PDA

Zobacz pełną wersję : Zaproszenia



EntdeckeR
12-12-2016, 18:04
Wyobraźmy sobie FB, czy NK, gdzie A wysyła zaproszenie do osoby B. W międzyczasie B wysyła zaproszenie do A. W efekcie mamy tak, że pojawia się komunikat w stylu "Ponieważ zostało wysłane zaproszenie xxx już wcześniej, od teraz jesteście znajomymi".

Przechodząc do gry.

Jak to możliwe, że przez tyle lat gry nikt nie wpadł na pomysł, by wcielić to w grę?
Utrudniamy sobie to, gdy trzeba się pitolić w zapraszanie się do grupy wzajemnie, koniecznie naciskając akcept w rogu ekranu. Przypominam, że z wielu powodów takowe okienko może zniknąć.
Dlaczego nie wprowadzono takiej zasady do MFO3?

Gracz A wysyła graczowi B zaproszenie do grupy, a w tym samym czasie gracz B wysyła zaproszenie do grupy A. Zamiast pitolenia się w klikanie w zasrane kółeczka powinna po prostu zostać utworzona grupa i tyle. Skoro obaj gracze chcą się w grupie znaleźć, to co stoi na przeszkodzie ustawić coś takiego?

Wnoszę o wprowadzenie tej zasady do gry. Powodów jest wiele, chociażby kretyńskie nieporozumienia, bo komuś zniknie okienko zaproszenia, bo ktoś nie zdąży przyjąć, a zdecydowanie szybciej jest kogoś zaprosić.

Ujmę nawet inaczej - idiotycznym będzie odrzucanie tej propozycji.

Pozdrawiam.

Dorek
12-12-2016, 18:11
jestem na nie. nie podoba mi się ta propozycja + podchodzi to troszkę pod lenistwo bo ciężko kliknąć kółko w prawym dolnym rogu

EntdeckeR
12-12-2016, 18:17
Więc wychodzisz z założenia, że usprawnienie w grze to lenistwo...
Na portalach to wprowadzano, zatem zrobiono to tylko przez lenistwo...
Argument pierwsza klasa!
Powtórzę tylko, że zaproszenie może bardzo łatwo zniknąć... Więc w grę nie zawsze wchodzi lenistwo, a np. jakość internetu.

Naishukketsu
12-12-2016, 19:24
Po co bawić sie w takie pierdoły?
Wystarczy zaakceptowanie zaproszenia i już. Na nie

Kind of Magic
12-12-2016, 20:22
Jestem jak najbardziej na tak. Zdarza mi osobiście, że wysyłam zaproszenie, którego ktoś nie zaakceptuje, bo ułamek chwili później sam wysłał swoje, u mnie z kolei lag, ktoś zrobi krok, czy bóg wie jedyny co i się robi bałagan. Po takich doświadczeniach bywa, że specjalnie nie wysyłam zaproszenia, bo ktoś wyśle i czasem się to sprawdza, a czasem czekamy obaj (oboje) z kimś drugim, jak te dzięcioły, żeby sobie nie anulować zaproszenia zaproszeniem przeciwnym. W/g mnie - co jest logiczne - wysłanie dwóch spójnych ze sobą zaproszeń powinno zaowocować utworzeniem odpowiedniej grupy.

Osoby, które się wypowiedziały na nie, uważam, że Wam to nie przeszkadza, prawda? Więc skoro nie przeszkadza i nie macie w tym temacie nic do powiedzenia, to nie wiem po co te wypowiedzi. Przeszkadza Wam? Jeśli tak, to w jaki sposób? (no chyba, że ktoś lubi być na nie)

EntdeckeR
12-12-2016, 20:43
Osoby, które się wypowiedziały na nie, uważam, że Wam to nie przeszkadza, prawda? Więc skoro nie przeszkadza i nie macie w tym temacie nic do powiedzenia, to nie wiem po co te wypowiedzi. Przeszkadza Wam? Jeśli tak, to w jaki sposób? (no chyba, że ktoś lubi być na nie)

Odpowiedź jest prosta - wypowiada się "na nie" szlachta forumowa, której tak naprawdę wszystko jedno, ale po prostu lubią trochę potrollować ;)
A wystarczy poczytać ich wypowiedzi na SB... I wszystko wiadomo.

