PDA

Zobacz pełną wersję : Wielkie zmiany w TvT.



About
12-11-2016, 16:31
Mam kilka propozycji związanych z walkami drużynowymi.




Wprowadzenie lig rankingowych dla drużyn. Miałoby to wyglądać tak samo jak w przypadku pvp. Po 7 dniach nieaktywności druzyny ranking by spadał. Za odpowiednie ligi każdy z członków teamu otrzymywał by nagrody



Wprowadzenie medali dla drużyn, tak jak wygląda to w pvp. Moje propozycje kategorii:
-Ranking drużynowy zdobyty w ciągu 24h
-Ranking drużynowy
-Najwięcej zwycięstw na arenie.



Wprowadzenie areny tvt na którą drużyne zapisywał by szef. Do tego musiałoby być conajmniej 2 graczy z drużyny online. Jeśli jakaś druzyna zaatakowała by inną druzyny walka zawsze byłaby równa (2v2,3v3,4v4).


Mam nadzieje że pomysły się spodobają i że jeśli zostało by to dodane wielu graczy by z tego korzystało.
Napiszcie co o tym sądzicie.

P.S wiem, że wiele z tych rzeczy było już kiedyś proponowane.

Żegnam.

Rebellious
12-11-2016, 16:39
no to przecież legenda głosi, że kiedyś będą gildie i mają to wszystko dodać, no może nie wszystko tak samo, ale coś takiego właśnie

About
12-11-2016, 16:42
no to przecież legenda głosi, że kiedyś będą gildie i mają to wszystko dodać, no może nie wszystko tak samo, ale coś takiego właśnie

Właśnie to legenda. Administracja troche olewa tvt.

Rebellious
12-11-2016, 16:44
Właśnie to legenda. Administracja troche olewa tvt.

nie tyle administracja, co gracze

About
12-11-2016, 16:45
nie tyle administracja, co gracze

Gdyby zostały wprowadzone jakies nagordy za to i ligi to byłoby bardziej popularne od pvp.

Naishukketsu
12-11-2016, 16:46
Admini mowili, ze zostanie to wprowadzone wraz z update'em gildii.

About
12-11-2016, 16:47
Admini mowili, ze zostanie to wprowadzone wraz z update'em gildii.

Jakos nie widze tego upgrejda gildii a miał być już dawno z tego co mówili gracze.

Magician
12-11-2016, 16:52
Admini mowili, ze zostanie to wprowadzone wraz z update'em gildii.

gdzie mówili ? jakiś cytat może lub link do tematu ?

Naishukketsu
12-11-2016, 16:53
Jakos nie widze tego upgrejda gildii a miał być już dawno z tego co mówili gracze.

Nikt nie mowil, ze mial byc dawno. Prawdopodobnie bedzie wprowadzony po Nordii.

Dorek
12-11-2016, 16:55
Nikt nie mowil, ze mial byc dawno. Prawdopodobnie bedzie wprowadzony po Nordii.

a nie uczyli Cie ze jak się za przeproszeniem "gówno" wie to się nie wtrąca do rozmowy ?

co do propozycji jestem za

Naishukketsu
12-11-2016, 16:59
a nie uczyli Cie ze jak się za przeproszeniem "gówno" wie to się nie wtrąca do rozmowy ?

Powiedzialem Quesso tylko, ze sa plany co do takich zmian. Czy to taka zbrodnia? xD

Kaczorrr
12-11-2016, 17:18
Tak olewają to i mają to gdzieś bo już były setki takich propozycji i co ?
Pozbywają nas zabawy...

Za !

Qwiker
12-11-2016, 17:19
Drużyny teraz nic nie mają do walk TvT bo w TvT walczą grupy osób a nie konkretne drużyny

vegoo
12-11-2016, 17:30
TvT zanikło tak samo jak bójki. Zajmijcie się igrzyskami i kg. Pomysł pozytywny.

Paranormal Heskey
12-11-2016, 17:34
Temat zmian w TvT poruszany był wielokrotnie, kilka razy osobiście poruszałem ten temat niestety. Jak najbardziej popieram każdy z tych ruchów. Niestety nie ma co się łudzić temat często poruszany, element gry totalnie zaniedbany, większość z nas czeka na jakikolwiek sygnał czy są jakieś pracę prowadzone w tym kierunku. Podobno jakiś zamysł gildii i rozbudowy drużynówek jest, tylko na razie bez szczegółów ale czy faktycznie prowadzone są jakieś działania czy nas olali to tego nawet najstarsi górole nie wiedzą.

