PDA

Zobacz pełną wersję : Trening Statystyk



NeverGiveUp
15-10-2016, 18:12
Witam. moją propozycją jest trening statystyk.
Otóż chodzi o to, że dziennie miało by sie np. 20 jednostek treningowych
Czyli moglibyście dodać u mistrza areny opcje trenowania statystyk, wyglądało by to tak: np. potrzebujemy 5x jednostek żeby wytrenować daną statystyke o np. 3 punkty. jeden trening zajmowałby 10 minut, i podczas treningu nie można byłoby robić nic.
Każdy trening można będzie pomijać za 1 mf, więc napewno pomysł opłacalny.
Polecam też wprowadzić blokade poziomową do miast, gdyż ludzie z poziomem 6 mogliby dostać się do Devos.
Myślę, że pomysł nie jest zły. możecie go troche dopracować.

Nattat
15-10-2016, 18:15
Dołączył
15-10-2016

Niech każdy na 65 lvlu będzie miał miliard wszystkiego w statach, nic się nie stanie. Jak ktoś przyafczy, to będzie do tyłu, tj. nowi gracze.
Jeśli miałyby być jakieś dodatkowe punkty statystyk to kilka za jakiegoś kłesta.

Naishukketsu
15-10-2016, 18:16
Pomysł słaby że szkoda szczempić ryja
Zbyt ułatwiłoby to gre, stanowczo na nie.

edit: jak Nattat zauważył, Dołączył 15-10-2016
powinno dać się jakąś blokade na niektóre tematy na Forum, żeby gracze bez doświadczenia w grze nie dawali takich propozycji jak ta.

FoxeRaged
15-10-2016, 18:18
Gra by sie za bardzo zrobila Pay2Win. 10 punktow sie dostaje za level - niech tak zostanie.

GoldenkoPL
15-10-2016, 18:25
Gra by sie za bardzo zrobila Pay2Win.

Juz taka jest,a wprowadzenie tej opcji nie dałoby Pay2Win bo 10 minut to praktycznie nic.

Co do propozycji stanowczo nie bo nie ma to sensu.65 LvL który od miesiąca farmiłby tylko atk mag/deffy/speed byłby niezwyciężony

NeverGiveUp
15-10-2016, 18:26
Mam 21 poziom w grze, po za tym, jakieś 2 lata temu miałem 30 level około. nazywałem się TheMasterOfRpg.
Teraz nazywam sie tak jak na forum, NeverGiveUp.

- - - - - - - - - -


Juz taka jest,a wprowadzenie tej opcji nie dałoby Pay2Win bo 10 minut to praktycznie nic.

Co do propozycji stanowczo nie bo nie ma to sensu.65 LvL który od miesiąca farmiłby tylko atk mag/deffy/speed byłby niezwyciężony

raczej nie pay2win, dlatego że jeśli wszyscy mieli by takie same staty przez treny, to nic by sie nie zmieniło raczej.

Naishukketsu
15-10-2016, 18:27
jakieś 2 lata temu miałem 30 level około.

Dużo to nie zmienia

- - - - - - - - - -


dlatego że jeśli wszyscy mieli by takie same staty przez treny, to nic by sie nie zmieniło raczej.

Dużo by sie zmieniło.

GoldenkoPL
15-10-2016, 18:30
raczej nie pay2win, dlatego że jeśli wszyscy mieli by takie same staty przez treny, to nic by sie nie zmieniło raczej.

Uwierz,nie każdy mógłby codziennie wbijać na mfo żeby zwiększyć statystyki.Tymbardziej statystyk jest dużo,więc jeśli ktos poszedłby pod lucka (woje) każdy padałby na hita

Nattat
15-10-2016, 18:37
Uwierz,nie każdy mógłby codziennie wbijać na mfo żeby zwiększyć statystyki.Tymbardziej statystyk jest dużo,więc jeśli ktos poszedłby pod lucka (woje) każdy padałby na hita

Albo ktoś by się zadefił i nie można by mu było dużo walnąć bez sporego ataku. Ta propozycja by zabiła grę.

- - - - - - - - - -

Czy można już ten temat wywalić do odrzuconych?

Paranormal Heskey
15-10-2016, 20:21
Obecnie w grze mamy dosyć spore różnice przewagi, taka ingerencja w statystyki bazowe wprowadziłaby jeden wielki chaos w grze.

Jeśli już wprowadzać "opcje trainerów czasowych" to bardziej byłbym za tym jeśli dotyczyło by to treningu atrybutów lub napraw uzbrojenia.

