PDA

Zobacz pełną wersję : Odprowadzenie złota z gry.



Scofield
15-10-2016, 11:57
Administracja narzeka na graczy bo mają sporo złota zaś gracze na Administracje ponieważ ta za wolno robi kolejne miasta. Dlatego kilka propozycji zaciągniętych z innych lepszych zagranicznych gier które są popularne i grywalne do czego też dąży MFO:

"Blessing" - Gracze zbierają złoto do danego progu. Myślę, że 5kk byłoby odpowiednie i w zamian cały sever/osoby które się dołożyły otrzymują bonus. W przypadku MFO może to wyglądać tak: zbieramy złoto u Mistrza Areny jeśli będzie dana kwota to na 12h odpala się bonus AP +20% następnie Exp+20% następnie Gold+20% następnie Drop+20%. Dlaczego aż 20% ponieważ myślę, że gracze tracą na bonusach tj. Ap,drop, exp (65+) dlatego to by wypadało co 20kk drop+20% czyli ten bonus co graczy najbardziej ucieszy. Druga możliwość to każdy kto wpłacił min. 1000G ma 24h po uzbieraniu kwoty na odebranie bonusu który ma datę ważności 24h i też działa 12h. To mogłoby być ciekawsze ponieważ 4 osoby mogłby by się zrzucić od razu po 1.25kk i mają bonus tylko dla swojej 4 a server odprowadza 5kk złota.

"Backpack of Gold for Goblin"- Bardzo stara metoda nie eventu lecz właśnie zabierania graczom złota jeśli nie spełnią warunku Goblina lecz czasem goblin był dobroduszny. Polega na tym, że w ciąga 24h gracze muszą zarobić daną liczbę złota. W przypadku MFO złota z dropu. Suma rankingu graczy złoto zdobyte w 24h. Jeśli kwota przekracza dany próg goblin znika i jest mała szansa, że pojawi się nowy który sprzedaje coś taniej niż normalnie (tutaj mam na myśli potki specjalne). Jeśli gracze nie zdobyli wymaganej liczby złota to na następny dzień jest kara od goblina który nam zabiera 20% złota z dropa. Próg złota musi być na tyle wysoki aby gracze mieli spory problem z zdobyciem tylu złota. Goblin z tego co pamiętam pojawiał się raz na dwa tygodnie.

Te dwie propozycję są z zagranicznych gier. Bless jest chyba jeszcze popularny w dużej ilości gier zaś BGG jest z bardzo starej gry ale myślę, że do MFO pasuje.

Trzecia propozycja jest normalna. Każdy up miasta aby miał pierwszeństwo przed innymi upkami typu KG, Eternia, Urkaden. Kiedy Administracja wprowadzi up Nordii może od razu pracować nad Scythe i kiedy będzie on gotowy szybko (mniej niż 180dni) to go nie wprowadzać tylko popracować z 60 dni nad innymi rzeczami i wprowadzić dopiero teraz. Tzw. robienie do przodu i mieć czas na inne rzeczy.

Zapraszam do dyskusji.

Naishukketsu
15-10-2016, 12:02
Narzekasz że robią update Nordii tak długo a sam chcesz dodawać do gry zbędne mechanizmy.
Po co mielibyśmy zabierać graczom złoto? Niech zbierają je na potrzebne im rzeczy.
Co do propozycji na nie.

Alvi
15-10-2016, 12:06
Bonus 20% za 5kk hmm nie wiem kto by chcial wplacac na takie cos jakies wieksze sumy bo oplaca si bardziej kupic mfy i kupic bonus.

MichałKRZVS
15-10-2016, 22:44
Na nie!!!

Bąblowiec pląsający
15-10-2016, 22:59
"Backpack of Gold for Goblin" jest całkiem fajne.
Mam tylko 2 pytania:
jaki byłby ten próg?(Bo chyba z 500k to optimum)
Czy liczy się ogólny zarobek czy czysty zysk (czyli odjąć koszty miksów itp.)?

SystemOfADown
15-10-2016, 23:11
"Backpack of Gold for Goblin" jest całkiem fajne.
Mam tylko 2 pytania:
jaki byłby ten próg?(Bo chyba z 500k to optimum)

No chyba 500k to nie optimum.
https://i.gyazo.com/9dd593f909ffbb57a3455036c6509903.png
wystarczy 10x tyle co tutaj (1 strona rankingu dropu golda na dany dzień) + - 20% randomowo.

Nattat
15-10-2016, 23:22
Ło! Jestem 12!

- - - - - - - - - -

Ehm.. BGG jest całkiem spoko.

- - - - - - - - - -

20 mln? 30? To by było ok.
I z nowym miastem więcej.

Clover
16-10-2016, 00:55
BGG głupi, administracja chcąc pozbyć się złota z gry, ma nagradzać graczy za "tworzenie" go?

GoldenkoPL
16-10-2016, 07:01
Trzecia propozycja jest normalna. Każdy up miasta aby miał pierwszeństwo przed innymi upkami typu KG, Eternia, Urkaden. Kiedy Administracja wprowadzi up Nordii może od razu pracować nad Scythe i kiedy będzie on gotowy szybko (mniej niż 180dni) to go nie wprowadzać tylko popracować z 60 dni nad innymi rzeczami i wprowadzić dopiero teraz. Tzw. robienie do przodu i mieć czas na inne rzeczy.
.

Chyba zapomniałeś o Azarad.

Co do Propozycji zdecydowanie na nie

Nattat
16-10-2016, 11:57
BGG głupi, administracja chcąc pozbyć się złota z gry, ma nagradzać graczy za "tworzenie" go?

To zależy, jak dużo golda byłoby potrzebne.

Clover
16-10-2016, 12:04
To zależy, jak dużo golda byłoby potrzebne.

Wciąż byłoby to nagradzanie, jeśli by się udało.

Nattat
16-10-2016, 12:08
Wciąż byłoby to nagradzanie, jeśli by się udało.

Jedyną nagrodą jest mała szansa na tańsze potki.

Może byłaby inna nagroda, np. więcej Expa i AP.
Może nie wiem... jakieś żetony?

Clover
16-10-2016, 12:15
Wciąż byłoby to nagradzanie, jeśli by się udało.


Może byłaby inna nagroda?

-_-
Czy ty wgl. mnie słuchasz?
Administracja powiedziałaby graczom:
"chcemy wam zabrać pieniądze z dropu, więc jeśli nie chcecie ich stracić, to zaróbcie na dropie dużo więcej, powodując większy przyrost golda w grze, niż już jest, a my was za to jeszcze jakoś nagrodzimy"

Nattat
16-10-2016, 12:19
-_-
Czy ty wgl. mnie słuchasz?
Administracja powiedziałaby graczom:
"chcemy wam zabrać pieniądze z dropu, więc jeśli nie chcecie ich stracić, to zaróbcie na dropie dużo więcej, powodując większy przyrost golda w grze, niż już jest, a my was za to jeszcze jakoś nagrodzimy"

W sumie masz rację, zamiast odprowadzić golda, to tego golda przybędzie.
Rzeczywiście BGG jest suabym pomysłem.

Doktor Lewatywa
16-10-2016, 12:22
Nie zauważyłem, żeby w grze było za dużo złota. Itemki +6//7/8 chodzą za takie śmieszne ceny, że masakra.