
z naprzeciwka
z powrotem
znienacka
ówczesny
ówdzie
świerzb
żorżeta

Opatrzyłbyś to proszę spojlerem?

proof
02-12-2018, 01:21
Nie znajdziesz się w pokoju z następnego dnia bo pokój jest jeden. Skrzynka tez jest jedna. Wszystko kręci się wokół drzwi. Jeśli zależy ci na zbugowaniu tego to się nie da :)

Clover
02-12-2018, 01:30
Nie znajdziesz się w pokoju z następnego dnia bo pokój jest jeden. Skrzynka tez jest jedna. Wszystko kręci się wokół drzwi. Jeśli zależy ci na zbugowaniu tego to się nie da :)

No o to mi w skrócie chodziło, czy nagroda będzie z następnego dnia, czy jest jakieś zabezpieczenie, że nagroda jest wybierana przy przejściu przez drzwi? Bo, że pokój jest jeden, to sam zaobserwowałem już wczoraj, przeanalizowując wszelkie dostępne przeciętnemu graczowi informacje. Sam nieraz robiłem takie instancje pokojowe w gierkach rpg.

OnePiece
02-12-2018, 14:26
Fakt faktem z tym dyktandem, to nie ukrywajmy, że jest masa analfabetyzmu, chcecie to się śmiejcie, to nie jest wina dzieci tylko naszego społeczeństwa. Więc uważam, że inicjatywa dyktanda jest doprawdy super, ale.. jestem w pełni przekonany, że 1-3 trudne słówka a reszta prostych by lepiej wyszła, żeby nikt nie musiał kombinować.. zwiększyć pulę prostych wyrazów, które się przydadzą w szkołach czy w piśmiennictwie, a nie wyrazów które są doprawdy rzadkością, nawet w książkach słowiańskich. Jeśli ten event ma ładnie upielęgnować a nie szkodzić, na dodatek ograniczenie czasowe mogło by być śmiało wydłużone o 30s, żeby można było się zastanowić lub spokojniej kliknąć na telefonie. Myślę, że edukacja w grze fajnie by mogła spopularyzować grę, wystarczająco już jest ogłupiaczy. Rozumiem, że ma być wymagający, ale płacenie tak sporo złota i niemożność pokonania gremlina nie jest chyba zbyt pozytywna co? Nawet jeśli by ktoś się uczył ze słownikiem, to ma takie słówka, że nic jej to nie pomoże, więc co.. pozostaje się tylko z takiej osoby naśmiewać, że jest głupim analfabetą?

- - - - - - - - - -

Będzie możliwość przerzucenia w depozycie odłamków zabawek między postaciami? Czy to raczej cheating

Bąblowiec pląsający
02-12-2018, 14:34
Nie

jestę nietoperę
02-12-2018, 14:39
Według mnie przydałby się depozyt gdzieś na świątecznych mapach np. w Parku

Squadron
02-12-2018, 14:56
Według mnie przydałby się depozyt gdzieś na świątecznych mapach np. w Parku
propsuje, nie chce mi się dymać do eterni po hajsiwo

Lokithor
02-12-2018, 15:11
propsuje, nie chce mi się dymać do eterni po hajsiwo
Gold jest teraz na konto a nie na każdej postaci oddzielnie wiec możesz wyjąć z innej postaci i masz na wszystkich wiec nie trzeba lecieć do ete po kase

Squadron
02-12-2018, 15:13
Gold jest teraz na konto a nie na każdej postaci oddzielnie wiec możesz wyjąć z innej postaci i masz na wszystkich wiec nie trzeba lecieć do ete po kase
o ty geniuszu
a co jeśli złoto mam w depozycie DEPOZYCIE depozycie takim prawdziwym depozycie

Falafel
02-12-2018, 16:15
o ty geniuszu
a co jeśli złoto mam w depozycie DEPOZYCIE depozycie takim prawdziwym depozycie

To sobie relognij na inną postać stojącą koło depozytu.

Squadron
02-12-2018, 16:31
To sobie relognij na inną postać stojącą koło depozytu.
rzeczywiście to chyba działa, proszę o zrozumienie jestem nowicjuszem w tej grze, gram od wczoraj
co nie zmienia faktu że to bardzo głupie rozwiązanie
ktoś bardzo mądry to wymyślił
kiedyś miało się inne postacie a nawet konta do depozytu a teraz jeden wspólny, od dawna tak jest?

jestę nietoperę
02-12-2018, 17:13
Mi tam by się przydał niekoniecznie na hajsiwo. Bardziej na przerzut niektórych itemków.

Belnel
02-12-2018, 17:31
Będzie dodane depo, kończę spam na ten temat.

proof
02-12-2018, 19:28
Do parku zawitał depozyt.

Squadron
02-12-2018, 20:00
ile potrzeba fragmentów zabawki do prezentu?

Belnel
02-12-2018, 20:22
ile potrzeba fragmentów zabawki do prezentu?

dowiesz się po 24 grudnia

Bukłak
02-12-2018, 21:31
Gracze: Potworki w devos są za ciężkie, błagamy, nie róbcie takich potworków więcej.
Admini: Spk, potworki w devos rzeczywiście były za silne, w Nordii nie powtórzymy tego błędu.
Gracze: Uff, to dobrze, kamień z...
Admini: Patrzcie, jakie piękne potworki wam damy na event!

Coś w tym jest, dlaczego mobki na innych eventach (dyniogłowi i zające) są tak proste do ubicia że można latać na autostatach, autoskrypcie i losowym eq i praktycznie nie da się paść na pojedynczych sztukach.
Tutaj wprowadzili konieczność regularnego codziennego ich bicia a do tego dodali milion statusów żeby ktoś czasem nie mógł ich bić bezmyślnie.
Serio, w jednej walce z mobkiem padającym na 3 strzały dostałem z 5 razy klątwą, podwójny drenaż, zatrucia i nie wiadomo co jeszcze. To niektóre mini są prostsze w biciu:D
Ja rozumiem że trzeba dać ludziom wyzwanie jak muszą czekać 5 lat na upka ale przymuszanie przy okazji randomów do kombinowanie ze wszystkimi możliwymi statusami to przegięcie.
W Nordii pewnie bez eq +6 nie będzie się dało bić żadnego mobka.

Najlepszy
02-12-2018, 21:35
A ja jestem ciekaw jak to jest z kartą wrednego gremlina?... Czy jest jakaś zwiększona szansa na wypadnięcie?

Hubiot
02-12-2018, 21:43
A ja jestem ciekaw jak to jest z kartą wrednego gremlina?... Czy jest jakaś zwiększona szansa na wypadnięcie?
nie.

Czervik
02-12-2018, 22:11
na początku to nawet mi się podobało, z każdym dniem coraz bardziej mnie ten event wkur***. ja rozumiem, że jak gremliny to złośliwe/wredne/uprzykrzające życie... no ale trochę was poniosło. w tle leci zajebista muzyczka świątecznego eventu, a biegając po mapie jestem coraz bardziej sfrustrowany. ponad 10 miejsc respu globala? spoko, jak już sobie ogarnąłem trasę to pozmienialiście respy (mam nadzieje, że to nie będzie codziennie znowu coś innego...) odechciewa mi się bić ten upominek po tym jak odwala meksyk a jego mechanika jest tak nijaka, że coraz bardziej wierze w to, że rozdaje te statusy losowo. a podobno to gra dla dzieci :(

Bąblowiec pląsający
02-12-2018, 23:10
na początku to nawet mi się podobało, z każdym dniem coraz bardziej mnie ten event wkur***. ja rozumiem, że jak gremliny to złośliwe/wredne/uprzykrzające życie... no ale trochę was poniosło. w tle leci zajebista muzyczka świątecznego eventu, a biegając po mapie jestem coraz bardziej sfrustrowany. ponad 10 miejsc respu globala? spoko, jak już sobie ogarnąłem trasę to pozmienialiście respy (mam nadzieje, że to nie będzie codziennie znowu coś innego...) odechciewa mi się bić ten upominek po tym jak odwala meksyk a jego mechanika jest tak nijaka, że coraz bardziej wierze w to, że rozdaje te statusy losowo. a podobno to gra dla dzieci :(

