PDA

Zobacz pełną wersję : Daily Gifty



AJKS
23-02-2017, 09:04
Proponuje dodać do gry nagrody za codzienne logowanie, jak w wielu innych grach tego typu. Spowoduje to większą aktywność wśród graczy.

GoldenkoPL
23-02-2017, 10:00
Za.Nawet jeśli to będą jakieś pierdoły

Tensa Zangetsu
23-02-2017, 10:04
Na nie, było już wiele tego typu tematów.

Qwiker
23-02-2017, 11:05
dla mbie pomysł dobry, lecz ja byłbym bardziej za wprowadzeniem progów magród za zalogowanie np 1/2/5/10/20/28 dni w miesiącu.

Krycha
23-02-2017, 11:38
Przypomnę, że posty "za" i "przeciw" bez argumentacji będę usuwać. Taki spam nic nie wnosi (realnie nie ma żadnej wartości).

Pozdrawiam.

Hubiot
23-02-2017, 12:44
Dodaj ankietę do tematu, to nie będzie problemu.
Moim zdaniem jak już mają być takie gifty to powinny być tak jak napisał Qwiker

DEWASTATOR Leon Full
23-02-2017, 13:06
Kiedyś sam napisałem temat o codziennych nagrodach i większość była za, Tomi nawet napisał że w przyszłości to będzie. Tymczasem jest 2017, napisał tak w 2012, a tego nie ma. Dalej jestem za, sprawiłoby że gracze codziennie by się logowali i pamiętali o grze. Codziennie przydałoby się aby dostało się złoto/żety/specjalne miksy, a co 10dni logowania pod rząd 1MF (płatna waluta na koniec bardzo motywuje)

Nattat
23-02-2017, 15:17
Kiedyś sam napisałem temat o codziennych nagrodach i większość była za, Tomi nawet napisał że w przyszłości to będzie. Tymczasem jest 2017, napisał tak w 2012, a tego nie ma. Dalej jestem za, sprawiłoby że gracze codziennie by się logowali i pamiętali o grze. Codziennie przydałoby się aby dostało się złoto/żety/specjalne miksy, a co 10dni logowania pod rząd 1MF (płatna waluta na koniec bardzo motywuje)

Będę bogaty MFów może nie, ale resztę tak.


Proponuje dodać do gry nagrody za codzienne logowanie, jak w wielu innych grach tego typu. Spowoduje to większą aktywność wśród graczy.

Jak dla mnie spoko. Coś przynajmniej będę miał z tego, że jestem codziennie na grze. Mały prezencik zawsze spoko. Ułatwi to trochę zdobywanie rzeczy na bossy.

Bąblowiec pląsający
23-02-2017, 15:49
Na Igrzyskach Śmierci są prezenty. Zbierajcie je sobie.

PatrioSaint
23-02-2017, 16:44
Jestem za, na pewno w jakimś stopniu zwiększyło by liczbę graczy. Jakiś żeton czy złoto na pewno poratuje kogoś :)

DEWASTATOR Leon Full
23-02-2017, 17:14
Będę bogaty MFów może nie, ale resztę tak.


W wielu grach jest to po kolei - coraz większe ilości różnych rzeczy, kasa, przedmioty i na koniec 1 sztuka płatnej waluty. 1MF za codzienne logowanie przez 10 dni to nie jest dużo (w wielu grach 5-7 dni), zwłaszcza że mógłby nie podlegać handlowi na targu.

Elitek
23-02-2017, 17:14
Na Igrzyskach Śmierci są prezenty. Zbierajcie je sobie.

Ten argument nie ma sensu. Temat jest o codziennych małych wynagrodzeniach za logowanie się do gry a ty tu o jakichś prezentach z IŚ.

Bąblowiec pląsający
23-02-2017, 17:25
Ten argument nie ma sensu. Temat jest o codziennych małych wynagrodzeniach za logowanie się do gry a ty tu o jakichś prezentach z IŚ.

Jak pisali o jakichś cotygodniowych prezentach za logowanie cały tydzień, to chyba mogą się zalogować na 30 minut w niedzielę. Do tego, wtedy można zgarnąć kilka prezentów, z których lecą czasem dobre przedmioty. A samo logowanie się - Niezwykła aktywność w grze i równe nagrody dla osób, które grają 3 godziny dziennie i tych osób, które grają 3 sekundy dziennie.