Magician
12-11-2016, 17:43
Pvp dostało reformę, potem jeszcze do tego kg i mają być jeszcze turnieje pvp organizowane przez samą administracje, nie za dużo trochę tego ? a igrzyska, które są już pare lat i wciąż cieszą się popularnością nie zostały nawet w żaden sposób ''odświeżone'', nie ma kompletnie żadnych korzyści z walczenia pojedynków drużynowych, a pkt rankingowe drużyn są totalnie bezużyteczne a wnioskując z nagrywania przez niektórych graczy eventów (mop, asasynek itp.) to zdecydowanie widać, że igrzyska są częściej oglądane, więc czemu nic nie jest robione z walkami tvt, skoro po nagrywanych iś widać, że są one popularniejsze niż choćby nagrywane kg.

Hubiot
12-11-2016, 17:47
Pvp dostało reformę, potem jeszcze do tego kg i mają być jeszcze turnieje pvp organizowane przez samą administracje, nie za dużo trochę tego ? a igrzyska, które są już pare lat i wciąż cieszą się popularnością nie zostały nawet w żaden sposób ''odświeżone'', nie ma kompletnie żadnych korzyści z walczenia pojedynków drużynowych, a pkt rankingowe drużyn są totalnie bezużyteczne a wnioskując z nagrywania przez niektórych graczy eventów (mop, asasynek itp.) to zdecydowanie widać, że igrzyska są częściej oglądane, więc czemu nic nie jest robione z walkami tvt, skoro po nagrywanych iś widać, że są one popularniejsze niż choćby nagrywane kg.

Skąd wiesz, że nie jest nic z nimi robione? Jest informacja o gildiach w TODO.
A o terminie i tak się nie dowiecie, ponieważ:

Nie podajemy terminów, a wszelkie pytania o nie pozostaną bez odpowiedzi.
-"Nie chcę podawać terminów. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć z pewnością, iż miesiąc to za mało, a także, iż pięciu nie zakładam nawet w pesymistycznym scenariuszu."

Magician
12-11-2016, 17:49
hmm czas ciągle upływa i nic nie jest wprowadzane co do walk tvt, więc po tym wnioskuję, że skoro tyle czasu nie jest nic ruszane to czemu teraz nagle miałoby zostać ? poza tym, nie wiemy przecież co będzie w tych gildiach, może się okazać, że wprowadzą super mega bonusy dla fabularzy a kwestia związana z walkami może zostać kompletnie niezmieniona

Kaczorrr
12-11-2016, 22:36
Jak to napisal Pan Haskey nawet nie ma sygnalu i jakiegos odzewu co do prac nad tym

zwykle zlewanie graczy ,moze tak jakas konkretna odpowiedz od adminow?

bo przez rok widzialem tu z 50 takich tematow ,wiec chyba jest tym jakies zainteresowanie...

YourShadow
12-11-2016, 22:47
Na forum w najbliższych planach widnieje rozbudowa drużyn, ale od kilku lat, więc nie sądzę na jakąkolwiek zmianę w tym temacie do końca roku, może nawet w następny też nie. Chociaż Nordia ma być niespodzianką, tak też drużyny mogą być niespodzianką, a gdy wyjdą to z ogromnymi zmianami.

Clover
13-11-2016, 03:43
Takie tematy nic nie zmienią, nie wiem, co mają na celu. Jeśli administracja będzie chciała coś zrobić z TvT, to zrobi, jeśli nie, to nie. Moim zdaniem takie tematy należy zamykać.

Your Nightmare
13-11-2016, 10:24
Takie tematy nic nie zmienią, nie wiem, co mają na celu. Jeśli administracja będzie chciała coś zrobić z TvT, to zrobi, jeśli nie, to nie. Moim zdaniem takie tematy należy zamykać.

w 100% się zgadzam. Kolejny taki temat, po co? Wiadomo jaka będzie odpowiedź, nie trudźcie się.

