PDA

Zobacz pełną wersję : Event wielkanocny



Antybristler
20-03-2017, 12:40
Event ten w ostatnich latach był BARDZO INTENSYWNY, aby zdobyć nagrodę główną trzeba się logować praktycznie co 2-3 godz. (w godz. 6-24) i wykonywać wiele rzeczy, co dodatkowo zajmuje też sporo czasu. Do tego dochodzą IŚ, KG (rok wcześniej nie było), inne bicie bossów i inne rzeczy ze standardowej fabuły. Moja propozycja jest taka, by ten event był krótszy (7 dni max.) i mniej intensywny (konieczność logowania najlepiej 3 razy dziennie na dodatkową godzinę łącznie).
Piszę to wcześniej, by wziąć to pod uwagę, oczywiście trzeba wszystko na nawo proporcjonalnie przeliczyć.

Kim Chi
20-03-2017, 12:46
Za.

Koridor
20-03-2017, 13:33
Przecież już ostatnio wymagania na koszyk zostały drastycznie zmniejszone (m.in. przez znaczne podbicie szans na jajka z zajęcy).

DEWASTATOR Leon Full
20-03-2017, 14:43
Na nie. Eventy powinny być długie bo są tylko raz w roku.
Nawet dłuższe, dodać 4-5 dni do eventa jeszcze i wtedy zebrać koszyk będzie łatwiej.

Samael
20-03-2017, 14:47
Jestem za, niektórzy mają życie, pracę, studia i nie mają czasu siedzieć 24h/dobe. Jeżeli event wymagałby tak dużej pracy jak ostatnio to prawdopodobnie w ogóle się na niego nie wybiorę, bo po co skoro z góry wiem, że nie dam rady zdobyć koszyka - nie ma nawet sensu próbować.

Clover
20-03-2017, 14:48
Jestem za, niektórzy mają życie, pracę, studia i nie mają czasu siedzieć 24h/dobe. Jeżeli event wymagałby tak dużej pracy jak ostatnio to prawdopodobnie w ogóle się na niego nie wybiorę, bo po co skoro z góry wiem, że nie dam rady zdobyć koszyka - nie ma nawet sensu próbować.

Darmowe żety za wyścigi i kasa za kurczaki :v

Antybristler
20-03-2017, 15:09
Na nie. Eventy powinny być długie bo są tylko raz w roku.
Nawet dłuższe, dodać 4-5 dni do eventa jeszcze i wtedy zebrać koszyk będzie łatwiej.
Nie uważam tak, eventy są eventami - powinny być niezbyt długie i rozlazłe, konkretne i jasne co trzeba w nich robić. 7 dni jest idealne, trzeba tylko wszystko odpowiednio proporcjonalnie przeliczyć i pozmieniać tak, by nie spełniać zbyt wiele czasu w MFO3, chyba że admin przedkłada "wynik finansowy" nad stan psychiczny i psychofizyczny graczy w MFO3, ich zdrowie itd. W niektórych grach są nawet przeliczniki czasu spędzania w grach np. w tibii - stamina.

DEWASTATOR Leon Full
20-03-2017, 15:24
Nie no, ale event jest świetną rozrywką i powinien być długi by gracze zdążyli się nim pocieszyć, a nie ledwo weszli na wyspę i już muszą z niej zejść. Nie będzie czegoś takiego natomiast że będzie wystarczała godzina dziennie bo no-life'y będą mogli wyciągnąć 10 norm i się niemiłosiernie wzbogacić, co dla mało aktywnych graczy byłoby jeszcze gorsze.

Zmniejszyć koszyk z 300 pisanek na 200/250, to jest coś.

Clover
20-03-2017, 15:28
Zmniejszyć koszyk z 300 pisanek na 200/250, to jest coś.

Właśnie między innymi to mają na myśli, mówiąc, by wystarczała godzina dziennie.

Do tego jak już Mapy wspomniał, event to event, jego piękno polega na tym, że jest krótki. Inaczej to nie byłby event, a upek.