Hiter
23-02-2017, 17:55
Jak pisali o jakichś cotygodniowych prezentach za logowanie cały tydzień, to chyba mogą się zalogować na 30 minut w niedzielę. Do tego, wtedy można zgarnąć kilka prezentów, z których lecą czasem dobre przedmioty. A samo logowanie się - Niezwykła aktywność w grze i równe nagrody dla osób, które grają 3 godziny dziennie i tych osób, które grają 3 sekundy dziennie.
Ktoś się zaloguje to po pierwsze musi mieć minimum 50 lv aby wejść na is i trzeba wygrać przynajmniej jedną walkę a często jest tak, że nie da rady.
Dlatego pomysł totalnie nie na temat i totalnie inny niż propozycja dniowych bonusów czy nawet tygodniowych.


Pomysł z logowaniem się 1/3/7/14/28 dni w miesiącu jest okej. Ja mam inny pomysł który może też zadowoli administrację bo będzie tutaj możliwy zysk PLN.
Logujemy się 1 dnia mamy bonus, drugiego dnia mam bonus za 2 dni logowania etc. Z każdym dniem dostajemy bonus za zalogowanie się x dni pod rząd. W długim przypadku dostajemy bonus z zalogowanie się w trzy setny dzień. Trochę słabo bo by w nieskończoność, limit to 1 rok czyli 365dni i potem zaczynamy od pierwszego dnia. Gdzie jest model finansowy ? Jeśli osoba która zalogowała się 200 dni po rząd nagle 1 dnia nie dała rade i nie chce aby to przepadło to logując się następnego dnia za MF może podtrzymać serię logowań. Jest to typowa metoda z gry NFS World Online. Chyba najlepsza jaką spotkałem w grach.

Tensa Zangetsu
23-02-2017, 17:58
zwłaszcza że mógłby nie podlegać handlowi na targu.
czyli to samo, jakbyś zmienił w konsoli.

Pisałem wyżej że było, i było wspominane, że energia przyciąga czy coś takiego.

Jedyne słuszne małe nagrody mogłoby się dostawać jak w Margonem, za głosowanie w listach gier. Chociaż już widzę płacze i bóle mięsistej części kości ogonowej, że za mało, że lepiej jak będzie to wtedy a tamto to w ogóle nie potrzebne, tu zaraz znów że za cenne i gubią, a w depo brak miejsca, ze złotem za dużo, strach z miasta wyjść itp. itd.

@edit:

Jeśli osoba która zalogowała się 200 dni po rząd nagle 1 dnia nie dała rade i nie chce aby to przepadło to logując się następnego dnia za MF może podtrzymać serię logowań.

Pytanie, czy jakkolwiek by to się zwróciło, tym bardziej, że czekamy na update, więc nie bardzo jest po co wracać.

Aczkolwiek, w tak zaawansowanym ("zaawansowanym") systemie zbieractwa, i tak dużo dostajemy. Wystarczy parę punktów energii, by pozbierać, potem wymienić, i masz "codzienną" nagrodę oraz codzienną aktywność.

Jeahok
23-02-2017, 19:47
Niegdy mi się takie coś za bardzo nei podobało, ale w wielu grach funkcjonuje i trzeba przyznać, że zazwyczaj spełnia swoją rolę.
Sympatyczniejsze wydają mi się jednak misje dzienne w stylu listy do zrobienia dzisiaj("wygraj 1 bójkę", "Pokonaj 100 potworków", "Zabij 2 mini bossy", itd.) codziennie każdy by dostawał jedno randomowe zadanie z puli lub nawet kilka zadań i dostawał jakąś nagrodę, która dodatkowo byłaby większa za każdy kolejny dzień aktywności i spadała by do wartości początkowej po 24h bez logowania

Clover
23-02-2017, 20:11
Niegdy mi się takie coś za bardzo nei podobało, ale w wielu grach funkcjonuje i trzeba przyznać, że zazwyczaj spełnia swoją rolę.
Sympatyczniejsze wydają mi się jednak misje dzienne w stylu listy do zrobienia dzisiaj("wygraj 1 bójkę", "Pokonaj 100 potworków", "Zabij 2 mini bossy", itd.) codziennie każdy by dostawał jedno randomowe zadanie z puli lub nawet kilka zadań i dostawał jakąś nagrodę, która dodatkowo byłaby większa za każdy kolejny dzień aktywności i spadała by do wartości początkowej po 24h bez logowania

Niezbyt mi się podoba ten pomysł. Twoje przykłady mają taką samą odpowiedź, jak pójście na Iś i wygranie walki, by zebrać prezent. Po prostu może to być dla niektórych za trudne, z kolei dla innych będzie banalne. Jak już to albo wszyscy, albo nikt. W końcu w twoich przykładach nagrody by otrzymywali głównie ci, którzy wiedzą, jak grać, natomiast propozycja ma ściągnąć nowych graczy.

