PDA

Zobacz pełną wersję : Większe miasta.



Hei
27-06-2011, 12:39
Na wstępie - zdaję sobie sprawę, że tego typu rzecz będzie wymagała ogromnej pracy ze strony twórcy gry, lecz skoro to jest dział w którym można zgłaszać propozycje, to postanowiłem to uczynić :)

Gdy zacząłem grę byłem bardzo mile zaskoczony. Dili, świetnie zrobiona wioska na kilka lokacji, sporo questów, które są różnorodne, wręcz zachęcają do zwiedzania i penetrowania wszystkiego, co jest dookoła, po prostu, idealna zachęta dla początkującego gracza do wgłębienia się w tą grę. To, co mnie zaskoczyło to paradoks, że Eternia czy Langeburg, czyli miasteczko i poważne miasto, są mniejsze niż wioska Dili... - nie powinno być odwrotnie ?

Już pomijając realizm, bo to nie jest aż taka 'wada', to sądzę, że warto by było zwiększyć obszary tych lokacji. Rozumiem zamysł twórcy w której nie trzeba latać 2 minuty od targu do kowala i odwrotnie po całym gigantycznym mieście, jest dobrze tak jak jest, z najważniejszymi punktami, ale właśnie czemu by nie pogodzić tego wszystkiego tak dobrze, jak zostało to uczynione w Dili ? to znaczy ... powiększyć lokacje Eternii i Langeburga, gdzie znaleźlibyśmy domy z przeróżnymi NPC, którzy by nas raczyli swoimi wskazówkami, opowieściami, questami, plotkami. To wszystko czyniło by grę bardziej ... urozmaiconą, i nie związaną tak hermetycznie z głównym wątkiem, bo przecież podczas podróży po całym świecie w celu odbicia brata, różnych ludzi powinno się spotykać z różnymi problemami. Tak właśnie jest już w Dili, a bardzo bym chciał aby było to także kontynuowane w następnych lokacjach, gdzie było by nie mniej interesujących, intrygujących zadań dodatkowych.

Podsumowując, bo chyba się zbyt rozpisałem...
Widzę, że twórca gry stara się o to, aby uczynić ją jak najbardziej różnorodną, aby świat ten nie kręcił się TYLKO w okół jednego wątku - to jest według mnie świetna rzecz. Moja propozycja zatem, to nic innego jak trochę zwiększyć główne ośrodki miejskie, dzięki czemu zwiększy się ilość NPC i questów dodatkowych, które z pewnością umilą nie jednemu graczowi czas spędzony w tej grze :)

Mita bank
27-06-2011, 13:00
Tak, dilli sie pozytywnie wyróżnia :)
inne miasta też mogłyby być większe lub każde żeby miało coś co je wyróżnia ;]
tylko że większy obszar nie powinien byc pusty, trzeba na taki dołożyć questów czy czegoś co go zajmie, a to wydłuży prace nad update.
Istnieje też opcja że tak miało być i inne miasta będą większe, a inne mniejsze, jeszcze ok. 9miast przed nami na tym kontynencie)

musaraj
27-06-2011, 13:06
Eternia równiez się wyróżnia, jest przejście na Równine Błyskawic i dalej na mrożną grotę.
Co do Langeburga, można by spróbowac zrobić przejście podziemne do Jaskinii Liczów xD

Dilli nie jest takie duże.
MOżna by jeszcze do każdego z tych miast dodac po dwóch NPC z nowymi questami.

Hei
27-06-2011, 13:33
w moim zamyśle miałem w ogóle rozbudowę tak, żeby NA PRZYKŁAD:

w Eternii dodać kilka domków oraz na przykład kanały, gdzie byłoby kilka queścików, jakich ? nie chcę sugerować, to tylko moja wyobraźnia.

w Langeburgu myślałem w ogóle nad 'dzielnicą mieszkalną' gdzie byłoby trochę domów, w każdym byłby jakiś NPC ale co nie oznacza, że każdy NPC dawałby questa, jedni by mówili coś ciekawego, inni by szanowali swoją prywatność, dla kolejnych zaś trzeba by było zrobić kilka questów, aby zdobyć ich zaufanie i w zamian raczyli by nas ciekawą historią, może jakimiś przydatnymi itemami ? (oczywiście nie byłaby to uber-extra-zbroja + milion.) Tutaj mi chodzi tylko o urozmaicenie, co dawałoby więcej frajdy graczom, lecz także więcej roboty dla twórcy gry :)

Ps. To co tutaj napisałem były to tylko i wyłącznie przykłady... wasze koncepcje są tak samo dobre, bo to gra dla wszystkich, ale widzę, że nie ja jeden byłbym zachwycony większą różnorodnością gry.

