PDA

Zobacz pełną wersję : Podforum do Handlu - Sklepy graczy



Antybristlerka
10-05-2018, 09:01
Jak by to miało wyglądać?

- każdy użytkownik może stworzyć jeden temat, który zostaje już na zawsze, nazywa go "Sklep gracza *Nick*"
- temat należy od razu zamknąć, nikt poza autorem nie może w nim pisać, do użycia służy tylko pierwszy post
- temat służy do hostingu listy swoich rzeczy na sprzedaż, do autora należy dbanie o aktualizacje listy
- nie jest wymagane podawanie cen
- wymagana jest segregacja uzbrojenia na przedziały poziomowe za pomocą SPOILERÓW + jakieś zdrowe limity sztuk uzbrojenia, żeby nikt nie zabił ludziom kompa :D Nawet można by przygotować jakiś szablon
- w drugiej części tematu można wpisać rzeczy, które autor chciałby kupić
- do tego wymaganie jakiegoś konkretnego, powiedzmy 50 poziomu w grze


W sumie to uważam, że to rozwiązanie mogłoby w pełni zastąpić obecną formę działu handel.

Falafel
10-05-2018, 09:27
W sumie to uważam, że to rozwiązanie mogłoby w pełni zastąpić obecną formę działu handel.
Nie mogło, gdybym chciał kupić przekładowo pajęczą zbroje to robię temat, że kupię pajęczą zbroje, a nie szukam po 50 użytkownikach czy może nie mają na liście. Pomysł oczywiście, że na tak.

- - - - - - - - - -

Chociaż w sumie odpowiednie tagi i mogło by być perfekto

Smoczy
10-05-2018, 16:36
"Nie mogło, gdybym chciał kupić przekładowo pajęczą zbroje to robię temat, że kupię pajęczą zbroje, a nie szukam po 50 " Miałem to pisać, ale byłeś pierwszy ( pomysł na nie ).

Antybristlerka
10-05-2018, 16:43
"Nie mogło, gdybym chciał kupić przekładowo pajęczą zbroje to robię temat, że kupię pajęczą zbroje, a nie szukam po 50 " Miałem to pisać, ale byłeś pierwszy ( pomysł na nie ).
Ale to jest propozycja głównie dla sprzedających...

Dorek
10-05-2018, 16:48
Propozycja jest bardzo dobra i moim zdaniem śmiało można ją podmienić za obecny dział handlu.

Jeahok
10-05-2018, 23:59
Jestem za.=ankieta

Clover
11-05-2018, 02:27
Podmieniać to nie, ale dodatkowo, no spoko. Tylko czy vB ma taką możliwość, by zwykły gracz mógł edytować swój post w zamkniętym temacie/otwierać temat, by go edytować?

Antybristlerka
11-05-2018, 07:17
Tylko czy vB ma taką możliwość, by zwykły gracz mógł edytować swój post w zamkniętym temacie/otwierać temat, by go edytować?
Da się, już tak jest w Handlu.

Zostaje tylko kwestia zrobienia podforum i regulaminu.

Dla mnie to by było wybawieniem, ponieważ nie nadążam ze sprzedażą rzeczy mimo powiększenia depozytu o parę slotów. Na pewno nie jestem z tym sam.

Można co prawda listę uzbrojenia wrzucić na prezentację, ale jak dla mnie to bardziej zaśmiecanie i sama czynność nie należy do wygodnych - zwłaszcza jak ktoś chce podlinkować lub zrobić podgląd.
W przypadku, gdy szukamy czegoś do kupienia jedno miejsce na forum będzie bardziej efektywne niż:
- robienie tematu w nadziei, że ktoś ma pożądaną przez nas rzecz i w dodatku znajdzie na forum nasz temat
- przeszukiwanie targu - jak pisałem wyżej nie wszyscy mogą wystawić na targ wszystko co mają do zaoferowania
- szukanie po profilach graczy/spamowanie w grze

Z moim pomysłem wiąże się jednak problem jak rozpoznać aktywne/nieaktywne tematy. Myślę o możliwości napisania posta odświeżającego raz w miesiącu, wtedy nieaktywne tematy spadną na dół listy i po dłuższym czasie nieaktywności autora można będzie temat usunąć.

Antybristler
11-05-2018, 08:45
1. Nowy dział = nowy SPAM, kto będzie tym nowym spamem "zarządzać"?
2. Zrobiłbym bardziej rygorystyczne warunki założenia sklepu, np. liczba postów, staż w miesiącach, wyeliminuje się część spamerów.
3. Do tego wszystkiego przydałaby się opcja eksportowania do TXT/HTML listy itemów wraz z ID i linkiem, tak by wkleić tutaj. Itemy na sell można trzymać na postaci "bankowej" i tam użyć tej opcji.

