PDA

Zobacz pełną wersję : Pocisk Fortuny i Szczęśliwy Cios.



Hide
19-03-2017, 20:27
Proponuję, by obie te zdolności miały ograniczenie, że nie można ich użyć przez x początkowych tur walki/gracza.
Głównie zmiana pod PvP, by nie było chorych sytuacji typu wypad -> szczęśliwy czy przeczekanie -> mobilizacja -> szczęśliwy.

Dziękuję, pozdrawiam.

YourShadow
19-03-2017, 20:37
Dużo by to nie zmieniło, i tak po kilku przetrzymanych turach by atakowali tym, poza tym dlaczego ma być ograniczane?

Dorek
19-03-2017, 20:37
Bardzo zły pomysł szczególnie dlatego że ta zdolność była już osłabiana ;)

Cry more guys

Vanitas
19-03-2017, 20:48
Dużo by to nie zmieniło, i tak po kilku przetrzymanych turach by atakowali tym, poza tym dlaczego ma być ograniczane?
Bo taka walka pvp, która kończy się w kilku pierwszych turach, w której żadnych żetonów nie można nabić jest pozbawiona sensu. Poza tym nie do końca się zgodzę z tym, że po kilku przetrzymanych turach te osoby atakowałyby tym, albowiem ubranie się pod full atak, żeby zabić na hita szczęśliwym ciosem wymaga obniżonych defów i szybkości. Z takim ubiorem te osoby nie są w stanie przeżyć tych kilku tur, jeżeli przeciwnik ubrał się pod normalną walkę.

Bardzo zły pomysł szczególnie dlatego że ta zdolność była już osłabiana ;)
Dla osoby, która nie stoczyła na arenie żadnej normalnej walki i wszystkich przeciwników próbuje zabić na hita w kilku początkowych turach, to na pewno może być pewne utrudnienie w utrzymaniu złotej ligi. Innym graczom ułatwiłoby to jednak normalne walki.

YourShadow
19-03-2017, 21:09
Devos jest zrobione pod hiterów, więc po co to zmieniać. W Eliar było na odwrót. Poczekajmy do Nordii i zobaczymy.
Wy też możecie sobie zresetować statystyki i rozdać pod hitera. Niedługo urodziny MFO3, więc pewnie będzie darmowy reset statystyk, wtedy możecie to zrobić.

Kim Chi
19-03-2017, 21:19
Devos jest zrobione pod hiterów, więc po co to zmieniać. W Eliar było na odwrót. Poczekajmy do Nordii i zobaczymy.
Wy też możecie sobie zresetować statystyki i rozdać pod hitera. Niedługo urodziny MFO3, więc pewnie będzie darmowy reset statystyk, wtedy możecie to zrobić.

To, co napisałeś, to głupota.
Tak, niech wszyscy zostaną hiterami i zabijają się w ciągu czterech tur walki. Strasznie mądre i wcale nie patologiczne.


Proponuję, by obie te zdolności miały ograniczenie, że nie można ich użyć przez x początkowych tur walki/gracza.
Głównie zmiana pod PvP, by nie było chorych sytuacji typu wypad -> szczęśliwy czy przeczekanie -> mobilizacja -> szczęśliwy.

Dziękuję, pozdrawiam.

Za, bo to żenada.

musaraj
19-03-2017, 21:27
Devos jest zrobione pod hiterów, więc po co to zmieniać. W Eliar było na odwrót. Poczekajmy do Nordii i zobaczymy.
Wy też możecie sobie zresetować statystyki i rozdać pod hitera. Niedługo urodziny MFO3, więc pewnie będzie darmowy reset statystyk, wtedy możecie to zrobić.

Żadne miasto nie było robione pod hiterów/pod tanków/pod wojów/pod magów itd. Ogólnie w MFO obowiązuje zasada zrównoważonych statystyk, wg której na dobrym zrównoważeniu statystyk powinno wychodzić się najlepiej; innymi słowy hiter nie powinien mieć za dobrze - i tak już ma korzyści w PvE.