MasterOfPuppets
13-11-2016, 10:57
Proszę w takim razie o sugestie prostych rzeczy, które usprawniły/pomogą rozwojowi TvT np.
a) Czemu ten ranking TvT zamiast być wyświetlany na głównej stronie drużynki to jest w jakiś statystykach na samym dole małą czcionką?

Ogólnie co by mi się widziało z "łatwych" zmian:
- Uczynienie Rankingu TvT transparentnym
- Medale za ranking TvT

Paranormal Heskey
13-11-2016, 13:14
Jeśli chodzi o konkrety to załączam tu część tekstu z mojego projektu z tematu (Przyszłość dla TvT)

Aby uatrakcyjnić walki drużynowe trzeba się zastanowić nad rekompensacją strat które ponosimy podczas takiej walki. Rekompensata strat (chodzi tu generalnie o straty w żetonach) zarówno za wygraną walkę (większy procent*) oraz przegraną (mniejszy procent, nie koniecznie musi to pokrywać to strat*) dotyczyła by tylko walk które są rozgrywane na równym poziomie z tolerancją* lekkiego odchyłu w różnicach poziomowych.

podsumowanie
- żetony za walki drużynowe (rekompensata za zużyte przedmioty za żetony)


Podstawą byłoby zwiększenie ilości członków drużyny do np. 8 lub 16 dało by to większe możliwości. Pomysłów do urozmaicenia tego elementu gry jest naprawdę wiele nawet sobie niewyobrażacie, o mniej lub bardziej to rozszerzone moduły chociaż ogólny problem polega na tym że nie ma tu na tyle siły przerobowej żeby wykorzystać potencjał gry na tyle ile ona ma go w sobie. Nad tym projektem pracuje zdecydowanie za mało ludzi w efekcie kończy się tu frustracją nieustannie czekających graczy. Niestety w takim tempie jak rozwija się gra ciężko o cierpliwość.

About
13-11-2016, 13:55
Jeśli chodzi o konkrety to załączam tu część tekstu z mojego projektu z tematu (Przyszłość dla TvT)


Podstawą byłoby zwiększenie ilości członków drużyny do np. 8 lub 16 dało by to większe możliwości. Pomysłów do urozmaicenia tego elementu gry jest naprawdę wiele nawet sobie niewyobrażacie, o mniej lub bardziej to rozszerzone moduły chociaż ogólny problem polega na tym że nie ma tu na tyle siły przerobowej żeby wykorzystać potencjał gry na tyle ile ona ma go w sobie. Nad tym projektem pracuje zdecydowanie za mało ludzi w efekcie kończy się tu frustracją nieustannie czekających graczy. Niestety w takim tempie jak rozwija się gra ciężko o cierpliwość.

Nad tym "projektem" nikt nie pracuje

- - - - - - - - - -


Proszę w takim razie o sugestie prostych rzeczy, które usprawniły/pomogą rozwojowi TvT np.
a) Czemu ten ranking TvT zamiast być wyświetlany na głównej stronie drużynki to jest w jakiś statystykach na samym dole małą czcionką?

Ogólnie co by mi się widziało z "łatwych" zmian:
- Uczynienie Rankingu TvT transparentnym
- Medale za ranking TvT

Właśnie o coś takiego mi chodziło :D

Paranormal Heskey
13-11-2016, 14:01
Nad tym "projektem" nikt nie pracuje

- - - - - - - - - -

Nie sprecyzowałem. Jako "projekt" miałem na myśli MFO3.

Kaczorrr
13-11-2016, 14:40
Nad tym "projektem" nikt nie pracuje

- - - - - - - - - -

przecież MoP napisał ,że prosi o jakieś sugestie ,propozycje cd. usprawnienia tych walk

Paranormal Heskey miałby dobry plan ,żeby powiększyć ilość osób w drużynie myślę ,że tu nawet 6 by wystarczyło ,opcja zapisu drużyny na arene przez jakiegokolwiek gracza z drużyny i wybranie opcji zależnej od ilości osób 2v2 3v3 4v4 ,zwrot żetków w małej ilości też byłby spoko

