PDA

Zobacz pełną wersję : [Bossy] Problem z Lewiatanem



shayne
04-01-2017, 15:01
Mam problem z: Lewiatan
Poziom postaci: 61
Statystyki:
HP 130
MP 70
Atak magiczny 130
Obrona 70
Obrona magiczna 70
Szczęście 70
Szybkość 130


Opis problemu:
Cześć, mam problem z Lewiatanem :/. Korzystam z walki MapYego i daje mu pechową chmure, porażenie, trujący pocisk czy jakoś tak, ale nadal mam wrażenie, że bije mi za dużo i nie umiem go pokonać, a bardzo chcę.

Statystyki są podane, teraz moje EQ które zabieram na lewiatana, gemy i zdolności.


Różdżka Lewiatana
Jaszczurza Maska
Jaszczurza Szata
Buty Olbrzyma
Perłowe Spinki


Leczenie 3 (trzy gwiazdki)
Leczenie 2 (max. ilość gwiazdek)
Leczenie 1 (max. ilość gwiazdek)
Bryza (max. ilość gwiazdek)
Pechowa chmura (jedna gwiazdka)
Trujący pocisk (max. ilość gwiazdek)
Porażenie (max. ilość gwiazdek)


HP Plus
Obrona Plus
Obrona Magiczna Plus
Szybkość Plus
Szczęście Plus :confused:
Lód Plus
Atak Magiczny Plus
Atak Magiczny Plus

Wszystkie gemy z maksymalnymi ilościami gwiazdek. Liczę na szybką pomoc :)

Deathpool
04-01-2017, 15:21
Buty olbrzyma zamień na jaszczurze buty, a leczenie 1 na przeczekanie. Masz bardzo dużo szczęścia w bazie ja na maga. Niektórzy wojowie na 60 poziomie tyle nie mają. Szczerze nie wiem jak to wykorzystać. Pocisk fortuny zabiera 1 slot, który mógłby być wykorzystany na zdolności defensywne. W każdym razie może mógłbyś się pokusić o różdżkę paralizacji. Dodatkowy slot i większe obrażenia. Pechowa chmura jest dość ryzykowna. Może nadać klątwę, a wtedy boss używa kamieni co może zaboleć.Ważne by mieś aktywne 4 gemy obrony magiczne nabite na full. Reszta wg uznania. Najważniejsze jednak by mieć atrybut lodu w okolicy +25%. To naprawdę ułatwia walkę.

shayne
04-01-2017, 15:42
nie mój problem, że mam tyle szczęścia, rozdaje automatycznie, bo samodzielnie to mi coś nie wychodzi :X

Clover
05-01-2017, 01:48
Niektórzy wojowie na 60 poziomie tyle nie mają.

Tak, błysku.

Dużą ilość szczęścia jako mag można akurat na tego bossa wykorzystać. Eq/gemy dające uniki, trochę lucka i można uniknąć większości bąbli i strzał. Wtedy skupiać się na ataku, a w przypadku, gdyby jednak lewiatan trafił, to leczyć się.

Vanitas
05-01-2017, 03:37
1. nie używaj trującego pocisku lub pechowej chmury, jak lewiatan ma paraliż;
2. wyrzuć gemy obrony plus oraz szczęścia bo nie są one do niczego potrzebne na tym bossie;
3. buty olbrzyma zamień na jaszczurze, Def fizyczny nie jest do niczego potrzebny na tym bossie;
4. nabij lód do +25% i załóż gem obrony magicznej zamiast gemu lodu;
5. zamiast używać nieunikatowej rózgi lewiatana z 7 slotami polecam unikatową różge paralizacji z 8 slotami. Jako 8 zdolkę możesz wziąć drenaż.
6. rację ma deathpol, że pechowa chmura jest ryzykowna, ale te uderzenia kamykami można przeżyć. Ja biłem lewiatana magiem na 55 lvl, używając pechowej chmury i wygrałem przy drugim podejściu (link: https://mfo3.pl/r/b9ec9d776)
7. Ew. jeżeli nadal nie będziesz dawał rady, to możesz ulepszyć jaszczurze eq do wyższego poziomu.


Dużą ilość szczęścia jako mag można akurat na tego bossa wykorzystać. Eq/gemy dające uniki, trochę lucka i można uniknąć większości bąbli i strzał. Wtedy skupiać się na ataku, a w przypadku, gdyby jednak lewiatan trafił, to leczyć się.

To jest sposób dla graczy poniżej 60 lvl. Od 60 lvl łatwiej się zadefić i wygrać w normalnej walce bez konieczności liczenia na szczęście. Jeżeli jednak chciałbyś wykorzystać ten sposób, to polecam różdżkę potępienia oraz gemy uników.