PDA

Zobacz pełną wersję : TransArkadyjski Pakt Handlowy - ożywienie handlu w grze



TheThunderer
25-03-2017, 15:47
Cześć, mam kilka pomysłów, które ożywią targ i ułatwią handel w grze.


zmiana limitu wystawionych aukcji - aktualnie można wystawić tylko tyle aukcji ile jest slotów w depozycie, ale te same sloty ograniczają ilość licytowanych aukcji - proponuję, żeby:

przedmioty z targu trafiały bezpośrednio do ekwipunku,
limit licytowanych aukcji został zniesiony albo znacząco zwiększony (np. do 20),
rozmiar depozytu nie ograniczał ilości wystawionych aukcji, albo żeby aukcje nie blokowały jego slotów,

ułatwione ponowne wystawianie aukcji - przycisk, który powoduje ponowne wystawienie niesprzedanego przedmiotu na tych samych zasadach, albo co najmniej otwiera formularz wystawiania z wypełnionymi danymi,
sklepy - możliwość wybrania określonych przedmiotów i wystawieniu ich w profilu wraz z określeniem ceny, jeśli ktoś wejdzie na taki profil i zechce zapłacić wymaganą*ilość złota to gracz może dostać wiadomość o złożeniu oferty albo po prostu kupić przedmiot jak na aukcji Kup Teraz. Mam tu na myśli taki prywatny targ bez limitu aukcji, ale z tymi samymi warunkami, tj. koszty, prowizje, itd. i oczywiście brakiem globalnej wyszukiwarki.

Samael
25-03-2017, 15:55
Jak najbardziej na tak, propozycja trzecia kojarzy mi się z rozwiązaniem zastosowanym niegdyś w Metinie 2 i sam chcialem to kiedys zaproponowac w formie osobnej zakladki w profilu, taki straganik/sklepik profilowy.

GoldenkoPL
25-03-2017, 16:15
W sumie czemu nie. Na tak, może się przydać i może wkońcu będe używać targu

DEWASTATOR Leon Full
25-03-2017, 16:27
Świetne, przydałoby się znieść limity na targ i uniezależnić go od depo.
Ponowne wystawienie aukcji też spoko, jednak postulowałbym o okienko z danymi, bo np. będę chciał coś zmienić.
Prywatny targ to też dobra opcja, chociaż nie wiem jak dużo osób by z tego korzystało.

Nie mniej jednak, 3x tak

Władca Wojny
28-03-2017, 19:42
Bardzo dobra propozycja, pomogłoby to wielu graczom.

Hiter
28-03-2017, 20:01
1. Nie po to ludzie wydali dużo MF na powiększenie depo i wystawiają po dużo itemków aby nagle wszyscy to mieli za darmo. Dużo osób będzie pokrzywdzonych i to bardzo. Rekompensaty etc to za dużo bałaganu i sporo niezadowolonych graczy którzy wydali MF aby wystawiać więcej itemków.
2. Taki przycisk wystaw ponownie to jestem za.
3. Ten pomysł można udoskonalić jeśli po wpisaniu nicku na targ wyskoczą aukcje danego gracza. Pamiętam opcje "Agent Trade" i "Shops" z innej gry i fajnie bo można coś kupić bezpośrednio od gracza ale z tego co pamiętam to i tak 95% handlu było przez "Agent Trade" czyli u nas jest to targ. Dlaczego mało opłacalne.

Handel będzie jak coś zostanie wprowadzone z złotem. Handel upadł po up depo. Upadło to do tego stopnia, że jest problem kupić eq na 65lv+0. Takie coś uratuje handel chwilowo, lepiej udoskonalić obieg złotem etc. to handel sam wróci.

TheThunderer
28-03-2017, 21:33
1) Nie wiem czy to jest aż taki problem, ja mam depozyt powiększony o dwa miejsca, może znasz lepiej graczy i jesteś w stanie powiedzieć jaka to skala wśród Twoich znajomych? Rekompensata to nie jest wielki problem, przecież Tomi nie będzie zwracał pieniędzy tylko MFy na konto gracza, więc wystarczy, że da możliwość cofnięcia tych operacji na swoim koncie albo będzie robił to na żądanie lub przez GMów. Największy problem z powiązaniem depozytu z targiem to uciążliwe ograniczenie jednego z najbardziej naturalnych i przynoszących ruch w grze mechanizmów. Z moich szacunków w MFO3 gra teraz regulanie ok. 2000 osób (obserwacja daty ostatniego logowania), więc powinno się takie rzeczy jak najbardziej ułatwiać,
3) Może niech takie aukcje obsługuje inny NPC albo niech pojawiają się na targu oznaczone w inny sposób i "licytacja" polega jedynie na wysłaniu wiadomości do gracza, żeby musieli się i tak spotkać na bezpośrednim handlu? Jeśli limit wystawionych aukcji zostałby zniesiony, to tego w ogólnie nie musi być, bo targ będzie działał jak powinien.