Koridor
20-03-2017, 15:43
Nasciturus, podczas ostatniego eventu, aby zdobyć koszyk wystarczyło poświęcać enę na bicie zajęcy. To w zupełności wystarczało do jego zdobycia (chyba nawet z zapasem). Skracanie czasu eventu wymagałoby proporcjonalnego zmniejszenia wymagań, co albo przełoży się na gorszą zdobycz dla graczy (bo jedynie zmniejszy się wymagania na koszyk), albo utrzyma się zdobycz na event (proporcjonalne zmniejszenie wymagań na każdy próg). W pierwszym przypadku idzie to na niekorzyść graczy (mniej nagród), w drugim na korzyść graczy płacących - zyskują więcej za tę samą enę, także w tym przypadku argument z zarobkami nie jest taki pewien.

Trzeba też wspomnieć o tym, że questy dzienne są rozstawione na wiele dni, a każdy dzień ponad to taka rezerwa dla graczy.

- - - - - - - - - -

Po nieco głębszym zastanowieniu:

Kurcze, to jest event... Dlaczego z samego jego faktu należałoby rozdać każdemu koszyczek? Tym bardziej, że do kolekcji zwykle 1 wystarczy, a można go będzie nabyć od innych osób jeśli kolekcje zostaną ujednolicone względem lat.

Edit
Sprawdziłem szanse.
300 na koszyk i jednak nie da się wyciągnąć z bicia samych zajęcy. (potrzebna jeszcze 1 aktywność z jajkami, najlepiej zbieractwo)
Więc IMO można zmniejszyć na koszyk do tych 250 (wciąż niechętnie), ale odnośnie czasu eventu to jest 10 questów (niby można z 3 wywalić), więc tego bym nie zmieniał.

Samael
20-03-2017, 17:20
Nasciturus, podczas ostatniego eventu, aby zdobyć koszyk wystarczyło poświęcać enę na bicie zajęcy.
Oj nie prawda, expiłem wtedy codziennie plus wykonywałem różne inne zadania i gierki i nie udało mi się zebrać wystarczającej liczby pisanek by dostać koszyk.
No chyba, że to ja miałem wyjątkowego pecha, ale prawda jest taka że poświęciłem dużo czasu na zdobycie koszyka i go nie zdobyłem.
Więc nie piszcie jak łatwo było w zeszłym roku, bo wcale nie było.

DEWASTATOR Leon Full
20-03-2017, 17:52
Nie no, przy 250 stratą będzie 1 unikat mniej, za łatwiejsze zdobycie koszyka. Nie ma potrzeby utrudniania za 50 pisanek w dół jego zdobycia poprzez usunięcie części questów i inne utrudnienia.

MichałKRZVS
20-03-2017, 17:56
Na nie. Właśnie musi tak być długo żeby każdy miał szansę wziąć w nim udział.

Antybristler
20-03-2017, 18:02
Trudność może pozostać, lecz intensywność musi być zmniejszona, niech sam admin sprobuje zdobyc koszyczek,to nie jest zabawa dla małolatów.
Dodam, że wcześniej jest rocznica powstania mfo3 31 III - 1 IV więc pewnie też będzie jakiś mini event i część gracza wykorzysta ene.
Przy obecnym stanie intensywności trzeba dodać 1 dzień (wtedy będzie trochę luźniej) i ew. proporcjonalnie zmniejszyć liczbę pisanek i dni.

Tomi
20-03-2017, 19:11
Znaczące ułatwienia były w zeszłym roku (sporo podbity drop jajek / mniej intensywne i łatwiejsze zaganianie / więcej jajek do uzyskania ze zbieractwa). Dwa zalogowania dziennie po jakieś 40 minut raczej wystarczą, aby pozbierać z map jajka, zbić 400 eny i zagonić kilka kurczaków (prawdopodobnie i więcej aktywności). To spokojnie wystarczy na koszyk.

