PDA

Zobacz pełną wersję : System Sortowania Obserwowanych



FoxeRaged
14-10-2016, 23:36
Czy umowiles sie z kims na chwilowa wymiane wdowy? Czy moze chcialbys oznaczyc kogos, z ktorym sie dobrze handluje? Jak masz duzo ludzi w obserwowanych, bardzo latwo sie pogubic. Zeby ulatwic sytuacje, proponuje aby mozna bylo dodac znaczek na dana osobe. Latwiej bylo by tak znalezc osobe na wymiane, handel lub do pomocy w bojce.
Dodawania znaczkow nastapilo by tak, jak w grze zwanej ''Tibia'':

Tutaj mozna wybrac znaczek (Layout i znaczki byly by w stylu MFO)
5001
5003
Tam gdzie sa czerwone kropki klikalo by sie, a nastepnie by sie dodawalo znaczek:
5002----->5004

Dla nie dokonca kumatych o co chodzi. Grupowanie obserwowanych tez by sie dzialo, przy dodawaniu znaczka:
5006
Znaczki by zostawaly, nawet jakby gracze byli offline.

Pomysl mozna oczywiscie troche pozmieniac. To tylko propozycja.
Chcialbym uslyszec wasza opinie o tej propozycji.

SystemOfADown
14-10-2016, 23:39
Po pierwsze to przydałoby się wprowadzić pomarańczowe kropki, kiedy ktoś jest zalogowany na innej postaci. A w połączeniu z tym, jeśli znaczek by był zamienny z kropką pokazującą czy ktoś jest online, to już nie za fajnie. Ale myślę, że do zrobienia jest, żeby znaczki były gdzieś obok kropki (może między kropką a ikonką wiadomości, wtedy jako domyślny byłby znaczek znaku zapytania)

Naishukketsu
14-10-2016, 23:42
Wg. mnie lepszą opcją byłoby możliwość zrobienia grup osób w obserwowanych, żeby łatwiej znaleśc danych graczy, lecz ten pomysł też dobry, na tak.

FoxeRaged
14-10-2016, 23:42
A w połączeniu z tym, jeśli znaczek by był zamienny z kropką pokazującą czy ktoś jest online, to już nie za fajnie.
Te kropki tylko pokazuja miejsce, gdzie by sie klikalo. Te kropki moglyby byc, tak jak powiedziales, zastapiane znaczkiem zapytania.

Kaczorrr
15-10-2016, 00:53
coś takiego proponowałem kiedyś ,ale jestem na TAK kurfa fa po raz nasty ,tak jak i za bójkami czy walkami grupowymi czy czyms w tym stylu <--- tak dla przypomnienia

ps. i tak odrzucą...

GoldenkoPL
15-10-2016, 07:28
Zdecydowanie na tak!

Elitek
15-10-2016, 10:10
Na tak.

Łukasz
15-10-2016, 10:12
Tak

Luxferre
15-10-2016, 11:40
Jestem na nie, lepiej dodać coś w stylu grup obserwowanych, i jeżeli już dodawać jakieś ikonki, to ikonki do grup, oczywiście z możliwością dowolnego nazwania grupy.

Władca Wojny
15-10-2016, 12:12
Tak

FoxeRaged
15-10-2016, 16:13
Dla nie dokonca kumatych o co chodzi. Grupowanie obserwowanych tez by sie dzialo, przy dodawaniu znaczka:
5006
Znaczki by zostawaly, nawet jakby gracze byli offline.

Samael
15-10-2016, 16:34
Na nie, przekombinowane i zbędne. Niech po prostu wprowadzą niebieską kropkę, która będzie oznaczała, że ktoś jest dostepny ale na innej postaci i wówczas kliknięcie czatu otwierałoby czat z tą postacią na której ktoś aktualnie siedzi. To co ty proponujesz jest totalnie niepotrzebne, ewentualnie grupowanie tak jak Nashukitsu zaproponował.

FoxeRaged
15-10-2016, 16:46
Na nie, przekombinowane i zbędne.
Piszesz tutaj ze moja propozycja jest zbedna.


To co ty proponujesz jest totalnie niepotrzebne, ewentualnie grupowanie tak jak Nashukitsu zaproponował.
A pozniej piszesz ze propozycja Naishukketsu jest lepsza, czy to nie troche przeciwstawne? Teraz grupuje ludzi na podstawie alfabetu, a mi chodzi o to, zeby grupowalo ludzi z tym samym znaczkiem. (oczywiscie tez mozna bylo by ustawic zeby grupowowalo na podstawie alfabetu) Czytanie ze zrozumieniem przeciez nie jest takie ciezkie. Przeczytaj nastepnym razem lepiej post, zanim zasmiecisz temat i napiszesz to samo co inni.

