PDA

Zobacz pełną wersję : Propozycja z mf-ami



lewik magik
12-04-2017, 19:00
Proponuje przywrócić handel mf-ami.
Raczej już nie ma tylu oszustów, którzy by chcieli stracić konto przez swoją głupote.
A jak już ktoś to zrobi, to można zrobić opcję zwrotu.
I znaleźć jakąś odpowiedzialną osobę na stanowisko zwrotu.
To tylko propozycja, możecie odrzucić, przyjąć lub dać jakieś propozycję z tym tematem i tematem mf-ów.

Lokithor
12-04-2017, 19:01
było nie przeszło

lewik magik
12-04-2017, 19:03
Zawsze można jeszcze raz spróbować. Graczy głosują, administracja może przyjąć lub nie.

DEWASTATOR Leon Full
12-04-2017, 19:20
Prawda jest taka że handel MFami mógł być wolny na targu, bo przez niego niemożliwe jest oszukanie. Po prostu wystawianie aukcji z MFami w wolnym rynku, jeden kupuje, drugi sprzedaje, każdy dostaje tyle ile wystawił, aukcja na ile się chce, licyt lub KT. Tutaj nie dało się wystawić złota zamiast MF, a popsucie handlu MFami było celowe w imię zysków. Głównie dlatego nie przejdzie.

Nie mniej jednak jestem za, liczę na to że jednak przejdzie. Nie powinno to zostać nigdy usunięte.

Kim Chi
12-04-2017, 19:40
Nie wejdzie. :)

Bąblowiec pląsający
12-04-2017, 19:42
Zmiana była dobra, trudniej się wybić za MF'y. Do tego była inflacja w grze. A po za tym to jeszcze gra stała się mniej P2W, na co wszyscy narzekają...

Fannindel
12-04-2017, 19:43
Handel to może zła opcja, ale na targu powinna być możliwość sprzedaży za kup teraz bądź licytacji, a no i za wybraną cenę przez nas a nie jakieś durne ograniczenia zależne od lvl postaci, w końcu to my kupiliśmy te mf;y więc my również powinniśmy wybierać cenę za którą chcemy oddać te MF'y.

Clover
12-04-2017, 19:45
Prawda jest taka że handel MFami mógł być wolny na targu, bo przez niego niemożliwe jest oszukanie. Po prostu wystawianie aukcji z MFami w wolnym rynku, jeden kupuje, drugi sprzedaje, każdy dostaje tyle ile wystawił, aukcja na ile się chce, licyt lub KT. Tutaj nie dało się wystawić złota zamiast MF, a popsucie handlu MFami było celowe w imię zysków. Głównie dlatego nie przejdzie.

Nie mniej jednak jestem za, liczę na to że jednak przejdzie. Nie powinno to zostać nigdy usunięte.

KT pozwala na oszustwa typu "sprzedaj mi MFy za 1 g przez targ, a ja ci dam eq handlem"

Nie mniej jednak jestem za, jeśli chodzi o przynajmniej powrót do stanu, gdy każdy wystawiał ile chciał MFów i po ile chciał, zarabiał tyle, ile dali, a nie 1/3 z tego.

asasynek fiut
12-04-2017, 19:54
Oszuści nadal są i prędko nie znikną.:(

lewik magik
12-04-2017, 20:10
Handel to może zła opcja, ale na targu powinna być możliwość sprzedaży za kup teraz bądź licytacji, a no i za wybraną cenę przez nas a nie jakieś durne ograniczenia zależne od lvl postaci, w końcu to my kupiliśmy te mf;y więc my również powinniśmy wybierać cenę za którą chcemy oddać te MF'y.

Zgadzam się jak najbardziej. Nasze wydatki, nasze zarobki bez udziału osób trzecich.

Bąblowiec pląsający
12-04-2017, 20:34
Zgadzam się jak najbardziej. Nasze wydatki, nasze zarobki bez udziału osób trzecich.
To tak jakbyś powiedział, że chcesz sprzedać skórzaną zbroję za 10000000000000 złota, bo Ty sam ją kupiłeś, a skoro Ty ją kupiłeś, to Ty możesz ustalać jej wartość...
Ograniczenie zysku z handlu MF'ami powinno być od zawsze, by nie było P2W czy sporej inflacji. A jak każdy (na tym samym poziomie) ma takie same przychody za 1MF, jest znacznie lepiej. Kiedyś to zależało od popytu, czyli jak sprzedawałeś tuż po upku, to zarabiałeś więcej, niż sprzedając rok po upku.

A jak zależy Ci na pieniążkach z MF'ów, to masz sporo usług za nie, które są bardziej opłacalne.

Clover
12-04-2017, 21:06
To tak jakbyś powiedział, że chcesz sprzedać skórzaną zbroję za 10000000000000 złota, bo Ty sam ją kupiłeś, a skoro Ty ją kupiłeś, to Ty możesz ustalać jej wartość...

Ograniczenie zysku z handlu MF'ami powinno być od zawsze, by nie było P2W czy sporej inflacji. A jak każdy (na tym samym poziomie) ma takie same przychody za 1MF, jest znacznie lepiej. Kiedyś to zależało od popytu, czyli jak sprzedawałeś tuż po upku, to zarabiałeś więcej, niż sprzedając rok po upku.


Jak się znajdzie chętny, to czemu nie?

Nie wiesz o czym piszesz, kiedy średnia złota w grze rośnie, usługa, jak i zarobek z mfów na targu, maleją.
Czyli tak, czy siak, nie zarabia się tyle samo.

Fannindel
12-04-2017, 21:14
To tak jakbyś powiedział, że chcesz sprzedać skórzaną zbroję za 10000000000000 złota, bo Ty sam ją kupiłeś, a skoro Ty ją kupiłeś, to Ty możesz ustalać jej wartość...


No mogę ustalać jej wartość.. skoro jest moja to sprzedam ją za tyle ile będę chciał a to że nie znajdę chętnego to inna sprawa.
Każdy sprzedaje za tyle co chce.. a w mf tak nie ma a powinno.

Bąblowiec pląsający
12-04-2017, 21:19
Nie wiesz o czym piszesz, kiedy średnia złota w grze rośnie, usługa, jak i zarobek z mfów na targu, maleją.
Dokładnie mi chodziło o ilość złota, a nie wartość złota. Wcześniej przy inflacji zarabiałeś np. o 20% złota więcej (samego golda, a nie jego wartości), niż podczas deflacji. Ale jak już poczekać z tymi pieniążkami do spadku cen, bo jest kilka tygodni po upku i jest mniej golda w grze, to te 20% więcej złota tworzy przewagę.
Z tym, że czasem to mogło być ponad 20% i już sprzedając MF'y w trakcie inflacji, sporo zarabiałeś.

Teraz o to trudniej, bo niezależnie od stanu złota w grze zarabia się 65k za 1 MF (dla 65 poziomu) i nie da się na tych przykładowych 20% czerpać korzyści.

Czyli tak, czy siak, nie zarabia się tyle samo.
No ale kiedyś różnica była znacznie większa.


