PDA

Zobacz pełną wersję : Respienie Mini Bossow ''24''



Apollyon
27-06-2018, 16:43
Proponuje dodac opcje respienia Mini-Bossow zabijajac x potworkow wystepojacych na mapce.
Np. Jaszczuroglowi to dosyc slabe expowisko w porownaniu do innych, tak samo skrzaty na uroczej polanie.

Antybristlerka
27-06-2018, 18:02
W sumie czemu nie. Podobnie można by było ze wszystkimi mini co są 24h. Chociaż żółw by był wtedy OP, bo syreny respią już czaszkę.

SystemOfADown
27-06-2018, 18:05
W sumie czemu nie. Podobnie można by było ze wszystkimi mini co są 24h. Chociaż żółw by był wtedy OP, bo syreny respią już czaszkę.

Zawsze można koło żółwia zmienić mobki, a na wyspie obok zostawić te syreny.

Kim Chi
27-06-2018, 18:20
Z Jaszczurogłowych wypadają Bagienne Esencje potrzebne do zamawiania ekwipunku u NPC w Eternii.

SystemOfADown
27-06-2018, 18:22
Tak samo ze zjaw, które respią rendelsa (lecą nitki) - nie przeszkadza im to respić minibossa.

DjKarCin
27-06-2018, 18:51
pomysł zacny jestem za

Apollyon
27-06-2018, 20:53
Tak myslalem nad kobra, ale dzikusy czy skrzaty? Mozna by zrobic grupe dzikusow x2 na calej mapce bo skrzaty i tak juz sie bije na zwieszonym moscie dla dzbana.
Troche dziwne, ze Trojglowego sie respi, Gomeza sie respi a reszty nie ;)
Chociaz co do tych typu Bogini Jaszczur nie jestem pewien :rolleyes:

Antybristlerka
27-06-2018, 20:57
Bogini zostawić. Chociaż zmieniłbym zasadę odnoszenia artefaktów przez 7 dni pod rząd na po prostu 7 dni. Bo obecnie znalezienie kogoś na boginię graniczy z cudem.

Apollyon
27-06-2018, 21:25
Bogini zostawić. Chociaż zmieniłbym zasadę odnoszenia artefaktów przez 7 dni pod rząd na po prostu 7 dni. Bo obecnie znalezienie kogoś na boginię graniczy z cudem.

I to jest cos :) Ale w sumie Jaszczur to nie to samo co Bogini, 150 Galkowcow i Jaszczur-nie najgorszy pomysl :)

Kyuubi
28-06-2018, 11:42
ale chodzi o to żeby albo poczekać 24h albo zrespić x mobków jak tak to jestem na tak

Apollyon
28-06-2018, 12:08
ale chodzi o to żeby albo poczekać 24h albo zrespić x mobków jak tak to jestem na tak

Tak, wlasnie o to chodzi, tak jak jest z Trojglowym Wezem oraz Gomezem.

Spotlight
28-06-2018, 16:18
Jak najbardziej jestem za.

Luxferre
28-06-2018, 17:04
Na tak, dla każdego minibossa, choć wtedy kolejny problem z Wywerną - Węże respią węża (serio?), więc tam też trzebaby zmienić

Muszolot
28-06-2018, 22:40
Na tak,może dzięki temu więcej ekwipunku będzie do zdobycia.

DEWASTATOR Leon Full
18-09-2018, 19:42
Odkopuję temat.

Believer
18-09-2018, 20:37
Tauriel dodaj Ankietę

Enilam
19-09-2018, 16:37
Na tak. Dla tych co nie mają uzbrojenia będzie łatwiej je zdobyć. A ceny mocno nie spadną bo Ci co mają już uzbrojenie to nie będą nałogowo respić tych mini

Apollyon
19-09-2018, 16:51
Na tak, dla każdego minibossa, choć wtedy kolejny problem z Wywerną - Węże respią węża (serio?), więc tam też trzebaby zmienić

Mozna by ewentualnie anioly dac albo wilki, ale to tak troche dziwnie chyba :)

Koridor
19-09-2018, 18:10
Może zamiast respienia mini 24h za pomocą potworków, to dodać specjalne przedmioty "Resp mini X", które będą dotyczyć tylko tych mini 24h. Będą wypadać z jakąś tam szansą z tych mini, powiedzmy 20%. Użycie takiego przedmiotu będzie pochłaniać 40 energii. Nie dostajemy za tą energię expa, ani ap, ani golda, ale zyskujemy mini.