Luxferre
15-10-2016, 20:46
Nie, ten pomysł jest fatalny, zostało już wyjaśnione dlaczego, a poza tym gracz z 6 poziomem nie dostanie się do Devos, ponieważ trzeba pokonać po drodze dużo bossów, a nie da się tego dokonać na takim poziomie

GoldenkoPL
15-10-2016, 21:01
gracz z 6 poziomem nie dostanie się do Devos, ponieważ trzeba pokonać po drodze dużo bossów, a nie da się tego dokonać na takim poziomie

Gdyby to wprowadzii to by dał rade. Przez miesiąc statystyki w deffy (już masz po jakieś 100) potem w hp,lucka,speeda i tyle z fabuły

Nattat
15-10-2016, 21:02
Gdyby to wprowadzii to by dał rade. Przez miesiąc statystyki w deffy (już masz po jakieś 100) potem w hp,lucka,speeda i tyle z fabuły

Nie dałby, jak już to na 10 lvlu, bo wtedy można wejść do Mroźnej Groty, czy jak się nazywa ta lokacja.

YourShadow
15-10-2016, 21:54
Szkoda strzępić ryja, polecam zamknąć temat.

Schanivo
15-10-2016, 22:45
Zdecydowanie nie! To nie jest Hero Zero!
Twoja propozycja zupełnie nie zgadza się z konwencją MFO. Dobrze jest, że wraz ze wzrostem poziomu postaci jej umiejętności są mocniejsze. Gdyby ulepszać statystyki poprzez trening, zaburzyłoby to zupełnie szybkość przechodzenia fabuły, przegięte rekordy bossów no i narobiłoby to przesadnej przewagi...

MasterOfPuppets
15-10-2016, 23:42
Juz taka jest,a wprowadzenie tej opcji nie dałoby Pay2Win bo 10 minut to praktycznie nic.

Tak odnośnie P2W, sam zacząłem grać w mfo jeszcze za ery "2" ze względu na znikomy element P2W.

Odchodząc od tematu, bo wiadomo, że w aktualnym koncepcie MFO3 to nie ma prawa przejść. Gry multiplayer zasadniczo podzieliłbym na 3 rodzaje:
- P2W
- P2P
- I na to nie znam dokładnej nazwy "P2L" (pay2look, "płać aby wyglądać")

P2L - chyba najbardziej zdrowy system(w sumie P2P i P2W adaptują go, ale mówimy tu o grach TYLKO utrzymujących się na tym), w którym jedyną przewagą jaką można uzyskać za wydane pieniądze jest wygląd. Sztandarowym tutaj przykładem jest oczywiście LoL. Gdzie pomijając aspekty, kupna champów za RP/starter packów/stron run czy boostów IP (generalnie pomijam, bo casualowy gracz nie musi się tym przejmować, że nie ma 20 stron run, skoro i tak gra na Blind picku, jednym z 3 ulubionych champów(chociaż jako wieloletni gracz nie odczuwam tego w żaden sposób, bo od paru lat mam wszystko czego chcę)). Wracając do wyglądu taki system jest tylko dostępny dla gier z:
- oprawą graficzną na wysokim poziomie
- Grą przywiązującą bardzo mocno do postaci w jakich się gra
MFO być może przywiązuje graczy do postaci(jak każdy RPG), ale konwencja graficzna kompletnie blokuje szersze oparcie się o ten system.

- P2P: pay to play, czyli system jak np. w WoWie( oraz Eve online), płacisz - grasz, ewentualnie kasa z kolejnych dodatków. Zazwyczaj jedynym płatnym dodatkowym elementem jest ulepszenie wyglądu/zmiany nicków i jakieś inne pierdoły.
Najbardziej sprawiedliwe gry, gdzie za opłatę ma się relatywnie równe szanse.

-P2W: chyba najczęstszy typ gier. Ze względu na to, że gracz nie ponosi żadnych kosztów na wejście do gry (nie musi kupować gry/abonamentu, bo jest wszystko za darmo) często są to najliczniejsze gry. Najczęściej RPG, gdzie gracz przywiązany do swojego konta/postaci zaczyna wydawać pieniądze, a te wydane pieniądze indukują myślenie (a. no skoro już wydałem tyle, może jeszcze trochę wydam b. Tyle już na to wydałem, szkoda przestać w to grać).
Często w tych grach rzesza graczy nie wydających pieniędzy, narzeka jaką to płacący mają przewagę, ale z mojego punktu widzenia:
a) Gdyby nie Ci którzy płacą, oni sami musieliby płacić
b) Jasne jest, że twórcy faworyzują graczy, którzy wspierają ich pieniędzmi.
Tutaj odniesienie do MFO: jak bardzo jest P2W:
W teorii mocno, ograniczone zasoby powiększane za pieniądze jawnie ujawniają przewagę. W praktyce - odstęp dawany między upkami, spokojnie daje czas do gromadzenie majątku/zbierania eq. Realnie znając dość dobrze topowych graczy jestem w stanie powiedzieć, że właściwie żaden z nich nie wybił się tam tylko i wyłącznie dzięki goldowi (no tutaj wchodzi przykład Layli, który dzięki wydanej kasie wbił się szturmem do topki właściwie wszędzie, ale z drugiej strony wydał tyle pieniędzy, że samodzielnie zapewne zafundował utrzymanie gry na parę miesięcy(nie znam danych - przypuszczenia))
Podsumowując: w samej koncepcji P2W - potrzebni są gracze co wydają pieniądze na grę. Bez tego gra upadnie prędzej czy później.

