PDA

Zobacz pełną wersję : Podróżujący kupiec w Mfo



Elitek
13-10-2018, 16:52
A zatem, w mojej ukochanej tibijce jest taki NPC o nazwie "Rashid", jest to kupiec u którego można sprzedawać większość wartościowego loota z potworów po wcześniejszym wykonaniu paru zadań by zdobyć zaufanie tegoż to kupca. Rashid jest podróżującym kupcem, to znaczy że każdego dnia tygodnia znajduje się w innym mieście (w Mfo mogłoby to wyglądać tak: Poniedziałek -> Dilli, Wtorek -> Eternia, Środa -> Langeburg, Czwartek -> Urkaden, Piątek -> Eliar, Sobota -> Devos, Niedziela -> Nordia (O ile jej dożyjemy)).
Żeby zdobyć zaufanie Rashida trzeba od poniedziałku, dzień po dniu przychodzić do niego w mieście w którym aktualnie się znajduje i wykonywać misje które nam on powierza, byłyby to misje typu: Misja 1 - Przynieś mi "..." z miasta "..." | Misja 2 - Odzyskaj skradziony ładunek od bandytów | Misja 3 - Dostarcz na czas przesyłkę dla "..." (Nie mogąc np. używać teleportów) | Misja 4 - Wytarguj dobrą cenę za "..." od kowala w Devos" |
Są to tylko przykładowe misję, można je pozmieniać tak by wpisywały się bardziej w klimaty Mfo, lub by nawiązywały do miasta w którym aktualnie wykonujemy tę misję.

No i oczywiście mówiąc przystępne ceny mam na myśli mniejsze niż te które moglibyśmy uzyskać sprzedając je na aukcji, ale znacznie większe niż te które moglibyśmy sprzedać u pociary za "Wartość" tego eq.
Np. https://mfo3.pl/view/a/282 na aukcji pójdzie powiedzmy że za jakieś 300-400k jeśli znajdzie się chętny, ale sama wartość tego przedmiotu za którą możemy ją sprzedać u pociary to "10 747G" a u takiego NPC po wykonaniu zadań moglibyśmy sprzedać za np. 90-110k, zależnie już od tego kto to będzie ustalał.
Co o tym myślicie?

DEWASTATOR Leon Full
13-10-2018, 17:37
Jestem za. Bardzo dobry pomysł. Uważam że podobnie jak z sprzedażą MFów, tylko że na odwrót powinno być tak, że dostajemy ze sprzedaży dla NPC (średnia/1.3 - wg kalkulatora jest to 76.9%, więc można zaokrąglić do 75%). Jestem także zdania że ten kupiec nie musi podróżować, a jedynie stać w Eternii, bo wysoko lvlowy gracz będzie mógł codziennie sprzedać sobie rzeczy, a nisko lvlowy raz na tydzień - w tym mieście także powinny być wszystkie misje.

Apollyon
13-10-2018, 18:19
Jak najbardziej za, bardzo fajny pomysl :) Moze to 90-110k to troche malo, ja bym bardziej dal 2/3 sredniej ( Po jej wczesniejszym sprawdzeniu czy nie jest to 1g ani inne incydenty ), bylby to duzo szybszy sposob na pozyskanie tych niecalych 70% wartosci itemkow. :)

Kim Chi
13-10-2018, 18:34
Nikt nie wystawia eq na 65 poziom na targ a wy jeszcze bardziej próbujecie zabić handel... Na nie.

Elitek
13-10-2018, 18:51
Nikt nie wystawia eq na 65 poziom na targ a wy jeszcze bardziej próbujecie zabić handel... Na nie.

To byłaby osobista decyzja kogoś czy chce sprzedać taniej u npc ale za pewną i wygodną kwotę czy woli bawić się w aukcję i targować się o większą cenę. Mi to wygląda sprawiedliwe.

Believer
13-10-2018, 20:35
oczywiście na tak, powinno być coś takiego w MFO3 to chociażby trochę ożywiło grę a nie tak jak tablica informacyjna z której nikt nie korzysta.

Biały Smok
13-10-2018, 20:35
Jestem za.

Spotlight
13-10-2018, 21:21
Jak najbardziej za

Antybristlerka
13-10-2018, 21:22
No tak, zabijcie handel do reszty.

Muszolot
13-10-2018, 21:39
Na nie.

GoldenkoPL
13-10-2018, 22:21
oczywiście na tak, powinno być coś takiego w MFO3 to chociażby trochę ożywiło grę a nie tak jak tablica informacyjna z której nikt nie korzysta.

Ożywiłoby grę? W jaki sposób? Zabijając targ?
Jak kilka innych osób. Na nie.

Elitek
13-10-2018, 22:57
Dla tych co chyba nie zrozumieli - wytłumaczyłem wcześniej że to by była "PRZYSTĘPNA CENA" - czyli nie taka którą można by uzyskać próbując sprzedać przedmiot na aukcji ale skoro nie chcecie zmian to nie, niech ta gra stoi w miejscu jak jest, tak jest świetnie :o
A handlu nie da się zabić bo już jest martwy.