Pełna zgoda w 100%

Hide
02-12-2018, 23:27
na początku to nawet mi się podobało, z każdym dniem coraz bardziej mnie ten event wkur***. ja rozumiem, że jak gremliny to złośliwe/wredne/uprzykrzające życie... no ale trochę was poniosło. w tle leci zajebista muzyczka świątecznego eventu, a biegając po mapie jestem coraz bardziej sfrustrowany. ponad 10 miejsc respu globala? spoko, jak już sobie ogarnąłem trasę to pozmienialiście respy (mam nadzieje, że to nie będzie codziennie znowu coś innego...) odechciewa mi się bić ten upominek po tym jak odwala meksyk a jego mechanika jest tak nijaka, że coraz bardziej wierze w to, że rozdaje te statusy losowo. a podobno to gra dla dzieci :(

ale wiesz, że event trwa dopiero 2 dni? Więc jak z każdym dniem, wtf

Bąblowiec pląsający
02-12-2018, 23:28
ale wiesz, że event trwa dopiero 2 dni? Więc jak z każdym dniem, wtf

1 dzień dobry, 2 dzień słaby
z każdym dniem coraz gorzej

Luxferre
02-12-2018, 23:35
Od siebie jeszcze dodam propozycję, żeby chociaż na tym jednym evencie dać niewidoczne potwory. Nie dość, że trzeba łazić po mapie i czekać aż się zrespią, to jeszcze czekać aż się walka zaliczy, no i bicie ich w grupie można zepsuć przez klepsydrę

Hide
02-12-2018, 23:47
1 dzień dobry, 2 dzień słaby
z każdym dniem coraz gorzej

to co to będzie 23 grudnia?

Bąblowiec pląsający
02-12-2018, 23:48
gorzej

Luxferre
03-12-2018, 00:18
abażur
azaliż
bażant
bieżący
bukszpan
błahy
chandra
chełbia
chimeryk
chochoł
chuligan
chusteczka
czterdziestoipółletni
druh
eksmąż
halibut
higiena
hipochondria
holistyczny
jaskółka
koherentny
królówka
mitrężyć
można by
mrzonki
naprawdę
naprędce
niechże
nieraz
ohydny
ożeż
pascha
piegża
pochmurny
pomału
ponadczasowy
poniewczasie
południowogórnośląski
przaśny
przecież
przerzutka
pług
rehabilitacja
rejwach
rzygać
rzęsisty
skuwka
strzelisty
strzyżyk
supercena
upiór
w ogóle
w poprzek
wehikuł
wniwecz
wschód
wte i wewte
wychodek
wzdłuż
z naprzeciwka
z powrotem
znienacka
ówczesny
ówdzie
świerzb
żgać
żorżeta

hulaka, na pewno, prószyć, gżegżółka, wpół do

Jarcor
03-12-2018, 22:58
O co chodzi z podpisywaniem tej petycji o usunięcie Wrednego gremlina?

Kim Chi
03-12-2018, 23:11
O nic, to żarcik.

Nattat
04-12-2018, 14:19
Jak będzie 1000 podpisów to Denol usuwa Wrednego Gremlina.

Panda
04-12-2018, 17:49
Jakie rzeczy mogą wypaśc z skrzynek z nalotu mikołaja?

jestę nietoperę
04-12-2018, 19:00
Jakie rzeczy mogą wypaśc z skrzynek z nalotu mikołaja?

Ja się spotkałem z rózgą, goldem, miksami leczącymi statusy, słodyczami i chyba z odnówkami.

Luxferre
04-12-2018, 19:25
Ja się spotkałem z rózgą, goldem, miksami leczącymi statusy, słodyczami i chyba z odnówkami.
Co to rózga?

jestę nietoperę
04-12-2018, 19:38
https://mfo3.pl/view/i/903 podczas użycia w walce zabiera ci 1hp

Hide
04-12-2018, 21:28
Jeszcze upominki.

Bąblowiec pląsający
04-12-2018, 21:34
I fragmenty zabawki

jestę nietoperę
05-12-2018, 01:47
I eq (https://mfo3.pl/view/ga/7aac0a3b)

Apollyon
05-12-2018, 17:56
Ile kart Wrednego i Globala juz droplo?

Belnel
05-12-2018, 18:16
0 i 0

Nattat
05-12-2018, 19:05
Zapomnieliście o żetonach i gemach (ja dostałem ametyst).

Bukłak
05-12-2018, 19:56
Czy w przypadku dropu fragmentów zabawki zrezygnowano z losowości i postawiono na sztywnie ustaloną liczbę fragmentów na x mobów?
Bo 4 dzień z rzędu na 200 mobów wypadło mi 33 fragmenty co raczej jest nierealne przy standardowej procentowej szansie na drop.

musaraj
05-12-2018, 20:01
Czy w przypadku dropu fragmentów zabawki zrezygnowano z losowości i postawiono na sztywnie ustaloną liczbę fragmentów na x mobów?
Bo 4 dzień z rzędu na 200 mobów wypadło mi 33 fragmenty co raczej jest nierealne przy standardowej procentowej szansie na drop.

Dzisiaj wypadły 34

Bukłak
05-12-2018, 21:56
Rzeczywiście, moje niedopatrzenie.
Co nie zmienia jednak tego że jest odgórnie narzucona ilość dropu.
Wyjaśni ktoś skąd taka zmiana i czemu ma służyć?
Wyrównanie szans na evencie, dopasowanie progu dla itemu kolekcjonerskiego do dostępnej energii w okresie eventu czy tak dla jaj?:)

musaraj
05-12-2018, 22:02
Rzeczywiście, moje niedopatrzenie.
Co nie zmienia jednak tego że jest odgórnie narzucona ilość dropu.
Wyjaśni ktoś skąd taka zmiana i czemu ma służyć?
Wyrównanie szans na evencie, dopasowanie progu dla itemu kolekcjonerskiego do dostępnej energii w okresie eventu czy tak dla jaj?:)

Nie jest odgórnie narzucona.
Dzisiaj wypadło ci 34.
Wczoraj 34
Przedwczoraj 33

Mi dzisiaj na 41 lv 45 sztuk
Wczoraj 32.
Na innej postaci dzisiaj 39.

Dopatruję się tutaj po prostu przypadku.

Hide
05-12-2018, 22:05
Rzeczywiście, moje niedopatrzenie.
Co nie zmienia jednak tego że jest odgórnie narzucona ilość dropu.
Wyjaśni ktoś skąd taka zmiana i czemu ma służyć?
Wyrównanie szans na evencie, dopasowanie progu dla itemu kolekcjonerskiego do dostępnej energii w okresie eventu czy tak dla jaj?:)

Jakiego przedmiotu kolekcjonerskiego?

musaraj
05-12-2018, 22:08
Jakiego przedmiotu kolekcjonerskiego?


Gotowe prezenty będzie można wymieniać u Świętego Mikołaja na unikatowy ekwipunek i inne mniejsze nagrody. Za wymianę 300 prezentów Mikołaj nagrodzi nas kolekcjonerskim dyplomem pomocnika. Wymiana prezentów będzie dostępna od 24 grudnia* do 6 stycznia.

Kim Chi
06-12-2018, 06:35
8440

8441

Tomi
06-12-2018, 16:02
Co nie zmienia jednak tego że jest odgórnie narzucona ilość dropu.
Wyjaśni ktoś skąd taka zmiana i czemu ma służyć?
Wyrównanie szans na evencie, dopasowanie progu dla itemu kolekcjonerskiego do dostępnej energii w okresie eventu czy tak dla jaj?:)

Nie zmienił się system dropu, po prostu im wyższy % na drop przedmiotu, tym niższe będą odchylenia w poszczególnych dniach. Mamy tutaj ponad 18% na przedmiot ustawione, także średnio powinno być 36/dzień. (200 eny)
Tak na marginesie, to kolekcjonerka zawsze jest tak ustawiana, aby można było ją swobodnie zdobyć w czasie eventu, poświęcając wyłącznie darmową energię i czas.
W tym evencie, ze względu na jego długość jest wręcz dodatkowy margines zapasu.