Odnosząc się do gier jakie znam:
LeagueOfLegends - raczej P2L,okresowe P2W jeżeli ktoś względnie nowy chce wejść szybko w system rankingowy.
Osobiście przez 5 lat gry wydałem może - 100 / 150 zł. Po prostu posiadam cierpliwość, a wygląd ma dla mnie marginalne znaczenie.

World Of Tanks - w sumie ciekawa gra, nie jest to P2W ze względu na brak realnego systemu rankingowego. P2P też nie, trochę P2L. Ale posiada aspekty mocno faworyzujące płacących: "lepsze pociski, które są właściwie nieosiągalne dla niepłacących graczy, mimo że dostępne za normalną walutę gry - abstrakcyjnie drogie" oraz "szybszy rozwój", ale to dla casualowych graczy, którzy sobie klikają od czasu do czasu nie powinno mieć większego znaczenia.
Niestety utrzymanie się w rywalizacji wymaga P2W mocnego.
Osobiście: rozegrałem może 400 bitew, osiągnąłem czołg jaki chciałem i moim jednym celem jest wbicie WN8 na poziomie top 10% (około 1600), także nie mam po co tam wydawać kasy.

Blade and Soul - chyba największe P2W istniejące na świecie - jeżeli ktoś ma zamiar nazwać jakąś grę P2W, polecam zagrać w to i być w czołówce najlepszyh graczy względem ekwipunku. Nie da się, nawet grając po 10-12h dziennie jest to niemożliwe by przezwyciężyć moc pieniądza w tej grze. Dla obrazu: w tę grę gra może 10k ludzi, polecam zaobserwować w niej oprawę graficzną i wszystko oraz pomyśleć, że taka mała rzesza graczy jest w stanie utrzymać taką grę. Oni realnie doją ludzi z kasy.

WoW - osobiście nie znam, ale wydaje się fair - płacisz grasz, nie - nie grasz.

HotS - gorszy lol pod każdym względem. Ogarneli się i teraz postaci są bardziej dostępne za to dodają więcej skinów.

Hearthstone - niby spoko i posiada ciekawą zależność: jesteś do dupy - płacisz, aby cokolwiek mieć, jesteś dobry: po czasie będziesz miał wszystko. Fajna gierka, ale by się głębiej zabawić albo trzeba grać parę lat, albo wydać kupę kasy. Chyba, że jesteś bardzo dobry w arenach, wtedy masz wszystko.

I osobiscie ode mnie: jeżeli gram w jakąś grę 2-3h dziennie, co stanowi 20% czasu w dniu lub nawet mniej, nie mam oporów wydać na to przynajmniej paru złotych na grę. W końcu to jest coś na co poświęcam wolny czas.

MOCNO zoftopowałem - jutro lub ewentualnie jak ten temat się wyczerpie zamknę to.

GoldenkoPL
15-10-2016, 23:58
Tak odnośnie P2W, sam zacząłem grać w mfo jeszcze za ery "2" ze względu na znikomy element P2W.

Jak na moje to w mfo2 jest duzo większe P2W (chociaż wszędzie musisz płacić żeby miec szybki rozwój).w Mfo3 gram nie długo,nie krótko i udało mi sie osiągnać większość rzeczy które chciałem bez wydawania pieniędzy,lecz mam na to czas więc gram.

Troche offtopic zresztą jak cały ten temat

MasterOfPuppets
16-10-2016, 00:04
Troche offtopic zresztą jak cały ten temat


Dałem przyzwolenie na to w tym temacie na własną odpowiedzialność ;)
Jak się temat wyczerpie zamknę go.

SystemOfADown
16-10-2016, 00:07
Jak na moje to w mfo2 jest duzo większe P2W (chociaż wszędzie musisz płacić żeby miec szybki rozwój).

W życiu. 80% wszystkiego to były staty, które dobrze obmyślone były najważniejsze.

GoldenkoPL
16-10-2016, 07:04
W życiu. 80% wszystkiego to były staty, które dobrze obmyślone były najważniejsze.

w Mfo2 wbiłem 136 lvl (świat 6) i widziałem na chacie mnóstwo 10-50lvl którzy robili sie tylko i wyłącznie pod pvp przez co robili co chwila resety i kupywali najlepsze poty etc. etc.

Co do stat to w pewnej części masz racje

Clover
16-10-2016, 11:40
w Mfo2 wbiłem 136 lvl (świat 6) i widziałem na chacie mnóstwo 10-50lvl którzy robili sie tylko i wyłącznie pod pvp przez co robili co chwila resety i kupywali najlepsze poty etc. etc.

Co do stat to w pewnej części masz racje

Co to za win, skoro co chwila robisz reset? Tylko jednego dajesz radę pokonać w danych statach, to nie jest win.
Ktoś może cię zaskoczyć i zaatakować na mapie świata, jak chcesz złapać kogoś innego i na kogoś innego staty przygotowałeś.
MFO2 nie było zbyt P2W.