No mogę ustalać jej wartość
Wartość itemku w grze ustala średnia cena i popyt.

Każdy sprzedaje za tyle co chce.. a w mf tak nie ma a powinno.
Właśnie w MF'ach nie powinno, bo je da się kupić za realne pieniądze.
Znowu to powiem - gra stała się mniej P2W, chociaż MF'y da się wykorzystać na inne sposoby, niż sprzedaż na targu.

@down

A ja nadal jestem zdania że skoro kupiłem MF'y za pieniądze to powinienem ustalać własną cenę.
Możesz dobrowolnie ustalać cenę MF, ale wartości nie zmienisz.

Fannindel
12-04-2017, 21:47
Obecnie bardziej się opłaca mieć kasę niż MF'y.. ponieważ za 10kk kupisz 100MF ale sprzedając 100MF nie dostaniesz 10kk.
A ja nadal jestem zdania że skoro kupiłem MF'y za pieniądze to powinienem ustalać własną cenę.

Clover
12-04-2017, 21:51
Teraz o to trudniej, bo niezależnie od stanu złota w grze zarabia się 65k za 1 MF (dla 65 poziomu) i nie da się na tych przykładowych 20% czerpać korzyści.

Właśnie w MF'ach nie powinno, bo je da się kupić za realne pieniądze.
Znowu to powiem - gra stała się mniej P2W, chociaż MF'y da się wykorzystać na inne sposoby, niż sprzedaż na targu.

Jakie 65k? Mówię ci, cena usługi się zmienia. Obecnie jest DUŻO niższa.

Mniej P2W? Mając Mfy można mieć wszystko.
a)złoto
b)uzbrojenie za żetony
c)miksy za żetony
d)eq +8 za żetony, lub też złoto, uzyskane z mfów.
e)przedmioty za złoto z mfów
W tej kwestii nic się nie zmieniło. Zamiast tego gra stała się mniej Free2Premium, że tak to nazwę. Obecnie Mfy na targu są nieopłacalne, mało osób sprzedaje, ceny rosną, prawie nikt nie kupuje. Taki krąg doprowadza do tego, że gracze niepłacący nie mogą korzystać z usług za Mfy, z których korzystać mogą płacący.

lewik magik
12-04-2017, 22:05
Może po polsku? Nie mam pojecia, co to P2W ani inflacja czy jakoś tak, ale wiem jedno: na 100 procent Ty herb i inni powyżej 60 lvl-u macie parę milionow kasy za sprzedaż mf-ów przed blokada i niektórzy nie chcą zmiany, bo po prostu teraz mogą kupić o wiele taniej mf-y, czyli rownież większą ich ilość (oczywiście nie chce nikogo obrażić). Również możecie też kupić dużo rzeczy, bo bogaci jesteście, a np. ja nie mam jak zarabiać. Trochę ludzi zarobiło, inni nie korzystali i teraz nie mają jak grać. Dla mnie to jest nie fair, ponieważ sporo wydałem kasy, niektórzy też na te mf-y, a teraz to im się po prostu nie opłaca.

- - - - - - - - - -


Obecnie bardziej się opłaca mieć kasę niż MF'y.. ponieważ za 10kk kupisz 100MF ale sprzedając 100MF nie dostaniesz 10kk.
A ja nadal jestem zdania że skoro kupiłem MF'y za pieniądze to powinienem ustalać własną cenę.

Jestem tego samego zdania. Była wogóle propozycja zablokowania i obniżenia zysku? Dla mnie to bez sensu.

Bąblowiec pląsający
12-04-2017, 22:25
Jakie 65k? Mówię ci, cena usługi się zmienia. Obecnie jest DUŻO niższa.
Tu o targ chodzi.

Mniej P2W? Mając Mfy można mieć wszystko.
a)złoto - mniej złota niż kiedyś, i to sporo
b)uzbrojenie za żetony - tylko +0 i jest drogie, ktoś to wgl. kupuje?
c)miksy za żetony - 10MF = 200 żetonów = 200 kamieni/40 mikstur odnowienia = 400-500k, czyli mniej niż np. sprzedając targiem
d)eq +8 za żetony, lub też złoto, uzyskane z mfów. - kupienie eq +8 na 65 poziom to gdzieś tak 60 MF za jedno eq, za żetony to "przy dużym farcie" z 40mf + pieniądze na zakup dwóch zerówek i łączenie
e)przedmioty za złoto z mfów - to zależy
A więc:
Kiedyś gracze ładowali np. 300 MF na 1 poziomie, od razu sprzedają i mają 30kk. Teraz kupując usługą to jest maks. 2.4kk, a targiem chyba 3kk. Najkorzystniej na niskim poziomie jest kupować żetony, a za nie kamienie/runy, chociaż to i tak niewiele.
Jest znacznie mniejsze P2W.

Zamiast tego gra stała się mniej Free2Premium, że tak to nazwę.
Na jedno wychodzi. Można łatwiej rywalizować z osobami, które ładują MF, choć to wymaga więcej czasu.

Taki krąg doprowadza do tego, że gracze niepłacący nie mogą korzystać z usług za Mfy, z których korzystać mogą płacący.
I tak jest "nielegalny" rynek kodami na MF'y.

Chociaż to w sumie fakt - przez zmiany depozytu handel się zmniejszył, a MF'y zostały szybko wykupione po 200k przez bogatszych. Ostatecznie można otworzyć handel KT, ale z wysoką dolną granicą.


Może po polsku? Nie mam pojecia, co to P2W ani inflacja
P2W = Pay to win = płać, by wygrać
Inflacja (to słowo na poziomie chyba szkoły podstawowej) to wzrost poziomu średnich cen i masa skutków

na 100 procent Ty herb i inni powyżej 60 lvl-u macie parę milionow kasy za sprzedaż mf-ów przed blokada i niektórzy nie chcą zmiany, bo po prostu teraz mogą kupić o wiele taniej mf-y, czyli rownież większą ich ilość (oczywiście nie chce nikogo obrażić).
Nie?

Również możecie też kupić dużo rzeczy, bo bogaci jesteście, a np. ja nie mam jak zarabiać.
Masz sporo sposobów. Gra nie ogranicza się do kupienia i sprzedania MF.

Fannindel
12-04-2017, 22:29
Kiedyś gracze ładowali np. 300 MF na 1 poziomie, od razu sprzedają i mają 30kk. Teraz kupując usługą to jest maks. 2.4kk, a targiem chyba 3kk.

I to jest właśnie chore, dlaczego 1 poziom ma być pokrzywdzony? Dostałem bana chcę wrócić ale nie ma tego jak nadrobić
bo nawet za Mf'y dostanę marną kasę, i jaki powód?

Zresztą widać po ankiecie że większość osób jest niezadowolona i większość chce aby to wróciło.

Hiter
12-04-2017, 22:30
Oczywiście, że nie na. Po to administracja walczyła aby to nie była gra P2W żeby teraz to zaprzepaścić ? Jak będzie gracze zaczną sprzedawać przez handel i dostaną 100% gotówki a na targu otrzymują chyba około 70k. Dzięki czemu gra nie jest pay2win. Jak najbardziej na nie i mam nadzieje, że nie ma osób w administracji które chcą rozwalać MFO i wprowadzać takie złe zmiany które są krokiem w tył.