Hide
07-12-2018, 13:06
Jak się sprawuje upominek po hotfixach? Bo mało kto o nim mówił a starałam się go poprawić po wejściu żeby był chociaż trochę wymagający.

Belnel
07-12-2018, 14:47
Jak się sprawuje upominek po hotfixach? Bo mało kto o nim mówił a starałam się go poprawić po wejściu żeby był chociaż trochę wymagający.

W obecnej wersji sprawuje się dobrze ;P

Luxferre
08-12-2018, 12:06
Dostaliście już coś ciekawego z kalendarza? Ja do tej pory 2 świąteczne upominki, których nie da się otworzyć, bodajże 60 żetonów, 50-60k a reszta to jakieś mikstury

shayne
08-12-2018, 14:17
ja do tej pory dostałem same mikstury i łącznie 100k, mam nadzieję, że to nie jest cały kalendarz

Clover
08-12-2018, 16:21
skoro istnieje duch przyszłych świąt, czy za rok duch obecnych świąt stanie się duchem ostatnich świąt?

Bukłak
08-12-2018, 19:40
Dostaliście już coś ciekawego z kalendarza? Ja do tej pory 2 świąteczne upominki, których nie da się otworzyć, bodajże 60 żetonów, 50-60k a reszta to jakieś mikstury

Żetony i mikstury, nie wiedziałem nawet że może wypaść coś ciekawszego (upominek).


skoro istnieje duch przyszłych świąt, czy za rok duch obecnych świąt stanie się duchem ostatnich świąt?

Pewnie będzie tak jak w przypadku nowego i starego roku, w teorii następuje zamiana ale w praktyce nic się nie zmienia - te same NPC.

Nattat
08-12-2018, 20:01
Duch ubiegłych świąt jest kobietą, a obecnych świąt jest mężczyzną.

proof
08-12-2018, 22:22
Grafiki będą zmieniane, czyli za rok DOŚ przejdzie w miejsce DUŚ a na miejscu DOŚ pojawi się inna postać.

Bukłak
08-12-2018, 22:46
Zawsze mógłby zmienić płeć:D

PolskixRycerz
09-12-2018, 10:31
W sumie mi jak na razie z kalendarza dropiło miksy szybkości, skupienia, 80-120k golda i 90 żetonów i nic więcej... Nawet nie wiedziałem że upominki mogą dropić.

Panda
09-12-2018, 15:09
Tak średnio na temat ale czy przewidywana jest jakaś kara dla ludzi baitujących na gremliny?
Chodzi o dawanie sos i przeciąganie walki przeczekaniem przez godziny

Bąblowiec pląsający
09-12-2018, 15:17
Nie

jestę nietoperę
09-12-2018, 17:51
Tak średnio na temat ale czy przewidywana jest jakaś kara dla ludzi baitujących na gremliny?
Chodzi o dawanie sos i przeciąganie walki przeczekaniem przez godziny

Wystarczy patrzeć do jakiej walki wchodzisz.

Luxferre
09-12-2018, 18:12
Tak średnio na temat ale czy przewidywana jest jakaś kara dla ludzi baitujących na gremliny?
Chodzi o dawanie sos i przeciąganie walki przeczekaniem przez godziny

Dlaczego akurat za to miałaby być kara? To samo można robić na każdych innych potworach

Dorek
12-12-2018, 16:54
8459

Posiadam klucz z 12 grudnia. wczoraj zapomniałem otworzyć drzwi przez co kluczem na 11 grudnia otworzyłem drzwi na 12 grudnia. Teraz pytanie czy wychodzi teraz na to że klucz będę zdobywał np 13 grudnia i otwierał nim drzwi do 14 grudnia itd?

Nattat
12-12-2018, 17:18
Tylko drzwi są do różnych dni. Reszta jest taka sama.

Belnel
12-12-2018, 20:54
8459

Posiadam klucz z 12 grudnia. wczoraj zapomniałem otworzyć drzwi przez co kluczem na 11 grudnia otworzyłem drzwi na 12 grudnia. Teraz pytanie czy wychodzi teraz na to że klucz będę zdobywał np 13 grudnia i otwierał nim drzwi do 14 grudnia itd?

Klucz który zdobywamy u gremlina może otworzyć każde drzwi jednak same drzwi są tak ustawione że można je otworzyć jedynie gdy numer napisany na drzwiach jest równy dniu miesiąca. W Twoim wypadku, abyś mógł kupić specjalny klucz, którym otworzysz drzwi za 11 grudnia musisz jutro stracić klucz (otworzyć drzwi) i nie zdobywać nowego w dniu 13 grudnia. 14 grudnia zdobywasz klucz, tracisz go i wracasz do wrednego by kupić klucz specjalny.

Vernon Roche
13-12-2018, 18:39
Wiem, że za pierwsze kupienie u Wrednego Gremlina klucza do pokoju kosztuje 5 MF, a orientuje się ktoś, ile kosztuje następny ?

PowerISO
13-12-2018, 22:32
Wiem, że za pierwsze kupienie u Wrednego Gremlina klucza do pokoju kosztuje 5 MF, a orientuje się ktoś, ile kosztuje następny ?

kolejny klucz + 5 mf

DjKarCin
17-12-2018, 18:12
najgorszy i najbardziej nieudany event z całej gry, aż się odechciało grac! Gorąco nie polecam!

PowerISO
17-12-2018, 19:02
najgorszy i najbardziej nieudany event z całej gry, aż się odechciało grac! Gorąco nie polecam!

Co ci się konkretnie nie podoba?

GoldenkoPL
18-12-2018, 06:36
Co ci się konkretnie nie podoba?

Zgaduje, że monotonia. 24 dni bicia samych gremlinów grinchów i wrednego gremlina (którego i tak mało kto bije). No ew. jeszcze global. Imo nie mogę się doczekać odblokowania dalszej części eventu.

Kim Chi
18-12-2018, 08:19
Przecież nie trzeba bić Gremlinów i Grinchów przez 24 dni eventu, a nawet nie jest wskazane, bo marnowałaby się energia... Jeśli przed eventem wymieniało się bossy codziennie, to teraz można poświęcić tę energię na event i wymieniać je co 2 dni.

DjKarCin
18-12-2018, 11:24
Event powinien być przyjemny i ciekawy, a ten jest frustrujący! Wpierw niewypał z wrednym gremlinem, event stanowczo za dlugi, a global to pomyłka i już jest przekombinowane bo jest wszystkiego za dużo i się boje co jeszcze będzie po 24

Belnel
18-12-2018, 12:04
Event powinien być przyjemny i ciekawy, a ten jest frustrujący! Wpierw niewypał z wrednym gremlinem, event stanowczo za dlugi, a global to pomyłka i już jest przekombinowane bo jest wszystkiego za dużo i się boje co jeszcze będzie po 24

Wredny jest bardzo losowym minibossem i było pewne, że zbalansowanie go będzie trudne. Obecna jego wersja jest odpowiednio zbalansowana, trzeba pamiętać także, że jego codzienne bicie nie jest wymagane. Rok temu ktoś dał propozycję by powstał jakiś prosty kalendarz adwentowy, by za codzienne logowanie coś się dostawało, a więc powstał razem z otoczką fabularną. Ile twoim zdaniem powinien trwać kalendarz adwentowy? Dlaczego global to pomyłka? Mi on osobiście bardzo się podoba, jako prezent rozdaje statusy, jako stworek z zębami pożera niegrzeczne dzieci.