- - - - - - - - - -


W wielu grach jest to po kolei - coraz większe ilości różnych rzeczy, kasa, przedmioty i na koniec 1 sztuka płatnej waluty. 1MF za codzienne logowanie przez 10 dni to nie jest dużo (w wielu grach 5-7 dni), zwłaszcza że mógłby nie podlegać handlowi na targu.

1MF to chyba za dużo na 10. dzień, ale np. 20., czy 15. byłoby dobrze. W każdym razie uważam to za pomysł, który mógłby ściągnąć ludzi do gry (mimo tego, że ja należę do takiego grona, które uważa, że zbyt duże dzienne bonusy raczej odrzucają).

Jeahok
23-02-2017, 20:32
W końcu w twoich przykładach nagrody by otrzymywali głównie ci, którzy wiedzą, jak grać, natomiast propozycja ma ściągnąć nowych graczy.
otrzymywaliby ci, którym by się chciało aktywnie grać, co za wiedza jest potrzebna do wykonywania zadań związanych z podstawowymi czynnościami w grze?
a i właściwie niby czemu propozycja ma się skupiać na nowych graczach?

mogłoby to działać na zasadzie:
Taski:
1. weź udział w bójce +5 żetonów
2. wygraj bójkę +10 żetonów
3. zabij 1 minibossa +5 żetonów
4. wykonaj wszystkie misje +5 żetonów

i dodatkowo mnożnik za codzienne logowanie
1 dzien > +0%
2 dzien > +10%
3 dzien > +20%
4 dzien > +30%
5 i więcej > +40%

No i tak jak wspomniałem, osobiście nie chciałbym czegoś takiego, ale mimo wszystko może mieć pozytywny wpływ na liczbe aktywnych graczy

Tensa Zangetsu
23-02-2017, 21:43
1. weź udział w bójce +5 żetonów
2. wygraj bójkę +10 żetonów
3. zabij 1 minibossa +5 żetonów
4. wykonaj wszystkie misje +5 żetonów


Z tymi bójkami to tak średnio, no i ostatni punkt, lepiej jakby był ukryty, albo jeżeli zrobimy wszystkie powyższe zadania w przeciągu jakiegoś czasu. Chociaż, codzienne zadania leżą zaakceptowane i czekają bodajże na panel (game mastrerów, quest makerów?)

Łysonżi Dżonson
24-02-2017, 10:26
Niezbyt mi się podoba ten pomysł. Twoje przykłady mają taką samą odpowiedź, jak pójście na Iś i wygranie walki, by zebrać prezent. Po prostu może to być dla niektórych za trudne, z kolei dla innych będzie banalne. Jak już to albo wszyscy, albo nikt. W końcu w twoich przykładach nagrody by otrzymywali głównie ci, którzy wiedzą, jak grać, natomiast propozycja ma ściągnąć nowych graczy.

- - - - - - - - - -



1MF to chyba za dużo na 10. dzień, ale np. 20., czy 15. byłoby dobrze. W każdym razie uważam to za pomysł, który mógłby ściągnąć ludzi do gry (mimo tego, że ja należę do takiego grona, które uważa, że zbyt duże dzienne bonusy raczej odrzucają).

Bogactwo nawet bym powiedział - 3 MF przez miesiąc, chyba nie będę wiedział na co to wydać - taka monstrualna kwota.

Clover
24-02-2017, 11:31
Bogactwo nawet bym powiedział - 3 MF przez miesiąc, chyba nie będę wiedział na co to wydać - taka monstrualna kwota.

Przy upkach raz na 2 lata jest to dużo mfów, admini by się nie zgodzili.

DEWASTATOR Leon Full
24-02-2017, 16:09
Dużo MFów? Zakładając upa raz na powiedzmy najbardziej pesymistyczny scenariusz 1000 dni. 1000:10 = 100 Wyliczyłem że z 50 na 65 jest ok. 20k eny. 1/10 upa, strasznie dużo. Nawet mniej, bo z 65 na 80 będzie jeszcze więcej załóżmy że 40k eny. 1/20 upa. Można podwyższyć wprawdzie, aby gracze jednak przez dłuższy czas pod rząd się logowali, ale argument że jest to jakaś szczególna kwota jest dosyć inwalidzki.

Jeahok
24-02-2017, 20:23
Z tymi bójkami to tak średnio, no i ostatni punkt, lepiej jakby był ukryty, albo jeżeli zrobimy wszystkie powyższe zadania w przeciągu jakiegoś czasu. Chociaż, codzienne zadania leżą zaakceptowane i czekają bodajże na panel (game mastrerów, quest makerów?)

rzuciłem tak przykładowo, można wymyślić milion wariantów, nie byłoby również konieczności wykonania wszystkich misji, czasami można by trafiać banalne listy celów wymagające 5min gry, a innym razem takie, które potrzebowałby kilka godzin

Clover
26-02-2017, 14:17
@up, ktoś z władzy się wypowie?