Clover
12-04-2017, 22:33
Jest znacznie mniejsze P2W.

To, że trzeba władować więcej kasy w efekt p2w, nie znaczy, że p2w jest mniejsze. Mniejsze by było, gdyby jeden z tych podpunktów CAŁKOWICIE zniknął.

- - - - - - - - - -


Oczywiście, że nie na. Po to administracja walczyła aby to nie była gra P2W żeby teraz to zaprzepaścić ? Jak będzie gracze zaczną sprzedawać przez handel i dostaną 100% gotówki a na targu otrzymują chyba około 70k. Dzięki czemu gra nie jest pay2win. Jak najbardziej na nie i mam nadzieje, że nie ma osób w administracji które chcą rozwalać MFO i wprowadzać takie złe zmiany które są krokiem w tył.

Podziel się 50% pieniędzy, które masz z każdym po równo, to nie będzie narzekania. A nie czekaj, ty się obłowiłeś na starym systemie, to teraz niech inni tego nie robią, co?
Dobrze wiesz, jak wyglądały wtedy realia, daj innym równe szanse zarobku.

Bąblowiec pląsający
12-04-2017, 22:35
To, że trzeba władować więcej kasy w efekt p2w, nie znaczy, że p2w jest mniejsze. Mniejsze by było, gdyby jeden z tych podpunktów CAŁKOWICIE zniknął.
Więcej czyli 2-3 razy więcej na 65 poziomie.

I z 6-7 razy więcej na 1 poziomie.

Absolutnie nic się nie zmieniło...

Clover
12-04-2017, 22:37
Więcej czyli 2-3 razy więcej na 65 poziomie.

I z 6-7 razy więcej na 1 poziomie.

Absolutnie nic się nie zmieniło...

Rozmiar P2W nie liczy się w tym, ile trzeba zapłacić, a w tym, jaką przewagę daje nad casualem, przy maksymalnie wykorzystanych możliwościach. Dlatego nie, nie zmniejszyło się P2W.

Bąblowiec pląsający
12-04-2017, 22:49
Rozmiar P2W nie liczy się w tym, ile trzeba zapłacić, a w tym, jaką przewagę daje nad casualem, przy maksymalnie wykorzystanych możliwościach. Dlatego nie, nie zmniejszyło się P2W.
Na 1 poziomie by osiągnąć zyski jak za kiedyś za 100zł potrzeba ich 600-700...
A nie każdy ma aż taki budżet na gry.
A od momentu wprowadzenia tej zmiany jest mniej graczy, którzy zdobywają złoto/diament w kilka dni i magicznie gracze, którzy grają kilka lat są w rankingach za nimi.


Do tego, idąc tym tokiem myślenia, doszlibyśmy do tego, że 6 punktów z jednym podpunktem ma tyle samo podpunktów, co 6 punktów z 100 podpunktami.

Kim Chi
12-04-2017, 22:50
I to jest właśnie chore, dlaczego 1 poziom ma być pokrzywdzony? Dostałem bana chcę wrócić ale nie ma tego jak nadrobić
bo nawet za Mf'y dostanę marną kasę, i jaki powód?

Chore jest to, że jeśli dostajesz bana, to musiałeś się zachowywać jak straszny dzikus, bo w tej grze póki co nawet za przeklinanie na głównym czacie nie ma banów.
Nie chcesz być, jak to napisałeś, "pokrzywdzony" na 1 poziomie, to nie dostawaj banów.

I jest taki jeden sposób na większy zarobek za punkty MF niż z usługi/targu, wystarczy chwilę pomyśleć.

Fannindel
12-04-2017, 23:00
Chore jest to, że jeśli dostajesz bana, to musiałeś się zachowywać jak straszny dzikus, bo w tej grze póki co nawet za przeklinanie na głównym czacie nie ma banów.
Nie chcesz być, jak to napisałeś, "pokrzywdzony" na 1 poziomie, to nie dostawaj banów.

I jest taki jeden sposób na większy zarobek za punkty MF niż z usługi/targu, wystarczy chwilę pomyśleć.

Chore jest to że nie masz jeszcze perma jak zresztą kilka innych osób, bana za bycie strasznym dzikusem też nie ma.
A czy mam 1 lvl czy 65 to przy punktach premium nie powinno być żadnego znaczenia,osoba nowa, np polecona przez znajomego
na start chce być dobra to też kupi mf ale straci tyle że masakra.

Powinna wrócić opcja handlowania MF'ami po przez handel, tak samo powinna być na Mf'y licytacja i opcja kup teraz.
A no i oczywiście za wybraną przez nas kwotę, nic mniej.

lewik magik
13-04-2017, 08:50
Zgadzam się z Fannidelem. Sory Herb, jak Cię obrażiłem. Tak jak pisał Fannidel i Ja dużo graczy się obłowiło po sprzedaży mf-ów i nie chcą zmian, bo nie chcą, by ktoś im dorównał.
P2W... kupujesz mf-y i masz ene lub zwiększysz jej limit. Jest P2W. Ale mogę wbić 65 lvl z eny zakupionej z mf-ów i wtedy nie będzie już P2W, bo jak się ma kupić eq na 65 lvl, które jest strasznie drogie?

- - - - - - - - - -

Kim, pomyśl, co piszesz. Na 99% obrażiłaś lub zasmuciłaś Fannidela. Powiedz nam wszystkim, co to jest ta cała ,,dzikość" za co można dostać bana. To nie jest Fair Play. Gracz się zwierza, a ty to wykorzystujesz, by go wyśmiać. To są propozycje, niestety niektórzy biorą tutaj inne tematy, zamiast rozprawiać o tej zmianie. Mam nadzieję, że przeprosisz Fannidela.

- - - - - - - - - -

A wogóle, jak jesteście bogaczami i nie chcecie zmian, wspomóżcie wspaniałomyślnie 50% lub większa ilością złota słabszych graczy.

Ja nie jestem egoistą i bym pomógł potrzebującego, gdybym miał czym.

Zmiany są na dobre lub na złe, ta będzie na dobre.

I jeszcze jedno dopowiedzenie: krytykuje się zachowanie jakiejś osoby, a nie tą osobę.

Kubaz
13-04-2017, 12:46
Nie tylko to jest bolączką, ale jedną z kilku kluczowych, ktore skutecznie psuja zdrowa rywalizacje i chec do gry. Po prostu brakuje jakiegokolwiek celu, ktory trzymalby przy grze. Wbijanie lvli to podstawowy cel RPG, więc to najgorsze co mozna bylo zrobic.. to nawet nie strzal w kolano, to strzal w tetnice w udzie, ktora spooduje dlugotrwala bolesna smierc tego projektu.

Najgorsze zmiany:
- likwidacja MF na KT
- likwidacja bojek z low lv
- likwidacja swobodnego rozwoju postaci (rozwój kosztem PVP)
- likwidacja postaci bankowej
pewnie i kilka innych ale szkoda strzepic ryja naprawde

System komunistyczny jeszcze nigdy nie przyniosl jakichkolwiek korzysci.