Clover
14-10-2018, 16:03
Na nie, no chyba, że sam kupiec magazynowałby zakupione itemki i potem wystawiał na licytację.
Oczywiście dotyczyłoby to tylko eq i gemów, wszelkich potek by nie kupował.
Wtedy to byłby dobry sposób na ożywienie gry i co ważniejsze dla adminów, sposób na odpływ złota z gry.
I zgadzam się z leonem, niech nie wędruje, tylko stoi w konkretnym mieście.

Believer
14-10-2018, 19:42
Elite zrób Ankietę

Clover
14-10-2018, 20:30
Elite zrób Ankietę

Tylko nie tak/nie, ale niech będzie też opcja z tym, co napisałem.

shayne
14-10-2018, 20:31
jeśli byłoby to zbalansowane to na bardzo duży plus, bo dobrze by to urozmaicało grę - nie raz miałem sytuacje gdy chciałem ubrać odpowiedni ekwipunek do pokonania bossa a przez jakiś tydzień nie było tej rzeczy na aukcji.
na balans mam dobry pomysł np. pewną ilość ile można max kupić np max 25 sztuk pewnego uzbrojenia (kto pierwszy ten lepszy) po średniej aukcyjnej, chociaż czasami również może wystąpić jakieś niedopatrzenie dlatego co do cen nie będę się odzywał
nie wiem dlaczego mówicie, żeby stał w konkretnym miejscu, jeśli będzie podróżował będzie to o wiele ciekawsze i może narodzić się pomysł, by wraz z lokacją dobierać odpowiednie eq (np. urkaden - zielona szata), (devos - koralowy kaptur)
jestem na tak, lecz lekko powątpiewam, że to zostanie dodane nawet z przewagą pozytywnych głosów, wiadomo dlaczego xd

Koridor
14-10-2018, 22:03
Ceny sprzedaży są wystarczająco wysokie. Jeśli uważacie inaczej, to dużo łatwiej zwiększyć aktualną wartość uzbrojenia niż bawić się w takie dodatki.

Elitek
15-10-2018, 08:45
Ankieta wrzucona.

DEWASTATOR Leon Full
15-10-2018, 15:40
Ja zmieniłbym jeszcze trochę pomysł Miserisa – że zamiast na licytację wystawia na KT za średnią.

W skrócie tak:
1. Sprzedajemy NPCtowi za 75% średniej
2. System wystawia na targu na KT za średnią

I tak złoto będzie odpływać z gry (prowizja 25%), a itemki nie będą się marnować, powiem natomiast jakie wady niesie za sobą licytacja
1. Podbijanie ceny średniej
2. Kupują tylko najbogatsi, bo przelicytowują wszystkich.

Najlepszym przykładem jest wprowadzenie licytacji na handlu MF – tam również się to dzieje. Czy jest to korzystne dla handlu MF, oceńcie sobie sami, jak bardzo od bardzo dawna jest on martwy.


nie wiem dlaczego mówicie, żeby stał w konkretnym miejscu, jeśli będzie podróżował będzie to o wiele ciekawsze i może narodzić się pomysł, by wraz z lokacją dobierać odpowiednie eq (np. urkaden - zielona szata), (devos - koralowy kaptur)

Różnica jest taka, że wysoki lvl będzie mógł sprzedać swoje eq codziennie, a niski lvl znacznie rzadziej, co pogłębi przewagę wysokich lvli nad niskimi. Drugi pomysł w ogóle słaby, bo to jeszcze bardziej ograniczy, a po co ograniczać, skoro można w 1 mieście postawić NPCta (albo w każdym mieście innego, lub po prostu dodać funkcję Mistrzowi Areny) – dobrym przykładem jest to że kiedyś w każdym mieście sklep za żetony był inny, nie zależący od poziomu, graczom to utrudniało.

Elitek
15-10-2018, 17:43
Mi osobiście spodobał się pomysł Miseris ale ten temat i tak raczej idzie na straty jak patrzę na głosy na "Nie" ludzi których chyba jedynym argumentem jest że "zabije to handel". A stawiam że coś takiego raczej go wskrzesi.

OnePiece
02-12-2018, 17:08
Na martwą gre bez uptade'ów a jedynie z eventami żeby ludzie nie odeszli to by było zbyt wyczerpujące i uciążliwe, bo musieli by w miare kontrolować ceny na rynku, potrzeba pomysłu, żeby ten npc stał tak przez dobre 10 lat, więc żeby to ewentualnie po prostu 2x drożej niż jest w sklepie
Mi się dobrze crafciło w pierwszym mieście - potrzebuje takich rzeczy na dobre eq, przynies mi i masz, itemki na rynku
Teraz na 30 lvlu+ moge się zabawiać z kowalem po nockach za śmieciowe itemki
Ale zostaje mi też klepanie mini boss'ow przez miesiąc codziennie o tej samej porze
A tak generalnie, to miałem nadzieje, iż tego kupca zaoferujesz odwrotnie, że jak zdobędziesz zaufanie to będziesz mógł kupić u niego jakieś przedmioty a nie sprzedać
Np gemy 1* czy tam srebrny pył za 350k
Ewentualnie tam loteria, że raz w tygodniu wybiera sobie jak się pojawi swój ulubiony przedmiot i skupuje po wysokiej cenie
Taki będzie już mógł stać przez 5 lat, niech nam dadzą znać z administracji czy wolą postawić na 10 lat czy na 5 lat