GoldenkoPL
18-12-2018, 14:44
Wredny jest bardzo losowym minibossem i było pewne, że zbalansowanie go będzie trudne. Obecna jego wersja jest odpowiednio zbalansowana, trzeba pamiętać także, że jego codzienne bicie nie jest wymagane. Rok temu ktoś dał propozycję by powstał jakiś prosty kalendarz adwentowy, by za codzienne logowanie coś się dostawało, a więc powstał razem z otoczką fabularną. Ile twoim zdaniem powinien trwać kalendarz adwentowy? Dlaczego global to pomyłka? Mi on osobiście bardzo się podoba, jako prezent rozdaje statusy, jako stworek z zębami pożera niegrzeczne dzieci.

Wrednego Gremlina ubijam teraz znacznie częściej, ale mimo wszystko nadal jest irytujący. Nie wiem, czy jest ubijalny przez tzn. "randomów", ale ja mam problemy bijąc go w eq +6 i gemach v2. Niestety bez turkusów. Jest szansa na kartę, więc jak na moje warto bić go 24 razy.
Co do globala to biłem go może 2-3 razy. Wszystkie walki wygrane bez większego problemu. Nie rozumiem za bardzo sensu tego mini-bossa. Bije się go dobre 20 minut, a większość walki to atakowanie, ładowanie many i ew. zdejmowanie statusów.
Grinch powinien "bardziej losowo" psuć nam podwójne tury. Aktualnie często przegrywam, ponieważ pomimo 50% odporności na spowolnienie i 360 speeda i tak mnie dubluje spowolnieniem, które daje w odpowiednim momencie (zgaduje właśnie, że tak ma w skrypcie)


Przecież nie trzeba bić Gremlinów i Grinchów przez 24 dni eventu, a nawet nie jest wskazane, bo marnowałaby się energia... Jeśli przed eventem wymieniało się bossy codziennie, to teraz można poświęcić tę energię na event i wymieniać je co 2 dni.

200 eny na gremliny dziennie, a pozostałe 200 (24h == 400 eny) można poświęcić na wymianę mini-bossów, lub expienie poza mapą eventową. Nie muszę też chyba wspominać o tym, że codziennie spalanie energi na gremlinach pomoże w zdobyciu kolekcjonerskiego itemu i kilkunastu unikatów.

Hide
18-12-2018, 14:46
Bo świąteczny nie może być za trudny, no logiczne

Luxferre
18-12-2018, 14:58
Od siebie jeszcze dodam propozycję, żeby chociaż na tym jednym evencie dać niewidoczne potwory.
Serio, nikomu się nie chce codziennie bić 200 widocznych potworów

Falafel
18-12-2018, 15:42
Grinch powinien "bardziej losowo" psuć nam podwójne tury. Aktualnie często przegrywam, ponieważ pomimo 50% odporności na spowolnienie i 360 speeda i tak mnie dubluje spowolnieniem, które daje w odpowiednim momencie (zgaduje właśnie, że tak ma w skrypcie)

Grinch jest jak herszt, nie udaje ci się ubić solo, wezwij pomoc ;)

shayne
18-12-2018, 20:52
co do monotonności macie racje, niby nie taką zupełną, ale również się z tym zgadzam
mam nadzieję, że 24 wyjdzie lepiej

GoldenkoPL
18-12-2018, 21:34
Grinch jest jak herszt, nie udaje ci się ubić solo, wezwij pomoc ;)

Herszt nie przerywa dubli w idealnym momencie jak grinch bo ktoś mu zrobił taki skrypt :confused:. Jak na moje to powinni usunąć mu spowolnienie, zmniejszyć speeda lub zmienić w skrypcie, żeby nie używał tych spowolnień "idealnie". Wtedy byłby jak herszt.

musaraj
18-12-2018, 23:38
Grinch jest idealnym minibossem. Taki fajny, łopatologiczny. Bicie go to czysta przyjemność, przynajmniej dla mnie.

Jeśli chodzi o cały event, oceniam go pozytywnie, nawet więcej - odnoszę wręcz wrażenie, że jest jakby skrojony pode mnie. Możliwość brania zysków na wszystkich postaciach? Limit mobków na dzień? Wymaganie cierpliwości i systematyczności? Schemat respienia globala promujący osoby, które mogą sobie zostawić postacie w rożnych miejscach? Naprawdę ciężko by było wymyślić coś lepszego.


To jest zresztą dużą wadą tego eventu o której nikt nie mówi. To jak promuje osoby z wieloma postaciami jest nierealne. Wyciągam 200k dziennie bez wysiłku (czyli 5kk z całego eventu bez zużywania eny). Osoba z jedną postacią nie ma tu czego szukać. A wy narzekacie na jakieś małostki typu "łeee, Grinch za trudny bo mi duble psuje, łeee, Wredny Gremlin się na mnie krzywo patrzy".
Jak mowa o tym ostatnim - od czasu nerfa nie sprawia mi problemów na żadnej postaci. Nie narzekam.


Jeśli czegoś mogę się czepić, to - poza rażącym niezbalansowaniem eventu wobec kont z małą ilością postaci - kłuje po oczach warstwa fabularna. Mapy są piękne. Muzyka jest cudowna. Ale fabuła i content wygląda na wrzucany losowo do jednego wielkiego kotła, w którym machnięto raz łyżką i posypano bazylią i oregano. Przywozi mnie Mikołaj, mówi żebym znalazł repelent. Wątek repelentu nie pojawia się już nigdzie później, nasza postać nie próbuje go znaleźć, nic. Można było równie dobrze nie wspominać.
Idę do fabryki prezentów (pominę motyw z "śpieszę się, nie mam czasu skracać sobie drogi" xd), po drodze mijam Gremlina. Chcę go zabić, bo to gremlin wredny - nope, nie da się. Wchodzę do fabryki, repelentu jak nie było tak nie ma. O, jakaś pusta tablica z oknem dialogowym. Ktoś zerwał wszystkie notatki! Super - trzeba je znaleźć i będę mógł coś robić. 2 godziny sprawdzania każdego pola w całym evencie, notatek ani widu, ani słychu. Po co ta tablica jest wyróżniona? Czemu na niektórych polach są dosyć ewidentnie rozrzucone kartki, których nie da się zebrać/przeczytać?
Czy ta tablica ma sobie tak wisieć i razić mnie po oczach tym niebieskim pytajnikiem, czy coś przeoczyłem i ta tablica kryje jakąś wielką tajemnicę? Jeżeli nie, to po.jaki.jasny.piorun.ma.ten.niebieski.pytajnik.
I czemu jak już zabiję Wrednego Gremlina, to ten mnie nie przepuści? Przechodzę koło niego, a ten "nie chcę z tobą rozmawiać". Ja też nie chcę, chciałem przejść.

Grzechem głównym tego eventu jest to, że podzielenie go na 2 (a nawet i 3) części nie wyszło aż tak płynnie. Do tego sprawia wrażenie wymagającego dużej i ciągłej uwagi. Nie mam pojęcia, ile mam zebrać fragmentów gotowych na 24 grudnia, ile gotowych zabawek, żeby mieć szanse na przedmiot kolekcjonerski. Nie mam pojęcia, gdzie mam znaleźć ten nieszczęsny repelent. Nie mam pojęcia, po co mam kupować zaległe klucze i co dostanę za otworzenie wszystkich drzwi. Przychodzę na event i nie wiem nic.

- - - - - - - - - -

Ale jak wspomniałem, ogólne wrażenie pozytywne

lejdis
19-12-2018, 12:20
Bardzo fajny event, chyba lepszy nawet od wielkanocnego z racji tego że jednak nie tracimy aż tyle czasu na wszystko

wredny - na początku masakra, bić się odechciewało, ale po kilku dniach robienia dyktanda się przekonałam (być może to zasługa tych nerfów) i teraz bez większych problemów robię na 3 a dziś nawet na 4 postaciach (na trzech za 1 razem, na czwartej za 4 razem (ale też kwestia nieuwagi, bo były 2 remisy z czego 1 można było spoko wygrać przy podleczeniu się)). Komu nie pasuje to pozostaje dyktando, w sumie też dość łatwe.

grinch i gobliny - rewelka. Wreszcie jakiś sensowny limit i nie trzeba wszystkiego najwyższą postacią trzaskać. Szkoda że w innych eventach czegoś takiego nie ma.

global - bardzo fajny, dość jasny system ostrzegania kiedy się pojawi, wiec bieganie i otwieranie paczek jest przyjemnością, w porównaniu do ostatniego z halloween i szwankującego dźwięku to niebo i ziemia.