PS: gram jedynie z sentymentu ale niewiele brakuje do likwdacji konta...

Fannindel
13-04-2017, 13:07
Najgorsze zmiany:
- likwidacja MF na KT
- likwidacja bojek z low lv
- likwidacja swobodnego rozwoju postaci (rozwój kosztem PVP)
pewnie i kilka innych ale szkoda strzepic ryja naprawde


PS: gram jedynie z sentymentu ale niewiele brakuje do likwdacji konta...

Jeszcze złą zmianą była zmiana slotów postaci (z 5 na 3).

Co do ps to mam podobnie;d

LejsoN
13-04-2017, 13:43
Mam takie same zdanie jak Fannindel i Kubaz a najgorsze jest to ze nie widze powodu dlaczego wprowadzili te najgorsze zmiany podane wyzej :/

Hiter
13-04-2017, 13:43
Podziel się 50% pieniędzy, które masz z każdym po równo, to nie będzie narzekania. A nie czekaj, ty się obłowiłeś na starym systemie, to teraz niech inni tego nie robią, co?
Dobrze wiesz, jak wyglądały wtedy realia, daj innym równe szanse zarobku.

Dorobiłem się na nowym systemie i na starym również, nadal się wzbogacam tak więc ten argument jest bardzo zły.
Z tego co wiem da się dorobić na nowym systemie i to bardzo, co i też robię ale nie w gold bo nie mogę go kumulować.
Argument obalony.

lewik magik
13-04-2017, 14:08
Obalony? Wątpię.
Ja uważam, że około lub ponad 2/3 twojej kasy jest ze starego systemu.

Bąblowiec pląsający
13-04-2017, 14:15
Obalony? Wątpię.
Ja uważam, że około lub ponad 2/3 twojej kasy jest ze starego systemu.
Bo starym system był kilka lat?

Nie każdy się wybija za MF'y, jak ty.

lewik magik
13-04-2017, 14:18
Bo starym system był kilka lat?

i mógł zostać cały czas

Bąblowiec pląsający
13-04-2017, 14:27
i mógł zostać cały czas
Serio? Żaden argument do Ciebie nie przemawia? Chyba chcesz stary tylko, by móc znowu się wybijać za MF'y...

Koridor
13-04-2017, 14:29
Dlaczego bezpośredni handel MF jest zły?
Naciąganie nowych graczy. Byli w stanie sprzedawać MF nawet po 5k/szt.
Z bezpośrednim handlem rotacja MF była dużo większa, więc mówienie, że admini dzięki takiej zmianie więcej zarabiają mocno mija się z prawdą.

Jak to jest z tym P2W?
Zależy co rozumiemy przez P2W. Są różne definicje.
Najpopularniejsza to kupowanie przewagi, której nie są w stanie osiągnąć pozostali niepłacący gracze. Czegoś takiego w MFO nie ma i nigdy nie będzie.
Jest jedynie forma przyspieszenia osiągania różnych rzeczy. To jest też o tyle dobre, że może robić konkurencję graczom z topki i większą rotację tamtejszych graczy. Jednak wcale nie gwarantuje to bycia w jakiejkolwiek topce - trzeba to jeszcze umieć wykorzystać. Dobrzy gracze są w stanie to osiągać bez potrzeby kupowania MF. Natomiast na kupowaniu MF wszyscy zyskują - również gracze przez wspomaganie rozwoju.

Dlaczego są limity golda za MF zależnie od lvl?
Bo przewaga na low-lvl nowych graczy, którzy płacili była ogromna względem osób niepłacących.
Nowy gracz sprzedawał 10 MF i był ustawiony na następne 30 poziomów.
Albo wracając do Waszej (moim zdaniem nieodpowiedniej) definicji - P2W było w tym przypadku "za duże".

===

Ogólnie nigdy nie rozumiem głosów typu: admini rzucają się na kasę czy tym podobne.
To jest oczywiste, że projekt musi generować dochód, inaczej by nie istniał. Natomiast zależnie od wysokości tego dochodu rozwój może być szybszy lub wolniejszy (dodatkowe środki na nowe rzeczy).
Wcale nie jest tak, że kasa idzie tylko do portfela adminów i jedynie zapewnia im wakacje, itp. Jest ona w dużej części wykorzystywana na rozwój tego projektu.
Tak długo jak nie ma bezpośredniej przewagi (nie dogonienia) nad osobami niepłacącymi, tak długo nie będę rozumiał tego typu głosów... A może po prostu gracze zawsze lubią narzekać ;) Jak jest za co pochwalić to znajdzie się 1 osoba, która tego dokona, w drugą stronę będzie już tych osób znacznie więcej.

lewik magik
13-04-2017, 14:30
Serio? Żaden argument do Ciebie nie przemawia? Chyba chcesz stary tylko, by móc znowu się wybijać za MF'y...

Hehe przemawia mi tylko argument oszustów.


Zrobili blokadę na ich korzyść, jak my płacimy za mf-y i my decydujemy nimi.

Hiter
13-04-2017, 15:41
Hehe przemawia mi tylko argument oszustów.


Zrobili blokadę na ich korzyść, jak my płacimy za mf-y i my decydujemy nimi.

Ta najlepiej za 1 MF dać 100kk. Można grać P2W ale trzeba wydać po parę tyś złotych a nie dwie dyszki i myśleć, że dostanie się wszystko.
Co do mojego złota że 2/3 są z starego systemu tak bo w nowym systemie nie mogę trzymać złota. W mojej prezentacji na banku można sprawdzić kiedy miałem największe zyski złota : " 25 marca 2016r. - 11 maja 2016r. (47 dni) = 50 000 000 G ". To już chyba czas nowego systemu (nawet nie wiem kiedy który był).
Nie ma co narzekać, argumentacja Kordior'a jest bardzo dobra.

LejsoN
13-04-2017, 16:20
To jest nie fair ;) i kazdy to wie

kiedys gracze kupili miliony mf za 30k bo kazdy wiedzial ze to zaraz bardzo podrozeje i pozniej sprzedawali po 100/120k Tak sie wzbogacili ze wiekszosc z nich do teraz ma duzo kasy i po 5k energii kilkanascie skinow po 60/100mf itd pozniej gdy okolo 100 graczy bylo ustawionych do konca gry Tomi zaczal wszystko zmieniac i w obecnej chwili nie ma szans zeby nowy gracz osiagnal przynajmniej 1/3 tego co maja Ci co grali kilka lat temu

wniosek z tego taki ze w mfo po wejsciu Nordi itd w topce beda caly czas te same osoby bo kiedys gralo sie duzo latwiej

A w dodatku pozniej tomi jeszcze utrudnia gre nowym graczom zmieniajac z 5 do 3 postaci ;)

Clover
13-04-2017, 16:45
Dlaczego bezpośredni handel MF jest zły?
Naciąganie nowych graczy. Byli w stanie sprzedawać MF nawet po 5k/szt.
Z bezpośrednim handlem rotacja MF była dużo większa, więc mówienie, że admini dzięki takiej zmianie więcej zarabiają mocno mija się z prawdą.