Nikt nie wymaga więc siedzenia cały dzień, ale też nie może być to całkowicie bez wysiłku. MFO pod tym względem i tak jest chyba najbardziej "oszczędnościową" grą na rynku. Wiem, że część graczy chciałoby zrobić wszystko w 15 minut, ale nie możemy wszystkiego ustawiać pod nich.

Nie przewiduję więc zmian w wymaganiach i długości w tym roku. Wręcz dłuższy event pozytywnie by wpłynął na możliwość uzyskania koszyczka.

Hiter
20-03-2017, 19:15
Event ten w ostatnich latach był BARDZO INTENSYWNY, aby zdobyć nagrodę główną trzeba się logować praktycznie co 2-3 godz. (w godz. 6-24) i wykonywać wiele rzeczy, co dodatkowo zajmuje też sporo czasu. Do tego dochodzą IŚ, KG (rok wcześniej nie było), inne bicie bossów i inne rzeczy ze standardowej fabuły. Moja propozycja jest taka, by ten event był krótszy (7 dni max.) i mniej intensywny (konieczność logowania najlepiej 3 razy dziennie na dodatkową godzinę łącznie).
Piszę to wcześniej, by wziąć to pod uwagę, oczywiście trzeba wszystko na nawo proporcjonalnie przeliczyć.



Nie przewiduję więc zmian w wymaganiach i długości w tym roku. Wręcz dłuższy event pozytywnie by wpłynął na możliwość uzyskania koszyczka.

Jeśli mowa o głównej nagrodzie tzn. koszyku puenta jest prosta. Jeśli się ułatwi event to koszyk będzie bezwartościowy. Chcesz aby to ułatwić ale chcesz aby główna nagroda była ważna. Moim zdaniem dobrze było chyba 2 lata temu kiedy koszyk zdobyło niewiele osób a ceny koszyka były bardzo wysokie. Dużo wysiłku przyniosło duży zysk w postaci wartościowego koszyka. Pomysł jak najbardziej na nie.

Antybristler
20-03-2017, 19:30
Ten koszyk to i tak raczej bezwartościowa nagroda, tak na prawdę poza ARTEFAKTEM nic nie daje, może coś do tego dołożyć, na dodatkową zachętę? Ten event to na prawdę spory wysiłek, a w tym roku dochodzą jeszcze KG (2 lub 3 razy) - to jest w sumie sporo straconego czasu. Albo jeszcze minimalnie podnieść ten drop 0,5%.

To jakie są obecnie plany: kiedy wystartuje i ile potrwa pełnych dni event?

Bąblowiec pląsający
20-03-2017, 19:35
Ten koszyk to i tak raczej bezwartościowa nagroda
Dla kolekcjonerów jest wartościowy.

Ten event to na prawdę spory wysiłek, a w tym roku dochodzą jeszcze KG (2 lub 3 razy) - to jest w sumie sporo straconego czasu.
Nikt Cię nie zmusza do brania udziału w żadnym evencie. A skoro dla Ciebie koszyk jest bezwartościowy, to łap tylko Uciekające Jajko i pomagaj z zajęcem i kurczakiem.

Hiter
20-03-2017, 19:36
Ten koszyk to i tak raczej bezwartościowa nagroda, tak na prawdę poza ARTEFAKTEM nic nie daje, może coś do tego dołożyć, na dodatkową zachętę? Ten event to na prawdę spory wysiłek, a w tym roku dochodzą jeszcze KG (2 lub 3 razy) - to jest w sumie sporo straconego czasu. Albo jeszcze minimalnie podnieść ten drop 0,5%.

To jakie są obecnie plany: kiedy wystartuje i ile potrwa pełnych dni event?

Za koszyk który był 2 lata temu ludzie oferowali ponad 1-2kk to nie pisz mi, że to bezwartościowe. Koszt koszyka był wysoki i może być dużo wyższy jeśli w tym roku dostanie go z 10-20 osób ponieważ będzie ciężko. Koszyk jak i każda nagroda eventowa jest wartościowa. Piszesz tu o KG czy IS bo ile to czasu, przecież nikt Ci nie mówi, że masz brać udział we wszystkim co jest organizowane w mfo. Masz czas bierz udział we wszystkim na pewno zdobędziesz nagrody, nie masz czasu wybierz to na czym Ci bardziej zależy.