Dokładne wartości są oczywiście do zbalansowania.

Co to daje?
-Zachowa unikalność mini 24h.
-Doda więcej możliwości respu tego mini + handel.
-Doda nowy "rodzaj" przedmiotów. Co jest bardzo pomocne przy nagrodach z eventów czy questów.
-Jest możliwe do realizacji bez konieczności zmian w silniku.


Można pójść jeszcze dalej i:

-Dodać unikalność takim przedmiotom - im rzadszy tym zabiera mniej energii.

-Dodać walutę "kamień 'zrespienia'", którą zdobywałoby się z questów i eventów, a później wymieniało się u specjalnego sklepikarza na przedmiot respiący konkretnego mini-bossa.

===
Wszystko powyższe nie wymaga żadnych zmian w silniku, więc można to wyklikać od ręki.

DEWASTATOR Leon Full
19-09-2018, 18:23
Może zamiast respienia mini 24h za pomocą potworków, to dodać specjalne przedmioty "Resp mini X", które będą dotyczyć tylko tych mini 24h. Będą wypadać z jakąś tam szansą z tych mini, powiedzmy 20%. Użycie takiego przedmiotu będzie pochłaniać 40 energii. Nie dostajemy za tą energię expa, ani ap, ani golda, ale zyskujemy mini.

Dokładne wartości są oczywiście do zbalansowania.

Co to daje?
-Zachowa unikalność mini 24h.
-Doda więcej możliwości respu tego mini + handel.
-Doda nowy "rodzaj" przedmiotów. Co jest bardzo pomocne przy nagrodach z eventów czy questów.
-Jest możliwe do realizacji bez konieczności zmian w silniku.


Można pójść jeszcze dalej i:

-Dodać unikalność takim przedmiotom - im rzadszy tym zabiera mniej energii.

-Dodać walutę "kamień 'zrespienia'", którą zdobywałoby się z questów i eventów, a później wymieniało się u specjalnego sklepikarza na przedmiot respiący konkretnego mini-bossa.

===
Wszystko powyższe nie wymaga żadnych zmian w silniku, więc można to wyklikać od ręki.

Są już takie przedmioty, nazywają się ,,Przyzwanie minibossa: X"

Podobno miała być podjęta decyzja na ich temat, czy zdjąć terminy ważności i dać je do szerszego dropu, czy może usunąć je z Amaterasu i zostawić je tylko na eventy. Decyzja miała być podjęta rok temu, ale obecnie cały czas nikt jej nie podjąłi przedłuża się terminy co jakiś czas. Źródło tej informacji: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?36433-Znikni%C4%99cie-przyzwania-minibossa&p=294163#post294163 ten temat

Ja osobiście chciałbym aby zrobiono je w ten sposób:
- Dodanie przyzwania każdego minibossa od Devos w dół po za globalami
- Drop tych przyzwań z Szkatułek (zarówno Amaterasu i Necrona jak i eventowych), samych minibossów (że Jaszczur może dropnąć tylko Jaszczura a Żółw Żółwia) oraz za MF u Mistrza Areny.
- Zdjęcie terminu ważności

Decyzji nie wiem czemu nie podjęto, ostatnio zapytałem o to 3 tygodnie temu, ale nie otrzymałem odpowiedzi, za to przedłużono do końca roku.

Luxferre
06-06-2020, 01:32
Odświeżam. Byłoby to bardzo przydatne dla kolekcjonerów kart - mimo, że większość mini 24h ma dosyć tanie karty.