Wszelka przewaga hitera bierze się zazwyczaj z nieprzewidzianego wykorzystania jakichś zdolności, EQ czy kombinacji zdolności i EQ. Przykładowo - Silny Cios został dodany na KG jako zdolność dla wojownika, który bierze dużą ilość MP, rekompensując mu poniesioną stratę statystyk zwiększoną celnością i obrażeniami.
Efekt? Wojownicy z dużym MP i małym atakiem nie zyskiwali zbyt wiele, natomiast gracze z dużym atakiem i zerowym np. szczęściem potrafili maksymalnie wykorzystać Silny Cios do niemal niekończącej się serii niechybiających ataków.
Patch #1 - Wprowadzono ograniczenie użyć Silnego Ciosu poprzez ilość ataków zwykłych (chybiajacych) w zamian za zmniejszony koszt many. Zaletą takiego rozwiązania był ból odbytu wojowników, dla których ta taktyka była szczytem możliwości (mniejsza, że potem odkryli toksynę), wadą jednak kompletne odejście od założeń.
Patch #2 - Grzmotnięcie zamieniono na Nawałnicę Ciosów - zdolność, która faktycznie dobrze się wykorzystuje przy wysokim maxMP, natomiast nie daje aż takich (może nawet żadnych) korzyści hiterom.

Atronis
19-03-2017, 22:01
Ogólnie trochę temat na czasie, bo to powoli robi się problem. Wiadomo, że hitera też niby można skontrować jakimś czekiem chociażby, ale jeśli zaczyna osoba która ma 500 ataku + wysoki luck, to generalnie walka z miejsca jest przegrana. Jest jakiś boom na hiterów, bo zerowym kosztem zużycia odno itp można sobie zarabiać na cotygodniowych bonusach przez co się ich tylu posiało.

Co do pomysłu to zły nie jest, bo po kilku turach można już przejąć inicjatywe i walka mogłaby już potoczyć się w obie strony, ale może niech sie Mopuś wypowie = ]

GoldenkoPL
20-03-2017, 11:06
Bez sensu propozycja.Ja (sam używam tego buildu) często padam przez Pechowa Chmurę (np nie siądzie żaden status,tak się również zdarza) lub poprostu nie zabije oponenta pod fortune.Moim buildem moge paść nawet na "strzała" więc ciężko jest utrzymać nawet 10 tur walki

Clover
20-03-2017, 14:42
Skoro luckerzy mogą was czeknąć, czemu nie zrobicie tego pierwsi/nie podcerujecie lucka/obrony?
Ograniczenie jednego buildu, tylko dlatego, że wszyscy wolą mieć build, który jest podatny na TEN JEDEN, jest głupie.
Ten build staje się coraz popularniejszy, czemu nie zaczniecie grać buildem lepszym? Myślę, że defer spokojnie by wytrzymał taki cios. Potem odbicie/magiczne uderzenie/psioniczny atak/kłujący pocisk.
Oczywiście przydałoby się magiczne odbicie, ale to już rozmowa na inny temat.

Hide
20-03-2017, 15:27
Skoro luckerzy mogą was czeknąć, czemu nie zrobicie tego pierwsi/nie podcerujecie lucka/obrony?
Ograniczenie jednego buildu, tylko dlatego, że wszyscy wolą mieć build, który jest podatny na TEN JEDEN, jest głupie.
Ten build staje się coraz popularniejszy, czemu nie zaczniecie grać buildem lepszym? Myślę, że defer spokojnie by wytrzymał taki cios. Potem odbicie/magiczne uderzenie/psioniczny atak/kłujący pocisk.
Oczywiście przydałoby się magiczne odbicie, ale to już rozmowa na inny temat.

Defer cios wytrzyma, ale nie przejmie nigdy inicjatywy (bo albo ma szczęście i ustoi te kilka szczęśliwych nie mając przy tym dublow, albo nie ma szczęścia i raczej zginie od 2-3 szczęśliwych pod rząd ale za to będzie mieć te duble).
Gdyby dając w defy dałoby się ustać natarcie szczęśliwych - to nie pisała bym tego tematu.
A przeczekanie na przeciwnika da nam mało - możliwe że stracimy swojego dubla a on będzie mieć jeszcze przyspieszenie (i barierkę magiczną) - no i przejmie i tak inicjatywę swoimi atakami.
Stąd początkowe ograniczenie - nadal będzie dobrą zdolnością, ale już nie będzie zabijała na hita w pierwszej turze.

Clover
20-03-2017, 15:30
albo nie ma szczęścia i raczej zginie od 2-3 szczęśliwych pod rząd ale za to będzie mieć te duble).

Będzie mieć duble, bryza + odbicie = masakra z przeciwnika. Wciąż powtarzam, jedynie odbicie magiczne jest potrzebne.