LejsoN
26-02-2017, 15:25
Jeahok ma bardzo fajny pomysl ale wedlug mnie te zadania powinny byc czasochlonne ale bardzo latwe bez sensu zrobic cos z bojkami bo dla 10lvl jest to nie mozliwe a osobiscie wedlug mnie najlepsza nagroda byloby cos takiego jak w fifie czyli skrzynki

przyklad jak mogloby to wygladac w mfo
mamy 4 zadania
1: Kup 3000(cena 15k) kwiatkow w dili pozniej przyniesc je jakiemus typowi ( nagroda:duza skrzynka mikstur dostajemy powiedzmy 20 losowych mikstur mozemy trafic 20 mikstur zycia i wtedy stracilismy 15k ale mozemy trafic 5 mikstur odnowienia i wtedy mamy zarobek 35k ) w fifie ta metoda sie sprawdza jakby mieli pewnosc ze za zadanie dostana 10% wiecej niz wlozyli by tego nie robili ale jak maja szanse zarobic powiedzmy 300% tego co wlozyli to zaryzykuja
2: cos w styluu 1
3: ^
4:^
Za ukonczenie 4 zadan dostajesz dodatkowa nagrode dokladnie jak pisal Jeahok

15k kazdy gracz ma
jak jeszcze nie ma niech obejrzy poradnik na postaci Ksiaze Ash dzieki temu zarabialby przynajmniej 200k dziennie (z dobrym eq i statami oraz skryptami i spamowaniem o sprzedaz )

wiec wystarczy ze wyda 15k kupi kwiatki zaniesie wybranej osobie i nie musi robic cos trudnego cos czego nie umialby zrobic

takich zadan mozna wymyslic z milion
mozna jeszcze zrobic ze wybiera sie poziom zadania ( powiedzmy hard zamiast zadan gdzie wyda 15k musi wydac okolo 150 k ale ma lepsza nagrode) zeby to nie bylo tylko dla slabszych graczy
wtedy gracze by zostawali nie tylko wyczerpac energie ale tez ukonczyc zadania a gdy juz taki gracz ktory gra 2 dni trawi cos mega wartego powiedzmy 200k zostanie na dluzej

Pewnie skrzynki to nie realny pomysl ale mozna zrobic cos takiego jak jest z oddawaniem bodajze kwiatkow (tak gdzie miesozer jest) albo u rzemieslnika gdzie dajemy powiedzmy 200 lisich skor i daje nam 20 przedmiotow
Skrzynki bylyby lepsze poniewaz ludzie ktorzy nie lubia ryzykowac moga np wystawic na aukcje i jakis ryzykant kupi takie cudo wtedy jest pewny zysk

Prosze nie hejtowac :D wiem ze wiekszosc moich pomyslow jest glupich
Przepraszam ze napisalem to tak nieczytelnie i bez autokorekty inteligentni ludzie przeczytaja
Tak ty PlaTyNoWy nie dasz rady tego przeczytac

Clover
26-02-2017, 15:56
Na nie. Jaki sens mają zadania "wydaj kasę"? Najbogatsi gracze będą mieli giga przewagę, tymbardziej, jak będzie coś w stylu poziomu hard.
Jak już będą 4 zadania, to niech wymagają skupienia w 4 RÓŻNYCH aspektach gry. Dla przykładu zadanie z Wyspy Wielkanocnej, czyli pomóż z 3ma minibossami.
Inne zadanie mogłoby dotyczyć dostarczenia przedmiotu do danej osoby, pochodzącej z danego miasta (tutaj ew. można zrobić wymaganie kupienie przedmiotu).
Kolejne zadanie - coś w stylu czyszczenia pomników z wyspy wielkanocnej, czyli chodź po świecie i dotykaj konkretnych zdarzeń.
Jedno z zadań może dotyczyć pvp, ale bardziej toczenia, niż wygrywania, no chyba, że w tym "poziomie hard".