Usprawnienie nazywane jest pierdółką, bo przecież za wiele można na tym zyskać...

Naishukketsu
12-12-2016, 20:57
Odpowiedź jest prosta - wypowiada się "na nie" szlachta forumowa, której tak naprawdę wszystko jedno, ale po prostu lubią trochę potrollować ;)
A wystarczy poczytać ich wypowiedzi na SB... I wszystko wiadomo.

Usprawnienie nazywane jest pierdółką, bo przecież za wiele można na tym zyskać...

Szlachta forumowa xDDD
Jesteśmy na nie i nazywamy to pierdółką, bo jest to nie przydatne. Może dla ciebie i tamtego kolegi tak, ale dla wiekszości gry nie. Kliknięcie przycisku akceptuj trwa maks. jakiś ułamek sekundy, a jak cie niechcący rozłączy to poprostu wyślij zaproszenie ponownie bądź poproś drugą osobe o wysłanie zaproszenia ponownie. To naprawde nie są jakieś długie minuty. Admin nie będzie bawił się w coś czego użyje tylko kilka osób, a ty EntdeckeR nie bądź taki mądry i nie próbuj zamienić MFO w Facebooka

Nattat
12-12-2016, 21:10
Na nie. Mi by to nawet utrudniło. Przyjmuję, to przyjmuję. Nie, to nie.
Ogólnie nie jest to przeszkadzające, a takie sytuacje mnie śmieszą. I tak po kilku sekundach jest już grupa zrobiona.

Kind of Magic
12-12-2016, 21:11
Wysoką jakość i komfort uzyskuje się pokazując dbałość o detale. ;)

Ja akurat wierzę, że nikt się tym nie zajmie. :)

GoldenkoPL
12-12-2016, 21:26
Mieszane uczucia.Niby fajne bo czasem miewam takie sytuacje ale taka pierdółka zajmuje nam max 10 sekund,a i tak rzadko kiedy by się przydawała.

Your Nightmare
12-12-2016, 21:33
Lol na nie
I tak już nie spinaj o te "szlachtę ", po prostu twoja propozycja jest do bani

musaraj
12-12-2016, 22:43
Wyobraźmy sobie FB, czy NK, gdzie A wysyła zaproszenie do osoby B. W międzyczasie B wysyła zaproszenie do A. W efekcie mamy tak, że pojawia się komunikat w stylu "Ponieważ zostało wysłane zaproszenie xxx już wcześniej, od teraz jesteście znajomymi".

Przechodząc do gry.

Jak to możliwe, że przez tyle lat gry nikt nie wpadł na pomysł, by wcielić to w grę?
Utrudniamy sobie to, gdy trzeba się pitolić w zapraszanie się do grupy wzajemnie, koniecznie naciskając akcept w rogu ekranu. Przypominam, że z wielu powodów takowe okienko może zniknąć.
Dlaczego nie wprowadzono takiej zasady do MFO3?

Przecież to co opisałeś w pierwszym akapicie to właśnie "zapraszanie się wzajemne", z którym nie chcesz się pitolić?

Gracz A wysyła graczowi B zaproszenie do grupy, a w tym samym czasie gracz B wysyła zaproszenie do grupy A. Zamiast pitolenia się w klikanie w zasrane kółeczka powinna po prostu zostać utworzona grupa i tyle. Skoro obaj gracze chcą się w grupie znaleźć, to co stoi na przeszkodzie ustawić coś takiego?
Obecnie jedna z osób zaprasza, a druga przyjmuje zaproszenie. W Twoim modelu jedna z osób by zapraszała, a druga z osób by zapraszała. Skoro tak liczysz kliknięcia - przyjęcie zaproszenia to jedno kliknięcie, a wysłanie go - 2 (i do tego trzeba jeszcze precyzyjnie celować myszką).
Nie rozumiem na co liczysz tą zmianą...