Kim Chi
20-03-2017, 15:32
I co mu z tych dubli niby? Ja mam po 100 defów w bazie, a obrywam od takich osób po ponad 2k, do tego zaczynają z Barierami Magicznymi. A ubierając się pod szczęście obniżam obronę, więc mocniej oberwę od zdolności zwiększających atak.

Poza tym, Ty przecież nawet nie walczysz, a to temat odnoszący się głównie do walk pvp.

Clover
20-03-2017, 15:38
I co mu z tych dubli niby? Ja mam po 100 defów w bazie, a obrywam od takich osób po ponad 2k, do tego zaczynają z Barierami Magicznymi. A ubierając się pod szczęście obniżam obronę, więc mocniej oberwę od zdolności zwiększających atak.

Poza tym, Ty przecież nawet nie walczysz, a to temat odnoszący się głównie do walk pvp.

Jak już mówiłem, jeden dubel => bryza + odbicie = śmierć przeciwnika

Poza tym, obecnie nie walczę, ale walczyłem. Zarówno deferem, jak i hiterem. Deferem, nawet przy normalnym speedzie, dublowałem hitera, a po użyciu bryzy i odbicia zabierałem mu całe hp.

Kim Chi
20-03-2017, 16:28
Walki w aspirancie to nie walki, którymi można się w jakikolwiek sposób sugerować odnośnie poprawiania balansu.

Vanitas
21-03-2017, 04:42
Skoro luckerzy mogą was czeknąć, czemu nie zrobicie tego pierwsi/nie podcerujecie lucka/obrony?
Po pierwsze jak mam walkę na arenie nigdy nie wiem kto będzie miał pierwszy ruch i choćby z tego powodu trudno czeknąć luckera w pierwszej turze w każdym przypadku. Po drugie nie wiem, co by to dało albowiem, jeżeli bezpośrednio po zejściu czeka nie będę miał dubla to i tak go nie dobije jednym ciosem, więc nie wiem jaki miałoby mieć sens takie przeczekanie. Po trzecie magowi luck nie jest do niczego potrzebny, więc do zasady dokłada się go tylko tyle, że nie blokowało innych statystyk. Jeżeli jako mag chciałbym mieć więcej lucka lub obrony, to miałbym znacznie mniej szybkości i nie dałbym sobie rady z większością przeciwników na arenie, którzy nie są hiterami.



Myślę, że defer spokojnie by wytrzymał taki cios. .
I co z tego, że defer spokojnie wytrzymie cios, skoro z innymi przeciwnikami, niebędącymi hiterami będzie padał z powodu niedostatków szybkości i ataku? Czyli Twoim zdaniem powinien robić reset przed podjęciem każdej walki na arenie, żeby nie obrywać ponad 3 k ze szczęśliwego ciosu bez bariery?

Moim buildem moge paść nawet na "strzała" więc ciężko jest utrzymać nawet 10 tur walki
I dlatego uwzględnienie propozycji Liliany doprowadziłoby do tego, że skończyłoby się zabijanie na hita jednym ciosem i podczas każdej walki pvp można byłoby normalnie nabijać żetony. Takie rozwiązanie sprzyjałoby również pozostawianiu postaci na arenę, jeżeli jesteśmy offline. Obecnie nie ma sensu pozostawiać postaci na arenie auto, jak jesteśmy wylogawani, bo w każdej chwili można nas zaatakować jakiś hiter, którego w normalnym profilu do walki pvp nie zabijemy i w głupi sposób stracimy rank.

Alvi
21-03-2017, 07:12
Serio macie taki problem z hiterami?
Mozliwosci:
Odbicie
Totem nietykalnosci
Przeczekanie
Wysokie uniki
Deffy i luck
Chyba tyle mozliwosci zabicia jednego buildu wystarczy nie trzeba go od razu oslabiac.

Kim Chi
21-03-2017, 12:10
Serio macie taki problem z hiterami?
Mozliwosci:
Odbicie
Totem nietykalnosci
Przeczekanie
Wysokie uniki
Deffy i luck
Chyba tyle mozliwosci zabicia jednego buildu wystarczy nie trzeba go od razu oslabiac.