LejsoN
26-02-2017, 16:00
Na nie. Jaki sens mają zadania "wydaj kasę"? Najbogatsi gracze będą mieli giga przewagę, tymbardziej, jak będzie coś w stylu poziomu hard.
Jak już będą 4 zadania, to niech wymagają skupienia w 4 RÓŻNYCH aspektach gry. Dla przykładu zadanie z Wyspy Wielkanocnej, czyli pomóż z 3ma minibossami.
Inne zadanie mogłoby dotyczyć dostarczenia przedmiotu do danej osoby, pochodzącej z danego miasta (tutaj ew. można zrobić wymaganie kupienie przedmiotu).
Kolejne zadanie - coś w stylu czyszczenia pomników z wyspy wielkanocnej, czyli chodź po świecie i dotykaj konkretnych zdarzeń.
Jedno z zadań może dotyczyć pvp, ale bardziej toczenia, niż wygrywania, no chyba, że w tym "poziomie hard".

nie zartuj jaka przewaga 60k dziennie kazdy moze wydac jak jest pewne ze beda mieli zarobek
tak teraz mysle nagrody najlepiej zrobic z eq badz kasy bo jakby byly nagroda mikstury szybko by poszly w dol ceny i zmieniac cos trzeba by bylo w zetonach


madrych zadan jest milion najlepsze jakie mi do glowy przychodza to wlasnie zrobienie zakupow albo przesuniecie np lamp na swoje miejsce cos takiego jak u zablakanych aniolow jest to latwe a zajmuje duzo czasu

co do zadan z walkami sa bez sensu poniewaz czesto jest tak ze nie ma rywali do walk a stoczenia walki 13vs65lvl jest bez sensu

Clover
26-02-2017, 16:05
nie zartuj jaka przewaga 60k dziennie kazdy moze wydac jak jest pewne ze beda mieli zarobek

Pisałeś o poziomie hard, 150k
150k razy 6 = 900k
Nie każdego stać na to, by codziennie tyle wydawać.

LejsoN
26-02-2017, 16:20
Nwm jak myslal Jeahok piszac ta propozycje ale ja zrobilbym to tak:

Zadania wykonywac moze tylko Glowna postac konta
Zadanie Easy 60k (trzeba wydac )
Zadanie medium 120k (trzeba wydac)
Zadanie hard 150k trzeba wydac chyba kadzy bedzie mogl tyle wydac
to sa przyklady sam sadze ze ta propozycja zostanie wprowadzona ale po milionie zmianach i doi piero najwczesniej w wakacj i wtedy juz tak atrakcyjnie nie bedzie wygladac

gdy juz ktos zaakceptuje ta propozycje sam chcialbym pomoc zeby szybciej ja dodali ale jedynie moge pomoc w dawaniu propozycji zadan
jest jedna wielka wada tej propozycji momentalnie ceny by sie strasznie zmienialy

Bąblowiec pląsający
26-02-2017, 16:27
Ten format zadań dziennych jest dość słaby i za bardzo "pay 2 win". Już lepiej zwyczajne, jedno zadanie.

LejsoN
26-02-2017, 16:48
Pay 2 win to by bylo jakbys musial wydac kase zeby zrobic zadania


polegalo by to na tym ze jak ktos zaczyna gre na start ma zadania dla niego i jest mega szczesliwy ma cel zeby w przyszlosci robic zadania hard codziennie
jakby bylo 1 zadanie to zajmie 5min ja osobiscie wybralbym okolo 4/5 zadan dziennie

wyjasnij o co chodzi z tym pay to win bo nie zbyt rozumiem

Bicek
26-02-2017, 16:49
https://forum.mfo3.pl/showthread.php?9017-Moneta-MF

Cytat Tomiego " nagrody za questy, zadania dzienne itp. TAK, nagrody bez wykazania inicjatywy (bez wykonania jakiejś "pracy") NIE"
Chyba, że zmienił zdanie :)

LejsoN
26-02-2017, 17:04
https://forum.mfo3.pl/showthread.p0hp?9017-Moneta-MF

Cytat Tomiego " nagrody za questy, zadania dzienne itp. TAK, nagrody bez wykazania inicjatywy (bez wykonania jakiejś "pracy") NIE"
Chyba, że zmienił zdanie :)

Tomi byl za misjami ktore zaproponowal Jeahok w ankiecie co ludzie wola wiekszosc jest za misjami wiec wedlug mnie powinni to wprowadzic a jak Tomi nie chce nagrod ktore proponowalismy dobrym sposobem byloby cos takiego mamy 0energii robimy misje czas okolo godziny i za zrobienie misji dostaniemy energie

Najlepiej by bylo jakby Tomi sie odezwal w sprawie tych propozycji

Koridor
26-02-2017, 18:24
Daily Questy już są - całe zbieractwo, itp.

Tensa Zangetsu
26-02-2017, 18:36
mamy 4 zadania
2: cos w styluu 1
3: ^
4:^

takich zadan mozna wymyslic z milion


Coś czuję, że to będzie gorzki milion. No i podsumowując twoje ostatnie propozycje, to albo jesteś bardzo zmienny, albo hipokrytą. Na początku to, bo tego nie ma, w bardzo dużych grach (może 100k dziennie graczy online) jest to używane i się sprawdza, potem że to nie wyjdzie to może w innej formie, gdy ktoś coś zaproponuje to albo fajnie, albo głupio, następnie gdy ktoś "ważniejszy" odpowie, to też zdanie zmieniasz, potem nawiązujesz do czyjejś propozycji, zmieniając ją na swój sposób, a po odpowiedziach (raczej negatywnych) uważasz że osoba dająca tą propozycję, chyba nie wiedziała co pisze.