Jak to jest z tym P2W?
Zależy co rozumiemy przez P2W. Są różne definicje.
Najpopularniejsza to kupowanie przewagi, której nie są w stanie osiągnąć pozostali niepłacący gracze. Czegoś takiego w MFO nie ma i nigdy nie będzie.
Jest jedynie forma przyspieszenia osiągania różnych rzeczy. To jest też o tyle dobre, że może robić konkurencję graczom z topki i większą rotację tamtejszych graczy. Jednak wcale nie gwarantuje to bycia w jakiejkolwiek topce - trzeba to jeszcze umieć wykorzystać. Dobrzy gracze są w stanie to osiągać bez potrzeby kupowania MF. Natomiast na kupowaniu MF wszyscy zyskują - również gracze przez wspomaganie rozwoju.

Dlaczego są limity golda za MF zależnie od lvl?
Bo przewaga na low-lvl nowych graczy, którzy płacili była ogromna względem osób niepłacących.
Nowy gracz sprzedawał 10 MF i był ustawiony na następne 30 poziomów.
Albo wracając do Waszej (moim zdaniem nieodpowiedniej) definicji - P2W było w tym przypadku "za duże".

===

Ogólnie nigdy nie rozumiem głosów typu: admini rzucają się na kasę czy tym podobne.
To jest oczywiste, że projekt musi generować dochód, inaczej by nie istniał. Natomiast zależnie od wysokości tego dochodu rozwój może być szybszy lub wolniejszy (dodatkowe środki na nowe rzeczy).
Wcale nie jest tak, że kasa idzie tylko do portfela adminów i jedynie zapewnia im wakacje, itp. Jest ona w dużej części wykorzystywana na rozwój tego projektu.
Tak długo jak nie ma bezpośredniej przewagi (nie dogonienia) nad osobami niepłacącymi, tak długo nie będę rozumiał tego typu głosów... A może po prostu gracze zawsze lubią narzekać ;) Jak jest za co pochwalić to znajdzie się 1 osoba, która tego dokona, w drugą stronę będzie już tych osób znacznie więcej.

1. Doskonale to rozumiem, tu nie ma się z czym sprzeczać, bo uważam tak samo.

2. Czas to również przewaga, z resztą mówisz o tym w kolejnym akapicie. Gracz, który nakupuje miliony mfów, będzie miał łatwiej od gracza, którego nie stać na inwestowanie. Jest to oczywiste, że tak musi być (inaczej gra się nie utrzyma), jednakże nie nazwałbym zmuszanie do wydawania większej ilości gotówki do zmniejszenia tego P2W. Jak już wcześniej pisałem, ja liczę P2W, jako POTENCJALNĄ przewagę nad niepłacącym, a nie rzeczywistą. Bo to, że nie znalazł się jeszcze wariat, który by nakupował miliony mfów, nie znaczy, że się taki nie znajdzie. Poza tym temat P2W nie został poruszony przez "nas", tylko przez obrońców obecnego systemu.

3. Tak, fajnie. Niskie poziomy, zrozumiałe. Tylko dlaczego 65+ lvl mają też cierpieć?
Trzeba, albo zmienić wzór, albo system. Na 65 lvlu dostaje się śmieciowe pieniądze za Mfa. Na serio. Uzbrojenie potrafi kosztować po kilkaset tysięcy, z Mfa można zarobić zaledwie ~65k, jak wspomniał herbat. Coś tu jest nie tak, skoro sztuka uzbrojenia kosztuje 10 pkt Mf.

===

Też tego nie rozumiem, ale ja tak nie mówię akurat ;)

- - - - - - - - - -


To jest nie fair ;) i kazdy to wie

kiedys gracze kupili miliony mf za 30k bo kazdy wiedzial ze to zaraz bardzo podrozeje i pozniej sprzedawali po 100/120k Tak sie wzbogacili ze wiekszosc z nich do teraz ma duzo kasy i po 5k energii kilkanascie skinow po 60/100mf itd pozniej gdy okolo 100 graczy bylo ustawionych do konca gry Tomi zaczal wszystko zmieniac i w obecnej chwili nie ma szans zeby nowy gracz osiagnal przynajmniej 1/3 tego co maja Ci co grali kilka lat temu

wniosek z tego taki ze w mfo po wejsciu Nordi itd w topce beda caly czas te same osoby bo kiedys gralo sie duzo latwiej

A w dodatku pozniej tomi jeszcze utrudnia gre nowym graczom zmieniajac z 5 do 3 postaci ;)

i to jest dowod ze "Elita" istnieje

Jesteś wkurzający, wiesz? Powiem ci to, mimo, że też chciałbym cofnięcia tej zmiany:

Gracze o tym nie wiedzieli. Pewnego dnia nam zniknął handel Mfami, powrócił wiele lat później, a gracze SAMI ustalali ceny na początku. Tomi nic nie robił pod 100 graczy. Po prostu mieli szczęście, że przed zmianami grali.

Nie przesadzaj -.- Wszystko jest do odrobienia.

Z tym się zgodzę, nie wiem, po co to było.

Ale z tym już nie, za to powinny być bany.

Hiter
14-04-2017, 19:41
To jest nie fair ;) i kazdy to wie

kiedys gracze kupili miliony mf za 30k bo kazdy wiedzial ze to zaraz bardzo podrozeje i pozniej sprzedawali po 100/120k Tak sie wzbogacili ze wiekszosc z nich do teraz ma duzo kasy i po 5k energii kilkanascie skinow po 60/100mf itd pozniej gdy okolo 100 graczy bylo ustawionych do konca gry Tomi zaczal wszystko zmieniac i w obecnej chwili nie ma szans zeby nowy gracz osiagnal przynajmniej 1/3 tego co maja Ci co grali kilka lat temu

wniosek z tego taki ze w mfo po wejsciu Nordi itd w topce beda caly czas te same osoby bo kiedys gralo sie duzo latwiej

A w dodatku pozniej tomi jeszcze utrudnia gre nowym graczom zmieniajac z 5 do 3 postaci ;)

Jak jesteś takim dobrym ekonomistą to jak wytłumaczysz, że ja nie zarobiłem ani grosza na kupowaniu MF za 30k i sprzedaniu po 120k a mam dużo złota?
Jeszcze jak jesteś takim dobrym ekonomistą to wiesz, że kiedy wejdzie Nordia mf będzie kosztować znowu więcej. Możesz kupować teraz po 100k i potem dostaniesz za nie też więcej tak samo jak opisałeś sytuacje z Eliar->Devos to samo będzie z Devos->Nordia.

Fannindel
14-04-2017, 22:15
Jeszcze jak jesteś takim dobrym ekonomistą to wiesz, że kiedy wejdzie Nordia mf będzie kosztować znowu więcej. Możesz kupować teraz po 100k i potem dostaniesz za nie też więcej tak samo jak opisałeś sytuacje z Eliar->Devos to samo będzie z Devos->Nordia.