Wiec podsumowując bardzo pozytywnie, nawet jak się ma kilka postaci to nie traci się mnóstwa czasu tak jak chociażby w Wielkanoc.

Jedyne czego się obawiam to 2 części i składania tych zabawek i pakowania prezentów, żeby nie wyszło że przy kilkuset częściach uzbiera się z tego kilka-kilkanaście godzin ciągłej aktywności.

Luxferre
19-12-2018, 13:02
Błagam, usuńcie różdżkę lewiatana z loterii żetonowej... już drugi raz mi wypadła na tym evencie, a zliczając wszystkie loterie do tej pory dostałem ich może z 5...

Apollyon
19-12-2018, 18:28
Błagam, usuńcie różdżkę lewiatana z loterii żetonowej... już drugi raz mi wypadła na tym evencie, a zliczając wszystkie loterie do tej pory dostałem ich może z 5...

Ja dostałem Rękawice Pośpiechu...wole chyba te twoje :confused:

Ghostrick Oma
19-12-2018, 18:50
Ja dostałem Rękawice Pośpiechu...wole chyba te twoje :confused:

ja czarcią zbroje i potki

Bąblowiec pląsający
19-12-2018, 18:55
Ja dostałem Koralowy Pierścień +1 i ulepszyłem do +3, i wyszedł czysty w luck :rolleyes: Poza tym, jakieś mikstury i Koralowy Kaptur

GoldenkoPL
19-12-2018, 20:57
Ja to bym w ogóle zmienił loterię żetonową. Aktualnie (a w sumie od kilkunastu eventów) jest ona zupełnie nieopłacalna. 65 żetonów (na przedziale 65) za los, a otrzymujemy poty o wartości 50 żetonów, lub jakieś randomowe eq, często nawet nieunikatowe.

Squadron
19-12-2018, 20:58
jak już mówiłem wcześniej, wpłacasz 60 żetonów dostajesz 50, brawo

musaraj
19-12-2018, 22:10
Loteria żetonowa jest opłacalna na dystansie.

GoldenkoPL
19-12-2018, 22:48
Loteria żetonowa jest opłacalna na dystansie.

Tzn jakim? Na evencie hallowen z ciekawości wydałem około 1000 żetonów na losy i dostałem astralną szatę +0, szczęście plus 2, coś z lewiatana i reszta same poty. Oczywiście nie opłacało mi się to.

Lisu aka wróciłem
19-12-2018, 22:55
Tzn jakim? Na evencie hallowen z ciekawości wydałem około 1000 żetonów na losy i dostałem astralną szatę +0, szczęście plus 2, coś z lewiatana i reszta same poty. Oczywiście nie opłacało mi się to.

Na pierwszym evencie po upku nie słyszałem takich głosów, gdy ludzie za żetony dostawali eq na 65, które było wtedy warte wielokrotnie więcej. Już wszystko masz z tego upka, wydając żetony na loterię tracisz, natomiast po upku Nordii, na pierwszym evencie z loterii żetonowej, na której za 80 (?) żetonów będziesz dostawał itemy warte 3-4kk zapewne pojawią się głosy, że loteria żetonowa jest zbyt opłacalna.

musaraj
20-12-2018, 11:32
Tzn jakim?

Dostatecznie dużym.


Oczywiście nie opłacało mi się to.
Rozumiem, że podliczyłeś sobie te wszystkie poty po wartości żetonowej, pododawałeś wartość żetonową EQ i reszty nagród i porównałeś z wydatkami? Oczywiście, że nie.

- - - - - - - - - -

Oczywiście mówiąc o opłacalności liczę opłacalność żeton -> żeton, nie żeton -> złoto.

Kamillo
20-12-2018, 14:20
Oczywiście loteria jest mało opłacalna teraz lepiej wydać żetonki u mistrza areny przed nordią na miksy :P/

Apollyon
20-12-2018, 16:13
Te losy na loterię za mf są słabe, nic dobrego z nich nie dropi, myślałem, że dostane " coś na 65lvl gwarantowane ", to pewnie Koral/ Paj, a tu pośpiechu... a 300 mf i tak nigdy nie wypadnie :mad:

Clover
20-12-2018, 17:48
Te losy na loterię za mf są słabe, nic dobrego z nich nie dropi, myślałem, że dostane " coś na 65lvl gwarantowane ", to pewnie Koral/ Paj, a tu pośpiechu... a 300 mf i tak nigdy nie wypadnie :mad:

Pośpiechu też są uni, czego się spodziewałeś?

Pogromca Jeleni
23-12-2018, 21:21
co z tą mikołajową

DEWASTATOR Leon Full
23-12-2018, 21:32
co z tą mikołajową

Od północy do 19 można wykonać questa - jest to związane zapewne z wejściem na strych którego można dokonać tylko 24 grudnia.

Lokithor
24-12-2018, 01:28
czy jak nie byłem na mapie eventowej jakąś postacia i dopiero dziś tam wszedłem i chciałem odebrac prezent za 24 z drzwi to już sie nie da bo nie mam ani wrednego i nie moge rozpylic Repelent na gremliny nwm czy to bład czy tak ma byc8495

Tomi
24-12-2018, 01:49
czy jak nie byłem na mapie eventowej jakąś postacia i dopiero dziś tam wszedłem i chciałem odebrac prezent za 24 z drzwi to już sie nie da bo nie mam ani wrednego i nie moge rozpylic Repelent na gremliny nwm czy to bład czy tak ma byc

To błąd. Już powinno być dobrze.

Kamillo
24-12-2018, 02:16
A jak ktoś nie miał klucza i nie zdobywał od wrednego. To jest mozliwosc zeby wbic na poddasze czy duch będzie blokować?

proof
24-12-2018, 02:18
Nie, nie będzie blokować. Trzeba z nim tylko raz zagadać po przybyciu.

Kamillo
24-12-2018, 10:54
Tylko 2 karty wrednego strasznie mało :/. Ja liczyłem na karte . A tu słabo

Bukłak
24-12-2018, 11:08
Jak zdobyć klucz do 24 pokoju skoro wredny nie chce ze mną rozmawiać?

I dlaczego postać mówi że poddasze już powinno być otwarte skoro wciąż mikołaj nie wrócił.

DEWASTATOR Leon Full
24-12-2018, 11:10
Jak zdobyć klucz do 24 pokoju skoro wredny nie chce ze mną rozmawiać?

Zrób quest.

Bukłak
24-12-2018, 11:25
W jaki sposób? Z tego co pamiętam to quest wymagał dostania się do piwnicy czyli pokonania wrednego.
Do tej pory z nim nie walczyłem, dziś nie chce już gadać. Duchy nic nowego nie mówią, do żadnego pokoju wejść się nie da.

lejdis
24-12-2018, 11:26
masz nowy poziom w rezydencji - poddasze, tam się udaj i przeszukaj

Bąblowiec pląsający
24-12-2018, 11:26
Co dostaliście z kalendarzu adwentowego?