- - - - - - - - - -

Myślałem jeszcze o wprowadzeniu czegoś jak KG w stylu eventu np raz na miesiąc (niestety jest za mało drużyn więc walki np w systemie ELO nie zdały by egzaminu) ,gdzie dozwolone by były walki drużynowe jak i grupowe (za walkę drużynową np po 2 pkt na gracza ,grupową po 1 pkt na gracza - tu chodzi o to że w ten sposób wyłaniały by się gildie ,ale można by z kimś walczyć z innej zaprzyjaźnionej drużyny ) ,można by w ten sposób wybrać drużynę z największą ilością punktów ,oraz gracza ,coś w stylu mistrza TvT - oczywiście na podstawie rankingów za walki ,łącznie z odejmowaniem punktów za przegraną walkę ,po miesiącu ranking by się resetował.
Do rankingu można by było ilość punktów na gracza np startujemy mając 50 - zapobiegłoby to w walkach pomiędzy słabszymi i lepszymi drużynami.

może coś w tym stylu ?

Magician
13-11-2016, 14:53
jak już było wiele razy wspominane to po prostu za walki tvt wreszcie dodać możliwość żetonów by mikstury się zwracały, całość za wygraną, połowa za przegraną, ranking drużyn oczywiście też powinien być, za utrzymywanie się w topce tak samo żetony dla każdego członka drużyny pod warunkiem stoczonej walki, na tą chwile można by też zwiększyć nie co sloty w drużynach do choćby 8 osób i w ten sposób można by zrobić arenę treningową, gdzie członkowie drużyny mogą walczyć pomiędzy sobą, testować różne warianty itp, oczywiście swobodne zużywanie mikstur bez realnych strat no w zamian, żeby nie było, że tak swobodnie można w nieskończoność walczyć to dać tą opcje u mistrza areny i trzeba zapłacić określoną ilość golda ?
w menu drużyny dałbym może jeszcze zakładkę z ilością wygranych igrzysk przez całą drużynę i przez pojedynczych graczy i do tego ranking drużyn w ilości wygranych iś ?

oczywiście każdy pomysł powyżej w pełni popieram

Asasynek
13-11-2016, 15:49
Mopek zajmijta sie Panelem GM oraz Nordia, a nie głupotami.
Proszę o zamknięcie tematu :)
Głupotami? Wielu graczy przystało na tę propozycję, daruj sobie takie żałosne uwagi, niczego niewnoszące, niczym nieuargumentowane, a wręcz zaśmiecające temat.

Co do propozycji, to faktycznie, gdyby były jakieś nagrody za walki, wliczając w to nawet żetony, to oczywiście zwiększyłaby się aktywność takich walk.

Atronis
13-11-2016, 23:32
Człowieku, nawet nie wiesz czy to w ogóle koliduje ze sobą. Sam jesteś jedną z osób która swoimi postami prowokuje konflikty. Nie podoba Ci się ten temat to go pomiń, a niech oni sobie wypisują jakies propozycje, które kiedyś mogą przyspieszyć zmiany w TvT.

SystemOfADown
13-11-2016, 23:40
A mamy zrobić głosowanie i zobaczyć kto jest za Upkiem Ranku TvT a upkiem Nordi??


Nie wiem skąd to przekonanie, że każdy upek spowalnia upek głównej fabuły. Parę lat temu kiedy tomi siedział nad wszystkim być może tak było, ale teraz przy ekipie siedzącej nad upkami takie myślenie jest co najmniej dziwne

SystemOfADown
13-11-2016, 23:57
No to jest chyba jasne i nie muszę Ci tego tłumaczyć, ale dam przykład:

Coś co robi 3 osoby, to 2x tyle zrobi to szybciej.

To ja też na prostym przykładzie:
Sęk w tym, że osoby chętne do zrobienia projektu A niekoniecznie mają czas i chęci na angażowanie się w projekt B, przez co jeśli porzucimy projekt A przerzucając osoby pracujące nad nim do projektu B, ich praca będzie nieefektywna, o ile nie zerowa w porównaniu z tym, co byliby w stanie zrobić w projekcie A.
Nawet mop ci ostatnio w temacie o upku urkaden napisał, że były do wyboru 2 "plany":
A) Upek urkaden i brak upka nordii,
B) Brak upka urkaden i brak upka nordii.