No właśnie w tym rzecz że nie dostanie za nie więcej (ja przy postaciach 2x 65 lvl) dostanę max 70k/szt.
O to w tym chodzi, że nawet jeśli licytacja dojdzie że MF będzie po 150k/szt to i tak dostaniesz określoną wartość (reszta to prowizja).

Za 10kk kupię 100MF, a potem te 100MF sprzedam za 7kk xDD zysk ahh DUZO ZYSKU

Bąblowiec pląsający
14-04-2017, 22:40
Za 10kk kupię 100MF, a potem te 100MF sprzedam za 7kk xDD zysk ahh DUZO ZYSKU
Tak jest dobrze.

Masz 10k, kupujesz za to miksy i chcesz je sprzedać za tyle samo? Dostaniesz prędzej 7k, niż 10k.

LejsoN
14-04-2017, 22:58
Tak jest dobrze.

Masz 10k, kupujesz za to miksy i chcesz je sprzedać za tyle samo? Dostaniesz prędzej 7k, niż 10k.

Mf kupujesz na targu a miksury w tym sklepie wiec slabe porownanie

Bąblowiec pląsający
14-04-2017, 23:16
Mf kupujesz na targu a miksury w tym sklepie wiec slabe porownanie
Dobre porównanie. Chodzi o to, że nigdy nie powinieneś wychodzić na 0, kiedy kupujesz i sprzedajesz ten sam przedmiot.
Bo chyba używany telefon kupujesz na allegro za mniej, niż nowy w sklepie.

A nie sorki telefon to nie MF'y więc słabe porównanie...

Fannindel
14-04-2017, 23:16
Tak jest dobrze.

Masz 10k, kupujesz za to miksy i chcesz je sprzedać za tyle samo? Dostaniesz prędzej 7k, niż 10k.


Mf kupujesz na targu a miksury w tym sklepie wiec slabe porownanie

W zasadzie to jest żadne porównanie, MF (punkty premium) kupujesz za prawdziwą kasę (są one wartę tyle), a mikstury u NPC w byle jakim mieście za
byle cyferki wyświetlane na ekranie.

Bąblowiec pląsający
14-04-2017, 23:17
Twoja logika jest bezsensowna. Co zmieni pkt. premium w grze od złota w grze?

Fannindel
14-04-2017, 23:20
Dobre porównanie. Chodzi o to, że nigdy nie powinieneś wychodzić na 0, kiedy kupujesz i sprzedajesz ten sam przedmiot.
Bo chyba używany telefon kupujesz na allegro za mniej, niż nowy w sklepie.

A nie sorki telefon to nie MF'y więc słabe porównanie...

"Nigdy nie powinieneś wychodzić na 0" - No tak, to prawda jak kupiłem włócznię pośpiechu to sprzedałem ją za 500k więcej a nie mniej. Odnoszę się tutaj do gry bo wiadomo że w realu każde buty/telefon/spodnie czy cokolwiek innego zmieni wartość jeśli ktoś coś założy.

Słabe porównanie.

- - - - - - - - - -


Twoja logika jest bezsensowna. Co zmieni pkt. premium w grze od złota w grze?

W tej chwili MF'y są traktowane dużo gorzej niż złoto, za złoto kupisz więcej a za mf'y dostaniesz mniej (W każdej innej grze to punkty premium są więcej warte, dużo więcej).
Dążę do tego żebyś zrozumiał że te ograniczenia i licytacje na mf'y są bezsensowne.

Bąblowiec pląsający
14-04-2017, 23:21
Przed chwilą mówiłeś, że MF'y są za prawdziwe pieniądze. Czyli takie jak w realu. Czyli tak jak telefon. Czyli:

wiadomo że w realu każde buty/telefon/spodnie czy cokolwiek innego zmieni wartość jeśli ktoś coś założy.
nie powinieneś wychodzić na 0, Twoja logika.


Dążę do tego żebyś zrozumiał że te ograniczenia i licytacje na mf'y są bezsensowne.
Są sensowne. Zapobiegają inflacji, P2W itp. A żaden logiczny argument na pojawienie się znowu starego systemu się tu nie pojawił, a więc nie sądzę, byś(cie) do czegokolwiek dążył(li).
Wy tylko piszecie jak to tracicie i to niesprawiedliwe, że inni się wybili kiedyś. A nawet to nie jest prawda.


W tej chwili MF'y są traktowane dużo gorzej niż złoto, za złoto kupisz więcej a za mf'y dostaniesz mniej (W każdej innej grze to punkty premium są więcej warte, dużo więcej).
Nie?
MF'y możesz swobodnie na wszystko wymienić w tempie natychmiastowym. A za złoto (nawet pomimo tych 30% różnicy) na wszystko musisz czekać przez licytacje.

Fannindel
14-04-2017, 23:37
Ja nawet nie wiem do czego ty zmierzasz, nie wiem co mam Ci odpisać.. od początku skoro chcesz się kłócić chodź nie masz racji.

W tej chwili Mf'y (punkty premium) są dużo mniej warte niż złoto w grze (normalna waluta).
Punkty premium musisz kupić za prawdziwe pieniądze a złoto zdobywasz po przez sprzedawanie różnych rzeczy czy wbijanie poziomów.
A więc wiadomo że prawdziwe pieniądze są więcej warte niż głupie cyfry wyświetlane na ekranie.. A więc czemu w obecnej chwili złoto jest lepsze od mf'a?

Kupując spodnie/samochód/pilot/telefon wracasz do domu i używasz to dlatego cena spada. Gdybyś to kupił (pilot/samochód itp) i od razu wystawił na allegro to byś to wystawił za więcej niż kupiłeś (żeby zarobić). A mf'y leżą sobie na koncie (BO WYDAŁEŚ PLN - JAK WCZEŚNIEJ MÓWIŁEM PLN WIĘCEJ WARTE OD CYFR W GRZE) to chyba powinno się je sprzedać drożej. Mf'y kupujesz po to żeby albo je użyć albo zarobić a nie żeby sprzedać za marne grosze.

- - - - - - - - - -





Nie?
MF'y możesz swobodnie na wszystko wymienić w tempie natychmiastowym. A za złoto (nawet pomimo tych 30% różnicy) na wszystko musisz czekać przez licytacje.

Średnia MF'a jest 92 584G - Czyli do zakupu 100MF potrzebowałbym 9 258 400G.
Sprzedając 100MF uzyskałbym - 6 500 000G (65k/szt).

Czyli tak jak mówiłem, bardziej opłaca się mieć złoto - za które kupię więcej niż za zł XDDDDDDDDDDDDDDD

Tak, mf'y mogę wydać swobodnie na wszystko co chcę ale pod żadną postacią nie będzie to korzystniejsze niż bym posiadał złoto.

Bąblowiec pląsający
15-04-2017, 00:08
Ja nawet nie wiem do czego ty zmierzasz, nie wiem co mam Ci odpisać.. od początku skoro chcesz się kłócić chodź nie masz racji.

Zmierzam do tego, że nie masz racji i zmiana systemu na stary byłaby kompletnie głupia. Przedstawiłem logiczne argumenty, których Ty nie przedstawiłeś. Jedyne co, to się wykłócasz, że tak bardzo Cię skrzywdzili...