CZY TY W OGÓLE WIESZ CO CHCESZ, czy piszesz cokolwiek by "zabłysnąć" albo sprowadzić tą grę, do poziomu innych "zarabiających" gier.

LejsoN
26-02-2017, 19:24
Coś czuję, że to będzie gorzki milion. No i podsumowując twoje ostatnie propozycje, to albo jesteś bardzo zmienny, albo hipokrytą. Na początku to, bo tego nie ma, w bardzo dużych grach (może 100k dziennie graczy online) jest to używane i się sprawdza, potem że to nie wyjdzie to może w innej formie, gdy ktoś coś zaproponuje to albo fajnie, albo głupio, następnie gdy ktoś "ważniejszy" odpowie, to też zdanie zmieniasz, potem nawiązujesz do czyjejś propozycji, zmieniając ją na swój sposób, a po odpowiedziach (raczej negatywnych) uważasz że osoba dająca tą propozycję, chyba nie wiedziała co pisze.

CZY TY W OGÓLE WIESZ CO CHCESZ, czy piszesz cokolwiek by "zabłysnąć" albo sprowadzić tą grę, do poziomu innych "zarabiających" gier.

Uwazam ze 3 propozycje sa dobre
ale loterie sa fajnejsze od giftow a misje sa fajniejsze od giftow nie zwracalem uwagi kto to pisal ja chce jak najlatwiej miec zarobic
czemu nie moge zmiennic zdania jak bylem przy a a pojawilo sie b ktore jest lepsze to zmieniam proste

Jeahok
26-02-2017, 20:11
Daily Questy już są - całe zbieractwo, itp.

mi to tam bardziej chodziło o dzienne cele niż questy, czyli zadania bardziej ogólnikowe stymulujące normalną aktywność w grze, które dodatkowo mogłyby być lekko bonusowane przez codzienne logowanie

nie chce zadan w stylu: kup fiołki i zanieś do telimeny, albo zbierz 10 rydzów tylko bardziej w stylu:
1. Stocz 1 walkę na arenie
2. zbierz 10 dowolnych składników na mapie
3. wygraj 20 walk z potworami w grupie x3
4. ulepsz przedmiot u kowala

LejsoN
26-02-2017, 20:17
mi to tam bardziej chodziło o dzienne cele niż questy, czyli zadania bardziej ogólnikowe stymulujące normalną aktywność w grze, które dodatkowo mogłyby być lekko bonusowane przez codzienne logowanie

nie chce zadan w stylu: kup fiołki i zanieś do telimeny, albo zbierz 10 rydzów tylko bardziej w stylu:
1. Stocz 1 walkę na arenie
2. zbierz 10 dowolnych składników na mapie
3. wygraj 20 walk z potworami w grupie x3
4. ulepsz przedmiot u kowala

takie misje bylyby slabe poniewaz mniejsze lvl w ogole by z nich nie korzystaly gdy ma sie zloto diament trudno znalezc przeciwnika na arenie
Koridor zbieractwo chyba tez jest na wyzsze lvl
gdyby byly zadania typu kup fiolki daj telimenie kazdy moglby je robic

Nattat
26-02-2017, 20:23
takie misje bylyby slabe poniewaz mniejsze lvl w ogole by z nich nie korzystaly gdy ma sie zloto diament trudno znalezc przeciwnika na arenie
Koridor zbieractwo chyba tez jest na wyzsze lvl
gdyby byly zadania typu kup fiolki daj telimenie kazdy moglby je robic

Powiedział Bultierer, który proponuje zadania, które wymagają 150k złota. Mniejsze lvle na pewno takie wykonają. Na tamtych lvlach samo 15k jest trudne do zdobycia.