Wnoszę o wprowadzenie tej zasady do gry. Powodów jest wiele, chociażby kretyńskie nieporozumienia, bo komuś zniknie okienko zaproszenia, bo ktoś nie zdąży przyjąć, a zdecydowanie szybciej jest kogoś zaprosić.

Właśnie nie


Ujmę nawet inaczej - idiotycznym będzie odrzucanie tej propozycji.
Nie zgadzam się :)

Jeszcze wracając do pierwszego akapitu:

Wyobraźmy sobie FB, czy NK, gdzie A wysyła zaproszenie do osoby B. W międzyczasie B wysyła zaproszenie do A. W efekcie mamy tak, że pojawia się komunikat w stylu "Ponieważ zostało wysłane zaproszenie xxx już wcześniej, od teraz jesteście znajomymi".

Na FB jest "taki sam" system jak w MFO - jedna osoba zaprasza, druga przyjmuje zaproszenie, geez. Podaną przez Ciebie metodę kojarzę tylko z Tindera/badoo

Rany. Wyobraziłem sobie właśnie takiego MFOTindera :v Na Walentynki gracze mogą się tak matchować. (A potem dzieci, starszy synek o imieniu musaraj, młodszy - Natius, potem zaczyna się wokół kręcić jakiś dziwny Thanarg)



Odpowiedź jest prosta - wypowiada się "na nie" szlachta forumowa, której tak naprawdę wszystko jedno, ale po prostu lubią trochę potrollować ;)

Nie rozumiem. To, że ktoś się z Tobą nie zgadza, oznacza że trolluje? Albo że jest jakimś "szlachicem forumowym"?
Przy okazji - teraz już jestem skołowany - powinienem Cię nazywać paziem czy plebsem w takim rozrachunku?



A wystarczy poczytać ich wypowiedzi na SB... I wszystko wiadomo.
Entdecker to do cb.

EntdeckeR
12-12-2016, 23:04
Albo nie zrozumiałeś, ale zgrywasz idiotę.
Skoro jedna osoba wysyła zaproszenie drugiej w tym samym momencie, to każda wykona po 2 kliki, ale OD RAZU znajdą się w grupie, bez ponownego klikania 2 razy po to, aby ktoś jeszcze musiał kliknąć akcept, ewentualnie by znów obu osobom zaproszenie znikło...
Chyba mam do czynienia z wychowankiem podwórka...

musaraj
12-12-2016, 23:14
Chyba wciąż nie zrozumiałem.

to każda wykona po 2 kliki, ale OD RAZU znajdą się w grupie, bez ponownego klikania 2 razy po to, aby ktoś jeszcze musiał kliknąć akcept,
Jeżeli ktoś zostanie zaproszony i to zaproszenie przyjmie, to również OD RAZU znajdzie się w grupie i nikt nic nie musi ponownie klikać.

Obecnie:
Osoba A wysyła zaproszenie osobie B, osoba B je przyjmuje, OD RAZU znajduje się w grupie z graczem A.
Obaj gracze mogą też zapraszać kolejnych graczy do grupy.

W Twojej wizji:
Osoba A wysyła zaproszenie osobie B. Osoba B musi w tym samym momencie wysłać zaproszenie osobie A, ale za to kiedy oboje wyślą sobie zaproszenie, to OD RAZU lądują w jednej grupie.

Rodzą się pytania:
- Ile czasu jest ważne "zaproszenie"? Czy jeżeli osoba A po zaproszeniu B gdzieś sobie pójdzie wobec braku reakcji, to czy po godzinie nie zostanie nagle przydzielona do grupy?
- Co z kolejnymi członkami grupy? czy wystarczy bycie zaproszonym przez jedną osobę, czy wymagane jest bycie zaproszonym przez wszystkich? Czy na pewno nie uda się wtedy łatwo zbugować gry 5 osobami w grupie?
- Co z opuszczaniem takiej grupy? Opuszczenie jej=anulowanie zaproszenia?