W tej chwili Mf'y (punkty premium) są dużo mniej warte niż złoto w grze (normalna waluta).
Nie. 1 pkt. MF = 65000 złota. Czyli złoto jest 65000 razy mniej warte od MF'ów.

(BO WYDAŁEŚ PLN - JAK WCZEŚNIEJ MÓWIŁEM PLN WIĘCEJ WARTE OD CYFR W GRZE)
Skoro MF'y są w grze to stają się taką samą walutą jak złoto.
Swoją drogą, jakbyś kupił złoto za MF'y, a gem za to złoto, to ten gem nie jest w grze, tylko kosztuje realne pieniądze?

Mf'y kupujesz po to żeby albo je użyć albo zarobić a nie żeby sprzedać za marne grosze.
> Kup 100 MF
> Zarób na nich 6,5kk
> Narzekaj, bo nic nie zarobiłeś, a ktoś, kto kupił MF'y się wzbogacił.
> XDXDXD

Średnia MF'a jest 92 584G - Czyli do zakupu 100MF potrzebowałbym 9 258 400G.
Sprzedając 100MF uzyskałbym - 6 500 000G (65k/szt).

To musisz być wyjątkowo genialny, skoro kupujesz MF'y tylko po to, by je sprzedać. A i tak, jak już mówiłem, nigdy nie powinieneś wychodzić na 0 albo na +, bo jak już ktoś z popierających zmianę pisał "kiedyś gracze kupowali MF'y po 30k i sprzedawali po 100k, a to jest zło i nie powinni się na tym dorabiać".

Czyli tak jak mówiłem, bardziej opłaca się mieć złoto - za które kupię więcej niż za zł XDDDDDDDDDDDDDDD
To kup MF'y, potem sprzedaj za złoto. I już jesteś bogatszy, bo złoto jest więcej warte XDDDDDDDDDDDDDDDDD :DDDD :))) :PPP ;) :)
A ta zmiana zapobiega P2W (jak już mówiłem). Czyli granie dla grających bez bonusów powinno być prostsze.
Ale sorki, bo wybijanie się za MF'y jest w Twoim stylu...

Tak, mf'y mogę wydać swobodnie na wszystko co chcę ale pod żadną postacią nie będzie to korzystniejsze niż bym posiadał złoto.
Teraz handel tak leży, że gdybyś chciał kupić 100 MF, to nie dość, że musiałbyś kiedyś tyle załadować, to jeszcze musisz sporo czekać i płacić, płacić, płacić. Aż ktoś inny odpuści, gdy cena dojdzie do 150k/szt.

Fannindel
15-04-2017, 00:14
I znów nie masz racji ale nie bede sie klocic bo juz mi slow brakuje (tych kulturalnych).

a nie che bana na rok XD

PS: Żeby ujawnić złoto była większa ilość osób za i wprowadzono, teraz też jest więcej za więc wprowadźcie.

Bąblowiec pląsający
15-04-2017, 00:17
Mam rację.


PS: Żeby ujawnić złoto była większa ilość osób za i wprowadzono, teraz też jest więcej za więc wprowadźcie.
Jakby to tak działało, to każdy miałby dostęp do polanki testowej. To nie gracze wszystko ustalają.

@down
A to ci dopiero argument.
Poddaję się.

MichałKRZVS
15-04-2017, 01:39
Omg.....porostu niech tomi napisze czy się zgadza i tyle.

lewik magik
15-04-2017, 11:32
Herb, nikt Nie podał sensownego argumentu za zmianą według Ciebie, a według mnie nie ma sensownego argumentu przeciw. Takie argumenty po prostu nie istnieją. A wiesz dlaczego? Bo do każdego argumentu znajdzie się osoba, która go obali.

Większość jest za zmianą, więc co postanowią administratorzy?

Hubiot
15-04-2017, 12:17
Jestem jedynie za tym, by lekko zwiększyć ilość Golda za my z aukcji.
Otrzymanie 67,5k za 1 punkt MF (który sprzedałem za 256k) to tak trochę mało. Jak dla mnie 100k za 1 punkt to jest maksimum jaki powinniśmy dostawać.

Koridor
15-04-2017, 12:36
Na początku byłem również za powyższym - zwiększyć gold na max lvl. Jednak argumenty Fannindela przekonały mnie do jednej rzeczy, że jest dobrze tak jak jest. A zmiana tego spowoduje nieopłacalność innych usług. Dlatego jestem przeciw.

Edit
A jeśli chodzi o obrót MF to, że kupimy sobie 10 i wymianami Gold-MF dorobimy się na nich 100 MF to już zło i nie powinno tak nigdy być. Zawsze na obrocie MF powinniśmy w pewnym momencie je tracić. Z tego ma być wybrana usługa, a nie jakieś obroty akcjami.

Zresztą Punkty Premium nie powinny być traktowane jako pełnoprawna waluta w grze. To miał być tylko taki stan przechodni do wyboru usługi, którą chcemy zakupić. (wpierw "zapłacimy", potem wybierzemy za co)
To, że zostało udostępnione zdobywanie MF dla osób aktywnych, niepłacących to już decyzja administracji, aby umożliwić wszystkim zakup jakiejkolwiek usługi. Mimo tej decyzji nigdy nie powinno się robić z MF waluty (w pełnym tego słowa znaczeniu).

Hiter
15-04-2017, 12:38
No właśnie w tym rzecz że nie dostanie za nie więcej (ja przy postaciach 2x 65 lvl) dostanę max 70k/szt.
O to w tym chodzi, że nawet jeśli licytacja dojdzie że MF będzie po 150k/szt to i tak dostaniesz określoną wartość (reszta to prowizja).

Za 10kk kupię 100MF, a potem te 100MF sprzedam za 7kk xDD zysk ahh DUZO ZYSKU

Ty to ekonomistą nie jesteś, skoro będzie większy level maksymalny to i za MF dostaniesz więcej a nie tyle samo co na 65lv :D

Fannindel
15-04-2017, 12:51
Ty to ekonomistą nie jesteś, skoro będzie większy level maksymalny to i za MF dostaniesz więcej a nie tyle samo co na 65lv :D

Nie każdy ma tyle mf żeby wbić pierwszego dnia max lvl i sprzedawać mf'y.

- - - - - - - - - -


Jestem jedynie za tym, by lekko zwiększyć ilość Golda za my z aukcji.
Otrzymanie 67,5k za 1 punkt MF (który sprzedałem za 256k) to tak trochę mało. Jak dla mnie 100k za 1 punkt to jest maksimum jaki powinniśmy dostawać.

Za 1 punkt MF powinno być minimum 90k i max 110k (niezależnie od lvl)

- - - - - - - - - -


Na początku byłem również za powyższym - zwiększyć gold na max lvl. Jednak argumenty Fannindela przekonały mnie do jednej rzeczy, że jest dobrze tak jak jest. A zmiana tego spowoduje nieopłacalność innych usług. Dlatego jestem przeciw.


W tej chwili kupując MF jest lepiej sobie powiększyć limit energii, za którą będziemy zdobywać złoto które w tej chwili jest więcej warte niż punkty MF.