1,141kk
853 żetony
3x Świąteczny Upominek
Astralny Pierścień +3 (rozbity)
Koralowy Kaptur
Pika
Uniki Plus (2x)
Obrona Plus
Atak Magiczny Plus
Mega Leczenie 3
Mega Leczenie 2
Mega Przyspieszenie
Kalendarz na rok 2019
60x Mikstura Odnowienia 3
10x Mikstura Odnowienia 2
44x Mikstura Skupienia
66x Mikstura Mobilizacji
40x Mikstura Szybkości

Bukłak
24-12-2018, 11:32
masz nowy poziom w rezydencji - poddasze, tam się udaj i przeszukaj

Dzięki, nie zauważyłem tej opcji:)

shayne
24-12-2018, 14:50
Co dostaliście z kalendarzu adwentowego?

1,141kk
853 żetony
3x Świąteczny Upominek
Astralny Pierścień +3 (rozbity)
Koralowy Kaptur
Pika
Uniki Plus (2x)
Obrona Plus
Atak Magiczny Plus
Mega Leczenie 3
Mega Leczenie 2
Mega Przyspieszenie
Kalendarz na rok 2019
60x Mikstura Odnowienia 3
10x Mikstura Odnowienia 2
44x Mikstura Skupienia
66x Mikstura Mobilizacji
40x Mikstura Szybkości



szczerze mówiąc to mój kalendarz nie był wybitny, najczęściej dostawalem odno 3, złoto, skupienie i mobilizacje, raz dostałem upominek i gem włócznia plus, pod choinką dostałem 130k, myrmidońskie buty i kalendarz na 2019. Łącząc wszystko średnio dostałem jakieś 650k. Zbierałem na jednej postaci.

Bukłak
24-12-2018, 20:15
Wie ktoś z jaką skutecznością wredny goblin składa zabawki? Chyba coś tam pisał przy pierwszej rozmowie jaki % mu wychodzi?

proof
24-12-2018, 20:19
75% na pozytywną naprawę. Obliczane jednostkowo przy każdej zabawce

Bukłak
24-12-2018, 20:23
A czy ilość odzyskanych fragmentów po nieudanych próbach ma jakiś określony % czy jest to losowe?

proof
24-12-2018, 20:28
Stała wartość. 3 fragmenty*ilość niewypałów

Bukłak
24-12-2018, 20:53
Dzięki za informację:)

Jako że Tomi pisał że ilość dropu i wysokość wyzwań zawsze dobierana jest tak żeby każdy mógł uzyskać dyplom tak sobie mniej więcej wyliczyłem i wyszło że zabijając w okresie 1-23 Grudnia po 200 gremlinów a 24 Grudnia do 6 Stycznia po 400 gremlinów uzyskamy 1836 fragmentów co przełoży się na 324 zabawki.
Na pakowaniu automatycznym dyplomu nie uzyskamy (243 paczki), natomiast w pakowaniu "ręcznym" musimy uzyskać około 92,6% skuteczności.
Faktycznie wykonalne ale zabić 10200 widocznych uciekających mobków i ręcznie pakować ponad 300 paczek z tak wysoką skutecznością...to wyzwanie nie dla mnie:)
23 dni * 200 gremlinów = 4600
14 dni * 400 gremlinów = 5600
10200 gremlinów * 0,18 = 1836 fragmentów
Składanie:
1836 * 0,75 / 5 = 275
1836 * 0,25 / 5 * 3 = 275
1 składanie u wrednego = 275 zabawek + 275 fragmentów
2 składanie = 41 zabawek + 41 fragmentów
3 składanie = 6 zabawek + 6 fragmentów
4 składanie = 1 zabawka
W sumie 324 zabawki
Pakowanie automatyczne 324 * 0,75 = 243 paczki
Pakowanie ręczne 300 / 324 = 92,6%

Hubiot
24-12-2018, 21:04
Dzięki za informację:)

Jako że Tomi pisał że ilość dropu i wysokość wyzwań zawsze dobierana jest tak żeby każdy mógł uzyskać dyplom tak sobie mniej więcej wyliczyłem i wyszło że zabijając w okresie 1-23 Grudnia po 200 gremlinów a 24 Grudnia do 6 Stycznia po 400 gremlinów uzyskamy 1836 fragmentów co przełoży się na 324 zabawki.
Na pakowaniu automatycznym dyplomu nie uzyskamy (243 paczki), natomiast w pakowaniu "ręcznym" musimy uzyskać około 92,6% skuteczności.
Faktycznie wykonalne ale zabić 10200 widocznych uciekających mobków i ręcznie pakować ponad 300 paczek z tak wysoką skutecznością...to wyzwanie nie dla mnie:)
23 dni * 200 gremlinów = 4600
14 dni * 400 gremlinów = 5600
10200 gremlinów * 0,18 = 1836 fragmentów
Składanie:
1836 * 0,75 / 5 = 275
1836 * 0,25 / 5 * 3 = 275
1 składanie u wrednego = 275 zabawek + 275 fragmentów
2 składanie = 41 zabawek + 41 fragmentów
3 składanie = 6 zabawek + 6 fragmentów
4 składanie = 1 zabawka
W sumie 324 zabawki
Pakowanie automatyczne 324 * 0,75 = 243 paczki
Pakowanie ręczne 300 / 324 = 92,6%


Nie zapominaj o grinchu który się pojawia co (nie wiem czy mogę powiedzieć ale można było wyciągnąć po 3 dziennie przy limicie 200) i ma 100% szansy na zabawkę
Tak więc spokojnie 300 uzbierasz, chyba coś jeszcze dropił wredny gremlin ale nie każdy go bił i nie jestem pewny tej informacji.

Tomi
24-12-2018, 21:11
@up
Z grincha:
10200/65 daje jakieś 156 zabawek ekstra.

oraz proof coś oszukał na tej sprawności ;)
jest 90%, a nie 75% w zamianie fragmentów na zabawki. 75% jest w auto-pakowaniu. 18,2% na drop fragmentu z gremlina.

Wychodzi jakieś 500 zabawek ogólnie, nie licząc WG.

Bukłak
24-12-2018, 21:30
Po poprawionej kalkulacji wychodzi 355 zabawek + 156 z Grincha.
Jak ktoś bije mini to faktycznie bez problemu to zrobi, na swoje usprawiedliwienie dodam że obliczenia przeprowadzałem dla takich randomów jak ja co po 7 latach w MFO 3 i po kilkunastu latach z grach z serii nie daje rady ubić minibossa:D

Clover
24-12-2018, 23:54
Dobra, mamy drugą część eventu, lepsza od pierwszej, dużo darmowych rzeczy, nie bije się wrednego, ogółem całkiem fajnie, ale zawiodłem się na tym, że nie ma jakiegoś elfa, który nie wiem, miałby jakąś lunetę i mówił, że widać stąd Nordię, miasto północy, czy coś takiego. Jesteśmy w końcu na północnym biegunie, jest śnieg, taka okazja zmarnowana...

Luxferre
25-12-2018, 00:46
Dobra, mamy drugą część eventu, lepsza od pierwszej, dużo darmowych rzeczy, nie bije się wrednego, ogółem całkiem fajnie, ale zawiodłem się na tym, że nie ma jakiegoś elfa, który nie wiem, miałby jakąś lunetę i mówił, że widać stąd Nordię, miasto północy, czy coś takiego. Jesteśmy w końcu na północnym biegunie, jest śnieg, taka okazja zmarnowana...
Coś takiego?

8498

Bąblowiec pląsający
25-12-2018, 01:10
that's hot

Clover
25-12-2018, 01:26
Coś takiego?

8498

Tak, tylko bez pościnanych drzew. Widzę, Hidron zebrał swoje żniwo.

Hubiot
25-12-2018, 02:38
ale zawiodłem się na tym, że nie ma jakiegoś elfa, który nie wiem, miałby jakąś lunetę i mówił, że widać stąd Nordię, miasto północy, czy coś takiego. Jesteśmy w końcu na północnym biegunie, jest śnieg, taka okazja zmarnowana...

Okej, dodamy za rok

blondyn
25-12-2018, 08:03
A jak się dostać do dziury w piwnicy?

Clover
25-12-2018, 08:54
A jak się dostać do dziury w piwnicy?