Odbicie - zaczynacie z Barierą Magiczną z Czarciej Bransolety i macie po równo defów w walce, więc nie dość, że odpada użycie Odbicia na początku walki, to jeszcze mając po równo defów otrzymacie jeszcze mniej obrażeń.
Totem Nietykalności - jeśli zakładasz to do walk z graczami, to gratuluję. -300 HP, 35 szczęścia i -10 szybkości. W jaki sposób to ma komukolwiek pomóc w walce z hiterami? Pomóc paść na hit ze Szczęśliwego Ciosu?
Przeczekanie - daje przewagę na 3 tury i najprawdopodobniej pozbawia nas podwójnej tury. Nadal obrywamy po 2,5k.
Wysokie uniki - i co po tym, skoro jako luckerzy chybicie maksymalnie tylko raz w ciągu tych 5 tur walki? I zaczynacie z Pomyślnością z Czarcich Butów.
Obrony i szczęście - na pewno nikt nie próbował ubierać defowego eq na hiterów.

Dorek
21-03-2017, 12:17
https://mfo3.pl/r/b727995e5

nie radzisz sobie z hiterem ? to ubierz 4k hp i prosze problem rozwiązany.

https://gyazo.com/866bd27e98820c334517e0c13006b7f9

i tu jeszcze screen potwierdzający że chyba tylko ice axe umie walczyć z hiterami

musaraj
21-03-2017, 12:19
Po trzecie magowi luck nie jest do niczego potrzebny, więc do zasady dokłada się go tylko tyle, że nie blokowało innych statystyk.

W takim razie zasada jest niepoprawna. Luck jest potrzebny np. do tego, żeby nie obrywać gigantycznych obrażeń ze Szczęśliwego Ciosu. Albo trafiać Drenażami, Trującymi, MP Pociskami, Pechowymi Chmurami i samemu z nich za często nie leżeć. Kompletny bezlucker nawet bez hiterów odszedł już do lamusa, tylko Ty nagle wyskakiwałeś i pytałeś "jak mogę chybiać we wszystko skoro mam rękawice?!!?! Mam 10 szczęścia w bazie, ale co to zmienia"

- - - - - - - - - -


https://mfo3.pl/r/b727995e5

nie radzisz sobie z hiterem ? to ubierz 4k hp i prosze problem rozwiązany.

https://gyazo.com/866bd27e98820c334517e0c13006b7f9

i tu jeszcze screen potwierdzający że chyba tylko ice axe umie walczyć z hiterami

Ubieranie wysokiego HP jest natychmiastowym sposobem aby wygrać, ale tylko z tymi nieinteligentnymi hiterami :)

SystemOfADown
21-03-2017, 12:46
Walki w aspirancie to nie walki, którymi można się w jakikolwiek sposób sugerować odnośnie poprawiania balansu.

ekhm...


I co mu z tych dubli niby? Ja mam po 100 defów w bazie, a obrywam od takich osób po ponad 2k, do tego zaczynają z Barierami Magicznymi. A ubierając się pod szczęście obniżam obronę, więc mocniej oberwę od zdolności zwiększających atak.


Walki w brązie też.

Kim Chi
21-03-2017, 12:50
Jestem zapisany 24/7 na arenę walk automatycznych (jako nie-hiter) i nie mam możliwości dostosowania profili pod przeciwnika, sorry. Poza tym większość czasu będąc w ten sposób zapisanym byłem w srebrze/złocie, dopiero kilka dni temu spadłem do brązu.

SystemOfADown
21-03-2017, 12:58
Właśnie warto chyba zaznaczyć, że ten problem dotyczy tylko walk auto, bo dopóki nie będzie do dyspozycji 50-100 poleceń w skryptach, to te walki zawsze będą prymitywne. A na manualu to każdy ogarnięty jest w stanie skontrować hitera (oprócz drugiego hitera, szczególnie jak nie może zmienić eq XD)

No i jak zostawiasz na tym samym profilu 24/7 to się nie dziw, że wszystkie noby już znają ten profil i wiedzą jak się ubrać. Też czasem zapiszę się do wypisania i padnę bo przeciwnik będzie miał idealne atry/za duży atak/za duży speed/za duże jaja, kiedy w innym profilu mógłbym go rozgnieść jak robaka. Nie wiem, czy dałoby się zaimplementować coś w stylu ustawiania profili na każdego przeciwnika po nicku, ale chyba byłoby to całkiem fajne.