Jeśli tego nie pojmujesz, że ludzi, którzy nie chcą/nie potrafią/nie sprawia im to frajdy/whatever nie przymusza się do czegoś, czego nie zrobią z wymienionych powodów, a można ich o wiele lepiej spożytkować, to ja już ci tego lepiej nie wytłumaczę.

ps. byłbyś cienkim logistykiem jeśli myślisz że więcej ludzi przy 1 rzeczy = szybciej, lepiej i efektywniej wykonana praca


3*2=6. A jak wiemy: "Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść". To by tłumaczyło głód w Afryce


Mniej więcej o to mi chodziło, tylko wytłumaczyłem bardziej jak "krowie na rowie" ;D

Hubiot
13-11-2016, 23:59
Zamiast płakać dalej nad nordia piszcie to o czym jest temat.

Topic
Co do medali trzeba by było coś wykombinować z tym, że się chyba wciąż dostaje rank za walki 65+65vs7+7. Nie chcemy chyba przelewania rankingu
Przynajmniej taką akcja kiedyś była (tak coś mi się kojarzy

Clover
14-11-2016, 01:55
Zamiast płakać dalej nad nordia piszcie to o czym jest temat.

Topic
Co do medali trzeba by było coś wykombinować z tym, że się chyba wciąż dostaje rank za walki 65+65vs7+7. Nie chcemy chyba przelewania rankingu
Przynajmniej taką akcja kiedyś była (tak coś mi się kojarzy

+ wciąż pozostaje decyzja nad przynależnością rankingu (do teamu, czy do gracza), bo obecny stan rzeczy jest bezsensowny. Moim zdaniem, jeśli chodzi o to, to jednak ranking powinien należeć do teamu, bo nie dość, że ułatwi to kwestie możliwości walki między danymi drużynami, czy też problem z przenoszeniem przez graczy ranku do innego teamu, to jakby nie patrzeć, ranking ten pokazuje, że w danej drużynie dani gracze dobrze współpracują ZE SOBĄ, co niekoniecznie musi znaczeć, że ci sami gracze będą dobrze współpracować z innymi.

Magician
14-11-2016, 16:39
Zamiast płakać dalej nad nordia piszcie to o czym jest temat.

Topic
Co do medali trzeba by było coś wykombinować z tym, że się chyba wciąż dostaje rank za walki 65+65vs7+7. Nie chcemy chyba przelewania rankingu
Przynajmniej taką akcja kiedyś była (tak coś mi się kojarzy

Takie osoby by były po prostu karane lub można wprowadzić ograniczenie podobne do tego w bójkach.

Paranormal Heskey
14-11-2016, 18:33
Zamiast płakać dalej nad nordia piszcie to o czym jest temat.

Topic
Co do medali trzeba by było coś wykombinować z tym, że się chyba wciąż dostaje rank za walki 65+65vs7+7. Nie chcemy chyba przelewania rankingu
Przynajmniej taką akcja kiedyś była (tak coś mi się kojarzy

Można to rozwiązać w mniej więcej taki sposób że walka o punkty rankingowe jest tylko możliwa jeżeli różnica poziomowa dwóch drużyn nie przekracza więcej niż X (z jakąś tolerancją) w pozostałych sytuacjach brak walki o punkty rankingowe (0 rankingu - 0 żetonów)

np. 65/65 vs 65/65 walka o punkty rankingowe
65/65 vs 7/7 walka bezrankingowa
65/65 vs 65/63 walka rankingowa (ponieważ mieści się w tolerancji różnic poziomowych)

to tylko takie przykłady na szybko


+ wciąż pozostaje decyzja nad przynależnością rankingu (do teamu, czy do gracza), bo obecny stan rzeczy jest bezsensowny. Moim zdaniem, jeśli chodzi o to, to jednak ranking powinien należeć do teamu, bo nie dość, że ułatwi to kwestie możliwości walki między danymi drużynami, czy też problem z przenoszeniem przez graczy ranku do innego teamu, to jakby nie patrzeć, ranking ten pokazuje, że w danej drużynie dani gracze dobrze współpracują ZE SOBĄ, co niekoniecznie musi znaczeć, że ci sami gracze będą dobrze współpracować z innymi.

Tu się z Tobą osobiście zgodzę i popieram tą kwestie jeśli chodzi o utrzymaniu rankingu w drużynie.