Koridor
15-04-2017, 12:53
Ogólnie po tych wszystkich postach nachodzi mnie pewna refleksja. Co jest największym złem w tej grze.
Tadadadam... ZŁOTO. A dokładniej jego skalowanie z lvl.

Zauważcie, że gdyby nie było skalowania złota, a na każdym lvlu dostawałoby się go tyle samo to ile rozwiązałoby to problemów. MF, miksy, depozyt, koszty eq, itd. Jedyny problem jaki by powstał to multikonta :D Coś za coś.


W tej chwili kupując MF jest lepiej sobie powiększyć limit energii, za którą będziemy zdobywać złoto które w tej chwili jest więcej warte niż punkty MF.
To bardzo dobrze! Nie może być tak, że zakup golda będzie oczywistym wyborem poświęcania MF, równie dobrze można by wtedy usunąć resztę usług.

Fannindel
15-04-2017, 13:03
To bardzo dobrze! Nie może być tak, że zakup golda będzie oczywistym wyborem poświęcania MF, równie dobrze można by wtedy usunąć resztę usług.

"Nie może być tak,że zakup golda będzie oczywistym wyborem poświęcania MF" - A może być że zakup golda będzie najmniej oczywistym wyborem poświęcania MF?
Bo w obecnej chwili tylko głąb (bez urazy.. nie banujcieXD) sprzedaje mf'y na aukcji czy u pociary bo ja mając 2x 65 poziom dostaję śmieszne kwoty.
Prawie nikt nie sprzedaje mf';ow na rynku bo jest to nie opłacalne (Aukcja dojdzie za 10MF do 2kk [200k/szt] a i tak dostaneisz 700k XDD).

Zwiększcie że za Mf'a można dostać chociaż 90k to zmieni się owa sytuacja, Mf'y będzie się opłacało (w jakimś stopniu) sprzedawać ale również używać na inne usługi typu limit energii/pojemność depozytu itp.

Bąblowiec pląsający
15-04-2017, 13:16
Herb, nikt Nie podał sensownego argumentu za zmianą według Ciebie, a według mnie nie ma sensownego argumentu przeciw. Takie argumenty po prostu nie istnieją. A wiesz dlaczego? Bo do każdego argumentu znajdzie się osoba, która go obali.
Nikt nie podał, bo pisanie "kiedyś gracze mieli lepiej" to nie argument, tylko lament.
Ja podałem argumenty (inflacja, P2W i łatwość wybijania się za MF'y w kilka dni), Koridor i Hiter też podali. Żaden niestety nie został obalony, tylko znów było pisane, że złoto jest droższe od MF'a (65k złota = 1 MF, a więc nie), że kiedyś można było tak czerpać zyski (choć to nie prawda, bo wtedy była mocna inflacja i nie tylko MF'y podrożały, ale i wszystko na targu...).


Większość jest za zmianą, więc co postanowią administratorzy?
Skoro nic nie piszą, to zmiany nie będzie.


Za 1 punkt MF powinno być minimum 90k i max 110k (niezależnie od lvl)
Tak, albo od razu na stronie głównej MFO napiszmy "Uwaga! Gra tylko dla tych, co chcą ładować MF'y i się wybijać w miesiąc po banie!".


W tej chwili kupując MF jest lepiej sobie powiększyć limit energii, za którą będziemy zdobywać złoto które w tej chwili jest więcej warte niż punkty MF.
Przecież nawet z limitem energii 9999 to będzie ona się odnawiać tak szybko, jak mając limitu 400.
A złoto jest znacznie mniej warte, niż MF. 65k złota == 1 MF. Więc nie kłam.

Otrzymanie 67,5k za 1 punkt MF (który sprzedałem za 256k) to tak trochę mało. Jak dla mnie 100k za 1 punkt to jest maksimum jaki powinniśmy dostawać.
Wartość =/= cena

@down
Nie będziesz mi życia układać

Fannindel
15-04-2017, 13:25
Herbatoholiku jak byś mógł nie komentuj moich postów bo już nie mam sił aby ci odpowiadać kulturalnie.
Czekam na odpowiedź koridora.

PS: na pw mi napisał że zazdrość go zżera że inni mieli zyski za MF i temu się wykłóca xD

Koridor
15-04-2017, 14:42
"Nie może być tak,że zakup golda będzie oczywistym wyborem poświęcania MF" - A może być że zakup golda będzie najmniej oczywistym wyborem poświęcania MF?
Bo w obecnej chwili tylko głąb (bez urazy.. nie banujcieXD) sprzedaje mf'y na aukcji czy u pociary bo ja mając 2x 65 poziom dostaję śmieszne kwoty.
Prawie nikt nie sprzedaje mf';ow na rynku bo jest to nie opłacalne (Aukcja dojdzie za 10MF do 2kk [200k/szt] a i tak dostaneisz 700k XDD).

Zwiększcie że za Mf'a można dostać chociaż 90k to zmieni się owa sytuacja, Mf'y będzie się opłacało (w jakimś stopniu) sprzedawać ale również używać na inne usługi typu limit energii/pojemność depozytu itp.
W drugą stronę ("najmniej oczywisty wybór") może już być, choć tak naprawdę nie powinno.
Dlaczego może? Bo jak coś jest za mocne to źle, bo zaburza balans w danej kategorii (wypiera całą resztę), ale jak coś jest za słabe to wypiera tylko siebie - reszta wciąż się nadaje, więc tutaj szkodliwość jest niewielka.

A teraz sensowniej.
Ta cała sytuacja wynika tylko ze zbyt dużej ilości golda lub zbyt małej podaży MF na targu (a może zbyt dużego popytu).
Kiedyś MF sprzedawało się po 30k/szt. i wszystko było jak najbardziej OK. Po prostu miały inną wartość.
Mówisz, że 90k będzie OK i wszyscy będą happy. No nie do końca, za jakiś czas pojawi się identyczna sytuacja - zwiększcie do 110k, itd. Będzie się zataczać. Bez sensu. To IMO nie jest rozwiązanie. Rozwiązaniem byłoby zwiększenie wartości golda. Przez to, że gold jest obecnie mało wart, to takie są ceny MF.

Osobiście zalecałbym poczekać na upka i zobaczyć jak wtedy rozwinie się handel. Bo obecna sytuacja małej wartości golda wynika również ze zmian depo, które jeszcze nie miały okazji się wyrównać - bo nie było w grze żadnego przełomowego wydarzenia (update), które pozwoliłoby nieco wyśrubować te wartości golda, tudzież wykorzystać te nadmiary ponad depo.

W skrócie - pojawienie się w grze wysysarki złota -> wzrost wartości złota -> spadek ceny MF.

lewik magik
23-04-2017, 17:47
I tak oto trza czekać na werdykt...

Bąblowiec pląsający
23-04-2017, 18:08
Przecież zmiana nie wejdzie.

Dziedzicuwka
28-04-2017, 14:40
Oszustwa za prawdziwe pieniądze?
Przecież uwaga na oszustów pisze oszustwo z rubrykami :)