Hydra
21-03-2017, 13:55
mnie się marzy wybranie na daną profesję max. 3buildów i niech losowo system wybiera. nie byłoby monotonności buildu

Vanitas
21-03-2017, 14:04
W takim razie zasada jest niepoprawna. Luck jest potrzebny np. do tego, żeby nie obrywać gigantycznych obrażeń ze Szczęśliwego Ciosu. Albo trafiać Drenażami, Trującymi, MP Pociskami, Pechowymi Chmurami i samemu z nich za często nie leżeć. Kompletny bezlucker nawet bez hiterów odszedł już do lamusa, tylko Ty nagle wyskakiwałeś i pytałeś "jak mogę chybiać we wszystko skoro mam rękawice?!!?! Mam 10 szczęścia w bazie, ale co to zmienia"
To dziwne, bo jako mag w pvp mając niedużo szczęścia jakoś mogę trafić drenażami, trujakami (chyba, że ktoś ma 75% odpo, co się zdarza), czy pechową chmurą , a gigantycznych obrażeń od normalnych wojów nie oberwę ze szczęśliwego ciosu w pajęczym secie. Natomiast jeżeli chodzi o drugie zdanie, to nie wiem o czym piszesz, skoro mag nie chybia normalnymi zaklęciami i nie używa rękawiczek. Jeżeli nie zauważyłeś, to swoje wypowiedzi w tym wątku ograniczam wyłącznie do walk pvp jako mag.

Tensa Zangetsu
21-03-2017, 14:13
A ja dodam, jestem defferem, może to coś zmienia, ale jakim wzorem, bije mniej z magicznego uderzenia magowi-hiterowi, niż z normalnego ataku, nawet na rękawicach?

Według mnie nie warto tego ruszać, choć wiem jak to boli, no ale nie możemy ograniczać jednego buildu na korzyść drugiego, bo w końcu z tamtego ludzie poprzechodzą na drugi. Jedyne co tutaj jest do naprawienia, to balans po hiterów-luckerów. Tylko że zbalansować tego nie ma jak, bo każdy inny build na tym ucierpi (no prócz zdolek).

Clover
21-03-2017, 14:59
I co z tego, że defer spokojnie wytrzymie cios, skoro z innymi przeciwnikami, niebędącymi hiterami będzie padał z powodu niedostatków szybkości i ataku? Czyli Twoim zdaniem powinien robić reset przed podjęciem każdej walki na arenie, żeby nie obrywać ponad 3 k ze szczęśliwego ciosu bez bariery?


Mam was. O tym mówiłem, dalej nie widzicie, że promujecie jeden build. Hiter-speeder, rozwalający wszystko w drobny mak jest ok, ale jeśli jest coś, co może go pokonać to jest źle!
Ja mam nadzieję, że dojdzie do tego, że powstanie krąg Hiter-speeder > Defer > Hiter-lucker > Hiter-speeder. Wtedy każdy będzie miał szanse, nie tylko Hiter-speeder.

@Kimczi
Ktoś mi skasował posta, chciałem ci tylko powiedzieć, że byłem w srebrze, więc proszę cię, nie wmawiaj tu wszystkim nieprawdy.

Hide
21-03-2017, 15:51
Mam was. O tym mówiłem, dalej nie widzicie, że promujecie jeden build. Hiter-speeder, rozwalający wszystko w drobny mak jest ok, ale jeśli jest coś, co może go pokonać to jest źle!
Ja mam nadzieję, że dojdzie do tego, że powstanie krąg Hiter-speeder > Defer > Hiter-lucker > Hiter-speeder. Wtedy każdy będzie miał szanse, nie tylko Hiter-speeder.

@Kimczi
Ktoś mi skasował posta, chciałem ci tylko powiedzieć, że byłem w srebrze, więc proszę cię, nie wmawiaj tu wszystkim nieprawdy.

Ale buildy tzw. Kamień-Papier-Nożyce to najgorsza rzecz, jaka może się przydarzyć.

No i fakt - bardziej czepiałam się tych walk auto niż manualnych - ale to prawie źe jedno i to samo.

Clover
21-03-2017, 17:12
Ale buildy tzw. Kamień-Papier-Nożyce to najgorsza rzecz, jaka może się przydarzyć.

Ale to lepsze, niż buildy As-Król-Dama-Walet...., gdzie jeden wygrywa z wszystkim.

Hide
21-03-2017, 23:29
Ale to lepsze, niż buildy As-Król-Dama-Walet...., gdzie jeden wygrywa z wszystkim.

Jeżeli jeden wygrywa z wszystkimi - to patrzy się na wszystkie buildy i odpowiednio balansuje.