Chyba mam do czynienia z wychowankiem podwórka...
Odpuść sobie

Clover
12-12-2016, 23:29
Chyba wciąż nie zrozumiałem.

Jeżeli ktoś zostanie zaproszony i to zaproszenie przyjmie, to również OD RAZU znajdzie się w grupie i nikt nic nie musi ponownie klikać.

Obecnie:
Osoba A wysyła zaproszenie osobie B, osoba B je przyjmuje, OD RAZU znajduje się w grupie z graczem A.
Obaj gracze mogą też zapraszać kolejnych graczy do grupy.

W Twojej wizji:
Osoba A wysyła zaproszenie osobie B. Osoba B musi w tym samym momencie wysłać zaproszenie osobie A, ale za to kiedy oboje wyślą sobie zaproszenie, to OD RAZU lądują w jednej grupie.

Rodzą się pytania:
- Ile czasu jest ważne "zaproszenie"? Czy jeżeli osoba A po zaproszeniu B gdzieś sobie pójdzie wobec braku reakcji, to czy po godzinie nie zostanie nagle przydzielona do grupy?
- Co z kolejnymi członkami grupy? czy wystarczy bycie zaproszonym przez jedną osobę, czy wymagane jest bycie zaproszonym przez wszystkich? Czy na pewno nie uda się wtedy łatwo zbugować gry 5 osobami w grupie?
- Co z opuszczaniem takiej grupy? Opuszczenie jej=anulowanie zaproszenia?


Odpuść sobie

...
Musaraju...
Jemu chodzi o to, by było tak, jak jest teraz, ale DODATKOWO, jeśli się zdarzy, że dwóch graczy naraz się nawzajem zaprasza, to żeby system potraktował to tak, jakby ta "druga" po prostu przyjęła zaproszenie.

Nattat
13-12-2016, 00:06
...
Musaraju...
Jemu chodzi o to, by było tak, jak jest teraz, ale DODATKOWO, jeśli się zdarzy, że dwóch graczy naraz się nawzajem zaprasza, to żeby system potraktował to tak, jakby ta "druga" po prostu przyjęła zaproszenie.

W takim sensie...
To tak.

Alvi
13-12-2016, 07:58
Ta propozycja jest glupia i bezsensowna. Wiecej razy kliknalem w cos innego zamiast grupy niz gdzies obok tego zielonego kolka.

szalonadomi
13-12-2016, 18:50
na nie...

Jeahok
14-12-2016, 00:47
Jak juz chyba musaraj wspomnial problem pojawia sie gdy np po obu stronqch w grupie sa po 3 osoby, stosowanie tego tylko gdy nie ma takiej kolizji moze doprowadzic do jakis nieporozumien, zaproszenie do grupy przez gracza A nie musi byc rowne zaproszeniu przez gracza B

Clover
14-12-2016, 02:30
Jak juz chyba musaraj wspomnial problem pojawia sie gdy np po obu stronqch w grupie sa po 3 osoby, stosowanie tego tylko gdy nie ma takiej kolizji moze doprowadzic do jakis nieporozumien, zaproszenie do grupy przez gracza A nie musi byc rowne zaproszeniu przez gracza B

Przecież kiedy grupy ISTNIEJĄ to nie da się zaprosić graczy będących w grupie...
Ile razy wam ludzie trzeba to tłumaczyć?

Wytłumaczę to, jak sam nie wiem komu.
Osoba A NIE POSIADAJĄCA GRUPY i osoba B RÓWNIEŻ JEJ NIE POSIADAJĄCA chcą stworzyć grupę.
Osoba A zaprasza osobę B, ale B nie wiedział, że A go zaprosi, więc sam również go zaprosił. W tym momencie system zauważałby, że zarówno A, jak i B chcą być w tej grupie, WIĘC TWORZY TĄ GRUPĘ.