Zwiększenie liczby członków drużyny do większej wartości pozwoliło by na utrzymywaniu się stałych drużyn. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Większe możliwości jeśli chodzi o walki TvT ze względu na dostępną ilość graczy łatwiej jest np. z 8 osób w drużynie trafić na 3-4 zdolnych do walki którzy będą online niż jak to obecnie możemy zauważyć. Dodatkowo jest to dobry punkt integracyjny i zachęciło by to większą ilość do graczy do współpracy w drużynach. A ranking przynależny do drużyny podkręcał by klimat gry, drużyny stały by się bardziej prestiżowe i miały by to coś, czego w tym momencie w tej grze brakuje.

Jeahok
15-11-2016, 00:20
Przypominam temat watku: rozbudowa/uatrakcyjnienie tvt(nie Nordia), posprzatam później

Magician
15-11-2016, 16:36
hmm, już wiele pomysłów zostało podanych, jakaś reakcja może od kogoś z góry ?

SystemOfADown
15-11-2016, 16:38
Będą prace nad gildiami to się pomyśli, tyle w temacie

Kim Chi
15-11-2016, 19:42
Będą prace nad gildiami to się pomyśli, tyle w temacie

Czyli od 4 lat nic w sprawie gildii nie ruszyło do przodu?

Pirrat
15-11-2016, 21:36
Czyli od 4 lat nic w sprawie gildii nie ruszyło do przodu?
Ruszyło.

SystemOfADown
15-11-2016, 21:39
Miałem bardziej na myśli zaawansowane prace, w których można przejrzeć propozycje i sukcesywnie dodawać różne rzeczy i je testować czy działają

Belnel
15-11-2016, 22:59
Ja mam taką propozycję co do tvt. Obecnie drużyny liczą 4 os i zawsze jest problem by wszyscy byli online, natomiast jak będzie zwiększona liczba graczy w drużynach/gildiach to automatycznie zmniejszy się liczba drużyn. Trochę bez sensu, im więcej będzie można mieć osób w jednej drużynie tym niej będzie drużyn/przeciwników. Dlatego proponuję solowe walki drużynowe (tak oksymoron) wyglądały by następująco:
1. Każdy gracz miał by dodatkowo własny ranking "drużynowy"
2. Ranking drużynowy można by było zdobyć w następujący sposób:
a) Arena (taka sama jak do pvp)
- Gracz zapisuje się na arenę, system dobiera mu 3 sojuszników i 4 przeciwników ( może wyskakiwać takie same okno jakie wyskakuje g nas ktoś zaatakuje na arenie pvp), czas na przygotowanie 2/3 min ( trzeba się dogadać kto co bierze) oraz możliwość otwarcia czatu "sprzymierzeńców" przed walką. Walka tvt wyglądała by normalnie ( żadnych zmian) jedynie bym dodała limit czasowy 25 min, gdy minie uruchamia się auto. Po walce żetki przyznawane by były ze wzoru: rekompensata za wszystkie wykorzystane miksy przez drużynę +100 podzielone na 4, natomiast drużyna przegrana dostawała by połowę. Jeśli chodzi o rankig to był by przydzielany tak samo jak za walki pvp, ranking drużyny to suma rankingów graczy.
b) Bójki:
- Tutaj nie było by większych problemów bo większość została zrobiona, nie da się atakować zbyt słabszych graczy od nas, do agresora nie może dojść zbyt silny pomocnik, jedynie brakuje jakiejś blokady by nie można było oddawać/ sprzedawać rankingu. Dlatego jak dla mnie sama arena by wystarczyła.


Taka luźna propozycja, może kogoś zainspiruje ;P

Nattat
15-11-2016, 23:19
I może rank teamu, to by była suma ranku każdego z graczy/4
albo
suma ranku każdego z graczy/ilość graczy w teamie

Elitek
16-11-2016, 17:44
Gracz zapisuje się na arenę, system dobiera mu 3 sojuszników i 4 przeciwników


Lepiej nie. Jak już mają być walki tvt to pomiędzy drużynami bo tak wpada do ciebie 3 ludzi których nic nie znasz, nie wiesz jakie staty mają, jakie eq, jakie zdolki i.t.p. niech to będą po prostu normalne walki pomiędzy drużynami i będzie dobrze przynajmniej według mojego zdania.

Belnel
16-11-2016, 18:03
Lepiej nie. Jak już mają być walki tvt to pomiędzy drużynami bo tak wpada do ciebie 3 ludzi których nic nie znasz, nie wiesz jakie staty mają, jakie eq, jakie zdolki i.t.p. niech to będą po prostu normalne walki pomiędzy drużynami i będzie dobrze przynajmniej według mojego zdania.