Peggy Brown
20-03-2017, 20:47
Dobrze by było gdyby każdy z graczy miał możliwość uzbierania tego koszyczka. Ci mniej i bardziej aktywni.
Jak już ktoś napisał - nie każdy może się logować codziennie, bo praca, życie prywatne etc -, więc uważam, że ciut dłuższy event byłby korzystny dla wszystkich :)

MichałKRZVS
20-03-2017, 23:49
Dobrze by było gdyby każdy z graczy miał możliwość uzbierania tego koszyczka. Ci mniej i bardziej aktywni.
Jak już ktoś napisał - nie każdy może się logować codziennie, bo praca, życie prywatne etc -, więc uważam, że ciut dłuższy event byłby korzystny dla wszystkich :)

Tak samo myśle. Ale jak każdy będzie mógł zdobyć ten koszyczek to straci na wartości.

Peggy Brown
20-03-2017, 23:53
Tak samo myśle. Ale jak każdy będzie mógł zdobyć ten koszyczek to straci na wartości.

Oj tam wartość... Koszyczek nadrobi ją w następnych latach. Dojdą nowi gracze i a nuż ktoś będzie kolekcjonerem.
A ułatwienie zdobycia da inną "wartość". Przecież sama uciecha posiadania dla większości będzie wartościowa :D

Clover
21-03-2017, 15:12
Oj tam wartość... Koszyczek nadrobi ją w następnych latach. Dojdą nowi gracze i a nuż ktoś będzie kolekcjonerem.
A ułatwienie zdobycia da inną "wartość". Przecież sama uciecha posiadania dla większości będzie wartościowa :D

Zdobycie koszyka ma być wyzwaniem. Nie interesuje mnie zbytnio wartość koszyka, bardziej fakt, że stanowi wyzwanie. To nie jest gwiazdka, by rozdawać w prezencie item kolekcjonerski. Ten event jest dla tych, którzy chcą się chociaż trochę wysilić.

Tak z innej beczki, czy byłaby szansa, żeby w tym roku były inne zadania dzienne? Trochę nudzi to samo co roku.

DEWASTATOR Leon Full
21-03-2017, 15:35
W obecnej formie koszyk stanowi wyzwanie, ale nie jest za łatwy, a event odpowiednio trwa. W zeszłym roku zdobyłem go w ostatnim dniu eventu, po długim czasie expienia tylko na Zającach, robieniu kurczaków, zadaniach dziennych, zbieraniu jaj. Zrobiłem to używając 0 MFów, utrudnienie sprawi że trzeba będzie użyć MFów, ułatwienie natomiast że nie będzie stanowił wyzwania. Wobec czego doszedłem do wniosku że obecna forma jest najlepsza i nie należy nic zmieniać.

Koridor
21-03-2017, 16:26
Tak z innej beczki, czy byłaby szansa, żeby w tym roku były inne zadania dzienne? Trochę nudzi to samo co roku.
Można zrobić pulę zadań i losowanie z puli każdego roku. Choć przydałyby się pomysły na takie zadania ;) Najlepiej bez wychodzenia poza wyspę, bo takie questy sporo mieszają.

Dorek
21-03-2017, 17:04
Można zrobić pulę zadań i losowanie z puli każdego roku. Choć przydałyby się pomysły na takie zadania ;) Najlepiej bez wychodzenia poza wyspę, bo takie questy sporo mieszają.

zabij x dzikich zajęcy
zdobądź x sierci dzikich zajęcy
pokonaj 1 raz zajączka wielkanocnego

może takie byłyby ok ?

Clover
21-03-2017, 17:14
Można zrobić pulę zadań i losowanie z puli każdego roku. Choć przydałyby się pomysły na takie zadania ;) Najlepiej bez wychodzenia poza wyspę, bo takie questy sporo mieszają.

No to kilka trzeba by było już wywalić XD