PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana cen miksów



Eldoth-W2
01-03-2011, 08:41
Skąd taki pomysł, żeby miksy życia i many lv1 kosztowały 20g?
To zupełnie zabija grę jeśli walka kosztuje 20-40g, a za wygranie dostaje się 8g.
5g było naprawdę w pełni optymalne i zachęcające do grania. Mag po walce z np. mewą zyskiwał 3g i to było ok.
Nie podkręcajcie tak trudności, bo gra zrobi się nieciekawa.

Pozdrawiam

QoooQ-W3
01-03-2011, 11:01
faktycznie.. 20 sztuk złota to przesada :| początki będą baaardzo utrudnione i nie będzie sensu się leczyć nigdzie indziej jak w fontannie :|

OgsoN-W3
01-03-2011, 11:18
Racja, gdy gra jest za trudna to się odechciewa grać... ;/

Tomi
01-03-2011, 12:06
miks zdrożał 4x, dropy (bazowe) wzrosły 4x na początku gry = nie zmienił się poziom trudności. Ponadto częściej wypadają miksy z os i nietoperzy.
Problem cen na początku gry jest teraz po części spowodowany brakiem nowych graczy - akurat te zmiany nie miały na to wpływu, a służyły jedynie wyregulowaniu proporcji cenowych pomiędzy początkiem, a dalszą częścią gry.

Val Gaav
01-03-2011, 12:35
grając magiem wychodzę na zero co zarobie wydam na mixy , a o mix lv 2 to mogę pomarzyć bo nie stać mnie żeby ich używac podczas expienia

Eldoth-W2
01-03-2011, 12:38
Rozumiem.
Rozwiązaniem tego problemu będzie gra wyłącznie wojem speederem/hiterem ze stałym HP około 700, bo pierwsze kilka leveli będzie nie do przejścia przez maga. Później pewnie też nie będzie lekko. Każdy uciułany gold trzeba będzie inwestować w miksy many zamiast w uzbrojenie.

Szczerze pisząc uważałem, że ceny miksów w tej grze były najlepiej trafione.

Pozdrawiam

Tomi
01-03-2011, 12:57
Prawda jest taka, że ceny podstawowych miksów pozostały w dokładnie takiej samej relacji cenowej do przeciętnego dropu złota z potworów z danego poziomu.
Mam oczywiście świadomość, że

rozwiązanie a) miks 50G, drop 80G

rozwiązanie b) miks 100G, drop 160G

nie dla wszystkich oznacza to samo.

Natomiast ceny miksów Lv1 były śmieszne na tym 20 poziomie i nawet teraz są spokojnie w zasięgu.

QoooQ-W3
01-03-2011, 13:57
ale z założenie potki powinny być tanie bo służą tylko do uleczania prawda ?? w takim razie może dojść do sytuacji że głównym zmaganiem w grze będzie zbieranie na poty a nie na lepsze EQ :|. co do małej ilości graczy nie wiem co to ma do ekonomi jeśli tak czy siak ludzie będą zmuszeni kupować je w NPC a nie na aukcji czy gdzie tam indziej można będzie od kogoś innego kupić.

Goddess Of War-W2
01-03-2011, 14:20
Złoto: 32

tyle dostaje się za zabicie 2 ogników a trace 20g na miks many nawet jak ogniki nic mi nie robia to 12 g zysku z 1 walki woj to jeszcze może bo nie traci na manę ale mag to porażka ;p

Tomi
01-03-2011, 15:21
Złoto: 32

tyle dostaje się za zabicie 2 ogników a trace 20g na miks many nawet jak ogniki nic mi nie robia to 12 g zysku z 1 walki woj to jeszcze może bo nie traci na manę ale mag to porażka ;p

Gra jest tak skonstruowana, że gdy większość graczy dochodzi do muru (limitu poziomu) i skompletuje mniej więcej eq / nie ma co robić, to zyski się samoograniczają, aż do minimalnych, co jest spowodowane nagromadzeniem znacznych zapasów złota przez tych graczy. Ich spokojnie stać nawet na setki miksów, a eq już dawno skompletowali.
Pewnym problemem jest to, że bije to w osoby, które jeszcze limitu poziomu nie osiągnęły (lub są na tzw. dorobku), co jest widoczne szczególnie w sztucznych warunkach testów, kiedy graczy z maksymalnym poziomem jest więcej niż tych z niskim. W realnej grze wygląda to odwrotnie - graczy na niskich poziomach jest kilka razy więcej i powodują oni stały przypływ nowej puli złota. Pracujemy jeszcze nad mechanizmem, który ten problem ograniczy.

Eldoth-W2
01-03-2011, 16:31
OK
Nie dajecie się przekonać, a ja nie lubię grać wojem.

Pozdrawiam

Tomi
01-03-2011, 16:41
zagrałem sobie od 1 do 5lv po ostatnich zmianach i złota nie brakuje.

Eldoth-W2
01-03-2011, 18:08
A NIE! DOBRZE JEST!
Chyba została zwiększona ilość złota z wygranych.

Pozdrawiam

RoLLeR-W1
01-03-2011, 21:17
mozna tylko dodac, ze w tej chwili kazdy ma jakiegos kolege na wyzszym lvlu lub tworzy 2 lub 3 postac, a na swojej 20lvlowej ma kilka tysiecy ktore legalnie mozna przelac na postac z nizszym lvlem wiec nie widze problemu. poza tym grac sie da, rozpoczalem gre magiem od nowa, mam juz 8 lvl po 60 miksow i jeszcze 2k w zanadrzut, a i eq kupione.