Mita bank
27-06-2011, 13:52
kanały to dobry pomysł :P
w jakimś mieście mogłyby tez być lochy/więzienie i jakiś quest typu udowodnienie niewinności jednego z więźniów
do tego potrzebne by były informacje od innych NPC którzy byli by w całym mieście, a za te informacje musielibyśmy dać im coś w zamian, czyli kolejne questy żeby zdobyć info o strażniku, na koniec walka z jakimś bossem który odpowiada za przestępstwo i mamy ciekawy quest który można zacząć na np. 31lvl'u i skończyć dopiero na 38-40 ;)

Tomi
27-06-2011, 13:58
Nie jest powiedziane, ze miasta już takie pozostaną. Na potrzeby questów pobocznych mogą powstać dodatkowe "dzielnice". To jednak musi poczekać na wprowadzenie map makerów/quest makerów.

Hei
27-06-2011, 14:14
Jest wiele możliwości, chociażby to, co zaproponował Mita, każdy z nas na pewno ma w swojej głowie jakiś ciekawy pomysł, przynajmniej ja mam ich mnóstwo :)
Mam nadzieję, że uda szybko wejść grze w fazę map/quest makerów, choć zdaję sobie sprawę, że z pewnością nie jest to priorytet, jednak cieszę się, że mój pomysł nie trafi przynajmniej do śmietnika :)

musaraj
27-06-2011, 14:16
proponowałbym tez dodanie tematu "Własne questy", tak, aby każdy mógł pokazać swoje pomysły na quest.

Hei
27-06-2011, 14:31
popieram, ale żeby gracze podawali tylko swoje koncepcje - nie chciałbym znać questa zanim w ogóle zostanie wprowadzony do gry. Ale sądzę, że tego typu wyżej zaproponowany temat bardziej nadawałby się w dziale 'rozmowa'.

Warrior Master
27-06-2011, 15:13
Też bym wolał duże miasta ale to dopiero początek gry więc wszystko się zmieni a z tymi liczami co kolega napisał to nie głupi pomysł .

Nerus
27-06-2011, 17:02
gra jest dopiero w wersji beta jeszcze sporo może się zmienić

Levusek
27-06-2011, 17:11
Chyba zapomnieliście, jak to wyglądało w MFO2, że marudzicie, że miasta 60x60 są złe ;D

musaraj
27-06-2011, 17:13
Nowa (lepsza) grafika, nowe, większe mapy, wieksza różnorodność i ilość questów, wieksze więc wymagania

Jaskier
28-06-2011, 00:15
Nie ma co powiekszac, jesli nie bedzie odpowiednich NPC. Jest dobrze poki co, ale mysle, ze niektore miasta beda wieksze, gdy bedzie odpowiednia ilosc questow, sklepow, NPC itd w nich.

Hei
28-06-2011, 00:24
Jaskier właśnie taki jest mój pomysł. Chciałbym aby miasta zostały powiększone ze względu na questy, a nie żeby questy zostały na siłę dodawane ze względu na powiększenie miast - wszystko to ma na celu sprawić aby gra ta stała się dużo bardziej różnorodna. Jasnym jest, że pierw się wymyśli odpowiednią ilość questów i pomysłów aby zapełnić ten nowy teren.

Jaskier
28-06-2011, 00:28
Opcjonalne jest podzielenie miasta na przykladowo 2-3 czesci, w ktorej powtarzalyby sie takie elementy jak fontanna uzdrowien, kowal leon, mistrz areny i gerwazy (targ) oraz oczywiscie teleport & depozyt. Roznilyby sie NPC odpowiedzialnymi za questy oraz umiejscowieniem skrzynek jesli takie mialyby byc itd.