Problem w tym że może się skończyć na tym że będziesz walczyć ciągle z tą samą drużyną, łatwiej będzie sprzedawać rank oraz zapewne długo by się czekało na taką walkę. Napisałam że przygotowanie do walki trwało by 2 min i w tym czasie można by było otworzyć czat sprzymierzeńców i się dogadać.

Clover
16-11-2016, 19:31
Problem w tym że może się skończyć na tym że będziesz walczyć ciągle z tą samą drużyną, łatwiej będzie sprzedawać rank oraz zapewne długo by się czekało na taką walkę. Napisałam że przygotowanie do walki trwało by 2 min i w tym czasie można by było otworzyć czat sprzymierzeńców i się dogadać.

Będzie to bardziej miarodajny ranking, niż taki, który uzyskujesz, otrzymując 3 dobrych sojuszników, a tracisz, otrzymując 3 gości, którzy normują 1 status, albo wgl. nie mają pośki, czy mega leczenia.

Belnel
16-11-2016, 21:31
jeśli system dobierze ci 3 słabych sojuszników na 4 mocnych przeciwników to wasz wasz ranking teamowy będzie dużo niższy od rankingu przeciwników a więc przegrywając stracicie mało a wygrywając dużo, można by było też dać by system dobierał graczy tak aby suma rankingu obu teamów była równa, wszystko można dopracować ;)

Clover
16-11-2016, 21:40
jeśli system dobierze ci 3 słabych sojuszników na 4 mocnych przeciwników to wasz wasz ranking teamowy będzie dużo niższy od rankingu przeciwników a więc przegrywając stracicie mało a wygrywając dużo, można by było też dać by system dobierał graczy tak aby suma rankingu obu teamów była równa, wszystko można dopracować ;)

A słyszałaś o czymś takim, jak sabotaż?
I nie, nie można karać za celową słabą grę.

Belnel
16-11-2016, 21:48
Po co sabotować samego siebie? xD Walcząc każdy by pracowała na własny ranking, a w przeciwnej drożynie nie koniecznie będą wszyscy których lubisz ;P

Paranormal Heskey
16-11-2016, 22:07
2. Ranking drużynowy można by było zdobyć w następujący sposób:
a) Arena (taka sama jak do pvp)
- Gracz zapisuje się na arenę, system dobiera mu 3 sojuszników i 4 przeciwników ( może wyskakiwać takie same okno jakie wyskakuje g nas ktoś zaatakuje na arenie pvp), czas na przygotowanie 2/3 min ( trzeba się dogadać kto co bierze) oraz możliwość otwarcia czatu "sprzymierzeńców" przed walką. Walka tvt wyglądała by normalnie ( żadnych zmian) jedynie bym dodała limit czasowy 25 min, gdy minie uruchamia się auto. Po walce żetki przyznawane by były ze wzoru: rekompensata za wszystkie wykorzystane miksy przez drużynę +100 podzielone na 4, natomiast drużyna przegrana dostawała by połowę. Jeśli chodzi o rankig to był by przydzielany tak samo jak za walki pvp, ranking drużyny to suma rankingów graczy.
b) Bójki:
- Tutaj nie było by większych problemów bo większość została zrobiona, nie da się atakować zbyt słabszych graczy od nas, do agresora nie może dojść zbyt silny pomocnik, jedynie brakuje jakiejś blokady by nie można było oddawać/ sprzedawać rankingu. Dlatego jak dla mnie sama arena by wystarczyła.


Taka luźna propozycja, może kogoś zainspiruje ;P


Osobiście uważam że na ten moment tego typu rozwiązanie nie zdało by egzaminu przy dzisiejszy realiach w tej grze. Nie mówie że to zły pomysł ale napewno nie jako stały system walk, drużyny powinny zostać drużynami i ten punkt powinien zostać wyraźnie umocniony bo na ten moment to element bezpłciowy. Można by było to w przyszłości wykorzystać jako dodatkowy tryb rozgrywki na arenie.

Clover
16-11-2016, 22:07
Po co sabotować samego siebie? xD Walcząc każdy by pracowała na własny ranking, a w przeciwnej drożynie nie koniecznie będą wszyscy których lubisz ;P

W twojej też nie, skoro losowe.