PDA

Zobacz pełną wersję : Skrypt - Poprzednia tura.



Hide
11-12-2016, 16:37
Proponuję dodać do skryptu warunek: Poprzednia tura, dzięki któremu nasz skrypt będzie mógł sprawdzić ile mieliśmy HP/MP, jakie mieliśmy statusy czy jaką konkretną zdolność użyliśmy w poprzedniej naszej turze, np: Moja postać - Poprzednia tura - Nałożony status - Bariera == Tak/Prawda.
Przeciwnik - Poprzednia tura - Użyte zdolności - Pechowa Chmura == Nie/Fałsz.

Po co to wszystko? Bo o ile możemy sprawdzić otrzymane obrażenia/zadane obrażenia w ostatniej turze, tak pozostałych warunków już niezupełnie. Dodatkowo, jako że warunek będzie dotyczył nie tylko naszej postaci ale też i przeciwnika czy naszej drużyny/drużyny przeciwnej będziemy mogli sprawdzić, czy ostatnie zadane nam obrażenia były wzmocnione mobilizacją, czy przeciwnik zużył przed chwilą swoją normę czy może ostatnią już osłonkę.

Jest wiele możliwości, które czekają na odkrycie, a warunek sam w sobie jest potrzebny. Być może przyda się do bicie następnych mini bossów na auto czy nawet używania w końcu astralnej różdżki w pełni jej gracji.

Zapraszam do dyskutowania.

Kim Chi
11-12-2016, 16:50
Nie ma takiej możliwości.

Fannindel
11-12-2016, 19:13
Jestem za.

Kim Chi
11-12-2016, 20:03
To jest niemożliwe do wykonania, więc nie wejdzie, temat do zamknięcia.

Hide
11-12-2016, 20:59
To jest niemożliwe do wykonania, więc nie wejdzie, temat do zamknięcia.

Jest możliwe, cicho siedź.

Hiter
11-12-2016, 21:05
Nie ma czegoś takiego i mam nadzieję, że nigdy nie wejdzie do gry. Na małych poziomach to gracz kupi auto skrypt który będzie przeznaczony do walki na manu. Gdzie tu logika? Na nie, wszystko co napisałeś jako przykład zastosowania można napisać w skrypcie np. za pomocą statusu przeciwnika + otrzymanych obrażeń, nałożony status o którym pisałeś też jest do wykrycia ponieważ w poleceniu statusu pojawiły się tury od niedawna. To co ty proponujesz to skrócenie pisania skryptu aby walczyć nim na manu. 100% na nie bo manu ma być manu a nie auto.

Hide
11-12-2016, 23:44
Nie ma czegoś takiego i mam nadzieję, że nigdy nie wejdzie do gry. Na małych poziomach to gracz kupi auto skrypt który będzie przeznaczony do walki na manu. Gdzie tu logika? Na nie, wszystko co napisałeś jako przykład zastosowania można napisać w skrypcie np. za pomocą statusu przeciwnika + otrzymanych obrażeń, nałożony status o którym pisałeś też jest do wykrycia ponieważ w poleceniu statusu pojawiły się tury od niedawna. To co ty proponujesz to skrócenie pisania skryptu aby walczyć nim na manu. 100% na nie bo manu ma być manu a nie auto.

Logika jest, to że ty jej nie widzisz to nie znaczy, że jej nie ma. Mały lvl nie będzie kupował super duper skryptów bo po prostu nie ma na nie złota, a jak już wbije ten olbrzymi rank to nie będzie miał z kim walczyć.
I nie, nie jesteśmy w stanie sprawdzić sobie jaki mieliśmy status, bo są też statusy jednoturowe(nietykalność, mobilizacja i skupienie ze zdolności) jak również możemy mieć ostatnią turę statusu. Dodatkowo powiem, że nigdy walka auto nie będzie taka sama jak manualna. Bo żaden skrypt nie zastąpi rozumu człowieka(lub jego braku).
Tak, ludzie dają auto na walkach manualnych, ale pozbawiają się oni możliwości taktycznych, które często przeważają o wygranej danej osoby.
Jeżeli funkcja "tura przeciwnika" nie pasuje, choć też nie widzę tutaj potencjału game-greakera, to nie trzeba jej wprowadzać.
Twoje argumenty są raczej podyktowane żądzą wywyższenia swojej osoby, bo "to się da, po prostu tego nie umiesz zrobić". Uwierz mi, że przejrzałam wszystkie dostępne opcje w tworzeniu skryptów i wiem, jakiego warunku nie da się ustawić bądź jaka wartość będzie niedokładna, bo nasza postać czy przeciwnik miał konkretny status(czy liczbę HP).

EDIT: Choć tak patrzę, to mało można sprawdzić o przeciwniku w skrypcie i być może faktycznie drugi wariant jest nieimplementowalny.

musaraj
12-12-2016, 02:28
Nie ma możliwości, by próbować implementować sprawdzanie czegoś takiego.