Fannindel
11-05-2018, 15:40
1. Nowy dział = nowy SPAM, kto będzie tym nowym spamem "zarządzać"?

Nom, faktycznie będzie można spamić.


- temat należy od razu zamknąć, nikt poza autorem nie może w nim pisać, do użycia służy tylko pierwszy post

Kim Chi
11-05-2018, 15:54
Nom, faktycznie będzie można spamić.
Będzie można zakładając nowe tematy.

Fannindel
11-05-2018, 16:59
Będzie można zakładając nowe tematy.

Faktycznie będzie można.



- każdy użytkownik może stworzyć jeden temat, który zostaje już na zawsze, nazywa go "Sklep gracza *Nick*"

Clover
11-05-2018, 17:06
Będzie można zakładając nowe tematy.

Ograniczenie do jednego tematu na gracza i tyle.

DEWASTATOR Leon Full
11-05-2018, 21:54
Wcześniej nie miałem czasu się wypowiedzieć, jestem oczywiście za, ale mam uwagę o której nikt wcześniej nie wspomniał.


do tego wymaganie jakiegoś konkretnego, powiedzmy 50 poziomu w grze

2. Zrobiłbym bardziej rygorystyczne warunki założenia sklepu, np. liczba postów, staż w miesiącach, wyeliminuje się część spamerów.


Wszelkie ograniczenia związane z tym będą katorgą dla najnowszych graczy. Moim zdaniem powinna być możliwość założyć taki sklep po rejestracji od razu, bo najniższe lvle też mogą mieć problem z sprzedażą. Bijesz sobie Wywę na 6 lvlu z pomocą, dropi ci jakieś dobre eq na 20 lvl +3... To jeden z przykładów. Co do spamerów, to cóż, przykładowo jak wbije HaSz to będą mogli zrobić całe 2 tematy, które bez problemu się usunie, zresztą najpewniej i tak wezmą sobie za cel inne działy.

Żadnych wymagań, nowi też chcą sprzedawać.

Pirrat
11-05-2018, 22:49
Nieużyteczne.

SystemOfADown
12-05-2018, 08:21
Skończy jak tablice wymian, ale jak komuś się to chce robić, to czemu nie

Clover
12-05-2018, 15:42
Wcześniej nie miałem czasu się wypowiedzieć, jestem oczywiście za, ale mam uwagę o której nikt wcześniej nie wspomniał.



Wszelkie ograniczenia związane z tym będą katorgą dla najnowszych graczy. Moim zdaniem powinna być możliwość założyć taki sklep po rejestracji od razu, bo najniższe lvle też mogą mieć problem z sprzedażą. Bijesz sobie Wywę na 6 lvlu z pomocą, dropi ci jakieś dobre eq na 20 lvl +3... To jeden z przykładów. Co do spamerów, to cóż, przykładowo jak wbije HaSz to będą mogli zrobić całe 2 tematy, które bez problemu się usunie, zresztą najpewniej i tak wezmą sobie za cel inne działy.

Żadnych wymagań, nowi też chcą sprzedawać.

HaSzu pewnie naspamują milion multikont i stworzą wiele tematów. Ograniczenia nie muszą uderzać mocno, może to być coś typu miesiąc stażu + 25 postów, to jest niewiele, a pozwala na zapoznanie się z regulaminem forum

DEWASTATOR Leon Full
19-05-2018, 13:06
@Odkop

Zostanie coś z tym zrobione? vB ma takie możliwości, admin forum również, zrobienie tego to kwestia 2-3 dni.

@down

Człowieku w MFO3 jesteś.

Antybristlerka
19-05-2018, 14:19
@Odkop

Zostanie coś z tym zrobione? vB ma takie możliwości, admin forum również, zrobienie tego to kwestia 2-3 dni.

Paru minut*

DEWASTATOR Leon Full
27-05-2018, 15:32
@Odkop

Zostanie coś z tym zrobione? vB ma takie możliwości, admin forum również

.

Krycha
27-05-2018, 22:54
Jeżeli już, to najszybciej w wakacje.

DEWASTATOR Leon Full
10-08-2018, 19:13
Jeżeli już, to najszybciej w wakacje.

Ekhm

Bąblowiec pląsający
10-08-2018, 20:47
Jeżeli już
Apsik!

Krycha
10-08-2018, 20:50
Wakacje trwają 3 miesiące. Teraz zajmuje się poradnikami, rozważę to wszystko pewnie we wrześniu.

Antybristlerka
10-08-2018, 20:55
Jednak dokupienie 15 slotów do depozytu załatwia sprawę :D