Jeahok
26-02-2017, 20:23
takie misje bylyby slabe poniewaz mniejsze lvl w ogole by z nich nie korzystaly gdy ma sie zloto diament trudno znalezc przeciwnika na arenie
Koridor zbieractwo chyba tez jest na wyzsze lvl
gdyby byly zadania typu kup fiolki daj telimenie kazdy moglby je robic

coście się tak uparli na te mniejsze lvl'e, jeśli ktoś ma złoto diament na low lvlu i tylko do tego jego gra się ogranicza(odpicowana postać na niskim poziomie) to nie może dostawać nagród za aktywność na takim samym poziomie jak aktywni gracze

takie rozwiązania mają na celu przytrzymać graczy przy grze, wręcz ich od niej uzależnić. Idzie to jednak zrobić na jakimś przyzwoitym poziomie

LejsoN
26-02-2017, 20:31
Powiedział Bultierer, który proponuje zadania, które wymagają 150k złota. Mniejsze lvle na pewno takie wykonają. Na tamtych lvlach samo 15k jest trudne do zdobycia.

czytaj wszystko co pisze prosze

po co gracz ktory ma 1111kk ma robic zadanie za 15k ?
chodzilo o 3 typy
easy60k
medium100k
hard150k
gracz ktory ma 15k zrobi tylko 1/4 zadania za co tez dostanie nagrode


Jeahok moim zdaniem bez sensu jest wbijac 65lvl wiec siedze na 20/30 BO TAK LUBIE przez to mam nie korzystac z takich propozycji ? fajna kara

jak ty przeciwienstwo janosika

Jeahok
26-02-2017, 20:41
po co gracz ktory ma 1111kk ma robic zadanie za 15k ?


jak ktoś ma 1111kk to:
- nie jest celem tej propozycji, on już jest uzależniony od mfo
- prawdopodobnie i tak jest aktywny i wykonuje "cele"


Jeahok moim zdaniem bez sensu jest wbijac 65lvl wiec siedze na 20/30 BO TAK LUBIE przez to mam nie korzystac z takich propozycji ? fajna kara

nie mówię, że to źle, ale nie widzę też powodu, aby nagradzać aktywnych graczy pod twoją definicję aktywności - im ktoś działa szerzej tym milej jest widziany, potrzebujemy graczy to bicia globali, mini bossów, do bójek, do turniejów, do walk rankingowych, do igrzysk, do króla góry, do zbieractwa/kopania/łowienia, do handlowania, do gadulenia na czacie.
Każda aktywność powinna mieć swoją pulę zadań z losową trudnością, a nagrody bym widział raczej w postaci żetonów/przedmiotów i może nawet po odpowiednim kombosie symbolicznych MFów, żeby nawet osoby grające bez kupowania mfów, były w stanie po jakimś czasie się doczołgać do tych outów za 10MF

Nattat
26-02-2017, 20:51
czytaj wszystko co pisze prosze

po co gracz ktory ma 1111kk ma robic zadanie za 15k ?
chodzilo o 3 typy
easy60k
medium100k
hard150k
gracz ktory ma 15k zrobi tylko 1/4 zadania za co tez dostanie nagrode

15k na początku to też dużo. No chyba, że się gra z reflinka, to ez.

LejsoN
26-02-2017, 20:58
15k to nie duzo :) jak sie umie czytac poradniki i ogolni3 grac za gackami jest gem obrony sprzedajemy za 30k od telimeny dostajemy gem mamy 60k srebrny pyl z nimfy 200k moze trafimy cos fajnego z bossow 500k15lvl poczatkujacy wbije w 2dni za zetony mamy jakies 200k rzeczywiscie trudno sie zarabia

Nattat
26-02-2017, 21:02
Zrozum, że nie każdy potrafi tak szybko zarabiać. I możesz z bossów dostawać same niewiele warte rzeczy.

Koridor
26-02-2017, 21:08
Sama ilość golda czy to 15k czy 150k nie powinna mieć żadnego znaczenia, bo jest to zwykłe mnożenie pieniędzy. Chodzi o wszystko co się robi poza tym wydawaniem kasy. Jeśli ma się zanieść kwiatki za 15k Telimenie lub kwiatki za 150k, to powinno się to uprościć do kwiatków za 1 G, bo zanoszenie jest tu wysiłkiem, a nie wydawanie kasy.

EntdeckeR
28-02-2017, 14:06
Nagrody za dzienne zalogowanie powinny byc zalezne od poziomu najlepszej postaci, aby multikonta z 1 lvlem nie dostawaly nic :P

Clover
28-02-2017, 14:29
Nagrody za dzienne zalogowanie powinny byc zalezne od poziomu najlepszej postaci, aby multikonta z 1 lvlem nie dostawaly nic :P

A: Zróbmy Daily Gifty, to przyciągnie nowych graczy!
B: Dobra, ale niech będzie to zależne od poziomu, czyli starzy gracze dostaną więcej, niż nowi.
Na pewno ich to przyciągnie.
Niech multi będą po prostu banowane. Konta-słupy też. Razem ze wszystkimi kontami, z którymi będą handlowały.

Kim Chi
28-02-2017, 18:18
Niech multi będą po prostu banowane.
Super pomysł! Wyślij taką propozycję do Tomiego.