Podczas gdy tamten problem pozostawia nas w sytuacji "Tym gram to z tym wygram, ale z tym nie mam szans". A to nie jest chyba celem PvP.

Clover
22-03-2017, 00:19
Jeżeli jeden wygrywa z wszystkimi - to patrzy się na wszystkie buildy i odpowiednio balansuje.

Zabawne, że mówisz to po tym, jak uformułowała się sytuacja Kamień-Papier-Nożyce. Gdzie byłaś, kiedy Deferzy nie mieli szans, jak już to stwierdził błysku?


co z tego, że defer spokojnie wytrzymie cios, skoro z innymi przeciwnikami, niebędącymi hiterami będzie padał z powodu niedostatków szybkości i ataku?

Tak więc, albo zrównoważyć jednocześnie defera, albo nie tykać nic. Inaczej wrócimy do sytuacji Asa speedera.

Hide
23-03-2017, 16:25
Zabawne, że mówisz to po tym, jak uformułowała się sytuacja Kamień-Papier-Nożyce. Gdzie byłaś, kiedy Deferzy nie mieli szans, jak już to stwierdził błysku?



Tak więc, albo zrównoważyć jednocześnie defera, albo nie tykać nic. Inaczej wrócimy do sytuacji Asa speedera.

Ale propozycja nie nerfi klasy, nawet jej nie osłabia - po prostu gra robi się bardziej "interaktywna"

A defer jest zrównoważony przecież, tak samo jak pozostałe buildy. Jego "niedostatki" szybkości i ataku wcale nie muszą występować, zwłaszcza gdy mamy kilka naprawdę świetnych broni (Astralny Miecz, Włócznia Pośpiechu, Koralowe Rękawice, Czarcia Różdżka, Astralna Różdżka, Jaszczurza Różdżka).
Wystarczy pokombinować.

musaraj
23-03-2017, 22:31
Kamień-Papier-Nożyce to znakomity balans. Ważne jest tylko to, żeby była łatwość zmiany między Kamieniem, Papierem a Nożycami

Hide
24-03-2017, 10:12
Kamień-Papier-Nożyce to znakomity balans. Ważne jest tylko to, żeby była łatwość zmiany między Kamieniem, Papierem a Nożycami

No właśnie jest to NAJGORSZY balans, zaraz obok jednego op buildu kontrującego wszystkie pozostałe.
Dlaczego? Bo gdy jeden build wygrywa z tym drugim (czyli powiedzmy Papier > Kamień) to przegrywa on z buildem trzecim (czyli Nożycami). To powoduje, że gracz grający jednym z takich buildów wygrywa większość walk z jednym typem, a nie ma praktycznie żadnych szans na kontrujacy go build.

Bo o to w tym chodzi - dobrym przykładem mogła być meta w Hearthstonie, gdzie królowały 3 decki kontrujace się wzajemnie.

Najlepiej by było, gdyby nie istniały "ciężkie" kontry, a każda opcja dla naszej postaci miałaby swoje plusy i minusy (które musimy odpowiednio zagospodarować, by wygrać walkę).

musaraj
24-03-2017, 14:25
To powoduje, że gracz grający jednym z takich buildów wygrywa większość walk z jednym typem, a nie ma praktycznie żadnych szans na kontrujacy go build.

Złe zrozumienie zasady Kamień-Papier-Nożyce. Silny Kamień wygra ze Słabym Papierem. Przy walce graczy o podobnej sile w 90% walk wygra Papier. Im silniejszy Kamień i słabszy Papier, tym większe szanse na sukces ma Kamień. Simple enough.

Dla przykładu, jak to działa:
Jeżeli mag założy dużo uników i trafi na nieprzygotowanego woja, ten drugi raczej będzie w pupie - wciąż może wygrać, ale jest na przegranej pozycji
Jeżeli mag założy dużo uników i trafi na woja ze zwiększoną celnością, raczej przegra - ma pewną pulę stat nie tak efektywnych jak się zakładało
Jeżeli mag nie założy uników, a wojownik też ich nie założy, mamy wskazanie na woja (przy obecnej mecie)
Jeżeli mag nie założy uników, a wojownik założy celność, to raczej wygra mag (ze względu na marnującą się nieefektywną celność)

Negujesz taką sytuację jako bezsensowną? Jako najgorszy balans między graczami?