Samael
15-10-2016, 17:05
Wdrażanie systemu jakiś emotikonek jest bardziej złożone od zwykłego grupowania, które notabene przydałoby się również w przedmiotach - więc jest to rozwiązanie przydatne na wielu polach i można by je wprowadzić jednocześnie. Twoje gwiazdki i serduszka to zupełnie odrębna abstrakcyjna kwestia. Zresztą to ty powinieneś nauczyć się czytać ze zrozumieniem ponieważ wyraźnie napisałem, że jakiekolwiek kombinowanie w tej kwestii jest głupie, a grupowanie TO TYLKO TAK EWENTUALNIE można by wprowadzić. Ja jestem za niebieską kropką i tyle.
Musisz pogodzić się z tym, że nie wszyscy podzielają twoje myślenie i część z nich może być przeciwna twojej (jakby się to tobie wydawało) genialnej propozycji. Takie umiejętności przychodzą z czasem a wiem, że tobie jeszcze sporo czasu potrzeba więc cię nie winię za przejaw dziecinady. Musisz jednak wiedzieć, że twój następny atak personalny zostanie zgłoszony moderacji.

Hubiot
15-10-2016, 17:10
5007

Ja to wyobrażam sobie tak

Znaczek [+] obok nicku głównej postaci byłby klikalny i by zwijał/rozwijał listę. Kliknięcie "Obserwuj" w profilu gracza dodawałoby wszystkie jego postacie, w kolejności alfabetycznej/tak jak ma w panelu. Można usunąć pojedyncze postacie z listy (np. gracz ma 5 postaci, a chce mieć tylko 3)

SystemOfADown
15-10-2016, 17:11
5007

Ja to wyobrażam sobie tak

Znaczek [+] obok nicku głównej postaci byłby klikalny i by zwijał/rozwijał listę. Kliknięcie "Obserwuj" w profilu gracza dodawałoby wszystkie jego postacie, w kolejności alfabetycznej/tak jak ma w panelu. Można usunąć pojedyncze postacie z listy (np. gracz ma 5 postaci, a chce mieć tylko 3)

super

Naishukketsu
15-10-2016, 17:14
5007

Ja to wyobrażam sobie tak

Znaczek [+] obok nicku głównej postaci byłby klikalny i by zwijał/rozwijał listę. Kliknięcie "Obserwuj" w profilu gracza dodawałoby wszystkie jego postacie, w kolejności alfabetycznej/tak jak ma w panelu. Można usunąć pojedyncze postacie z listy (np. gracz ma 5 postaci, a chce mieć tylko 3)

Powinno być wprowadzone dokładnie tak

FoxeRaged
15-10-2016, 17:55
Wdrażanie systemu jakiś emotikonek jest bardziej złożone od zwykłego grupowania, które notabene przydałoby się również w przedmiotach - więc jest to rozwiązanie przydatne na wielu polach i można by je wprowadzić jednocześnie. Twoje gwiazdki i serduszka to zupełnie odrębna abstrakcyjna kwestia. Zresztą to ty powinieneś nauczyć się czytać ze zrozumieniem ponieważ wyraźnie napisałem, że jakiekolwiek kombinowanie w tej kwestii jest głupie, a grupowanie TO TYLKO TAK EWENTUALNIE można by wprowadzić. Ja jestem za niebieską kropką i tyle.
Musisz pogodzić się z tym, że nie wszyscy podzielają twoje myślenie i część z nich może być przeciwna twojej (jakby się to tobie wydawało) genialnej propozycji. Takie umiejętności przychodzą z czasem a wiem, że tobie jeszcze sporo czasu potrzeba więc cię nie winię za przejaw dziecinady. Musisz jednak wiedzieć, że twój następny atak personalny zostanie zgłoszony moderacji.
Jestem tego swiadomy, ze ludzie sie nie zgadzaja ze mna. To nie chodzi o gwiazdki i serduszka, tylko o sortowanie ludzi. Przeciez wyraznie powiedzialem ze "emotikonki" mozna zrobic w stylu MFO. Widocznie wydawca gry (CipSoft) to wedlug Ciebie dziecinada. Dlugo gralem w Tibie i wiem ze oznaczanie ludzi czesto mi pomagalo. Tak jak napisales ze grupowanie byloby przydatne, to tez byloby, uwierz mi. Takie cos by nie tylko pomoglo w sortowaniu, a tez by ulatwilo z szukaniem ludzi do wymiany itp. Napisz mi prosze, co takiego dziecinnego jest w tej propozycji.