EntdeckeR
28-02-2017, 22:50
Nowym graczom można dawać rzeczy przydatne na ich lvle, a im wyższy lvl, tym ciekawsze rzeczy, proste.
W pewnej grze było tak, że dostawało się z kolei "nagrody za wbicie lvla" i nagrodami były specjalne bronie i pancerze, które były nieulepszalne, słabsze niż takie, które można byłoby zdobyć, ale na tyle sensowne, by gracz nie narzekał na "absolutny brak wyposażenia".
Dzienne nagrody powinny "nie dawać niczego na tacy", a "zatrzymać gracza". Na braki jakiej części EQ/Przedmioty narzekają gracze?

Clover
01-03-2017, 01:46
Na braki jakiej części EQ/Przedmioty narzekają gracze?

Norma, pośka, pechowa, ogólnie te droższe zdolki. Idealne daily Gifty, nie? ;)

EntdeckeR
01-03-2017, 01:53
Norma, pośka, pechowa ogólnie, te droższe zdolki. Idealne daily Gifty, nie? ;)
Zdecydowanie... ;D

Mam na myśli takie, które są przydatne na co dzień, ale nie dają zbyt dużej przewagi.

LejsoN
01-03-2017, 13:09
Nowym graczom można dawać rzeczy przydatne na ich lvle, a im wyższy lvl, tym ciekawsze rzeczy, proste.
W pewnej grze było tak, że dostawało się z kolei "nagrody za wbicie lvla" i nagrodami były specjalne bronie i pancerze, które były nieulepszalne, słabsze niż takie, które można byłoby zdobyć, ale na tyle sensowne, by gracz nie narzekał na "absolutny brak wyposażenia".
Dzienne nagrody powinny "nie dawać niczego na tacy", a "zatrzymać gracza". Na braki jakiej części EQ/Przedmioty narzekają gracze?
Dlaczego niby mniejsze lvl maja miec gorsze nagrody ? mam wbic 65lvl dlatego zeby miec lepsze nagrody ? smieszne
nagrody powinny byc rowne dla kazdego dodam ze zaczalem grac 18dni pozniej niz ty na tym koncie a mam 20lvl ty 65

najlepsza nagroda to energia wydaje mi sie ze kazdemu sie przyda
jeszcze moze zetony tez kazdemu sie przyda

Clover
01-03-2017, 13:49
Dlaczego niby mniejsze lvl maja miec gorsze nagrody ? mam wbic 65lvl dlatego zeby miec lepsze nagrody ? smieszne
nagrody powinny byc rowne dla kazdego dodam ze zaczalem grac 18dni pozniej niz ty na tym koncie a mam 20lvl ty 65

Bo gra promuje wbijanie lvla, co ci tłumaczył kimczi.
Przykład: Daily gift: eq na 30 poziom. 30 poziom będzie się cieszył. 65 poziom stwierdzi, że na co mu to?
Daily gift: 10k
10 poziom : "WOAH FORTUNA"
65 poziom : "... Mam sb miksy za to kupić?!"
Daily gift 100k
10 poziom : <martwy ze szczęścia>
65 poziom : "No może być, może jak dostanę jeszcze 2 takie, to będę mógł sb kupić eq"

Dlatego nie mogą być równe.

LejsoN
03-03-2017, 19:49
Bo gra promuje wbijanie lvla, co ci tłumaczył kimczi.
Przykład: Daily gift: eq na 30 poziom. 30 poziom będzie się cieszył. 65 poziom stwierdzi, że na co mu to?
Daily gift: 10k
10 poziom : "WOAH FORTUNA"
65 poziom : "... Mam sb miksy za to kupić?!"
Daily gift 100k
10 poziom : <martwy ze szczęścia>
65 poziom : "No może być, może jak dostanę jeszcze 2 takie, to będę mógł sb kupić eq"

Dlatego nie mogą być równe.

nagroda w zetonach czy energii dala by frajde 65 i 10lvl

Tensa Zangetsu
03-03-2017, 20:06
nagroda w zetonach czy energii dala by frajde 65 i 10lvl

tak. mhm. żetony i tak się dostaje, w devos i tak do wymian są, do tego, maksymalnie mogłoby codziennie czy nawet tygodniowo dostawać maks. 100 żetonów, i 10 znów się ucieszy, a 65 niewiele to da. Zrozum wreszcie, że sprawiedliwie, nie znaczy równo.

A no i jak chcesz żetony, to walcz na arenie, ez. a eny nie będzie, bo taki jest system gry, może w kolejnych miastach, będzie jakaś "odnawiarka" (aczkolwiek mając żetony możesz uzupełnić enę, so... :v )