24 grudnia w domu mikusia pojawia się poddasze, wtedy musisz wziąć z niego drabinkę linową, a następnie użyć ją na dziurze. Jeśli jej nie zebrałeś, to powodzenia za rok.

Luxferre
25-12-2018, 12:06
24 grudnia w domu mikusia pojawia się poddasze, wtedy musisz wziąć z niego drabinkę linową, a następnie użyć ją na dziurze. Jeśli jej nie zebrałeś, to powodzenia za rok.

No to nieźle. Wie ktoś co tam jest?

proof
25-12-2018, 12:08
Dodatkowa skrzynka. No i Lodowa Grota oczywiście

Hide
25-12-2018, 13:52
Chwila, w tym roku nie ma eq z prezentu od mikołaja?

Bąblowiec pląsający
25-12-2018, 13:55
Przy wymianie prezentów jest, jest też z prezentu pod choinką.

Panda
25-12-2018, 14:08
Przy wymianie prezentów jest, jest też z prezentu pod choinką.

Gdzie jest owa choinka?

Bąblowiec pląsający
25-12-2018, 14:12
Na środku salonu, obok duchów.

Hide
25-12-2018, 14:15
Na środku salonu, obok duchów.

Ja tam nie mam żadnego prezentu.

Bąblowiec pląsający
25-12-2018, 14:19
Trzeba otworzyć wszystkie drzwi, po otworzeniu 24 się pojawia.

Hide
25-12-2018, 14:25
Właśnie to mi się nie podoba - czemu osoby, które z góry nie mogły wykonać kalendarza mają być jeszcze bardziej poszkodowane. Pogodziłam się z tym że nie dostane nagrody za kalendarz, super, ale czemu mam być pozbawiona czegoś, co było oferowane wręcz co roku odkąd świąteczny event istnieje?
Liczę szczerze, że ktoś to przywróci bo to jest naprawdę tani ruch i nie podoba mi się to.

proof
25-12-2018, 14:28
co było oferowane wręcz co roku odkąd świąteczny event istnieje?
ale o co ci niby chodzi? Przecież dostajesz prezent od Mikołaja standardowo, nikt ci niczego nie zabrał ;) dodatkowo jeszcze każdy ma szanse na więcej unikatow wymieniając prezenty. I czyj to problem ze nie zrobiłaś kalendarza? Każdemu i tak się nie dogodzi, bo wiecznie coś komuś nie pasuje, także sorry.

Bąblowiec pląsający
25-12-2018, 14:32
Akurat to chyba fajnie, że zostały wynagrodzone osoby które marnowały codziennie czas na robienie głupich zagadek ortograficznych lub bicie głupiego minibossa i łażenie w tę i nazad.

Hide
25-12-2018, 14:36
ale o co ci niby chodzi? Przecież dostajesz prezent od Mikołaja standardowo, nikt ci niczego nie zabrał ;) dodatkowo jeszcze każdy ma szanse na więcej unikatow wymieniając prezenty. I czyj to problem ze nie zrobiłaś kalendarza? Każdemu i tak się nie dogodzi, bo wiecznie coś komuś nie pasuje, także sorry.

Ale ja mam w rzyci jakiś pyłek czy kolekcjonerke których na koniec eventu i tak mam po 10, JA CHCE MOJE EQ!
Nie każdy ma czas, żeby go zrobić, ominie dzień i mu się już odechciewa. Ale to jest zwykła kradzież czegoś, co było pewniakiem do zdobycia na evencie i danie go tylko wybranej grupce. Nie podoba mi się takie zagranie.


Akurat to chyba fajnie, że zostały wynagrodzone osoby które marnowały codziennie czas na robienie głupich zagadek ortograficznych lub bicie głupiego minibossa i łażenie w tę i nazad.
no to przecież miałyby prezent spod choinki(żetony, eq, zdolność i chyba miksy czy tam kasa?) i eq od mikołaja.

Bukłak
25-12-2018, 20:11
Słowo kradzież tutaj nie pasuje, brak prezentu którego ktoś oczekuje i się spodziewa nie jest kradzieżą.
Ale faktem jest że pogorszono "standardowy" prezent od mikołaja, dla tych co eventu nie wykonują sytuacja jest gorsza.

Luxferre
25-12-2018, 21:30
A to nie jest tak, że Mikołaj po prostu pojawia się 24 grudnia w swoim gabinecie? Jest co prawda dodatkowy prezent od Mikołajowej jak się ją uratuje, ale normalny też się przecież dostaje.

Edit: prezent jest, ale składa się z przedmiotu kolekcjonerskiego i pyłu iluzji, dość słabo

Apollyon
25-12-2018, 22:18
Ile już wydropiło kart:
Wredasa
Grincha
Gremlina
Upominka?

- - - - - - - - - -


(...) dodatkowy prezent od Mikołajowej jak się ją uratuje (...)

Dostaje sie? Gdzie go odebrać? :eek:

Hubiot
25-12-2018, 22:20
Dostaje sie? Gdzie go odebrać? :eek:W Gabinecie Mikołaja jest kolejne przejście do jego pokoju (trochę słabo widoczne, ale jest) i tam jest Mikołajowa

Ghostrick Oma
26-12-2018, 08:23
Ej mam pytanie mogę jeszcze spotkać duchy po ukończeniu tego mini questa czy nie?

musaraj
26-12-2018, 09:59
Tak, za rok

Jarcor
27-12-2018, 23:40
Mam trzy postacie ,a petycja o usunięcie Wrednego Gremlina jest widoczna tylko na dwóch,dlaczego?A pokój Mikołajowej super-taki secret areas.

Antybristlerka
28-12-2018, 02:06
Ta petycja chyba wymagała wcześniejszej interakcji z wredym gremlinem.

Kim Chi
28-12-2018, 02:30
Ta petycja chyba wymagała wcześniejszej interakcji z wredym gremlinem.
To się zgadza :)

Hide
28-12-2018, 15:24
To co z tym prezentem w postaci eq, będzie on dostępny dla każdego w przyszłym roku?

Bukłak
31-12-2018, 20:17
Żadnych nowości już nie będzie to mogę wyrazić swoje zdanie i podsumować event:)

+++ Za przerobienie i rozbudowę tego eventu, nawet jeśli jest to kosztem opóźnienia Nordii. Eventy dają stałe zajęcie co rok i przynajmniej na jakiś czas ożywiają gre, Nordia da pewnie zajęcie na 2 miesiące a potem znowu 5 lat czekania.