Ja jestem za niebieską kropką i tyle.
Jak wolisz niebieska kropke, to napisz osobny temat o niej, a nie piszesz tutaj. Tutaj tylko zasmieca.


Musisz jednak wiedzieć, że twój następny atak personalny zostanie zgłoszony moderacji.
?

Pomysl Xaniego wcale nie jest taki zly, bardzo fajnie to wyglada. Jestem bardzo za takim pomyslem. ;)

Samael
15-10-2016, 17:59
Jak wolisz niebieska kropke, to napisz osobny temat o niej, a nie piszesz tutaj. Tutaj tylko zasmieca.
Nie, wolę niebieską kropkę więc jestem NA NIE wobec twojej propozycji, nie chcę by ją zrealizowano i mam prawo by to napisać.

Nattat
15-10-2016, 18:03
Co do niebieskiej kropki, itp.: https://forum.mfo3.pl/showthread.php?4074-Przebudowa-wid%C5%BCetu-obserwowani&highlight=lista+obserwowanych

Propozycja Foxa jest spoko, pomysł Najszuketsu też jest ok. Nie obchodzi mnie, w jakiej formie zostanie to wprowadzone. Ważne, żeby było bardziej przejrzyście.

FoxeRaged
15-10-2016, 18:15
w jakiej formie zostanie to wprowadzone. Ważne, żeby było bardziej przejrzyście.
Wlasnie o to mi chodzi, teraz lista obserwowanych nie jest za przejrzysta. W poscie tez napisalem "Pomysl mozna oczywiscie troche pozmieniac. To tylko propozycja." Problem tez jest w tym, ze ludzie patrza na autora propozycji, a nie na propozycje.

Jeahok
16-10-2016, 13:18
sporo było takich tematów, więc nie ma się co za bardzo ekscytować

TAG "obserwowani" (https://forum.mfo3.pl/tags.php?tag=obserwowani)
i pewnie więcej, część jest w odrzuconych,ale to bardziej przez to, że leżały odłogiem

nie wiem jak tutaj wygląda kwestia wdrożenia tego, czy jest planowane, czy nie, ale nikt chyba nie ma wątpliwości, że konieczne byłoby z czasem wprowadzenie zbierania wszystkich postaci jednego gracza do jednej pozycji(albo tak jak xani zaprezentował albo po prostu główny nick gracza i jakiś dopisek na jakiej postaci siedzi.

i z mniej istotnych:
1. tworzenie własnych podgrup na liście
2. ewentualne tagi/etykiety/oznaczenia - co tutaj zostało poruszone, ale staje się automatycznie tym mniej istotnym udogodnieniem jakby wcześniej miały wejść powyższe

Kaczorrr
16-10-2016, 13:34
Jestem tego swiadomy, ze ludzie sie nie zgadzaja ze mna. To nie chodzi o gwiazdki i serduszka, tylko o sortowanie ludzi. Przeciez wyraznie powiedzialem ze "emotikonki" mozna zrobic w stylu MFO. Widocznie wydawca gry (CipSoft) to wedlug Ciebie dziecinada. Dlugo gralem w Tibie i wiem ze oznaczanie ludzi czesto mi pomagalo. Tak jak napisales ze grupowanie byloby przydatne, to tez byloby, uwierz mi. Takie cos by nie tylko pomoglo w sortowaniu, a tez by ulatwilo z szukaniem ludzi do wymiany itp. Napisz mi prosze, co takiego dziecinnego jest w tej propozycji.

w Tibii to zdawalo egzamin 10/10 jak dla mnie

Fajny pomysl Xani-ego obojetnie jak ,byle cos takiego dodali ^^

Paranormal Heskey
16-10-2016, 15:51
Jestem za każdym udogodnieniem w sortowaniu obserwowanych, w tym momencie to jedno wielkie kongo.

Można było to także zrobić w poniżej rozrysowany sposób, dodając graczy obserwowanych do przez siebie utworzonych kategorii:

[-] Moja Grupa 1
* Gracz 1
* Gracz 2
[+] Handel
[-] Polowanie
* Gracz 3
* Gracz 4

Dodatkowo dołożyć do tego pomysł Xaniego i jest bajka.

Telawus
06-11-2016, 11:00
Dobry pomysł. Na tak.