PDA

Zobacz pełną wersję : Informacja dotycząca ostatniej aktywności gracza



EntdeckeR
30-10-2016, 12:59
Propozycja wychodzi ode mnie w związku z tym, że często pisze się do ludzi i nie odpisują, bo ich nie ma, choć są online.

Moje 2 propozycje (do wprowadzenia jedna z nich):

a) Jeżeli gracz jest nieaktywny od 10 minut oraz 60 minut takowe informacje pojawiają się pod nickiem gracza (nieaktywny od ponad 10/60 minut)
b) Druga opcja podająca konkretne minuty, np. nieaktywny od 5 minut, nieaktywny od 25 minut, nieaktywny od 325 minut.
Informacja o nieaktywności pojawiałaby się np. po kliknięciu na żółte światełko online.

Przez nieaktywność rozumiemy nie wykonywanie żadnych czystości w przeciągu danego czasu - żadna walka, żaden handel, żadne ruszenie się postacią itd.

Dzięki takowej info byłoby wiadomo czy jest sens pisać do danej osoby czy nie.
Gracz online nie zawsze znaczy aktywny gracz.

Bąblowiec pląsający
30-10-2016, 13:01
Propozycja wychodzi ode mnie w związku z tym, że często pisze się do ludzi i nie odpisują, bo ich nie ma, choć są online.

Moje 2 propozycje (do wprowadzenia jedna z nich):

a) Jeżeli gracz jest nieaktywny od 10 minut oraz 60 minut takowe informacje pojawiają się pod nickiem gracza (nieaktywny od ponad 10/60 minut)
b) Druga opcja podająca konkretne minuty, np. nieaktywny od 5 minut, nieaktywny od 25 minut, nieaktywny od 325 minut.
Informacja o nieaktywności pojawiałaby się np. po kliknięciu na żółte światełko online.

Przez nieaktywność rozumiemy nie wykonywanie żadnych czystości w przeciągu danego czasu - żadna walka, żaden handel, żadne ruszenie się postacią itd.

Dzięki takowej info byłoby wiadomo czy jest sens pisać do danej osoby czy nie.
Gracz online nie zawsze znaczy aktywny gracz.

Ostatnia aktywność czyli ruch na mapie, czatowanie itp.?

GoldenkoPL
30-10-2016, 13:21
Zbędne

MaCiEkXPompaJP
30-10-2016, 13:25
Za. Chociaż lepiej by było gdyby była możliwość ustawienia sobie AFK.

Lillith
30-10-2016, 15:59
Za. Chociaż lepiej by było gdyby była możliwość ustawienia sobie AFK.
Racja. Ja mam w prezce status, zajrzyjcie.

Antybristler
30-10-2016, 16:42
Niepotrzebne, oznaczanie AFK (czy automatycznie czy manualnie) byłoby komunikatem do postronnych "Zaatakuj mnie, afkuję" więc zachęcałoby do takich walk. Są 2 stany - zalogowany i niezalogowany, nie ma potrzeby zmieniać.

MaCiEkXPompaJP
30-10-2016, 16:46
Niepotrzebne, oznaczanie AFK (czy automatycznie czy manualnie) byłoby komunikatem do postronnych "Zaatakuj mnie, afkuję" więc zachęcałoby do takich walk. Są 2 stany - zalogowany i niezalogowany, nie ma potrzeby zmieniać.

Nikt nie dałby manualnie "AFK" na mapce bójkowej. Chyba, że chciałby by go zaatakowano.

MasterOfPuppets
30-10-2016, 18:17
Można uznać tę opcję za przydatną, ale najpewniej przeskoczenie po karcie MFO by tagowało nas ponownie jako aktywnych, co mogłoby prowadzić do złej interpretacji

EntdeckeR
30-10-2016, 18:39
Ostatnia aktywność czyli ruch na mapie, czatowanie itp.?

Jakakolwiek czynność związana z grą wskazująca na to, że ktoś faktycznie siedzi przy kompie i gra, np. ruch na mapie lub chat.


Zbędne

Bardzo obfita w argumenty wypowiedź...


Za. Chociaż lepiej by było gdyby była możliwość ustawienia sobie AFK.

Też dobra opcja. Pomijając "bójki" przynajmniej byłoby wiadomo czy jest sens pisać do danej osoby w jakiejś pilnej sprawie.


Można uznać tę opcję za przydatną, ale najpewniej przeskoczenie po karcie MFO by tagowało nas ponownie jako aktywnych, co mogłoby prowadzić do złej interpretacji

Można zrobić tak, by samo przełączenie karty nie zmieniało licznika.

GoldenkoPL
30-10-2016, 18:51
A po co mam pisać argumenty?Dodali do gry opcje ,,Nie Przeskadzać" (co jest dość słabe) i to wystarcza

proskiler
30-10-2016, 18:51
Czasami zdaży mi się zafczyć na bójkowej, po drugie, jak ktoś do mnie pisze jakieś głupoty, to po prostu mu nie odpisuję, a gdyby widział, że jestem online i aktywny, to już widzę ten spam: "odpisz, ptoszę, dlaczego mi nie odpisujesz, pomusz z tym mini."

Jeahok
30-10-2016, 20:15
można to podpiąć do ulepszenia listy obserwowanych, jakiś pośredni status między online-offline dla mnie byłby spoko, coś na zasadzie: od 5min gracz nie wykonał żadnego ruchu > afk