++ Zmniejszenie ceny usługi powiększenia depozytu na czas eventu. Miło że administracja dostrzega problem z brakiem opłacalności tej usługi, tylko dlaczego w takim razie ignoruje temat w dziale propozycje dotyczący wprowadzenia stałej kwoty w tej usłudze?
++ Zagadka ortograficzna, do wyuczenia na pamięć i do zrobienia przez każdego. unikalność mfo pod względem pomysłowych i wymagających eventowych minigierek (matma, ortografia).
+ Klimatyczna muzyka na lokacjach.
+ "kalendarz adwentowy" wymagający czegoś więcej niż tylko codziennego logowania jak w innych grach. Dla usunięcia monotonii (codzienna zagadka i spacer do drzwi) wprowadzić jakieś mini zadania na 10 minut w rodzaju zabij x mobków, zbierz znajdźki z mapki, etc.
+ Ładnie zrobione mapki:) Szkoda tylko że takie opustoszałe, zrobienie mapki przy rezydencji mikołaja tylko po to by wydłużyć drogę trochę bez sensu.
+/- Wydłużenie eventu, codzinna aktywność ale ograniczona do 50% dziennej energii. W pewnym stopniu eliminuje to przewagę wydających prawdziwe pieniądze i graczy długich stażem z większym limitem energii. Spodziewałem się że zdobycie kolekcjonerki będzie dzięki temu łatwiejsze tzn. limit dostosowany tak żeby wystarczyło bić mobki w okresie 24-6 a 1-23 to taki bonus żeby było łatwiej. A w praktyce bez bicia 1-23 bardzo ciężko by było zdobyć kolekcjonerkę. Żeby zdobyć dyplom to trzeba cały miesiąc bić mobki...ponad 10 k mobków. To ja już chyba wolę event na góra 10 dni i mniej ganiania za mobkami... Bo przecież te prezenty się robi tylko dla kolekcjonerki, nagrody za zrobienie 50 są śmieszne patrząc na pracochłonność. Więc po co dłuższy event i więcej mobków do bicia skoro zysku z tego nie ma? Jak nie jestem w stanie zrobić progu na item kolekcjonerski to odpuszczam event bo spalanie energii na afk na świetlikach czy innej kopalni jest bardziej opłacalne i nieporównywalnie wygodniejsze od bicia mobków eventowych.
+/- Widoczne mobki, wada wszystkich eventu czyli czasochłonność ich bicia. Tu nie ma dobrego rozwiązania, usunięcie widoczności zrobiłoby event zbyt łatwym. Jak dla mnie system bicia po 200 dziennie i tak zrobił to mniej irytującym. Zabicie tylko 200 nie zdąży zmęczyć a wymuszenie regularności daje motywację. I byłoby fajnie gdyby nie to że po 24 i tak mamy drugą część eventu wielkości takiego Halloween i wracamy do wkurzającego spalania energii.
-- Trudność minibossów (Grinch, wredny), eventy nie powinny być dla pro graczy ale również dla randomów. Ewentualnie dodać jakieś poziomy trudności, kto chce na spokojnie przejść event to przejdzie a kto lubi zbierać tony złomu z plusami żeby wyjść na minus z 20 minutowej walki z minibossem to jego sprawa (oczywiście dodać jakąś premię - np. większa szansa na kartę dla bijących wersje silniejszą). Na Wielkanoc dało się zrobić minibossa dającego się bić bez myślenia na autoskrypcie (zajączek wielkanocny), mini z halloween i z tego eventu są nieporównywalnie trudniejsze.

shayne
31-12-2018, 22:14
To ja też mógłbym się wypowiedzieć co do eventu.

+ Mapy. Mimo tego, że błędy zajmowały ok. 2 strony to były całkiem ładne. Zgadzam się do słów
Bukłaka, że w niektórych miejscach były opustoszałe, lecz mimo wszystko jest to duży plus. Do tego
samego punktu można zaliczyć również dobrze dobraną muzykę.
+ Przemyślana, można powiedzieć nawet, że ciekawa fabuła.
+/- Nagrody w kalendarzu adwentowym. Nie można na nie ciągle narzekać, bo to w końcu nagrody, ale
zawiodłem się na jednym. Mianowicie chodzi o to, że nagrody powinny być różne (tym bardziej, że każdy
z nas miał szanse odebrać ich aż 24). Nie licząc mogę powiedzieć, że większość mojego kalendarza to były
mikstury skupienia i odnowienia 3. Z chęcią zobaczyłbym pare przedmiotów kolekcjonerskich lub coś innego.
- Wredny Gremlin. Co do drogi dialogowej nie mam się co przyczepić, ale przyczepie się do optymalizacji walki
i pewnie nie tylko ja. Do tej pory było około 300 petycji o usunięcie Wrednego Gremlina (nie wiem ile
dokładnie), temat o znerfienie i brak przyjęcia ze strony graczy. Początek był najgorszy, do 23 grudnia
stawał się coraz bardziej optymalny. I o to chodzi.
- Limit gremlinów do 24 grudnia. Nie było to zbyt dobre rozwiązanie. Gdy widziałem komunikat "zabiłeś
200 braci moich w dniu dzisiejszym" to wybuchałem śmiechem. Spoko, można byłoby do tej pory nafarmić
z jakieś 1k fragmentów, dlatego bardziej sensownym rozwiązaniem byłby limit dzienny przetwarzanych
fragmentów. Przecież Gremlin to rzemieślnik - nie ma tak dużej mocy przerobowej co maszyna.

Na końcu duży plus dla twórców aktualizacji, że stworzyli odskocznię od czekania na Nordię i event
nie kończy się tylko i wyłącznie na odebraniu prezentu od mikołaja, ewentualnie od Rafika a później
odpaleniu fajerwerków. Mam nadzieję, że zobaczymy jeszcze podobne eventy takie jak np. wakacyjny.
Miłego 2019 :D

DEWASTATOR Leon Full
31-12-2018, 23:06
Moja kolej.

+ Fabuła bardzo dobra, ale to norma w MFO
Mapki też norma w MFO, zwłaszcza dostosowanie Mroźnego i Ośnieżonych do nowych realiów, poszerzenie mostu (jedynie na Ośnieżonych zostawiłbym prawe wyjście zamiast lewego)
Koncepcja kalendarza adwentowego fajna, dobra zagadka
Grinch fajny jako mini - najlepszy z potworów eventowych.
Chęć do zmian przez testerów, a nie jakieś wielkie bunty hurr durr radźcie sobie ja sobie radze na testowym itp.
Żart z petycją w porządku
Dodano pył Yeti
Nerf Yetiego, w końcu...
Wredny Gremlin jako villain naprawdę ciekawa postać. W praktyce dobry, trzymający się zła tylko dlatego że jest Gremlinem, opiekujący się swoimi ludźmi, gotowy się za nich poświęcić, jednocześnie bardzo denerwujący gracza - a potem wybór, zabić go czy oszczędzić, jak dla mnie warty oszczędzenia, ale wielu pewnie go załatwiło bo ich denerwował.
Świąteczna Poczta bardzo fajna, upakowali starą część eventa w budynek i nie pozbyli się jej, to się szanuje.
Jasne wytoczenie od północy lub 19 danego dnia kolejnej części eventa, fajne przejście.
Promocja na MFy

+-
Gremliny na początku były trudne bardzo, aż w końcu da się je bez problemu ubić na grupie 2x
Ograniczenie 200x - z jednej strony ok, bo mniej męczarni, a z drugiej i trzeba było codziennie i nie można było wybić całej eny na Gremliny.

-
Gremliński Upominek mimo nerfu był za silny, częste dedy nawet 4x 65 przez warunki leczenia, negatywne i końcowy naraz było to wręcz zabójcze.
Wredny Gremlin podobnie, częste zaskakiwanie blokadą z klątwą/mp/paraliżem, albo po prostu rozwalał na miksy - beznadzieja jakaś i żenada.
Na dodatek głupi warunek na kartę wspomnianego Wrednego Gremlina. Bardzo mało kart wypadło w grze, chyba znacznie mniej niż by wypadło z normalnego mini bossa.
Świąteczny Upominek dalej niehandlowy... w sumie po co? Jak już dotknięto ten upominek, to powinno się ustawić jego handlowość.
Za drogie klucze specjalne, ok 1500 MF trzeba wydać jak się przegapi cały event.
Trudny tryb manualny, za szybkie, źle pokazane w animacji trafienie do pudła.

+ jako pkt (12/12), +- jako pół pkt (1/2), - jako brak (0/6)

Czy event pozostawia pozytywne wrażenie? Tak ogólnie? Na pewno lepsze niż Walentynkowy, robiony przez te same osoby - daję (9,5/10) za pozytywne wrażenie, bo jednak trochę niektórymi rzeczami mocno popsuto, ale na zachęte aż 9,5.

22,5/30 - 75%
Event kozacki, teraz zostało naprawić Walentynki :)

Ghostrick Oma
03-01-2019, 18:57
moja ocena eventu
gremliński upominek fajny global 99%
gremliny fajne potworki, ale losowość fragmentów okrutna
grinch fajny świąteczny miniboss mag bardzo dobrze
połączenie ośnieżonego wzgórza z eventem 9\10
event bardzo drogi
tak jak leon napisał że klucze są bardzo drogie ponad 1500mf
stara część eventu przeniesiona w nowy pomysłowe popieram :)
z eventu jestem zadowolony najbardziej z globala
pozdrawiam