BTW "Udoskonalić obieg złota" brzmi dość ogólnie, masz na myśli jakieś konkretne pomysły jak to powinno być zrobione?

TheThunderer
06-05-2017, 00:07
Patrząc na wyniki ankiety propozycja spotkała się z całkiem pozytywnym odzewem. Czy jest szansa na wprowadzenie tych zmian do gry? Tomi, mógłbym prosić o komentarz w tym wątku?

Jeahok
06-05-2017, 19:44
Cześć, mam kilka pomysłów, które ożywią targ i ułatwią handel w grze.


zmiana limitu wystawionych aukcji - aktualnie można wystawić tylko tyle aukcji ile jest slotów w depozycie, ale te same sloty ograniczają ilość licytowanych aukcji - proponuję, żeby:

przedmioty z targu trafiały bezpośrednio do ekwipunku,
limit licytowanych aukcji został zniesiony albo znacząco zwiększony (np. do 20),
rozmiar depozytu nie ograniczał ilości wystawionych aukcji, albo żeby aukcje nie blokowały jego slotów,

ułatwione ponowne wystawianie aukcji - przycisk, który powoduje ponowne wystawienie niesprzedanego przedmiotu na tych samych zasadach, albo co najmniej otwiera formularz wystawiania z wypełnionymi danymi,
sklepy - możliwość wybrania określonych przedmiotów i wystawieniu ich w profilu wraz z określeniem ceny, jeśli ktoś wejdzie na taki profil i zechce zapłacić wymaganą*ilość złota to gracz może dostać wiadomość o złożeniu oferty albo po prostu kupić przedmiot jak na aukcji Kup Teraz. Mam tu na myśli taki prywatny targ bez limitu aukcji, ale z tymi samymi warunkami, tj. koszty, prowizje, itd. i oczywiście brakiem globalnej wyszukiwarki.


1.
- przenoszenie do ekwipunku - już się pojawiały takie pomysły, ale wydaje mi się, że jeśli coś takiego miałoby wejść to tylko jako opcja do wyboru(depo/ekwipunek), przy czym nie jestem pewny, czy powinno to uwalniać sloty w depo, to trochę odebranie atrakcyjności usłudze dokupienia slotów
- jest jakiś limit w ogóle? chyba nie ma, jedyne ograniczenie to ilość slotów w depo
- możliwość powiększenia depo, czyli i zwiększenie slotów na aukcje już istnieje(10mf/slot)
2.
miłe udogodnienie
3.
Jakby nie było to dostępne globalnie, a jedynie z poziomu prezentacji gracza to całkiem spoko.
Wydaje mi się jednak, że to już jednak trochę z tej epoki gdzie masowo zaczęto ładować ułatwienia do gier i wątpię, żeby coś takiego weszło w innej formie niż funkcja do płatnego konta premium.

Tak więc reasumując, żadnych rewolucji tu nie ma, a workload wymagany do zrobienia tego raczej wiąże się z umieszczeniem tego w koncie "premium", a nie jako standardowe funkcje(poza przyciskiem ponownego wrzucenia przedmiotu).

TheThunderer
06-05-2017, 20:15
Uwolnienie depozytu od targu i zniesienie limitów aukcji to najbardziej istotna część*tej propozycji. Ja wiem, że można zapłacić 10MF (tj. 3-4zł) za powiększenie depozytu, ale to wygląda jak karanie graczy za to, że chcą grać w MFO3. Przecież żeby móc autentycznie handlować potrzeba co najmniej 20 slotów, więc 15 doładowań, więc ok. 50zł za coś co powinno naturalnie być dostępne dla każdego. Przecież twórcom chyba zależy, żeby gra była aktywna, więc dlaczego ograniczają tak istotną funkcję jak handel przez targ? Inne usługi mają swoje uzasadnienie, np. odnowienie energii to więcej doświadczenia, zwiększenie limitu energii to możliwość jej magazynowania, dodatkowe złoto czy żetony są oczywiste. Oczywiście limit na targu też można uzasadnić, że to większa możliwość handlu... ale czy czasem nie o to właśnie chodzi? Żeby gracze jak najwięcej handlowali i przez to spędzali czas w grze (=== także wydawali MFy)?