Hide
24-03-2017, 16:28
Złe zrozumienie zasady Kamień-Papier-Nożyce. Silny Kamień wygra ze Słabym Papierem. Przy walce graczy o podobnej sile w 90% walk wygra Papier. Im silniejszy Kamień i słabszy Papier, tym większe szanse na sukces ma Kamień. Simple enough.

Dla przykładu, jak to działa:
Jeżeli mag założy dużo uników i trafi na nieprzygotowanego woja, ten drugi raczej będzie w pupie - wciąż może wygrać, ale jest na przegranej pozycji
Jeżeli mag założy dużo uników i trafi na woja ze zwiększoną celnością, raczej przegra - ma pewną pulę stat nie tak efektywnych jak się zakładało
Jeżeli mag nie założy uników, a wojownik też ich nie założy, mamy wskazanie na woja (przy obecnej mecie)
Jeżeli mag nie założy uników, a wojownik założy celność, to raczej wygra mag (ze względu na marnującą się nieefektywną celność)

Negujesz taką sytuację jako bezsensowną? Jako najgorszy balans między graczami?

Grałeś kiedyś w kamień-papier-nożyce? Bo wydaje mi się, że nie.

Kamień ZAWSZE wygrywa z nożycami i ZAWSZE przegrywa z papierem. Papier ZAWSZE wygrywa z kamieniem i ZAWSZE przegrywa z nożycami itd.
Przedstawię ci więc moje(jak i poprawne) rozumienie tej zasady:

Build x wygrywa(ma 90% win ratio) z buildem y, a przegrywa(ma 10% win ratio) z buildem z. Z kolei build y wygrywa z buildem z.
To przyczynia się do wyodrębnienia 3 buildów:
Build x - dobry na y, i słaby na z
Build y - dobry na z, słaby na x
Build z - dobry na x, słaby na y

Oczywiście istnieją inne buildy, które mają różne win ratio w przypadku walki z jednym z tej czołowej trójki, lecz to właśnie ta trójka góruję.

Powodem - najczęstszym - jest zbyt silny jeden build. Gracze szukają na niego rozwiązania tworząc kontrę(czyli powiedzmy dominuje x, pojawia się z). Wtedy mamy 2 dominujące buildy - kontrujący i kontrowany. Wtedy też ludzie szukają sposobu na obecnego dominanta - powstaje build y. I gra zatacza koło, gdzie jeden kontruje drugiego itd. W takich przypadkach liczy się to, w jakiej pozycji się znajdujesz - czy jesteś ten kontrowany czy kontrujący. Nawet nie liczą się umiejętności, a to powinien być główny aspekt gry.

Można by tu też napomknąć o faworyzowanych(użyję tutaj angielskiego, bo mi wygodniej) matchup'ach, gdzie jeden ma większą szansę od drugiego ze względu na pewien aspekt gry(decki w karciankach, zestaw uzbrojenia w RPG itd.). Ale dopóki nie mamy dominującego trendu, tak sytuacja jest stabilna.

A nawet musaraj nie chce mi się cytować twojego postu - napisałam PRAKTYCZNIE, powinno być ofc teoretycznie. Ale myślę, że zrozumiałeś o co mi chodzi - zresztą to samo napisałeś.

Dla przykładu, jak to działa:
Jeżeli mag założy dużo uników i trafi na nieprzygotowanego woja, ten drugi raczej będzie w pupie - wciąż może wygrać, ale jest na przegranej pozycji
Jeżeli mag założy dużo uników i trafi na woja ze zwiększoną celnością, raczej przegra - ma pewną pulę stat nie tak efektywnych jak się zakładało
Jeżeli mag nie założy uników, a wojownik też ich nie założy, mamy wskazanie na woja (przy obecnej mecie)
Jeżeli mag nie założy uników, a wojownik założy celność, to raczej wygra mag (ze względu na marnującą się nieefektywną celność)
To nie jest ta zasada.

Clover
24-03-2017, 16:36
Ogólnie nie da się stworzyć systemu idealnego. Zawsze albo powstanie Kamień-Papier-Nożyce, albo zabójczy As.
Żeby taka sytuacja nie istniała, trzeba by było usunąć profesje, statystyki, uzbrojenie i gemy (Chociaż wtedy istniałaby sytuacja zabójczego Asa z wyższym poziomem xD).
Już się na ten temat kiedyś kłóciliśmy w stworzonym przeze mnie temacie, stwierdziłem tam, że Kamień-Papier-Nożyce jest dobre tak długo, jak długo gracz może w każdej chwili być dowolnym, lub chociaż jednym z 2 w tej zależności.
Tak btw. mówisz, że defer nie jest na straconej pozycji. To powiedz mi, gdzie są wszyscy deferzy, jak na każdym kroku słyszę "meta hiterów"?

- - - - - - - - - -


To nie jest ta zasada.

To jest przez nas traktowane, jako Kamień-Papier-Nożyce. No bo jak to nazwiesz?
Chodzi o to, że bazowo kamień jest słabszy od papieru, papier od nożyc, a nożyce od kamienia. Jednakże w tej grze nie ma statystyk. W mfo już są. Szansa na zwycięstwo jest więc modyfikowana tak, że szanse wcale nie wyglądają tak, jak ty uważasz.

GoldenkoPL
24-03-2017, 16:47
Temat był o Pocisku Fortuny i Szczęśliwym ciosie a rozmawiacie tutaj o buildach Papier-Kamień-Nożyce. Moim zdaniem dobrze jest jak jest. Narazie panuje era hiterów, ale gdy wyjdzie Nordia to będzie nowa meta, ponieważ dojdą nowe poty i eq. Np taki Defer może stać się najbardziej opłacalnym buildem.

Hide
24-03-2017, 17:18
Ogólnie nie da się stworzyć systemu idealnego. Zawsze albo powstanie Kamień-Papier-Nożyce, albo zabójczy As.
Żeby taka sytuacja nie istniała, trzeba by było usunąć profesje, statystyki, uzbrojenie i gemy (Chociaż wtedy istniałaby sytuacja zabójczego Asa z wyższym poziomem xD).
Już się na ten temat kiedyś kłóciliśmy w stworzonym przeze mnie temacie, stwierdziłem tam, że Kamień-Papier-Nożyce jest dobre tak długo, jak długo gracz może w każdej chwili być dowolnym, lub chociaż jednym z 2 w tej zależności.
Tak btw. mówisz, że defer nie jest na straconej pozycji. To powiedz mi, gdzie są wszyscy deferzy, jak na każdym kroku słyszę "meta hiterów"?

- - - - - - - - - -



To jest przez nas traktowane, jako Kamień-Papier-Nożyce. No bo jak to nazwiesz?
Chodzi o to, że bazowo kamień jest słabszy od papieru, papier od nożyc, a nożyce od kamienia. Jednakże w tej grze nie ma statystyk. W mfo już są. Szansa na zwycięstwo jest więc modyfikowana tak, że szanse wcale nie wyglądają tak, jak ty uważasz.

Chodzi o 3 buildy, które kontrują się wzajemnie, tak jak to jest w tej grze.
A to, o czym mówicie, to jest z lekka system kontr i słabości.

Clover
24-03-2017, 18:08
Chodzi o 3 buildy, które kontrują się wzajemnie, tak jak to jest w tej grze.
A to, o czym mówicie, to jest z lekka system kontr i słabości.

>System kontr
>System kontr i słabości

Czyli ten sam system, ale rozbudowany. Dlatego nazywamy to wciąż Kamień-Papier-Nożyce. Jest to szybsze niż nazywanie tego systemu, systemem Kamień-Papier-Nożyce-z-dodatkowymi-statystykami-które-modyfikują-szansę-na-wygraną. Chodzi nam o samą bazę.

Qwiker
24-03-2017, 22:45
Na początku roku miałem defera, bardzo dużo defów, by nie paść na hita. Skończyło się na tym, że padłem na hita, tyle że od szczęśliwego...

Hide
27-05-2018, 20:03
Podbijam

DEWASTATOR Leon Full
27-05-2018, 20:25
Proponuję obniżyć próg do twardego 1.5x i w przypadku Pocisku Fortuny dodać Odbicie Magiczne.

Clover
27-05-2018, 21:30
Dalej jestem na nie, po co to jeszcze otwarte...


Proponuję obniżyć próg do twardego 1.5x i w przypadku Pocisku Fortuny dodać Odbicie Magiczne.

Odbicie magiczne spoko, już to tutaj proponowałem, twarde 1,5 będzie nieużyteczne, ryzykownym więcej będzie się zadawać.

Hide
27-05-2018, 22:21
Dalej jestem na nie, po co to jeszcze otwarte...
Zaskoczę cię - twoje zdanie nie jest aż tak ważne :)