Propozycję można ulepszyć np. pobierając prowizję z góry przy wystawieniu aukcji, ew. wprowadzając inny "czynnik negatywny" zapobiegający wystawianiu całego ekwipunku na targ "za nic", ale naprawdę mam nadzieję, że głos graczy zostanie usłyszany na górze.

Jeahok
06-05-2017, 20:38
z tym karaniem bym nie przesadzał, bo jest alternatywa w postaci bezpośredniego handlu między graczami, targ jest jakby nie patrzeć tym najwygodniejszym i najefektywniejszym sposobem, dostajemy atrakcyjniejsze miejsce do handlowania z limitami(w wersji "demo"), ale oprócz tego możemy handlować przez forum, przez czat i przez prezentacje.
Gra musi zarabiać, a właśnie tego typu udogodnienia są wręcz idealne dla płatnych usług. Twoje szersze otwarcie targu spowoduje znaczny spadek zainteresowania powiększaniem depo(jeśli takie w ogóle istnieje).
Obecnie nie traci się w bójkach eq to już jeden powód mniej do kupienia slotów, odbierając sloty na targu praktycznie zabijemy te usługę.
Przeciętny "handlarz" nie odczuje mocno tych limitów, a wykupienie kilku slotów praktycznie całkowicie go zaspokoi.
Z kolei osoby obracające dużą ilością ekwipunku nie będą do końca zadowolone nawet z 5-10 dodatkowych miejsc.

Ja byłbym bardziej za np. wrzuceniem 2slotów za 10mf do usługi, niż odbieraniem jej atrakcyjności.

TheThunderer
07-05-2017, 18:22
Ja nie mam problemu z tym żeby gra zarabiała i życzę Tomiemu i spółce "milionów żetonów w realnym życiu", ale nie powinno się to odbywać kosztem podstawowych mechanizmów gry. Gram w MFO od pierwszej wersji i nie pamiętam, żeby kiedykolwiek targ był uznawany za "funkcję premium". Depozyt jest powiązany praktycznie ze wszystkim (przechowywanie, licytacja, odbiór, wystawianie), a jego rozmiar i pojemność powinna być uzależniona *jedynie* od tego, ile rzeczy, złota, etc. gracz chce "zabezpieczyć" przed ryzykownymi elementami gry (pojedynki, bójki, arena, bossy, itp.). W tym momencie gracz który zapełni Depozyt efektywnie blokuje sobie funkcję licytacji na targu (aukcje KT trafiają od razu do ekwipunku - dlaczego?). Przykładem może być Margonem, gdzie wygrane aukcje są "przysyłane" do skrzynki obecnej w każdym z miast, chociaż tam ekwipunek działa zupełnie inaczej (kratkowane pola jak w Diablo).

Zwiększenie ilości slotów w usłudze to jedynie "łatanie" problemu, a nie rozwiązanie. Mechanizmy ograniczające targ powinny być naturalne i wynikające z mechaniki gry - przy wystawianiu kolejnej aukcji Aukcjoner może brać pod uwagę ilość już posiadanych i wtedy zwiększać koszt wystawienia, prowizję, zużywać więcej energii, pobierać prowizję z góry nawet jeśli przedmiot się nie sprzeda (naturalnie rozwiązuje problem mocno zawyżonych cen), etc.

Podsumowując - depozyt powinien być "odwiązany" od targu, a jeśli naprawdę nie da się wprowadzić "naturalnych" mechanizmów jego regulacji, to niech chociaż rozmiar depozytu oddzielnie odnosi się do ilości schowanych przedmiotów oraz wystawionych i licytowanych aukcji (tj. 5 slotów === 5 przedmiotów i 5 aukcji i 5 licytacji, przedmioty od razu trafiają do ekwipunku). Niech wtedy usługa albo podnosi te limity oddzielnie (powiedzmy 10MF za 5 slotów jednego typu) albo łącznie (wtedy 10MF za 2-3 sloty będzie w miarę uczciwie).

GoldenkoPL
07-05-2017, 18:59
Podsumowując - depozyt powinien być "odwiązany" od targu, a jeśli naprawdę nie da się wprowadzić "naturalnych" mechanizmów jego regulacji, to niech chociaż rozmiar depozytu oddzielnie odnosi się do ilości schowanych przedmiotów oraz wystawionych i licytowanych aukcji (tj. 5 slotów === 5 przedmiotów i 5 aukcji i 5 licytacji, przedmioty od razu trafiają do ekwipunku). Niech wtedy usługa albo podnosi te limity oddzielnie (powiedzmy 10MF za 5 slotów jednego typu) albo łącznie (wtedy 10MF za 2-3 sloty będzie w miarę uczciwie).

Totalnie się zgadzam, nikt by na tym nie ucierpiał ani nie "płakał"